» »

vas je strah smrti?

vas je strah smrti?

«
1
2 3

gendale ::

Mene osebno ni strah smrti. Tudi najbolj boleča traja relativno kratek čas.

Strah pa me je prenehanja lastnega obstoja. Že sama misel, da če x let ne bom več obstajal mi je strašljiva.

Kakšini so vaši občutki o smrti?
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

bauci ::

Strah me je umiranja. Smrt je lahko odrešitev.

peterček145 ::

gendale je izjavil:

Mene osebno ni strah smrti.


kako te lahko ni strah neki k sploh neveš kaj je? mene je ful strah smrti k si enostavn ne morm predstavlat kaj se zgodi po tem ko se ti možgani izklopjo in ne deluješ več kot organizem. kot kaj pol sploh deluješ? energija? se spremeniš v neki druzga?
en bi mogu razložit kako sploh deluje človeško zavedanje oziroma kaj sploh je to da se zavedamo da smo človek npr... pa da živimo in da loh delujemo v naravi. pol bi mogu pa še razložit kako bi zgledal če se ne zavedamo tega in po temu kako izgleda smrt. ker po smrti se verjetno ne zavedaš več ker se ti vse funkcije možganov ne delujejo več..

nekdo bi mogu umret za par let pa da se ga oživi kr naekrat pa da bi povedu kako je blo :)

Pšenični ::

Smrt @ Wikipedia

To je to. Enostavno in preprosto. Brez kompliciranja.

AmokRun ::

Kako je, ko se ne zavedaš, boš "videl" čez par ur, ko boš spal.

Pšenični ::

"Strah me je umiranja. Smrt je lahko odrešitev."

Če te je strah umiranja. Ja, vse nas je strah, verjetno.

"Strah pa me je prenehanja lastnega obstoja. Že sama misel, da če x let ne bom več obstajal mi je strašljiva."

Da te potolažim, tud ti boš sigurno umru. Zato poskusi v življenju narediti čim več koristnega zase in za druge. Po tem se te bodo spominjali, se te bomo če boš umru pred nami. Zaenkrat se te bomo verjetno na slo techu spominjali po nazivu. Če umreš prehitro. Zato poskusi to popravit. Ali pa živi dovolj dolgo, da nas preživiš.....Torej..

Zgodovina sprememb…

peterček145 ::

AmokRun je izjavil:

Kako je, ko se ne zavedaš, boš "videl" čez par ur, ko boš spal.


ja, ampak fora je u temu da se v sanjah lahko zavedaš da sanjaš in da se pol k se zbudiš zavedaš da je neki blo, da si neki sanju. ene strani na netu te celo naučijo kako se zavedat ko sanjaš... sanje so pač naravna funkcija in je ne morš primerjat z odpovedjo celotnega organizma 8-O

nuclear ::

No. Ker ni smisla v ničemer. Ne v rojstvu, ne v smrti.
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

AmokRun ::

ja, ampak fora je u temu da se v sanjah lahko zavedaš da sanjaš in da se pol k se zbudiš zavedaš da je neki blo, da si neki sanju. ene strani na netu te celo naučijo kako se zavedat ko sanjaš... sanje so pač naravna funkcija in je ne morš primerjat z odpovedjo celotnega organizma

Saj ne sanjaš vsako noč.

;-) ::

ni me strah smrti...ravno sem bral eno knjigo na to temo, sicer je malo tako tako ampak se v veliko stvareh strinjam z avtorico. mislim da je naslov zivljenje po smrti

Volk| ::

Smrt je nekaj najboljšega kaj si je izmislilo življenje! Da prostor novemu, boljšemu...(Steve Jobs)
_______________________________________________________
Izobražen je tisti človek, ki ve, kje bo našel tisto, česar ne ve.

krneki0001 ::

Vsak človek, ki se rodi mora enkrat tudi umret. To nam je v naravi. Pač enkrat bom šel, sekiram se pa ne, bojim še manj. Zakaj bi se bal?

Volk| ::

+1
Uživat treba življenje, ne pa se sekirat kaj bo ko te več ne bo. Smrt je del življenja
_______________________________________________________
Izobražen je tisti človek, ki ve, kje bo našel tisto, česar ne ve.

Vajenc ::

gendale> Mene osebno ni strah smrti. ... Strah pa me je prenehanja lastnega obstoja.

V bistvu te je strah smrti, tako kot vsakega mentalno zdravega ;)
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

Aston_11 ::

Vprašanje je napačno. Je smrti strah mene? je pravilno vprašanje.

Ni mi jasno, (morda se še nisem zbudil), zakaj bi bilo človeka strah smrti. Tisti trenutek te ni več in problema glede tega ni več.

Bolj je jajc, če te vzame 80%, da te priklene na kakšno posteljo, z možgani skoraj na off, da še veš zase in tam vegetiraš. Da te zajebavajo bolečine, pa nimaš kaj narediti.

V bistvu pa ja, ti strahovi so povezani s preživetjem.

sparklyslo ::

Mene je bolj strah umiranja. Tistega počasnega.
Veliko ljudi v moji okolici je v zadnjem času zbolelo in umrlo za rakom.

Takšno počasno in boleče umiranje ne privoščim nikomur.

Priznam, nisem veren, ampak si vseeno želim, da bi po smrti nekaj obstajalo, nekaj lepšega... da bi še vedno lahko videl svoje otroke, najdražje ....

Limit-sky ::

Mene je bolj strah tega, da umre nekdo, ki ga imam jaz rad.

echo ::

Mene je strah, da ne bomo pravočasno premagali staranja in smrti.

c0dehunter ::

Rad bi doživel še kaj več kot le ta košček časa, ki mi je bil naravno namenjen. Zato računam na razvoj tehnologije do te mere, da bom živel vsaj za 50 let dlje kot je povprečje sedaj - seveda v kolikor toliko vitalnem stanju. Kurzweil in De Grey napovedujeta starosti do 150 let za tiste, ki so se rodili okoli leta 2000 (seveda, če vmes ne pride kakšna katastrofa, kriza ali podobno, ki bi zavrla znanstveni napredek).

/fixed typos
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

Zgodovina sprememb…

Aston_11 ::

Napovedujeta lahko, napovedi je dosti. Prehrano ima letnik 2000 npr. super - izbira kebabov, mcdonaldsov, pomfrijev, ostalega krša iz trgovin, je neverjetna.

jype ::

Jaz nočem umret, dokler mam še odprte tickete.

_Dormage_ ::

jype je izjavil:

Jaz nočem umret, dokler mam še odprte tickete.

:))

peterček145 ::

človek bi mogu živet najmanj 200 let. pol bi tut bolše živel pa ekonomija neb bla tok v k***** kot je zdaj

energetik ::

Tudi jaz tako mislim. 25 let se izobražuješ, 20 si v penziji, torej manj kot polovico življenja nekaj daješ (mogoče) k skupnemu napredku. 200 let bi bilo kar dobro, seveda še vedno z enakimi predpostavkami o izobraževanju in penziji. :D

Keyser Soze ::

Limit-sky je izjavil:

Mene je bolj strah tega, da umre nekdo, ki ga imam jaz rad.

Jp, če umreš ti si rešen trpljenja. Če umre nekdo znan, takrat si šele najebal. Nikar pa da umira po obrokih - za kakšno hudo boleznijo. Jeba...

P.S.: Moja želja je samo to, da ko bom šel, da grem hitro oz. neboleče. That's it. Več ne zahtevam.
OM, F, G!

LordTado ::

Če bi živel 200 let bi elita tako pokradla državo da bi ljudje jedli lubje z dreves:)
KEr bi se jim dost bol splačalo...

Manu ::

Dopuščam možnost, da je smrt le prehod zavesti iz ene oblike v drugo obliko.

Obstaja pa ena zanimiva knjiga, ki je bila nedolgo prevedena v slovenščino: "Deček, ki je videl resnično", če koga zanima klasika paranormalnega. ;)
Sredi spečih in nepazljivih je modrec buden in pazljiv -
po poti gre kot hiter konj, ki je prehitel šibko kljuse.

algo ::

Ni me strah. Še veselim se jo :D Bojim se le reinkarnacije, ker verjamem vanjo :( Če smo že enkrat prišli na svet in ob dejstvu, da nanj prihajajo vedno novi in novi kdo pravi, da ne bomo še kdaj :(

opeter ::

Kaj pa vem. Smrti kot take me ni strah, bolj se bojim dolgoročnega in bolečega umiranja.
Namreč smrt meni pomeni trenutek, kot da bi vrvico prerezal s škarjem. Skratka, po tistem nič več ne čutiš.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

algo ::

Najbolj me je strah, da bi se kdaj rodil kot kak pujs, ki bi mu potem na farmi na živo odrezali moda (pujsi noro cvilijo od bolečin), potem ko bi me nafutrali bi mi pa še vrat prerazali. Res bedno :P

Vajenc ::

opeter je izjavil:

Kaj pa vem. Smrti kot take me ni strah, bolj se bojim dolgoročnega in bolečega umiranja.
Namreč smrt meni pomeni trenutek, kot da bi vrvico prerezal s škarjem. Skratka, po tistem nič več ne čutiš.

Ljudje se nagonsko bojimo umreti oziroma se trudimo preživeti, tako kot vse ostalo živo na svetu. Znamo pa ljudje edini tako abstrakno razmišljati, da lahko smrti pesniško rečemo tudi "prerez vrvice" ;p
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

DarwiN ::

Jaz si dopovedujem, da če bi imel kakšno progresivno smrtno bolezen in bi vedno bolj trpel, da bi pri določeni točki storil samomor. Takole lastnoročno ali pa kak center Dignitas v Švici, kjer ti pomagajo pri samomoru... AMPAK nekako vem, da na koncu najbrž ne bi imel jajc..:S

Dopuščam si pa opcije:
- Da človeštvo premaga bolezni in staranje v času mojega življenja... Temu pripisujem ene 20-30%.
- Cryonics - Kjer se daš takoj po smrti zamrzniti (celo telo ali samo glavo), ko si še "topel". Zamrznejo te s tekočim dušikom in tako čakaš na morebitno tehnologijo, ki bi te oživela. Osebno dajem tej opciji možnost uspeha pod 5%, ampak je vseeno neštetokrat boljše kot nič, a ne?
- Cirka ~5% možnosti, da bo človeštvo ali ktero drugo bitje v vesolju nekoč tako tehnološko napredovalo in ker se bo seveda jasno zavedalo vrednosti vsakega življenje, nas bo vse ponovno oživelo, skozi čas ali whatever...But dont hold your breath. :D

Pa mimogrede - Obvezno si oglejte šokanten in poučen dokumenterec "Choosing to die", kjer Terry Pratchett, znan angleški novelist, ki umira za Alzheimerjevo boleznijo, obišče ta Dignitas center v Švici, in tudi intervjuva dve osebi, ki sta prišli umreti ter tudi na koncu prikaže ves postopek, kako človek spije strup in umre...

Must see:
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

oracle ::

Strah me je stvari, ki se jih lahko izognem. Namreč to je funkcija strahu, da te odvrne od stvari, ki jih nočeš.

Od smrti me noben strah ne odvrne8-)

kalko ::

oracle je izjavil:

Strah me je stvari, ki se jih lahko izognem. Namreč to je funkcija strahu, da te odvrne od stvari, ki jih nočeš.

Od smrti me noben strah ne odvrne8-)


Pozabil si še DURS :D

xardas ::

O smrti in umiranju sem se bolj spraševal, ko sem bil mlajši. Ko sedaj pomislim na to, hitro preklopim na kako drugo stvar (pogovor s sosedom, igra košarke na igrišču, razmišljanje o kakem algoritmu), kar je veliko koristneje, kot razmišljanje o tem, kaj bo, ko mene več ne bo.

Vsekakor pa se najbolj bojim, da bi umrl zaradi utopitve.

jype ::

DarwiN> Must see:

Sploh nisem vedel, da je že na voljo. Hvala.

Pšenični ::

"DarwiN> Must see:"

Pravni vidik, bi lahko naš nadarjeni študent prava vskočil, če to ve? Če so lahko kakšni problemi, če se bi kdo v Sloveniji odločil da gre tja na "zadnji izlet".

nevone ::

vas je strah smrti?


Vsekakor se ji skušamo izogniti. Večinoma.

Čas po smrti je pa enak času pred rojstvom.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Pšenični ::

"Vsekakor se ji skušamo izogniti. Večinoma."

Sem se takoj spomnil na slovenske ceste.

xardas ::

DarwiN je izjavil:


Pa mimogrede - Obvezno si oglejte šokanten in poučen dokumenterec "Choosing to die", kjer Terry Pratchett, znan angleški novelist, ki umira za Alzheimerjevo boleznijo, obišče ta Dignitas center v Švici, in tudi intervjuva dve osebi, ki sta prišli umreti ter tudi na koncu prikaže ves postopek, kako človek spije strup in umre...


Nedolgo tega je bil posnet tudi film na to temo: You Don't Know Jack

DarwiN ::

xardas, sem gledal ja.. Tale Jack Kevorkian, po katerem je film posnet, je žal junija letos umrl...
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

nuclear ::

Zanimivo je življenje. Takšni posnetki, ti dajo razmišljat še double globlje, kot imaš trenutno predstavo o svetu.

Predstavljaš si kako zdrav folk brez skrbi žura, uživa življenje. Po drugi strani pa imaš bolane, ki bi radi trpljenje čimprej skrajšali.

Zanimivo je življenje.
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

btree ::

verjamem v reinkarnacijo.

redstrasse ::

Po sebi sklepam, da si smrt lahko predstavljamo samo na nekem nizkem nivoju, kot vsakdanje stvari. Ne zavedamo se njene resničnosti in neskončnega vpliva na nas.

"We are going to die, and that makes us the lucky ones. Most people are never going to die because they are never going to be born."

tsh2 ::

smrti se ne veselim, isto kot se ne veselim iti zvečer spat. dolgčas.
najbolje bi bilo vedeti točen datum smrti, pa potem 5 let pred smrtjo vzemaš mamila, da je malo bolj zanimivo.

Limit-sky ::

Če je bolj zanimivo, zakaj potem samo 5 let prej? :)

gendale ::

mamila lahko jemlješ veliko prej kot 5 let pred smrtijo, pod pogojem da ne jemlješ preveč in da se izogibaš bolj toksičnim zadevam
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

krispe ::

Ja kar se mamil tiče...Ravno danes si je en v šoli malo preveč skadil ali spil, da je siromak ležal pod drevesom kakšno uro in bil čist pri miru, sploh govoril ni. :D
MSI Z97 MPower/i7 4790K + H110/GTX 970/8GB 1866Mhz/SSD 830/760T/LG 34"

gruntfürmich ::

dandanes se ljudje zelo bojijo umreti. sploh tega ne smatrajo več kot nekaj čisto naravnega, ampak jih vsak tak dogodek zelo pretrese. kot da je to nekaj groznega, kar se zgodi le neki čudni skupini ljudi, njim seveda ne...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

tsh2 ::

Limit-sky je izjavil:

Če je bolj zanimivo, zakaj potem samo 5 let prej? :)

ker je v redu samo nekaj let, potem pa se naveličaš in ostane samo še zasvojenost. ustvarjlnost tudi trpi, ampak ko si star je ustvarjalnost itak že mimo. mamila te v bistvu naredijo zgubo in mehkužneža.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tsh2 ()
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Lepa smrt (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9718283 (15183) ejresnevem
»

Smrt bi morali praznovati (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
738384 (6377) jb_j
»

Evtanazija (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Problemi človeštva
63179063 (72995) Vajenc
»

Deset tisoč batin

Oddelek: Sedem umetnosti
51666 (1288) Invictus
»

Ali se bojite umereti? + neki prašanj... (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
655537 (4689) Barakuda1

Več podobnih tem