» »

Nova pravila pri kreditih

Nova pravila pri kreditih

««
6 / 17
»»

Okapi ::

In ti na računu leži denar za vso opremo tvojega doma? Boš povedal, v kateri ekonomski šoli to učijo, da se ji bomo lahko izognili.>:D

Mato989 ::

Okapi je izjavil:

In ti na računu leži denar za vso opremo tvojega doma? Boš povedal, v kateri ekonomski šoli to učijo, da se ji bomo lahko izognili.>:D


Pri družbah se ne kopiči, pri povprečnemu gospodinjstvu pa je dobro da se, nekoč si pač na kratko vezal, danes pa se ne splača in zato leži na računu.... če nimate vi 5k ojrov na računu backupa ker se to bojda ne splača vam jaz ne morem pomagat.

V življenju razen fleta nisem ene stvari na kredo kupil. Sem šparal dokler si nisem lahko privoščil, ali pa sem celo v tistem času ugotovil da niti ne rabim.

Bistvo je da si ti izračunaš neko vrednost ki jo moraš dajat na stran da po določenem obdobju imaš za zamenjavo naprav v svojem domu... in daješ to na stran z tem namenom... Če to narediš rešiš 90% problemov z nenadnim crkovanjem naprav in potrebnimi menjavami... enako je pri avtu!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

svecka ::

Okapi je izjavil:

In ti na računu leži denar za vso opremo tvojega doma? Boš povedal, v kateri ekonomski šoli to učijo, da se ji bomo lahko izognili.>:D


On je ves pameten, k je vzel kredita 48k za stanovanje. Živi v svojem mehurčku in misli, da je on država, da ves davek samo on plača državi in samo sebe vidi. Lahko je srat s tujim denarjem, k ti tastari dajo 10k za flet.

Alien123 ::

svecka je izjavil:

Okapi je izjavil:

In ti na računu leži denar za vso opremo tvojega doma? Boš povedal, v kateri ekonomski šoli to učijo, da se ji bomo lahko izognili.>:D


On je ves pameten, k je vzel kredita 48k za stanovanje. Živi v svojem mehurčku in misli, da je on država, da ves davek samo on plača državi in samo sebe vidi. Lahko je srat s tujim denarjem, k ti tastari dajo 10k za flet.


Dečko je malo preveč glasen. Itak si ne bi mogel stanovanja kupit, če mu stara dva ne bi dala 10k zraven. Škoda da se ta glasnost ne izkazuje pri plači.

Mato989 ::

Zakaj ne bi mogel fleta kupit? Seveda bi lahko kupil flet... 20% sem mel... to je 15k... tako da kredit bi enako dobil, samo malo daljše obdobje bi odplačeval... namesto 15 let pač mogoče 18 ali 20... preračunajte si in nehajte bluzit kako mladi ne morjo dobit fleta... če spokajo delat pri 20tih in šparajo in ne žurajo in ne producirajo frocev lahko pri 30tih kupijo flet... če pa so na minimalcu pa tak nimajo kaj za kreditirat se, simpl.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Alien123 ::

mato ti tak govoriš, kot da so vsi na minimalcu. Ne rabiš imet nič našparano da dobiš kredit, sam plačilna mora biti lepa.

Mato989 ::

Alien123 je izjavil:

mato ti tak govoriš, kot da so vsi na minimalcu. Ne rabiš imet nič našparano da dobiš kredit, sam plačilna mora biti lepa.


Seveda, in se zakreditiraš preko zmožnosti večinoma.... 20% lastne udeležbe je tam z razlogom...

Sicer pa Če niso na minimalcu in ne štepajo frocev pred štalco(beri fletom) nimajo nobenih težav priti do kreditov, ČE BODO LE prihranli nekaj keša.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

WizzardOfOZ ::

Mato989 je izjavil:

WizzardOfOZ je izjavil:

Po novem tudi upokojenci ne bodo mogli dobiti kredita.
Kaj pa če upokojencu naprimer crkne centralna peč ali pa hladilnik, pralni stroj,.... Kako bo kupil drugo, če nima nič našparano in ne more vzeti kredita?

Sedaj je šel na banko, vzel 1100 evrov krede in vrnil v 12 mesečnih obrokih po 100€. Tega sedaj ne bo več.


Če lahko vrača 100e od penzije, lahko da zdaj 12x 100e na stran in potem ko crkne peč le to skešira...

Saj veš, to v ekonomskih šolah imenujemo amortizacija...

Jaz mam za vsako električno in tehnično napravo EXCEL z izračunano mesečno amortizacijo in mojo oceno dobe kolikor bi naj držala... Bojler, indukcija, računalnik, TV, pečica bla bla bla... in toliko dam vsak mesec na stran za to robo, da ko bo potrebno menjat NE RABIM KREDITA..

In če upokojenec lahko vrača kredit lahko tudi PREVENTIVNO DAJE NA STRAN


Z minimalno penzijo ne more dajaz 100€ na stran. Ko mu pa peč crkne, je pa prisiljen it v nakup in je prisiljen to dajat dokler ne odplača. In ne, z minimalno plačo ali pokojnino ne moreš našparat 5k evrov.

WizzardOfOZ ::

Odpreš firmo, vzameš miljonske kredite, greš v stečaj in nič ne vrneš, pa se nič ne zgodi.
Si 40 let delal za minimalno plačo, sedaj dobivaš minimalno penzijo, pa niti kredita ne moreš vzeti.

Ja, BS je zaščitila vse.

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Mato989 je izjavil:

WizzardOfOZ je izjavil:

Po novem tudi upokojenci ne bodo mogli dobiti kredita.
Kaj pa če upokojencu naprimer crkne centralna peč ali pa hladilnik, pralni stroj,.... Kako bo kupil drugo, če nima nič našparano in ne more vzeti kredita?

Sedaj je šel na banko, vzel 1100 evrov krede in vrnil v 12 mesečnih obrokih po 100€. Tega sedaj ne bo več.


Če lahko vrača 100e od penzije, lahko da zdaj 12x 100e na stran in potem ko crkne peč le to skešira...

Saj veš, to v ekonomskih šolah imenujemo amortizacija...

Jaz mam za vsako električno in tehnično napravo EXCEL z izračunano mesečno amortizacijo in mojo oceno dobe kolikor bi naj držala... Bojler, indukcija, računalnik, TV, pečica bla bla bla... in toliko dam vsak mesec na stran za to robo, da ko bo potrebno menjat NE RABIM KREDITA..

In če upokojenec lahko vrača kredit lahko tudi PREVENTIVNO DAJE NA STRAN


Z minimalno penzijo ne more dajaz 100€ na stran. Ko mu pa peč crkne, je pa prisiljen it v nakup in je prisiljen to dajat dokler ne odplača. In ne, z minimalno plačo ali pokojnino ne moreš našparat 5k evrov.


Če ne more dajat 100 na stran preden crkne peč kako lahko daje 100 za kredit KO BO CRKNILA PEČ!!!!

Sacrifice je the same... razlika je samo timeframe, ali to naredi PREDEN crkne ali KO CRKNE... in če da PREDEN crkne, ne rabi plačat obresti!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

jernejl ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Z minimalno penzijo ne more dajaz 100€ na stran. Ko mu pa peč crkne, je pa prisiljen it v nakup in je prisiljen to dajat dokler ne odplača.
Skratka, možnost kreditov jih sili v to, da stvari kupujejo dražje, ker morajo potem plačevati še obresti.
Če bodo razumeli, da kreditov ne bo, bodo namesto odplačevanja kreditov raje varčevali in jim tako ne bo treba financirati kapitalistov, na koncu pa jim bo ostalo več zase.

WizzardOfOZ ::

Probaj par mesecev preživeti s 509€, pa da te vidimo koliko boš prišparal od teh 509€ v tem času. Toliko je namreč penzija mojega starega.

Mato989 ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Probaj par mesecev preživeti s 509€, pa da te vidimo koliko boš prišparal od teh 509€ v tem času. Toliko je namreč penzija mojega starega.


Še 1x... kako bo potem vzel kredit in plačeval 100 na mesec za peč kar je bila hipoteza nekoga zgoraj... če zdaj ne more dat 100 na stran?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

WizzardOfOZ ::

Ti ne razumeš, da če peč crkne, si primoran to narediti in dajat 100€ za kredit.

zobnik ::

Slabo za gospodarstvo, ker ne bo potrošnje ne bo proizvodnje, posledilčno manj firm, manj zaposlenih....= nova kriza.

WizzardOfOZ ::

Sej nova kriza je že v evropi, samo pri nas je še ne vidijo, pa tudi občutijo ne. Ko bo pa udarila, bodo pa spet vsi presenečeni.
Italija se sesuva, nemčija plače niža, standard jim pada, v avstriji stagnirajo že nekaj časa,...

Alien123 ::

tisti, ki so zaposlenih pri kakšnih spjih, bodo komot dobili kredit. Šef jim pač zadnje tri mesce malo urno postavko dvigne, oni pa pri plači vrnejo.. tak kot je vedno blo in bo.. tisti v drugih službah in upokojenci, pa bodo res malo nasrkali

Mato989 ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Ti ne razumeš, da če peč crkne, si primoran to narediti in dajat 100€ za kredit.


Torej naj reče upokojenec da mu je peč CRKNILA in naj daje na stran.... in ko ma našparano za novo peč je brez skrbi... simpl...

Kake logike mate eni... prvo ne more dat 100 na stran, pol pa ko je treba pa lahko... pol bi tudi prej lahko pa ni želel...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

WizzardOfOZ ::

Mato, sej ti pravim; S povhno ritjo je lahko srat. Pač si razvajeno bitje, k te fotr pa mat sponzorirata in ne boš nikoli razumel tega problema. Tebi če bo zmanjkalo, boš šel k mamici in očku jokat. Nekateri pa ne morejo, ker nikogar nimajo. So na minimalcu, sram jih je priznat, da jim je težko, država jih bo pa še bolj omejila.

S 509€ pokojnine je težko priti čez mesec. Že tako je težko in če nisi primoran, ne boš še 100€ od tega dal stran. Ko pa nekaj crkne, si pa primoran dat denar za to. In takrat bi prav prišel kredit. Pa ga kot upokojenec ne bo mogoče dobiti.

S tem je država onemogočila reveže, da bi si vsaj nekaj privoščili. Razumem da omejiš potrošniške kredite, ker en na minimalcu ne rabi iphona za jurja, ampak namenske in stanovanjske pa bi lahko pustili pri miru. Pa so omejili vse.

Mato989 ::

S 509€ pokojnine je težko priti čez mesec. Že tako je težko in če nisi primoran, ne boš še 100€ od tega dal stran. Ko pa nekaj crkne, si pa primoran dat denar za to. In takrat bi prav prišel kredit. Pa ga kot upokojenec ne bo mogoče dobiti.


Torej če te prav razumem, ko je treba dat 100 stran boš dal 100 pa še kreditno obrestno mero, ko pa ni treba pa spet ne moreš...

Yeah right.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

kuall ::

jaz si ne morem predstavljat stvari, za katero bi vzel kredit.
je kar prav, da malo omejijo jemanje kreditov, da tako zmanjšajo bančno luknjo ob morebitni krizi, ko ljudje pozgubijo službe, njihov kredit pa moramo odplačat mi z davki.

2dark ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Ti ne razumeš, da če peč crkne, si primoran to narediti in dajat 100€ za kredit.

A, ja. Prej pa nimaš tok v betici, da bi na stran dajal 50€. Šele, ko te življenjska situacija v to primora se strezneš.

jernejl ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Probaj par mesecev preživeti s 509€, pa da te vidimo koliko boš prišparal od teh 509€ v tem času. Toliko je namreč penzija mojega starega.

Če se pokvari peč in zmrzuje, lahko gre na CSD in da vlogo za izredno denarno socialno pomoč za nakup nove ali popravilo obstoječe.

Sicer pa, če lahko za nakup nečesa odplačuje 50 evrov kredita vsak mesec, lahko tudi varčuje 40 evrov na mesec, pa na koncu kupi isto stvar (in prihrani stroške kredita).
Krediti zgolj demotivirajo ljudi, da bi varčevali. Ker je bolj udobno stvar nabaviti prej in jo zatem odplačevati, kot pa najprej varčevati in šele nato kupiti. Posledica jemanja kreditov pa je, da ljudje imajo na koncu še manj, ker servisirajo stroške kreditov.

Utk ::

kuall je izjavil:


je kar prav, da malo omejijo jemanje kreditov, da tako zmanjšajo bančno luknjo ob morebitni krizi, ko ljudje pozgubijo službe, njihov kredit pa moramo odplačat mi z davki.

Imaš kak link kolk kreditov smo plačali z davki fizičnim osebam v zadnji krizi? Ker po mojem občutku je ta znesek tam približno okoli ničle.

zee ::

Odpoved peči je jako slab primer, ker se ga ne da napovedati. Letni servis avtomobila, registracija sta dosti boljši primer.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

dragonlord ::

Nisem prebral vseh postov.... Samo kratki odgovor onemu,ki pravi, da so stanovanja v Prekmurju cenejsa... Res je... V Murski Soboti se da dobiti stanovanje kvadrature 70 kvadratov za 70 jurjev.... Morate pa vedeti da so plače okrog 750 evrov z vsemi izplačili.. Pa še služb dejansko ni... Tako,da si v istem sranju... Kredita ne dobis... Toliko o selitvi v Prekmurje... Lahko pa seveda delaš v Lj pa se vozis vsak dan... Potem pa spet rabis boljsi avto....

Mato989 ::

dragonlord je izjavil:

Nisem prebral vseh postov.... Samo kratki odgovor onemu,ki pravi, da so stanovanja v Prekmurju cenejsa... Res je... V Murski Soboti se da dobiti stanovanje kvadrature 70 kvadratov za 70 jurjev.... Morate pa vedeti da so plače okrog 750 evrov z vsemi izplačili.. Pa še služb dejansko ni... Tako,da si v istem sranju... Kredita ne dobis... Toliko o selitvi v Prekmurje... Lahko pa seveda delaš v Lj pa se vozis vsak dan... Potem pa spet rabis boljsi avto....


Res.... V mariboru iscejo cnc programerje in operaterje... Pa joh ne dobijo... Place mi ponujajo 1.000 neto za zacetek plus malica in prevoz...

Kdo od teh jamracev ki pravi da ni fletov se uci za cnc operaterja in se pol preseli v prekmurje in vozi v mb delat...

Noben... Samo jamra se
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

IL_DIAVOLO ::

Seveda jih ne dobijo, kateri izkušen programer pa bo šel delat za 1000 neto?

jype ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Odpreš firmo, vzameš miljonske kredite
Zakaj pa tega ne storiš, če je tako enostavno?

Mato989 ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Seveda jih ne dobijo, kateri izkušen programer pa bo šel delat za 1000 neto?


Ne govorim o izkusenih programerjih ampak o jamracih ki baje niso zdaj vec kreditno sposobni ker imajo peenizke place..

Zakaj se ne izobrazijo za iskan poklic in postanejo kreditno sposobni
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

WhiteAngel ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Mato989 je izjavil:

WizzardOfOZ je izjavil:

Po novem tudi upokojenci ne bodo mogli dobiti kredita.
Kaj pa če upokojencu naprimer crkne centralna peč ali pa hladilnik, pralni stroj,.... Kako bo kupil drugo, če nima nič našparano in ne more vzeti kredita?

Sedaj je šel na banko, vzel 1100 evrov krede in vrnil v 12 mesečnih obrokih po 100€. Tega sedaj ne bo več.


Če lahko vrača 100e od penzije, lahko da zdaj 12x 100e na stran in potem ko crkne peč le to skešira...

Saj veš, to v ekonomskih šolah imenujemo amortizacija...

Jaz mam za vsako električno in tehnično napravo EXCEL z izračunano mesečno amortizacijo in mojo oceno dobe kolikor bi naj držala... Bojler, indukcija, računalnik, TV, pečica bla bla bla... in toliko dam vsak mesec na stran za to robo, da ko bo potrebno menjat NE RABIM KREDITA..

In če upokojenec lahko vrača kredit lahko tudi PREVENTIVNO DAJE NA STRAN


Z minimalno penzijo ne more dajaz 100€ na stran. Ko mu pa peč crkne, je pa prisiljen it v nakup in je prisiljen to dajat dokler ne odplača. In ne, z minimalno plačo ali pokojnino ne moreš našparat 5k evrov.


Čak, kaj so pa počeli celo življenje potem?! Ne mi prodajat pravljic o 12 urnem delu za minimalca celo življenje no. Ne skrbi za denar od tastarih, ker niso od včeraj in so že marsikaj hujšega skozi dali. Njih (upravičeno) skrbi, da bodo zboleli ali ostali sami.

jype ::

Mato989 je izjavil:

Zakaj se ne izobrazijo za iskan poklic in postanejo kreditno sposobni
Iz istega razloga, kot ti ne končaš osnovne šole.

WizzardOfOZ ::

jype je izjavil:

WizzardOfOZ je izjavil:

Odpreš firmo, vzameš miljonske kredite
Zakaj pa tega ne storiš, če je tako enostavno?


Ker nimam želje nikogar ogoljufati.

Mato989 je izjavil:

dragonlord je izjavil:

Nisem prebral vseh postov.... Samo kratki odgovor onemu,ki pravi, da so stanovanja v Prekmurju cenejsa... Res je... V Murski Soboti se da dobiti stanovanje kvadrature 70 kvadratov za 70 jurjev.... Morate pa vedeti da so plače okrog 750 evrov z vsemi izplačili.. Pa še služb dejansko ni... Tako,da si v istem sranju... Kredita ne dobis... Toliko o selitvi v Prekmurje... Lahko pa seveda delaš v Lj pa se vozis vsak dan... Potem pa spet rabis boljsi avto....


Res.... V mariboru iscejo cnc programerje in operaterje... Pa joh ne dobijo... Place mi ponujajo 1.000 neto za zacetek plus malica in prevoz...


V ljubljani ponujajo 2400€ neto za programerje, pa jih ne dobijo.

Zgodovina sprememb…

WizzardOfOZ ::

WhiteAngel je izjavil:

Čak, kaj so pa počeli celo življenje potem?! Ne mi prodajat pravljic o 12 urnem delu za minimalca celo življenje no. Ne skrbi za denar od tastarih, ker niso od včeraj in so že marsikaj hujšega skozi dali. Njih (upravičeno) skrbi, da bodo zboleli ali ostali sami.


Resno? Moj stari je imel v jugoslaviji dobro plačo, v sloveniji so pa firmo, kljub milijardnemu naročilu iz avstrije, ki ga niso sprejeli, da so lahko firmo razkosali in prodali, uničili. Od osamosvojitve naprej kot skladiščnik na minimalcu. Pokojnina danes 509€ (povišana iz 480€, kot jo je imel prvotno, dokler niso lansko leto zvišali na 509€). V življenju je ustvaril eno hišo v kateri sedaj šivi. Pa hišo si je postavil 40km iz ljubljane in ni velika, kuhinja kopalnica in 2 sobe ter majhen kabinet.
Toliko o sanjah, kako imajo stari ljudje dovolj vsega, polne denarnice in je vse kar imajo problemov da se bojijo, da bodo sami. Pa v vasi, kamor se je preselil, je vse mlado plačano tam okoli minimalca ali pa so na sociali, kmetje pa na kmečkih penzijah, ki so še nižje od 509€.

ziga1990 ::

Meni se pa zdi, da nebo tako hudo ko pridejo ta nova pravila ven, ker se bo trg temu prilagodil oz najemodajalci bojo znižali cene, ker drugače nebo strank
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

zee ::

ziga1990 je izjavil:

Meni se pa zdi, da nebo tako hudo ko pridejo ta nova pravila ven, ker se bo trg temu prilagodil oz najemodajalci bojo znižali cene, ker drugače nebo strank


Šaljivec 🤣
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Alien123 ::

ziga1990 je izjavil:

Meni se pa zdi, da nebo tako hudo ko pridejo ta nova pravila ven, ker se bo trg temu prilagodil oz najemodajalci bojo znižali cene, ker drugače nebo strank


zakaj bi najemodajalci znižali cene, če bo povpraševanje večje?.. Še dobro da nisi direktor..

Okapi ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Pokojnina danes 509€ (povišana iz 480€, kot jo je imel prvotno, dokler niso lansko leto zvišali na 509€). V življenju je ustvaril eno hišo v kateri sedaj šivi.
No, to hišo lahko razumeš tudi kot kakšnih 400-500 evrov vredno mesečno rento, ker brez nje bi moral plačevati najemnino.

IL_DIAVOLO ::

Če nam je všeč ali ne, ampak poteza BS je dejansko dobra za drzavljane, ki ne znajo oceniti, da niso kreditno sposobni.

WizzardOfOZ ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Če nam je všeč ali ne, ampak poteza BS je dejansko dobra za drzavljane, ki ne znajo oceniti, da niso kreditno sposobni.

Teh je par procentov od teh 300.000 ki so jih sedaj onemogočili.

Okapi je izjavil:

WizzardOfOZ je izjavil:

Pokojnina danes 509€ (povišana iz 480€, kot jo je imel prvotno, dokler niso lansko leto zvišali na 509€). V življenju je ustvaril eno hišo v kateri sedaj šivi.
No, to hišo lahko razumeš tudi kot kakšnih 400-500 evrov vredno mesečno rento, ker brez nje bi moral plačevati najemnino.

Brez te hiše, bi mu ostalo za par štruc kruha, če bi moral 500€ najemnine plačevat.

Zgodovina sprememb…

nsa_ag3nt ::

Mato989 je izjavil:

dragonlord je izjavil:

Nisem prebral vseh postov.... Samo kratki odgovor onemu,ki pravi, da so stanovanja v Prekmurju cenejsa... Res je... V Murski Soboti se da dobiti stanovanje kvadrature 70 kvadratov za 70 jurjev.... Morate pa vedeti da so plače okrog 750 evrov z vsemi izplačili.. Pa še služb dejansko ni... Tako,da si v istem sranju... Kredita ne dobis... Toliko o selitvi v Prekmurje... Lahko pa seveda delaš v Lj pa se vozis vsak dan... Potem pa spet rabis boljsi avto....


Res.... V mariboru iscejo cnc programerje in operaterje... Pa joh ne dobijo... Place mi ponujajo 1.000 neto za zacetek plus malica in prevoz...

Kdo od teh jamracev ki pravi da ni fletov se uci za cnc operaterja in se pol preseli v prekmurje in vozi v mb delat...

Noben... Samo jamra se

Sem šel samo zaradi tvojega zapisa preveriti ponudbo na mariborskem območju...ess ima dva (2) oglasa https://www.ess.gov.si/iskalci_zaposlit... in https://www.ess.gov.si/iskalci_zaposlit...


na mojedelo so trije (3)
strugar
https://www.mojedelo.com/strugar/d-4779...

pomožni delavec
https://www.mojedelo.com/pomozni-delave...

posluževalec
https://www.mojedelo.com/posluzevalec-c...


Plačo imajo navedeno samo pri zadnjem oglasu
mesečno plačilo: med 800,00-1.400,00 EUR neto + regres 1100,00 EUR neto + božičnica 1100 neto.


To je skupno celih pet (5) ponudb.


Zakaj jih ne dobijo ? Preko severne moje ponujajo v Grazu 2300-2500 bruto.Če si iz MB moraš biti potem res budala, da delaš za 1x manj https://bruttonetto.arbeiterkammer.at/ .
AT Koroška
https://hokify.at/job/9865248?utm_sourc...
https://www.karriere.at/jobs/cnc/graz#5...


Za vajence prvi letnik srednjega poklicnega izobraževanja, ponujajo 719,36 eur https://www.karriere.at/jobs/cnc/graz#5... .



Ko si nekje prej predlagal selitev v Kočevje: kaj naj tam človek počne ?
https://slo-tech.com/forum/t753781/p649...
Za Haloze, Goričko je AT blizu, to še nekako razumem.
https://gizmodo.com/c/goodbye-big-five

Zgodovina sprememb…

Lonsarg ::

Pogojevati višino z količino otrok je totalno sfaljeno ker krediti so dolga zadeva, vmes marsikdo naredi otroka ki ga ob sklepanju kredita nimaš. Tak da ta del je sfaljeno v nulo.

gruntfürmich ::

Okapi je izjavil:

In ti na računu leži denar za vso opremo tvojega doma? Boš povedal, v kateri ekonomski šoli to učijo, da se ji bomo lahko izognili.>:D

temu se enostavno reče varčevanje.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Mato989 ::

Lonsarg je izjavil:

Pogojevati višino z količino otrok je totalno sfaljeno ker krediti so dolga zadeva, vmes marsikdo naredi otroka ki ga ob sklepanju kredita nimaš. Tak da ta del je sfaljeno v nulo.


Ne ni... to pomeni da vsaj ko začneš odplačevat kredit si na taki stopnji ko bi naj brez težav odplačeval... ne pa da pol za otroke zbiramo zamaške ker nimajo za šolo v naravi ker so ateji in mamice zakreditirani do grla...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

gruntfürmich ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Z minimalno penzijo ne more dajaz 100€ na stran. Ko mu pa peč crkne, je pa prisiljen it v nakup in je prisiljen to dajat dokler ne odplača.

to je vsa briljantna finančna pismenost slovenčkov in naš največji domet: 'ne morem nič prešparat. ampak če pa kaj crkne pa sem prisiljen šparat.'

ej, mislim, v katerih vzporednih vesoljih mi živimo...;((
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Mato989 ::

gruntfürmich je izjavil:

Okapi je izjavil:

In ti na računu leži denar za vso opremo tvojega doma? Boš povedal, v kateri ekonomski šoli to učijo, da se ji bomo lahko izognili.>:D

temu se enostavno reče varčevanje.


Temu se reče ZDRAVA PAMET! Nekaj kar marsikdo nima ja.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

WizzardOfOZ ::

gruntfürmich je izjavil:

WizzardOfOZ je izjavil:

Z minimalno penzijo ne more dajaz 100€ na stran. Ko mu pa peč crkne, je pa prisiljen it v nakup in je prisiljen to dajat dokler ne odplača.

to je vsa briljantna finančna pismenost slovenčkov in naš največji domet: 'ne morem nič prešparat. ampak če pa kaj crkne pa sem prisiljen šparat.'

ej, mislim, v katerih vzporednih vesoljih mi živimo...;((


Tudi ti imaš povhno rit, pa tega nikoli ne boš razumel, ker nisi probal. Če v nekaj nisi prisiljen, tega ne boš delal, če že tako težko živiš. in 500€ pokojnine je res malo za 40 polnih let dela.

Zakaj ne dobimo na račun bruto plač? Ker bi eni vse zapravili in nebi mogli davkov plačat.
Zakaj je treba 300.000 ljudi spravit ob kredite? Ker jih je par neodgovornih in kreditov ne vrnejo.

Pa čeprav je bilo 99.99% vseh nevrnjenih kreditov v zadnji krizi s strani pravnih oseb in zasebnikov, se na firme ni nihče spravil, ampak na rajo, ki se ne more branit.

Zdej pa še omejitev na cestah znižat na 100 po avtocestah in 30 v naseljih, ter 70 izven naselij, pa smo zmagal.

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

Zakaj ne dobimo na račun bruto plač? Ker bi eni vse zapravili in nebi mogli davkov plačat.
Zakaj je treba 300.000 ljudi spravit ob kredite? Ker jih je par neodgovornih in kreditov ne vrnejo.


Jaz se strinjam da vsem pustimo jemat kredite in dajmo BRUTO 2 plače delavcem na račune, samo hkrati ukinemo socialno, CSD, zavod za nezaposlovanje in še kup drugih služb ki jemljejo denar...

Samo da ne boš ti prvi tukaj jamral kako lahko pustimo ljudi umirat na cestah in jih deložiramo iz fletov zaradi 200e dolga... za onega bosanca al kaj si se ziher ti prvi bunil ker so ga z bajte deložirali ker je bil 130e dolžn pa je hotel izigravat sistem!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

WizzardOfOZ ::

Zabremzaj potrošniške kredite. Ni problema, ker se strinjam, da nekdo s 500€ plače, ne potrebuje iphona za 1000€. Se strinjam da nekateri živijo preko svojih zmožnosti. Ampak takim banke že sedaj ne dajo kreditov, če niso kreditno sposobni. Problem so stanovanjski krediti, ki se jih obravnava enako.

Upam pa da, ko bo naslednja dokapitalizacija bank, se teh 300.000 ljudi izloči iz reševanja bank, ker oni pa res ne bodo mogli biti krivi za nevrnjene kredite.

Mato989 je izjavil:

za onega bosanca al kaj si se ziher ti prvi bunil ker so ga z bajte deložirali ker je bil 130e dolžn pa je hotel izigravat sistem!


Če si kaj spremljal, pa verjetno nisi, je bil tist bosanc DOO (dolžan okoli in okoli) in je dobil kar je iskal. Pa ni bilo za 130€, ampak za okoli 60k+€.

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

Ampak še 1x... če nisi šel SPRODUCIRAT OTROK, preden si iskal nepremičnino se za tebe nič ne spremeni... jaebali bodo samo

1. družine ki imajo nizke dohodke in se VSEENO SAMOVOLJNO odločijo za naraščaj čeprav je bolje da ga zaradi finančnega stanja ne bi imeli!

2. Upokojenci z nizkimi penzijami ki itak se ne bi smeli več kreditirat ker bog ve kdaj bodo umrli in zapustijo kredite zanamcem!

Jaz kot 30 letnik z 920e neto plače dobim v ponedeljek enak kredit kot pred 2 mesecema... praktično ni razlike...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115
««
6 / 17
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mesečni stroški bivanja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
11222703 (18557) zobnik

z 1.000 plače... realno kaj boš s tem kej konkretnega naredil? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
44689799 (77392) FTad
»

Najemnine vs. lastništvo nepremičnine (strani: 1 2 3 418 19 20 21 )

Oddelek: Loža
1029162889 (132834) thramos

Več podobnih tem