» »

Nova pravila pri kreditih

Nova pravila pri kreditih

««
«
1 / 17
»»

hator ::

Mislim, da si ta problematika zasluži svojo temo. Prepričan sem bil, da je Slovenija premajhna in preveč izvozno naravnana, da bi lahko doma ustvarila gospodarsko krizo. Banki Slovenije je prav to uspelo. Od 1. novembra postane velik del Slovencev čez noč kreditno nesposobnih. Da ne omenjam dviga minimalne plače s 1.1.2020. Kombinacije visoke minimalne plače napram povprečni in strogi kreditni pogoji so pogubni za gospodarstvo.

https://www.zurnal24.si/pod-streho/stan...

feryz ::

Povej še drugo plat, itak vsi vemo, da je vse črno.

Banke spreminjajo interne pravilnike, na podlagi katerih, kot kreditno sposobnost ne upoštevajo samo neto plače, ampak kompletne povprečne neto prejemke. Se pravi plača, malica, prevoz, kilometrina in ostale čarovnije, ki se jim pravi kreativno računovodstvo. Tako da bi morali biti celo bolj kreditno sposobni.
Kar je dvorezen meč. Res je, da so neto prejemki že leta taki in bodo verjetno še leta taki ostali. Problem za kreditojemalca je, če se kaj zgodi. Bolniška, zavod, ali karkoli drugega, kar ga zabriše na realno neto plačo, je pogreb za njega.

Upoštevanje mularije druge države imajo, zato to ni nič posebnega.

Kurzweil ::

hator je izjavil:

Mislim, da si ta problematika zasluži svojo temo. Prepričan sem bil, da je Slovenija premajhna in preveč izvozno naravnana, da bi lahko doma ustvarila gospodarsko krizo. Banki Slovenije je prav to uspelo. Od 1. novembra postane velik del Slovencev čez noč kreditno nesposobnih. Da ne omenjam dviga minimalne plače s 1.1.2020. Kombinacije visoke minimalne plače napram povprečni in strogi kreditni pogoji so pogubni za gospodarstvo.

https://www.zurnal24.si/pod-streho/stan...


In general to ni dobro, ker se bo verjetno zmanjšala potrošnja... je pa namen tega ukrepa to, da se banke in sistem na splošno zavaruje pred hendikepom, kot smo ga bili deležni leta 2008, torej da so krediti malce bolj zaščiteni, da ni vsak, ki vzame kredit resnično na totalni meji in ob minimalni izgubi, tudi praktično v nerešljivem položaju. Se pa banke že na veliko pritožujejo, saj od tovrstnih kreditev dobijo največ, že tako so visoke obreste, če pa nekdo na zmore, pa tako zarubijo 3x večjo vrednost. Če pa na koncu banka nima, da bi vse te kredite pokrila, pa smo tako videli davkoplačevalci, kako to izgleda, pač vržemo tistih 5 miljard € v...

Meni je v tem kontekstu najbolj ogabno to, da taiste banke, ki smo jih dokapitalizirali državljani, se sedaj bahajo kako imajo nekih 100mio€ letnega dobička, pri čemer si mrhovinarji že delijo nagrade, imajo brutalne plače in vse mogoče dodatke. Zakaj ne bi te prihodke vsaj deloma vrnili državi oz. varčevalcem, ki smo jim pokrili vse grehe za nazaj, zaradi katerih je sedaj tudi prišlo, do ukrepa o katerem piše OP. Glede na to, kako so banke proti, bodo že našle pot, da pridejo do svojih cekinov...

Je dejansko na koncu sploh EN SAM odgovarjal za to? Kdo, ki je dal 5x večji kredit od vrednosti podjetja? kakšen nadzornik, ki je to dovolil? kakšen direktor, ki ima še danes mastne brke od tistega dnarja? mogoče kdo, ki je to počel v tandemu "banka - neko podjetje" - NI! In dolker bo tako, bomo posledice plačevali mi :D

The Player ::

Naj nekdo razloži to logiko:

Banke na veliko nižajo obrestne mere, da bi privabile ljudi k jemanju posojila, hkrati pa sedaj preprečujejo ljudem jemanje posojila s strožjimi pogoji najema kredita.

Centralne banke (najbolj to leti na FED) na veliko nižajo obrestne mere, kar kliče spet po novi krizi, ki je bila 10 let nazaj.

Da o ogalešvanju kredita preko reklamnih letakov sploh ne omenjam (Addiko banka na veliko oglašuje, dobim skor vsak mesec reklamo) ;((

St235 ::

nizka obrestna mera ima z morebitno krizo bistveno manj, kot slabo zavarovan kredit. Zato ravno to, da v času ko so krediti relativno poceni, banke poskrbijo da so kljub temu ustrezno zavarovani, če pride do težav pri poplačilih.

Kurzweil ::

The Player je izjavil:

Naj nekdo razloži to logiko:

Banke na veliko nižajo obrestne mere, da bi privabile ljudi k jemanju posojila, hkrati pa sedaj preprečujejo ljudem jemanje posojila s strožjimi pogoji najema kredita.

Centralne banke (najbolj to leti na FED) na veliko nižajo obrestne mere, kar kliče spet po novi krizi, ki je bila 10 let nazaj.

Da o ogalešvanju kredita preko reklamnih letakov sploh ne omenjam (Addiko banka na veliko oglašuje, dobim skor vsak mesec reklamo) ;((


Ja Banka Slovenije ima namen postavit neko varovalko... ki pa bankam seveda ni po godu, ker bi na tak način manj molzle.

Nimam pa pojma, kako je z Addiko bank naprimer, ker je menda Avstrijska in če imajo sedež tam, če za njim tudi to velja... ali pač velja za vse banke na prostoru Slovenije?! Po mojem je kar drugo, ker drugače bi vse slovenske banke potem imele sedež v tujini...

Mimogrede, a ni Addiko bank, nekdanja avstrijska Hypo banka, ki je v Avstriji nategovala vse povprek, potem pa spremenila ime in pali dalje?

Kar se tiče tistih ocen in bonitet na globalni ravni, pa so izklučno za to, da bi si države, jemale še več kreditov, ker so kao razmere ugodne za to... Banka v Sloveniji je še edino varovalo, banke brez direktiv, pa bi verjetno počele še 3x slabše stvari, kot so jih. Da pa isto počnejo centralne banke, pa to počno z namenom, da oskubijo te male banke...

Anyway... bančništvo je še vedno smrdelo... in je vedno bila ena velika ciganija!

Smrekar1 ::

hator je izjavil:

Mislim, da si ta problematika zasluži svojo temo. Prepričan sem bil, da je Slovenija premajhna in preveč izvozno naravnana, da bi lahko doma ustvarila gospodarsko krizo. Banki Slovenije je prav to uspelo. Od 1. novembra postane velik del Slovencev čez noč kreditno nesposobnih. Da ne omenjam dviga minimalne plače s 1.1.2020. Kombinacije visoke minimalne plače napram povprečni in strogi kreditni pogoji so pogubni za gospodarstvo.

https://www.zurnal24.si/pod-streho/stan...


Am, od kje ti ideja, da bo to ustvarilo gospodarsko krizo? Banke ne bodo smele več posojati denarja preveč rizičnim strankam. Kaj je povzročilo zadnjo krizo?

Aha.

Razlika je v tem, da bo sedaj manj ljudi lahko najelo kredit. Nekaj se bo poznalo, ampak bistveno bo samo v primeru, da so krediti opisani sloji prebivalstva (dvostarševske družine z dvema otrokoma, povprečnima plačama in kreditom bistveno več kot 305EUR/mesec) pomemben delež gospodarstva. V to dvomim.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

kixs ::

Ce ne bo toliko dostopnih kreditv, se bodo morale znizati cene stanovanj. Seveda, ce bodo prodajalci zeleli prodati.

Wrop ::

Bodo stanovanja pokupili tisti, ki imajo denar, pa dali notri najemnike, ki ne dobijo kredita.

2dark ::

Wrop je izjavil:

Bodo stanovanja pokupili tisti, ki imajo denar, pa dali notri najemnike, ki ne dobijo kredita.



Ne bodo. Raje bodo oddajali stanovanja turistom, ker je profitabilneje, se zasluži veliko več. Zakaj misliš, da so cene v Ljubljani tako visoke. Zaradi turistov.

Wrop ::

Odkar je Adrija propadla, baje ne bo nobenega turista več. Baje. Sicer pa lahko precej bolj otežijo te vrste pridobitne dejavnosti, kot je oddaja stanovanja turistom.

Smrekar1 ::

kixs je izjavil:

Ce ne bo toliko dostopnih kreditv, se bodo morale znizati cene stanovanj. Seveda, ce bodo prodajalci zeleli prodati.


To je ena izmed možnosti. V splošnem se mi zdi, da gre za veliko hrupa za nič. Če bodo pogoji prehudi jih bodo brž spet omilili.

Bellzmet ::

Ne. Če bo cena stanovanj nižja potem stanovanje ne bo dovolj za zavarovanje kredita in kredita ne boš dobil :)

gruntfürmich ::

čim manj kreditov tem bolje.

ampak avtorja moti bolj to da 'za otroke gre'!
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Shields ::

In potem se čudijo zakaj so ljudje do 35 doma

hojnikb ::

Shields je izjavil:

In potem se čudijo zakaj so ljudje do 35 doma

se vedno bolje kot bit do vrata v dolgovih in na koncu mesca ostane glih za nudlce.
#brezpodpisa

Mato989 ::

Bistveno je to, da je naslov teme zavajajoč!!!

Govora je IZKLJUČNO o POTROŠNIŠKIH KREDITIH... kar pomeni da se pri stanovanjskih NIČ ne spremeni...

Potrošniški kredit je pa to kar BUTLJI jemljejo pri Harveyu, Big Bangu itd... Če nimaš keša da plačaš to "potrošniško" robo, potem je pač NE KUPUJ je bil moj moto.... v svojih 30 letih sem VSAKO stvar z izjemo stanovanja skeširal... drugače sem počakal da sem si lahko privoščil...

Podpiram ukrep!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

DaLamari ::

https://www.24ur.com/novice/slovenija/b...
Glede na prebrani članek se sprašujem koliko kredita za stanovanje lahko vzameva s punco, v kolikor imam 1700€ bruto plače + ona 940€ bruto.
Če prav razumem, lahko mesečni obrok znaša toliko, da konec meseca osebi ostane vsaj 76% bruto plače.
Minimalec bo z drugim letom znašal 940€ bruto *0,76 = 714,5€ bruto --> 481€ Neto.

Torej punca bi z minimalcem lahko imela obrok največ 189€ na mesec.

V mojem primeru pa je plača 1700€ bruto --> 1100€ neto ... -481€ ki mi jih mora ostati konec meseca = 619€ na mesec lahko obrok? Piše tudi, da naj ne bi obrok presegal 50% dohodka osebe, kar bi v mojem primeru pomenilo da imam lahko največ 550€ obrok za kredit?

Ali potem pravilno sklepam da bi s punco skupaj lahko vzela kredit, katerega obrok bi znašal do največ 739€ na mesec?
Iskreno se bolj zanimava za kredit 100'000€ na 20 let fiksne mere, kar bi pri DH banki zneslo 536,29€ na mesec.
Se zavedam, da to ni malo in najini plači nista briljantni, vendar če preračunam da dobiva po 1300€ in 830€ neto na račune (vključno z malico in prevozom), bi nama po odplačilu obroka ostalo še 1593€, kar bi po mojem mnenju moralo zadoščati za vse ostale stroške.

Ali sem to pravilno izračunal?

Zgodovina sprememb…

  • odbrisalo: zee ()

WizzardOfOZ ::

Kurzweil je izjavil:

Meni je v tem kontekstu najbolj ogabno to, da taiste banke, ki smo jih dokapitalizirali državljani, se sedaj bahajo kako imajo nekih 100mio€ letnega dobička, pri čemer si mrhovinarji že delijo nagrade, imajo brutalne plače in vse mogoče dodatke. Zakaj ne bi te prihodke vsaj deloma vrnili državi oz. varčevalcem, ki smo jim pokrili vse grehe za nazaj, zaradi katerih je sedaj tudi prišlo, do ukrepa o katerem piše OP. Glede na to, kako so banke proti, bodo že našle pot, da pridejo do svojih cekinov...


Banka dobi milijardne dokapitalizacije, proda se jo pa za par 100 milijonov. Kdo je sedaj tukaj neumen? Jaz bi rekel da narod, ki je to dopustil?

Če jaz kupim hišo, dam zanjo 300k evrov, je ne bom potem čez eno leto, ko sem vložil notri še dodatnih 50k, prodal za 100k evrov, ampak kvečjemu za toliko kot sem dal zanjo + vložek, drugače se mi ne splača prodajat, ker bom šel sebi v skledo pljuvat.
Država je pa točno to naredila, pa se noben ni niti malo obregnil v to. Celo ideje so bile, da naj jo za en evro prodajo. Naj zdaj tisti meni proda njegovo hišo za en evro. A to pa ne?

Po toči zvoniti je prepozno, zdej je banka privat in ...

Zgodovina sprememb…

gruntfürmich ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Po toči zvoniti je prepozno, zdej je banka privat in ...

kaj pa če bi jo morali čez par let znova dokapitalizirati?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

vostok_1 ::

A ni fanj ko se elita dobesedno igra z vašimi življenji?
Malo potwekajo parametre in že dobijo scenarij kot ga želijo.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

WhiteAngel ::

Še dobro, da je BS zaostrila pogoje, ker za take neumnosti, kot jih danes folk kupuje... Da vzameš par jurjev kredita po 10+% obrestni meri wtf.

PS: Zaostrili so pogoje za potrošniški kredit, hipotekarni je ločen.

WizzardOfOZ ::

gruntfürmich je izjavil:

WizzardOfOZ je izjavil:

Po toči zvoniti je prepozno, zdej je banka privat in ...

kaj pa če bi jo morali čez par let znova dokapitalizirati?


Privat banko da bi država dokapitalizirala? Zakaj?

gdjv ::

Mato989 je izjavil:

Bistveno je to, da je naslov teme zavajajoč!!!

Govora je IZKLJUČNO o POTROŠNIŠKIH KREDITIH... kar pomeni da se pri stanovanjskih NIČ ne spremeni...

Potrošniški kredit je pa to kar BUTLJI jemljejo pri Harveyu, Big Bangu itd... Če nimaš keša da plačaš to "potrošniško" robo, potem je pač NE KUPUJ je bil moj moto.... v svojih 30 letih sem VSAKO stvar z izjemo stanovanja skeširal... drugače sem počakal da sem si lahko privoščil...

Podpiram ukrep!


da ne bom ponavljal, ne bodite vsi taksne ovce in preberite kaj, preden ste pametni...

gruntfürmich ::

WizzardOfOZ je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:

WizzardOfOZ je izjavil:

Po toči zvoniti je prepozno, zdej je banka privat in ...

kaj pa če bi jo morali čez par let znova dokapitalizirati?


Privat banko da bi država dokapitalizirala? Zakaj?

če je ne bi prodali.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Old Spice ::

Jest sem zasledil, da bo to veljalo samo za potrošniške kredite. Ker folk pač vzame kredit zato da gre na dopust. Kar v praksi pomeni, da greš letos na Novo Zelandijo all-in, potem pa 5 let plačuješ kredit. Seveda bi naslednje leto tudi želel nekam it... Podobno je z avtomobili, računalniki, telefoni. Danes se je pač trg prilagodil in vsi nudijo obroke. Avto na lizing za 199 eur na mesec. Novi iPhone za 29 eur na mesec, pa zdraven še Macbook na razrezano ceno za 49 eur, Netflix za 10, T2 Oranžni prvo leto za pol manj.... Potem pa ko se zadeva mal odvrti je folk kar naenkrat vsak mesec brez keša za nadaljnih 5 let.

McHusch ::

Zato na Banki Slovenije z novembrom 2019 priporočilo preoblikujemo v zavezujoč instrument na področju potrošniških kreditov, s katerimi navzgor omejujemo (a) ročnost potrošniških kreditov, (b) razmerje med letnim stroškom servisiranja dolga in letnim neto dohodkom kreditojemalca. Druga zahteva velja tudi za stanovanjske kredite.


https://www.bsi.si/mediji/1401/zaostrit...

damirj79 ::

DaLamari je izjavil:

https://www.24ur.com/novice/slovenija/b...
Glede na prebrani članek se sprašujem koliko kredita za stanovanje lahko vzameva s punco, v kolikor imam 1700€ bruto plače + ona 940€ bruto.
Če prav razumem, lahko mesečni obrok znaša toliko, da konec meseca osebi ostane vsaj 76% bruto plače.
Minimalec bo z drugim letom znašal 940€ bruto *0,76 = 714,5€ bruto --> 481€ Neto.

Torej punca bi z minimalcem lahko imela obrok največ 189€ na mesec.

V mojem primeru pa je plača 1700€ bruto --> 1100€ neto ... -481€ ki mi jih mora ostati konec meseca = 619€ na mesec lahko obrok? Piše tudi, da naj ne bi obrok presegal 50% dohodka osebe, kar bi v mojem primeru pomenilo da imam lahko največ 550€ obrok za kredit?

Ali potem pravilno sklepam da bi s punco skupaj lahko vzela kredit, katerega obrok bi znašal do največ 739€ na mesec?
Iskreno se bolj zanimava za kredit 100'000€ na 20 let fiksne mere, kar bi pri DH banki zneslo 536,29€ na mesec.
Se zavedam, da to ni malo in najini plači nista briljantni, vendar če preračunam da dobiva po 1300€ in 830€ neto na račune (vključno z malico in prevozom), bi nama po odplačilu obroka ostalo še 1593€, kar bi po mojem mnenju moralo zadoščati za vse ostale stroške.

Ali sem to pravilno izračunal?


Zgleda že tako, če imaš vsaj ti v službi pogodbo za ned. del čas, je vse OK

louser ::

feryz je izjavil:

Povej še drugo plat, itak vsi vemo, da je vse črno.

Banke spreminjajo interne pravilnike, na podlagi katerih, kot kreditno sposobnost ne upoštevajo samo neto plače, ampak kompletne povprečne neto prejemke. Se pravi plača, malica, prevoz, kilometrina in ostale čarovnije, ki se jim pravi kreativno računovodstvo. Tako da bi morali biti celo bolj kreditno sposobni.
Kar je dvorezen meč. Res je, da so neto prejemki že leta taki in bodo verjetno še leta taki ostali. Problem za kreditojemalca je, če se kaj zgodi. Bolniška, zavod, ali karkoli drugega, kar ga zabriše na realno neto plačo, je pogreb za njega.

Upoštevanje mularije druge države imajo, zato to ni nič posebnega.

Meni so že tri, štiri mesece poprej hoteli videti zgolj neto prihodek. Cifro, ki pride na TRR. Ostalo jih ni zanimalo.

Invictus ::

Old Spice je izjavil:

Jest sem zasledil, da bo to veljalo samo za potrošniške kredite.

Samo določene omejitve so za potrošniške, večina jih je za vse...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

nsa_ag3nt ::

WizzardOfOZ je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:

WizzardOfOZ je izjavil:

Po toči zvoniti je prepozno, zdej je banka privat in ...

kaj pa če bi jo morali čez par let znova dokapitalizirati?


Privat banko da bi država dokapitalizirala? Zakaj?

Privatiziraj dobičke in nacionaliziraj izgubo.
Tako se dela od 2008.
https://gizmodo.com/c/goodbye-big-five

Reycis ::

Omejevanje kreditov je seveda dobro. S tem se na dolgi rok poveča kupna moč prebivalstva. Je pa res kot je napisal vostok. Pri celi zadevi se gre za psihologijo mase in ob poznavanju le-te ima tale ukrep zelo predvidljive posledice.

Moje mnenje sicer je, da bi za stanovanjski problem svojih otrok morali s preudarnim gospodarjenjem poskrbeti starši, drugih kreditov pa tudi normalen človek za normalno življenje ne potrebuje.

Trenutni gospodarski sistem deluje tako, da si raznorazne interesne skupine poskušajo za sebe iztrgati čimvečji del družbene pogače. Seveda financerji niso edini primer, tudi odvetniki in birokrati vseh vrst so se uspeli prekomerno zarediti z nepotrebno uzurpacijo svojih storitev, vendar pa so ravno v financah največji ekscesi. Obstajajo kulti, ki pravijo, da je denar poosebljen hudič. Začenjam verjet, da morda imajo prav.

zee ::

Moje mnenje sicer je, da bi za stanovanjski problem svojih otrok morali s preudarnim gospodarjenjem poskrbeti starši, drugih kreditov pa tudi normalen človek za normalno življenje ne potrebuje.


Nak. Otroci naj sami poskrbijo za svoje stanovanjske potrebe, sicer hitro pristanemo na ogromnih bajturinah, ki so se gradile v sedemdesetih in osemdesetih letih prejšnjega stoletja, in so zdaj prazne, ker so se otroci izselili.

Se pa strinjam, da razen stanovanjskega kredita Janez Slehernik ne rabi nič drugega.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zee ()

Reycis ::

Tiste oversized (prazne) bajturine so še vedno manjše zlo kot pa futranje raznoraznih rentseekerjev e. g. financerjev, najemodajalcev.

IL_DIAVOLO ::

Mato989 ::

Dejansko vse kar bo ta zakon prinesel je ena dobra zadeva!

PRVO ŠTALCA POL PA KRAVCA! To je nekaj kar bi se itak folk moral zavedat in se zavzemat da tako je!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

ferdov ::

"Sklep ne velja za lizing družbe in druga podjetja, ki izvajajo dejavnosti potrošniškega kreditiranja (niso banke), in tudi ne velja za čezmejno zadolževanje gospodinjstev (tudi neslovenske spletne kreditne ponudbe)."

Torej BigBang, Harvey, Telekom in ostali lahko delajo naprej brez kakršne koli kontrole?

"Če preživlja družinskega člana ali drugo osebo, je treba znesku minimalne neto plače dodati še znesek/zneske za preživljanje družinskega člana/članov (do 402,18 EUR)."

Super, so na BS morda razložili, kaj se zgodi, če v času odplačila kredita dobiš otroka, ali dva? Si kreditno nesposoben, mora banka zahtevati dozavarovanje ali poplačilo kredita. Razložili, ker razmislili niso.

Pri vsej tej GDPR gonji, kako bodo banke ugotavljale število družinskih članov, ki se preživljajo z istim dohodkom. Bodo imele sploh interes, da bi to ugotavljale? Bodo imele instrumente za to?

Pa seveda glavni zajeb.

Sisbon, bo imel podatke bank in lizing hiš, ostalih ne. Od tam bodo banke dobile podatek o obstoječih zadožitvah potencialnih kreditojemalcev, pa smo spet na prve odstavku "druga podjetja, ki izvajajo dejavnosti potrošniškega kreditiranja (niso banke), in tudi čezmejno zadolževanje gospodinjstev" ne bo znaano banki pri izračunu kreditne sposobnosti.

Na BS je 450 visoko sposobnih ljudi, ki v življenju niso dali krediti, izterjali kredita ali vedeli, kaj je namen bank. Zato pa bančni sistem pri nas tako cveti.

Old Spice ::

PRVO ŠTALCA POL PA KRAVCA! To je nekaj kar bi se itak folk moral zavedat in se zavzemat da tako je!


Aha. Ko večino razvitega sveta tako deluje ane? Američani tudi nimajo kredita za svoje hiše, kupjo na keš? Rezultat tega bo samo to, da bodo mladi se še težje odločili za naraščaj. Med tem pa bodo socialni problemi še naprej veselo generiral podmladek, se trkal po prsih in spraševali "Šta mi pripada???".

njyngs ::

Mato989 je izjavil:

Dejansko vse kar bo ta zakon prinesel je ena dobra zadeva!

PRVO ŠTALCA POL PA KRAVCA! To je nekaj kar bi se itak folk moral zavedat in se zavzemat da tako je!

Živiš na svojem ali doma? Kdo ti pere in lika?

damirj79 ::

Lizing hiše bodo cvetele, predvsem na račun prodaje potrošniške robe (Tvji, avti, telefoni itd..), banke bodo pa crkovale na obroke.

K0l1br1 ::

Tole, da bo manjša potrošnja, bi držalo samo v primeru, da familja z jurja mesečnega priliva tega istega jurja ne bi porabila za druge stvari, npr. za hrano, kar pa spet pomeni, da isti denar gre v obtoku. Kot pri kreditu, samo da manj na enkrat.

Invictus ::

damirj79 je izjavil:

Lizing hiše bodo cvetele, predvsem na račun prodaje potrošniške robe (Tvji, avti, telefoni itd..), banke bodo pa crkovale na obroke.

Niti ne, ker sem zasledil, da se bo za preverjanje bonitete za lizinge uporabljalo ista pravila kot za kredite.

Baje tudi ne bo možno več izigravanje bank na račun lizingov, saj se do sedaj njihovi obroki niso šteli v bremenitev lizingojemalca.

Sam ne najdem linka :'(.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Mato989 ::

njyngs je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Dejansko vse kar bo ta zakon prinesel je ena dobra zadeva!

PRVO ŠTALCA POL PA KRAVCA! To je nekaj kar bi se itak folk moral zavedat in se zavzemat da tako je!

Živiš na svojem ali doma? Kdo ti pere in lika?


Ja zivim... Sam peremin likam.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

ferdov ::

Invictus je izjavil:

damirj79 je izjavil:

Lizing hiše bodo cvetele, predvsem na račun prodaje potrošniške robe (Tvji, avti, telefoni itd..), banke bodo pa crkovale na obroke.

Niti ne, ker sem zasledil, da se bo za preverjanje bonitete za lizinge uporabljalo ista pravila kot za kredite. Baje tudi ne bo možno več izigravanje bank na račun lizingov, saj se do sedaj njihovi obroki niso šteli v bremenitev lizingojemalca. Sam ne najdem linka :'(.

Lizing hiše bodo morale (v bistvu že morajo) obremenitve sporočati v Sisbon.
Ta novi sklep, glede izračuna kreditne sposobnosti (ne bonitete):
"Sklep velja izključno za banke in hranilnice ter podružnice tujih bank, ki poslujejo v Sloveniji. Sklep ne velja za lizing družbe in druga podjetja, ki izvajajo dejavnosti potrošniškega kreditiranja (niso banke), in tudi ne velja za čezmejno zadolževanje gospodinjstev"
Več na: https://www.zurnal24.si/slovenija/tolik... - www.zurnal24.si

njyngs ::

Mato989 je izjavil:

njyngs je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Dejansko vse kar bo ta zakon prinesel je ena dobra zadeva!

PRVO ŠTALCA POL PA KRAVCA! To je nekaj kar bi se itak folk moral zavedat in se zavzemat da tako je!

Živiš na svojem ali doma? Kdo ti pere in lika?


Ja zivim... Sam peremin likam.

Kako lahko potem napišeš nekaj takega? Kako točno je to dobra zadeva? Naj ogromno ljudem, ki se trudijo, še dodatno onemogočimo gradnjo ali nakup hiše? Boš nekaj take trosit naokoli, ko boš ti na njihovem mestu (z majhnimi prihodki ali pa ko boš padel pod sprejemljivo mejo za kredit)?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: njyngs ()

Mato989 ::

njyngs je izjavil:

Mato989 je izjavil:

njyngs je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Dejansko vse kar bo ta zakon prinesel je ena dobra zadeva!

PRVO ŠTALCA POL PA KRAVCA! To je nekaj kar bi se itak folk moral zavedat in se zavzemat da tako je!

Živiš na svojem ali doma? Kdo ti pere in lika?


Ja zivim... Sam peremin likam.

Kako lahko potem napišeš nekaj takega? Kako točno je to dobra zadeva? Naj ogromno ljudem, ki se trudijo, še dodatno onemogočimo gradnjo ali nakup hiše? Boš nekaj take trosit naokoli, ko boš ti na njihovem mestu (z majhnimi prihodki ali pa ko boš padel pod sprejemljivo mejo za kredit)?



Dobra zadeva je zato da bo oseba kpncno zacela studirat... Najbolj me razkuri folk ki nastepa 2 froca, smrklja 1 dan ni delala ce odmisliva preko studenta kelnarije ali igranja hostese pol pa pobira od drzave in nas davkoplacevalcev ugodnosti.... Tip pa radnik na baustelli...

Prvo stalca pol pa kravca.... Jaz o otroku niti razmisljal nisem dokler nisem podpisal za flet are... Pa se zdaj kalkuliram kolko me bo kostalo... Ce sem sploh financno sposoben

Eni pa ko cigani sta bude, bude..
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Old Spice ::

Novi ukrepi ne bodo prizadeli ciganov, ki jih naslavljaš. Prizadeli bodo delovni srednji sloj. Tisti, ki so izvor tvoje frustracije, živijo v socialnih stanovanjih, vlečejo denarno pomoč, hkrati pa delajo na črno. Mi jim pa plačamo razliko za vrtec, višji otroški dodatek, pa še zdravstvo za povrh.

Po drugi strani, če delaš transparentno, se zaposliš pri 25ih. Pridno delaš do 30ih. Imaš do 30. leta na strani cca. 30k, kar je dovolj za polog za stanovanje v vrednosti 130k. Tudi če imaš v teh 5 letih naraščaj, ta ne vpliva bistveno na privarčevanih 30k ali pa kasneje na višino dobljenega kredita.

Po novem pa boš s 30k privarčevanega in otrokom lahko dobil bistveno nižji kredit. Kar v kombinaciji z dvigom cen nepremičnin praktično na vseh, vsaj pogojno privlačnih lokacijah, še toliko oteži nakup nepremičnine.

Rezultat? Verjetno to, da nižji sloj bo še naprej nižji sloj z delom na črno. Srednji sloj bo primoran v najemanje (po višjih cenah kot bi bila višina kredita). S plačevanjem visokih najemnin se tudi prihranki ne bodo kopičili in srednji sloj drsi v nižji. Hkrati pa vsi tisti, ki imajo veliko premoženja, s tem še bolj bogatijo. Že sedaj poznam veliko ljudi 25-35 let, ki se zaradi razmer za otroke nočejo odločat. Sedaj bo tega še bistveno več.

Utk ::

Srednji sloj bo primoran v najemanje

Sej smo imeli že vsaj 5 tem tu kjer pravijo, da je to super stvar.

cebelar123 ::

MINIMALNI OSTANEK OD PLAČE:

- 674 evrov (76 odstotkov od 886,63 evra bruto, kar je višina minimalne plače do 31. 12. 2019).
- 715 evrov (76 odstotkov od 940,58 evra bruto, kar bo višina minimalne plače s 1. 1. 2020).

ZNESEK ZA PREŽIVLJANJE DRUŽINSKEGA ČLANA:

- 237,29 evra na otroka v dvostarševski družini,
- 309,68 evra na otroka v enostarševski družini.

Primer 1: Štiričlanska družina z dvema mladoletnima otrokoma

Plača kreditojemalca: 1.119 evrov (povprečna neto plača julija 2019)
Obstoječi krediti: 0 evrov
Kreditna sposobnost = 1.119 - (715 + 237) = maksimalni znesek mesečnega odplačila 167 evrov
Znesek osebnega (potrošniškega) kredita na 7 let = okvirno maksimalno 11.500 evrov
Znesek stanovanjskega kredita na 20 let = okvirno maksimalno 30.000 evrov

Tukaj mi ni čisto jasno ali naj bi v Primeru 1 oba starša jemala kredit in bi se 237e porazdelilo na vsakega starša. Ali je napaka in bi tale, ki jemlje kredit dejansko moral za dva otroka prišteti 2x237e?

Zgodovina sprememb…

Glodko ::

Čebelar pomoje tako kot si napisal, ker je naprej v tekstu napisano koliko kredita na ta način lahko dobi par. Se pravi v primeru nepremičninskega je to 2x30k eur na 20 let. Se pravi 1 otrok na starša. Ali pa oba na enega in je ta, po tej logiki kreditno nesposoben. Je pa zato drugi bolj...?

Kako pa je v primeru enega otroka? Kaj tu pravzaprav definira kdo za otroka skrbi? Ali se znesek 237 eur deli? Ali lahko jaz vzamem kredit v znesku:

N-715 eur

Kjer je N moja neto plača. In "prevalim" strošek otroka na partnerko?
««
«
1 / 17
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mesečni stroški bivanja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
11222715 (18569) zobnik

z 1.000 plače... realno kaj boš s tem kej konkretnega naredil? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
44689847 (77440) FTad
»

Najemnine vs. lastništvo nepremičnine (strani: 1 2 3 418 19 20 21 )

Oddelek: Loža
1029162920 (132865) thramos

Več podobnih tem