» »

plača začetnika inžinerja elektrotehnike

plača začetnika inžinerja elektrotehnike

1
2
»

D3m ::

TheBlueOne je izjavil:

D3m je izjavil:


Najprej dobi izkušnje kjer ti ponujajo sedaj. V tujino greš, ko doma nimaš nič oz. imaš višje cilje.


Nekateri pravijo obratno. Da se gres v tujino uciti in potem prides domov in s tem lahko dosezes vec doma.

Pac vsak po svoje, ampak ce se s tujino spogleduje, bi bilo pametno vsaj vprasati kaj konkretno bi mu ponudili. Ce nic ne najde, potem pac vzame kar se mu trenutno ponuja.


Kakorkoli obrneš fante rabi izkušnje in reference. S trebuhom za kruhom še pride na vrsto.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Gagarin ::

TheBlueOne je izjavil:

Phantomeye je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:

Gagarin je izjavil:

Meni je fascinantno da oseba, ki naj bi bil v kratkem inženir in mu ponujajo 1200€, ne ve niti kako se pravilno napiše inženir...


Saj ni jezikoslovec. :)


Nisem vedel, da za komunikacijo v maternem jeziku rabiš biti jezikoslovec.


Cisto OK komunicira. Mene tako ne zmoti.


LOL, tebe ne, zelo verjetno bo pa marsikoga ki bo bral njegovo tehnično dokumentacijo. Povprečen inženir pri svojem delu sproducira ogromno dokumentacije in navadno nima lektorja. Saj ne trdim, da mora na forumu uporabljati knjižno slovenščino, ampak tale inžiner je par res hecna...

TheBlueOne ::

Cisto obicajna napaka je.

otago ::

Meni se zdi dobra ponudba, ceprav bi op moral napisati bruto znesek place, morebitne dodatke. Se pravi, za 1 leto prejemanja stipendije moras 1 leto oddelat pri 1200 neto?

Cetudi pride kriza in te firma ne vzame, si pokasiral stipendijo.

Pri tujini pa se je tudi potrebno omejiti na delovna mesta, ki lahko prinesejo karierni razvoj oz. je v okolici moznost le te. Vecina se ne seli vsaki dve leti z enega dela Avstrije v drugega ali dlje. In ce imas moznost presaltat iz majhnega avstrijskega podjetja v vecjo muntinacionalko, ker ima v blizini obrate, R&D oddelke, je to zmaga.

Raptor F16 ::

Gagarin je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:

Phantomeye je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:

Gagarin je izjavil:

Meni je fascinantno da oseba, ki naj bi bil v kratkem inženir in mu ponujajo 1200€, ne ve niti kako se pravilno napiše inženir...


Saj ni jezikoslovec. :)


Nisem vedel, da za komunikacijo v maternem jeziku rabiš biti jezikoslovec.


Cisto OK komunicira. Mene tako ne zmoti.


LOL, tebe ne, zelo verjetno bo pa marsikoga ki bo bral njegovo tehnično dokumentacijo. Povprečen inženir pri svojem delu sproducira ogromno dokumentacije in navadno nima lektorja. Saj ne trdim, da mora na forumu uporabljati knjižno slovenščino, ampak tale inžiner je par res hecna...


Čisto nič ne pomaga, če ta dokumentacija pade v roke nepismenemu.

Se bo slišalo grdo, a je res. Večini moraš vse narisat, če bi jim rad nekaj dopovedal. Zato so navodila za proizvodnjo čedalje bolj podobna slikanicam kot dokumentom.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

TheBlueOne ::

Jaz sem do sedaj v 90% za sefe delal ali predstavitve ali pa tiste matrice s stirimi polji. Dokumentacijo bolj berejo tisti, ki morajo v praksi kaj narediti.

ginekk ::

tadej27 je izjavil:

Pozdravljeni, ker sem zadnji (3) letnik faksa za elektrotehniko sem se odločil, da pošljem prošnje za kadrovske štipendije. Ponujali so mi med 300-400 eur štipendije, ter ačetno plačo 1200 eur. Ali je to spodobna plača za začetnika v tej stroki?



Plača je nizka, ampak glede na predhodno štipendijo 300-400 EUR/mesečno in zagotovljeno prvo redno zaposlitev takoj po končanju šolanja je 1200 neto spodoben začetek. Samo da ne boš zapel prvih pet let na tej plači. Kakšne so obveznosti zaradi štipendije? Ker če moraš tam zaradi prejete štipendije delat 3-4 leta in je to neka relativno nepomembna lokalna firma, brez širših kariernih priložnosti, potem raje ne.

Vazelin ::

Mislim da plači 200eur nad slovenskim povprečjem težko rečeš nizka plača za nekoga, ki ni naredil enega delovnega dne... ne trolat folka kako je pri nas vse kar je pod 2k neto nizko, ker to pač ni res.
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

D3m ::

brez širših kariernih priložnosti


Od kdaj je to ovira?
|HP EliteBook|R5 6650U|

ginekk ::

D3m je izjavil:

brez širših kariernih priložnosti


Od kdaj je to ovira?


Od nekdaj. :) Če boš prisiljen delat 4 leta za isto začetniško plačo z nekom, ki ne zna izkoristi inženirsko znanje in kjer ne moreš napredovat vertikalno/horizontalno je pač za premislit. Jaz sem imel štipendijo in sem zdržal točno tri tedne pri takem prvem delodajalcu, ki ni imel načrta z mano. Niso imel niti delovnega mesta pripravljenega, pa vsi so gledali, kako ne bi nič naredili. Dal sem odpoved, šel sem takoj drugemu, ki je potem vrnil moje obveznosti iz štipendije prvemu.

mirator ::

No zdaj ste malo zašli od osnovne poante ali so ponujeni pogoji sprejemljivi ali ne. Po mojem menju so več kot sprejemljivi. Bi pa bolj primerno bilo vprašanje, ker OP ve, da se spušča v projektivo, kakšni so pogoji dela oz. kaj bo za ta denar moral dati od sebe. Naj kar na začetku povem, da je projektiva (čeprav se mnogi s tem ne bodo strinjali)kar zahtevna. da ti sicer obilo možnosti za širitev znanja, vzame ti pa tudi veliko prostih dni, nočnih ur in več kritik kot pohval. Torej se je treba vprašati, ali je to osebnostno sprejemljivo ali ne. Če ne, potem išči drugo, čeprav manj vabljivo ponudbo.
Nekdo je omenil, da ti šola ne da nobenega znanja. To absolutno ni res. Običajno ti da odgovore na nivoju izobraževanja, ki pa ti postavijo veliko novih vprašanj in da ti zmožnost reševanja problemov. Seveda, če si program šolanja usvojil s končnim spričevalom ali diplomo. Če pa si dokazilo svoje izobrazbe kupil ali kako drugače pridobil brez preverjanja, potem je pa to povsem druga zgodba. Vsekakor sta teorija in praksa dva različna pojma, ki pa ena brez druge ni učinkovita in se morata dopolnjevati.
No, ker sem že pri pisanju, bom opisal še svojo zgodbo. Začel sem po odsluženi vojaščini kot elektrotehnik v firmi, kjer nihče ni imel višje izobrazbe. Seveda sem se v svoji naivnosti in zaverovanosti, da sem usvojil že vse znanje sveta, takoj videl na vrhu hierarhije. Ampak izkazalo se je povsem drugače. Vsak teden sem bil dodeljen za pomoč kakšnemu priučenemu delavcu v različnih strokah. Plača je bila nižja od plače snažilke. Vendar, naučil sem se dela s kovinami, lesom, barvami, spoznal sem karakterje posameznikov in da ni vse tako, kot se vidi na prvi pogled. Vse te izkušnje so mi bile v pomoč vse življenje. Res je bila plača mizerna, vendar mi je firma omogočila izreden študij komplet s plačanimi študijskimi dopusti pred izpiti. To je bil kar privilegij. In z znanjem ki sem ga pridobival med študijem, sem se tudi vzpenjal po plačilni lestvici.
Spoznal pa sem tudi, da je potrebno ceniti enako delavca brez šol, ki pa svoje delo, običajno nizko plačano opravlja, perfektno kot doktorja znanosti.

nikjozo ::

Ali je OP kje izrecno navedel da je teh 1200 neto?

Ker place se dogovarjajo v bruto.

Za 0 dni delovne dobe bo 1200 bruto kar prava placa.

Gagarin ::

nikjozo je izjavil:

Ali je OP kje izrecno navedel da je teh 1200 neto?

Ker place se dogovarjajo v bruto.

Za 0 dni delovne dobe bo 1200 bruto kar prava placa.


Pretiravat pa res ni treba...

JaVonTech ::

nikjozo je izjavil:

Ali je OP kje izrecno navedel da je teh 1200 neto?

Ker place se dogovarjajo v bruto.

Za 0 dni delovne dobe bo 1200 bruto kar prava placa.


Je izrecno navedel, da govori o neto plači.

Moje mnenje je, da je plača dobra, če prišteješ štipendijo pa sploh. V kolikor boš dober bi lahko po nekaj letih (cca 5) dela v temu podjetju izpogojeval boljšo plačo ali pa iskal službo drugje kjer ti jo bodo ponudili. Če ti že sedaj ne obljubijo nekakšnega resnega povišanja plače (100 ali 200€) po enem letu zaposlitve ali dveh ali pa bonusov, potem jih ne pričakuj, da bodo prišli brez tvoje zahteve/prošnje.

spam321 ::

Pa to se super plača. Sprejmi in se jim pokloni. Večina folka začne z 800€ neto...

KraitPay ::

Sem iz elektro stroke.
Za začetnika brez izkušenj s 1200€ neto,vzemi. To je super plača.

Sam nimam toliko, pa imam 5+ delovne dobe, dokaj zahtevno in odgovorno delovno mesto. Se pač slabo prodajam, kaj hočemo.

Da o končani šoli niti ne govorimo...

Vazelin ::

Javo tech Wow tip ni naredil enega delovnega dne še in bi morala biti na kadrovski že povišica v igri. Strong advice
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

asdf_jklc ::

Tvoj poklic ima velik potencial - če se nameravaš tekom študija že izobraževati (praktično) in nekaj narediti iz sebe, potem se ti ni treba bati, da nebi dobil službe. Podobno če zmoreš študij brez štipendije, je jaz osebno nebi vzel. Tako ko boš končal, imaš proste roke in si lahko najdeš službo ki tebi paše - brez, da si na nekoga privezan. Enako je s plačanim izobraževanjem - kar menim, da rabim, si plačam sam... ravno nezmožnost napredovanja in zgovarjanje na "sej si mel štipendijo", je eden od razlogov, zakaj osebno slišat ne morem za te zadeve.

Drugače pa četudi je tip srednješolec: zakaj nebi cilja delat za dva jurja neto, ko konča fax. Naj dokaže delodajalcu, da je tako dober z znanjem in če je, naj tako plačo tudi dobi. Nikar pa ne sme naredit tega, kar misli marsikateri ko pride s faxa: da zdej bo pa direktor z BMW x6 pred vrati in 10jurji na računu vsak mesec.

Kot so ti nekateri povedali: pildek z fiksno izobrazbo ti samo, da ključ, da lahko vrata odkleneš. Odpreti si jih moraš pa sam in se dokazati. Izobrazba je že dolgo samo prepogoj za kaj resnega, izkušnje, prizadevnost, želja po izobraževanju in novem znanju, samoiniciativnost in mehke veščine vedno bolj prodirajo v uspredje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: asdf_jklc ()

tadej27 ::

Hvala vsem za mnenje. Najverjetneje bom vzel štipendijo , saj za zečetnika 1200 EUR NETO res ni slaba plača za slovenske razmere, npr. nekaj sošolcev je podpisalo štipendijo za kasnješo plačo okoli 900 EUR, kar je veliko manj v primerjavi z mojo. Po nekaj letih pa mislim it opraviti strokovni izpit iz projekteranja in izkušenj se bo do takrat že kar nekaj nabralo, potem pa me pot pelje v tujino ali pa v S.p , kajti znanje je super stvar če ga znaš pravilno vnovčiti :)

Blinder ::

Jaz ne verjamem da so mu toliko ponudili.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

matjash ::

Samo malo strokovne izraze še izpili - projektiranje, pa srečno v novi službi :)
... bolje pozno kot nikoli.

Phantomeye ::

Zdaj vzameš 1200, tam delaš, na koncu boš pa vreden več kot toliko - saj boš imel nova znanja in izkušnje. Potem pa greš na bolje.

Pa včasih se je treba tudi zavedat, da višina plače ni vse. Kaj ti pomaga, če imaš 3000 neto, če ti gre služba na bruhanje in se počutiš praznega.

Phantomeye ::

Raptor F16 je izjavil:

Čisto nič ne pomaga, če ta dokumentacija pade v roke nepismenemu.

Se bo slišalo grdo, a je res. Večini moraš vse narisat, če bi jim rad nekaj dopovedal. Zato so navodila za proizvodnjo čedalje bolj podobna slikanicam kot dokumentom.


Če nihče ne razume tvoje dokumentacije in navodil - se moraš vprašat - mogoče pišeš slabo in nerazumljivo dokumentacijo.

Raptor F16 ::

Phantomeye je izjavil:

Raptor F16 je izjavil:

Čisto nič ne pomaga, če ta dokumentacija pade v roke nepismenemu.

Se bo slišalo grdo, a je res. Večini moraš vse narisat, če bi jim rad nekaj dopovedal. Zato so navodila za proizvodnjo čedalje bolj podobna slikanicam kot dokumentom.


Če nihče ne razume tvoje dokumentacije in navodil - se moraš vprašat - mogoče pišeš slabo in nerazumljivo dokumentacijo.


Ali pa imaš opravka z nešolanimi. Že videl, da "majstri" s srednjo šolo niso znali prebrati delavniške risbe, risane po ISO128. Sem jaz potem kriv, če je človek nepismen?

Razna dokumentacija se po firmah dela kar malo na hojladri. Zato ker mnogi ne obvaldujejo osnov. Glave risb kar malo po svoje, opmba na opombo, ista mera vsaj 5x prekotirana... kaj češ lepšga.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

IL_DIAVOLO ::

Polozwei misli, da v proizvodnji delajo sami idioti, ki ne znajo brat.

Pač vzvisen bedak, kaj češ. Starega osla ne mores naučit novih trikov.

Raptor F16 ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Polozwei misli, da v proizvodnji delajo sami idioti, ki ne znajo brat.

A tako kot vi mislite, da faks konča vsak nepismen pastir, ki mu čas v višek hodi ?

IL_DIAVOLO je izjavil:

Pač vzvisen bedak, kaj češ.

Priznavanje problema je prvi korak k reševanju.


IL_DIAVOLO je izjavil:

Starega osla ne mores naučit novih trikov.

Pa še kako res je, ko imaš opravka z enim starim "majstrom", ki že 20 let dela isto / narobe/ zastarelo/...
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Raptor F16 ::

Vazelin je izjavil:

Javo tech Wow tip ni naredil enega delovnega dne še in bi morala biti na kadrovski že povišica v igri. Strong advice


Torej, če ti nimaš, potem tudi drugi ne smejo imet ?

Temu smo včasih po domače rekli "bit foušn". Cilja naj čim več, ne pa da se bo s prvim minimalcem zadovoljil. Saj bo že trg povedal ali ima lahko tako plačo ali ne. Vi ste tukaj samo informacijski balast. Tudi če ne bo dosegel želenega, bo še vedno dosegel več, kot če bi vsako govance požrl.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Zgodovina sprememb…

-valvoline- ::

Blinder je izjavil:

Jaz ne verjamem da so mu toliko ponudili.

Jaz bi tut ugibal kot je ze bilo prej omenjeno da se gre za bruto. Ne bo 1.2k neto na mesec kar tako, k noben ne ve ce si sploh znas ali nr luleka drzat z roko. Pa v et branso place niso bogvekaj, edino pri drzavnih kolhozih aka eles elektrarne in podobno place so ekstra ostalo je bolj bogo tako tako okoli povprecja.

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

Vazelin je izjavil:

Mislim da plači 200eur nad slovenskim povprečjem težko rečeš nizka plača za nekoga, ki ni naredil enega delovnega dne... ne trolat folka kako je pri nas vse kar je pod 2k neto nizko, ker to pač ni res.


Tale placa ni 200 nad povprecjem... Ker je povprecna slo placa pri nekje 1.1xx neto... Mediana place je pa cca 950e neto
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

TheBlueOne ::

KraitPay je izjavil:

Sem iz elektro stroke.
Za začetnika brez izkušenj s 1200€ neto,vzemi. To je super plača.

Sam nimam toliko, pa imam 5+ delovne dobe, dokaj zahtevno in odgovorno delovno mesto. Se pač slabo prodajam, kaj hočemo.

Da o končani šoli niti ne govorimo...


Sem tudi jaz v elektro stroki z drugacno zgodbo. Ne po izobrazbi ampak delam v njej. Op gleda tudi tujino, jaz sem zacel v najvecji krizi, tam 2011 prvo sluzbo v Avstriji. Osnova takrat, ko je bilo res slabo, je bila neto 1500€. Kjer sem dobil k prvi placi v Avstriji (ne takoj) se seveda del 13 in 14 place, kar je ca. 300€/mesec neto pri taki placi. Sem bil na terenu in dobil se 600€ dodatka, ker nisem bil na firmi, naredil ca 30 nadur kaksne 400€ in je kapnilo neto 2500€+.

To sem delal pol leta, potem pa seveda nabral veze v stroki, sel na klasicno delovno mesto, se izpogajal za boljso osnovo, seveda sluzil manj, ampak nic vec terena, nadur.

Trenutno z osmimi leti delovne dobe dobivam boljse ponudbe kot za kar sem delal na zacetku tudi iz Slovenije.

Je pa res, da se dosti agresivno prodajam. :)

Smurf ::

-valvoline- je izjavil:

Blinder je izjavil:

Jaz ne verjamem da so mu toliko ponudili.

Jaz bi tut ugibal kot je ze bilo prej omenjeno da se gre za bruto. Ne bo 1.2k neto na mesec kar tako, k noben ne ve ce si sploh znas ali nr luleka drzat z roko. Pa v et branso place niso bogvekaj, edino pri drzavnih kolhozih aka eles elektrarne in podobno place so ekstra ostalo je bolj bogo tako tako okoli povprecja.

Tudi v privatnih firmah 1.2k neto za prvo placo ni nekaj nenavadnega.

Raptor F16 ::

TheBlueOne je izjavil:

KraitPay je izjavil:

Sem iz elektro stroke.
Za začetnika brez izkušenj s 1200€ neto,vzemi. To je super plača.

Sam nimam toliko, pa imam 5+ delovne dobe, dokaj zahtevno in odgovorno delovno mesto. Se pač slabo prodajam, kaj hočemo.

Da o končani šoli niti ne govorimo...


Sem tudi jaz v elektro stroki z drugacno zgodbo. Ne po izobrazbi ampak delam v njej. Op gleda tudi tujino, jaz sem zacel v najvecji krizi, tam 2011 prvo sluzbo v Avstriji. Osnova takrat, ko je bilo res slabo, je bila neto 1500€. Kjer sem dobil k prvi placi v Avstriji (ne takoj) se seveda del 13 in 14 place, kar je ca. 300€/mesec neto pri taki placi. Sem bil na terenu in dobil se 600€ dodatka, ker nisem bil na firmi, naredil ca 30 nadur kaksne 400€ in je kapnilo neto 2500€+.

To sem delal pol leta, potem pa seveda nabral veze v stroki, sel na klasicno delovno mesto, se izpogajal za boljso osnovo, seveda sluzil manj, ampak nic vec terena, nadur.

Trenutno z osmimi leti delovne dobe dobivam boljse ponudbe kot za kar sem delal na zacetku tudi iz Slovenije.

Je pa res, da se dosti agresivno prodajam. :)


Veš kako je to.

Če ne rečeš kaj hočeš... oz. kdor jezik špara, kruh strada.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

tadej27 ::

Phantomeye je izjavil:

Zdaj vzameš 1200, tam delaš, na koncu boš pa vreden več kot toliko - saj boš imel nova znanja in izkušnje. Potem pa greš na bolje.

Pa včasih se je treba tudi zavedat, da višina plače ni vse. Kaj ti pomaga, če imaš 3000 neto, če ti gre služba na bruhanje in se počutiš praznega.



Točno tako, boljše zaslužiti malo manj in delati tisto kar te veseli, ampak po 5 letih pa upam na 1500 eur neto, saj sem slišal da imajo projektanti v podjetju z 15 leti izkušenj okoli 2000 eur neto plače, gre pa za privat podjetje, ki se ukvarja predvsem z projektacijo in meritvami.

mertseger ::

tadej27 je izjavil:

Hvala vsem za mnenje. Najverjetneje bom vzel štipendijo , saj za zečetnika 1200 EUR NETO res ni slaba plača za slovenske razmere, npr. nekaj sošolcev je podpisalo štipendijo za kasnješo plačo okoli 900 EUR, kar je veliko manj v primerjavi z mojo. Po nekaj letih pa mislim it opraviti strokovni izpit iz projekteranja in izkušenj se bo do takrat že kar nekaj nabralo, potem pa me pot pelje v tujino ali pa v S.p , kajti znanje je super stvar če ga znaš pravilno vnovčiti :)


Če boš vzel štipendijo boš moral tam tudi delat pozneje najmanj tako dolgo tako da ne bo tujina in s.p takoj. Pazi na take stvari jih poznam nekaj ki se jih je na ta račun fajn zajebalo.

tadej27 ::

mertseger je izjavil:

tadej27 je izjavil:

Hvala vsem za mnenje. Najverjetneje bom vzel štipendijo , saj za zečetnika 1200 EUR NETO res ni slaba plača za slovenske razmere, npr. nekaj sošolcev je podpisalo štipendijo za kasnješo plačo okoli 900 EUR, kar je veliko manj v primerjavi z mojo. Po nekaj letih pa mislim it opraviti strokovni izpit iz projekteranja in izkušenj se bo do takrat že kar nekaj nabralo, potem pa me pot pelje v tujino ali pa v S.p , kajti znanje je super stvar če ga znaš pravilno vnovčiti :)


Če boš vzel štipendijo boš moral tam tudi delat pozneje najmanj tako dolgo tako da ne bo tujina in s.p takoj. Pazi na take stvari jih poznam nekaj ki se jih je na ta račun fajn zajebalo.



Zato pa je pametno dati štipendijo na stran in v primeru da do konca študija najdeš boljšo pot jo samo preprosto vrneš.

Raptor F16 ::

tadej27 je izjavil:


Zato pa je pametno dati štipendijo na stran in v primeru da do konca študija najdeš boljšo pot jo samo preprosto vrneš.


V čem je potem point štipendiranja ?

To je isto kot vzeti kredit na banki kar tako potem jim ga pa čez en mesec nazaj vrneš.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Zgodovina sprememb…

mertseger ::

Zato je pa mogoče bolje delat poleti pri njih pa vmes kaj če je čas. Jaz bi se s štipendija ki so mi jih ponujali dobro zajebal. Pa je bilo to 20 let nazaj. Danes sem vesel da sem jih zavrnil. Kot sem rekel poznam primere kjer so se na ta račun zajebal pa tudi takega ki je na koncu raje vzel kredit in štipendijo vrnil pa je za tiste čase ni bilo malo.

tadej27 ::

Raptor F16 je izjavil:

tadej27 je izjavil:


Zato pa je pametno dati štipendijo na stran in v primeru da do konca študija najdeš boljšo pot jo samo preprosto vrneš.


V čem je potem point štipendiranja ?

To je isto kot vzeti kredit na banki kar tako potem jim ga pa čez en mesec nazaj vrneš.



Point je v tem da te čaka po študiju zaposlitev, če pa te potem ne rabijo obdržiš štipendijo in si samo na dobrem. Če pa se odločiš da se zaposliš pa jo tako ali tako obdržiš, glede na to da bi jo prejemal eno leto po 400 eur na mesec, kar nanese skoraj 5000 eur, bi moral oddelati samo eno leto z plačo 1200 neto, kar v povprečju nanese 1600 eur za prvo leto, to pa ne moreš rečt da je slabo.

mertseger ::

Aja če gre samo za eno leto potem ni panike to ni neka huda vsota tudi če se odloči da jo bo vrnil in šel drugam... V najslabšem primeru.

nsa_ag3nt ::

care20 je izjavil:

js mam placo 1150e neto+malica+prevoz,imam pa OŠ...delam na CNC...
za zacetnika je 1200e predobra placa...saj si vbistvu inžiner samo na papirju,v praksi pa (trenutno)dalec od tega

Samo v info, tole ni njegova prva služba, +10 let delovnih izkušenj na cnc strojih.
Da ne bo kdo mislil kakšni bajni denarji so v cnc svetu za začetnike v Slo.

V RL je minimalc, dvoizmensko če imaš srečo.
https://gizmodo.com/c/goodbye-big-five

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nsa_ag3nt ()

Vetrolov ::

nsa_ag3nt je izjavil:

care20 je izjavil:

js mam placo 1150e neto+malica+prevoz,imam pa OŠ...delam na CNC...
za zacetnika je 1200e predobra placa...saj si vbistvu inžiner samo na papirju,v praksi pa (trenutno)dalec od tega

Samo v info, tole ni njegova prva služba, +10 let delovnih izkušenj na cnc strojih.
Da ne bo kdo mislil kakšni bajni denarji so v cnc svetu za začetnike v Slo.

V RL je minimalc, dvoizmensko če imaš srečo.


Iz lastne izkušnje je bla moja prva služba za CNC operaterja 650€ bruto na 3 izmene.

nsa_ag3nt ::

In sedaj, po X letih ? Kaj manj izmen ?
https://gizmodo.com/c/goodbye-big-five

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nsa_ag3nt ()

Ahim ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Saj šola ti ne da znanja. S papirjem si lahko delodajalec rit obrise.

Nekaterim (mnogim?) ga res ne; ostali imajo pa zaradi tega specializiranega znanja ogromno prednost, in ne zaradi papirja, ki ga dobijo za povrh, kakor prva skupina zmotno misli. Kot se rece:

Vanadium ::

Invictus je izjavil:

tadej27 je izjavil:

plača je 1200 neto, z možnostmi napredovanja gre pa za projektiranje elektroištalacij.

Seveda boš moral za to narediti precej zafrknjen izpit...


Bo prej moral še naredit podiplomca (magisterski) študij (priporočam da če ima OP voljo in veselje naj raje čimprej naredi to ker ko enkrat začneš delat boš težko našel cajt še za magisterski študij). Na IZS po naši preljubi novi zakonodaji si lahko za pooblaščenega inženira pristopiš samo če imaš 7 stopnjo po bolonjskem programu ozirom 7 ali 6/2 pred bolonjskim. Drugače je to dobra začetna plača. Sam se gradbeni inženir v projektivi pa imam malo več kot jo tebi ponujajo osnovo plus se variabilni dodatek na uspešnost.

Vetrolov ::

nsa_ag3nt je izjavil:

In sedaj, po X letih ? Kaj manj izmen ?


Menjal službo po 1,5 leta na 1 izmeno 1000€ bruto. Finančno pride isto, ker ni dodatkov za nočne, kar pa šteje je da si velik manj zmatran ;)

tadej27 ::

a ma kdo slučajno kakšne izkušnje z projektiranjem inšatalacij?

jure116 ::

Živijo, da nebi odpiral nove teme.

3-4 leta nazaj je bilo 1200€ neto (oz. 1750 € bruto) veliko. Kako je pa danes glede na vso inflacijo?
Kolikor sem se malo menil je plača po faxu (elektro inženir) nekje med 1800-2200 bruto, odvisno od podjetja in pogajalskih sposobnosti.

Kaj pa kasneje? @tadej27 kakšno imaš danes plačo?
Jaz sem tudi elektro inženir in po petih letih imam 2500 bruto. S tem, da sem moral menjati podjetje, ker se pri prejšnjem nebi spogajal za toliko.
Kaj pa ostali, če lahko zaupate?
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Inženir Povprečna plača (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
419141101 (31173) dope1337
»

Plača pri prvi zaposlitivi (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
609884 (6944) FTad
»

Razmere tako hude, da jemljejo vse ki želijo delat (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10425439 (20805) Mato989
»

800 € za plačo programerja začetnika (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Problemi človeštva
519115245 (86960) Mufasa

Več podobnih tem