» »

Zakaj so baterijski hranilniki prava stvar

Zakaj so baterijski hranilniki prava stvar

1
...
3 4
5
»

darthvader ::

mi lahko prosim pomagate pri izbiri baterij za hišo, čisto iz praktičnega vidika ker je v naši vasi veliko sunkov in padcev napetosti in smo pogosto brez elektrike bi rad imel baterije, da lahko vse naprave v miru ugasnem oz da mi vsaj ogrevanje dela in da se znebim sunkov in posledično poškodb na napravah
elektro pravi da je transformator preslab vendar ga nimajo namena zamenjati
V prihodnosti nameravam dati tudi sončno elektrarno vendar izvajalec želi da se prej zamenjajo tudi strešniki kar bi bil pa trenutno previsok strošek

Kaj bi vi dali doma?
Tesla Powerwall
Ikea
svinčene baterije......

od ponudnikov sončnih elektrarn nobeden ne izvaja te dejavnosti, oziroma priklop naredijo samo na Tesla Powerwall vse ostalo ne

J.McLane ::

Povprašaj tule:
https://evsvet.eu/viewforum.php?f=32

sta vsaj dva uporabnika, ki imata doma narejene baterije, pa vprašaj kako je to zvezano, da deluje oz. če sploh deluje tako kot ti hočeš.

Sicer pa preslaba TP, elektro pa tako arogantno, zakaj pa plačujemo omrežnino vsako leto? A ne ravno zato da se omrežje občasno tudi nadgradi?
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

fikus_ ::

Iščeš ciklični aku. Lahko svinčev, mogoče vprašaš v TAB Mežica (delajo aku tudi za viličarje, večja kapaciteta).

Poglej še malo tukaj

https://shop.gwl.eu/

mertseger ::

J.McLane je izjavil:

Povprašaj tule:
https://evsvet.eu/viewforum.php?f=32

sta vsaj dva uporabnika, ki imata doma narejene baterije, pa vprašaj kako je to zvezano, da deluje oz. če sploh deluje tako kot ti hočeš.

Sicer pa preslaba TP, elektro pa tako arogantno, zakaj pa plačujemo omrežnino vsako leto? A ne ravno zato da se omrežje občasno tudi nadgradi?

Jaz ti prenako, vprašaj na tem forumu imajo več izkušenj kot kdorkoli drug v sloveniji.

Okapi ::

darthvader je izjavil:

Kaj bi vi dali doma?
Tesla Powerwall
Ikea
svinčene baterije......

Poznam nekoga, ki je imel že pred 40+ leti v kleti par ton svinčevih akumulatorjev. Ko je bila redukcija, smo ostali svetili s plinskimi svetilkami in poslušali tranzistorje, pri njih so pa normalno gorele žarnice in so lahko naprej gledali televizijo.;)

Za takšne namene, kot ti rabiš trenutno, so po mojem svinčevi akumulatorji še vedno najugodnejša rešitev.

Evo, tale model je tisti, ki je imel akumulatorjev v kleti. ;-)
https://www.dnevnik.si/1042817567

Zgodovina sprememb…

• spremenil: Okapi ()

Po mojem se danes veliko bolj splača LFP baterije kot pa neke ciklične svinčeve. OK, morda če ti samo stojijo v kleti in čakajo na mrk in tako delujejo neke pol ure na mesec. Če pa kakorkoli misliš resno ciklat baterije ne bodo imele dolge življenjske dobe.

Teslin Powerwall ves čas deluje in ti tudi aktivno oddaja energijo v omrežje, za kar dobiš tudi plačilo (v kakršnikoli obliki že). Ne vem jaz bi se pozanimal kakšni prihranki so mogoči in če se povrne v 10 letih se morda splača razmislit v tej smeri, kljub visoki investiciji. Torej dodana vrednost PW je integracija v omrežje in pogodba ki jo skleneš za "ravnanje špic". Močno dvomim da se to da doseči z neko doma spacano baterijo, morda se motim.

darthvader ::

super, hvala za vse informacije

nicksonn ::

J.McLane je izjavil:

Po mojem se danes veliko bolj splača LFP baterije kot pa neke ciklične svinčeve. OK, morda če ti samo stojijo v kleti in čakajo na mrk in tako delujejo neke pol ure na mesec. Če pa kakorkoli misliš resno ciklat baterije ne bodo imele dolge življenjske dobe.

Teslin Powerwall ves čas deluje in ti tudi aktivno oddaja energijo v omrežje, za kar dobiš tudi plačilo (v kakršnikoli obliki že). Ne vem jaz bi se pozanimal kakšni prihranki so mogoči in če se povrne v 10 letih se morda splača razmislit v tej smeri, kljub visoki investiciji. Torej dodana vrednost PW je integracija v omrežje in pogodba ki jo skleneš za "ravnanje špic". Močno dvomim da se to da doseči z neko doma spacano baterijo, morda se motim.

Za samo občasen backup so (rabljeni) svinčeni daaaleč najceješa opcija. Pobereš iz starih el. viličarjev.
Nek par kW true sine inverter, verjetno moraš biti malo maher, da vse skupaj dobro zvežeš (da ti hitro preklopi ko zmanjka napetosti na liniji).
Tudi svinčeni prenesejo dosti ciklov, če jih ne prazniš ekstremno. Zgolj za backup bi to kamot zdržalo par let.

Alternativa je pa rabljen battery pack iz EVja. Spet rabiš bit štruško, da vse pravilno povežeš in nastaviš.

Powerwall je trenutno še predrag. Okej, tistih nekaj posameznikov, ki jim denar ni ovira, ajde. Ampak za rasnejšo popularizacijo mora iti cena vsaj na polovico.

Pa si se že kaj zanimal glede te opcije, imajo naši ponudniki sploh te opcije? Da koristijo tvoj "buffer" in dobiš plačano? To gre na kakšno invididualno pogodbo?
Najbrž rabiš prej že sončno elektrarno (no, lepa sinergija sigurno je).
Okej, simpl ampak butasta opcija je, da pač pretočiš v nočni tarifi, porabljaš pa podnevi, ampak ta razlika je fakin ne splača, za tistih nekaj centov prihranka....
(hiter kalk: 0,05€ razlike, 10kwh na dan... 0,5€ prihranka na dan. ROI je 55 let;(()
x n!

Aston_11 ::

Torej polovička prihranka. Skoraj pol manjša položnica v razliki do fiksnih stroškov. Ni slabo - samo zastonj baterijo še rabimo, recimo pri meni enih 20kWH.

If you wan't to make batteries dirt cheap you have to make them out of dirt :D

https://ambri.com/

vostok_1 ::

Podpiram 100%.
Litijska baterija, ki stoji na mestu v neki elektro omarici je herezija.

They were not meant for that job.

To je podobno kot 70 let nazaj, ko so želeli stlačit radioaktivne materiale vsepovsot, ker so bili tako priročni.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

BigWhale ::

A ze imamo koga na forumu z baterijskim hranilnikom?

redtech ::

fikus_ je izjavil:

Iščeš ciklični aku. Lahko svinčev, mogoče vprašaš v TAB Mežica (delajo aku tudi za viličarje, večja kapaciteta).

Poglej še malo tukaj

https://shop.gwl.eu/

Tole se mi zdi drago, kolega je s kitajske naročal robo in si je sestavil 30kwh za 3k.
Skupina za analiziranje delnic z orodji socialARB, Swaggy Stocks...pošljite ZS.
1
...
3 4
5
»

Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Fotovoltaika je udarila ob zid - Od 1. marca ne priklapljajo novih fotovoltaik (strani: 1 2 3 426 27 28 29 )

Oddelek: Loža
140938925 (133) Mr.B
»

Tesla Powerwall v Sloveniji (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
9510227 (3385) hruske
»

Tesla bo gradila največjo baterijsko elektrarno (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
748718 (3095) Mr.B
»

V Nemčiji letos cene električne energije že več kot stokrat negativne (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
16123034 (15653) NSA Agent

Več podobnih tem