» »

Kako izkoristiti zemljo

Kako izkoristiti zemljo

qwertyy ::

Živjo!

V okolici Ljubljane, malo že v hribih imam ogromen travnik, z lepim razgledom in bližnjimi hribi. Za primerjavo, travnik je velik približno kot Kongresni Trg.

Zdi se mi škoda, da tega nekako ne bi izkoristil oziroma unovčil za zaslužek.

Za enkrat sem razmišljal, da bi naredil piknik plac in ga oddajal. Ali pa posadil kakšno dražje sadje/zelenjavo kot npr. česen, ameriške borovnice itd. Ali pa naredil kakšen MTB park.

Še kakšna ideja?
  • poskusilo klonirati: qwertyy ()

jype ::

Asfaltirano parkirišče.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: tomaz- ()

Matek ::

Če želiš, da je tvoje početje legalno, je najprej pomembna namembnost - ugibam, da ne gre za zazidljivo parcelo, temveć kmetijsko zemljišče. To te do neke mere omeji glede tega, kakšne dejavnosti smeš tam izvajati.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

qwertyy ::

jype je izjavil:

Asfaltirano parkirišče.


Hja, stvar ni v LJ. Je na lokaciji, kjer vsak turist/pohodnik parkira kjer mu paše, ker je prostora več kot dovolj.

eriCartman ::

orehe+paintball plac

starfotr ::

Če je v redu teren, je to idealna lokacija za industrijsko konopljo.

qwertyy ::

starfotr je izjavil:

Če je v redu teren, je to idealna lokacija za industrijsko konopljo.


Kakšni pa so pri tem zaslužki? Travnik je velik ampak vseeno ne govorimo o par 10 hektarih zemlje..

IL_DIAVOLO ::

Kaj pa ce bi si naredil nekaj za lastno veselje?

qwertyy ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Kaj pa ce bi si naredil nekaj za lastno veselje?


Sem še mlad, najprej bi rad poskrbel za finančno neodvisnost, bom potem užival. Hobijev imam pa tudi že dovolj.

Okapi ::

Kaj se pa trenutno tam dogaja? Travnik pomeni, da ga nekdo kosi. A je v breg, ob cesti ...? Kaj se tam splača početi je odvisno od marsičesa. Kaj počnejo na sosednjih, bližnjih parcelah?

qwertyy ::

Okapi je izjavil:

Kaj se pa trenutno tam dogaja? Travnik pomeni, da ga nekdo kosi. A je v breg, ob cesti ...? Kaj se tam splača početi je odvisno od marsičesa. Kaj počnejo na sosednjih, bližnjih parcelah?


Travnik se kosi, tako je. Cesta je zraven, prometa nič, ker je "v hribih" ob Ljubljani. Do LJ je 20min vožnje. Okoli so kmetje, ki delajo v gozdu in imajo živino. Ogromnih njiv ni, ker je predel hribovit. Ta travnik pa je večinoma raven in obdan z gozdom. Blizu si hribi, kamor hodi veliko izletnikov iz LJ.

Furbo ::

Oddaj kakemu kmetu, da kosi travo/obdeluje. Kaj več z zadevo sredi ničesar nimaš početi, če je kmetijska.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Machete ::

MX prog je v slo premalo. Od vsakega pobereš 15 eur. Vsaj toliko je splošen dogovor v slo. Rabiš kak traktor ali rabljen bager in kasneje namakalni sistem, da ni praha. Na Brniku recimo na lep vikend pobere od oka tudi 500 eur ali več.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Goran's Blog ::

Spremeni nambembnost, naredit glamping hiške, WC, TUŠ in imej mini kampič.

Poldi112 ::

Prodaj in investiraj v kaj bolj smiselnega.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Machete ::

Ne prodat.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

qwertyy ::

Poldi112 je izjavil:

Prodaj in investiraj v kaj bolj smiselnega.

Prodati par hektarov zemlje v tako lepi okolici zraven Ljubljane bi bila neumnost prve klase. Sploh v današnjem svetu, ko je imeti malo več zemlje redkost.

Imam tudi veliko gozda in dostop do bagra in traktorja. Dejansko rabim samo dobre ideje :)

Glamping je zanimiva ideja. Mislim, da bi lahko dobil tudi gradbeno dovoljenje, če bi se stvari resno lotil in gor postavil nekaj kar korist prinaša tudi drzavi oziroma občini.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: qwertyy ()

Bud_Bundy ::

Z zelenjavo je delo, to najbrž veš? Če boš šel v to smer lahko začneš počasi in boš videl kako ti gre.
Kongresni trg je 1 ha, ne par ha.
Za glamping turizem je pomojem treba malo več kot travnik, mora bit kar okolica prilagojena turizmu.

Sicer pa moja ideja: frolf, frizby golf, golf with a frisby

IL_DIAVOLO ::

qwertyy je izjavil:

Okapi je izjavil:

Kaj se pa trenutno tam dogaja? Travnik pomeni, da ga nekdo kosi. A je v breg, ob cesti ...? Kaj se tam splača početi je odvisno od marsičesa. Kaj počnejo na sosednjih, bližnjih parcelah?


Travnik se kosi, tako je. Cesta je zraven, prometa nič, ker je "v hribih" ob Ljubljani. Do LJ je 20min vožnje. Okoli so kmetje, ki delajo v gozdu in imajo živino. Ogromnih njiv ni, ker je predel hribovit. Ta travnik pa je večinoma raven in obdan z gozdom. Blizu si hribi, kamor hodi veliko izletnikov iz LJ.


Hmm, zapelji se malo do celja, tam imajo kar nekaj takih tock, mogoce dobis idejo. Bivsi petricek, smartinsko jezero je zdaj kar porihtano, lovska koca tudi ful dobro.

Jaz vem, da nikoli ne bi sel na celjsko koco, ce me ne bi gor cakal hladen pir 8-)

Pohodniki verjetno razmišljajo podobno.

Gama ::

Odvisno od višine investicije. Idej je veliko, ampak kaj dejansko pije vodo ti pa težko kdo 100% pove.

;-) ::

Ce pametno nasadis zelenjavo nimas veliko dela mogoce kak dan na teden. Jaz imam na 17a parceli na enem delu nasajeno:
-60 paradiznikov
-30 paprik
-brsticni ohrovt par sadik
-robide, maline, ameriske borovnice
-3 vinogradniske marelice
-nizek fizol med paradiznikom
-30sadik cilija
-kumare
-hokaido bucke
-2 oreha

Vrjetno sem se kaj pozabil. Dela posvetim kako popoldan na teden, imamo pa res dosti pridelka. Ce bi vse moral kupit pac nebi toliko jedel zelenjave niti nisem ljubitelj, ampak me veseli obiranje in polnjenje kosar tako da imamo vse sortr zelenjave vedno v kuhinji in jo posledicno vkljucujemo v jedilnik. Sadike so prakticno dzabe od 10 centov do 50 centov. Potem pa ti celo sezono daje plodove. Ce nasadis v folijo se kosit nerabis samo od casa do casa zvezes h kolu in malo med obiranjem potrgas zalistnike.

Nenazadnje je ta zelenjava dobra za blagovno menjavo, dimnikar ko je videl polno kosaro domacega paradiznika je predlagal da kar izmenjama za njegovo storitev, dal sem mu samo par eur za davek.

Paradiznik partnerka tudi posusi in vlozi v olivno olje ter ga uporabljamo celo leto, koliko ga uspe priti do shrambe veliko ga sproti pomljaskamo.

c3p0 ::

Mi ga očistimo in zamrznemo in je potem za omako za vse potrebe, vso leto. Se ne more primerjat s kupljeno, v pozitivnem smislu.

nanoM4TERIAL ::

OP je troll. Travnik lol.

Machete ::

S česnom ni veliko dela. S šparglji ni veliko dela. Z zelenjavo generalno ni veliko dela. Ali je to v veselje in dovolj zaslužka pe je opjeva stvar.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Invictus ::

Z vrtom je dosti dela. Če hočeš da ti kaj zraste in ti zelenjave ne preraste plevel.

Ajde, zalivanje se da avtomatizirati, samo ali se hočeš to iti...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Machete ::

Ni tako kritično. Brez nič pa seveda ni nič.

Kaj pa sončni paneli? Verjetno rabiš šitload dovoljenj.
Oreng spedenan piknik plac, ni slaba ideja. Vedno se jih išče. Sploh če lahko zagotoviš zraven še streho in celo prenočišča itd..
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Cruz ::

Glamping? V okolici Ljubljane? To dejansko narod obiskuje? Dobro ajde, če je že malce v hribih bi mogoče šlo. Če je kak KMN v bližini jim lahko posodiš za igrišče. Ni pa v tem nekega bujnega denarja. :)

Moj glas gre za vrt/sadovnjak, če imaš čas za delo. Imeti svojo hrano je luksuz prve klase. :)
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

Invictus ::

Glampinmg je lahko čisto kul, ampak če na parceli ni infrastrukture (voda, elektrika, kanalizacija) potem se tega ne greš...

Če ljudje serjejo, kjer lahko, potem to ni glamping :)).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

DimmniBurek ::

Če je kul plac, se mogoče pogovori z okoliškim MTB klubom in se z njimi dogovori. Narediš MTB park, traile, če imaš v bližini tudi gozd in potem kamp in piknik plac na tem travniku zraven. tako se lahko folk ganja z bajki in zvečer zažurajo in prespijo. Poglej malo okoli mobilnih hišk, za katere menda ni treba gradbenga dovoljenja.
There Is No Stronger Drug Than Reality

Machete ::

Traili pomoje odpadejo, ker je plac majhen in verjetno ni na strmini. Mobilne hiške kar nekje v gozdu? Sanjaj.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

billy ::

Žal ni pametnega recepta, ker potem bi vsak, ki ima travnik, služil na veliko - pa ne.

Zasad orehov, kot je že nekdo rekel, ampak tudi to je veliko dela in naložba na starost. Mogoče je najbolj "pametna" opcija, da se zmeniš s kakšnim lokalnim, upokojenim, kmetom, ki bi skrbel za to, v zamenu pa mu odstopiš da služi s prodajo plodov. Tebi pa pač ostane les, ko bo primerna starost.

DimmniBurek ::

billy je izjavil:

Žal ni pametnega recepta, ker potem bi vsak, ki ima travnik, služil na veliko - pa ne.

Zasad orehov, kot je že nekdo rekel, ampak tudi to je veliko dela in naložba na starost. Mogoče je najbolj "pametna" opcija, da se zmeniš s kakšnim lokalnim, upokojenim, kmetom, ki bi skrbel za to, v zamenu pa mu odstopiš da služi s prodajo plodov. Tebi pa pač ostane les, ko bo primerna starost.

Vsak ne, ker so ljudje v osnovi lenuharji.
In večinoma mu predlagate naj ga da v najem kmetu. Kmet ne bo plačeval za travo, ker ima takih ki bi radi da se kosi miljon. Jaz sem imel enkrat eno travo za pokosit, komaj dobil v vasi enega, da se me je usmilil (beri, za 20€) in prišel z BCS pokosit.
Naj fant dobi tukaj ideje, bo že sam izbral, se pozanimal kaj in kako naprej.
To da se nič ne da narest na travniku sredi gozda je brezveze. Še tistemu, ki se mu da narediti nekaj več, mu vzet zagnanost.
There Is No Stronger Drug Than Reality


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vinogradništvo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7612331 (4893) misticnimrk
»

Vremenske nevsecnosti in lastniki gozdov (in drugi) (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Problemi človeštva
28334771 (29591) louser
»

Nakup kmetije za samooskrbo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
14824066 (18304) otago
»

Stroški življenja v hiši (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13519966 (15693) energetik

Več podobnih tem