» »

Pralni stroj

Pralni stroj

1
2
»

AndreAS ::

Jup. Sla je elektronika vezje ki je za stikali zgoraj. Stara ven, nova not.

Peace of cake...

marshall ::

evo našel matično na netu za 20€, samo me malo bega, ker moj ima 1400obr, tisti stroj pa jih ima 1200obr, ostalo vse isto. Pač šel bom na riziko, nimam pa takšnih sredstev, da bi se lahko skeširal za 500€, pa tudi sam sem ga do sedaj vedno popravil. Boben je počil in sem ga obnovil z karbonom, ravno tako vrata ko so se odlomila sem jih na novo naredil iz karbona, špiralo, ter regulator napetosti;)

Fritz ::

Scaramouche je izjavil:

Pa se splača vzeti kombiniranega skupaj z sušilcem ali je to še vedno bolje vzeti posebej?

Zelo ti predlagam ločena stroja za ta opravila.

Po mojih dosedanjih izkušnjah (LG in Candy) sta bila oba kombinirana stroja dobra do odlična pralna stroja in slaba sušilca. Programi sušenja so dolgi, za manjšo maso perila kot je kapaciteta pranja in še perilo ni bilo vedno lepo suho. Pri sušilnih strojih teh težav ni in tisti s toplotno črpalko so tudi energetsko bolj učinkoviti.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

Raw ::

Trenutnemu pralnemu stroju počasi ugaša življenje. Želja je tudi sušilec, a nimamo prostora za ločeno enoto.
Se dobi pralni stroj z zgornjim polnjenjem, ki deluje tudi kot sušilec? Pred leti vem da se je dalo dobit danes pa zgleda ne več. Prostora je natanko samo za en ozek aparat in nič več.
Se zavedam, da all in one ni idealen ampak bo bolje kot nič.
I am what I am and I do what I can

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Raw ()

zmaugy ::

Človek se uči, dokler je živ. Ugotovili smo, da nam pralni stroj Bosch (cca 600 EUR) že dolgo časa žre manjše kose oblačil, kar povzroča težave z odtoki (napeljava stara kakšnih 6 let). Do zdaj smo mislili, da je bila izvedba napeljave morda neoptimalna, ampak ko smo videli nogavice v odtočnih ceveh (ker seveda novi pralni stroji nimajo kaj prida filtra) za "filtrom", je vse jasno.
Kako je z drugimi pralnimi stroji (tesnjenje bobna na material, ki se pere) ne vem, ampak Bosch je očitno zanič kar se tega tiče. Kar me ne preseneča, ker je enako z vsemi njihovimi novejšimi napravami, ki sem jih kupil v zadnjih 5 letih. Šit, ki je narejen da se pokvari.
Glede na napisano, smo spremenili navade nakupovanja teh reči - kupi se cenejše in večkrat. Fuck the planet, če zakonodaja ne onemogoča planned obsolesence, ne vem zakaj se naj jaz trudim. Na koncu me pride ceneje in z manj frustracij.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

Mare2 ::

Naš Gorenjev ne žre nogavic. Ima filter. :)

Lahko daš še en filter pri odtoku, ki bo zadržal take reči.

zmaugy ::

Sem že razmišljal o tem, ampak na netu pravijo, da rezultat tega zna biti poplava v stanovanju - ko vodo rukne ven postrani mimo filtra in steče po tleh.
Imaš kakšen link za takšen filter? Boljša bi bila izvedba na samem filtru v pralnem stroju v obliki kakšne mreže, ampak nikjer nisem našel da bi kaj takšnega prodajali.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

darkolord ::

Pri odtoku je problem, ker se ti potem hitro zaštopa.

Naš prejšnji Gorenje je imel takšnega, kar se mi zdi v redu rešitev:



Občasno ga je sicer treba čistiti (nitke, vrvice se zapletejo gor, potem pa še mucke), ampak ustavi pa tudi vse morebitne kose oblačil.

zmaugy ::

Zdajšnji filtri so nula v primerjavi s tem. Seveda je to feature. Imamo pa vse na centimeter tako da razne nadometne baterije ne pridejo v poštev.
Naslednji pralni stroj bom kot kaže kupoval na osnovi izvedbe jebenga filtra in feedbacka uporabnikov glede tesnjenja gume na bobnu.
Ne glede na to, kaj bo, pa zagotovo Bosch NE BO.

dxx ::

Tudi sam imam podobne izkušnje z Bosch strojem (tudi cca 600eur). Žrl je vilede in manjše krpe. Zamenjal za beko-najcenejši, dosedaj brez težav.

Šit, ki je narejen da se pokvari.

Tudi jaz sem dobil tak občutek...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dxx ()

Annnnnna ::

Moj gorenje pred tremi leti je bil star okoli deset let je tudi marsikaj pojedel in zamašil odtoke. Tangice, nogavice, robčke...
Ko smo pred parimi leti menjali in vzeli srednji rang v akciji ni več teh problemov.
Imamo pa Bekota

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Annnnnna ()

Machete ::

Gorenje ali Bosch? Gorenje ma akcijo 200€ off.
Ogledan model Bosch je 200 eur dražji.
Berem FB Gorenje, nič vzpodbudnega. Zadnji BOsch mi je delal 15 let. Sedaj verjetno sem lahko vesel čće bo 10 in gorenje 5?
Vaše izkušnje?
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

j4nm4n ::

Jaz sem kupil 1 mesec nazaj GORENJE WEI 84 CPS in mi je super.
Stroj je tih, centrifuga je tišja od črpanja vode, stroj stoji na mestu, kupi čim večjo kapaciteto pranja.

Machete ::

Ok hvala. Še kdo? :)
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

koyotee ::

Beko 8kg, trenutno 3 leta bp.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

c3p0 ::

Gorenje crknil kmalu po 5 letih garancije, elektronika, popravil in dela nadaljnja 4 leta OK, razen da sem lani še ležaje menjal, ker je že pošteno ružilo.

Dele se da vse zlahka dobit, to je glavni plus.

donvito ::

Za Beko pralno/sušilni stroj, kdo pozna kakšnega mojstra iz Kranja?

ramon ::

V prostoru, kjer imamo pralni stroj je danes nekaj zaropotalo (dvakrat) in ko sem šel pogledat je smrdelo po zakurjenem (papirju). Sicer je stroj normalno delal. Sem samo odstranil zgornjo ploščo (pralnega stroja) in noter ni bilo nič videti skurjenega. Tudi smrdelo ni nič, ko sem odstranil pokrov. Sicer je nekaj elektronike tudi spodaj. Pralni stroj je bil napolnjen na 1/2 bobna. V prostoru pa tudi ni nič drugega le pralni stroj in umazano perilo...
Sumim, da je zdrsnil jermen (poletna vročina + kuhanje perila - star jermen se zmehča). Boben se lepo zavrti, če ga z roko poženeš. Mogoče je že dotrajan (stroj ima cca 8 let). Bi bilo dobro zamenjat jermen? Mogoče samo prilagoditi tesnost jermena. Je imel kdo takšen primer? Stroj je Gorenje.

Machete ::

Odpri še zadaj, pa poglej jermen.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

ramon ::

Sem odprl še zadaj. Jermen ne izgleda nič posebnega. Da bi bilo kje kaj skurjeno, ni videti. Delno se vidi navitje motorja in na navitju se lepo vidi temen prah, ki pa gre stran, če narahlo obrišeš. Bi bilo možno, da samo delno skuri motor? Da še dela ampak ne s polno močjo in ga preobremenjuje?

c3p0 ::

Zaženi ob odprtem stroju, če se bo kaj več videlo. Imaš inverter motor? Če ne, so lahko le ščetke fuč.

ramon ::

Že takoj, ko je zasmrdelo, sem odstranil pokrov (so samo dva vijaka) in gledal kaj hudiča se dogaja v stroju. Malo je bilo sumljivo, da težko poganja notranji boben, zato sem najprej sklepal, da je zaribal ležaj. Ustavim program, sčrpam vodo in poskušam zavrteti na roke in gre lepo na lahko...vse kot ponavadi. Sem pa opazil, da je bilo precej toplo, ko sem odstranil pokrov (pač program je bil na 60 stopinj in še toplo je) zato potem sklepam, da je zdrsnil jermen ker je star in se je guma zmehčala...bom poklical še enega, ki je sestavil iz dveh pralnih strojev enega točno tak model, kaj on misli...sem pa testno že pral na 30 in vse ok...

p0ki ::

Crknil je Gorenje WA7239, ležaj je hin. Je že kdo menjaval? Gre z abziegerjem brez da vzamem celo košaro z bobnom ven?
Košara je plastična, ampak mislim, da je to en redkih modelov ko ni zvarjena skupaj ampak privijačena s celim kupom vijakov.
Servis ne pride v poštev, ker so predragi, raje kupim nov stroj, če mi ga ne rata popravit.
Gledal sem ležaje, cene za iste dimenzije so od 6€ pa do 40€, ni mi jasno zakaj take razlike.

lp,
"As far back as I can remember, I always wanted to be a gangster"

darkolord ::

Vseeno vprašaj servis za ceno - računajo po normativu in ne po porabljenem času / zajebanciji.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri pralni stroj (strani: 1 2 3 413 14 15 16 )

Oddelek: Loža
782182757 (2964) dope1337
»

Kateri pralni stroj (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
358155423 (3675) IL_DIAVOLO
»

Nakup pralnega stroja BEKO (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5930238 (24760) anjabebler
»

Pralni stroj Hoover(Candy)- DO NOT BUY

Oddelek: Loža
4725432 (22254) STU-III
»

Pokvarjen 5 let star boschov pralni stroj (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5918805 (17715) Vajenc

Več podobnih tem