» »

Pralni stroj

Pralni stroj

«
1
2

helo ::

Katerega priporočate izkušnje ipd.? beko imajo 5 let garancije, tudi gorenje... bosch pa 2 leti in vedno sem mislil da so bosch boljši... :/
candy? elektrolux ipd..

do recimo 400€...
  • polepsal: Mavrik ()

egypt ::

beko zna bit precej glasen (vsaj moj je) odvisno od serije. whirlpool in hoover so kar ok.

GrX ::

Imam nekoliko dražji model Bekota, ki pa deluje tiho in BP...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GrX ()

janezvalva ::

sem kupil beko pred 16leti. še vedno dela.

Miha 333 ::

Starši so imeli Hoover-ja 15 let (kupljen v Avstriji, ker pri nas se jih še ni prodajalo), nato je prerjavela kad, ostalo je še delovalo. Zdaj imajo Zanussi-ja že 17 let, 2x menjani ležaji bobna in 1x ščetke motorja, vse v lastni režiji, strošek par 10 EUR. Mislim, da so novejši narejeni za manj časa in čedalje manj lahko popravljaš (npr. zaliti ležaji v plastični kadi, ki jih ne moreš menjat).

Vmes so imeli kratek čas Gorenje in je bil katastrofa. Glasen, ni dobro opral, voda tekla iz predala po zunanji strani, itd.

Predvsem glej, da ima 5 let garancije, ker jo boš verjetno potreboval.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miha 333 ()

GrX ::

Miha 333 je izjavil:

Predvsem glej, da ima 5 let garancije, ker jo boš verjetno potreboval.


V zadnjih 10 letih smo zamenjali več kosov gospodinjskih aparatov in vse deluje BP..

Sicer pa če neko podjetje ponudi garancijo npr. 5 let je to s tehtnim razlogom...

...:TOMI:... ::

Ja, seveda je to tehten razlog. Garancija=živ. doba aparata. Vsak dan nad 5 let samo pomeni, da so inženirji izračunali z prevelikimi tolerancami oz. mejami. Moralo bi prej crknit, ne pa da deluje še preko garancije, ker je to izguba za celo branžo.
Tomi

c3p0 ::

Poglej še Samsunge, tudi 5 let garancije, z manj ne bi jemal.

egypt ::

janezvalva je izjavil:

sem kupil beko pred 16leti. še vedno dela.


to je res, sicer imam cenejsi beko model, ampak za enkrat po petih letih ni bilo nobenih tezav.

RejZoR ::

helo je izjavil:

katerega priporočate izkušnje ipd.? Beko imajo 5 let garancije, tudi Gorenje...Bosch pa 2 leti in vedno sem mislil da so Bosch boljši... :/
Candy? Elektrolux ipd..

do recimo 400€...


Dokler ne poveš kakšne prioritete imaš je čist brezveze spraševat. Kolk kilski, imaš sušilca (in ali bo stal na pralnem stroju), ti je globina aparata pomembna (vezano na sušilca oz velikost prostora), hočeš ogromno hitrih programov, iščeš neki čim bolj simpl, iščeš tehnološko naprednega al raje manj pa s tem potencialno bolj zanesljivega, ti je glasnost pomembna ali ne, kolk dejansko pereš (velik al malo) itd...

Beko in Gorenje 5 let garancije, Candy/Hoover 40 mesecev z registracijo, Bosch 2 leti z doplačilom 50€ na 5 let oz občasno imajo promocije kjer z registracijo brezplačno dobiš 5 let.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

dexterboy ::

Kupili lani AEG v akciji s 5 letno garancijo. ni bil 400, tam okoli 450. 8 kilski, 60 globine zaradi sušilca, inverterski motor. Pere odbito hudo dobr!
Sem pa pred leti poskušal iz čim bolj prve roke zvedeti, kaj naj kupimo, ker pri 4-ih je stroj vsak dan v pogonu. Takrat so mi rekli, da "naj bi bili" bolj kvalitetno narejeni bosh, elektrolux in aeg. Ampak vmes se je vse to lahko spremenilo...
Zna biti, da določeno serijo oz. model naredijo z dobrimi materijali in se zlepa ne pokvari, ostalo prej in kasnej pa je en sam velik šrot aka čehovina...
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

estons ::

Iz dosedanjih izkušenj: Candy = drek. Bosch zaenkrat ok.

c3p0 ::

Dražji modeli imajo ponavadi inox boben, cenejši plastičnega. Pri nekaterih niti ležajev ne moreš menjat, brez da razdreš cel boben, ali ga celo menjaš (se ne splača). Znotraj iste firme.

azislo ::

c3p0 je izjavil:

Pri nekaterih niti ležajev ne moreš menjat, brez da razdreš cel boben, ali ga celo menjaš (se ne splača). Znotraj iste firme.


To kar ti govoriš je res. Pol leta nazaj menjali ležaj/semering na Boschevem pralnem (ne naš), bil 5 let v garanciji, pol leta potem pa šel ležaj. Serviser - strošek cca. 150-200EUR. Je že vedel zakaj, saj je boben zelo težko razstaviti, saj sta dva dela plastike sprešana skupaj. Stroj je stal cca. 500EUR takrat. Potem smo to menjali v lastni režiji, je pa bilo potrebno kar nekaj dela/spretnosti. Dvomim, da bi ga lastniki dali popravit.
Na kratko, vzemi tistega z čim več garancije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: azislo ()

RejZoR ::

estons je izjavil:

Iz dosedanjih izkušenj: Candy = drek. Bosch zaenkrat ok.


Sample base, 1 (mogoče 2) stroj(a)... Ko boš imel vzorec vsaj 100 kosov, pol pa lahko govorimo o nekem vzorcu kakovosti...

c3p0 je izjavil:

Dražji modeli imajo ponavadi inox boben, cenejši plastičnega. Pri nekaterih niti ležajev ne moreš menjat, brez da razdreš cel boben, ali ga celo menjaš (se ne splača). Znotraj iste firme.


Niti slučajno ni res. Vsi stroji imajo sedaj plastične kadi. Mogoče ima inox kakšen Miele za 1500€ kjer bi se že spodobilo zaradi cene, ki jo plačaš. Dejansko pa plastične kadi niso nič slabše. Ne morejo se deformirat, so cenejše in lažje. Če pa bo stroj deležen takih sil, da ti potrdga nosilce na kadi pa bi tud inox bila verjetno vsa čudežna.

Kar pa se tiče ležajev, zalit jih ne morejo v plastično kad, kar pomeni, da se menjajo. Samo ni več tolk enostavno kot včasih, zarad česar se jih tud vglavnem ne servisira več, če mora to storit serviser, ker je treba iz ogrodja dvignit komplet kad/boben, ju ločit, ven ruknit dva ležaja iz vsake strani in ju zamenjat z novim, združit boben in kad in spustit zadevo nazaj v ogrodje. Rečmo temu, da sva ga rihtala dva in to z uporabo dvigalke za dviganje motorjev iz avtomobila. Zato jih ne servisirajo če ravno ni še vedno v garanciji.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Master_Yoda ::

Mi smo vzeli Samsunga - 2 leti garancije, 10 let garancije na motor. Je pa akcija do mislim da novembra, da ce se registriras na njihovi strani imas 5 let garancije.

estons ::

RejZoR je izjavil:

estons je izjavil:

Iz dosedanjih izkušenj: Candy = drek. Bosch zaenkrat ok.


Sample base, 1 (mogoče 2) stroj(a)... Ko boš imel vzorec vsaj 100 kosov, pol pa lahko govorimo o nekem vzorcu kakovosti...


Se strinjam, ampak OP je spraševal o izkušnjah, ne pa o statistiki. Nisem še opazil verodostojnega vira s statistiko v tej temi. (Btw, sample size = 4. Kar se trikrat ponovi, zame ni več slučajno.)

Zmajc ::

AEG, Miele.

Vse ostalo je žalost.

shmandi ::

RejZoR je izjavil:


Kar pa se tiče ležajev, zalit jih ne morejo v plastično kad, kar pomeni, da se menjajo. Samo ni več tolk enostavno kot včasih, zarad česar se jih tud vglavnem ne servisira več, če mora to storit serviser, ker je treba iz ogrodja dvignit komplet kad/boben, ju ločit, ven ruknit dva ležaja iz vsake strani in ju zamenjat z novim, združit boben in kad in spustit zadevo nazaj v ogrodje. Rečmo temu, da sva ga rihtala dva in to z uporabo dvigalke za dviganje motorjev iz avtomobila. Zato jih ne servisirajo če ravno ni še vedno v garanciji.

Pri večini pralnih strojev, ti za menjavo ležajev preostane samo žaganje kadi na pol, in jo potem zlepiš in zašraufaš skupi.
Pred časom so bile plastične kadi iz dveh delov skupaj šraufane, danes pa so v veliki večini zavarjene. Zato se ne menjuje ležajev ampak cel boben, ki je ponavadi dražji od celega stroja.

c3p0 ::

RejZoR je izjavil:


Niti slučajno ni res. Vsi stroji imajo sedaj plastične kadi. Mogoče ima inox kakšen Miele za 1500€ kjer bi se že spodobilo zaradi cene, ki jo plačaš. Dejansko pa plastične kadi niso nič slabše. Ne morejo se deformirat, so cenejše in lažje. Če pa bo stroj deležen takih sil, da ti potrdga nosilce na kadi pa bi tud inox bila verjetno vsa čudežna.


Torej nimajo vsi plastične. Pa tudi moj Gorenje, star pet let, ima inox kad. Vse je super, dokler pač ni enkrat treba menjat ležajev. Na tem Gorenju brez večjih problemov.

DOOM_er ::

Isto gorenje, dela že 6 let brez najmanjšega problema
Robots will steal your job. But that's OK

BlaY0 ::

Če želiš na težave z ležaji pozabiti, nabaviš top loaderja...

RejZoR ::

shmandi je izjavil:

RejZoR je izjavil:


Kar pa se tiče ležajev, zalit jih ne morejo v plastično kad, kar pomeni, da se menjajo. Samo ni več tolk enostavno kot včasih, zarad česar se jih tud vglavnem ne servisira več, če mora to storit serviser, ker je treba iz ogrodja dvignit komplet kad/boben, ju ločit, ven ruknit dva ležaja iz vsake strani in ju zamenjat z novim, združit boben in kad in spustit zadevo nazaj v ogrodje. Rečmo temu, da sva ga rihtala dva in to z uporabo dvigalke za dviganje motorjev iz avtomobila. Zato jih ne servisirajo če ravno ni še vedno v garanciji.

Pri večini pralnih strojev, ti za menjavo ležajev preostane samo žaganje kadi na pol, in jo potem zlepiš in zašraufaš skupi.
Pred časom so bile plastične kadi iz dveh delov skupaj šraufane, danes pa so v veliki večini zavarjene. Zato se ne menjuje ležajev ampak cel boben, ki je ponavadi dražji od celega stroja.


Erm, ne, nobenega žaganja ni. Ležaji so enostavno nabiti v "podnožje". Nič ni zalito ali zalepljeno, ker ni potrebe in bi samo prinašalo nepotreben strošek in kompleksnost proizvodnega procesa. Dejstvo je, da je za proizvajalce ceneje in hitreje. Ko je vse izven ohišja se da lepo delat, spustijo zadevo v ohišje in gre naprej. Za razred gre seveda v obratno smer, kar pa je mal več dela. Ampak se da.

c3p0 je izjavil:

RejZoR je izjavil:


Niti slučajno ni res. Vsi stroji imajo sedaj plastične kadi. Mogoče ima inox kakšen Miele za 1500€ kjer bi se že spodobilo zaradi cene, ki jo plačaš. Dejansko pa plastične kadi niso nič slabše. Ne morejo se deformirat, so cenejše in lažje. Če pa bo stroj deležen takih sil, da ti potrdga nosilce na kadi pa bi tud inox bila verjetno vsa čudežna.


Torej nimajo vsi plastične. Pa tudi moj Gorenje, star pet let, ima inox kad. Vse je super, dokler pač ni enkrat treba menjat ležajev. Na tem Gorenju brez večjih problemov.


Če je star 5 let ali manj ima skor sigurno že plastično razen če si kupoval staro serijo, ki je mogoče še imela. Zadnji model z inox kadjo je bil Gorenje WA 60.5. Vsi novejši imajo plastične oz plastične ojačane (Carbotech).
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RejZoR ()

c3p0 ::

WA 64163

RejZoR ::

Po oznaki bi reku, da je tole starejše od 5 let... Tud po slikah sodeč sem tazga mnenja. Teh ovalnih gumbov nimajo že leta, še manj pa ekrančke takega tipa. Že segmentnih digitalnih z zeleno osvetlitvijo segmentov ne uporabljajo kar nekaj let...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

perci ::

Ta stroj je star vsaj 8 let, če ne več.

c3p0 ::

Nak, 2011 je izdelava, kupljen pa 2012. Osvetlitev je modra, ne zelena. Po popravilu elektronike prede kot mucek :)

RejZoR ::

c3p0 je izjavil:

Nak, 2011 je izdelava, kupljen pa 2012. Osvetlitev je modra, ne zelena. Po popravilu elektronike prede kot mucek :)


Sej velike zelene številke so novejše... Modri ekrančki so bili na ful starih modelih...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

flood ::

beko z inverter motorjem..cau bau
Asus A7N8X-X, Athlon xp 2700+, Radeon 9550 Gt, 1Gb ram, 120Gb Hitachi,...
laptop: i3-330m, ati 5650, 4gb ddr3, 500Gb,...

RejZoR ::

http://www.merkur.si/aparati/bela-tehni...

Oz WMY71443LB2 sta huda roba za okoli 400€. Beko ima določene programe in nastavitve daleč pred ostalimi. Recimo temperatura v 10°C korakih, kar ti da na voljo tud 50 in 70°C kar nima praktično noben drug. In centrifuga v 100 RPM korakih kjer ima večina korake po 200 RPM.

Drugače pa je ful zanimiv tud Gorenje W7523 za 341€:
http://www.merkur.si/pralni-stroj-goren...

Edino kar mu fali je inverter motor. Vse ostalo ima zelo na nivoju.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

c3p0 ::

RejZoR je izjavil:

c3p0 je izjavil:

Nak, 2011 je izdelava, kupljen pa 2012. Osvetlitev je modra, ne zelena. Po popravilu elektronike prede kot mucek :)


Sej velike zelene številke so novejše... Modri ekrančki so bili na ful starih modelih...


OK, ampak 5 let stara naprava ne bi smela biti "ful stari model", ko se gre za gospodinjske aparate. Poznam ljudi s starejšimi telefoni.

perci ::

c3p0 je izjavil:

Nak, 2011 je izdelava, kupljen pa 2012. Osvetlitev je modra, ne zelena. Po popravilu elektronike prede kot mucek :)

Ok, se popravljam. Model je star toliko.

helo ::

imajo pralni stroji dva priklopa vode? sem bral da imajo za toplo in mrzlo vodo? V kopalnici vidim eno pipo-kovinsko in eno cev v steni, ki sklepam je za odvod vode....

sem bral en opis pralnega stroja da ima priklop za vročo vodo, kaj to pomeni če imamo v steni le priklop za mrzlo, ga lahko priklopimo al ne oz je smiselno tak stroj sploh kupiti če nimamo dveh priklopov v steni?? upam da si pravilno razlagam priklope ipd....

hvala če se kdo spozna in lahko konkretno svetuje:)

Mavrik ::

Odvisno od modela do modela - cenejši nimajo. Veliko jih lahko vseeno deluje samo z mrzlo vodo (in posledično pač kurijo elektriko za segrevanje), tako da poglej v navodila še malo dlje :)
The truth is rarely pure and never simple.

zmaugy ::

Zmajc je izjavil:

AEG, Miele.

Vse ostalo je žalost.


Samo ne mi o AEG aka Electroluxu. Nikoli več ne kupim nič od njih.

Barbarpapa2 ::

Pozdrav

Zanimivo je, kako so (vsaj statistično gledano) lastne izkušnje dokaj nepomebne za širšo sliko. Zmaugy pravi, da Electoluxa nikoli več. Mi imamo Electroluxov pralni stroj zdaj nekje 8 let in dela še kot prvi dan. Isto velja za Zanussi sušilec (ki je tudi pod Electroluxom) in pa za Electroluxov pomivalni stroj. No, ta je imel eno okvaro, se je pokvarila ključavnica. Je bila zamenjava na licu mesta cca 70€. Vsi stroji so bili takrat cenovnega ranga okoli 450€...

LP

Jože

zmaugy ::

Moj AEG sušilni stroj je bil ranga 900 EUR. A peice of shit. Dvakrat so menjali elektroniko do zdaj. Zdaj imam Gorenje za cca 400 EUR in je AEG v kleti (za rezervo 2). Še vedno mi dela rezervni Gorenje sušilec iz leta cca 2004. Enako rezervni Gorenje pralni stroj iz leta 2000. Sesalci Electrolux, ki jih imam, so tudi sranje. Sesalca imam zdaj Miele, Electroluxi pa v kleti (skupaj z AEGjem). Za okrog krompirja sesat so ok >:D
Bosch je neka srednja reč, pralni stroj brez težav dela že cca 6 let (rang 600 EUR), pomivalni stroji pa: najdražji in najnovejši (ranga 700 EUR) je bil že resno servisiran nekajkrat (enkrat izven garancije, kar so morali ponovno zastonj servisirat), najstarejši pomivalni stroj pa je star slabih 13 let in ni bilo nobenih težav (tudi Bosch, rang 500 EUR).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

perci ::

Jst imam Whirlpool pralni stroj 12 let in še nobenih težav. Z Gorenje (Bosch) pomivalcem, ki je prav tako star 12 let pa je bilo nekaj popravil - odmaševanj in posledično menjave nekaj delov. Ta kurčeva maščoba na avtomatskih (AAA) programih vse zjebe. Zdej že par let perem samo na 70 stopinj in ni več nobenih problemov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

Fritz ::

Sam sem se odločil za LG-ja, predvsem zaradi direct drive motorja (10 let garancije) kajti zdi se mi, da večina drugih proizvajalcev fura neke pristope iz časa 30 let nazaj. LG ni dolgo na tržišču teh aparatov in določene stvari dela po svoje.

Prvi tak stroj sem kupil leta 2007, žal pralno-sušilni in sušilec ni kaj prida, je pa pralni del zelo dober in še danes dela kot urca.

Potem sva pa s punco iskala novega in sem našel stroj, po katerega sem se moral zapeljati v Trst, saj ga pri nas ne prodajajo. Moja je s strojem izredno zadovoljna, še posebej s parnimi programi, čeprav je mislila, da je 12kg overkill. In za razliko od starega direct drive LG-ja, ki je pri kapaciteti 9 kg res bil oversized (precej večji od standardnih mer 60x60), je nov stroj pri večji kapaciteti bobna skoraj standardnih mer. Pri ceni 900€ ni najcenejši a je v primerjavi s kakšnimi Miele bistveno cenejši in, po mojem, bistveno več vrednosti za vložen denar.

http://www.lg.com/uk/washing-machines/l...
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

RejZoR ::

DirectDrive je dobra ideja ja. Nič jermena, drugačni bolj agresivni režimi pranja (obračanja bobna) ker vmes ni jermena. Je zanimivo, da je Beko imel to zadevo na top modelih, pa so jo zgleda povsem opustili.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

AndreAS ::

Pozdrav,

Bom kr tole temo uporabil. Danes se je poslovil par mesecev čez garancijo pralni stroj GORENJE WA 60129. Sredi pranja se je zadeva ustavila. Na majhnem LCD vse črno.
Stroj se ne vklopi , ne pokaže napake etc.

Ima kdo vsaj idejo kaj bi lahko bilo in v kakšnem cenovnem obsegu. Servis Gorenje bo pomagal vem to, samo razmišljam o popravilu ali o novem stroju.

Hvala za bilokakšne informacije.
lp, Andrej

c3p0 ::

Ni nobenih znakov življenja?

AndreAS ::

Nope, tema. Na sredi programa se je enostavno ustavil.
Vtičnica etc sem že poiskusil

c3p0 ::

Verjetno bo nekaj na napajalniku, bo treba malo pomerit, ponavadi je lociran spodaj.

AndreAS ::

Hvala za info. Bomo popravljali.

lp, Andrej

marshall ::

bom kar tukaj vprašal, sam posedujem model Körting, kao Gorenje model KWA 50140 crknil že petkrat, do danes ga sam popravil. Vendar me je presenetil z izvirnostjo, ravno tako kot omenja AndreAs, lučke utripajo in nič se ne zgodi. Poskusil vse konektorje WD-jat, nič, vrata se ne zaklenejo in lučke utripajo:( Skratka kakršna koli kombinacija utripanja lučk pove smer napake, pri moji težavi je to nezaznavno. Če bere tale forum kakšen serviser, lahko home-made, dobrodošlo. Kot drug, se splača investirat v inverter stroj, ter kakšni so kaj Candy aparati??

cekr ::

Crknila ti je plošča z avtomatiko/računalnik. Poskusi dobit enega serviserja izven Gorenja, da ti to mogoče reši s popravilom vezja. Gorenjev serviser ti bo samo menjal kartico z novo. In jo seveda obilno zaračunal.

Candy? V časih naših starih mam(40-50) let nazaj, so bili cenjeni. Sedaj se jim pa raje izogibaj.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

marshall ::

to sem zaslutil že sam, da je šla matična po jurčke, nova je obilna in jo z lahkoto sam zamenjam, samo kdo pri zdravi pameti bo dal za njo 120€:( Vezja na tem planetu skoraj nobeden več ne lota, so samo še zanesenjaki. Hmm, praviš Candy je za odmet, ima 5L garancije, tu nebi smelo bit težav??

Scaramouche ::

Pa se splača vzeti kombiniranega skupaj z sušilcem ali je to še vedno bolje vzeti posebej?

cekr ::

marshall je izjavil:

to sem zaslutil že sam, da je šla matična po jurčke, nova je obilna in jo z lahkoto sam zamenjam, samo kdo pri zdravi pameti bo dal za njo 120€:( Vezja na tem planetu skoraj nobeden več ne lota, so samo še zanesenjaki. Hmm, praviš Candy je za odmet, ima 5L garancije, tu nebi smelo bit težav??


Garancija ni problem. Problem je, da je vse narejeno na vigavaga.
Aparat ima za delat. Ne pa, da se boš ukvarjal z garancijo.
Glej stroje BOSCH, LG,... za več kot 500€.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri pralni stroj (strani: 1 2 3 413 14 15 16 )

Oddelek: Loža
783183324 (207) standeker2
»

Kateri pralni stroj (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
358155547 (3799) IL_DIAVOLO
»

Nakup pralnega stroja BEKO (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5930264 (24786) anjabebler
»

Pralni stroj Hoover(Candy)- DO NOT BUY

Oddelek: Loža
4725451 (22273) STU-III
»

Pokvarjen 5 let star boschov pralni stroj (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5918833 (17743) Vajenc

Več podobnih tem