» »

Žar v bloku?

Žar v bloku?

1
2
»

radmannsdorf ::

Žar na oglje ne sodi v blok.
Jaz živim v hiši in če kurim žar na oglje, ga postavim tako, da se ne kadi sosedom v hišo. Uvidevnost je pri meni samoumevna. Nekateri sploh ne vedo kaj je to.

solatko ::

zmaugy - In kaj je narobe, če iz uvidevnosti naučiš otroka, da ne moti sosedov, niti s kričanjem, niti z razbijanjem in pozneje s poslušanjem ozvočenja na 100 decibelih? Zunaj so igrišča, obstojajo telovadnice s skupinskimi aktivnosti za otroke in kupijo se slušalke, da ni potrebe po premikanju zvočnikov po stanovanju (poskakovanje zaradi nabitih basov).
Bo zadovoljnih veliko več sosedov, kot jih moti cigaretni dim na balkonu.

Ne moreš zahtevat od sosedov uvidevnost, tvoji otroci pa zganjajo kraval zaradi premisivne vzgoje, saj se otrok ne sme maltretirat s prepovedmi, za učenje pa ni časa.
In za tiste, ki jih motijo določene stvari, ni prav nobene razlike med kajenjem in otroci, oboje zna bit moteče in verjemi, da kajenje veliko manj.
Delo krepa človeka

zmaugy ::

A imaš ti otroke?
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Daliborg ::

@solatko
Otrok ni oseba s katero lahko postaviš neka pravila za kar on sploh ne ve o čem govoriš, jest svojemu 3 letnemu vsaj 3x/dan rečem da ne rabi kričati, pa me še vseeno pokliče "AAAATIIIII" :)) Otroku je vse novo neko vzhičenje zato so glasni, in zdrav otrok pač ne more biti pri miru. Na srečo ga imajo vsi v bloku radi mnogo bolj kot pa mene kjer mi soseda reče "Včeraj si jih pa kar veliko pokadil a ne?"
Zato razmišljam, da bi mogoče tudi na balkonu nehal kaditi cigarete ampak ffs za vsak čik se mi pa tudi ne da iti ven.
lp.
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

solatko ::

zmaugy - Ja, uspešnega magistra in vnuka 4. razred OŠ. Oba nista motila sosedov, oziroma jih ne motita, tudi doma ne.
Daliborg - Otrok staršev, ki vedo kaj je uvidevnost do drugih imajo otroke lepo vzgojene. Ko je kričal, sem jaz kričal nazaj in je sam ugotovil, da ga to moti, če se nekdo, namesto pogovarjanja dere nanj (to sva počela zunaj in nisva motila sosedov). Otroci ki kričijo sami sebe ne slišijo, oziroma jih to ne moti, ko pa se nekdo drug dere nazaj in jih celo preglasi pa to za njih postane moteče in sami vedno bolj pazijo na to, da se ne derejo brez veze.
Poizkusi, začni se z otrokom normalno pogovarjat na ves glas, čisto vsakdanje stvari.
Dvomim pa, da sosede (ostale) ne moti otroški hrup, sploh take, ki niso nikoli imeli otrok.
Nobeno stanovanje nima samo ene odprtine, naj soseda odpre drugo okno, če je balkon kontaminiran s cigaretnim dimom. Ker so me motile smeti, ki so jih iz zgornjih nadstropij stresale gospodinje, sem dal zasteklitev in pač zjutraj, ko to počno, zaprem, ne bom pa zaradi tečne sosede zgoraj, zakadil celotno stanovanje, če sem ravno zaradi tega kupil stanovanje z balkonom, da tam pijem kavico, kadim, včasih kaj naredim na računalniku, razne diktature mi gredo pa že od prvega razreda OŠ na jetra in se jim upiram.
Delo krepa človeka

telexdell ::

radmannsdorf je izjavil:

Žar na oglje ne sodi v blok.
Jaz živim v hiši in če kurim žar na oglje, ga postavim tako, da se ne kadi sosedom v hišo. Uvidevnost je pri meni samoumevna. Nekateri sploh ne vedo kaj je to.

Imam že kar nekaj kilometrine z žari ne oglje, pa se mi še ni zgodilo, da bi se kadilo, ko pečem čvape, ribe, ražnjiče... Če smatraš omamne dišave, katere se sproščajo ob peki dim, potem se dimi iz vsakega lonca/ponve/pekača... s katerim pripravljaš obroke ob odprtem oknu.

PS seveda je razlika BBQ, kjer naložiš na oglje kose lesa. Tam pa se dimi in to je zares lahko za koga moteče. Te tehnike pa tudi jaz ne bi odobraval na balkonu bloka, razen če ne živiš povsem vrhu.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

radmannsdorf ::

Ne kadi se, ko zakuriš oglje? Kako pa to narediš?

tiborrr ::

zmaugy je izjavil:


Ej, a mi lahko razložiš v čem je fora tega zasmrajevanja? Vsako pomlad in jesen se najde en kup umetnikov, ki kurijo vlažno travo in prekadijo vse živo.
Travo daš na kup, da zgnije in porabiš za gnojilo, veje pa zložiš pod streho, da se posušijo in skuriš v peči.

To tudi mene strašansko zanima, v čem je fora tega, razen (previdevam) izrazite lenobe?
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

korenje3 ::

tomy5 je izjavil:

Ne, odprt ogenj in to je tudi žar prevrjeno ni dovoljen v večini hišnih redov.
Vsaj pri nas je striktno prepovedan ker zasmradiš z dimom zgornje.


kaj pa kadilci smrdilci?
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

OK.d ::

LPOK.d

cvalsr ::

Ne, otrok večinoma ne kriči "AAAATIIIII" samo zato ker """je vse novo neko vzhičenje""" (sicer tudi, zlasti med igro) ampak predvsem zato, da bi ga ti slišal in se odzval namesto da ga ignoriraš in zanemarjaš, ko bi ti rad nekaj pomembnega (zanj) povedal, vprašal ...

HappyPills ::

Za na balkon so zakon električni ali plinski žari plus uporabljajo se taki žari za dnevno rabi 100x več kot pa na oglje, ki terja pripravo in precej več časa plus ni nobene svinjarije. Če želiš proper balkon/terasa žar kupiš q2200 od webra in je to to.

Cr00k ::

telexdell je izjavil:

radmannsdorf je izjavil:

Žar na oglje ne sodi v blok.
Jaz živim v hiši in če kurim žar na oglje, ga postavim tako, da se ne kadi sosedom v hišo. Uvidevnost je pri meni samoumevna. Nekateri sploh ne vedo kaj je to.

Imam že kar nekaj kilometrine z žari ne oglje, pa se mi še ni zgodilo, da bi se kadilo, ko pečem čvape, ribe, ražnjiče... Če smatraš omamne dišave, katere se sproščajo ob peki dim, potem se dimi iz vsakega lonca/ponve/pekača... s katerim pripravljaš obroke ob odprtem oknu.

PS seveda je razlika BBQ, kjer naložiš na oglje kose lesa. Tam pa se dimi in to je zares lahko za koga moteče. Te tehnike pa tudi jaz ne bi odobraval na balkonu bloka, razen če ne živiš povsem vrhu.


Oprosti, ampak ne vem kako se oklices za zar mojstra, s kilometrino in poves da se ti ne kadi? :) fora zara na oglje je ravno to, da se kadi in meso zadimi in je zaradi tega okusnejsi kot na plin, elektriko. Kaditi se mora za zaradi zasnove oz fizike, ko se meso pece, mascoba kaplja na razbeljeno oglje in se kadi (to ni enako kot para iz stedilnika)... ne moras temu ubezat, razen ce peces na plosci in ne na resetki. V slednjem primeru je pa bolje, da sploh ne kuris oglja, ker ga je skoda in je skoraj enak efekt kot se bi pekel v ponvi na stedilniku.

OK.d ::

To so novodobni blok žaristi;)
LPOK.d
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kakšen žar? (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Loža
675190918 (716) alekskac
»

Priklop žara Weber q1200 na plin

Oddelek: Loža
166571 (3766) z3ro
»

Lotus grill

Oddelek: Loža
197158 (6247) Go-ahead
»

Električni žar

Oddelek: Loža
3118753 (18276) roko11111
»

Prepoved kajenja doma (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
17916506 (11951) bluefish

Več podobnih tem