» »

Priklop žara Weber q1200 na plin

Priklop žara Weber q1200 na plin

gregor_m ::

Torej kupil sem omenjeni žar, težava pa je, da ga lahko priključiš samo na plinske kartuše. Te so drage in se hitro izpraznijo. Sedaj ga bi želel priključiti na standardno gospodinjsko plinsko jeklenko, toda ne gre ker regulator ne paše na navoj jeklenke.
Weber sicer prodaja regulator za gospodinjske jeklenke za 50€ (kar se mi zdi preveč), tega se priključi obstoječi regulator. Torej moraš imeti dva regulatorja vezana zaporedno.
Da bi jeklenko priključil na žar bi potreboval adapter, ki ima na eni strani navoj za priklop žara na drugi strani "smrekico" za priklop cev regulatorja. Ta adapter pa nikjer ne najdem. Ali ima kdo ta žar in je rešil to težavo?

borisk ::

kakšen navoj pa imaš? načeloma so plinske zadeve standardizirane, lahko pa se gre weber kakšno wendor-lock lumparijo. glede na to da je tole majhna zadeva, jo naloži v prtljažnik in odpelji do kakšnega serviserja plinskih peči in štedilnikov in bosta hitro našla štedilnika.



drugače ti lahko tole naredi vsak strugar, imajo šablone za merjenje koraka navoja, ostalo pa se zmeri.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: borisk ()

...:TOMI:... ::

Pojdi v trgovino, kjer prodajajo vse za plin, pa bodo mojstri zagotovo nekaj našli, da ti bo pasalo skupaj. Drgače pa en 6 pack in k najbližjemu lastniku stružnice pa bo.
Tomi

fikus_ ::

Če si malo strojnika, poglej na:
https://s3c.pneumatikatlas.com/katalog/...

Mogoče najdeš, kar iščeš.

gregor_m ::

fikus_ je izjavil:

Če si malo strojnika, poglej na:
https://s3c.pneumatikatlas.com/katalog/...

Mogoče najdeš, kar iščeš.


Hvala za link tole bi moralo bit kar potrebujem. Potrebno bi bilo edino preverit, če matica paše na navoj.

tomaz- ::

Si bom sposodil tole temo in se zahvalil ze vnaprej vsem odgovorom!

Torej: iz Avstrije dobim Weber q3200. Gor je seveda montiran regulator plina za njihov trg.. vprasanje: moram za naso jeklenko menjati regulator z nasim, ali je bolj pravilno, da kupim samo nastavek, da bo pasal navoj na naso jeklenko? Ce menjam cel regulator, verjetno ne bo pravi pretok plina in s tem dovolj segret zar.....


Vsem hvala

bastadu ::

Tudi sam imam namen kupiti Webrov žar v avstriji, ali kdo ve kakšna točno je razlika med njihovim in našim plinskim priključkom? Kaj vse je potrebno predelati/zamenjati?

luclucluc ::

Zdravo, iz prve roke od glavnega prodajalca v slo, mene.

Razlika med priklopom avstrijskega in slovenskega Webrovega žara je v tlaku na regulatorju, lahko teoretično zamenjaš regulator z avstrijskim, ti pa povem da ti Rosler potem žara v garancijo in servis ne bo več vzel, ta ni vezana na uvoznika ampak na Webrovo politiko, ki se je držijo kot pijanec plota.

Priklopki za jeklenko za Q1000ke in podobne serije se dobijo tudi na butanplinu, sem pa imel od 5 primerov 4, ki so kasneje prišli in kupili Webrov nastavek. 50eur je vsekakor veliko denarja za cev in regulator, ma lahko razmišljaš o tem da nisi nikoli dovolj bogat, da bi kupoval poceni robo. Fora je da so Q1000 serije namenjene prenašanju in da je kartuša (ki je svinjsko draga z 4 ure gorilne dobe) pač tam zato ker jih večina kuri kot prenosni žar. Zato se potem za domač žar vzame serijo 2000 in naprej, še bolje pa je če se Qjev sploh ne kupuje, ker so Spiriti in Genesisi neprimerljivo boljši, močnejši in vzdržljivi (plus garancija) - je pa temu primeren tudi skok v ceni. Qji so oblečeni v aluminij (za prenosljivost), dosegajo precej nižje temperature in so tak "lej kok smo fensi" balkonski žar.

Skratka na koncu dneva je Weber pač Weber, žari so kvalitetni in noro dragi, ma zdržijo in delajo kot morajo. Broilkingi in Napoleoni so primerljivi, sam pa itak največ veselja potegnem iz GoAnywhere za 100eur, ki je lahek, prenosen, na oglje (bognedaj kupovati une variante na plin). Vse predelave so precej slovenski domain in če ti je jasno kaj delaš ali imaš dostop do mojstrov, go for it. Če ne pač prodaj 1000ko in kupi večjega, ali pa pojdi na oglje.

LP

bastadu ::

Se pravi imajo v avstriji drugačen tlak v jeklenkah kot pri nas? Predvidevam da mora regulator v obeh primerih reducirati na isti tlak, le če je vstopen tlak drugačen mora biti drugačen tudi regulator ...

gregor_m ::

Za tiste, ki še iščete nastavek za gospodinjsko plinsko jeklenko za q1200. Jaz sem kupil ta adapter, ki ga nastaviš na plinsko cev regulatorja in lepo paše na webra.

Sicer je odvisno od posameznika, toda dva kolega sta tudi kupila q1200, ker je bolj prenosljiv in pa 5l plinsko jeklenko. Osebno mi je q2000 čisto prevelik.

profii ::

LucLucLuc, kaj pa priporočaš za kraje kjer ni prostora? Za majhen balkon v bloku, nekaj kar lahko postaviš na polico,...

luclucluc ::

bastadu je izjavil:

Se pravi imajo v avstriji drugačen tlak v jeklenkah kot pri nas? Predvidevam da mora regulator v obeh primerih reducirati na isti tlak, le če je vstopen tlak drugačen mora biti drugačen tudi regulator ...

Je ja, samo se da z regulatorji zrihtat če si mojster, ni pa priporočljivo oz je pač garancija. Cene v Avstriji so mičken cenejše kot pri nas po istem principu kot je nekaj v slo Hoferju 20 eur, v avstrijskem pa 16.99. Nevem. Računaj da boš genesisa ali spirita, če ga maš malo rad in ga paziš brez problema gledal 10-15 let. V tem cajtu boš zamenjal vsaj 5 jeklenk.

profii je izjavil:

LucLucLuc, kaj pa priporočaš za kraje kjer ni prostora? Za majhen balkon v bloku, nekaj kar lahko postaviš na polico,...

Profii nekaj za na polico na balkonu je tko no, manjši žarčki so pač prenosni in šibkejši in potem ni neke večje razlike če si kupiš grill plato. Če sosedom ne mori pa če se ti ukvarja s tem, GoAnywhere preverjeno spremeni kilo dobro uležane govedine (kar bo za nevem 20% manjši kos kot če bi gor vrgu sveže plečko) v nebesa, žar jaz uporabljam dvakrat tedensko na balkonu, ma samo za meso in za gušt. Da se stem nafutrati 6 člansko familijo in realno ne rabiš in ne boš vse hrane nikoli pekel na isti plati. 100 eur + kvalitetno oglje, ostanek porabi za meso in igrače.

https://www.kraljzara.si/zar-na-oglje-w...
Meni osebno je 10/10. Poceni, prenosen, temperatura je odvisna od tebe, pokljuka test of time (prakticno isti od leta 1970), če se mu kaj zgodi te ne bo duša pekla.

LP

gregor_m je izjavil:

Za tiste, ki še iščete nastavek za gospodinjsko plinsko jeklenko za q1200. Jaz sem kupil ta adapter, ki ga nastaviš na plinsko cev regulatorja in lepo paše na webra.

Sicer je odvisno od posameznika, toda dva kolega sta tudi kupila q1200, ker je bolj prenosljiv in pa 5l plinsko jeklenko. Osebno mi je q2000 čisto prevelik.


Za ta adapter nevem, je pa vsekakor zadeva na koncu dneva jeklenka čez cev skozi regulator, tako da če vam je jasno kaj delate nebi smel bit nek večji problem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: luclucluc ()

bastadu ::

Sem pisal direktno na Weber in jih vprašal kakšna je točno razlika med Genesisom kupljenim pri nas ali v Avstriji in dobil odgovor spodaj, torej po napisanem sklepam, da razlika ni samo v regulatorju (saj se le tega da relativno enostavno menjat), ali pač?

A Genesis II E-210 model made for use in Slovenia does not have the same gas train components as one sold in Austria. A Slovenian model requires 30 mb (12" WC) of gas pressure, while one sold in Austria requires 50 mb (20" WC) of gas pressure. This means if you were to purchase a model in Austria and bring it to Slovenia it would not be safe to use. Additionally, modifying the grill for use in Slovenia cannot be safety achieved. Doing so will also void the warranty on the unit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bastadu ()

tomaz- ::

Razlika je "povsod", ne samo v regulatorju.. Luknjice v gorilnikih so ravno tako drugačnega premera, zato se gor ne obeša SLO regulatorja.. Sam imam Q3200 iz Avstrije in imam vse original, samo en adapter pride privijačen med jeklenko, da lepo paše.. V tvojem primeru kupiš cev in regulator, ki ustreza AUT standardu in vmes še privijačiš adapterček in je to to - oziroma samo adapter, ker Genesis itak že ima cev z regulatorjem.

http://www.mixi-caravaning.si/katalog/p...

tole moraš dat med avstrijski regulator in našo jeklenko

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tomaz- ()

z3ro ::

Obujam temo..kupil sem Q1200, zanima me kako točno moram uredit priklop na jeklenko.
Tak je priklop out of the box:

Dokupil sem te stvari:


Mislil sem odvijačit obstoječo cev, gor pa dat ta nov priklop in cev kot je na sliki in vse skupaj priključit na jeklenko. Skrbi me samo kako je z regulatorjem, kupil sem čist navadnega. Je lahko kaj narobe? Ali bi moral nekako iz obstoječega regulatorja potegnit (podaljšat) cev v ta nov regulator in potem na jeklenko?

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

uros_s ::

Zdravo,

zanima me, kako si rešil zadevo z priklopom za plin, ter če deluje?

z3ro ::

Rabiš tisti kovinski del (https://s3c.pneumatikatlas.com/gruppe/s... ) in pa regulator (29 ali 30 mbar) ter novo (daljšo) cev. Takoj iz izhoda žara odvijačiš cev in regulator ter priklopiš novega. Objemke dobiš zraven cevi, pri meni je bil tudi regulator v kompletu. Tisti kovinski del takoj iz žara pa sem kupil posebej. Deluje bp.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kakšen žar? (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Loža
666187800 (10010) bauci
»

Plinski Žar

Oddelek: Loža
184206 (2503) z3ro
»

Čiščenje računalnika z stisnjenim zrakom

Oddelek: Pomoč in nasveti
152017 (1481) Jst
»

Hitrejša poraba gospodinjskega plina v zadnjem času

Oddelek: Loža
4111878 (5424) energetik
»

kolko SIT (ali $ in €) za počitniško potapljanje? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
696880 (3349) perci

Več podobnih tem