» »

Poškodba pnevmatike. Se da popraviti?

Poškodba pnevmatike. Se da popraviti?

«
1
2

miha miha ::

Živjo.

Na avtu imam 2.sezono vožene Dunlop SportMax 225 45 R17 pnevmatike.


Danes je žena opazila(ja žena!) poškodovano prednjo levo pnevmatiko.
Nevem od kje, sam se ne spomnim da bi kje 2x FINO zapel kakšno skalo/robnik, saj do sedaj v 15letih vožnje še nisem imel poškodovane pnevmatike.
Na hitro izgleda kot poškodba nekega vandala, čeprav(sam mislim), da nimam sovražnikov(vaše mnenje).

Ker imam vedno kupljene nove pnevmatike katere iztrošim v 2-3.sezonah me zanima kaj mi je storiti, ako ima kdo izkušnje.
Se da to sanirati? Izgleda zajeb*** ker je na boku, cca polovica bočnice, pa vseeno mi je glupo kupovati seda nov komplet, katerega bi raje kupil naslednjo pomlad z letnico DOT 20XX :S

Prosim, kaj menite, se da to sanirati za naslednjih 5000km ali je konec?

Hvala!

lp

 1

1



 2

2

  • spremenil: bluefish ()

Ganon ::

Vidna je struktura. Jutri se zapelji do vulkanizerja in ti bo takoj povedal, če je lahko nevarno.

kalorijagr ::

Takšne gume niti približno niso varne, niti to ne morejo postati. Letnica 2019 pa ti ne bo škodila, ker jih zamenjaš v 2-3 sezonah...

Zgodovina sprememb…

Vazelin ::

hud profil drugače
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Stikalo ::

@miha miha

glede na profil bi ti rekel, da če greš ob lepem vremenu previdno in počasi do vulkanizerja na menjavo, so OK, več pa ne :D

+ poškodbe mi delujejo kar resene, pri višjih hitrostih to vsekakor ni varno.

Leprechaun ::

Če imajo preostale še ok profil dokupi 1 ali še bolje par in vozi naprej. Po potrebi - po letu ali več ob menjavi zamenjaš prednje in zadnje in je situacija rešena. S poškodovano gumo iz slik se osebno ne bi vozil. Če bi bila zgolj predrta ne bi bilo težko urediti, tovrstne poškodbe pa se ne da verno sanirati.
*************************************************************

Zgodovina sprememb…

LeQuack ::

To so že skoraj slicks, tako da so v vsakem primeru za menjavo.
Quack !

stara mama ::

Vse se da popravit, če je volja. Če pa se že voziš s tako, jo pa daš gor zadaj. Odvisno kako se voziš, če imaš redno avtoceste in 130+ potem raje ne.
Ekologija™ in Trajnost™

harvey ::

stara mama je izjavil:

Vse se da popravit, če je volja. Če pa se že voziš s tako, jo pa daš gor zadaj. Odvisno kako se voziš, če imaš redno avtoceste in 130+ potem raje ne.

Da se, samo koliko je varno. poškodbe bočnic skoraj do karkase niso primerjive s popravili na tekalni površini. Tako da tole v koš in nove
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

damirj79 ::

Guma je za v kanto. Profila pa je po zakonu dovolj ce ga je najmanj 1,6mm na letnih gumah.

Buggy ::

Podobno poskodbo, le nizje na "rim protektorju" je "zrihtala" zena, ko je zadela robnik. Dofilal na 2,8 bara in spremljal, ce se bo naredil mehur.
Po dobrem mesecu in 3Kkm je se vedno ista. Teh 5Kkm se naredi, obvezno pa spremljal in brez pretiravanja po cesti.

Furbo ::

Ne Vem Koliko Ceniš Svoj Lajf, Jaz Bi Menjal.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Zgodovina sprememb…

  • vrnil v prejšnje stanje: bluefish ()

Matevz96 ::

Guma po profilu izgleda proti koncu življenske dobe.

Osebno bi vozil naprej in spremljal poškodbo, če slučajno raste. Ali pa se zapelji k vulkanizerju če ima kakšno rabljeno pnevmatiko.
#hooldthedoor

starfotr ::

Vulkanizer ti bo povedal in kako.

Gr8t ::

To sem imel jaz popolnoma enak problem z Goodyear Eagle F1 Asymmetric 3. In sicer pridem iz servisa, tam so jih očistili in namazali, da sem lažje opazil. Potem sem najprej mislil da so bili oni krivi (lahko bi vsaj povedali, ker so gotovo opazili), potem sem šel gledat slike za nazaj in videl da sem že imel to poškodbo. Gume so bile stare kak mesec, ko je prišlo do poškodbe.
Tudi sam sem potem mislil, da je bil vandal na delu, pri meni je še bolj zgledalo tako kot bi eden z nožem rezal bočnico.
Zase sem bil pa 100% da nisem bil kriv, ker nikoli nisem nikamor zadel z gumo, pa tudi če bi, bi to vedel. Seveda, ko sem jo poslal v garancijo, so mi rekli ravno to, da sem zapeljal v luknjo. Potem sem jim poslal slikovne dokaze z datumom slik praktično takoj po nakupu in so mi dali novo.

Tudi pri tebi sem siguren, da gre enako za tovarniški problem. Ne more biti drugače, če je z ostalimi tremi vse ok in nisi štor med vožnjo. Pa tudi če bi bil štor, bi potem zgledalo kot na sliki od Buggy-ja.
Z ostalimi tremi potem nisem imel problemov.
Jaz sem še lahko kupil samo eno, pri tebi zgleda da boš moral zaradi profila že vse 4, če res ni denarja pa vsaj 2.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Gr8t ()

Invictus ::

Zamenjaj.

Stare gume ti lahko povzročijo preveč stroškov, če pride do nepredvidenih situacij, ko se ne boš mogel hitro ustaviti.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

bastadu ::

Jaz imam enake gume, te gume imajo že kot nove izredno plitek profil na straneh ... Osebno se ne bi vozil s takšno presekano gumo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bastadu ()

IL_DIAVOLO ::

Tako zlizane gume so same po sebi nevarne, tako da menjaj čimprej.

MadMax ::

Profila je dovolj, ne vem kaj nekateri vidite zlizanega pri 4+mm profila...

S tako poškodbo pa... Sanirat se ne da.
Za po mestu na zadnjem koncu bi se jih še upal imet, za kaj več pa v stalnem pričakovanju kaj bo... Škoda živcev in rizika, raje ne, sploh če vozi še žena, pa otroci v avtu...
Osebno bi kupil par novih in mirna Bosna.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Machete ::

Daj prišparaj tistih 200 eur, pa zalimaj to gumo. Saj mogoče pa nihče ne umre, ko jo raznese in nikogar ne napraviš tetraplegika.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

fikus_ ::

Pravi odgovor na tvoje vprašanje je vulkanizer. O profilu ne bom pametoval. Če se ti do sedaj ni naredila bula, potem je verjetno platno v gumi OK, tako da se lahko popravi/zalepi. Moraš pa to gumo bolj pogosto (pred vsako vožnjo) pogledat.

IL_DIAVOLO ::

MadMax je izjavil:

Profila je dovolj, ne vem kaj nekateri vidite zlizanega pri 4+mm profila...

S tako poškodbo pa... Sanirat se ne da.
Za po mestu na zadnjem koncu bi se jih še upal imet, za kaj več pa v stalnem pričakovanju kaj bo... Škoda živcev in rizika, raje ne, sploh če vozi še žena, pa otroci v avtu...
Osebno bi kupil par novih in mirna Bosna.


Ta guma nima 3mm.

fikus_ ::

Pa bom pametoval o profilu gume! Ta guma ima poleg malo profila tudi razpoke na tekalni površini! Zamenjaj gume!

bbbbbb2015 ::

miha miha je izjavil:

Živjo.

Na avtu imam 2.sezono vožene Dunlop SportMax 225 45 R17 pnevmatike.


Danes je žena opazila(ja žena!) poškodovano prednjo levo pnevmatiko.
Nevem od kje, sam se ne spomnim da bi kje 2x FINO zapel kakšno skalo/robnik, saj do sedaj v 15letih vožnje še nisem imel poškodovane pnevmatike.
Na hitro izgleda kot poškodba nekega vandala, čeprav(sam mislim), da nimam sovražnikov(vaše mnenje).


To je namerna poškodba z ostrim predmetom.

Če imaš rezervo iste dimenzije, zamenjaš gumo z rezevo. Ko potem gume strošiš, tri vržeš stran, rezervo nazaj, ter štiri nove.

Če rezerve nimaš iste dimenzije, par novih kupiš. Če za nove nimaš denarja, vprašaj pri vulkanizerjih, Bolhi. Boš že našel kaj.

Tako kot je, je zelo nevarno. Moja žena je imela manjšo poškodbo, kot je ta. Čakali smo, da vulkanizer začne delati, ker je bila poškodba v nedeljo. Ko se je peljala čez ležečega policaja, je počilo kot iz puške. Odsekalo je par kvadratnih cm in scefrane žice so pogledale ven. k sreči ni bilo nič.

S tem se ni za igrati. Ko ti guma nenadoma poči, te zasuka, ter si lahko na nasprotnem pasu ali v jarku.

Drugače pa imaš gume že zelo strošene. Ali agresivno voziš in gume pobira po robu ali pa nimaš optike na avtu v redu.

Ganon ::

bbbbbb2015 je izjavil:

To je namerna poškodba z ostrim predmetom.


Tega ne moreš trditi.

Gr8t ::

Tole sigurno ni z ostrim predmetom, jaz sem imel zareze še bolj podobne kot bi šel rezati z nožem, ampak se je videlo že na drugih mestih, da je pnevmatika vsa čudna, valovita. To ne more bit drugega kot slab QC.

Vprašanje je kako se lahko to sploh naredi, ker tukaj govorimo o Dunlop in Goodyear, ne bi rekel če bi se šlo o enih Kitajskih.
Tisto da so mi morali dati novo pnevmatiko ni bilo nič, to bi šlo lahko precej dlje, če bi se mi dalo ukvarjati z njimi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Gr8t ()

IL_DIAVOLO ::

Rob gume izgleda tako, kot da se je nekdo peljal kar nekaj časa po prazni pnevmatiki. Se je meni tudi zgodilo, k sreci sem pravi čas videl, in je bil samo rob izrazito zguljen, podobno kot na sliki zgoraj

Stare gume verjetno niso, za vandalizem pa tudi težko rečem, ker poškodbe so precej "naravne".

Mogoce bo žena kaj več vedla :)

Wrop ::

Meni zgleda kot, da je guma pri parkiranju malo "podrsala/naslonila" po pločniku. Znajo biti tile robovi na pločnikih kar ostri. Tudi sam sem pred kratkim imel isti primer, samo, da je odletel cel kos gume. Približno enako globoko. Sam sem raje preventivno zamenjal sprednji par.
Vulkanizer ti bo itak rekel, da zamenjaj, ker bo itak še sam zaslužil.
Koliko ceniš varnost sebe in tudi drugih, se pa sam vprašaj.

Ganon ::

Wrop je izjavil:

Vulkanizer ti bo itak rekel, da zamenjaj, ker bo itak še sam zaslužil.


Joj, to nakladanje. ;((

alexmarsic ::

Iz prakse ti povem. Poškodba taka se ne sanira ker nimaš kaj sanirat. Mene bolj skrbi kaj drugega. Po profilih gum pa kaj da ti rečem drugega kot menjaj gume ker so gladke.

Zgodovina sprememb…

dexterboy ::

Guma je samo še za odpad.
In kot so ostali rekli, profila ni več.
Menjaj vse gume in basta.
Če so finance vprašljive, pa ti še vedno vulkanizer da informacije o poceni novih ali ap rabljenih...
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

BlaY0 ::

Jaz imam boljši predlog... zamenjaš avto. Kupiš takega, ki ima "poceni" dimenzijo pnevmatik...

Ganon ::

BlaY0 je izjavil:

Jaz imam boljši predlog... zamenjaš avto. Kupiš takega, ki ima "poceni" dimenzijo pnevmatik...


Ti se hecaš, ampak ko bom kupoval naslednji avto, bom pozoren na to. Zdaj imam 195/50 R16. Raje ne povem, koliko stanejo pnevmatike.

IL_DIAVOLO ::

Koliko 70 evrov? Celo premoženje :D

Ganon ::

Dunlopove, s katerimi sem vedno bil zadovoljen, stanejo več kot 100 evrov.

damirj79 ::

To je v redu cena, cenejše bodo edino, če bodo manjše dimenzije.

Ganon ::

Ne, ni v redu cena. Le-ta je odvisna od tega, kako pogosta je določena dimenzija pnevmatike na trgu in ne od same velikosti pnevmatike. Primer, 205/55 R16 stane dobrih 60 evrov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ganon ()

smacker ::

200€ razlike na 40kkm je pa res grozno. Čist isto kot 4 deci višja/nižja poraba. Pri širši gumi (205/55) boš zaradi višje porabe glih tam-tam ;)

IL_DIAVOLO ::

Ganon je izjavil:

Ne, ni v redu cena. Le-ta je odvisna od tega, kako pogosta je določena dimenzija pnevmatike na trgu in ne od same velikosti pnevmatike. Primer, 205/55 R16 stane dobrih 60 evrov.


Moja dimenzija :)

BlaY0 ::

Ganon je izjavil:

BlaY0 je izjavil:

Jaz imam boljši predlog... zamenjaš avto. Kupiš takega, ki ima "poceni" dimenzijo pnevmatik...


Ti se hecaš, ampak ko bom kupoval naslednji avto, bom pozoren na to. Zdaj imam 195/50 R16. Raje ne povem, koliko stanejo pnevmatike.

V bistvu se ne... zadnjih 20 let gledam da ima avto homologacijo za 205 55 R16 in 195 65 R15, da dam lahko zadnjo vrsto zicov ven, in da lahko sam zamenjam žarnice...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

Daliborg ::

Zapomnite si da če je guma poškodovana na bočnici je samo še za v kanto, popravlja se izključno kotalna površina.
Lp.
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

Ganon ::

smacker je izjavil:

200€ razlike na 40kkm je pa res grozno. Čist isto kot 4 deci višja/nižja poraba. Pri širši gumi (205/55) boš zaradi višje porabe glih tam-tam ;)


Glej iz tega stališča, za to razliko bi lahko dobil še komplet zimskih pnevmatik.

Machete ::

Ganon je izjavil:

BlaY0 je izjavil:

Jaz imam boljši predlog... zamenjaš avto. Kupiš takega, ki ima "poceni" dimenzijo pnevmatik...


Ti se hecaš, ampak ko bom kupoval naslednji avto, bom pozoren na to. Zdaj imam 195/50 R16. Raje ne povem, koliko stanejo pnevmatike.


A sploh obstajajo še manjše gume od tega? :D
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Ganon ::

Kaj? :|

IL_DIAVOLO ::

Hotel se je samo pohvaliti da ima na avtu 18 colske ponaredke iz kitajske.

Cifix63 ::

Poškodba je takšne vrste oz je na takem mestu, da nimaš kaj narediti. To 100%.

marvin42 ::

Wrop je izjavil:


Vulkanizer ti bo itak rekel, da zamenjaj, ker bo itak še sam zaslužil.


Več bo zaslužil če ti popravi staro gumo kot pa če ti proda novo.
Mostly Harmless

IL_DIAVOLO ::

marvin42 je izjavil:

Wrop je izjavil:


Vulkanizer ti bo itak rekel, da zamenjaj, ker bo itak še sam zaslužil.


Več bo zaslužil če ti popravi staro gumo kot pa če ti proda novo.


Ne smeši se.

Pika na i ::

miha miha je izjavil:


Prosim, kaj menite

Če bi bila tvoja žena, bi se že nekaj časa vozil z novimi gumami.
"/&%$#")(&/%$

bbbbbb2015 ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Rob gume izgleda tako, kot da se je nekdo peljal kar nekaj časa po prazni pnevmatiki. Se je meni tudi zgodilo, k sreci sem pravi čas videl, in je bil samo rob izrazito zguljen, podobno kot na sliki zgoraj

Stare gume verjetno niso, za vandalizem pa tudi težko rečem, ker poškodbe so precej "naravne".

Mogoce bo žena kaj več vedla :)


Malo sem premislil in glede na kontekst, mislim, da je šofer tega avta naletel na udarno jamo (vsaj 20-30cm) in se je guma izbočila s strani in jo je posnelo (odščipnilo).

Poškodbi sta dve, guma je udarila ob eden in drug rob. Znalo bi biti, da je platišče morda tudi malo zvito.

Ni ob pločnik potegnjeno, ker je potem guma ponavadi poribana s strani, kar ne zgine hitro.

Glede na to, da je guma tudi s strani nenormalno trošena, mislim, da je to od agresivnega zavijanja. Lahko da so končniki že z luftom in se kolo malo podaja. Lahko pa je optika napak in gume malo je od zunaj.

Ta avto je v zelo bogem stanju, gume pa sploh. Tu je treba precej dela, nove gume, preveriti končnike, nastaviti optiko... Ko sem imel jaz avto z gumami 225/55/17 je to zgledalo top. Tule zgleda, ko da jih je krava nemarno zlizala s strani.

Gume na mojem avtu, ko so naredile skoraj 80k kilometrov, samo po avtobanu, zgledajo kot nove v primerjavi s temi.

Zgodovina sprememb…

«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nove gume: kaj izbrati, oziroma je še kje ceneje? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
13541648 (26983) beta1
»

2015 Testi letnih pnevmatik (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Na cesti
38297780 (70193) gruntfürmich
»

Obraba letnih pnevmatik? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6216718 (15100) GrimReaper
»

letne gume - kombinacija (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
15149289 (39088) theBill
»

Zamenjati ali ne zamenjati stare pnevmatike (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10534742 (32335) GrimReaper

Več podobnih tem