» »

Košnja trave med prazniki

Košnja trave med prazniki

1
2
3

Meizu ::

Kakor kje. Pri nas na kmetih se prej omenjeno piljenje ob 6 zjutraj prej gleda kot standard kot kaj drugega.

Edit: Je pa tudi res, da je tega vedno manj. Se pred 10imi leti bi rekel, da je bilo tega veliko vec. Dandanes so ocitno vsi od dela tako utrujeni, da jim ni do nicesar drugega kot spanja. Kar je samo po sebi cista zalost.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

Drevesce ::

Kakšne ugodnosti pa imamo potem ateisti?

Oberyn ::

Kolikor se spomnim, slovenska ustava prepoveduje diskriminacijo na podlagi verskega prepričanja. Ker sprašuješ, ali je danes primerno kositi, da ne bi motil vernikov (da te ne bi postrani gledali, kot si se izrazil), s tem kršiš ustavo, ker vernike obravnavaš različno od nevernikov, kar je diskriminacija na podlagi verskega prepričanja.

Pravilno vprašanje (ki ne krši slovenske zakonodaje) bi torej bilo, ali bi danes s košnjo motil katerekoli ljudi, ne glede na versko prepričanje. To je pa enostavno ugotoviti, ker je omenjeno v lokalnih predpisih, kot so mestni odloki. Torej upoštevaš, kaj tam piše, drugo ni pomembno, ker se je lokalna skupnost (to so ljudje, ki te obkrožajo) tako dogovorila.

Pri nas v Kranju tako košnja ali poljubna hrupna gradbena in druga dela na dela proste dneve niso prepovedana in dejansko med tednom praktično nihče ne kosi, ker so ljudje po cel dan na šihtu. V soboto in nedeljo ter ob praznikih je pa povsem druga pesem, že zjutraj ljudje zakurbljajo vse živo, kar se vrti na bencin ali elektriko in disciplinirano vztrajajo do večera.

Jan50 ::

Sem šel danes malo naokoli po bližnji okolici, pa nisem opazil nobenega človeka na polju. Da se nebi izpostavljal, bom tudi jaz svojo košnjo vrta prestavil na jutri.

IL_DIAVOLO ::

Košnjo vrta?

gruntfürmich ::

The Player je izjavil:

Preden koga "razjeziš" se pozanimaj, če je košnja trave v tvoji občini dovoljena.

Prepoved košnje na praznik ali nedeljo ponekod še vedno velja

ne vem če to drži, ker sem pa slišal drugo zgodbo, da država z zakonom tega ne prepoveduje, in zato si sama občina tega ne more izmisliti. in zato naj ti 'odloki' občin naj ne veljali.

Jan50 je izjavil:

Sem šel danes malo naokoli po bližnji okolici, pa nisem opazil nobenega človeka na polju. Da se nebi izpostavljal, bom tudi jaz svojo košnjo vrta prestavil na jutri.

končno ena pametna od tebe.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

The Player ::

gruntfürmich je izjavil:

The Player je izjavil:

Preden koga "razjeziš" se pozanimaj, če je košnja trave v tvoji občini dovoljena.

Prepoved košnje na praznik ali nedeljo ponekod še vedno velja

ne vem če to drži, ker sem pa slišal drugo zgodbo, da država z zakonom tega ne prepoveduje, in zato si sama občina tega ne more izmisliti. in zato naj ti 'odloki' občin naj ne veljali.



ja odlok o prepovedi ne velja že 13 let, ampak nekatere občine ga imajo še zmeraj v veljavi, tako, da je odvisno to od občine do občine.

Lepo piše to v zgornjem prispevku

filip007 ::

Problem bo, če bodo sosedi kosili na praznik ali v nedeljo in tebe motili.

Jaz ponavadi kosim v petek in/ali v soboto.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

Raptor F16 ::

Saj ni problem kosit nekje na samem. Drugo je košnja v strnjenem naselju.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

DePalmo ::

Mene osebno nič ne moti če kdo kosi v nedeljo popoldne ali za praznik. Ravnotako me ne moti če počne kaj drugega in ne povzroča hujšega hrupa. Me pa zelo moti ko se nekateri sosedje vozijo celo popoldne s kroskami, pa ni važno kateri dan je. Enkrat je bilo že tako daleč da sem v nedeljo popoldne klical policijo, ampak predno so oni prišli, so bili tisti modeli že na pivu.

In ker sem priseljen, pač spremljam kako to počnejo drugi in se prilagajam. V nedeljo načeloma ne kosim, imam med tednom dovolj časa za to.

Meizu ::

DePalmo je izjavil:

Mene osebno nič ne moti če kdo kosi v nedeljo popoldne ali za praznik. Ravnotako me ne moti če počne kaj drugega in ne povzroča hujšega hrupa. Me pa zelo moti ko se nekateri sosedje vozijo celo popoldne s kroskami, pa ni važno kateri dan je. Enkrat je bilo že tako daleč da sem v nedeljo popoldne klical policijo, ampak predno so oni prišli, so bili tisti modeli že na pivu.

In ker sem priseljen, pač spremljam kako to počnejo drugi in se prilagajam. V nedeljo načeloma ne kosim, imam med tednom dovolj časa za to.


Saj se lahko vozijo, dokler je vse registrirano kot mora bit. Pa tudi ce - saj ni to vendar najhujsa stvar v zivljenju. Vasko okolje je malo drugacno od mestnega.

To da en navija sfrizirano 4ko na vasi je bil vcasih standard.

DePalmo ::

A ti res pričakuješ da imajo kroske registrirane? Optimist :)

In če se bi vozili po urejeni progi bi me manj motilo, kot pa po okoliških travnikih in gozdovih. Da ne omenjam da sem enkrat enega skoraj dobil na haubo ...

In ja, vaško okolje je drugačno od mestnega, predvsem je bolj mirno oz. naj bi bilo. In kmet ki kosi oz. balira ob 11 zvečer me manj moti, kot pa kros ob štirih popoldne.

Meizu ::

DePalmo je izjavil:

A ti res pričakuješ da imajo kroske registrirane? Optimist :)

In če se bi vozili po urejeni progi bi me manj motilo, kot pa po okoliških travnikih in gozdovih. Da ne omenjam da sem enkrat enega skoraj dobil na haubo ...

In ja, vaško okolje je drugačno od mestnega, predvsem je bolj mirno oz. naj bi bilo. In kmet ki kosi oz. balira ob 11 zvečer me manj moti, kot pa kros ob štirih popoldne.


Stari, kros ob 4ih popoldne je ravno toliko vasko kot pa baliranje ob 11 zvecer.

Ti bi se moral preselit na kak hrib, v gozd.

Tac20 ::

Preden sem se preselil iz LJ, smo imeli s sosedi tudi nek tihi dogovor da pač v nedeljo se ne kosi itd. Na novi lokaciji sem to nekaj cajta prakticiral, potem zelo hitro opazil da vsi sosedje ob nedeljah in praznikih štemajo, vrtajo, kosijo, navijajo motorje, tako da sedaj to počnem tudi sam.

GupeM ::

Živel sem na kmetiji na podeželju, obkrožen s samimi kmetijami. V nedeljo ni bilo nikjer nobenega hrupa, razen, če je bilo zaradi vremena treba pospraviti seno, kar mi je povsem razumljivo. Sedaj živim na obrobju Ljubljane, kjer je v okolici nekaj kmetij. To ne moreš verjet, kaj vse se folk spravi delat v nedeljo. Od osmih zjutraj pa do zvečer ropotajo vrtne kosilnice, motorke ko obrezujejo sadje, motorne kose, ... Še huje je pa to, da ravno ko en sosed zaključi, začne pa drug na drugi strani. Ko konča ta, začne tretji ali pa spet prvi z motorno koso okoli grmovja itd praktično do večera.

Od vsega je pa najhuje to, da te sosede čez teden popoldne vidiš, ko ležijo v ležalnikih na svojem vrtu. To pomeni, da imajo čez teden čas pokositi travo, ampak oni se to spravijo delat v nedeljo. Samo kmetje s tistih nekaj kmetij lahko dajo mir.

Pa nisem vernik, ampak v nedeljo ob 12:00 bi včasih pasalo imeti piknik z družino na vrtu, ali pa kosilo na terasi, pa je nemogoče, ker vse okrog ropotajo, da se še pogovarjati ne da.

Komaj čakam, da se na občini zmigajo, da dobim gradbeno dovoljenje, da se končno preselim nazaj na podeželje.

Meizu ::

En cisto malo ste preobcutljivi no. Jaz zivim na podezelju zravne najprometnejse zile sploh poleti, ker gre cela avstrija, nemcija, ceska, poljska in italija skozi na morje, pa si nisem nikoli mislil, da so tako glasni, da se ne bi dalo funkcionirat.

Preden je slovenija hvalabogu prepovedala globalni tovorni promet izven avtocest je vsak kamjon (eden na par sekund) zatresel celo hiso, kar pa je definitivno bilo nadlezno, sploh zato, ker gledas kako ti od vseh teh vibracij hisa propada. Ampak to je problem drzavnih cest in kljub temu, da smo nestetokrat poslali pritozbo na cestna podjetja se ni zgodilo nic.

Pa se vedno nisem bil mnenja, da je vse skupaj prenaglas.

LeQuack ::

GupeM je izjavil:

Živel sem na kmetiji na podeželju, obkrožen s samimi kmetijami. V nedeljo ni bilo nikjer nobenega hrupa, razen, če je bilo zaradi vremena treba pospraviti seno, kar mi je povsem razumljivo. Sedaj živim na obrobju Ljubljane, kjer je v okolici nekaj kmetij. To ne moreš verjet, kaj vse se folk spravi delat v nedeljo. Od osmih zjutraj pa do zvečer ropotajo vrtne kosilnice, motorke ko obrezujejo sadje, motorne kose, ... Še huje je pa to, da ravno ko en sosed zaključi, začne pa drug na drugi strani. Ko konča ta, začne tretji ali pa spet prvi z motorno koso okoli grmovja itd praktično do večera.


Jaz sem predvsem opazil to, da bi veliko teh glasnih zadev te ljudje lahko delali znotraj ker imajo hleve, garaže, delavnice. Ampak oni sredi poletne vročine prinesejo vso robo ven na dvorišče in potem tam žagajo, tolčejo, popravljajo itd. Brez majice seveda, da se lahko sončijo.
Quack !

Meizu ::

Ja in kaj potem? Vem, da ignorirate moje pripombe, ampak vam se enkrat povdarjam, da vaskim bojzom dol visi za mescanske probleme.

Invictus ::

GupeM je izjavil:


Pa nisem vernik, ampak v nedeljo ob 12:00 bi včasih pasalo imeti piknik z družino na vrtu, ali pa kosilo na terasi, pa je nemogoče, ker vse okrog ropotajo, da se še pogovarjati ne da.

Saj je prepovedano.

Pokliči policijo, sam sem jo že.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Meizu ::

Invictus je izjavil:

GupeM je izjavil:


Pa nisem vernik, ampak v nedeljo ob 12:00 bi včasih pasalo imeti piknik z družino na vrtu, ali pa kosilo na terasi, pa je nemogoče, ker vse okrog ropotajo, da se še pogovarjati ne da.

Saj je prepovedano.

Pokliči policijo, sam sem jo že.


Nisem se slisal da bi nekdo dobil kazen sredi belega dne zaradi ropotanja delovnega stroja. Potem morate dobit kazen vsi, ki se vozite mimo moje hise na morje ker delate 100x vecji hrup kot bilokdo s traktorjem.

nsa_ag3nt ::

Invictus je izjavil:

GupeM je izjavil:


Pa nisem vernik, ampak v nedeljo ob 12:00 bi včasih pasalo imeti piknik z družino na vrtu, ali pa kosilo na terasi, pa je nemogoče, ker vse okrog ropotajo, da se še pogovarjati ne da.

Saj je prepovedano.

Pokliči policijo, sam sem jo že.

In kaj so naredili, če so te prepovedi na ravni občin brezpravne ?
https://gizmodo.com/c/goodbye-big-five

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nsa_ag3nt ()

GupeM ::

Invictus je izjavil:

GupeM je izjavil:


Pa nisem vernik, ampak v nedeljo ob 12:00 bi včasih pasalo imeti piknik z družino na vrtu, ali pa kosilo na terasi, pa je nemogoče, ker vse okrog ropotajo, da se še pogovarjati ne da.

Saj je prepovedano.

Pokliči policijo, sam sem jo že.

Ni prepovedano in tudi policija ne more nič. Mogoče je bilo včasih, zdaj pa ni več.

joggi79 ::

Jan50 je izjavil:

Danes, ko je cerkveni praznik nameravam kositi travo na vrtu. Pa me zanima ali so kakšne (moralne) omejitve glede tega. Nebi rad namreč, da mi be kakšni verniki zaradi tega postrani gledali ali za hrbtom obrekovali.

Glede na to, da se ninja, ki v turnu do onemoglosti nabija zvonove kadarkoli se mu zazdi, ne sprasuje taksnih stvari, se jih tudi jaz ne in kosim travo kadar meni pase, pa naj bo bozji dan ali ne. Ko se bodo pa zupniki zaceli sprasevati, ce koga slucajno motijo ko v nedeljo ob 7:00 (ali pa se prej) zacne matrati tiste proklete zvonce, se bom pa tudi jaz zacel matrati z uvidevnostjo do verujocih.

nokturnio ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Košnjo vrta?

to sem naredil eno nedeljo nekaj let nazaj, pa me je sosed napadel z vilami. Od takrat samo še med tednom.

Meizu ::

Si fasal vzgojno po staro-solsko :))

GupeM ::

joggi79 je izjavil:

Jan50 je izjavil:

Danes, ko je cerkveni praznik nameravam kositi travo na vrtu. Pa me zanima ali so kakšne (moralne) omejitve glede tega. Nebi rad namreč, da mi be kakšni verniki zaradi tega postrani gledali ali za hrbtom obrekovali.

Glede na to, da se ninja, ki v turnu do onemoglosti nabija zvonove kadarkoli se mu zazdi, ne sprasuje taksnih stvari, se jih tudi jaz ne in kosim travo kadar meni pase, pa naj bo bozji dan ali ne. Ko se bodo pa zupniki zaceli sprasevati, ce koga slucajno motijo ko v nedeljo ob 7:00 (ali pa se prej) zacne matrati tiste proklete zvonce, se bom pa tudi jaz zacel matrati z uvidevnostjo do verujocih.

Se strinjam s tabo. Delno. Bolj je težava v tem, da motiš tudi nevernike. Me pa cerkveni zvonovi ne motijo, ker sem dokaj daleč stran od njih in zvonijo samo vsake toliko časa za kratek čas. Kosilnice in podobno pa pojejo par ur v kosu, direkt pod teraso.

Ne gre toliko za to, da je bil cerkven praznik, kot za to, da je bil dela prost dan, ko bi lahko imel doma v miru kosilo z družino. Tokrat mi je sicer bilo vseeno, kaj se doma dogaja, ker tako ali tako nisem bil doma. Sem pa večkrat ob dela prostih dnevih doma. Ravno tako mi grejo na živce kosilničarji za 1. maj, ki je daleč od cerkvenega praznika. K sreči vsaj za novo leto ponavadi še ni trave za kosit. Ampak takrat je pa ponavadi prehladno, da bi imel zunaj kosilo/piknik.

mambli ::

Veliko kmetov je tudi kristjanov. Oni pa ne gredo v nedeljah in praznikih na košjo. Prav tako ni motorke ali okopavanja krompirja. Če je pa državni praznik, pa delajo vse.

Cruz ::

GupeM je izjavil:

Ne gre toliko za to, da je bil cerkven praznik, kot za to, da je bil dela prost dan, ko bi lahko imel doma v miru kosilo z družino.
Kdo kosi za časa kosila, še posebej v tej vročini? Jaz po deveti uri zjutraj ne kosim. Potem raje večer okoli 7.
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

GupeM ::

Cruz je izjavil:

GupeM je izjavil:

Ne gre toliko za to, da je bil cerkven praznik, kot za to, da je bil dela prost dan, ko bi lahko imel doma v miru kosilo z družino.
Kdo kosi za časa kosila, še posebej v tej vročini? Jaz po deveti uri zjutraj ne kosim. Potem raje večer okoli 7.

Ko bi vsi tako razmišljali ... Spomladi, ko še ni pretirano vroče, jih ogromno kosi za časa kosila. Zdaj, v tej vročini mogoče res malo manj, ampak se skoraj vedno kdo najde. Trenutno žal živim na takšnem koncu, kjer se to redno dogaja. Čakam papirje, da začnem zidat na podeželju, potem bo bolje.

Machete ::

Odvisno kam greš. Če greš na kako relativno živo vas, potem pozabi da bo bolje. Pele bodo motorke, domači cekularji, nitkarce, 4t kosilnice, BCSke (kraljice hrupa), traktorji v nedeljo ob 6:00 ne bodo nič posebnega. Mir bo samo tisto dopoldne po lokalni letni veselici. :]
Edino pozimi se malo umiri.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

feryz ::

Prepovedati obvezno. Kaj se pa to pravi, ob praznikih in nedeljah nabijati ljudem po ušesih?
Če nimaš časa, pa dopust vzemi za košnjo. Nimaš izgovorov.

Tisti z robotsko tišino košnje, smo seveda izvzeti. Ampak v tem primeru itak ne moremo trditi, da kosimo. V bistvu pir pijemo in opazujemo žvau kako se muči. V tišini.

GupeM ::

Machete je izjavil:

Odvisno kam greš. Če greš na kako relativno živo vas, potem pozabi da bo bolje. Pele bodo motorke, domači cekularji, nitkarce, 4t kosilnice, BCSke (kraljice hrupa), traktorji v nedeljo ob 6:00 ne bodo nič posebnega. Mir bo samo tisto dopoldne po lokalni letni veselici. :]
Edino pozimi se malo umiri.

Sem živel na podeželju na kmetiji 27 let, vem kako izgleda. Ni bilo nič od naštetega ob nedeljah in praznikih, razen kadar zaradi vremena ni šlo drugače. Tako da pretiravaš. ZELO!

louser ::

Živim na podeželju in ropotam s kosilnico, kadar imam čas in to ne glede na verne dan.

nsa_ag3nt ::

nokturnio je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

Košnjo vrta?

to sem naredil eno nedeljo nekaj let nazaj, pa me je sosed napadel z vilami. Od takrat samo še med tednom.

Bi poklical 113 in povedal da te en psihič napada s hladnim orožjem.
https://gizmodo.com/c/goodbye-big-five

jb_j ::

V Nemčiji veljajo stroga pravila glede tega:
Kosi se lahko samo med delovniki od 7-19ure,

kar je nad 88decibelov (vse bencinske kosilnice),
med delovniki je dovoljeno od 9-13ure in med 15-17,



Prepovedana je tudi glasna glasba, ob Nedeljah in Praznikih......

Ob Nedeljah in Praznikih, je uporaba takšnih naprav prepovedana,
domačih vrtnih glasnih strojev,

in se vse kaznuje z denarno kaznijo do 50.000EUR.........
(če se ne upošteva kakšno izmed pravil)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jb_j ()

Likalnik ::

tudi jaz se držim teh pravil...da je nedelja gospodov dan in se ne vznemirja sosedov s hrupnimi dejanji....sem imel vedno v glavi, da je to z zakonom prepovedano in da se ob nedeljah dejansko ne sme recimo kositi trave....mi je pa zadnjič kolega povedal, da naj bi bilo odvisno od posamezne občine...v Ljubljani recimo ni prepovedi in se lahko kosi travo tudi ob nedeljah in, da ga ne moreš prjaviti policiji zaradi hrupa....ne vem koliko to drži...nisem se poglabljal...

D3m ::

Jan50 je izjavil:

Danes, ko je cerkveni praznik nameravam kositi travo na vrtu. Pa me zanima ali so kakšne (moralne) omejitve glede tega. Nebi rad namreč, da mi be kakšni verniki zaradi tega postrani gledali ali za hrbtom obrekovali.


Če navš pokosil bo tvoja mama umrla v spanju.

8-)
|HP EliteBook|R5 6650U|

Kebo ::

Kupiš si električno kosilnico in kosiš kadar ti srce poželi. Še zmel je malo hrupna ampak sosedov pa z njo ne boš motil.

D3m ::

jb_j je izjavil:

V Nemčiji veljajo stroga pravila glede tega:
Kosi se lahko samo med delovniki od 7-19ure,

kar je nad 88decibelov (vse bencinske kosilnice),
med delovniki je dovoljeno od 9-13ure in med 15-17,



Prepovedana je tudi glasna glasba, ob Nedeljah in Praznikih......

Ob Nedeljah in Praznikih, je uporaba takšnih naprav prepovedana,
domačih vrtnih glasnih strojev,

in se vse kaznuje z denarno kaznijo do 50.000EUR.........
(če se ne upošteva kakšno izmed pravil)


Ko jebe švabo.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Tomas 33 ::

Pri nas je zadeva nekoliko specifična. Pred leti smo imeli, da se v nedeljah in praznikih ne izvaja aktivnosti ki s hrupom (ali kako drugače) moti okoliški živelj.
Na kar se je ugotovilo, da crkveni zvonovi povzročajo preveč hrupa in bi tudi ti morali obmolkniti v omenjenih dneh. Seveda to ni bilo po godu RKC in desnim političnim strankam, pa se je rajši dovolilo košnjo ob nedeljah, kot pa da bi bile minevale brez cervenega zvonenja.

jb_j ::

Tomas 33 je izjavil:

Pri nas je zadeva nekoliko specifična. Pred leti smo imeli, da se v nedeljah in praznikih ne izvaja aktivnosti ki s hrupom (ali kako drugače) moti okoliški živelj.
Na kar se je ugotovilo, da crkveni zvonovi povzročajo preveč hrupa in bi tudi ti morali obmolkniti v omenjenih dneh. Seveda to ni bilo po godu RKC in desnim političnim strankam, pa se je rajši dovolilo košnjo ob nedeljah, kot pa da bi bile minevale brez cervenega zvonenja.


zasebna vrtna opravila nimajo veze z cerkvenimi zvonovi,
zato v Nemčiji zakonodaja deluje,

lahko bi potem prepovedali tudi stroje, traktorje, vlake in tovorni promet.......


ampak so se prepovedala samo domača (zasebna) opravila (vrtna in podobna)
v naseljenih območjih.....

Tudi Cerkvene zvonove se da omejiti (med prazniki in Nedeljami) samo od 8,9-ure naprej......
Oz. takrat, ko začnejo z mašo, ob nedeljah in praznikih........

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jb_j ()

feryz ::

Robot lahko kosi tudi ponoči. Kaj šele v nedeljo ali na praznik! Noben ne ve, da se šeta naokrog.

jb_j ::

feryz je izjavil:

Robot lahko kosi tudi ponoči. Kaj šele v nedeljo ali na praznik! Noben ne ve, da se šeta naokrog.


Vsi vedo......
Ampak je le glup robot.....

Vedno je bilo tako, in vedno bo !!!!!!!!!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jb_j ()

Utk ::

V Nemčiji je to zato, da si folk reče jebeš to sranje in plača nekoga, da mu to naredi dopoldan. Ne pa da bi koga brigalo za ljudi. To so neumna pravila.

BRBR ::

Naštimaš si enega zajca, mora jest in lahko kosiš v nedeljo ker si kmet.

rejven ::

jb_j je izjavil:

Tomas 33 je izjavil:

Pri nas je zadeva nekoliko specifična. Pred leti smo imeli, da se v nedeljah in praznikih ne izvaja aktivnosti ki s hrupom (ali kako drugače) moti okoliški živelj.
Na kar se je ugotovilo, da crkveni zvonovi povzročajo preveč hrupa in bi tudi ti morali obmolkniti v omenjenih dneh. Seveda to ni bilo po godu RKC in desnim političnim strankam, pa se je rajši dovolilo košnjo ob nedeljah, kot pa da bi bile minevale brez cervenega zvonenja.


zasebna vrtna opravila nimajo veze z cerkvenimi zvonovi,
zato v Nemčiji zakonodaja deluje,

lahko bi potem prepovedali tudi stroje, traktorje, vlake in tovorni promet.......


ampak so se prepovedala samo domača (zasebna) opravila (vrtna in podobna)
v naseljenih območjih.....

Tudi Cerkvene zvonove se da omejiti (med prazniki in Nedeljami) samo od 8,9-ure naprej......
Oz. takrat, ko začnejo z mašo, ob nedeljah in praznikih........


Najdeš še 99 kanditaov in ustanoviš vero v košenje v nedeljo, ker ustava versko svobodo dopušča...😆

Je pa tko, da po moje nedelja zjutraj (recmo od 9 do 12) je ok, od 12 do recmo 19 dej pa mir, kot so že napisal, kosila zunaj, čiliranje sosedov... tolk uvidevem morš bit.

BorutO ::

Jan50 je izjavil:

Danes, ko je cerkveni praznik nameravam kositi travo na vrtu. Pa me zanima ali so kakšne (moralne) omejitve glede tega. Nebi rad namreč, da mi be kakšni verniki zaradi tega postrani gledali ali za hrbtom obrekovali.

Verniki ali ne ... samo lenuhi ne razumejo, zakaj se dela med prazniki in ob nedeljah.

starfotr ::

Cerkveni zvonovi v zakonodaji niso opredeljeni kot vir hrupa.


To je to. Na zvočnike si bom napisal napis "cerkveni zvon" in jih nabijal 24/7. Po moje mi nihče ne more nič.

jb_j ::

pa kaj je z vami?

tema je o košnji trave.......
vi pa cerkev pljuvate.....
(ko za 10s zazvoni, na določene ure)


(pljuvi potem vlake in tovorni promet, soseda ki ima glasno glasbo)
ki to počnejo nonstop........

starfotr ::

Vlaki, košnja trave in podobno ima vsaj nek namen in korist. Medtem, ko zvonovi nimajo.

Dajmo potem še kresove kurit vsak dan, pač tradicija ipd.

In btw, zagotovo v preteklosti niso 24/7 na vsakih 15 minut zvonili. Tako, da naj se lepo šteje to kot hrup in naj vse skupaj utihne med normalnimi urami za počitek in spanje, čez dan pa itak nihče ne šliši tega sranja.
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vrtna kosilnica (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
31560830 (458) sbawe64
»

Stroški življenja v hiši (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13519960 (15687) energetik
»

Hrup soseda - kakšne so dovoljene vrednosti? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13421051 (16387) zmaugy
»

Rohnenje cerkvenih zvonov mi pobira živce :( (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
44838961 (15521) solatko
»

Viška cerkev -- hrup? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6412391 (10055) joze67

Več podobnih tem