» »

Košnja trave med prazniki

Košnja trave med prazniki

1 2
3
»

wcpapir ::

Pri nas imamo nek odlok da je 80eur kazni ce kosis v nedeljo :O

Dokler bodo traktorji bom jaz, na moji parceli pa mi nihce nebo pisal kazni ker ne more do mene.

Tomas 33 ::

Uredba o hrupu v naravnem in življenjskem okolju je bila sprejeta leta 1996.
V enem od členov smo naleteli tudi na uporabo kosilnic, škropilnic in žag in brali: "V I., II. in III. območju sta uporaba kosilnic, škropilnic, žag in drugih naprav z motorji na notranje izgorevanje, vrtalnih in brusilnih strojev, kladiv in žag ter izvajanje drugih hrupnih vrtnih in hišnih opravil, ki povzročajo v okolju visoke ravni hrupa, dovoljena od ponedeljka do sobote med 8. in 19. uro," - a tako je bilo nekoč!

Ta uredba od 1. januarja 2006 namreč ne velja več! Nadomestila jo je Uredba o mejnih vrednostih kazalcev hrupa v okolju, kjer pa zaman iščemo tovrstna določila. Skladno z veljavno uredbo se hrupa tako ne sme povzročati med 22. in 6. uro zjutraj, pa najsi bo to med tednom, vikendi ali prazniki!


Je pa prepoved v nekaterih občinah določena preko občinskih aktov.


Zakaj pa je leta 2006 odlok prenehal veljati, pa kot sem že omenil, so bili pritiski, da cerkve z zvonenjem v stanovanjskih območjih presegajo določen nivo hrupa in je Janševa vlada raje ukinila odlok kot pa cerkveno zvonenje.

kuall ::

starfotr je izjavil:

To je to. Na zvočnike si bom napisal napis "cerkveni zvon" in jih nabijal 24/7. Po moje mi nihče ne more nič.

pa dobro no, al si sosed cerkve al kaj? zvonov se sploh ne sliši, če nisi v neposredni bližini. danes sem se z eno sprehajal in se je bilo med zvonenjem malo težko pogovarjat, pa kaj. meni je dokaj zanimivo, ko naletim na zvonenje od blizu, večini ostalim opa tudi, ker ni nekega pritoževanja.

kixs ::

Na vse se navadis, ce "hoces". Sem nekaj casa zivel 30m od cerkve. Po dveh dneh zvonov sploh nisem vec registriral. Me je pa zdej motilo spricanje v sadovnjakih do 00:30. Sem moral okno zapret, ceprav je razdalje kakih 200m zracne.

SmolWhale ::

Da mi kosi travo sosed na praznik bi mu ponoči zažgal avto in prodal psa, ja se ne hecam. Tudi zvonijo ne več samo še đamija.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: SmolWhale ()

hipertija ::

Če boš glih kuril, si še pa đamijo dej zram potegnat.
Prekle za kurnk

stara mama ::

SmolWhale je izjavil:

Da mi kosi travo sosed na praznik bi mu ponoči zažgal avto in prodal psa, ja se ne hecam. Tudi zvonijo ne več samo še đamija.

Evo ti vzorec današnje družbe in mentalitete v njej.
Ogromno več obsojanja boš dobil, če greš o košnji trave spraševat na internet, kot pa da dejansko greš pokosit.

dexterboy ::

SmolWhale je izjavil:

Da mi kosi travo sosed na praznik bi mu ponoči zažgal avto in prodal psa, ja se ne hecam. Tudi zvonijo ne več samo še đamija.
Kaj Đamijo ne obsojaš, da ti krati mir? Ali pa je edina prava verska entiteta na tem planetu?
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vrtna kosilnica (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
39569646 (799) toyotarav4
»

Stroški življenja v hiši (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13520488 (16215) energetik
»

Hrup soseda - kakšne so dovoljene vrednosti? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13421368 (16704) zmaugy
»

Rohnenje cerkvenih zvonov mi pobira živce :( (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
44839221 (15781) solatko
»

Viška cerkev -- hrup? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6412524 (10188) joze67

Več podobnih tem