» »

Kontrola prometa

Kontrola prometa

1
2
»

BlaY0 ::

poweroff je izjavil:

Stvar je v tem, da nekatere države svobodo jemljejo bistveno bolj resno, kot pri nas. Seveda pa tudi odgovornost.

To sem zgoraj tudi želel izpostavitit, kos sem napisal da nas država ujčka.

poweroff ::

To seveda lahko nakladaš iz svojega stališča nacionalnega priviligiranca.

Če bi se znašel med Izbrisanimi ali "čefurji", bi pa verjetno videl tudi drugo plat.
sudo poweroff

zmaugy ::

poweroff je izjavil:

To seveda lahko nakladaš iz svojega stališča nacionalnega priviligiranca.

Če bi se znašel med Izbrisanimi ali "čefurji", bi pa verjetno videl tudi drugo plat.


Verjetno je tudi marginaliziranim skupinam pri nas lažje kot v ZDA in to ravno zaradi tega, ker se država malo bolj vmešava v ljudi.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

BlaY0 ::

poweroff je izjavil:

To seveda lahko nakladaš iz svojega stališča nacionalnega priviligiranca.

Če bi se znašel med Izbrisanimi ali "čefurji", bi pa verjetno videl tudi drugo plat.

Mogoče. Amapk zanimivo je to, da so ti ljudje kljub napaki lahko dejansko živeli naprej in preživeli ter na koncu tudi prišli do nekega zodoščenja. V Ameriki bi jih že zdavnaj deportirali.

Mavrik ::

poweroff je izjavil:

To seveda lahko nakladaš iz svojega stališča nacionalnega priviligiranca.

Če bi se znašel med Izbrisanimi ali "čefurji", bi pa verjetno videl tudi drugo plat.


Prav nobenim od teh skupin se ni treba bati, da bi njim policaj poslal metek v glavo pri rutinski policijski kontroli, ali da bi jih na ulici policaj gladko zadavil kljub dretju "Ne morem dihati!". Tako da prosim da takih bolanih in neokusnih primerjav ne delaš. Če pa se želiš bati za svoje življenje vsakič ko vidiš modre luči pa je morda boljše da greš malo na počitnice v deželo svobode?
The truth is rarely pure and never simple.

poweroff ::

Tudi Izbrisani so se bali za svoje življenje.

Kot prvo so čez noč ostali brez službe in zdravstvenega zavarovanja.

Kot drugo je zanje naključna policijska kontrola pomenila deportacijo in s tem v smrt.

Dejansko je znan vsaj en primer, ko je človek bil poslan v Bosno (čeprav je celo življenje živel v Sloveniji in se tukaj tudi rodil), kjer so ga (mislim da v Srebrenici) ubili.

Uradniška golazen, ki je to zakuhala je pa visoko spoštovana iz z odličnimi penzijami.

P. S: Nikakor ne zagovarjam ZDA. Policijsko nasilje je pri njih skrajno problematična zadeva, na kar tudi sam opozarjam. Je pa treba vedeti dve stvari. Njihov pravni SISTEM je bistveno bolj orientiran k svobodi kot naš. In policijsko nasilje je tudi posledica nasilnega kriminala. To seveda ni opravičilo, je zgolj razlaga.

Saj veš, zakaj so policisti v 1970-tih, ko so ustavili avto, z roko pritisnili na prtljažnik?
sudo poweroff

IL_DIAVOLO ::

zmaugy je izjavil:

BlaY0 je izjavil:

Imam raje takšno "svobodo" kot jo imamo, kot "ameriško" svobodo na papirju...


Se pridružujem.


Kaj pa potem jamras?

BlaY0 ::

poweroff je izjavil:


Dejansko je znan vsaj en primer, ko je človek bil poslan v Bosno (čeprav je celo življenje živel v Sloveniji in se tukaj tudi rodil), kjer so ga (mislim da v Srebrenici) ubili.


Ja in? Takih primerov je na zemeljski obli nebroj, celo na dnevni bazi. Tudi Slovenija pač ni imuna na to...

poweroff je izjavil:


Uradniška golazen, ki je to zakuhala je pa visoko spoštovana iz z odličnimi penzijami.

No, to lahko prodajaš komu drugemo. Ti seveda bi na njihovem mestu ukrepal drugače, to zagotovo veš.

poweroff je izjavil:

In policijsko nasilje je tudi posledica nasilnega kriminala...

...ki je posledica česa že?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

zmaugy ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

zmaugy je izjavil:

BlaY0 je izjavil:

Imam raje takšno "svobodo" kot jo imamo, kot "ameriško" svobodo na papirju...


Se pridružujem.


Kaj pa potem jamras?


Spraševal sem za pravno podlago. Saj vse piše.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

jype ::

Magic1 je izjavil:

Rdeča luč ti tudi omejuje gibanje. Bo treba tudi to ukinit.
Komot bi se odločil za prevoz s kolesom, pa te rdeče luči ne bi omejevale.

Mare2 ::

jype je izjavil:

Magic1 je izjavil:

Rdeča luč ti tudi omejuje gibanje. Bo treba tudi to ukinit.
Komot bi se odločil za prevoz s kolesom, pa te rdeče luči ne bi omejevale.


Sem že mislil napisat, da semoforji veljajo tudi za kolesarje, pa sem videl, da si to ti, jype. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Glugy ::

Glede na to da te lahko na protestih popišejo tud če nič ne narediš je logično da te lahko tudi na cesti ustavijo brez razloga. Ravno tako kot te lahko inšpektor obišče naključno in nenapovedano. To je nadzor..brez naključnosti bi se sistem sesul.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Glugy ()

Oberyn ::

Pac-Man je izjavil:


Ni.
Po kontroli greš lahko še vedno kamor si pač namenjen.

Tole se mi vseeno ne zdi validna argumentacija. Tehnično gledano lahko po 30 dnevnem preventivnem arestu ravno tako še vedno greš, kamor si bil pač pred tem namenjen. Drugače sicer nimam nič proti naključnim kontrolam v prometu, samo tale argument me je zmotil.

49106 ::

zmaugy je izjavil:

BlaY0 je izjavil:

Imam raje takšno "svobodo" kot jo imamo, kot "ameriško" svobodo na papirju...


Se pridružujem.


Morda se pridružuješ zato, ker nisi med izbrisanimi. A nekaj deset tisoč izbrisanih ni dovolj velik dokaz, da imamo svobodo na papirju?

Mavrik je izjavil:

poweroff je izjavil:

To seveda lahko nakladaš iz svojega stališča nacionalnega priviligiranca.

Če bi se znašel med Izbrisanimi ali "čefurji", bi pa verjetno videl tudi drugo plat.


Prav nobenim od teh skupin se ni treba bati, da bi njim policaj poslal metek v glavo pri rutinski policijski kontroli, ali da bi jih na ulici policaj gladko zadavil kljub dretju "Ne morem dihati!". Tako da prosim da takih bolanih in neokusnih primerjav ne delaš. Če pa se želiš bati za svoje življenje vsakič ko vidiš modre luči pa je morda boljše da greš malo na počitnice v deželo svobode?


A mora bit metek? A pendrek ni dovolj? Med takšnim zasliševanjem kamere slučajno ne delajo. Mater ste priviligirani, da nimate stika z realnostjo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

Miha 333 ::

Ali te policist ob takšni "rutinski" kontroli sme vprašat, od kod prihajaš in kam si namenjen? Ali imaš pravico ne odgovoriti?

Za primerjavo, npr. v BIH so pogoste rutinske kontrole, ki vključujejo tudi pregled vozila in oseb (iščejo orožje, droge). Zraven stoji policist z avtomatskim orožjem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miha 333 ()

49106 ::

Miha 333 je izjavil:

Ali te policist ob takšni "rutinski" kontroli sme vprašat, od kod prihajaš in kam si namenjen? Ali imaš pravico ne odgovoriti?



Mene so na zaslišanju vprašali, zakaj sem klical x osebo. Naslednje vprašanje je bilo, ali sem uporabnik kanabisa? Ogovoril sem, da je to moja osebna stvar. Policist je povedal, da me bodo preverili na cesti. In res, ob prvi priliki so mi odredili strokovni pregled. Na (ne)srečo sem imel samo presnovek v urinu.

Ja, imaš pravico ne odgovoriti, ni pa nujno, da jo boš poceni odnesel

scipascapa ::

V Sloveniji je še premalo kontrole in kaznovanja.

poweroff ::

BlaY0 je izjavil:

No, to lahko prodajaš komu drugemo. Ti seveda bi na njihovem mestu ukrepal drugače, to zagotovo veš.

Definitivno. Za to pa tudi verjetno nisem na njihovem mestu.

In ja, sem že bil v položaju, ko bi lahko kršil pravice nekoga. Pa sem rekel ne.

Mimogrede, kaj je pa narobe z ekonomskimi migranti?

A Slovenci ne hodijo delat v tujino? Tukaj se celo spodbuja ljudi iz IT-ja , da hodijo delat na Zahod... a to pa ni ekonomska migracija, ali kaj?
sudo poweroff

Pac-Man ::

zmaugy je izjavil:

Izgubljenega časa za to ti smešno nizke odškodnine v EU nikoli ne povrnejo in zaradi tega, ker so kot rečeno smešno nizke, tudi nimajo učinka odvračanja.


ESČP ni organ EU temveč sveta Evrope.

European Court of Human Rights @ Wikipedia
The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.

Pac-Man ::

zmaugy je izjavil:

Razen ko gre za temnopolte Američane...


Te izjeme so tudi pri nas malo tako-tako. Dva čupavca v zlamani Dacii z romunskimi tablicami se zgubljata po (primorskih) vasicah in prva patrulja izvede "naključni" nadzor. Pri nas samo niso zadrenalinani zaradi nevarnosti orožja.




49106 je izjavil:

Naslednje vprašanje je bilo, ali sem uporabnik kanabisa? Ogovoril sem, da je to moja osebna stvar. Policist je povedal, da me bodo preverili na cesti. In res, ob prvi priliki so mi odredili strokovni pregled. Na (ne)srečo sem imel samo presnovek v urinu.

Ja, imaš pravico ne odgovoriti, ni pa nujno, da jo boš poceni odnesel


Nizka fora in zloraba pooblastil.
The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pac-Man ()

GupeM ::

Kaj pa, če si bil prejšnji dan v Amsterdamu (in to lahko dokažeš) in si se ga tam zapohal, nato pa ti v Sloveniji v urinu najdejo sledi? Počel namreč nisi nič ilegalnega.

BlaY0 ::

poweroff je izjavil:

BlaY0 je izjavil:

No, to lahko prodajaš komu drugemo. Ti seveda bi na njihovem mestu ukrepal drugače, to zagotovo veš.

Definitivno. Za to pa tudi verjetno nisem na njihovem mestu.

No evo. Kdo pride na takšno mesto? Nekdo z družino in pufom (skratka dober državljan), ki je pripravljen delati po navodilih. Ampak to ne pomeni, da so pravice nekoga dejansko v njegovih rokah.

poweroff je izjavil:


In ja, sem že bil v položaju, ko bi lahko kršil pravice nekoga. Pa sem rekel ne.

Ja, razlika je, če se zavedaš, da to kar delaš je narobe ali pa če si bil prisiljen narediti to poleg tega se pa niti ne zavedaš kaj delaš. Tudi če ti rečeš ne, in naslednji reče ne, tretji bo pa rekel ja...

poweroff je izjavil:


Mimogrede, kaj je pa narobe z ekonomskimi migranti?

Nič. Napačnega si našel, ker sem sam ekonomski migrant ;)

poweroff ::

BlaY0 je izjavil:


No evo. Kdo pride na takšno mesto? Nekdo z družino in pufom (skratka dober državljan), ki je pripravljen delati po navodilih. Ampak to ne pomeni, da so pravice nekoga dejansko v njegovih rokah.

Ja, to je sindrom Eichmanna.

BlaY0 je izjavil:


poweroff je izjavil:


Mimogrede, kaj je pa narobe z ekonomskimi migranti?

Nič. Napačnega si našel, ker sem sam ekonomski migrant ;)

No, potem pa sva na isti strani. ;)
sudo poweroff

zmaugy ::

GupeM je izjavil:

Kaj pa, če si bil prejšnji dan v Amsterdamu (in to lahko dokažeš) in si se ga tam zapohal, nato pa ti v Sloveniji v urinu najdejo sledi? Počel namreč nisi nič ilegalnega.


A smeš v Sloveniji voziti avto pod vplivom marihuane?
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

GupeM ::

zmaugy je izjavil:

GupeM je izjavil:

Kaj pa, če si bil prejšnji dan v Amsterdamu (in to lahko dokažeš) in si se ga tam zapohal, nato pa ti v Sloveniji v urinu najdejo sledi? Počel namreč nisi nič ilegalnega.


A smeš v Sloveniji voziti avto pod vplivom marihuane?

Saj med vožnjo ne bi bil več pod vplivom. Bi pa še vedno našli sledi uporabe v urinu. Uporabnik zgoraj je samo omenjal uporabo kanabisa, ne pa, da ga bi kaznovali zaradi vožnje pod vplivom. Vožnjo so samo izkoristili za odvzem vzorca.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

zmaugy ::

Po mojem mnenju ti ne bi smeli preverjati brez utemeljenega suma. Ampak glede na razlago, je to dovoljeno.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

jype ::

poweroff je izjavil:

Mimogrede, kaj je pa narobe z ekonomskimi migranti?
Baje nam hočejo pokrast "naše" službe in viset na "naši" socjali, poleg tega da so "našim" ženskam bolj všeč, kot "naši" fantje.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Policija slikala osebno izkaznico (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8514620 (10888) solatko
»

Neprimerno verbalno zelo grdo obnašanje Policaja (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Na cesti
35549535 (39807) tryhard
»

Pregled armaturnih predalov in prtljažnika s strani policije ? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Na cesti
26864289 (39279) Furbo
»

Pravice kriminalistev (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13025102 (21230) Trololololol
»

Policija & državljan (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15939611 (29913) Mehmed

Več podobnih tem