» »

VW Polo 2007 - Sprednji brisalci se zatikajo

VW Polo 2007 - Sprednji brisalci se zatikajo

sm4rt4ss ::

Pozdravljeni,

pred kratkim so se na Polotu začeli zatikati sprednji brisalci oz. se s težavo premikajo gor in dol, včasih se, ko pritisnem na stikalo, sploh ne premaknejo. Zadnji brisalci in tekočina za steklo dela bp. Brisalce oz. roko, ki drži brisalce, sem poskušal vzeti dol in jih namazati, ker jih zgleda nekaj zelo ovira pri gibanju, ampak mi ni uspelo. Malo sem prebiral angleške forume, ampak tam vsi govorijo tem, da so brisalci POPOLNOMA nehali delovati in da je crknila varovalka. V mojem primeru pa se zelo težko premikajo gor in dol. Ima kdo kakšno idejo kaj bi lahko bilo narobe? Mogoče rjavenje osovin? Po moje bi moral vzeti brisalce dol in vse skupaj dobro namazati.
  • spremenilo: sm4rt4ss ()

profii ::

osovine ven, spucat pa namazat. Če ne boš bo šla varovalka ali pa motor.

K0l1br1 ::

Če rja ni že načela osovin, se namaže, drugače se menja celoten mehanizem - motor ostane.

LeQuack ::

Jaz sem moral menjat in mehanizem in motor na Polotu, mehanizem zarjavi in zablokira (ampak ne popolno, podobno kot pri tebi včasih obrne), motor pa zato ker postrga navoje na motorju ker so plastični. Jaz sem vzel neoriginalne dele in je bilo vse skupaj ene 200EUR vseeno (mehanizem, motor, delo). Volkswagen kvaliteta ni kej.
Quack !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LeQuack ()

šernk ::

razdret, vse spucat namazat pa stestirat motor ločeno. Če brisalci med delom trokirajo je zelo verjetno nekje na vezju hladen lot.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

K0l1br1 ::

40 EUR je bil mehanizem za passata.

HotBurek ::

Podobno sem imel na Audi-ju. Treba je brisalce dol iz te osi, očistit, mast, pa nazaj gor.

Motor se matra, in lahka ti v dežju neha delat.
root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Brisalci na vozilu

Oddelek: Na cesti
469915 (7303) ...:TOMI:...
»

Zaščita sprednjega stekla pred ledom - predlogi (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
11526306 (23433) driver_x
»

Kje dobiti tak motor?

Oddelek: Loža
195756 (4620) wolf123
»

moč elektromotorjev

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
194439 (3741) sidd
»

Avto in "sporen" zadnji brisalec (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
576599 (5527) PROTOTIP

Več podobnih tem