» »

switch

switch

Jochaan ::

mene pa zanima neki glede switcha.

Rad bi mel recimo server doma. In namesto, da bi kupil eno staro kišto (recimo P166) s katero bi bil vedno povezan z ADSL-om, bi kupil switch.

Pa zdej se mi sploh ne sanja kk switch deluje(ne prenos podatkov in vezava), ampak recimo kje je "program" za povezavo in kje je geslo ali vseeno rabiš PC...?
Dejte prosim mal napisat.

Hvala

Jochaan ::

pa še neki, kaj moraš met na eni mašini ki nima recimo windows-ow ampak se lahko vseeno poveže na net ?

Ales ::

Meni se zdi, da imaš glede vsega skupaj malo pomešane pojme. Switch je naprava (podobno kot hub), ki omogoča povezovanje več računalnikov skupaj. Server je naprava, ki obiskovalcem daje na voljo neko vsebino.

Tvoje domače omrežje bi lahko izgledalo takole:

internet
|
modem
|
server (web, ftp, mail)
|
switch -- comp2
|
comp1

Switch nikakor ni nadomestek za server, razen če bi rad povedal, da bi samo želel deliti internet povezavo na več računalnikov hkrati. Če je to tisto, za kar bi imel "server", potem ti v primeru, da boš imel ADSL, zadošča switch, saj SiOL dopušča priklop večih odjemalcev hkrati na eno linijo. V tem priemru iz zgornje "sheme" enostavno izpusti server, in to je to.

Ales ::

Aja. odgovor na tvoje drugo vprašanje, eno od sledečega bi rabu: linux, beOS, freeBSD, openBSD, DOS, ... :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Postavitev domacega omrezja in deljenje internet povezave (strani: 1 2 3 433 34 35 36 )

Oddelek: Omrežja in internet
1793566386 (3215) c23po
»

IPTV na PC: STB vs. VLC (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Omrežja in internet
483126995 (51195) Looooooka
»

router ali switch?

Oddelek: Pomoč in nasveti
61358 (1278) ANGEL_B
»

ADSL+static ip + 2 racunalnika + switch

Oddelek: Omrežja in internet
322472 (2019) Poldi112
»

Več računal na ADSL

Oddelek: Omrežja in internet
111232 (890) zile

Več podobnih tem