» »

Športna aktivnost in staranje

Športna aktivnost in staranje

1
2
»

cesnja ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

cesnja je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

To so tako imenovani vegani in vegetarijanci, ki ne uzivajo nujno potrebnih beljakovin. Zato pa izgledajo ko posusene gatroze.

Wut? Z rastlinsko prehrano se da dobit vse aminokisline, potrebne za tvorbo katerekoli "nujno potrebne beljakovine." Kje pa mislis, da te beljakovine najdejo zivali?


Ni res, beljakovine zivalskega izvora vso tiste, ki vsebujejo vse potrebne aminomisline, da niti ne omenjam zdravih mascoc, ki so v ribah in jajcih.

A mas ksn citat, od kje si to privleku? Govori se?

Za mojo prejsnjo trditev lahko navedem https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articl..., ki pravi

With a proper combination of sources, vegetable proteins may provide similar benefits as protein from animal sources.

kar je pa v praksi povsem preprosto, ce ne jes samo krompirja. Npr. https://www.verywellfit.com/vegan-prote...

Zdrave ribje mascobe lahko dobis z lanenimi semeni in nekaterimi orescki. Za jajca pa niti ne vem tocno, ampak te mascobe najdes v isti krmi, kot jo dobivajo kokoši. Torej mešanica pšenice, koruze in nekaj prehranskih nadomestil.

jype ::

bambam20 je izjavil:

Zakaj potem izgledajo slabse?
Ker jim več kot instagram pomeni krvna slika, ki je ti itak ne znaš prebrat.

cebelar123 ::

Vazelin je izjavil:

XLapse je izjavil:

zato mam js 35 in me vpraša v vstop v skate park , če mam 18 let (mogoče dolgi lasi)

Pri 35ih hodiš v skate parke?

IL_DIAVOLO ::

Seveda:

https://www.medicalnewstoday.com/articl...

Veselo branje, meni ni treba, ze vse to vem ;)

jype ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Veselo branje, meni ni treba, ze vse to vem ;)
Skratka, tudi ti si full of shit?

Vemo, ja.

IL_DIAVOLO ::

Vemo, da ne maras tistih, ki vejo vec od tebe ja. Nic novega, se eden zavisten gozdni joza vec.

jype ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Vemo, da ne maras tistih, ki vejo vec od tebe ja.
V tvojem "članku" piše tole:

Some animal products are complete sources of protein

However, some plant-based foods, such as quinoa and buckwheat, are complete sources of protein.

Lepo si se pwnal.

IL_DIAVOLO ::

Most plant proteins are incomplete, which means that they are missing at least one of the essential amino acids.

Med temi nekaterimi beljakovinami pa so:

-fish
-various types of eggs
-dairy products, such as cheese, milk, and whey
-red meat from cows, bison, and deer
poultry from sources such as chickens, turkeys, and quails
-meat from less common sources, including boars, hares, and horses

Okoli 20 jedi mesnega izvora napram 2 rastlinskega izvora.

Verjamem, da si spregledal nakljucno :P

Zgodovina sprememb…

cesnja ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Most plant proteins are incomplete, which means that they are missing at least one of the essential amino acids.

Med temi nekaterimi beljakovinami pa so:

-fish
-various types of eggs
-dairy products, such as cheese, milk, and whey
-red meat from cows, bison, and deer
poultry from sources such as chickens, turkeys, and quails
-meat from less common sources, including boars, hares, and horses

Okoli 20 jedi mesnega izvora napram 2 rastlinskega izvora.

Verjamem, da si spregledal nakljucno :P

Okej, če misliš, da so beljakovine razne vrste mesa, potem je seveda nesmiselno, da bi ti jaz dokazoval, da lahko najdes ribje meso v stročnicah.

Glede nezadostnosti rastlinskih beljakovin je pa tako. Ce jes vsaj priblizno raznoliko hrano, obstaja v nasih telesih koncept rezervoarja aminokislin. In glej ga zlomka, ce zjutraj vneses prvih 5 esencialnih aminokislin, za kosilo pa se ostale 4, imas popoldne obnovljene vse zaloge, torej glede beljakovin zadoscene enake potrebe kot s snicnlom.

jype ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Okoli 20 jedi mesnega izvora napram 2 rastlinskega izvora.
Čudno, jaz pa poznam precej več jedi rastlinskega izvora, ki imajo vse esencialne aminokisline, kot ti poznaš jedi mesnega izvora (vseh, ne samo tistih, ki naj bi bile koristne). Še bolj čudno je, da sem jaz precej bolj zdrav kot ti, pa po tvoje vse delam narobe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

111111111111 ::

jype je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

Okoli 20 jedi mesnega izvora napram 2 rastlinskega izvora.
Čudno, jaz pa poznam precej več jedi rastlinskega izvora, ki imajo vse esencialne aminokisline, kot ti poznaš jedi mesnega izvora (vseh, ne samo tistih, ki naj bi bile koristne). Še bolj čudno je, da sem jaz precej bolj zdrav kot ti, pa po tvoje vse delam narobe.

Rekla kazala.

V vasi je živel stric, ki je na dan popil 2-3 dcl soka ali vode, alkohola ni pil. Jedel je izredno mastno hrano, na leto je porabil nekje med 30kg svinjske masti, ki jo je kupil od nas, verjetno pa še od koga drugega. Živel do 84 leta, ko ga je pobralo. V zadnjem letu je hodil okoli zdravnikov. Drugače pa fizično delo na dnevni ravni od jutra do večera. Hrana je pomembna, gibanje in aktivno življenje brez stresa pa še bolj. Pa pretiravanje v eno ali drugo smer s hrano ravno tako ni zdravo. Človek je vsejed. Vsega po malo pa bo telo dolgo obstalo.

IL_DIAVOLO ::

Veliko besed, zelo malo dejanj. Vemo ja, veganska hrana je pusta, neokusna in neraznolika.

Jaz pa hocem jesti zdravo in okusno hrano.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: cesnja ()

jype ::

111111111111 je izjavil:

Rekla kazala.
Ljudje, ki se bašete s trupli, imate polno teh argumentov, drži.

IL_DIAVOLO je izjavil:

Vemo ja, veganska hrana je pusta, neokusna in neraznolika.
Tako kot se vegani bašejo samo s senom, vi cele dneve samo dunajc pa pomfri mlatite, potem se pa čudite, ko imate pri štiridesetih raka na treh koncih.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: gtu ()

IL_DIAVOLO ::

Ocvrte hrane letos se nisem jedel. Pri meni se pece samo na olivnem olju ali na zaru.

Kako pa izgleda veganski piknik?

Zgodovina sprememb…

toro69 ::

Od vseh znancev, ki so umrli po 90 letu, se nobeden od njih ni ukvarjal s športom.
Vsi, ki so se, jih je infarkt pred 60 letom...
Tolko o koristi športa...

IL_DIAVOLO ::

Kaj ti naj recem? Opusti vse aktivnosti in se vdaj v usodo. Kar bo pa bo. Tvoje zivljenje je, ne moje.

jype ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Pri meni se pece samo na olivnem olju
Lepo, da si potrdil, da nimaš pojma o zdravi hrani.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

cesnja ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Veliko besed, zelo malo dejanj. Vemo ja, veganska hrana je pusta, neokusna in neraznolika.

Jaz pa hocem jesti zdravo in okusno hrano.

Vecino okusa dobis z zacimbami. Te je dovoljeno uporabljati tudi s hrano rastlinskega izvora.
Za navdih lahko gledas npr. https://www.101cookbooks.com/wfpb, je pa res, da je vsakdanja prehrana lahko precej preprostejsa.

ripmork ::

Če kdo tule pozna Scooby's workshop (odličen YT kanal poln koristnih informacij kar se tiče treninga, zdrave prehrane in navad) ve, kako tip izgleda; pri 58-ih ima boljšo postavo kot večina pol mlajše populacije, pa zdrav ko riba. Skrivnost? Redna vadba (s poudarkom na varnosti in efektivnosti) + zdrava prehrana. Ni bližnjic.



seveda so starostniki, ki v življenju niso uteži dvignili in dočakajo lepo (ter še pomembneje - kvalitetno) starost. So pa v mladosti živeli v povsem drugačnih časih (veliko jih je cele dneve delalo na poljih ali so bili kako drugače precej fizično aktivni) in jedli naravnejšo hrano. Stres je tudi velik faktor, kar je pa tudi od posameznika odvisno, ne le od okolja in ostalih faktorjev.

IMHO, vse v pravi meri - najboljši pristop.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ripmork ()

jype ::

ripmork je izjavil:

IMHO, vse v pravi meri - najboljši pristop.
Zgleda pa kot da je hudo dehidriran (in ima zelo nezdravo hipertrofijo). Čemu?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

BCSman ::

Pomojem ga bo izdalo srce v dveh letih. Dvomim da je zdravo vsakodnevno toliko obremenjavat telo za ohranjat tak izgled, pri tej starosti seveda.

IL_DIAVOLO ::

Ta je na steroidih.

trenerkar ::

jype je izjavil:

Cruz je izjavil:

Jype pač zagovarja maratonce, ker je tudi sam.
Ne. Zagovarjam jih zato, ker je človek evolucijsko gledano maratonec. Lovi tako, da plen izčrpa.

Da, in ta izčrpan plen ponavadi niso bile rastline :))

XLapse ::

sm vesel da ima IL DIAVOLO tirade proti vegetarijancem, ker se strinjam z vsem kar je napisal
alien technology

ripmork ::

jype je izjavil:

ripmork je izjavil:

IMHO, vse v pravi meri - najboljši pristop.
Zgleda pa kot da je hudo dehidriran (in ima zelo nezdravo hipertrofijo). Čemu?


Vse v pravi meri - govorim sicer zase, ne zanj :))
Sem ga dal le kot prikaz, kako lahko nekdo praktično pri 60-ih izgleda, če vlaga dovolj truda v to.

jype ::

ripmork je izjavil:

Sem ga dal le kot prikaz, kako lahko nekdo praktično pri 60-ih izgleda, če vlaga dovolj truda v to.
V napačno stran se trudi.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katere proteine?? (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Šport
800112178 (1339) J.McLane
»

Zdrava dieta (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
25751962 (45579) Massacra
»

Telesna teža (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11823373 (20806) Okapi
»

OZN vidi žuželke kot možno rešitev za svetovno lakoto (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
30857460 (50989) enadvatri
»

Prekomerna telesna teža ljudi (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
19533695 (29959) PacificBlue

Več podobnih tem