» »

Težave s hitrostjo interneta

Težave s hitrostjo interneta

buick ::

Imam eno težavo. Imam T2 Oranžni diamant paket, v stanovanju wifi..poleg 2 mobilnih telefonov uporabljam še prenosnik ASUS K70IO.
Na telefonih je hitrost interneta ok, Speedtest mi pokaže v redu hitrosti glede na paket, na prenosniku pa je internet ves čas vidno počasnejši
(strani se odpirajo dosti počasneje).
Na lokaciji kjer je prenosnik v stanovanju mi vedno pokaže moč signala - ODLIČNA, pa naj bo v sobah ali povsem zraven routerja.
Iskal sem po forumih in me zanima ali je lahko za to kriva mrežna kartica? Ne spoznam se ravno preveč na te zadeve pa me zanima ali bi bila lahko to težava?
Pri specifikacijah prenosnika piše:
Integrated Intel® High Definition Audio chip (Azalia) compliant MDC fax/modem and 10/100/1000 BaseT
Integrated 802.11a/b/g/n or 802.11b/g
10/100/1000 Base T
Na T2 pa piše:
Naročnikova strojna oprema, kjer so omejitve pri zmogljivosti mrežnih kartic (pogosta je kapaciteta 100Mbit, ki ne zadostuje za polno koriščenje hitrosti v T4 Giga in T4 Tera paketih ter Oranžnem diamantu), zmogljivosti trdih diskov, zmogljivosti procesorjev, zmogljivosti pomnilnika, zmogljivosti omrežnih kablov in vse do programskih nastavitev v strojni opremi
Prosim če mi lahko kdo razloži ali je težava v tem in če je ali se da zamenjati mrežno kartico za zmogljivejšo?
Najlepša hvala za pomoč.

nsa_ag3nt ::

Naročena hitrost (poglej na t2 horizontu) ? Dsl ali optika ?
Kako dela prenosnik na kablu ?
https://gizmodo.com/c/goodbye-big-five

buick ::

Naročena hitrost: do 500 Mbit/s - 100 Mbit/s
Optika
S kablom v bistvu še nisem nikoli sprobal, ker ga trenutno najbrž niti nimam..

XS!D3 ::

Na WiFiju je en kup spremenljivk, ki vplivajo na hitrost, ampak s temle:

buick je izjavil:


Integrated 802.11a/b/g/n or 802.11b/g

že v štartu ne moreš kaj dosti pričakovati. Kaj točno je not, ne vemo, ampak če je prva opcija še lahko upaš tam na 60-100Mb/s v idealnih razmerah, če je kartica zgolj 802.11b/g (druga opcija), je pa še teoretični maksimum dejanskega prenosa cca 24Mb/s (pri link speedu 54Mb/s).

Za visoke hitrosti na WiFiju rabiš kvalitetno 802.11ac opremo na eni in drugi strani ter dovolj dostopnih točk, da celotno območje (kjer želiš visoke hitrosti) pokriješ s 5GHz signalom. Pa še potem se je treba zavedat omejitev deljenega medija - lufta.

Če hočeš konstantnih 500Mb/s, je še najboljša opcija kabel :)

buick ::

To pomeni, da je v tem primeru najboljša rešitev kabel..
V kratkem imam tako ali tako namen zamenjati računalnik.
Kaj vse je glede hitrosti interneta treba gledati ob nakupu novega - torej oprema 802.11 ac in še kaj drugega?

DeeCoy ::

buick je izjavil:

To pomeni, da je v tem primeru najboljša rešitev kabel..
V kratkem imam tako ali tako namen zamenjati računalnik.
Kaj vse je glede hitrosti interneta treba gledati ob nakupu novega - torej oprema 802.11 ac in še kaj drugega?

Če ne boš kupoval starih zalog ali kake plastične šare, potem te naj to ne skrbi.. Danes imajo praktično vsi novi računalniki 5GHz.

broken/link ::

če misliš imet laptop še nekaj časa imaš tudi workaround.
obstajajo tudi zelo majhne usb wifi kartice.
recimo kartica, ki podpira AC standard: https://www.enaa.com/oddelki/racunalnis...
ta bo malo slabše lovila kot integrirana oz. malo slabše kot uni večji usb wifiji, ampak je pa dost bolj praktično, ker je tako majhen.
en review: https://www.tweaktown.com/reviews/8159/...

Zgodovina sprememb…

buick ::

Ja a bi ta kartica občutno izboljšala hitrost interneta ali je to vprašljivo?
A to se jo kar vstavi v usb in zadeva deluje ali je teba kaj nastavit?

gendale2018 ::

Poveži s kablom če hočeš 500/100, na wifiju takih hitrostih ne boš videl brez veliko sreče in pravilne postavitve naprave glede na router in drage opreme.

S kablom bi moglo delat kot je treba, tudi s poceni opremo.
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Router za običajnega uporabnika na optiki (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
539510 (7746) XS!D3
»

Kupujem mrežno wireless kartico

Oddelek: Kaj kupiti
253510 (2830) Nesta
»

OPTIKA - slabši prenos preko WiFi-ja ?!

Oddelek: Pomoč in nasveti
234733 (4189) RejZoR
»

Hitrost interneta višja od hitrosti wirelessa

Oddelek: Omrežja in internet
81893 (1756) TheJack
»

NAS ds212j hitrost prenosa! (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
509260 (8292) BlaY0

Več podobnih tem