» »

Kateri router?

Kateri router?

««
3 / 126
»»

amigo_no1 ::

rtfm ?

NeMeTko ::

Jap.... bo treba nataknt bralna očala pa priročnik prelistati.

Seveda lahko najdeš tudi soseda, ki ti bo za par pirov nudil inštrukcije....

meedo ::

Mene pa zanima kateri router od teh dveh se bolj splača kupiti oz. tudi kakšna alternativa tema dvema?

Linksys EA 4500
Asus RT N66U

All ::

Iščem dobro delujoč router z min 5x gigalan, in spodobnim brezžičnim delom.
trenutno mam wd n900hd, ki pa usaj brezžično ni nek dosežek. Predstavitve so zavajujoče.
Prekaša ga najceneši trenutno dobavljiv router.
Rešitve z switchi mi niso ok.

NeMeTko ::

"Dobro delujoč router" je zelo relativen pojem.

Kako "dobro delujoč" izdelek je odvisno od spiska želja in financ, ki si jih pripravljen/zmožen investirati.

Omenjaš 5x gigalan - lahko pojasniš, kaj si s tem mislil? Cenejši routerji imajo lan porte povezane v switch, pri malo boljših si lahko definiraš vlan-e, dražji pa nudijo routane porte, na katerih lahko definiraš samostojna omrežja.

Zagotovo pa zgolj število portov ni tvoja edina želja na spisku? Kakšno hitrost interneta naj bo sposoben podpreti? Potrebuješ porte zato, ker ne želiš postaviti dodaten switch, ali dejansko potrebuješ več ločenih omrežij? Govorimo o domačem omrežju ali o poslovnem omrežju?

Definiraj kaj točno potrebuješ, pa ti bo morda kdo vedel svetovati, kaj točno bi ustrezalo tvojim potrebam.

darkolord ::

solo5 ::

Kupujem router pri katerem ni bistvena pokritost z Wirellesom (lahko bi bil tudi brez), pod nujno pa bi moral imeti vgrajen (ali možnost namestitve) torrent odjemalec, ki bi snemal na zunanji USB disk ali 32 Gb ključ.

Ima morda kdo kašne izkušnje s to kombinacijo ?

sg23 ::

trenutno imam en router (tp-link, star približno tri leta) v kotlovnici, ki pa slabo pokriva tri nadstropja stanovanjske hiše (slab signal),
utp je v vsakem nadstropju,
kaj priporočate. router + n x AP ali kaj podobnega

hvala

NeMeTko ::

Če imaš UTP že napeljan, se samo posebi ponuja, da nanj priključiš dodatni 'nekaj' tam, kjer signal ni več dovolj močan.

Tisti 'nekaj' bi po logiki bil AP - problem je le, da navaden AP ni nič cenejši, kot kakšen poceni router. Tako lahko tudi vzameš kakšen poceni router in ga konfiguriraš kot AP. Dejansko ni logike, zakaj ni na trgu cenejših AP-jev, saj je HW in software na AP manj zahteven, kot pri routerju. Tako pač je.

darkolord ::

Dejansko ni logike
Manj povpraševanja. Včasih smo imeli recimo WAP54G in WRT54G, pa je večini domačih uporabnikov zadostovala ena kombinirana naprava.

RejZoR ::

Dejansko je tko, če rabiš velik range je WRT54GL še vedno zakon zadeva. Imam zdej 802.11n router (Linksys E4200) s 5GHz podporo pa je N standard čist neuporaben, ker ne nese nikamor. Edino kar mi lovi je G preko 2,4GHz. Pa hitrejši CPU v routerju mal pomaga pri zelo velikih loadih in kjer uporabljaš QoS za sortiranje prometa. Fino je tud da nima zunanjih antenc, tko da je lepši za v prostor. To pa je to. WRT54GL je sicer grd ko smrt ampak s Tomato ali DD-WRT firmwarom pa dela super. Pa precej cenejši je.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

wonderboy ::

Tudi sam kupujem router. Potreboval bi N standard, predvsem pa bi potreboval torrent odjemalec in priklop zunanjega diska. Ali kateri od modelov, ki ste ga tu omenili, to omogoca?

floyd1 ::

Kupi kakega tp linka (npr. tisti za 55 eur z giga switchem dela izvrstno), glede torrentov pa si naredi uslugo in nabavi en NAS. Routerji so enostavno procesorsko prešvoh, da bi vse to dobro shendlali, torrent odjemalci na njih pa so predpotopni. Imel sem buffalo wzr hp g300nh in tista stvar na njem si ni zaslužila ime bittorrent, čeprav so ga kot takega tudi reklamirali. Saj je cuknil za silo, je pa rabil ogroooomno časa za vsako stvar. In potem so bili tu torrenti v rar-ih pa je že bila veselica. Pri 10/1 liniji sem raje na novo dol cuknil kako nezrarano varianto, je bilo skoraj prej gotovo.

wonderboy ::

OK. Ali WD MyBook Live to omogoča (download torrentov)?

tiran2000 ::

kaj pa tale?

Linksys usmerjevalnik EA2700

http://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/mr...

Gledal sem E3200 pa se ga na amazonu ne da trenutno naročiti oz. je dobavni rok 1-2 meseca...

Še kakšna alternativa?

medenko ::

79,90 comshop.

Jackass ::

Moj predhodnik je že spraševal, pa ni dobil odgovora... kakšen je kaj Linksys EA 4500? Je možna nadgradnja Tomato ali DD-WRT?

Opazil sem tudi, da nekateri boljši routerji omogočajo hitrosti do 450 Mbit/s. Od česa je odvisno ali bo moj klient vzpostavil povezavo s 300 ali s 450 Mbit/s?
jAcKaSS

jest10 ::

Jackass je izjavil:


Opazil sem tudi, da nekateri boljši routerji omogočajo hitrosti do 450 Mbit/s. Od česa je odvisno ali bo moj klient vzpostavil povezavo s 300 ali s 450 Mbit/s?

Verjetno od tega, če to podpira ali ne:|

Jackass ::

jest10, ne razumi napak, sem zgolj mislil, če je povezano kaj s številom anten ipd. Naročenega imam namreč ThinkPada T430s in obstaja več različic wifi sprejemnikom in števila anten.

Ne bi bilo prvič, da kakšna komponenta sicer načeloma podpira nekaj, vendar je potem kakšen hakeljc zaradi katerega to pač ni izvedljivo.
jAcKaSS

darkolord ::

Naročenega imam namreč ThinkPada T430s
Fouš. :)

Dr_M ::

EA4500 je precej zmogjiv router, ampak si obsojen na stock firmware.
Priporocam Asus RT-N66U (ali AC66U, samo je precej drazji), kjer imas na izbiro ogromno firmwareov. Ceprav niti ni vec potrebe po drugih, merlinov modificiran stock je vec kot odlicen.

kmetek ::

OPIS

ASUS RT-N12 C1 Router Review

zgleda obetaven routerček.

Skyman ::

Dr_M je izjavil:

EA4500 je precej zmogjiv router, ampak si obsojen na stock firmware.
Priporocam Asus RT-N66U (ali AC66U, samo je precej drazji), kjer imas na izbiro ogromno firmwareov. Ceprav niti ni vec potrebe po drugih, merlinov modificiran stock je vec kot odlicen.

Ga imas in si zadovoljen?
Mislim da je ta AC66U odlom ruter mogoce ga bom pa se jz kupil sedaj ko je spomlad napovedana optika pri nam in moj WRT54gl bo treba zamenjati počasi ker dvomim da bo njegov wi-fi del sposoben torente prenašati s hitrostjo 20/50 ali 50/100

Dr_M ::

Imam RT-N66U od februarja ali marca lani. V tem casu so software ze precej izpilili, tko da, ce bi se enkrat kupoval, bi spet enako nabavil.
wifi nese neverjetno dalec. wifi, lan,wan hitrosti so odlicne (sicer imam optiko "samo" 20/20).
Tudi torrent odjemalec je super :>

Skyman ::

pa imas mogoce kaksnen tezave s stabilnostjo samega ruterja.
Drugaace sm gledal kaksnega Linksys EA4500 ali 6500 samo cena je mogoce malo drazja Asus RT-N66U ali AC66U rabim pa nekaj kar bi bilo cim manj bottleneck pri kaksni optiki,ker kot sm malo bral wrt54gl ne prebavlja prov dobr veliko prometa z optiko tudi ne vem koliko je max prebavljivost tega ruterja

Dr_M ::

Mogoce je blo na zacetku malo, ampak zdej je stabilen. Ponavadi ga rebootam samo po nadgradnjah, redko kdaj umes.
Je pa res precej vroc, ampak zaradi tega ni tezav s stabilnostjo.

Skyman ::

aha ker fajn je ce neko zadevo kupujes da je stabilna..Z wi-fi signalom ne bo tezav ker mi ze zdele wrt54gl dobro nese vmes med racunalnikom in ruterjem je 1 nadstropje.Fajn je ko imas dobr povezavo in stabilni ruter da ti premelje optiko.

Skyman ::

Dobr test! winer asus RT-AC66U

http://www.tomshardware.co.uk/wi-fi-802...

kmetek ::

predrago :)

tebodi ::

meedo je izjavil:

Mene pa zanima kateri router od teh dveh se bolj splača kupiti oz. tudi kakšna alternativa tema dvema?

Linksys EA 4500
Asus RT N66U


Halo!

Tudi sam iščam zamenjavo za router (mi crkuje linksys WRT160NL,ki ga sicer ne bi hvalil), ne bi rad vsekal mimo.
Izgleda je izbira predvsem med zgornjima. Glede na ceno bi dodal še EA3500.

Me pa predvsem zanima, kakšne so dejansko mob. aplikacije za iOS?
Eno je namreč kar pravijo, drugo pa realnost.

Ali kdo ve, ali se dejansko da vse nastaviti (npr. MAC filtriranje ipd.) v iOS aplikacijah ali je bolj šminka?

Hvala!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tebodi ()

Colt ::

Zanimam se za router ASUS RT-N66U in ASUS RT-N16 katerega priporočate?Se splača toliko več odštet za n66u model?

lp

http://www.asus.com/Networking/RTN66U/#...

http://www.asus.com/Networking/RTN16/#o...

TOP ::

tebodi je izjavil:

meedo je izjavil:

Mene pa zanima kateri router od teh dveh se bolj splača kupiti oz. tudi kakšna alternativa tema dvema?

Linksys EA 4500
Asus RT N66U


Halo!

Tudi sam iščam zamenjavo za router (mi crkuje linksys WRT160NL,ki ga sicer ne bi hvalil), ne bi rad vsekal mimo.
Izgleda je izbira predvsem med zgornjima. Glede na ceno bi dodal še EA3500.

Me pa predvsem zanima, kakšne so dejansko mob. aplikacije za iOS?
Eno je namreč kar pravijo, drugo pa realnost.

Ali kdo ve, ali se dejansko da vse nastaviti (npr. MAC filtriranje ipd.) v iOS aplikacijah ali je bolj šminka?

Hvala!

Na kakšen način ti ckuje,ker meni dela super in sem res znjim zadovoljen,po nadgradnji nobenih težav.

miraldi ::

Kateri router za okoli 50Eur naj kupim, da bo brez težav dobro oddajal wifi 6m daleč čez dvoja vrata?
i7 12700k
RTX 4070ti
32Gb

angel_viking ::

mene pa zanima če ima kdo ta router Netgear RangeMax JNR3210 in kako se obnese ??
nič tak je to

medenko ::

floyd1 ::

medenko je izjavil:

kaj pravite za 70€?

TP-Link TL-WDR4300 Simultan Dual-Band N750 Gigabit Router (2,4 GHz & 5 GHz, 750 Mbps, 2x USB 2.0, 1 Gigabit WAN-Port und 4 Gigabit LAN-Ports)


Tu pravijo, da je nižji model boljša izbira. Sicer je to samo eden od testov, a vendar...

kmetek ::

tole?

WD N900 My Net Central 1TB

sumljivo poceni?!

UnChien ::

Imam nek tehnični problem z routerjem. Namreč stoji v enem koncu hiše, na drugem pa seveda ni nikakršnega signala. Zanima me kaj lahko priporočate kot dobro tehnično rešitev? Že samih izrazov ne poznam; na primer ali obstaja kaka stvar kot "repetitor", ki bi ga vtaknil v internetni priključek na drugem koncu hiše in mi tam ojačal signal?
"If you want to build a ship, don't drum up people to collect wood and
don't assign them tasks and work, but rather teach them to long for
the endless immensity of the sea."

Spajky ::

"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

UnChien ::

Če prav vidim, dejansko to vtaknem v vtičnico in mi v tem prostoru ojača signal? (nekaj v tem smislu)
"If you want to build a ship, don't drum up people to collect wood and
don't assign them tasks and work, but rather teach them to long for
the endless immensity of the sea."

polde66 ::

polde

UnChien ::

A, as simple as that! Pa je važno, da se proizvajalci ujemajo ali katerakoli od hardware karakteristik, da se ujema? Na kaj moram biti pozoren?
"If you want to build a ship, don't drum up people to collect wood and
don't assign them tasks and work, but rather teach them to long for
the endless immensity of the sea."

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UnChien ()

polde66 ::

Primarni router je TP-link 4300, Z Edimaxom sodelujeta več kot odlično, filme v full HD gledam v spalnici z res samo občasnim zatikanjem. Pri vmesnem členu iz prvega nadstropja v klet pa je signal tudi dober.
polde

chucki ::

Do sedaj sem imel Router wrt54gl , ampak je postal prepočasen, ker sem prešel na 100 Mbit linijo (doseže samo 50 Mbit).. Katerega priporočate?
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

darkolord ::

Mikrotik, če te ne moti malenkost zahtevnejša konfiguracija.

BorutK-73 ::

chucki je izjavil:

Do sedaj sem imel Router wrt54gl , ampak je postal prepočasen, ker sem prešel na 100 Mbit linijo (doseže samo 50 Mbit).. Katerega priporočate?


TPLink WDR3600
http://www.tplink.com/common/Subject/wi...
http://www.tplink.com/en/products/detai...

Zgodovina sprememb…

chucki ::

Hvala, tudi sam sem gledal nekaj takšnega.. :)
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

Klemzz ::

@chucki, a si že dubu TPLink WDR3600? Kako se obnese oz. kdorkol ga ma, če lahko pove. Sam sm ga tut naroču, na papirju je dobr pa še cena je solidna.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: BorutK-73 ()

BorutK-73 ::

Klemzz je izjavil:

@chucki, a si že dubu TPLink WDR3600? Kako se obnese oz. kdorkol ga ma, če lahko pove. Sam sm ga tut naroču, na papirju je dobr pa še cena je solidna.


Oprosti za "predlagaj izbris", neki me miš zajebava.
Jaz ga imam že 6 mesecev in je super router za ta denar. Imam default firmware in je stabilen že od nakupa. Ni WiFi problemov, je hiter (85% oglaševane hitrosti).
Je pa malo večji glede na ostale TPlinke.
Na router sta povezana 2 PC-ja preko lan, 2 prenosnika in 3 telefoni pa wifi in dela bp.

Klemzz ::

Kaj pa linija med pc-ji, je Gigabitna, se prav če disk folga?
««
3 / 126
»»