» »

Vlamljanje in zaščita

Vlamljanje in zaščita

1
2
3 4

DeeJay ::

WhiteAngel je izjavil:

DeeJay je izjavil:

No sej lahko majo tud signal jammerje, sam s tako opremo lih ne bodo šli 4 leta star televizor krast :)


Imaš zunanji service, ki ti pinga kamero in če ta dol pade, je nekaj narobe (zmanjkalo štroma, interneta, signal jammer). Druge ni.


Ja kul nasvet, pa doda še en layer nadzora nad opremo. Si bom dal v to-do :)

Semafor ::

Kaj pa sploh lahko narediš z vlomilcem če ga dobiš ko ti krade po stanovanju? Če imaš posnetega, te lahko toži zaradi posega v zasebnost?

Tu je vedno več neznancev in mi je že sosed enkrat dobil sumljive tipe pred vrati. Nanj se sploh niso ozirali in so še zmeraj s svojimi ključi probali odkleniti vrata. Če me ne bi klical in če ne bi imel dvosmerne kamera (kamera z zvočnikom preko katere sem potem poklical in se je moj glas slišal v stanovanju).

DeeJay ::

Pokličeš policijo in jim rečeš, da si enga ustrelu, druzga boš pa kmal, če hitr ne pridejo :) boš vidu to hitrost.

mat xxl ::

Narediš zaščito , tako, da ga strupen plin ubije..., seveda daš iobvestila potencialnemu vlomilcu na zunanjo stran vrat..., če se zgodi nisi kriv, kaj je pa rinil....

kalorijagr ::

Mat xll

Tvoje dojemanje zakona je tako slabo, da ti ne morem niti opisati, kako slabo je.

Zarfot ::

Mene bolj zanima če so OP-ju vdrli na koncu :))

Mehmed ::

A je kdo od vas ze kdaj videl pri nas kakega vlomilca toziti ker je bil posnet? Ali pa kak vlom kjer so prekinili elektriko pa prinesli jammerje s sabo?
Ne rabi biti niti uspesna tozba/vlom, samo da je nekdo probal vsaj?

mat xxl ::

kalorijagr je izjavil:

Mat xll

Tvoje dojemanje zakona je tako slabo, da ti ne morem niti opisati, kako slabo je.


To misliš, pa ni ravno tako...., poznam v detajle primer, ko so 3 leta nazaj preplezali ograje, kljub opozorilom o nevarnosti visoka napetost in šli pri priklopljenem VN štromu krasti baker z kranjske transformatorske postaje in je enega od dveh kradljivcev spohalo v parih sekundah, drugi je pobegnil, so prišli rešilci, gasilci, policija, ga ni bilo, ki bi mu pomagal, dokler niso povsem izklopili transformatorja. Ta lopov je kasneje umrl.

Sedaj mi pa pojasni, po tvojem je sigurno Elektro Gorenjska kriv, kaj pa je imel VN elektriko v transformatorju ???

TheBlueOne ::

Imas kaksen link na clanek za primer, ki ga podrobno poznas? Ce ne kaj drugega, je gotovo zanimivo videti trafo z bakrenimi zlebovi. Oz morda je kradel kable in ni vedel, da se kabli pogosto uporabljajo za elektriko? Trafo mora biti nekaj posebnega, posebej, ce je da prides do zlebov taksna scena urbani gladiator z resnimi posledicami. :)

Kaj mislis, da je enako, ce ti namerno naredis past s strupom, kot pa ce se nekdo ubije pri necem, kar morda legalno obstaja.

No ta zgodba bi me zanimala... :)

Zgodovina sprememb…

Mercier ::

Zvitor je izjavil:


Sklepam torej da gre za vlomilce ki so označili vrata.
Stari, to si ti čisto narobe razumel. Niso te označili vlomilci, označili so te za vlomilca.

PS
Pazi se zmajev.

mat xxl ::

TheBlueOne je izjavil:

Imas kaksen link na clanek za primer, ki ga podrobno poznas? Ce ne kaj drugega, je gotovo zanimivo videti trafo z bakrenimi zlebovi. Oz morda je kradel kable in ni vedel, da se kabli pogosto uporabljajo za elektriko? Trafo mora biti nekaj posebnega, posebej, ce je da prides do zlebov taksna scena urbani gladiator z resnimi posledicami. :)

Kaj mislis, da je enako, ce ti namerno naredis past s strupom, kot pa ce se nekdo ubije pri necem, kar morda legalno obstaja.

No ta zgodba bi me zanimala... :)


Nikjer nisem navajal, da je kradel žlebove !

https://www.slovenskenovice.si/crni-sce...

sicer pa kradejo pri vklopljenih VN vodnikih : https://www.zurnal24.si/slovenija/crna-...

AnZo0 ::

Pozdravljeni. Bom uporabil to temo, da ne smetim.
Poleg hiše imamo dve vrtni lopi v kateri so spravljena kolesa, kosilnica, motor, itd...,
V samih lopah nimamo električne napeljave. Zadnje čase se precej bere o raznih krajah, zato razmišljam o alarmnem sistemu.
Vem, da je dobro organizirani ekipi težko preprečiti namero, ampak kakšnega "nooba" pa vendarle mogoče prestraši.

Razmišljal sem o detektorjih gibanja, ki pa bi morali delovati na baterije (kako dolgo držijo v praksi baterije?)
Zaželjeno je tudi da bi ob zaznavanju gibanja bil poslan klic na GSM.

Prosim, za nasvet kaj je smiselno namestiti?

Hvala vnaprej!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AnZo0 ()

DeeJay ::

Kolk stran od hiše sta lopi? Kakšen budget bi namenil za to?

AnZo0 ::

Lopi sta cca. 10 metrov od hiše. Wifi tja sicer potegne vendar okol 40% (polna povezava v hiši je 30/10).
Budget pa recimo okol 150EUR - če je manj bo super, če pa je več pa bom tudi razmislil - samo
da je zanesljiva reč (da ne bom rabil vsak dan hodit gledat al dela al ne dela).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AnZo0 ()

DeeJay ::

Osebno imam zaščito narjeno preko Philips Hue in njihovih motion senzorjev. Senzorji so zanseljivi baterijski in držijo cca 3 leta. Imajo tud zunanje.
Lahko jih programiraš kot samo javlalnik premika, lahko pa prižge tudi kako luč al kaj drugega. To je že potem stvar "smart home" integracije.
Če bi vzel recimo samo gateway + zunanji senzor bi mogu dobit to dandanes že pod 100€. Razdalja pa pomojem tud nebi smela biti problem, še posebi če je gateway postavljen dost blizu, al pa da recimo v zunanjo luč, ki je blizu lope namontiraš njihovo sijalko, ki potem deluje kot repetitor.

Tko maš lahko oboje... varnost, plus začetek integracije pametnih luči :)
Jaz njihove senzorje uporabljam dve leti in majo zaenkrat baterijo še na 100%. Imam jih pa v vsaki sobi v hiši kot javlalnik prisotnosti, da potem glede na to lahko kontroliram ogrevanje itd. Ko nas ni doma, pa kot varnost.

link_up ::

Varovalno opremo se vedno montira tako, da en clen pazi na drugega. Prevedeno to pomeni, da se MORAJO kamere gledati in seveda mora biti celotni sistem neodvisen od stanja el. omrezja. Zelo pripomorejo tudi reflektorji, ki razsvetlijo okolico. Roparji odletijo, ce jih osvetli 100W led reflektor, ker nastane dan. Seveda pomaga tudi zvocni signal ali nagovor obiskovalca.
In and Out

c3p0 ::

Kak brezžični alarmni sistem, pa ne čunga lunga za 50$, ampak npr. Hikvision, Dahua. Zraven lahko pokriješ še hišo, ker je tako blizu. Baterije držijo nekje 3 leta. Osnovni komplet je pod 200€, GSM included.

Zraven pa ločeno reflektor(je) na PIR senzor.

mat xxl ::

Dahua ima kar zanimive sisteme, tudi preko kamer recimo prepoznava obraza in podobno, vendar ja se strinjam, osvetlitev na senzorje in dobra mehanska zaščita osnova. Pri sistemih z prepoznavo obraza je odlično, da vas sistem informira, ko v prostor pride neznana oseba.

AnZo0 ::

c3p0 je izjavil:

Kak brezžični alarmni sistem, pa ne čunga lunga za 50$, ampak npr. Hikvision, Dahua. Zraven lahko pokriješ še hišo, ker je tako blizu. Baterije držijo nekje 3 leta. Osnovni komplet je pod 200€, GSM included.

Zraven pa ločeno reflektor(je) na PIR senzor.


Sem gledal in se najbolj nagibam na Dahua alarmni sistem. Vendar pri nas samo nadzorna plošča stane 239€ + trije senzorji, daljinci... Kje se da dobiti to kar omenjaš pod 200€?
Jaz bi rabil centralo, 2x senzor gibanja, 2x daljinec.

c3p0 ::

https://digitklik.si/izdelek_HIKVISION-...

To je npr. starter komplet z 2x senzor, 1x FOB. S tem lahko pokriješ vsaj en prostor in ti na GSM javi, ko pride do problema. Upravljaš z zadevo lahko tudi preko app-a.

Razširljivo za naprej, npr. povezava s kamero, da ti pošlje filmček vsiljivca kar na mail.

link_up ::

Ali pa morda, da malo napora sam vlozis in razvijes svoj sistem?
In and Out

AnZo0 ::

Evo da se vrnem. Jaz sem se odločil za naslednjo zadevo: https://digitklik.si/izdelek_HIKVISION-...
Sicer cenovno ni primerljiva zgoraj omenjenim (cel kit + dodatni PIR je bil 260EUR). Zadeva je postavljena in testirana, ter deluje super.
Vse wireless, PIR senzorji so oddaljeni cca 20m (čez debele stene), centrala je v hiši na WIFI.
Tudi GSM-klic/SMS deluje super.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AnZo0 ()

SeMiNeSanja ::

AnZo0 je izjavil:

Evo da se vrnem. Jaz sem se odločil za naslednjo zadevo: https://digitklik.si/izdelek_HIKVISION-...
Sicer cenovno ni primerljiva zgoraj omenjenim (cel kit + dodatni PIR je bil 260EUR). Zadeva je postavljena in testirana, ter deluje super.
Vse wireless, PIR senzorji so oddaljeni cca 20m (čez debele stene), centrala je v hiši na WIFI.
Tudi GSM-klic/SMS deluje super.

Pa pride vlomilec z evil twin AP-jem ali jammer-jem in vsa fancy brezžična in WiFi tehnologija odpove.

Mislim...za kaj imate alarme? Za hec? Za 'bahat se'? Za 'zaščito' pred lokalnim klošarjem? No, potem je tudi brezžična v redu.
Če se pa greš nekaj za res, potem pa lepo prosim, ne ga lomiti z brezžičnimi igračami.
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

c3p0 ::

Če bi vedel kaj vsaj osnov o tem sistemu, ne bi klatil neumnosti.

Vse brezžične povezave so kriptirane, vsak senzor je potrebno prvotno seznanit z base station. Tako da prosim kak link, ki dokazuje, da je kaj možno klonirat.
Glede jammanja senzorjev: lahko nastaviš, da ob izginotju senzorja triggera alarm.

starfotr ::

Jaz tega fenomena še vedno ne razumem. Itak moraš pripeljati neko napajanje do kamere. Vseeno je, če ji pripelješ PoE. Ali so vse wireless kamere na fotovoltaiko ali kaj?

Wireless je zanič. Tudi najboljši se ne more primerjat z najslabšim kablom.

In če hočeš dober wireless sistem to stane kar veliko denarja.

Poleg tega, ti za 20 eur lahko onesposobijo katerekoli kamere. Wifi jammer (če imaš wifi kamere) +laser pointer in se lahko obrišeš pod nosom za kakršnekoli uporabne posnetke.

https://observers.france24.com/en/20190...

c3p0 ::

Za kamere se strinjam, PoE je the way to go. Alarm je druga pesem, kjer baterija v senzorju drži nekje 3 leta.

Sicer pa, par kamer stalno naciljat z laser pointerjem in medtem ropat, vso srečo. Če se nate spravi team roparjev, pa imaš večje probleme.

SeMiNeSanja ::

c3p0 je izjavil:

Če bi vedel kaj vsaj osnov o tem sistemu, ne bi klatil neumnosti.

Vse brezžične povezave so kriptirane, vsak senzor je potrebno prvotno seznanit z base station. Tako da prosim kak link, ki dokazuje, da je kaj možno klonirat.
Glede jammanja senzorjev: lahko nastaviš, da ob izginotju senzorja triggera alarm.

Oja...pa te en teden 'privajajo' na 'izginotje', da potem sam izklopiš to funkcijo, ker so že vsi pobesneli zaradi lažnih alarmov.

Tudi centrala, če jo imaš na Wifi, ne bo kaj dosti dala od sebe, če ti 'zabijejo' brezžični spekter. Hudo slaba tolažba je 'kriptirana povezava', če povezave sploh ni.

Par let nazaj sem enkrat bral eno poročilo o 'varnosti' preprostih alarmnih sistemov. Baje da so imeli varnostno luknjo ob luknji. Težko verjamem, da so se stvari kaj dosti izboljšale v segmentu 'naroči od kitajca in si sam namesti', se pravi v 'amterskem' segmentu.

Kot sem pa že rekel, je itak odvisno kaj 'varuješ' in pred kom. Če daš manj kot 1% vrednosti varovanega za zaščito, potem je v večini primerov vseeno, če tudi toliko nebi dal.

Ampak če hočeš zgolj prestrašiti mularijo ali lokalnega klošarja, potem včasih že atrapa kamere zadošča.

Edino to ne prenašam najbolje, da se nekaj bolj povzdiguje, kot je realno 'vredno'. Tudi če si zadevo lastiš, je dobro vedeti, kje so realne meje zmogljivosti.

V praksi pa je pogosto tako, da je ena mala ušiva čivava bistveno boljši alarm kot nevem koliko kitajskih gadget-ov.
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

c3p0 ::

> Oja...pa te en teden 'privajajo' na 'izginotje', da potem sam izklopiš to funkcijo, ker so že vsi pobesneli zaradi lažnih alarmov.

Če se to dogaja, postaneš kvečjemu bolj previden, pregledaš npr. video material. Za neumnost sicer ne obstaja rešitve, vsak alarm se da "izzivat". V praksi pa se bo ropar enostavno raje osredotočil na hišo brez zaščite. Ali pa hiter hit&run z macolo, kot so ga izvedli na lokalni trgovski center. Ne pomaga noben alarm.

> Tudi centrala, če jo imaš na Wifi, ne bo kaj dosti dala od sebe, če ti 'zabijejo' brezžični spekter. Hudo slaba tolažba je 'kriptirana povezava', če povezave sploh ni.

Wifi, GSM in LAN kabel. Če jammajo GSM, Wifi in 433MHz, najdejo in precvikajo telefonski kabel, imaš problem. Ampak nič manjšega nimajo žične centrale.

> Par let nazaj sem enkrat bral eno poročilo o 'varnosti' preprostih alarmnih sistemov. Baje da so imeli varnostno luknjo ob luknji. Težko verjamem, da so se stvari kaj dosti izboljšale v segmentu 'naroči od kitajca in si sam namesti', se pravi v 'amterskem' segmentu.

Spet verjetno primerjaš čungalunga naprave in priznano firmo.

> Edino to ne prenašam najbolje, da se nekaj bolj povzdiguje, kot je realno 'vredno'. Tudi če si zadevo lastiš, je dobro vedeti, kje so realne meje zmogljivosti.

Nimaš osnov o teh napravah, se ti pa na podlagi enega starega članka zdi, da so zanič, ker so made in China (kot je tudi vse drugo).

SeMiNeSanja ::

Le zakaj tisti 'pravi' eksperti za alarmne naprave nimajo brezžičnih sistemov pri sebi inštaliranih? Le zakaj.... le zakaj.....

Ampak ljudje ste dobesedno obsedeni s tem smetenjem brezžičnega spektra. Čisto vse bi radi imeli brez kablov, pa vse naj bi delovalo 'zanesljivo' in 'varno' in sploh bilo oh in sploh.

Sicer je res, da nisem ekspert za alarmne naprave, se pa zato en malo spoznam na varnost žičnih in brezžičnih omrežij in ti lahko povem, da največji 'problem' ni v tem, kje je neka naprava narejena, če je že sama tehnologija, katero uporablja, v svoji zasnovi ranljiva.

To, da imaš ti postavljene tri brezžične senzorje, pa tudi tebe ne naredi za eksperta analizo varnosti alarmni naprav.
Taki 'eksperti' potem na koncu še celo radi uporabljajo 'daljinček' za izklop alarma (ker mora vse biti 'brezžično') - in to tistega, ki se ga lahko posname in njegov signal replicira - kljub temu, da že večnost obstajajo rolling code sistemi. A zlomka, tudi te kakšen resen človek uporablja zgolj za odpiranje kakšne rampe.

Pa da ne omenjamo tiste čitalce za prstne odtise, ki imajo vso logiko kar zunaj, jih rabiš samo 'snet' in pravi dve žički stakniti skupaj, pa si že v hiši.... klinc, če bi pa drugače bilo treba štemat in dodaten kabel napelat...

Ko mi boš pa pokazal banko, ki ima uporabljen brezžični alarmni sistem...pa bom mogoče 'reevaluiral' moje stališče.
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

AndrejO ::

SeMiNeSanja je izjavil:

Le zakaj tisti 'pravi' eksperti za alarmne naprave nimajo brezžičnih sistemov pri sebi inštaliranih? Le zakaj.... le zakaj.....

Drži se stvari, ki jih poznaš, pa boš morda bolj v koraku s časom.

SeMiNeSanja je izjavil:

Ko mi boš pa pokazal banko, ki ima uporabljen brezžični alarmni sistem...pa bom mogoče 'reevaluiral' moje stališče.

Ker se ne želim do toplotne smrti vesolja zapletati v tvoje nedefinirane definicije ...

Kolikšen del alarmnega sistema mora biti RF, da bo zadoščeno tvojem kriteriju "uporabljen brezžični alarmni sistem"?

Kateri deli alarmnega sistema morajo nujno uporabljati RF, da bo zadoščeno tvojim kriterijem?

Katera je najnižja stopnja varnosti, ki mora nujno uporabljati RF, da bo zadoščeno tvojim kriterijem?

Kaj pa vem. Morda pa je kakšna banka, ki izpolnjuje tudi tvoje kriterije ...
28.3 čl. Pravil: Argumentirano pritožbo mora uporabnik poslati v oddelek
Slo-Tech, tema Pritožbe. Pritožb poslanih po zasebnih sporočilih,
elektronski pošti ali odprte v obliki tem v drugih oddelkih se ne upošteva.

starfotr ::

Za alarmne sisteme se ne uporablja brezžičnih tehnologij. Ne za kamere, ne za senzorje. In teh kamer se ne obeša na internet. Do kamer se dostopa preko VPN. Še pri novih modernih dragih avtih je cel hudič, ker ti ga odklenejo in odpeljejo z dvorišča, tako, da ujamejo in replicirajo signal z modernega ključa iz tvoje hiše in že vozijo avto, brez da bi se kdo dotaknil in vlomil v avto.

Še pri dvigalih, kjer je vgrajen sistem za klic v sili, se ne uporablja GSM ampak PSTN. Le zakaj ne GSM?

Zadnjič se je videlo, ko je bil naval klicev, kako zanesljive so brezžične tehnologije. Operaterji sami so predlagali uporabo stacionarnih telefonov ;-)

Saj ni treba odkrivati tople vode. Samo pogledaš profi sistem in si nato kupiš amaterski sistem, ki dela, tako kot profi sistem. Torej, profi sistemi imajo vse na kabel, kupiš si amaterski sistem na kabel. Ali je tako težko to razumet?

AndrejO ::

starfotr je izjavil:


Saj ni treba odkrivati tople vode. Samo pogledaš profi sistem in si nato kupiš amaterski sistem, ki dela, tako kot profi sistem. Torej, profi sistemi imajo vse na kabel, kupiš si amaterski sistem na kabel. Ali je tako težko to razumet?

Težko je razumeti, da nekateri vidijo svoje nepoznavanje področja kot ekspertizo. Seveda imaš tudi "profi" sistem (recimo mu raje ustrezno certificiran), ki uporablja RF.

A je to tako težko razumeti?
28.3 čl. Pravil: Argumentirano pritožbo mora uporabnik poslati v oddelek
Slo-Tech, tema Pritožbe. Pritožb poslanih po zasebnih sporočilih,
elektronski pošti ali odprte v obliki tem v drugih oddelkih se ne upošteva.

starfotr ::

Dajmo drugače napisat. RF je pač slabši kot kabel. Kakorkoli obrneš. Dobri, zanesljivi sistemi (kjerkoli, naj bodo to komunikacije ali pa alarm ali pa brezžično polnjenje) so vsi na kabel. Pa lahko še 5x napišeš o certificiranju in ne vem kaj še vse.

Smurf ::

starfotr je izjavil:

Dajmo drugače napisat. RF je pač slabši kot kabel. Kakorkoli obrneš. Dobri, zanesljivi sistemi (kjerkoli, naj bodo to komunikacije ali pa alarm ali pa brezžično polnjenje) so vsi na kabel. Pa lahko še 5x napišeš o certificiranju in ne vem kaj še vse.

Kje lahko kupim klesce za prerezat freq. hopping rf?

c3p0 ::

To, da ti misliš, da so slabši, žal ni noben argument.

>> Taki 'eksperti' potem na koncu še celo radi uporabljajo 'daljinček' za izklop alarma (ker mora vse biti 'brezžično') - in to tistega, ki se ga lahko posname in njegov signal replicira - kljub temu, da že večnost obstajajo rolling code sistemi.

Kot sem si mislil, tvoje znanje RF alarmov je potrjeno na ravni čungalunga naprav. Rolling kodo se sicer da posnet in klonirat, a tudi kloniran daljinec moraš vnesti v sprejemnik, ne moreš ga kar iz nule uporabljati. Če bi govorili o garažnih vratih, a ne.

Ko je vmes tudi enkripcija, se zadeva "malo" bolj zakomplicira. Hikvision pravi: AES-128-bit data encryption..

starfotr ::

Smurf je izjavil:

starfotr je izjavil:

Dajmo drugače napisat. RF je pač slabši kot kabel. Kakorkoli obrneš. Dobri, zanesljivi sistemi (kjerkoli, naj bodo to komunikacije ali pa alarm ali pa brezžično polnjenje) so vsi na kabel. Pa lahko še 5x napišeš o certificiranju in ne vem kaj še vse.

Kje lahko kupim klesce za prerezat freq. hopping rf?


https://www.perfectjammer.com/multi-ban...

SeMiNeSanja ::

c3p0 je izjavil:

To, da ti misliš, da so slabši, žal ni noben argument.

>> Taki 'eksperti' potem na koncu še celo radi uporabljajo 'daljinček' za izklop alarma (ker mora vse biti 'brezžično') - in to tistega, ki se ga lahko posname in njegov signal replicira - kljub temu, da že večnost obstajajo rolling code sistemi.

Kot sem si mislil, tvoje znanje RF alarmov je potrjeno na ravni čungalunga naprav. Rolling kodo se sicer da posnet in klonirat, a tudi kloniran daljinec moraš vnesti v sprejemnik, ne moreš ga kar iz nule uporabljati. Če bi govorili o garažnih vratih, a ne.

Ko je vmes tudi enkripcija, se zadeva "malo" bolj zakomplicira. Hikvision pravi: AES-128-bit data encryption..


Kaj za jammer še nikoli nisi slišal?

Še ni tako dolgo tega, ko so poročali o nepridipravih, ki so v trgovskih centrih prežali na voznike, ki so izstopali iz avta in ga zaklepali 'daljinsko'(klik na gumb na ključu avta, kot to vsi počnemo).
Če se ne motim, so uporabljali NAVADNO CB postajo, da so ravno toliko zmotili signal, da je avto ostal odklenjen.

In kaj ti potem pomaga, če je bil ključ in alarmni sistem v avtu 100x certificiran?

Takih in podobnih 'pomanjkljivosti' se v svetu brezžičnih komunikacij najde kolikor jih hočeš. Saj so reči certificirane, ampak kljub temu podlegajo nekim osnovnim pravilom, ki jim podlegajo vse brezžične tehnologije.

Ampak če nekaj nočeš videti, se boš pač skliceval na certifikate... be my guest!

Takointako pa je na koncu vprašanje, kaj sploh želiš doseči z alarmom in koga hočeš odganjati. Če boš imel doma 10kg diamantov, resno dvomim, da boš še govoril, kako varni in zanesljivi da so brezžični alarmi, ampak se boš lotil zadeve malo bolj 'ožičeno'.
Če se ti gre pa zgolj za to, da te opozori, če hoče neškodljivi vaški klošar prespat v vrtni lopi, potem je pa tudi brezžični dovolj dober.
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

LaineyPerez ::

Suamiku bilang ini ilegal.
Aku butuh sesuatu untuk mencegah tetanggaku merekamku masuk dan keluar dari apartemenku.
Apakah ini wilayah abu-abu secara hukum?

-------------------------------------------

starfotr je 1. apr 2020 ob 09:55 izjavil:

Dajmo drugače napisat. RF je pač slabši kot kabel. Kakorkoli obrneš. Dobri, zanesljivi sistemi (kjerkoli, naj bodo to komunikacije ali pa alarm ali pa brezžično polnjenje) so vsi na kabel. Pa lahko še 5x napišeš o certificiranju in ne vem kaj še vse.

Kje lahko kupim klesce za prerezat freq. hopping rf?

https://www.perfectjammer.com/multi-ban...

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: errhec ()

BRBR ::

Malo naokoli gobcaš kako si enega nagonil, da je kri špricala in proteza po zraku letela.
Ni važno kako težko se noter pride in kaj je notri , ampak kdo je notri.
Potem imaš lahko bajto kar brez vrat.

nejc_nejc ::

Ga nalomim, če ga not dobim. Kaksni so problemi?

BRBR ::

Mnogoteri. Ne sme prit ven, nikoli.

BRBR je izjavil:

Mnogoteri in unforeseen. Ne sme prit ven, nikoli.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BRBR ()

nokia6310 ::

Ko ste govorili o psu kot možni zaščiti. Nekaj časa nazaj sem slišal da obstaja mamilo ki se ga vrže psu da ta takoj zaspi in spi pol ure ali pa še več. V tem času odnesejo kar je treba in ko se pes zbudi ni nikjer nikogar več. Ne vem a je to res ali ni ampak slišal sem tako.

Zgodovina sprememb…

Furbo ::

Pes ni nobena zaščita.

Zaradi takih neumnih izjav potem vidiš na neko podrtijo 24/7 priklenjene pse, kjer bi en reflektor na senzor opravil isto ali še boljše delo.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

WizzardOfOZ ::

Psi so zelo dobra zaščita, ker začnejo lajat. In ker se jih ljudje bojijo. S tem pro-jev sicer ne boš odvrnil, boš pa vse ostale.

Sem pa nekoč bral eno novico, da je en tip predelal predsobo v mikrovalovko (nekih par 10kW) in ko je vlomilec vstopil, so se vrata za njim zaklenila in vklopila mikrovalovko, in se je "skuhal" v predsobi. Osebno se mi zdi to dober način preprečevanja kraje mojega imetja.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

delavec44 ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Psi so zelo dobra zaščita, ker začnejo lajat. In ker se jih ljudje bojijo. S tem pro-jev sicer ne boš odvrnil, boš pa vse ostale.

Sem pa nekoč bral eno novico, da je en tip predelal predsobo v mikrovalovko (nekih par 10kW) in ko je vlomilec vstopil, so se vrata za njim zaklenila in vklopila mikrovalovko, in se je "skuhal" v predsobi. Osebno se mi zdi to dober način preprečevanja kraje mojega imetja.


Ja, so imeli včasih take dobre ideje in so montirali puške za vrati kar je sedaj upravičeno zakonsko prepovedano in te obsodijo za umor. Tudi če vlomilce ignoriramo, je težava v tem, da večkrat naskrajo nedolžni uporabniki kot so policija, reševalci, gasilci itd.

WizzardOfOZ ::

Namesto puške imam lahko krokodila. In če poje vlomilca,...
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

donvito ::

Seveda, lahko pa pred vlomilci poje tudi tebe. :))

Raptor F16 ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Namesto puške imam lahko krokodila. In če poje vlomilca,...


Domišljijo imaš zagotovo
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Tidule ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Namesto puške imam lahko krokodila. In če poje vlomilca,...


Boš kazensko in materialno odgovarjal. Še v Ameriki tak idiotizmi ne grejo čez, kaj šele v bolj civiliziranih okoljih.

WizzardOfOZ ::

če nekdo vdre v bajto, pa je zunaj tabla da je nevaren pes v njej in ta pes raztrga vlomilca. za kaj boš odgovarjal? saj je bilo opozorilo.
na cesti je tudi opozorilo za omejitev pred ovinkom. pa če prehitro pripelješ in se ubiješ, svojci najbrž ne bodo mogli tožiti države, ker sem jaz šel prehitro in se v ovinku ubil.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!
1
2
3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

vhodna vrata za hišo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7517290 (1589) biserx
»

Ključavnica na prstni odtis/keypad/RFID (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
6515655 (1228) G_mAn
»

Vlomi v soseski (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13317957 (12042) T-h-o-r
»

Kakšna je kazen za vstop na prepovedano območje? (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
5510387 (7459) jype
»

Tudi slovenska policija razmišljala o nakupu Hacking Teamovega trojanca (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
10241632 (36048) matijadmin

Več podobnih tem