» »

Stanje telekomovih omaric

Stanje telekomovih omaric

Er333 ::

Ko se telekom dobesedno dela norca iz ljudi



Imam še eno svojo nedavno lastno izkušnjo.
Podpisal sem pogodbo s Telekomom za paket, vendar iz njihove omarice na fasadi bloka nisem imel potegnjenega UTP kabla do stanovanja.
Telekom tretjim osebam ne da dovoljenja za poseg v omarico, hkrati pa oni ne izvajajo napeljav.
Kako smo rešili? Dobil sem številko njihovega bivšega tehnika, ki je "na črno" odprl njihovo omarico in mi priklopil ter napeljal kabel v stanovanje.
Telekomu se je jebalo...
  • spremenil: Er333 ()

mzakelj ::

"Pošljemo tehnika da jo zapre da ne bo prišlo do okvare" :)):)):)) TS je pa za hece8-)

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: bfranklin ()

pegasus ::

Ta izgleda kar ok.

Moja izkušnja izpred 18ih let, ko adsl ni delal in je začel še isdn crkovati: v omarici smo našli zelene barkene kapnike. Takrat sem vprašal tehnika "kdaj bo optika" in odgovor je bil "ne v tvojem življenju". Na srečo so jo potegnili naslednje leto.

starfotr ::

Žal se vzdrževanje teh starih jajc ne izplača. To vse pometat stran in napelajat optiko.

1. Če bi imeli lojalne rajonske tehnike, in jih ne gurali gor in dol po rajonih, bi vsak, ki je vsaj malo pameten, imel omrežje na svojem rajonu urejeno, da ima čim manj težav. Tudi star baker, ne samo optike .

2. Skrbniki omrežja so eni kekci, z miselnostjo bivše juge. Čim ceneje, čim hitreje, čim bolj enostavno, samo da je. Žal se ta vzorec dogaja tudi pri novogradnjah optike.
Ne dela se nič z miselnostjo na vzdrževanje.

V bistvu pri optiki imajo poštarji to srečo, da ne oksidira, kot kovinski vodi.

Če telemach ne bi začel z dvigom hitrosti na koaksu in gradnjo optike, bi na telekomu še vedno spali na lovorikah in bi imeli zamrznjeno gradnjo optike. Leto 2008+,ko je bilo mrtvilo.

V glavnem, brez besed, škoda komentarja.

korenje3 ::

teledrek res nima zaslug za optiko. zasluge gredo t-2, ki je z agresivno politiko polaganja optike prevzel večji delež telekomovih uporabnikov.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

tony1 ::

Omarica je daleč od katastrofe. Telih telefonskih kablov se ne da posebej lepo urejati.

In ja, res je 50 let stara, in tiste Krone letvice nimajo kam natakniti, ampak verjetno pa starih letvic (sploh ne vem, kako se jim reče :))) tudi ne menjavajo rutinsko za Krone. Ne znam oceniti, če bi bilo to sploh smiselno.

Aja, vidi se tudi, da se je omaro vzdrževalo: zeleno-rumenih kablov za ozemljitev pred 50imi leti nismo poznali.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tony1 ()

starfotr ::

korenje3 je izjavil:

teledrek res nima zaslug za optiko. zasluge gredo t-2, ki je z agresivno politiko polaganja optike prevzel večji delež telekomovih uporabnikov.


Telesmeh ima zasluge, da se danes spet dela. Dolgo se ni nič delalo. T2 ima zasluge, da se je začelo delat optiko pri poštarjih.

In T2 je omrežje dobil praktično gratis. Veliko firm, bank in davkoplačevalcev je moglo požret dolgove, ker fajmoštri niso znali delat z denarjem.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Obstaja kakšen javen načrt za postavitev optike?

Oddelek: Omrežja in internet
336119 (2030) majdana
»

Optika v notranjost hiše (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
6620251 (10638) ToniT
»

Gradnje optike, VDSL central.... (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Omrežja in internet
30659548 (25607) Lonsarg
»

Internet čedalje počasneje dobiva nove uporabnike

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
428433 (6018) Mato989
»

Optika za vogalom (strani: 1 2 3 439 40 41 42 )

Oddelek: Omrežja in internet
2095158145 (34010) Vanadium

Več podobnih tem