» »

Koliko stanovalcev

Koliko stanovalcev

«
1
2

neznanko ::

Zanima me ali obstaja kakšna zakonska omejitev števila stanovalcev v eni enoti stanovanja?
  • zaklenilo: zee ()

FrRoSt ::

Verjetno obstajajo neka priporočila in standardi. ;)

Nisi ravno ispoveden. :))
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

Utk ::

Za kak namen? Če bi rad prijavil 100 ljudi, da imajo v enem stanovanju začasno prebivališče, ali pa stalno, komot. Če bi rad imel 10 otrok v 35m2 stanovanju, se bo pa morda kdo vtaknil v to.

neznanko ::

Utk je izjavil:

Za kak namen? Če bi rad prijavil 100 ljudi, da imajo v enem stanovanju začasno prebivališče, ali pa stalno, komot. Če bi rad imel 10 otrok v 35m2 stanovanju, se bo pa morda kdo vtaknil v to.


Lesen strop v stanovanju... in pridejo neki sezonski delavci. Me malo skrbi da jih ne bo preveč.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: neznanko ()

Utk ::

Potem te ne skrbi zakonska omejitev, ampak fizikalna omejitev tvojega lesena stropa. Ali te pa samo skrbi ali boš odgovarjal, če se strop podre in umre par ljudi.

neznanko ::

Utk je izjavil:

Potem te ne skrbi zakonska omejitev, ampak fizikalna omejitev tvojega lesena stropa. Ali te pa samo skrbi ali boš odgovarjal, če se strop podre in umre par ljudi.


Ja, vendar me zanima če je to kako zakonsko omejeno... oz kako preprečim preveliko število najemnikov.

p0ki ::

neznanko je izjavil:

oz kako preprečim preveliko število najemnikov.


resno?
"As far back as I can remember, I always wanted to be a gangster"

Utk ::

p0ki je izjavil:

neznanko je izjavil:

oz kako preprečim preveliko število najemnikov.


resno?

Če še vprašanja ne zna postavit, potem se bojim, da je res resno...

joze67 ::

neznanko je izjavil:

... oz kako preprečim preveliko število najemnikov.

Ne oddaš jim.

neznanko ::

joze67 je izjavil:

neznanko je izjavil:

... oz kako preprečim preveliko število najemnikov.

Ne oddaš jim.


Ni moje stanovanje... Je dvoetažna hiša.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: neznanko ()

p0ki ::

No počasi pa bomo prišli do problema....
"As far back as I can remember, I always wanted to be a gangster"

neznanko ::

p0ki je izjavil:

No počasi pa bomo prišli do problema....


Stanovanje ima cca 60 kvadratov in bi lahko zbasali notri cel kup delavcev. Strop je že malo spokal ko so začeli z obnovo...

starfotr ::

Skratka. Ti naredi podgrade, vendar ne 2 postelji, ena nad drugo, pač pa 3, upam, da imaš visoke strope. Med pogradi naj bo vsega skupaj nekaj kvadratov prostora, toliko, da je možen prehod in nič več. Najemnino na roke, brez računa in pogodbe.

neznanko ::

starfotr je izjavil:

Skratka. Ti naredi podgrade, vendar ne 2 postelji, ena nad drugo, pač pa 3, upam, da imaš visoke strope. Med pogradi naj bo vsega skupaj nekaj kvadratov prostora, toliko, da je možen prehod in nič več. Najemnino na roke, brez računa in pogodbe.


Ni moje stanovanje... Je dvoetažna hiša.

Ales ::

neznanko je izjavil:

p0ki je izjavil:

No počasi pa bomo prišli do problema....


Stanovanje ima cca 60 kvadratov in bi lahko zbasali notri cel kup delavcev. Strop je že malo spokal ko so začeli z obnovo...

A si sposoben sestavit več kot dva stavka skupaj in dejansko razložit situacijo in za kaj točno te skrbi? Jebenih 10 postov da se začne kazat, da sploh ni tvoje stanovanje temveč, da te "skrbijo" sosedi?

Pa verjetno ni spokala lesena konstrukcija stropa, pač pa omet? Kaj imaš vmes, trstiko, kaj drugega? V kakem stanju so tramovi? So kaka znamenja lesnih črvov, česa podobnega?

So strop prenavljali?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ales ()

zee ::

OP: Opozorilo pred zaklepom teme.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

neznanko ::

Tako kot sem napisal. Zanima me če obstaja kakšna zakonska omejitev števila stanovalcov na kvadraturo? Če ni ok. Samo to sem rabil vedeti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: neznanko ()

fikus_ ::

Najmanj, kar moraš vedet, katerega leta je bila grajena hiša in katera zakonodaja naj bi bila upoštevana! Najverjetneje je stara (leseni stropovi/tla) potem je najbolje, da najameš statika, boste odprli zadevo, pogledali, ti boš plačal in statik bo povedal, kakšno obremenitev zadeva prenese!

Vse ostalo je "baba čula baba rekla"!

Virtualno ni omejitve, koliko začasnih stanovalcev imaš prijavljenih (mogoče kakšna inšpekcija).

ginekk ::

neznanko je izjavil:

Zanima me ali obstaja kakšna zakonska omejitev števila stanovalcev v eni enoti stanovanja?


:) Potem bi veljala tud za obiskovalce. Statične obremenitve so ponavad kar predimenzionirane - da lahko v stanovanje postaviš klavir, samostoječi sef ali nenazadnje polno kad vode. Če obstaja kad v kopalnici, računaj 100kg/m2, torej jih lahko komot 50 ljudi naštepaš v 60m2.

Nimaš kaj, slaba ideja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ginekk ()

BuDi79 ::

A če bi v zgornje stanovanje postavil 6 omar s knjigami bi bilo pa ok? Ker niso sezonski delavci... pa potem strop ne bi trpel.

Ales ::

Tipa zgleda niti ne zanima, ali se mu bo dejansko kaj zrušilo na glavo, zanima ga le ali lahko sosedu administrativno prepreči oddajo stanovanja večim ljudem.

Darwin Award material... :))

HappyPills ::

Huh, kle bi se jaz prej prašal kaj stopi v veljavo, če je toliko ljudi v enem prostoru. Hitro je potrebno imeti označene izhode, požarna varnost objekta itd. Vsak prostor tehnično lahko sprejme toliko in toliko ljudi, če je omejitev za dvorane so verjetno omejitve tudi za stanovanja.

neznanko ::

BuDi79 je izjavil:

A če bi v zgornje stanovanje postavil 6 omar s knjigami bi bilo pa ok? Ker niso sezonski delavci... pa potem strop ne bi trpel.


Vsekakor bi 10 ljudi ali več povzročalo ogromno hrupa. Sem raje za 10 omar s knjigami. Vprašanje ni ali se bo zrušilo (tako slabo tudi ni narejeno), ampak če je zakonsko omejeno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: neznanko ()

stara mama ::

Torej, imamo podnajemnika ki se zanima za tuje posle. Pogost pojav v naši deželi.
Ekologija™ in Trajnost™

neznanko ::

stara mama je izjavil:

Torej, imamo podnajemnika ki se zanima za tuje posle. Pogost pojav v naši deželi.


Nisem podnajemnik ampak lastnik pritličnega stanovanja in ja, zanima me kaj se bo dogajalo nad mano. Rečeno mi je bilo da bo maksimalno 6 stanovalcev v zgornjem stanovanju, kar je ok. Me pa skrbi da jih ne bo enkrat več kot 6. Samo to. Nič drugega.
Logika mi pravi da je to sigurno omejeno, vendar nisem našel nobenega zakona v katerem bi bilo to definirano. To mi je zelo nelogično, ker bi potemtakem lahko nekdo zbasal 20 ljudi na 60 kvadratov?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: neznanko ()

Utk ::

Če jih bi s puško zbasal, bi bilo to sigurno prepovedano. Tudi če bi bili otroci. Za odrasle svobodne ljudi pa bolj ne.

Mohimm ::

Na dolenjskem imaš v določenih vaseh ne eno hišno številko prijavljenih 100+ oseb. Tako velikih blokov na dolenjskem pač ni :)
Po teh primerih sklepam, da pravno-formalno omejitve ni.
Če ima sosed sklenjene pogodbe in urejeno oddajanje, je verjetno iz strani države pokrit.

Ko so razmere slabše kot v vojnih taboriščih, pa verjetno stopi v veljavo CSD.

Invictus ::

Začasno bivališče je odvisno od najemnih pogodb, stalno pač ni...

Začasno je treba obnavljati (odvisno od najemne pogodbe), stalnega pač ne...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

mancini ::

A 6 jih ti dovolis.
Ce pa bi jih bilo 8-10 pa vec ne

Vcasih je bilo normalno da so bile druzine veliko vecje kot danes. Ce se takrat ni udrl strop, se ti tudi danes ne bo

neznanko ::

mancini je izjavil:

A 6 jih ti dovolis.
Ce pa bi jih bilo 8-10 pa vec ne

Vcasih je bilo normalno da so bile druzine veliko vecje kot danes. Ce se takrat ni udrl strop, se ti tudi danes ne bo


Nikoli v 80 letih v zgornjem nadstropju ni bilo več kot 5 stanovalcev. Poznam zgodovino te hiše.

Ni na meni da dovolim ali ne, to je pač stvar dogovora (če se da dogovoriti). Me je pa zanimalo kako je to zakonsko urejeno in očitno ni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: neznanko ()

harvey ::

neznanko je izjavil:

stara mama je izjavil:

Torej, imamo podnajemnika ki se zanima za tuje posle. Pogost pojav v naši deželi.


Nisem podnajemnik ampak lastnik pritličnega stanovanja in ja, zanima me kaj se bo dogajalo nad mano. Rečeno mi je bilo da bo maksimalno 6 stanovalcev v zgornjem stanovanju, kar je ok. Me pa skrbi da jih ne bo enkrat več kot 6. Samo to. Nič drugega.
Logika mi pravi da je to sigurno omejeno, vendar nisem našel nobenega zakona v katerem bi bilo to definirano. To mi je zelo nelogično, ker bi potemtakem lahko nekdo zbasal 20 ljudi na 60 kvadratov?

Tule je pravilnik o določitvi minimalnih pogojev. Ni vse prostor, morajo štimati tudi druge stvari npr. sanitarije
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

neznanko ::

harvey je izjavil:

neznanko je izjavil:

stara mama je izjavil:

Torej, imamo podnajemnika ki se zanima za tuje posle. Pogost pojav v naši deželi.


Nisem podnajemnik ampak lastnik pritličnega stanovanja in ja, zanima me kaj se bo dogajalo nad mano. Rečeno mi je bilo da bo maksimalno 6 stanovalcev v zgornjem stanovanju, kar je ok. Me pa skrbi da jih ne bo enkrat več kot 6. Samo to. Nič drugega.
Logika mi pravi da je to sigurno omejeno, vendar nisem našel nobenega zakona v katerem bi bilo to definirano. To mi je zelo nelogično, ker bi potemtakem lahko nekdo zbasal 20 ljudi na 60 kvadratov?

Tule je pravilnik o določitvi minimalnih pogojev. Ni vse prostor, morajo štimati tudi druge stvari npr. sanitarije


Hvala. To sem iskal pa nisem našel :)

St235 ::

Tole eksplicitno velja ce delodajalec ureja bivalisce za tuje delavce.

K0l1br1 ::

neznanko je izjavil:

Hvala. To sem iskal pa nisem našel :)

Si preprepričan?

2m2 na osebo oziroma na dve osebi, če sta postelji ena nad drugo. V 60 m2 torej udobno (po pravilniku) legano spraviš 60 oseb.
pri tebi torej 2x, 3x toliko.... tujih delavcev. Slovencev očitno neskončno do podtrja mnogo

BCSman ::

Kako se pa plačuje komunalni prispevek pri začasnem? A če je 100 ljudi z začasnim bivališčem na določenem naslovu, bodo tudi stroški toliko višji za lastnika stanovanja?

K0l1br1 ::

Komunalni prispevek se plača od nepremičnine pred začetkom gradnje za priklop na elektriko, vodo in podobno.

Voda se doma plačuje po porabljenih m3, elektrika po kWh, smeti na število oseb. Tu bil lahko znesek ratal visok.

BCSman ::

Mislim sem na stroške za odvoz smeti ja. Toda ta odvoz imaš lahko prijavljen tudi le na stalnem, oz. na enem drugem začasnem? Itak imaš lahko več začasnih?

Glugy ::

FrRoSt je izjavil:


Nisi ravno ispoveden. :))


Lepo bi bilo da se na slovenskih forumih pogovarja v slovenščini. Lahko se naslednjič potrudiš z lepo slovensko besedo.

neznanko ::

K0l1br1 je izjavil:

neznanko je izjavil:

Hvala. To sem iskal pa nisem našel :)

Si preprepričan?

2m2 na osebo oziroma na dve osebi, če sta postelji ena nad drugo. V 60 m2 torej udobno (po pravilniku) legano spraviš 60 oseb.
pri tebi torej 2x, 3x toliko.... tujih delavcev. Slovencev očitno neskončno do podtrja mnogo


Stanovanje ima samo ene sanitarije tako da maksimalno 5 ... tujih delavcev.

neznanko ::

K0l1br1 je izjavil:

Komunalni prispevek se plača od nepremičnine pred začetkom gradnje za priklop na elektriko, vodo in podobno.

Voda se doma plačuje po porabljenih m3, elektrika po kWh, smeti na število oseb. Tu bil lahko znesek ratal visok.


Elektriko in ogrevanje imamo ločeno, vodo pa za enkrat še ne. Zabojnike za smeti pa itak vsak etažni lastnik svoje lahko naroči.

St235 ::

neznanko je izjavil:

K0l1br1 je izjavil:

neznanko je izjavil:

Hvala. To sem iskal pa nisem našel :)

Si preprepričan?

2m2 na osebo oziroma na dve osebi, če sta postelji ena nad drugo. V 60 m2 torej udobno (po pravilniku) legano spraviš 60 oseb.
pri tebi torej 2x, 3x toliko.... tujih delavcev. Slovencev očitno neskončno do podtrja mnogo


Stanovanje ima samo ene sanitarije tako da maksimalno 5 ... tujih delavcev.


Še enkrat: Samo pod pogojem, da jim stanovanje oddaja delodajalec. ČE stanovanje oddaja njegov kolega iz osnovne šole, ta pravilnik nima veze.

BCSman je izjavil:

Mislim sem na stroške za odvoz smeti ja. Toda ta odvoz imaš lahko prijavljen tudi le na stalnem, oz. na enem drugem začasnem? Itak imaš lahko več začasnih?


Prispevek plačuješ tam kjer dejansko bivaš in je lastnik tudi dolžan sporočat upravniku koliko oseb biva v neki enoti. To nima ničesar s stalnim in začasnim bivališčem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

neznanko ::

St235 je izjavil:


Še enkrat: Samo pod pogojem, da jim stanovanje oddaja delodajalec. ČE stanovanje oddaja njegov kolega iz osnovne šole, ta pravilnik nima veze.



Vseeno se bom skliceval na ta pravilnik, če bo kdaj slučajno več kot 6 oseb gor. Potem pa pride še statik. Načeloma ne bo panike, če se bodo držali dogovora. Itak vem da je najbolj profitabilno stanovanje oddajati delavcem, lepo 100 eur po glavi pa direkt v žep. Vsaj v Kranju je tako, ker je vsak dan več "sezonskih" delavcev. Ampak to je pa že druga tema.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: neznanko ()

Invictus ::

Nimaš kaj...

Pozabi, da boš karkoli dosegel.

V našem bloku hočemo samo doseči, da bi se pri upravniku vpisalo pravo število oseb v stanovanju, pa ne gre. Ker ni nobene učinkovite pravne prisile...

Pa avto si parkiraj bolj stran, če se boš tega lotil, saj se ti bo hitro kaj zgodilo na njem. Sosedu so razbili zadnjo šipo po nekih takih aktivnostih, ki nekaterih niso bile všeč...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

St235 ::

neznanko je izjavil:

St235 je izjavil:


Še enkrat: Samo pod pogojem, da jim stanovanje oddaja delodajalec. ČE stanovanje oddaja njegov kolega iz osnovne šole, ta pravilnik nima veze.



Vseeno se bom skliceval na ta pravilnik, če bo kdaj slučajno več kot 6 oseb gor. Potem pa pride še statik. Načeloma ne bo panike, če se bodo držali dogovora. Itak vem da je najbolj profitabilno stanovanje oddajati delavcem, lepo 100 eur po glavi pa direkt v žep. Vsaj v Kranju je tako, ker je vsak dan več "sezonskih" delavcev. Ampak to je pa že druga tema.


Potem se pač sklicuj na pravljico o rdeči kapici pa je približno isto relavantno.

neznanko ::

St235 je izjavil:

neznanko je izjavil:

St235 je izjavil:


Še enkrat: Samo pod pogojem, da jim stanovanje oddaja delodajalec. ČE stanovanje oddaja njegov kolega iz osnovne šole, ta pravilnik nima veze.



Vseeno se bom skliceval na ta pravilnik, če bo kdaj slučajno več kot 6 oseb gor. Potem pa pride še statik. Načeloma ne bo panike, če se bodo držali dogovora. Itak vem da je najbolj profitabilno stanovanje oddajati delavcem, lepo 100 eur po glavi pa direkt v žep. Vsaj v Kranju je tako, ker je vsak dan več "sezonskih" delavcev. Ampak to je pa že druga tema.


Potem se pač sklicuj na pravljico o rdeči kapici pa je približno isto relavantno.


Če ne bo šlo z lepa, bo šlo pa z grda pravijo. Imam že nekaj idej. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: neznanko ()

bajsibajsi ::

Vprasanje kaj te dejansko toliko moti, da si pripravljen srati. Deluje, bolj ali manj, le kot nevoscljivost. Ja, bajta se bo porusila, ce je notri 6+ delavcev. Sploh (fizikalni) delavci so naceloma izredno nemoteci stanovalci. Delajo po cele dneve, pridejo "domov", si operejo majice, skuhajo hrenovke, odigrajo partijo saha in gredo zgodaj spat... drugi dan pa same old story.

neznanko ::

bajsibajsi je izjavil:

Vprasanje kaj te dejansko toliko moti, da si pripravljen srati. Deluje, bolj ali manj, le kot nevoscljivost. Ja, bajta se bo porusila, ce je notri 6+ delavcev. Sploh (fizikalni) delavci so naceloma izredno nemoteci stanovalci. Delajo po cele dneve, pridejo "domov", si operejo majice, skuhajo hrenovke, odigrajo partijo saha in gredo zgodaj spat... drugi dan pa same old story.


Ja nevoščljivost bo to ja. Toliko sem nevoščljiv da ne dovolim več kot 6 ljudi, ker potem bo imel zgornji lastnik preveč polhne žepe.

St235 ::

ja, to je več kot očitno. Si pomislil, da bi si raje privoščil profesionalno svetovanje? Na dolgi rok ti bo zagotovo koristilo.

neznanko ::

St235 je izjavil:

ja, to je več kot očitno. Si pomislil, da bi si raje privoščil profesionalno svetovanje? Na dolgi rok ti bo zagotovo koristilo.


Si mogoče ze slišal za sarkazem? Rahlo se mi j*** koliko kasira kdo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: neznanko ()

St235 ::

Če bi bilo to res, potem ne bi bilo te teme.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ogromno povečanje povpraševanja po najemnih stanovanjih (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
22432465 (25719) poweroff
»

Deložacija (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
30363895 (56811) Ishmael
»

Kdaj moraš prijaviti stanovalca?

Oddelek: Loža
253789 (2664) St235
»

Najemnik nekoga šverca (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11324073 (19951) m0LN4r
»

Selitev

Oddelek: Loža
205254 (1078) zuz3k

Več podobnih tem