» »

Amd opustil prvo generacijo Athlona 64 !

Amd opustil prvo generacijo Athlona 64 !

1
2
3 4

zile ::

Avi kaže bios opcije od plate MSI s katero so testirali. Procesor ima 39 stopinj, merjeno v biosu in z merilcem temperature. Boot v Winxp. Testiranje 3D mark na default nastavitvah. Score nekaj čez 20k 3d markov z radeonom 9800pro. (frejmi letijo tud čez 400 :D ). Zadnji test je pa Q3 v fastest načinu. Okoli 520 frejmov, loop nardi v 2.6s, rofl :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zile ()

Zheegec ::

Aja, na T-breaku je QD rekel, da je pri loopanju v Q3 izklopil ventilatorčka (ali celo brez celega hladilnika, moram it še 1x pogledat) in zadeva ni dosegla 50C,... :D
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

morphling1 ::

Tole prilagam, da malo ustavite evforijo sistem P4 ne preveč navit 3.33 GHz grafična pa daleč od kakega R9800 pro, moja GF4ka na 350/650

Q3 fastest test:



Hammer je sicer zelo impresiven in če bodo cene take že na začetku bo to zelo dobro, samo jaz sem še vedno skeptičen glede njihove dejanske dobavljivosti.
Vidim pa zakaj Brane tako želi dual sistem, včeraj sem recimo ripal avi iz DV kamere, gledal divx in še foldal, pa je vse delovalo zelo tekoče seveda na HT sistemu, nekaj kar na zelo navitem Bartoni ni mogoče, upam da AMD razvija multiple cores in one cpu, to bi sekalo >:D
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

ferdo ::

morphling1: mislim, da smo meli že vsi pomisleke glede multiple cores. upajmo, da se kaj izcimi iz tega:)

poglej e-mail, upam da boš meu čas za odgovor.

pr grafi me malo zeza način pritrditve vodnega bloka, kr nimam lukenj . GPU najbrš sploh nebom vodno hladiu, bom samo rame, bom vidu, tvoj blok je zanimiv, samo mi je prevelik.
poslal sem ti render hlajenja DDR čipov "ideja" .
.: w w w . s l o - t e c h . c o m :.
.: I can`t believe the news today :.

zile ::

Morph mislm da ne bom rabu vodnega kljub vsemu :D .

morphling1 ::

:D

Hmm zgleda da sem imel kar prav glede Prescotta, zadeva bo zgleda startala kar z 0.09


Intel Prescott Details

90nm micron process
112mm2 Die Size
125M Transistors
FMB 1.5 : TDP - 103W
800Mhz FSB
1MB L2 Cache / 16KB L1 Cache
SSE-3
13 Prescott New Instructions (PNI)
Longer Pipelines
Enhanced Hyper-Threading
Improved pre-fetch branch predictions
Improved Integer Multiply latency
Improved Power management.
Additional Write Combining buffers
Reduce clock skew across die with a new clock distribution scheme
La Grande Technology is present but software support will come later
Socket 478 - Q4 '03, Socket T LGA 775 - H2 2004
Availability : 3.2 & 3.4Ghz in Oct 2003, 3.6Ghz - Q1 '04, 3.8Ghz - Q2 '04
Pricing : 3.2Ghz - $278, 3.4Ghz - $417, 3.6Ghz - 637, 3.8Ghz - $637



Najbolj presenetljive so cene 3.2 GHz za 278$ to je dosti ceneje kot bo Athlon 64 v tem času da ne govorim o Athlon FXu, ko sem že mislil da bo jesen in zima en dolgčas, zgleda da ne bo čisto tako, novi proci nove grafe novi špili... :)
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

ferdo ::

kaj pa link za klik ?

mam občutek, da bo vodno hlajenje še v modi. 103W je veliko.
lahko si bi naredu centralno , WB prkloplen na radijator ki je pod oknom:\
to sploh ni problem nardit.
ali pa samo dodaš PC water sistem na hladni tok vode, če imaš dvocevni sistem centralne>:D
prihodnost je še zanimiva.

morphling1: si pogledu render?
.: w w w . s l o - t e c h . c o m :.
.: I can`t believe the news today :.

Brane2 ::

No ja. Vsaj na papirju tole ne zgleda nevemkaj.

Sicer very nice, samo:


90nm micron process
FMB 1.5 : TDP - 103W


Torej poraba 103W velja ze za 0.09 mikrona...


1MB L2 Cache / 16KB L1 Cache

L2 je nice, L1 pa ne. 16 kb je malo...


SSE-3
13 Prescott New Instructions (PNI)


Kok ?asa bo preteklo, da bo WIn softver to zacel uporabljat ?


Longer Pipelines
Improved pre-fetch branch predictions


Eno je bolj ali manj povezano z drugim. Morali so podaljsati pipeline, zato so morali tudi zmanjsati pogostnost kazni, ko procesor "fali" skok...


Enhanced Hyper-Threading
Improved Integer Multiply latency


O.K...


Improved Power management.


Saj to so morali stortiti, da spravijo povprecno porabo v meje "normale".
To ni videt kot neka huda dodatna vrednost...


Additional Write Combining buffers

Fina stvar, a dalec za A64tkinim latnim DRAM kontrollerjem...


Reduce clock skew across die with a new clock distribution scheme


Njihova interna stvar. Koga briga clock skew ?
Hotli so reci, da dosegajo visje frekvence...


La Grande Technology is present but software support will come later


?

Socket 478 - Q4 '03, Socket T LGA 775 - H2 2004


Nova podnozja za "stari" P4...


Availability : 3.2 & 3.4Ghz in Oct 2003, 3.6Ghz - Q1 '04, 3.8Ghz - Q2 '04
Pricing : 3.2Ghz - $278, 3.4Ghz - $417, 3.6Ghz - 637, 3.8Ghz - $637


Sicer je res, da je 3.2 Ghz verzija precej poceni, a ravno za 3.2 GHz je koleno, ko cena full poskoci. Pri A64 je trenutno odvisno od tega, kateri testi ti "bolj lezijo". Ce ga uporabljas tam, kjer ga P4@3.2Ghz dohiteva, je drag, drugace je videti konkurencen.

Sploh pa, zame je smiselna samo dual Opteron masina. Enoprocesorskih masin sploh ne bom kupoval. Glede na porabo te P4ke, ali lahko pricakujemo podobno hitrega Xeona za dual CPU plato ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

morphling1 ::

Par podatkov tu je verjetno napačnih. Pomoje je napaka predvsem v izdelavi saj je podatek porabe tak kot tisti pri 0.13 mikronih, pa tudi socket 478 ni nov, torej če pride z 0.09 bo poraba 100% nižja kot v unem linku (btw www.vr-zone.com) če pač ne bo verjetno ostalo pro 100+ W.

Brane, ker si tak fan dual mašin ima Intel pripravljen se mi zdi malo trši oreh za Opteron kot je Prescot, namreč popravljen in predvsem dosti cenejši Itanium. "Is Itanium So Stupid Anymore? . . . ." Zadevica pomete kot za šalo s dual Opteronom v vseh Spec cpu2000 testih sploh ko gre za FPU teste, aja pa zadeva odda dosti manj toplote kot Prescott.
Intel LV Itanium 2 & Boards

SS Reports :

Intel introduced its lowest price Itanium 2 processors yet, including a new low voltage version drawing 62 watts. The new dual processor 64-bit processors are targeted at the entry-level market for front-end and technical computing servers and workstations. The new Itanium 2 processors are also expected to be used in very dense rack-mounted servers. The low voltage Itanium 2, code-named Deerfield, has a 1GHz clock speed with 1.5Mbytes of L3 cache. At 62 watts, it consumes half the power of existing Itanium 2 processors. In quantities of 1,000 units, the low voltage version is priced at $744, the lowest of any Itanium 2 processors. Intel also unveiled a lower-priced full-powered dual processor Itanium 2 at 1.4GHz frequency with 1.5Mbyte of L3 cache. Intel is also offering server platform boards, code-named Tiger 2, with the new Itanium 2 processors for channel firms to assemble.

Originalna novica !
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Brane2 ::


Brane, ker si tak fan dual ma?in ima Intel pripravljen se mi zdi malo tr?i oreh za Opteron kot je Prescot, namre? popravljen in predvsem dosti cenej?i Itanium. "Is Itanium So Stupid Anymore? . . . ."


Itanium je baje mrtev. Intel mu je full spustil ceno, ker ga ne more prodati vdelovnih postajah. Masa folka, ki se je ogrela in investirala v Itaniume, pocasi razmislja o prehodu drugam.
Poleg tega je Intel tiste, ki so mu ob Itaniumu zvesto stali ob strani (kot denimo HP itd) spet nategnil ko krave.
Cipi, ki jih prej ni hotel prodajati za manj ko par k$, so sedaj na voljo vsem za drobiz.

Poleg tega Itanium ne dosega nekih visokih frekvenc. SIcer opravi dosti CPI, samo zaradi nizke frekvence zahteve optimizirane programe. ZAradi velikega L2 in celo L3 se obnese v stvareh, ki jih resuje veliki cache. Folk, ki ga je uporabljal na res nizkem nivoju, ma z njim zelo mesane obcutke.
Povrh vsega pa zaradi emulacije 32-bitnega nacina verjetno tu dalec zaostaja za A64.


Zadevica pomete kot za ?alo s dual Opteronom v vseh Spec cpu2000 testih sploh ko gre za FPU teste, aja pa zadeva odda dosti manj toplote kot Prescott.


Eno so spec CPU2000 testi, ki verjetno v celoti padejo v Itaniumov cache, drugo je pa real life. Ta cpu zahteva prekleto dober compiler za uporabne rezultate in verjetno gcc ni prava izbira zanj (ce ga sploh podpira). Par kEUR pa ne dam za spodoben C/C++, ki bi me potem ze zaradi investiranega $$$ prakticno privezal na Itanium. Linux is about choice... :D

Ze samo ime Itanium me je vedno spominjalo na TItanic... :\

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

morphling1 ::

Si prebral tista dva linka sploh :)
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Brane2 ::

Aja, se nekaj glede Itaniumov...
Sem pogledal tist link o Deerfieldih in te zadeve sploh niso tako poceni.

1.1K$ za 1.4 GHz Deerfilda se mi zdi maaalce prevec. Poleg tega, kje dobiti poceni plato za te zadeve ? Kaj pa sploh je poceni plata za tak CPU ?


ZA opteroncka jih mas kar precej, cez dva meseca jih bo kot toce...

Poleg tega me pri Opteronu zanimajo predvsem HT kanali- ki omogocajo povezovanje v hiperkocko. To mi je najbolj vsec. Hitrost enega CPUja ob tako solidni komunikaciji niti ni vec tako bistvena.
Pac vzames vec CPUjev na vec platah- ce jih seveda rabis...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

Brane2 ::


Si prebral tista dva linka sploh :)


Sem. Vecino tega sem ze vedel prej (nekaj casa sem spremljal Itanium, pa so me cene ohladile).

Tisto, kar pri teh testih manjka, je cena navedenih sistemov z Itaniumom.

Deerfiled je cenejsi, dvomim pa da bo celoten sistem z njim tudi cenovno primerljiv A64/Opteronu..

morphling1 ::

Ja itak da je Opteron še vedno bolj zanimiv za manj zahtevne strežnike, samo cene teh Deerfieldov so dosti nižje kot prej in pri ceni celotnega sistema je zdaj tak strežnik dosti bolj dostopen. Hočem povdarit kar je napisal tudi avtor prvega članka, če so bili sedaj Itaniumi v vzorčni proizvodnji se zna po teh cenah njihovo število bistveno povečat, Opteronov verjetno no morejo nikoli doseči. Cena plat je pa tud za dual Opterone pomoje kar visoka, sploh če pomislim koliko je koštala ena navadna socket A Tyanka. Te zadeve v nobenem primeru nikol niso bile poceni, bo zanimivo spremljat to dogajanje in upam da tudi kake pametne teste, bolj zarad firbca kot česa drugega :)
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Brane2 ::


Cena plat je pa tud za dual Opterone pomoje kar visoka, sploh ?e pomislim koliko je ko?tala ena navadna socket A Tyanka


1. Ker so vse bistvene komponente v samem Opteronu, bo cena SMP plat sla na bistveno nizjo raven. Sedaj je visoka, ker konkurence ni toliko a fizicnega vzroka za to ni. Na dual platah je pac dodatno pdnozje za extra CPU, par stekerjev za RAM in extra napajalnik. Uporabnik bo sedaj za SMP bistveno drazje placal procesor, pri plati pa ne bi smelo biti velikih pribitkov.
Pocakaj, da trg naredi svoje...

2. 100-150 kSIT za dual Opteron plato je primerljivo z resno dual Athlon plato ali recimo dual Xeon plato in je totalen drobiz v primerjavi s ceno plate za kakrsenkoli Itanium. Cena in lastnosti za tisto Tiger 2 plato za Deerfielda ni navedena a dvomim da je prav nizka...

Samuel ::

to morphling1:

1. ne vem zakaj ne zastopis, ampak ze n-krat je bilo povedano in to vsepovsod na webu, da je 103W povprecne porabe bilo misljeno za prvo revizijo 90nnm teh. procesa ;(( 8-O
2. ce je kaj narobe s tistimi podatki, je zagotovo cena. kaj bo pa z zdajsnimi pentiumi 4? Nikjer ni napovedanega padca cen zdajsni seriji procesorjev. Za 280USD lahko sedaj kupis P4 2.8GHz, medtem ko je cena Northwooda P4 3.2GHz gigantskih 600USD in navzgor (tole so cena mislim da za 10.000 kosov). In ce je cena pravilna, lahko sklepamo, da bo prihod Athlona 64 bistveno bolj vplival na "glave" v Intelovem vodstvu, saj so ocitno pricakovali bistveno manj od svojega konkurenta. Prav tako lahko pricakujemo izjemne padce cen zdajsni liniji procesorjev...
3. glede Itaniuma: Itanium itak pomete z Opteronom, to je vsakomur lahko jasno, vendar poglej malo podrobno kaj pise v tistem clanku.

pise:
If you look at recent Spec CPU2000 scores you'll see that 1.5GHz Itanium2s nudge 2GHz Opterons in the integer tests, and beat them by over 50% in the floating point tests.

Torej 1.5GHz Itanium je za 50% hitrejsi od Opterona 2GHz. Z analogijo lahko prides do podatka, da je 1GHz Itanium (ta ki bo na voljo za 744USD) enako hiter kot 2GHz Opteron. Cenovno mu ne more konkurirati (ce pristejemo se ceno plošče). Tudi skalabilnost AMDjeve zasnove je mocno na strani Opterona.

Sploh je pa njegov najvecji problem nepodpora 32-bitnim aplikacijam (ok, ce upostevamo moznost programskega posnemanja).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Samuel ()

Zheegec ::

Me zanima, kaj bi se zgodilo, če bi imel primerjavo 8-way sistemov, kjer bi (vsaj po mojem) Opteron bil daleč pred katerimkoli drugim CPUjem, zaradi svoje skalabilnosti in ker ima vsak CPU svoj HTT link... Itaq pa pridejo na trg kmalu Opteroni z 2.2GHz, ki bodo v novi reviziji imeli boljši OC in pa boljše performanse v SSE2 !
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Brane2 ::

8-way Opteroni so svinjsko dragi, pa tudi plat (se) ni za dobit. Lahko kupis le gotove sisteme...
No, tehnologija je tu, sedaj morajo samo se spustit cene...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

nodes ::

Že FX 51 bojo bistveno dražji od A64, ki bo res očitno konkurenca prihodnjim Celeronom.
V bistvu ima AMD prav, zakaj se ne bi zgledoval po Intelu in nekaj poizkusi zaslužiti. Ta šenk se mu ni izplačal.
Za vrečo krompirja bo ala VIA... nažalost. Ali pa po XP, dokler se jih še da dobiti. :)

Zheegec ::

Kolikor se je dosedaj videlo po testih, bo AXP postal konkurent Celeronom, že enokanalni A64 pa na 2GHz dosega že kar zelo dobre rezultate, tako da bo bolj težko konkurenca Celeronom. A64 FX bo pa konkurenca najhitrejšim Prescottom, cena pa najbrž ne bo velika, po mojem bo A64 FX na začetku enako $$$ kot je vsak nov P4 ko pride v trgovino, seveda ko pridejo novi, se bodo pa starejši pocenili in bod poslati zanimivi za srednji razred kupcev.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Samuel ::

A mi zna tukaj kdo razlozit, zakaj AMD ne bi smel prodajat primerjalno hitrejsih procesorjev, drazje kot Intel?? Bi res prosil kaksno pametno razlago... :\

asPeteR ::

->Bi res prosil kaksno pametno razlago...

Preprosto, ker ima renome.

Mogoce je to z vidika tebe nelogicno. Saj je jasno, da je stejejo le performanse. In ce se AMD dobro odreze ali pa celo bolje kot intel v istem razredu, ni razloga zakaj ne AMD, tudi pri isti ceni ... Toda to ne razumejo nekateri, nedeljsi racunalniski "zanesenjaki" ...

8-)
http://blog.stegnar.com

Samuel ::

heh, renome je ena hecna stvar.

Po stevilnih prav nemogocih napakah in problemih na produktih (od i820 naprej) bi moral Intel ze zdavnaj izgubiti renome (pa se kaj drugega). Sam ocitno ni problem v renomeju, ce pa je, pa je ocitno, da se ga pridobi s prodajo predragih in prepocasnih procesorjih.

Fino, ni kaj, visoka cena ze sama govori o kvaliteti in hitrosti. Saj je cist jasno, ce das za neko stvar malo denarja, jo tudi ne spostujes; je pac en ku*ac, a ne?

PS: zadnjega stavka pa sploh ne bi komentiral, sem kar rahlo bruhnil v smel, sorry.

Gandalfar ::

Ceprav se vedno velja..

"Nobody got fired for buying IBM" in podoben renome ima tudi Intel. Ne vem zakaj bi sli na eno podjetje z veliko manjsim trznim delezem od Intela. Za AMD se redno pojavljajo govorice, da ce ta serija ne bo vredu je bolj ali manj konec s podjetjem. Za Intel teh govoric ni slisat.

asPeteR ::

Vsakemu je jasno, da hoces noces Intel ima renome. Nekaterim fanaticnim privzencem(recimo Vie in njihovega C3) pa menda to se ni jasno, ker so zaslepljeni s svojim fanatizmom.

Se mal off topic:

->PS: zadnjega stavka pa sploh ne bi komentiral, sem kar rahlo bruhnil v smel, sorry.

1. Kdo te je prosil da ga kometiras?
2. Lepo je slisat, da si danes dobre volje -> dobro za zdravje.;)
3. Cemu se opravicujes, komu? Ne razumem.

8-)
http://blog.stegnar.com

Samuel ::

mnja, blizu sam vseeno dalec.

najvecje trzne deleze imajo renomirana podjetja kot so IBM, Dell, HP, Compaq itd. In na zalost AMDju ni uspelo (oziroma njegovemu PR oddelku), da bi prodrli v ta segment. Prakticno vsi veliki vgrajujejo v svoje racunalnike le Intela. In tukaj je tudi problem z trznim delezem AMDja. Ce bi imel bolj sposobne ljudi v marketingu (v R&D jih ocitno ze ima), bi AMD bistveno bolj prosperal in imel veliko vecji trzni delez kot ga ima sedaj.

A mislis, da nekdo v nabavi v velikih podjetjih kupuje home-made racunalnike. Ne, kupujejo "brand name" racunlanike in to v ogromnih kolicinah. Za pisarniska opravila je pa cist vseen kurc, ce je noter Celeron 2000 al pa Athlon 2000+. Delez pokvarljivosti se ne razlikuje bistveno.

in imas prav: "Nobody got fired for buying IBM"
z nakupom nove serije IBMovih Opteron streznikov, noben ne bo izgubil sluzbe. :D

Samuel ::

ah, asPeter, prva revizija Intelovega 90nm proizvodnega procesa pokuri 103W.

ce ti je to "zlocesti" vir tvojega ponizevanja mene.

Dr_M ::

nekateri si prov zelijo da bi AMD propadu. ce se bo to zgodil....
ampak potem boste kr precej let se obdrzal te compe ki jih imate zdej. marsikdo bo premisljeval ali si nej kupi nov avto ali intelov (cist povprecen) procesor. neki mesecnih plac ne bo dost samo za cpu,kaj sele za ostalo.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Samuel ::

pa saj ni to bistvo te debate.

gre za to, da srecna nova lastnika Intelovih procesorjev - asPeter in Morphling1 (po dolgem vztrajanju pri AMDju), na vse nacine zatiskata oci pred tehničnimi problemi povezanimi z Prescottom in z vsem kar je povezano z njim, od 90nm tehnoloskega procesa dalje. Po drugi strani pa "odkrivata" morebitne tezave pri Opteronu, Ahlonu 64 itd.

ze sam naslov te teme pove dosti... :\
in seveda nima nobene veze z dejstvi, ki jih poznamo v tem trenutku.

asPeteR ::

->ah, asPeter, prva revizija Intelovega 90nm proizvodnega procesa pokuri 103W.

Najprej je bilo receno: "Novi Prescott pokuri cez 100W! ... Izdelani bojo .13 mikronskem procesu ..." in zdej "Novi Prescott pokuri cez 100W ... Izdelani bojo .09 mikronskem procesu ..."
Komu verjeti?
Sicer so pa itak vse te informacije neuradne tako da ...

->nekateri si prov zelijo da bi AMD propadu. ce se bo to zgodil....

Sploh ni vprasanje zeleti/nezeleti, trg bo pokazal svoje! Pac regulacija trga, slabe izdeleke izpljune dobre pobere. Osnovno vprasanje pa je zakaj trg sprejme neko stvar in zakaj jo izpljune. Recimo pri AMDju je ocitno, da je njihov marketing na psu. Ce jih bo kej pokopalo jih bo to. Ostalo je vse vzorno.
Mislim, da je AMD naredil generalno napako, da se je z svojimi Athloni tako nizko spustil ... Procesorji popolnoma primerljivi z 2x, 3x, drazjimi Inteli! Kar je ocitno, da nekaj ne stima pri AMDjevem marketingu.

->neki mesecnih plac ne bo dost samo za cpu,kaj sele za ostalo.

Mislim, kaksne izjave! Kaj mislite, da te teoreticno AMD propade(upam, da ne!) zavladal trgu kar Intel? Sicer pa se nekako ze namiguje ce AMD zabrede se globje v tezave, pride pod okrilje IBMja. Sele tedaj se pa bo razvil pravi boj! IMBemov renome, dolgoletne izkljusnje na podrocju procesrojev ... Zna postati zelo, zelo mocen igralec na trgu procesorjev za Home and Office.
http://blog.stegnar.com

Dr_M ::

Kaj mislite, da te teoreticno AMD propade(upam, da ne!) zavladal trgu kar Intel?
VIA sigurno ne :)

kdo pa drug se dela procesorje za x86??
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

morphling1 ::

Mondeo s tabo se sploh nima smisla pogovarjat, ker določenih dejstev sploh nočeš sprejet in vse kar dobivam, je občutek, da si neznasko želiš dokazat mojo veliko zmoto. Jaz sem vzel P4ko ker je trenutno toliko boljša od AMDja, v drugi mašini imam še vedno 2.55 GHz tbreda , samo proc ni primerljiv s 3.5 GHz P4ko. Če bi se ti vsaj malo sanjalo o performansah procov bi mogoče vedel da mi noben AMD v tem trenutku ne da takih performans kot ta P4. Hammer-jev pri nas še lep čas ne bo za dobit, na začetku bodo ekstremno dragi in tudi tisto malo ko se bodo navili mi ne bodo omogočali čisto nič več kot bi imel recimo z navito P4ko ali celo Tbredom, ja Tbredom. Proci naviti na visoke FSBje so nekaj čisto drugega kot default procesorji in glede na navijanje Hammerja bo to bolj default proc. Saj ne rečem da ko bo zadeva enkrat sfiniširana, ne bo ok, sam to letos ne bo. Za Prescote me pa tudi boli k*** tudi ti mi ne bodo prinesli skoraj nič v primerjavi s tem kar imam zdaj. Šele, ko bo socket T in DDR2 ter PCI express bom mogoče razmišljal o upgradu, to je btw še ena stvar, ki bo delala v prihodnjosti problem Hammerju, namreč integriran mem. kontroler ne podpira DDR2 in če bo zadeva postala popularna v naslednjem letu bo to sigurno en lep plus za Intel, medtem ko AMD čaka izdelava novega jedra ali pa odklop kontrolerja in zopet uporaba zunanjega na platah, posledično pa izguba velikega dela prednosti tega procesorja. Tudi oddana toplota me ne skrbi. proc., kateri koli že bo, bom v vsakem primeru hladil z vodnim. Vem samo, da za moje potrebe je trenutno Intel boljša izbira, vsekakor bom pa takoj ko bo kaj konkretnega in seveda dostopnega s strani AMDja zopet nadgradil glavno mašino, mene za razliko od koga drugega znamka ne briga, važno je kaj dobim za svoj denar ter seveda še bolj važno kaj dobim, ko zadevo navijem. Vse ostalo so babje čenče.

ps. glede naslova, ko bo AMD do konca leta naštancal par milijonov Hammerjev v trenutni obliki, bom z veseljem priznal kako sem se motil. Kakšna dejsta pa poznaš ti ? Par testnih primerkov, ki kroži po netu ter tu in tam v kaki trgovini, še ne pomeni dodelane in uspešne splavitve novega procesorja
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Brane2 ::


Hammer-jev pri nas še lep čas ne bo za dobit, na začetku bodo ekstremno dragi in tudi tisto malo ko se bodo navili mi ne bodo omogočali čisto nič več kot bi imel recimo z navito P4ko ali celo Tbredom, ja Tbredom.


Smiseln pogled. Folk se full pali na par deset % vecje performanse. Mene zadeva zanima samo zaradi SMP in 64-bitnega dela. Ko bom imel vsaj EN, magari svoj program, ki bo to izkoriscal (upam, da kmalu), bom sel v nakup. Stvar me zanima kot simulator. Namizna masina mi je za vsakdanje potrebe vec kot dovolj hitra. Nima smisla zaganjat denarja za pospeske, ki jih na mizi niti opazil ne bom...


Šele, ko bo socket T in DDR2 ter PCI express bom mogoče razmišljal o upgradu, to je btw še ena stvar, ki bo delala v prihodnjosti problem Hammerju, namreč integriran mem. kontroler ne podpira DDR2 in če bo zadeva postala popularna v naslednjem letu bo to sigurno en lep plus za Intel, medtem ko AMD čaka izdelava novega jedra ali pa odklop kontrolerja in zopet uporaba zunanjega na platah, posledično pa izguba velikega dela prednosti tega procesorja.


Mislim, da ne bo ravno tako. DDR2 uporablja full podobno signalizacijo kot DDR. Potrebna bo majhna predelava internega kontrolerja, predvsem pa bodo timingi bolj strogi. Ne vidim, zakaj bi to bil problem ravno Hammerju. Ce bo folk dajal DDR2 kontrolerje v NorthBridge chiperaj, zakaj ga ne bi v Hammerja ? Polege tega pa hitrost mem, kontrolerja ne bo tu tako kriticna, ker tu ne gre preko tega vodila vse (recimo AGP dostopi itd) ampak striktno samo stvari, ki imajo za vir ali cilj sistemski RAM danega procesorja. Tudi ce stvar ostane na DDR, to Hammerja ne bi smelo ubiti...


Tudi oddana toplota me ne skrbi. proc., kateri koli že bo, bom v vsakem primeru hladil z vodnim. Vem samo, da za moje potrebe je trenutno Intel boljša izbira, vsekakor bom pa takoj ko bo kaj konkretnega in seveda dostopnega s strani AMDja zopet nadgradil glavno mašino, mene za razliko od koga drugega znamka ne briga, važno je kaj dobim za svoj denar ter seveda še bolj važno kaj dobim, ko zadevo navijem. Vse ostalo so babje čenče.


Racionalno gledanje na stvari. In smiselno za enoprocesorsko mashino. Pri SMPju pa to zna zakomplicirati stvari. Pa tudi navijanje zna trpeti in zivljenjska doba CPUja, pa recimo napajalnika in kondijev na plati...


ps. glede naslova, ko bo AMD do konca leta naštancal par milijonov Hammerjev v trenutni obliki, bom z veseljem priznal kako sem se motil. Kakšna dejsta pa poznaš ti ? Par testnih primerkov, ki kroži po netu ter tu in tam v kaki trgovini, še ne pomeni dodelane in uspešne splavitve novega procesorja


Tako od dalec je videt, da jim stvar nekako dela. Ce znajo naredit 2+ GHz chip, potem bi moralo biti 1.4GHz in 1.6 GHz primerkov ko trave. Ce jih ima ze Mlacom v ceniku (in baje na stocku), bo mogoce pa ze nekaj na tem... Sploh pa, 23-ti Sept. ni vec dalec...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

Samuel ::

to morhling1:
zelo na kratko odgovor na prvi stavek: tipicno zatekanje k pokroviteljstvu!

problem tvojega pisanja je v tem, da gledas vse iz svojega ozkega zornega kota. Navijanje in se enkrat navijanje. Glej, procesorje navija mogoce 3% vsega folka. Kdo pa navija npr. Dellov poslovni racunalnik, tam v 23. stuku ene multinacionalke? Ogromna vecina uporabnikov sploh ne ve, kaj je to. Dobrega poslovnega uspeha, ki ga AMD krvavo potrebuje, si pac ne pridobis z masovno prodajo cenenih, overclockabilnih procesorjev. Potrebujejo nekaj vec, nekaj boljsega. Minili so tisti casi, ko je lahko Intel lahko v trenutku potegnil asa iz rokava in poteptal svojo konkurenco. Ce smo posteni, je imel AMD dolgo casa na trziscu boljsi produkt kot Intel. Prav neverjetno, Intel je potreboval skoraj tri leta, da je vrgel na trzisce nekaj vsaj tako hitrega kot je bil takrat Palomino 2000+. Pravzaprav ima Intel sele zadnje leto boljsi produkt kot pa AMD, pa se to v veliki vecini za misji ku*ac (Northwood 533MHz). Da o cenah sploh ne govorim. Veliko vecjo prednost mu zagotovo prinasajo novi 800MHz FSB HT procesorji. Vendar za koliko casa, za pol leta? Konfuzijo glede predstavitve ni tezko spregledati, vendar pocasi postaja jasno, da je bila namerna. Tvoje izjave ne tako dolgo nazaj, da AMD ne ve kaj hoce, da se sam ne ve, kaksne procesorji bodo na voljo (kateri socket), je otrocje lahko zanikati. Hecno a, kako lahko "zmedeni" proizvajalci matičnih plošč kot po tekocem traku predstavljajo svoje produkte ravno pred predstavitvijo Athlona 64. Ce bi bili tako zmedeni in brez informacij glede AMDjevih novih procesorjev, ze ne bi gledali prvih matičnih plošč na policah trgovin (v tujini). Prav tako tvoje navajanje nekaj dni nazaj, da bo imel Athlon 64 le pol mega oz. četrt mega L2 predpomnilnika je trditev, da nisi ravno na tekocem s temi stvarmi. Nikjer, a res nikjer nisem tega v zadnjih mesecih zasledil na webu. Podobno si se zdele lotil integriranega pomnilniškega kontrolerja. Ze na zacetku je bilo veliko govora o tem, da se bo ta krmilnik skozi cas spreminjal.Takrat, ko bo na voljo DDR2 pomnilnik, bo AMD izdal Athlona/Opterona z vgrajenim DDR2 pomnilniškim krmilnikom (poglej na shemo Athlona 64, to nima nobene veze z jedrom procesorja). In kaj je to tako grozno cudnega. To Intel prakticira skozi celotno linijo Pentium 4 procesorjev. Praktično vsaka nova verzija procesorja P4 je uporabljala nov tip pomnilnika in s tem seveda novo ploščo (RDRAM PC800, SDR, RDRAM PC1066, DDR266, DDR333, DDR400). Ta zgodba se seveda nadaljuje, saj Prescotta S478 po prvih podatkih tudi ne bos mogel uporabljati z DDR2 pomnilnikom.

Da gre v primeru Athlona 64 za zelo ocitno groznjo, kaze zelo razburkano dogajanje pri Intelu. Mocno je popravil lestvico padcev procesorjev v prihodnjih mesecih ter najavlja neke krizance med Pentiumom 4 in Xeonom. Xeona 3.06 1MB L3 pa verjetno tudi ni treba posebej omeniti.

Pises, da je 3.5GHz P4 hitrejsi od Tbreda na 2.55GHz. Ja bravo , no. Hvala bogu, da je hitrejsi. Pa dajva malo racunat. P4 2.4C + dobra plata za P4 te je prisla okoli 100+ kSIT. 1700+ dobra plata za Athlona pa koliko, recimo 50k SIT, pa se to je prevec. In kaj lahko dobis za podoben denar v tem trenutku pri AMDju? Dual plato + 2x 2100+. Tole navij s svojim znanjem, pa potem izmeri kaksna bo razlika. Sicer pa, kje pa je P4 hitrejsi? V aplikacijah, ki uporabljajo SSE2 ukaze? Daj, razsvetli me, prosim, a ti osebno uporabljas te aplikacije? Malo morgen. Pa HyperThreading. Kaj pocnes? A intenzivno uporabljas dve aplikaciji? Ma, prosim te. Na koncu bos reku, da lahko foldas in spilas kaksno zahtevno igrco. A zaradi tega si kupu se enkrat drazji sistem, ker lahko hkrati tudi foldas???? Pateticno. Kupite najnovejsi Dell, ob pisanju v Wordu boste lahko nemoteno foldali. Super, ni kaj.

Oba sistema Tbred na 2.55GHz in P4 na 3.55GHz sta izjemno hitra in presegata prakticno 99.99% vseh racunalnikov. In kaj si ti, a si res tako prekleto zahteven uporabnik, da bi resnicno potreboval kaj takega. Oba sistema si navil, jih enih parkrat stestiral, ugotovil, da je P4 za 25% hitrejsi od AMDja. A ko bi ti dal oba sistema pred tabo, ti "pozabil" povedati kateri je kateri in prepovedal testne programe, me prav zanima kdaj bi lahko ugotovil kaj imas pred sabo (pa pustmo foldanje, prosim).

PS: Tipicno zamegljevanje, o kaksnih milionih Hammerjev ti govoris?? V naslovu si napisal, da bo AMD opustil prvo generacijo Athlona.

DjTonic ::

Malo offtopic: morphling1 daj testiraj na tvoji konfriguraciji Geforce 4 in nalimaj score c forum, da vidim koliko točk oz FPS-jev boš dobil ;)

Zheegec ::

"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

njok ::

Zanmiva poteza tole vgrajevanje spominskih kontrolerjev v procesor. Do sedaj smo menjali RAM in plato, odslej bomo RAM in procesor. :)

Zheegec ::

Jp, to je slabša stran, RAZEN če je CPU cenejši od plate :D ali pa veliko bolj preprosto -- če ima še NB svoj DDR2 kontroler, kontroler v Opteron/Athlon64 procesorjih se itaq da izkopiti in bi uporabljal tega v NB, samo so pa performanse malo slabše -- torej dostopni čas, samo še vedno ne tako slabe kot pri K7 :D
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

morphling1 ::

Mondeo, ti vidim da si enostavno zapičil v to, da sem jaz zdaj največji AMD hater da ne gledam na nobeno star realno, ob tem mi pa očitaš besede, ki jih nisem nikoli omenil, če kdo ni realen potem si to ti, ki enostavno totalno podcenjuješ Intelove procesorje in si prepričan v AMDjevo trenutno superiornost. Pa da ne bo pomote tu ne debata o starejših procesorjih, to da je bil AMD nekaj časa nazaj 100% konkurenčen vsemu kar je imel Intel na za desktop trg meni ni treba niti malo razlagat, tu pa govorimo o trenutnem stanju in tu ne moreš zanikati da ima Intel No1 desktop cpu. Za bližnjo prihodnost jaz ne bom ugibal iz parih testov Opterona, koliko je sposoben, počakal bom na pravi desktop cpu in plato. Potem mi nekaj očitaš o mojih napovedih kaka bo bližnja prihodnost kot da bi se zadevo jaz osebno spomnil in jih napisal, če imaš že kaj za komentirat potem komentiraj originalne pisce novic, ker jaz sem zadeve samo povzel. Kakšne imaš ti informacije o cenenem Athlonu, ki naj bi po mojem (oz. po Edu) imel manj kot 1 MB L2, ne vem, ampak ne spomnim se da bi podal ti kak bolj konkreten link kjer bi govorili o čem drugem, ti se zanašaš enostavno na to da o tem ni govora, torej ma da bo 1 MB. Overclockers.com zgleda ne bereš, kaj ti je Ed Stroligo nesposoben pisec ? No jaz osebno Edovo mnenje zelo rad preberem in zgodovina kaže da večinoma zadane bistvo. Bistvo mojega mneja o integriranem mem. kontrolerju Opterona si totalno zgrešil, ne gre za to če je AMDju težko narediti DDR2 kontroler (čeprav čisto enostavno to spet ne bo, vseeno gre za nov procesor, remember Palomino delays) gre za kompatibilnost in predvsem psihologijo kupca, ki bo mislil da je bolje počakat, do bližnje prihodnosti ter DDR2, podobno je pri kupcih ko gre za samo hitrost in tehnologijo izdelave, če jim je vsaj malo jasno da je 0.09 in višji MHz za vogalom, kaj misliš koliko se jih bo odločalo za trenutno platformo, se spomniš Willamete katastrofe ? Vsem in tudi Intelu je bilo jasno, da bo naslednji (seveda dosti hitrejši) naslednjik kaj kmalu nadomestil prvo generacijo (in to je ta generacija, ki sem jo napisal v naslovu).
Zdaj pa da ti odgovorim še na tisto osebno zbadanje na koncu, kaj hudiča tebe briga kaj jaz počnem s svojimi računalniki, če sem sam pač velik fan vseh novih tehnologij to ni tvoja star, tudi to če hočem imeti vsak sistem up to date. Prehod enega AMD sistema na Intel me je prišel 40k (čeprav to spet tebe nima kaj zanimat) in meni ni bilo škoda tega denarja, vsak ima svoj hoby in to je eden mojih. In ja pri delu opazim razliko da imam HT sistem, seveda ne takrat ko surfam po netu (igrice igram pa praktično samo parkrat letno na kakem lanu), samo pri vsaki video obdelavi kjer je bil moj stari athlon zabit do konca, tu lahko brez težav delam ostale zadeve. In ja, folding je glavni razlog da sem zamenjal mašino :\ (kaka poceni fora ti je bila šele to...)

ps. tisto o miljonih hammerjev je bilo mišljeno kot čisti sarkizem.
pps. če maš kdaj čas lahko uletiš v Bof pa bova šla na kako pijačo in nadaljevala debato :)
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Zheegec ::

Heh, me zanima, kako bo povprečen Slo-Tech geek sprejel "Le Grande" tehnologijo, ki bo vgrajena v Prescotta (oziroma DRM)... saj ne, da bi imel kaj proti Prescottu (če zrihtajo to grozno segrevanje bo CPU zelo dober), ampak že zaradi tega bi se Prescotta ognil, pa če bi bil ob izidu $10 >:D
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

ferdo ::

alien3001: tle si tko u temo brcnu, edin če si pozabu 0 dopisat:D

mimo teme: ....kaj se menite o snegu, ki bo zapadel.... če se pa sankat nebote mogli:D
.: w w w . s l o - t e c h . c o m :.
.: I can`t believe the news today :.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ferdo ()

Zheegec ::

Kaj mi pomaga CPU za $10, če moram pa potem original Windowse kupit ;)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

ferdo ::

alien3001: kaj ti je?:\ si norca pojedu?

upam da blefiraš:D

Zheegec ::

Ferdo, ja res je to, La Grande se sicer lepo sliši, misliš da bo kakšen performanse boost 0:)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

morphling1 ::

Dej si prosim še enkrat preberi o čem se gre pri LaGrande, ker si brcnil v temo.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Zheegec ::

Hm, očitno sem falil edino ime - LaGradne ne bo DRM, samo vseeno bo Prescott imel DRM... Hm, sem mislil, da je LaGrande=DRM.
Anyway
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

morphling1 ::

Alien paranoja te daje. Btw tudi AMD je na tem vlaku. Sicer pa ne verjamem da bo prišlo v bližnji prihodnosti do kakršnega koli onemogočanja določenega softwera, kar se pa hackerske zaščite tiče mi je pa zadeva čisto cool.
Pa še malo o digital rights management
Sicer pa 100% sem prepričan da bo bios on/off opcija.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Zheegec ::

AMD tudi obljublja DRM za K9 ;((
Bom prebral drugič, me čakajo bolj pomembna opravila -- zzzzzz :D
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

nodes ::

Ne verjamem, da bi bil proti AMD-ju. Mislim, da Morphlinga bolj skrbi nakup novega sistema že ta mesec. :D

HT je zadeva, ki bi jo moral AMD čim hitreje vgradit v svoj procesor. Če ne moreš procesorja 100% obremeniti, kaj potem vloženi maljoni.

Brane2 ::

Je*esh HT. Naj dajo ven multicore Opterona.... :D
1
2
3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

K8: Athlon64, AthlonFX, Opteron (strani: 1 2 3 413 14 15 16 )

Oddelek: Strojna oprema
76745435 (23304) RC14
»

AMD ali Intel? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
876681 (5325) Dr_M
»

Zmagoslavje AMD64 bo moralo še počakati

Oddelek: Novice / Procesorji
332994 (2994) Mr.B
»

Intel(P4/Prescott) vs. AMD (Optreon/Athlon64)

Oddelek: Strojna oprema
181704 (1510) morphling1
»

Za vse potrebne -- Opterona kakopak :)

Oddelek: Novice / Matične plošče
192524 (2524) Samuel

Več podobnih tem