» »

K8: Athlon64, AthlonFX, Opteron

K8: Athlon64, AthlonFX, Opteron

««
15 / 16
»»

TribesMan ::

Xeoni ze dolgo niso the way to go, če smo čist pošteni...

Sicer pa Opteroni imajo v multi CPU kombinacijah napram Xeonom praw huronsko visok bandwith... tko da če rabiš dober I/O pol je Opteron nujna izbira.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Brane2 ::

Zame Xeon nikoli ni bil taprava stvar, težko pa rečem kaj več, ker sem sam obtičal na dualCPU platah.

Čeprav so Opteroni zakon, ti težko priporočim 4-way plate, ker so cene nore. Tako plate, kot Opteroni zanje imajo čisto odpuljene cene. Samo plata pa štirje CPUji zanjo bi te znala priti skoraj dva miljona SIT, vsaj pri nas.

Jaz bi na tvojem mestu, če se le da, skušal začeti z Dual CPU Tyanko s par čeap Opteroni, nato pa prešaltat na dual-core Opterone, ko pridejo ven, če že moraš.

Mogoče bi kazalo razmisliti, če tvoja aplikacija le ni taka, da bi jo lahhko rešil s štirimi S939 platami in AMD64.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Gandalfar ::

Hmm. Pol pa ocitno en dual-opeteron v navezi s hitrimi scsi diski. Kul. Ze iscem cenike po webu :)

Gandalfar ::

Brane2: problem je v tem da mora biti ta kista v hosting centru. Tam pa placujes hosting na kisto. Sicer 2Mio je verjetno vseeno malo prevec. Ampak met 2 kisti namesto 4-ih bo pa tudi bolj kul zaenkrat.

Zheegec ::

Pazi! Poceni dual-CPU in Quad-CPU plate za Opterone ne podpirajo NUMA, kar je obvezno, če si že pri nakupu Opteronov.
Sicer konkretno plat ne poznam, samo zelo pazi, da ima vsak CPU svoje memory vodilo in svoj RAM.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Brane2 ::

Hmm. Sem se ravnokar sprehodil po tej temi, od prvih do zadnjih postov. Zanimivo.

Zgodovina razvoja procesorjev v malem. :D
On the journey of life, I chose the psycho path.

TribesMan ::

Evo... prva plata je dual CPU, druga pa quad.

TYAN S2882U3GNR SCSI +VGA+2GBL+LAN+SATA 143.070 150.600
TYAN S4882UG2NR +SCSI+VGA+2GBL+SATA 392.844 413.520

Razlika je velika... se huje pa je ko ugotovis da so CPUji za quad delovanje dragi kot diamanti... :> Sicer mlacom ima na ceniku samo najhujseg... sam ta kosta preko 400kSIT... torej je bila Branetova ocena kar primerna. Ce bi dobil kaksne CPUje z nizjo frekvenco, potem bi mogoce slo za okoli 1.2MIO. Ker pod 200kSIT pomojem ni quad opterona, oziroma sej quad opteroni sploh ne obstajajo moras 8xx serijo kupovat...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Gandalfar ::

A ta dual ma NUMA?

TribesMan ::

Neki sem googlal in ljudje pravijo da ima.
Glede na to da je to Tyanova najdrazja plata za dual CPU mislim da mora met...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Brane2 ::


Brane2: problem je v tem da mora biti ta kista v hosting centru. Tam pa placujes hosting na kisto.


Ehh, ko bi ti videl, kaj sem že stlačil v svojo kišto.

Evo, ravno sem sešvasal eno kišto, ki jo moram odnesti h SGN-ovcem v kolokacijo. V Minitowerček sem stlačil dual CPU plato (stara dual P3 jajca, a delajo, zato mi jih je blo žal vreči stran) in devet diskov:
- 3 x 120 Gb WD ( 2 diska v RAID-1 + 1 disk kot hot spare)
- 6 x 160 Gb WD ( 5 DISKOV V RAID-5 + 1 disk kot hot spare)

Ker so tipi rekli, da v mojem primeru raje vidijo minitower kot 19" pixno, je vse skupaj videti takole:

SPREDI


NOTRANJOST



Jut grem samo še v Bauhaus po tisto kromirano ročko, ki jo priviješ na predal, da jo prbijem na vrh za lažje prenašanje in stvar je nared... :D

-- sem dodal slike, upam, da ne zameriš --
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

kuglvinkl ::

Ampak, držmo se teme.
Your focus determines your reallity

Zheegec ::

Aaaa, noro :D

NUMA zagotovo nima, če so sloti za RAM samo na enem mestu, torej morajo biti levo od CPU0 4 sloti za RAM in desno od CPU1 4 sloti za RAM, pa mislim da ima plata 100% NUMA.

Pa ne pozabit, da je treba RAM kupovati v parih, torej samo en modul za en CPU je no-go.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

TribesMan ::

Tle je slika te Tyanke: Tyan 2882

Vsak CPU ima svoje 4 slote... razporejene kakor že so. :)

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

sharp ::

Ha,ha brane tale pogled v kišto mi je nekje znan:P

MEDENA ::

AMD Sempron 3200+ 90nm Winchester core, socket 939

njam njam to bo šele zanimivo....kaj menite o procu ? Zaenkrat ga še ni na voljo.....upajmo,da bo cena nekje ugodna :D aka 30-35k SIT :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MEDENA ()

Tilen ::

256 L2?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

MEDENA ::

AtaStrumf ::

Medena dej prosim te delaj aktivne linke (gumb povezava, če mogoče ne veš kako), ampak po C/P-ju linka sem ugotovil, da tam ne piše ama nič o tem novem, "rahlo" sumljivem Sempronu. Kaj se bo zgodilo z S754, če bojo tudi Semproni prešli na S939??? To skor ne morem verjeti.

Gandalfar ::

AtaStrumf: namig .. oznaci link in v firefoxu s srednjim gumbom klikni nanj :)

Boki_ ::

Offtopic: Nekateri uporabljajo tut IE :D
I'm back

Tarzan ::

Sem v gugl vpisal sempron 939 in prvi od linkov, ki so se mi zdeli zanimivi je bil tale.
Google is your friend ;)

AtaStrumf ::

Sam še to je treba zdele AMD-ju, še en socket za Semprona ja, pol so pa uspešno naredili največjo zmedo med procesorji enega proizvajalca ever >:D.

OK Intel tudi dodaja BS features, kot recimo megabajte raznih cache-ov in dela "nove" procesorje, tako da AMD ne sme počivat, če želi obdržati to titulo :D.

Blah vse to. Jaz samo čakam E stepping, po možnosti mobilce S754, da ga navijem na 3 GHz na zraku, ostalo enostavno ni vredno denarnega vložka. Mogoče bo dons kak OC testek izšel na anandtech-u kar z novim "E" Opteronom, čeprav nekako dvomim, da kakšna opteron plata podpira navijanje.

Drugače pa Gandalfar najboljš, da kar spišem kak plugin za IE, ki mi vse kar se začene na www in http avtomatsko naredi v link, ker je MEDENA tolk len. Ja to bo najbolj rešitev >:D. Resno no, ne da se mi menjat brskalnika samo zaradi takih stvari, ker mi drugače za mojih 99% surfanja IE čist OK deluje, za kaj extra pa odprem opero.

MEDENA ::

sam za štrumfka :D

ATASTRUMF :P

AtaStrumf ::

Čestitam MEDENA, prav ponosen sem nate :D, buuuuuut še vedno ne vem kaj si hotel v tem linku pokazat :\. Kako enmu newbie-ju razlagaš da nima pojma o navijanju? Kaj ima to veze z S939 Semproni? Mogoče si hotel dat kak drug link?

Tilen ::

Blah vse to. Jaz samo čakam E stepping, po možnosti mobilce S754, da ga navijem na 3 GHz na zraku, ostalo enostavno ni vredno denarnega vložka. Mogoče bo dons kak OC testek izšel na anandtech-u kar z novim "E" Opteronom, čeprav nekako dvomim, da kakšna opteron plata podpira navijanje.

CPU AMD Sempron 3000+ Mobile (25 W)

8-O
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

AtaStrumf ::

Wau, lepa najdba Tilen :). Edin kar mi je čudno je da ima oznako 3000+ in 1,8 GHz frekvenco, kar je malce nenavado glede na to da ima 3100+ tudi 1,8 GHz, vse ostalo pa izgleda isto. Mal sem bil razočaran tudi nad tem, da se baje novi E stepping verjetno bolj greje kot stari, kar je mal čudno. Še zmeraj zna bit boljši navijalc, samo zgleda da niti SOI in SS skupaj ne moreta zaustavit hitrega naraščanja leakanja toka z naraščajočo frekvenco. Me sad :'(.

Že vem razlago, za nižjo PR cifro mobilnega Semprona. Stvar se mora sedaj primerjati z Dothan Celiji in ne več Prescott Celiji, tako da je še 3000+ zelo optimistična oznaka :D. Aja pa drag je sem še pozail pripomnit prej. 40,5k

Zgodovina sprememb…

Zheegec ::

Hja, to so številke od AMDja, torej maksimalni TDP pri najslabših pogojih, ta številka pa velja za najhitrejši procesor na 90nm SSOI procesu, ki BO nekoč prišel. To je nekakšno priporočilo izdelovalcem osnovnih pošč.
SLIKA
Če 2.4GHz 90nm Athlon64 porabi skoraj 40W na full load, potem težko 2.6GHz Opteron na 90nm porabi ~100W, kajneda?
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zheegec ()

AtaStrumf ::

Samo en problem je tu: 3500+ 90 nm je S939, ki deluje pri 2,2 GHz in ne 2,4 GHz in poraba ne narašča linearno. A si prebral link, ki sem ga jaz dal? Zgleda, da bo že 2,6 GHz porabil cca. 90W.

The "old" 90nm chips go up to 2.2GHz, and have a maximum wattage of 67 watts. The "new chips" have two wattage standards. Up to 2.4GHz, the maximum wattage is 85.3 watts, and at 2.6GHz, the max is 92.6 watts.

kuglvinkl ::

Držite se teme. Če imate specifičen problem, si MORATE odpreti novo temo. Tole je SPLOŠNA razprava o tehnologiji K8.

In potem moram zbrisat odločne poste (Tribesmanovega, sorry), vrag vas vzel.
Your focus determines your reallity

AtaStrumf ::

Tukaj je razlaga zakaj ima nov Sempron Mobile oznako 3000+ in ne 3100+ pri 1,8 GHz. Ima samo 128 KB L2 Cache-a :|. Katastrofa tale AMD kva ga serjejo. No k sreči bo tu še 2800+ mobilc, ki bo imel še vedno 256 KB in res so narejeni na 90 nm, kar je to kar smo hoteli, samo na koncu koncev, laufa samo pri 1,6 GHz in če pogledamo cene, se sploh ne splača napram S939 90 nm 3000+. Tudi navijat bo mal jeba čip, ki v osnovi laufa pri 1,6 GHz. 1:1 lahko kar pozabimo. AMD nas je spet razočaral.

Tilen ::

Samo 128 L2 ? 8-O Pa performance?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

AtaStrumf ::

Ne vemo še, bo treba počakat na kak test. Samo peezda to so že frekvence P-M-ov in skor brez Cache-a. Bljak, pfej, fuj |O.

Zheegec ::

Če pozabimo na ostalo - ne vem, kaj je narobe, če ima malo L2 cache, saj to ni Pentium 4, to pomeni okoli 5% počasnejše delovanje, na pa 25% 0:)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

AtaStrumf ::

Hja samo to je aditivno, če ne še celo kaj več. 5% redukcija iz 1 MB na 512, pa 5% iz 512 na 256 pa 5% iz 256 na 128 in je to že 15% samo tukaj. Pol nima x86-64 pa še cena ni dost nižja (OK saj to so mobilci, tako da obični bojo verjetno nekoliko cenejši) pa je to že bolj jajc od procesorja. Medtem ko intel izboljšuje proce jih AMD poslabšuje. Kje je tu logika? Pri Intelu je 2 MB L2 Cache-a standard pri AMD-ju pa 512 oz. 256 KB. Kje je tu napredek od Throughbredov in Bartonov? Preveč "različnih" procov imajo, ki si hodijo medsebojno v zelje in to je rezultat. Če bo šlo tako naprej bo šele kak A64 3200+ Mobile dovolj dober proc za navijače, samo bo pa drag kot žafran in se jih enostavno ne bo splačal kupovat napram S939 A64-kam.

Če pogledamo oznake teh novih Sempronov:

SDA3000AIO2BA, SDA2800AIO3BA and SDA2600AIO2BA

vidimo, da imajo vsi na koncu BA, v primerjavi z BI oz. BL pri 939 A64 oz. novih E0 Opteronih. A kdo ve kaj lahko sklepamo iz tega? Na uč se zdi, kot da gre za najstareši, hence najslabši, stepping, samo to ni glih logično.

Brane2 ::

Meni dual Opteron na 1.4 GHz laufa tako dobro, da ga ne mislim menjat z ničemer manj kot kakim hitrim dualcoreom.

Tako tudi ti Semproni niso namenjeni frizerjem ampak tajnicam in podobnim ne najbolj zahtevnim uporabnikom.

Taki se ne bodo sekirali za 20% hitrosti gor ali dol pri 2+ GHz modelih. Itak bi po tržni logiki morali takim nameniti počasnejše modele, a se razvoj toliko posebnih čipov ne splača in je torej manjši L2 pravzaprav zanje optimalna rešitev, saj gre za res bolj ekonomičen izdelek, tako za proizvajalca (ker je die manjši ali ker gre za navaden čip z odklopljenim delom L2) kot za kupca (cenejši čip, manjša poraba).

Stvar bi celo znala biti uporabna za kake posebne namene, recimo drobljenja števil v manših zankah v kakih specializiranih simulacijah, ki bi lahko izkoristile overclockabilnost in visoko frekvenco dela ter ceno in porabo, bi pa znale živeti z majhnim L2. Recimo kake simulacije električne ga polja, mogoče raytracing itd.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

Boki_ ::

Hm... Če bo L2 oklestljen, a je mogoče da bo ista fora kt pr novih duronih neki časa nazaj, k si z L2 modom odklenu preostali L2? Pol bi bu to kar soliden proc...
I'm back

xenon74 ::

Začelo se je!:D
AMD bo po napovedih danes prikazal svoj dual core Athlon64 procesor (Toledo), ki je namenjen za desktop. Procesor naj bi izšel v drugi polovici 2005.
Link do novice@C-net .com.
Torej kakor mi je znano bodo dualcore Opteron izšli letos poleti (predvidoma v juniju) Sočasno (lahko pa tudi že prej) naj bi prišla tudi nova AMD Turion64 platforma/proc.?? za lahke mobilne čarunalnike, ki bo konkurirala Centrino platformi (Takrat bo verjento intel že prodajal Sonoma Centrino)
cenTurion64.
ATI je napovedal/izdelal čipovje za Turion64

Skratka obeta se zanimivo leto.

Intel naj bi v prvi polovici izdal dualcore Itanium procesorje - nadgradnjo Centrino platforme (Sonoma)
Po napovedih naj bi dualcore desktop čipi izšli pred DC AMD64 procesorji - Ali kdo ve kaj več o tem? - So mogoče že bili predstavljeni?
dual core Xeon čipi naj bi po napovedih izšli šele v letu 2006.
dual core mobilni čipi (Yonah) naj bi izšli enkrat letos??? Baje imajo 110W TDP?:( :( :( :O :O :O :O

X74
http://setiweb.ssl.berkeley.edu/team_display.php?teamid=30319

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: xenon74 ()

xenon74 ::

Nov obvezni test za čitanje - Sun je predstavil novo 3U mašino:
4-way Opteron server Sun fire V40z

X74
http://setiweb.ssl.berkeley.edu/team_display.php?teamid=30319

xenon74 ::

dual core Athlon64 je bil predstavljen s frekvenco 2.4GHz, TDE= max 100W
To je frekvenčni nivo Athlona 3800+, če upoštevamo 512Kb L2/core + dual channel. trenutni A64 3800+ TDP = 89W
Vir: VARBussines


Našel sem nekaj januarskih novic o Intel dual core desktop procesorju - Smithfield še ni bil uradno predstavljen - najavljene so bile frekvence od 2.8/3.0/3.2 GHz 1MB L2/core
TDP naj bi bil 130W, kuril naj bi 125A. Pojavljale so se špekulacije da Smithfield naj ne bi bil pravi dualcore ampak pravzaprav dva P4 "povezana" skupaj v istem paketu.
Vir: The Registerin THG

X74
http://setiweb.ssl.berkeley.edu/team_display.php?teamid=30319

xenon74 ::

Zanimiv test! Battle Royale
Na HWAN so testirali novi intel 660 navit na 4GHz in ga v različnih testih (games, RAR, Lame, 3dmark, Valve) primerjali kako se obnese proti AMD64 FX-55 (2.6GHz)

Zaključki so presentljivi: Pentium 4 je potrebno naviti na 5.2GHz da preseže AMD FX-55 v igrah kot so Doom3, HL2 in FarCry. kar je 2x večja frekvenca kot jo ima FX procesor, poleg tega je potrebno extremno hlajenje.

X74
http://setiweb.ssl.berkeley.edu/team_display.php?teamid=30319

Neo12 ::

AMD Athlon 64 2800 ali je to 64 biten procesor.

Brane2 ::

Da.
On the journey of life, I chose the psycho path.

jest10 ::

MEDENA ::

Venice in San Diego 4 aprila !!!!!!

http://www.aceshardware.com/forums/read...

Samuel ::

Mr.B ::

Za video žal še vedno intel malo naprej..
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Gandalfar ::

Kolk je razlika v ceni?

Zheegec ::

Škoda, da je tako skromen test, je še ogromno programov, kjer bi lahko testirali.

Za cene se še nič ne ve.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

AtaStrumf ::

bajro ::

nice .. :)

Lp
survivor, not statistic

'nesposobni so sposobni onesposobit sposobne'
««
15 / 16
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kje do Opterona 939 (Dual core) ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
926383 (4545) Pyr0Beast
»

90 nm Athlon 64 je tu

Oddelek: Navijanje
282166 (1587) AtaStrumf
»

opteron vs p4

Oddelek: Strojna oprema
241961 (1669) TribesMan
»

Athlon 64 DA ali NE? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1316960 (4483) Jeronimo

Amd opustil prvo generacijo Athlona 64 ! (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
19210552 (7341) Zheegec

Več podobnih tem