» »

K8: Athlon64, AthlonFX, Opteron

K8: Athlon64, AthlonFX, Opteron

««
2 / 16
»»

Dr_M ::

nodes: u wish :)

iz ananda

Despite the fact that chipset costs have gone down (as there's no more memory controller), motherboards will not reflect the lower price initially according to motherboard manufacturers. AMD is positioning the Athlon 64 as a premium part and thus the motherboard manufacturers will position their solutions competitively, but don't expect to see lower-than-Socket-A prices.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

nodes ::

Verjetno dodatni kontroler ne vpliva na celotno ceno mamaplate. Na končno ceno se obesi cel roj muh.

Sam če kontrolerja ni, lahko vsak cepec naredi enako hitro plato (chip-set) (vsi tudi ne rabijo gor čipov za kvaliteten zvok, FW...), potem le naredi svoje konkurenca. :\

P.S.

če si še tako domišljav

P.S. S.

Najcenejše plate se danes dobijo za 13k, zakaj ne bi šlo nekaj podobnega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nodes ()

HardwareMaster ::

Hi folk, mene zanima čist neki neumesnega, pa ker vidm da velik veste o stvari bi prašu ene par stvari (mogoče mi daste sam kak link da si preberem, ker sm čist zgublen).
Am zanima me razlika med AMD A64, A64FX in Opteronom. Bral sem nekje da bo A64 imel 64 bitni memory kontroler, A64FX pa 128 bitnega (če sm kej narobe napisal pardon). Pol me pa še zanima kakšne so razlike med NF3 150, 250 in 250pro.

Pa a AMD zanalš komplicira in dela zmedo, v času Tbjev so izdali proc in se je točno vedl kaj boš dubu, zdej pa pride proc vn, pa ma tolk imen da si čist zmeden, isto pr NF3 čipovju.

Hvala za odgovore in lepo pozdrav.

Dr_M ::

HardwareMaster: ubistvu si si ze sam odgovoru na prvo uprasanje.
Opteron je namenjen serverjem in mocnim workstation compom z 2,4 ali 8 prorjev. tko da za enga home userja ne pride v postev.
A64FX je popolnoma isti kot opteron 100 , samo da dela na visjih frekvencah.
kar se pa tice nforce3. nvidia ga je pri 150 neki hudo polomila. HT dela namesto predvidenih 800mhz na 600mhz. pa se sata integrirani sata so mogl izklopit.


nodes: seveda bodo plate nekoc po 20k sit. ampak takrat bo ze K9 na policah.tega pa ne pricakuj prej kot cez ene 3-4 leta.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

morphling1 ::

Ja A64 ima enojni 64 bitni spominski kontroler, medtem ko imata Opteron in A64FX dvojnega torej skupno 128 bitnega. Razlika med FXom in Opteronom je da slednji omogoča multi procesorske konfiguracije, ker ima dodatne HT linke.
Glede čipseta, nVidia ga ni čisto nič posrala, je pa res da pri NF3 150 deluje HT s 600 MHz, kasneje pri 250 bo deloval s 800 MHz, to se ne pozna veliko na performansah vsaj pri trenutnih frekvencah teh procesorjev ne in je čipset po testih skoraj povsod v vrhu (seveda je edini konkurent VIA)
Nforce3 150 pro:
The list
NVIDIA enterprise-class networking technology
NVIDIA IEEE 802.3 MAC (Media Access Controller)
Supports 10/100 BaseT Ethernet/Fast Ethernet
ACR and CNR Interface Support
NVIDIA StreamThru technology
NVIDIA RAID Technology
RAID 0 disk striping for highest system and application performance
RAID 1 disk mirroring support for fault tolerance
RAID 0+1 disk striping and mirroring for highest performance with fault tolerance
Triple Fast Ultra ATA-133 disk drive controllers
Each interface supports two devices for a total of six devices
Third IDE interface can support two IDE-to-SATA bridge master/slave fonifugration devices to support up to 2 SATA ports
Third IDE channel additional supports an overclocked mode to achieve UDMA-150 to match the 150MB/sec of SATA link interface
AGP 8X Interface
HyperTransport
USB 2.0
Support for up to 6 ports
AC’97 2.1 compliant interface
Supports 2, 4, or 6-channel audio
SPDIF output (Stereo or AC-3 output)

nforce 250 pro
nForce3 Pro 150’s feature set is already well above AMD’s 8000 series chipset, but later this year NVIDIA will be adding the nForce3 Pro 250 to its product lineup. The nForce3 Pro 250 builds largely off the design of the Pro 150, the key additions being an integrated Silicon Image SATA link and transport layer for native Serial ATA support. (nForce3 Pro 150 can support Serial ATA through the third IDE controller, but an external chip will be required.) Four Serial ATA ports and two IDE channels are supported by the nForce3 Pro 250. Like nForce3 Pro 150, RAID Levels 0, 1, and 0+1 are also natively supported.

The second addition with nForce3 Pro 250 is Gigabit Ethernet.

Both chips will be pin compatible with each other (688 pins total), making the nForce3 Pro 250 a drop-in replacement once it’s available. This will ease development and manufacturing costs for motherboard manufacturers, bringing nForce3 Pro 250 motherboards to market sooner.

Tako da SATA native bo mogoče šele s nforce3 250 nato recimo gigalan ter seveda 800 MHz HT link, ostalo ostane kot pri 150
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

HardwareMaster ::

Hvala lepa za odgovore.

Se pravi da bomo kupovali A64, ker bosta A64FX in Opteron predraga za nas smrtnike :D

Razlika med A64FX in Opteronom je pa, če sm prov zastopu tko kot je blo učas pri "navadnih" Athlon in Mp Athlon?

Grem se mal teste brat, da pridem spet mal k sebi iz tega dolgega zimskega spanca:D

LP

morphling1 ::

Ja tako nekako, s to razliko da A 64 FXa ne bo mogoče predelat na Opterona ker ima izklopljene dodatne HyperTransport linke, razen če se bo našla kaka poceni finta s svinčnikom ki jih bo ponovno vklopila :)

Zelo zanimivo branje o težavah ki jih ima oz. jih bo imel v prihodnjosti AMD s svojo proizvodnjo. Ter off topic toda niti nič manj zanimivo, nVidiin fall refresh cycle, ter nekaj o nV40

I just love it :)
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Dr_M ::

Although AMD says that the Athlon 64 FX is for use in single processor environments only, the current version appears to have all three Hyper Transport links - meaning that it can work in multiprocessor environments just like the Opteron. AMD has indicated that future versions of the Athlon 64 FX would only have a single Hyper Transport link, but there's no way of knowing when that will be.

iz ananda.


PS: kar se pa tice nv40....W00w...stvar bo sekala. se bo mogu ATI hudo hudo potrudit da jih bo dosegu...samo ne se z r420:)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

morphling1 ::

Tisto sem spregledal, če je res in da ni samo njegov primerek bil kak inženirski potem cool, čeprav je v bistvu vseeno, ker cena FX ni nižja od Opterona.

Jep nV40 sem tako in tako prepričan, da bo ok, najbolj se mi je v prejšni novici zdel zanimiv razlog za glavne probleme NV3x serije, dosti verjetno se tisto zdi. Upam da bodo že z nv36 in nv38 vsaj malo popravil ps2.0 perf. izdelava pri IBMu v lowK 130 nm pa obeta nore hitrosti in če ne drugega bodo s tem nadoknadili razliko do ATi-ja ker se govori celo o 600 MHz, btw je kdo videl novo hladilno rešitev te karte, rebra zgledajo kot kak cpu cooler :)
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

noraguta ::

jah dokler ne pride do prenosa prizvodnje k IBMu AMD ocitno ne more presect 15-20% trznega deleza. glede na to da je to sele v daljno prihodnosti (65nm cipi) bo AMD do tedaj bolj ali manj zivotaril.Ze pri atlonih se je nekaj vecjih prizvajalcev odreklo AMDju ker preprosto ni bil sposoben zagotoviti zadostne kolicine procesorjev. Na roko mu gre edino da je njihov ISA pozegnan od MSa in se je tu intel prisiljen prilagajat.V 64 bitnih testih se lepo poznajo dodatni registri , ki je bila rak rana X86 arhitekture napram ostalim. Medtem ko jo je Intel reseval mehko je AMD udaril na ve ali nic in razsiril obstojec ISA. Tako da po mojih predvidevanjih bi moralo to poravnati vecino Hyprethreding boostov brez spreminjanja programov.
Kaksnih vecjih redukcij predpomnilnika si pa ne morejo privoscit. Najbrz je izhod le prehodu na 90 nm tehnologijo.


Zanimivo bo se tole. Najprej pa je potrebno docakati izid sw-ja. Precej lezi tudi na MSju kako misli distribuirati razvojna orodja etc. Ce bo zadeva v stilu ena istalacija za obe platformi je uspeh dosti bolj verjeten kot pa, ce namreavajo razbiti Visual Studio v vec inacic. Se nobena platforma katero je MS podprl kljub superiorni racunski moci ni uspela po mojem meneju predvsem zaradi tega.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Zheegec ::

"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Dr_M ::

The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Mr.B ::

France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Brane2 ::

Fino. Cene bodo sle dol prav kmalu.. :D

zile ::

Demos and Downloads 8-) Če kdo že furam ATHLONA 64. :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zile ()

HardwareMaster ::

Madona mene že matra tale procesor in vse, komi čakam da bojo cene padle tako nizko da si ga bom lahko prvošču:)

Nebi se pa rad nategnu tko ko sm se takrat ko sm kupu prvega TBja, sm dubu u slot-a obliki, kera je šla vn iz proizvodne, zdej mam pa en K****:8)

kuglvinkl ::

Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

morphling1 ::

Wow, it's f***ing HUGE. Kot da bi gledal prvega Slot A Thunderbirda :D
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

TribesMan ::

Morph, kaj si pa mislil, sej ma 1Mb cache, to odnese ogromno prostora.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Zheegec ::

Auč :D
Menda to ni ravno zdravo, ker je SOI jedro zelo krhko :8)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

mile ::

model ga je kar lepo popraskal (zgoraj desno)

zile ::

Kwa zdej ?

Učas je bla kriza k je bilo jedro premajhno in se je folk bunil, da je full težko odvajat toploto iz tako majhega jedra, zdej je pa prevelko, ali kaj ? WTF >:D
Zmer neki narobe. Ah ja. :\
To je procesor tip-top :D

Brane2 ::

Hmmm. Sem upal, da bohjo spodaj kaki bridgei za precvikat itd. Pa ni nic. Samop apr kodijev za blokado napajanja...

morphling1 ::

Ja Zile proc je cool, samo pri tej velikosti ne bodo nikol pocen, to je bil mišljeno z mojim komentarjem o velikosti :)
Je pa res to kar je napisal Brane, nič ni možnosti za kake modifikacije, zgleda da grejo po Intelovi poti, ker kot mi je znano množilnika ni moč spreminjat, to pa pomoje kar precej omeji možnost navijanja. Bomo videli če bo v prihodnjosti kak mb maker pogruntal kako foro in se bo vseeno dalo manipulirat z množilniki v biosu, no ja še vedno ostajajo razmerja spomina, samo tudi tega večina plat še nima.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

zile ::

Hmm kako so pa navil na 214x14 pol v novicah ?

kuglvinkl ::

V novici gre za FXa. Ti imajo odklenjen multip. po defaultu.
Your focus determines your reallity

morphling1 ::

Z FXom si nimaš kaj pomagat, je predrag, zanima me če je A64 odklenjen .
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Tarzan ::

Se mi zdi, da so vsi odklenjeni, ampak so/bodo plate imele zaklenjen BIOS. Če je to res, bomo spet nalagali OC BIOSe gor ;)

Držimo pesti!

DjTonic ::

Nekaj glede pomnoževalnika pri Athlono 64 FX Klik do AnandTecha ;)

Zheegec ::

roadmap

Izgleda kar optimistično, če je roadmap resničen, lahko pričakujemo kar poceni A64 3000+ varijanto, s tem bo AMD64 prav gotovo pridobil na popularnosti/prodajanosti.

Pa še tole :D
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Predator ()

Zheegec ::

"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Zheegec ::

Huh, ta tema je kar nekako zamrla (sicer logično dokler Athlon64 ne bo dobavljiv za spodobno ceno + plata).
Anyway, Opteron 2.2GHz (x48) & Athlon 64 2.2GHz (3400+) ter Athlon 64 FX-53 (2.4GHz) očitno izidejo kmalu, neuradno seveda :D
Še vedno pa čakamo na A64 3000+ >:D
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Dr_M ::

vedno se vse vrti okoli - čakanja.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zheegec ::

"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Vesoljc ::

a na plato s socketom 940 lahko zadegaš kšnga "manjšiga" (recmo unga z prbližno 750 socketom)???
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

asPeteR ::

->a na plato s socketom 940 lahko zadegaš kšnga "manjšiga" (recmo unga z prbližno 750 socketom)???

Jasno da ne.:\
http://blog.stegnar.com

morphling1 ::

Mah še vedno nič ne kaže, da bo leto 2004 kaj posebnega kar se procesorjev tiče. AMD zopet bluzi s cel kup novimi čipi, ki so sami sebi konkurenca namesto da bi normalno določili kaj kam paše in se tistega držali, 90 nm procev ne bo verjetno še lep čas, A64 pa tako in tako ni za dobit, vodstvo te firme je za razliko od inženirjev totalno nesposobno Po drugi strani pa tudi Intel ni nič bolši. Še vedno uradno ne priznajo da imajo s Prescotom dejansko neke kar konkretne težave, saj so pravkar napovedali 3.4 GHz P4, kar seveda nima smisla če bi šlo s Prescoti vse po planu.

Ostanite pri navitih Bartonih in P4-kah (btw kar konkreten price drop so doživele) :)
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Zheegec ::

"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Brane2 ::

Hehe. Saj sem reku, da bodo ravno zaradi Opterončkov šle cene obstoječih "starih" P4k in Bartonov dol... :)

Edino škoda se mi zdi, da še vedno ni taprave dualCPU Opteron plate pa solidnih Opteronov za pameten denar sedaj, ob koncu leta, ko podjetja zapravlajo denar na nakupe za opremo itd, ampak se bo to zgodilo mogoče enkrat marca...

Jux ::

A ma kdo kakšen link do dobrih člankov o x86-64 tehnologiji. Pa ne me napast, poglej na google, tam najdeš ful šrota tko da če je kdo že kej hudga izbrsku, tell me plz.
web&blog&etc: http://lukabirsa.com

Zheegec ::

Uh, sem imel polno, pa sem formatiral.
Zraven pri testih (recimo na Anandu) imaš veliko razloženo - vsaj ponavadi.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Dr_M ::

The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Dr_M ::

prihaja sis755.


SiS is now releasing their Athlon64 solution, which we are evaluating in this look at the SiS755 chipset. SiS does run at 800 HyperTransport, and SiS also has implemented the ability to run the PCI/AGP speed asynchronously, so they have the ability to fix PCI/AGP speed.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

kuglvinkl ::

Bosta morala Via (komunikacija med NB in SB je samo 533 Mb/s) in nVidia (slab nabor default funkcij (SATA, ... in 600 MHz) plunt v roke. >:D
Your focus determines your reallity

Brane2 ::

Hehe. Moja Opterončka sta že sestavljena. Samo nisem ju mel čas stestirat. :)

No, pod sestavljena misilim vdelana v plato in privita v tavelke Chieftece. Mater je pogled. Zgledata ko Twin Towers.

V glavnem, tele Tyanke so impresivne tudi tko na pogled, s šraufanjem tega pa je blo nepričakovano veliko dela.

Edina pripomba je nad stock hladilniki, ki so malo pregrobo brušeni in sem se moral zaj* z vodobrusnim papirjem.

No, pa še ena pripomba na ohišje. Tud tanajvečji Chieftechi očitno niso mišljeni za dual Opteron stroje, saj drugi CPU blokira dostop do bayev za HDDje. ;(

No, to bom že zrihtal, samo ni v redu da moram žagat po novem ohišju. Tudi ne vem, kje bom dobil 70 cm kable za IDE enote (CDROMi DVDji itd, saj ima Tigrica konektorje povsem na spodnjem robu, ohišje je pa visoko.

Brane2 ::

Aja, hladilniki so fascinantni. Popolnoma iz bakra in z veliko full tankimi rebri ali že kar lističi (debeline cca 0.3 mm na uč).

Končno so uredili tudi pritrditev 100%. Stvar pritisne ko svinja, plata pa ne trpi toliko.

Ne vem, kdaj me bo prijelo šarit tam s kakim drugim hlajenjem...

kuglvinkl ::

Sam sem 90 cm IDE (ATA100) kabel nabavil pri Cool-pc.org.

Dej slike! >:D :)

Glede ohišja, hja, to je v bistvu midi tower s štukom. Škoda, da si ga že nabavil, namreč, sam bi ti toiplo priporočal Lian Li PC-71, ki je precel globlji (in drag...).
Your focus determines your reallity

Brane2 ::

Ja, res je. Ko se je nabralo za vso ostalo robo, se mi ni dalo posebej zapravljat še za pixno, ki je pri meni vedno povsem obrobna stvar.

No, teli Chiefteci sploh niso slabi in zagotovo dva razreda nad vsem, kar sem imel do sedaj.

Evo ene slikce zaprtih dvojčkov za začetek, ostalo sledi. Ravno sem se vrnil iz REMIS-a s kabli za diske (90 cm okrogli UDMA 100) in ostalo šaro...

Zraven sem dal staro minitower kiblo za lažjo primerjavo...



Slike nisem kaj dosti zmanjševal, bo že ST naredu thumbnail, tavelko sliko pa si bo vsak poskaliral sam...

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

kuglvinkl ::

Drobovje Brane, drobovje! :)
Your focus determines your reallity

Brane2 ::

Saj v drobovju še ni kej dost videt.

Evo dve slikci. Sta malo motni a mislim da bo v redu zaenkrat. Tole je blo zajeto tko na brzaka "iz roke".

1. PIXNA



2. PLATA

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Predator ()
««
2 / 16
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kje do Opterona 939 (Dual core) ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
926410 (4572) Pyr0Beast
»

90 nm Athlon 64 je tu

Oddelek: Navijanje
282181 (1602) AtaStrumf
»

opteron vs p4

Oddelek: Strojna oprema
241970 (1678) TribesMan
»

Athlon 64 DA ali NE? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1317016 (4539) Jeronimo

Amd opustil prvo generacijo Athlona 64 ! (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
19210606 (7395) Zheegec

Več podobnih tem