» »

K8: Athlon64, AthlonFX, Opteron

K8: Athlon64, AthlonFX, Opteron

««
13 / 16
»»

alexb ::

Kje dobiti DFI NF3 plato?

Dr_M ::

za DFI nf3 plate se jest zdele pogajam z enim kolegom, da bi jih uvozu ene 20 komadov.
najprej se more se pozanimat, kok jih more minimalno uzet, pa ce bo sploh dost povprasevanja, se bo mogoce odlocu za ene 20 komadov.
o cenah trenutno se nic.
ce bo kej, sporocim.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Keyser Soze ::

Mi ne rabimo nič. Za desktop je popolnoma dovolj 286 16mhz, 64 rama, 420mb disk Win 95, MS Works ter 512kb grafična. Ter en 14" monitor.

Vse ostalo je overkill s čimer se strinjate tudi preostali. Tejle A64 in podobno so samo za v Appolote pa nikamor drugam. To nucajo avstronavti.

P.s.: DFI jevo plato boš moral najbrž it iskat kar čez mejo. Pri nas mamo enega levega zastopnika za DFI če se ne motim. Razmišlja podobno kot oni zgoraj. Da so takšne stvari overkill. Vem da so jih dva tedna nazaj imeli na neweggu za male pare(napram našim cenam).

Zgodovina sprememb…

Poldi112 ::

Ej Kayser in Drm, vidva iz ene skrajnosti v drugo.
Ce imas na plati kontroler za 8 diskov, je to nepotreben strosek. Ok, 2 ide in 2 sata sta cez glavo dosti. To je desktop plata. Tudi raid nima kaj iskati v veznem cipovju. Sploh kak fancy, ki se vec stane. Koliko ljudi dejansko ima raid? Naj tisti pac kupijo raid kontroler loceno. Ali pa disk alert. To je res ena uporabna zadeva. Da hitreje najdes iz katerega od osmih diskov se ti je snel kabel. SLI je se ena taka cvetka, ampak ok, ta ne bo v vseh.
In vidva, imata mogoce raid? Ali 8 diskov? Ali imata preprosto rada plosco, ki podpira nekaj kar ne rabita, zato da se vama fino zdi da imata feature reach plato?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Poldi112 ::

Vecina nima 4 diskov. Sploh ce imas ene 4G. In da bi taki redki primeri upravicili moznost 8 diskov za vse je trapasto.
Tisti ko hoce raid si kupi raid kontroler in si s tem istocasno poveca tudi max stevilo enot, ki so priklopljene. Ali pa kupi kontroler ce hoce vec naprav ali pa vsako na svojem kanalu. Osebno imam 2 diska (en bo sel v kratkem ven) in en cdrw.
Podobno je v avdiu. Noben ojacevalec nima vec moznosti priklopa za gramofon. Ker je to odvecen strosek. Tisti ki ima gramofon si bo pac kupil locen predojacevalec.

>gbit lan je cist brez veze, pravtako HW firewall.
Tocno tako. Ce hoces da ti gbit lan pride prav, moras imeti vse naprave na gbit-u. In koliko ljudi ima gbit switch? Koliko ljudi ga rabi? Jaz sem zadovoljen z 10mbit povezavo (pol moje mreze je 100, pol 10). HW firewall pa tudi ne vem zakaj bi rabil. Ga imam na routerju (SW), na svojem pcju si pa sploh se nisem pravil postavil.

Imam epox nforce2 plato. Ne vem oznake, ima dual channel in zavedam se da je bil to zgresen nakup. Ne nforce2, ampak verzija z dual channel, ker je vec ali manj marketinski nateg. Tako kot vecina stvari.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

AtaStrumf ::

Torej bi imel 6 naprav in RAID 0. Za to je dovolj že 4xSATA in 2x PATA na NF3-250. Jaz jih imam 5 (2 IDE DISKA, 2 optični enoti in 1 SATA disk) pa je čist dovolj tolk priključkov kot jih ima K8T800Pro (2xSATA, 2xPATA). Jaz bi raje več PATA kanalov, ker bi imel več optičnih enot, ki začuda še vedno vstrajajo na PATA, ker me 2 PATA diska zezneta, da mi ostaneta samo 2 PATA kanala za optični enoti. OK varianta je Serillel adapter, samo ni glih idealna. Boljš, da zamenjam za en večji SATA disk pa je, samo to je spet ogromno dela in denarja, ker imam sistem na enem od PATA diskov. Anyhow, zate Dr_M je NF3 250 še preveč ;).

Dr_M ::

Za to je dovolj že 4xSATA in 2x PATA na NF3-250.

wrong. NF3 250 ma samo 2x SATA. za vec, rabis dodaten kontroler.

no...ubistvu se ne bom kregu sploh, ker je popolnoma brez veze. ampak ce bi usi tko gledal na nove zadeve kot nekateri to delate, potem bi dons res mel se zmeri 8 bit ISA vodila, pa 30 pinski simm ram.

hvala bogu, da obstajamo tut taki, ki tezimo k napredku. :)

NF3 pa ni zame, ker moja nasledna plata bo mela PCIe in jo bom mel vsaj 2 leti. :) v tem casu, bo pa ze ksna stvar na tem vodilu :)
se pa strinjam da so nekatere integrirane stvari brez vezne. npr zvocna. integrirane se nikol nism uporablu, pa tut nikol je ne bom.

HW firewall bi pa pr men prisel v postev, ker nimam routerja. in ga tut ne bom mel, razn, ce bom dobr postudiru win2003. z linuxom se ne grem zajebavat, waste of time.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Poldi112 ::

Funny, meni se pa glih zvocna in mrezna zdita edina pametna stvar, ki je integrirana. Ceprav nobene ne bi pretirano pogresal.
Pa ne vem kako lahko reces da mi, ki hocemo en dober a nenabasan chipset ne tezimo k napredku. Saj nimam nic proti gbitlan, FW, USB,... samo pretiravanje pac visa ceno in vecina pac ne rabi tega. Vse kar bi rad je samo en osnovni chipset brez milion dodatkov.

>ce bom dobr postudiru win2003. z linuxom se ne grem zajebavat, waste of time

Ko bi ti vedel kako zelo se motis. Ampak ne bom prevec rinil v offtopic.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Dr_M ::

a vi sploh veste kaj vse vsebuje NF4?

sploh nima miljon nepotrebnih dodatkov. se firewire nima... :\
ma pac podporo za 4x sata, kar se mi ne zdi prevec.

pretiravajo pa nekateri proizvajalci plat, ki dajejo gor se 1 kontroler za 4x sata, pa se ksn gbit lan itd. to pa je pretiravanje.
chipset je pa cist uredu.:)

sicer pa vas nihce ne sili, da kupite NF4. nihce vam ne bo zameril, ce se ene 5 let ostanete za NF2 :)


Ko bi ti vedel kako zelo se motis. Ampak ne bom prevec rinil v offtopic.

ne se ne, ampak pustmo to :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

zile ::

Ma kupš kar ti paše poldi, damn it no....itaq bo več izvedenk čipseta8-)

AtaStrumf ::

He, he jaz isto glih zvočno in mrežno (tudi gigabit je čist uporabna stvar -- cca. podvoji praktično hitrost) rabim, čeprav nimam čist nič proti ostalim novostim, vse kar pravim je, da AGP + NF4 nima kaj dosti smisla, ker je že NF3 z AGP takorekoč identična stvar, pa čeprav z manj native SATA kanalov.

AtaStrumf ::

Evo Mlacom ima 90 nm S939 na ceniku:

ATHLON 64 3000+/512K (1.8GHz) S939 .........46.854

ATHLON 64 3200+/512K (2.0GHz) S939 .........56.088

ATHLON 64 3500+ (2.2GHz) BOX 512K S939.....92.226

Kar prijetna cena za 3000+ :). Zdaj je samo vprašanje ali so zares dobavljivi.

Zgodovina sprememb…

MEDENA ::

nimajo jih LOL.....kak teden....ampak vemo,da to pomeni kak mesec ROFLMAO

Zheegec ::

$179.00 AMD Athlon 64 3000+ 1.8GHz, 512KB L2 Cache 939-Pin ---> ČE bi bil dolar 200SIT (pa je prej malo pod 190SIT), bi to bilo 35.800,00SIT, če pa gledamo realno vrednost dolarja, je pa to 33700SIT in to RETAIL
$291.00 za 3400+ socket939 --> 54700SIT retail
JAO, Slovenija, pa še plače so vsaj 2x nižje. Blah!
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

zile ::

Kaj hočeš rečt, da Amerika rula. :D

MEDENA ::

in potem vidiš kako nekateri američani še jamrajo za vsak dolar....ti da kar mislit...

Jux ::

pozabljaš eno drugo stvar = 35.800,00SIT v zda pomeni pri nas 46540 sit zaradi 30% carine. go figure.
web&blog&etc: http://lukabirsa.com

Zheegec ::

Hja, Taiwan pravzaprav (tam so "narejeni", v Dresdenu jih izdelujejo). Koliko je carina? Anyway, kakšne so pa cene v Aut?
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

MEDENA ::

proc/rame se da prešvercat dokler je kuverta nesumljiva :D

TribesMan ::

Ja pa unmu ki ti jih bo tako pošiljal rečeš naj jih da kr v navadno kuverto pa v kaselc vrže... 100% dobo po taki ekspediciji še delovali...

ALIEN3001... pri ceni procesorjev prištej še carino in DDV, ki ga američani nimajo, potem pa se vse razjasni... poleg vsega smo pa še zelo majhen trg, in to pomeni avtomatsko višje cene...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Zgodovina sprememb…

MEDENA ::

tribesman ? 8-O

rofl jaz sem dobil khx3200/256 zdej po takl ekspediciji in delajo normalno

bajro ::

kaj pravte na novo serijo athlona 64 4000... klik ...
survivor, not statistic

'nesposobni so sposobni onesposobit sposobne'

Dr_M ::

nic novega... FX53 z novim imenom.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Dr_M ::

a je ze kdo vidu tole plato. zgleda uredu.
bodite pozorni na napajalni del :) :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Phoebus ::

Niiiiiiiiiiiiiiice :)

zile ::

DR_M:Kwa nič novga ? 3GHz na zraku. :D

Plata izgleda lepo, vprašanje je učinkovitost.
Za moj okus so elementi za napajanje preveč skupaj. Možno pregrevanje!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zile ()

TribesMan ::

Tale Gigabytka bo pa 50 jurjev :D šest fazno napajanje... nice. Sam vprašanje če bodo performanse take kot cena :D

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Dr_M ::

50k....kaj pa vem. nima neke hude opreme gor no. :\
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

njok ::

Ze vidim en lep heatsink cez vse tiste mosfete. :>

Boki_ ::

Hehe, vzel si mi sliko izpred oči...
I'm back

Dr_M ::

kej tazga, k majo gf6800 gor :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Boki_ ::

A-a, kake custom made bakrena, visoka, k se svetijo... Pa en proc eXtreme OC no.. Pa vodno... Pa lepa kištica.... Biiiiibibibip biiiiiiibibibip.. fak a je že 7 ura?8-O
I'm back

Dr_M ::

ja pa kaj se, en burek nalimat na plato???


no eno tako plato prodajajo u JAE za 52k sit. sicer ma eno drugacno oznako, ampak zgledata identicno.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Boki_ ::

Tista plata iz Jaeta je skor 100% kot ta na sliki
Here it is....
I'm back

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Boki_ ()

TribesMan ::

No kaj sem vam rekel... Kar ima v imenu "ultra", "platinum", "GT", "Pro" še nikoli ni bilo poceni...

Dr_M kar se pa opremljenosti te plošče tiče pa nevem kaj tebi še manjka, ker jest ne najdem stvari ki je nima... razen PCI-E.

Aja pa kot vidite so rebra že gor nalimana... tko da ne bo potrebe po eksperimintiranju... glede na to da je tale hladilni sistem precej boljše narejen kot OTES od Abita...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Dr_M ::

Dr_M kar se pa opremljenosti te plošče tiče pa nevem kaj tebi še manjka, ker jest ne najdem stvari ki je nima... razen PCI-E.

opremljena JE dovolj, sam NE za tako ceno.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

TribesMan ::

Torek KAJ še manjka? S ČIM bi ti upravičil ceno ki jo ima ta plošča?

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Dr_M ::

za zacetek si oglej GA-K8NSNXP, pa tut namest sil3512 bi biu lohk SiI 3726 gor, glede na to, da je to cist nova plata.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

TribesMan ::

Jap vse to je ZELO uporabno :\

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Boki_ ::

Še bolj kot si misliš

hint: takoj ko je pršla IC7-MAX3 sm jo teku iskat v trgovino... Cena: no comment:D
I'm back

MEDENA ::

itak vemo da je bila 60K+...če je še zdaj 50...

Caligula ::

OK, koga briga koliko fazno je napajanje. Za DFIja je zgleda ze precej manj dost, da se ubijalsko navija. Mene zanima, ce se kaj takega kot je ta Gigabyte sploh lahko primerja s kakim DFIjem pri navijanju al ma poln tega sranja gor brez da bi to melo kak realen efekt.

Ker koga briga, ce ma klimo na napajanju, ce ni zaradi tega nic kaj izjemen overclocker. A je kdo zasledil kake pametne teste o overclockanju te plate?

NA PC STATS so z nesinhronim nacinom prisli do FSBja 270. Skratka meni se ne zdi nic kaj posebnega. Sploh pa predraga.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Caligula ()

Dr_M ::

Gigabyte dela dobre plate, ampak ma zanic biose. zato te plate zelo poredko delajo tako kot treba.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

TribesMan ::

Kaj pa pravite na nove plate za Athlon64 z ATIjevim chipsetom? Men se zdi da se je ATI zelo resno podal v boj... sploh prvi opisi so zelo obetajoci... tako po performansah kot v navijanju...

Najbolj huda zadeva se mi pa zdi kombniranje integrirane graficne z dodatno na PCI-E tako da lahko dobis triple display... ali mogoce celo quadruple... kako da se tega ni prej nihce spomnil?

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

AtaStrumf ::

Moram reči, da sem bil kar presenečen kako dobro se je ATi odrezal. Zdaj je samo vprašanje kako bo z retail platami, tako glede hitrosti kot tudi dobavljivosti, upam, pa da bo vsaj nekako tako kot je trenutno VIA, ker je RX480 očitno superioren K8T890, vsaj glede HTT navijanja, ki je zelo pomemben, cene pa naj bi bile nižje od nForce 4 in malo višje od VIE. Cenovna vojna anyone? To bo še zabavno!

Dr_M ::

ja lepo bi blo vidt, da bi tole povzrocilo padec cen NF4 platam. :)
bom lohk 2 kupu namest ene ;) :) :D
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

TribesMan ::

LOL... zakaj pa grafične kartice potem niso cenejše... glede na to kakšna huda konkurenca je na trgu?

Mislim da bodo cene NF4 ostale trdno zasidrane.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Dr_M ::

ATIjeve so drazje. :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

AtaStrumf ::

To je sedaj malo drugače, kot pri grafikah. ATi ima čist nov chipset, ki ga bo pomoje prodajal čim bolj poceni, da se bo čim bolj prijel in če bo nVidia vztrajala pri cenah nForce 4, bomo pač kupili RX480 :D. Itak se je že mal zamerila parim proizvajalcem, ker je dala SLI chipset na voljo le ASUS-u in MSI-u.

Tilen ::

Mogoce si se premisli?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e
««
13 / 16
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kje do Opterona 939 (Dual core) ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
926410 (4572) Pyr0Beast
»

90 nm Athlon 64 je tu

Oddelek: Navijanje
282181 (1602) AtaStrumf
»

opteron vs p4

Oddelek: Strojna oprema
241970 (1678) TribesMan
»

Athlon 64 DA ali NE? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1317016 (4539) Jeronimo

Amd opustil prvo generacijo Athlona 64 ! (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
19210606 (7395) Zheegec

Več podobnih tem