» »

Amd opustil prvo generacijo Athlona 64 !

Amd opustil prvo generacijo Athlona 64 !

«
1
2 3 4

morphling1 ::

AMD Pulls Plug On First-Generation Athlon 64s AMD will "likely" do a die shrink to 90nm on the current Athlon XP design and sell them throughout 2004

In the article, AMD says it won't make a lot of Athlon 64s until they go to 90nm production, which means about ten months from now.

This means AMD is effectively pulling the plug on first-generation Athlon64s. They'll release them, but it will just be a very expensive, niche product.

We'll talk more about this tomorrow, but we think pulling the plug and extending the XP line is a very, very wise move by AMD.



Tudi sam sem mnenja da je to dosti bolje za AMD, socket A še ni čisto za odmet in s prehodom na 0.09 mikrona in konkretnim dvigom frekvence se bo dalo konkurirat P4-ki, edino kar morajo narediti je korekcija PR ratingov da bodo vsaj približno realni, ker če bo v vsakem testu na netu in po revijah recimo AMD 3200+ pošteno prehiten že s kakim 3.0 GHz P4 C modelom, to ni to.
Za Athlone 64 pa naj končno določijo kaka bo finalna različica za domače uporabnike, naredijo prehod na 0.09 ter dvignejo urico vsaj na 2.5 GHz, potem pa bodo imeli malo več upanja
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

asPeteR ::

Ja to bo kar prava poteza AMDja.

Namrec tole zmesnjavo, ki jo je sedaj naredil AMD z 940, 754, 939 pinskimi procesorji je velika stala.

Pa se to. AMD je pametno ugotovil, da bo raje izdal "orenk" frekvence, tako, da bo lahko popolnoma konkuriral Intelu, oz, da ga s prvim valom prehiti! Kajti le tako, si bo pridobil malo starega renomeja nazaj.

In se ena posledica je te AMDjeve odlocitve. Zelo, zelo verjetno bojo prvi Prescotti tudi v .09 mikronski tehnologiji.

Toda je pa ena slabost. Namrec zaradi tega bo pol leta trg procesorjev bolj ali manj zamru. Kar pa ni doboro za poslovne rezultate, tako, da je spet vprasanje koliko se bo tega AMD tudi drzal ...

8-)
http://blog.stegnar.com

rap3r ::

Sm bol počasn:D
Tko da mi neki ni jasn. Se prav bojo procesorji na socketA v 0,09 mikronski tehnologiji?
Al bojo probal še mal dodelat 0,13?
Jz predusem mislm da more AMD narest neki glede bandwitha, ker trenutni bartoni sploh ne izkoriščajo bandwitha nforce 2 plat in dual memora controlerjev!
To mislm da je prva stvar, če hočjo konkurirat P4

Tist glede Athlonov64 štekam use.:\ |O
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

DSmidgy ::

Nekje sem bral da bo tud VIA nardila dual-channel chipset za K7. Mogoče so šli v to zaradi tega razloga.

DSmidgy ::

Kle tud na to namigujejo.
digitimes

Me prov zanima če bo KT880 prehtu nForce2.

Zheegec ::

Nekako se mi dozdeva, da bi AMD lahko že izdal hitrejše Opterone in Athlone64, ker se nekaj govori, da nimajo več takšnih problemov z SOI. Govori se tudi o tem, da bi Athloni XP migrirali na socket 754, govori se o tem, da bo Socket A ostal, govori se o novi reviziji Opteronov (Opteron FX),... Karkoli bo, bomo videli 22. septembra.
So bili pa pred 2 tednoma na netu številke, koliko Athlonov 64 namerava AMD narediti in so bile kar visoke (za 0.13u Q3, Q4). Bomo videli, samo bo pa Athlon64 pri 2GHz gladko pred Bartonom 2GHz (2500+ ima 1.83GHz) v popolnoma vseh testih, tako da je vprašanje KAJ se res splača.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Brane2 ::

NO, tole za socket754 je bilo pričakovano.

Rad bi vidu plate že enkrat. Tik pred 1. spet smo... >:D

Zheegec ::

MENDA (menda menda menda) bo AMD priskrbel 32-bit ONLY Athlon64 CPUje za posel z Dellom/HP (nisem čisto ziher, bo treba pogledat), ki hoče imeti cenejše, toda samo 32-bitne CPUje, vendar bodo to Athlon 64, ki bodo imeli disablane vse 64-bitne registre. Torej zopet ena nova govorica - nič AMD64 za nekatere socket 754 (ali kar vse?) CPUje, vendar pa bo SOI, integriran DDR kontroler,....
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

asPeteR ::

Hja, skoraj ne morem verjeti, kaksne neumnosti ne nanizal ALIEN3001 od AMDja! Ce je vse to res, je AMD zelo v dreku.

Namrec, zakaj gre AMD razvijat 64-bitni procesor, nakar ga mora spreminjati na zeljo vsakega kupca?

Marketing AMD tleke, ocitni ni opravil svojega dela - prepricati ljudi, da potrebujejo 64-bitov. Slabo, Slabo.

Tale stvari vedno kazejo na krizo ali pa gromozansko moc.(te predvidevamo AMD nima, tako, ostane le ...)

Recimo solski primer dobrega procesorja(in spet ne marketinga!!) so blili Athloni, Atloni za v Slot. Bili so vsi hitreji os Intelov. Celo Duroni, so premagovali, Najmocnejse Intele kot za stavo, Potem je prisel Athlon .18 mikronski, spet prva klasa ... No od takrat naprej pa jih gre samo dol ... Zakaj? V nedogled AMD prodaja staro Athlon jedro. Kar pa ni nujno slabo, toda, stvar bi zahtevala drugace pristop.(najvec marketinski!) Tako, da se je zacel AMD igrati s PRji, in vrhunec smo doziveli pri modelu 3200+ glede PR. In verjetno se bo tole mesetarjenje s PRji nadaljevalo ... Zal.

Se to glede PRjev. Morda bo se morali dogovoriti za standard glde oznak procesorjev. Toda IZJEMNO tezko bi bilo dolociti kriterije!

In ne nazadnje, jaz vidim AMD vse bolj v objemu IBMja na podlagi vseh teh potez in financnega stanja. AMD64 bo odlocilen pri tem.

8-)
http://blog.stegnar.com

Zheegec ::

Saj PR pri Athlonih mora biti, kako bi pa drugače potrošnikom povedal, da je 2GHz Athlon enako hiter kot 2.4GHz P4. Seveda se PR sesuje ko Intel najavi 800FSB HT proce in pa pri Bartonih.
Drugače pa so zgoraj vse govorice, nekatere sploh niso slabe. Bomo videli...
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Dr_M ::

Jz predusem mislm da more AMD narest neki glede bandwitha, ker trenutni bartoni sploh ne izkoriščajo bandwitha nforce 2 plat in dual memora controlerjev!

sej so...zato pa so opteroni.
kar se pa tice socketA procesorjev je pa tko - arhitektura je zapecatena - zato pa so opteroni.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

ferdo ::

AMD in njegova prihodnost je zavita v tančico skrivnosti.

pustite se presenetit.
.: w w w . s l o - t e c h . c o m :.
.: I can`t believe the news today :.

Zheegec ::

OBVEZNO BRANJE
Test Opterona x44 (1.8GHz) na nForce3 PRO150 (zraven še 1.8GHz Throughbred in Barton) v Suse 8.2 --- 32 biten način IN x86-64 (AMD64) primerjave. Stran ki sem jo dal je translatana iz nemščine - na tej strani se začnejo testi, komentarji sledijo, je potrebno še prebrati vse skupaj :D
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Brane2 ::

Koncno eni, ki so dali stavr na Linux in objavli rezultate.

Bi pa prvpomnu, da se testerjem se pozna da so mal glupi za Linux. :\

Mislim, da jih ustavi instalacija nVIdia driverjev in da zaradi padle instalacije gredo spet postavljat cel sistem je pa tud mal huda...

Dalo bi se tud prpomnit, zakaj zaboga uporabljajo Suse in gcc3.2, ko pa 3.3ka nudi mnogo boljse optimizacije za Opteron ?

c3R4R ::

Če sm pravilno dojel debato:
- AMD bo opustil izdelavo AMD64-jev zaradi preslabega marketinga?
- AMD bo na trg pošiljal nove proce Athlone XPje v "dodelani" 0.13 mikronski tehnologiji ali pa bo poskusil z Athloni v 0.09 mikronski tehnologiji??

Right?
Zaradi neurij imajo hrasti globje korenine.

Zheegec ::

The Inquirerjeva natolcevanja >:D
Jim verjamemo?
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

ferdo ::

jaz jim še NE verjamem.
Ni se varno obesit na vsako vejico:D
.: w w w . s l o - t e c h . c o m :.
.: I can`t believe the news today :.

morphling1 ::

Evo končno Athlon 64 test, ki sem ga čakal Anadtech test Athlon 64

Zadeva je neverjetno hitra v game testih, tam res poseka vse, no seveda gre za dual channel Opteron, zdaj je samo vprašanje kako se bo poznalo na performansah podobno hitrega single channel Athlon 64 procesorja. Athlon 64 FX naj bi bil pa dual channel in tisti pravi cpu za navdušence, problem bo to leto sigurno dobavljivost ter seveda stratosferska cena. No vsaj zaenkrat res kaže da bo vsaj zmogljivostna krona zopet v Amd-jevih rokah, samo v končni fazi če ne bo cene je vse skupaj brezveze, tudi Alfa je bila vedno razred zase pa si je ni mogel noben privoščiti.

Let's just wait till Sep. 23rd :)
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Sami ::

Mene pa zanima ali bodo motherboardi s socketom A kot npr. Epox 8RDA3+ primerni za procesorje AMD Athlon XP, ki so narejeni v 0.09 mikronski tehnologiji? Ali bo treba tud plate menjat?

LP
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Dr_M ::

Zadeva je neverjetno hitra v game testih, tam res poseka vse

samo 3 besede mam... HE HE HE.

TO MI DELI AMD!! :) :)

sej kolikor je v njihovi navadi bodo cene kr hitr padle....useen bi za isto ceno raj kupu AMD procesor kot pa intelovega...ce ne zaradi drugega, zaradi principa.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Brane2 ::

Yeah. Končno en stroj, za kerga se bo res splačalo imet vodno hlajenje... :\

Tole je tko, kot da bi mel avto, s katerim se lahko voziš 180 km/h v tretji prestavi.

Zame sta glavni poslastici 4 (64-bitno delo) in 5 prestava (lepo skaliranje performans v paralelnem delu) ...

asPeteR ::

Kot prvo me je malo presenetilo, da grejo vkljucil v test 3.0GHz P4. Halo??? Zakaj za vraga pa ne 3.2GHz? Ceprav je jasno, da bo oznaka 2.0GHz AMD64, 3200+ ...:\
Potem primejajo navit procesor ... Zakaj potem se niso navili intelovega? Komot bi ga lahko itak je "imel premajhno frekvenco". Recimo lahko bi ga navilim na 3.2GHz ...
No, drugace pa kaze tale Optreon kar potencial, predvsem v spilih. Je pa ena stvar ki me zelo moti. Veliko nihanje hitrosti pri razlicnih testih glede na P4. Rezultati P4 so veliko bolj konstantni kot od Optreona.
No ima pa AMD64 se enega asa v rokavu: 64 bitnost. Ko pride WinXP 64 bit, bo zanimivo videti rezultate, koliko bodo hitrejsi. Samo mene tudi skrbijo cene novih AMDjev, kajti zgleda, da se bodo postavile v bok intelovim, kar pa verjetno ne bo dobro za AMD ...

No, Prescott je pa tudi blizu in le-ta je pravi nasprotnik Optreona 14x. Jesen bo se vroca.

PS: Brane2: Kaj pa 6 prestava? Sej ves, da majo novejse "masine" tud to? Mogoce rezervirana za Prescotta?;)
http://blog.stegnar.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: asPeteR ()

ferdo ::

pri tako majhni razliki v performansih v razmerju procesorjev 2 : 1 "dual Xeon3.06GHz vs. Singel Opteron 2.0GHz " se pozna pri denarju in hlajenju in porabi elektrike.
Opteron je dober nakup, za mojo denarnico in moje prepričanje.

Bomo videli !, so rekli slepi.
.: w w w . s l o - t e c h . c o m :.
.: I can`t believe the news today :.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ferdo ()

Brane2 ::


Kot prvo me je malo presenetilo, da grejo vkljucil v test 3.0GHz P4. Halo??? Zakaj za vraga pa ne 3.2GHz? Ceprav je jasno, da bo oznaka 2.0GHz AMD64, 3200+ ...


pa saj po testih bo Opteron 2 GHz priblizno tam nekje kot Xeon na 3.2GHz. Procent gor ali dol...


Potem primejajo navit procesor ... Zakaj potem se niso navili intelovega? Komot bi ga lahko itak je "imel premajhno frekvenco". Recimo lahko bi ga navilim na 3.2GHz ...

Primerjajo navit CPU, ker so hotli poklazat, kako se bo Opteron 2GHz (ki ga se niso imeli, zato so navili 1.8 GHz verzijo na 2 GHz) primerjal z najboljsimi Intli. Mogoce pa Intlova plata ne dovoljuje navitja Xeona ?


No, drugace pa kaze tale Optreon kar potencial, predvsem v spilih. Je pa ena stvar ki me zelo moti. Veliko nihanje hitrosti pri razlicnih testih glede na P4. Rezultati P4 so veliko bolj konstantni kot od Optreona.


Si ze pomislil, da pa se mogoce P4 ne obnese povsod enako dobro ? Kaj pa sploh je "enako dobro" v razlicnih testih ?
Tako kot vedno pri primerjavi razlicnih tehnologij, stvar tu malo prehiteva, tam malo zaostaja...


No ima pa AMD64 se enega asa v rokavu: 64 bitnost. Ko pride WinXP 64 bit, bo zanimivo videti rezultate, koliko bodo hitrejsi. Samo mene tudi skrbijo cene novih AMDjev, kajti zgleda, da se bodo postavile v bok intelovim, kar pa verjetno ne bo dobro za AMD ...


WinXP osebno ne rabim. Gentoo Linux na 64 bitih je zame cezincez dost... :) :) :)


No, Prescott je pa tudi blizu in le-ta je pravi nasprotnik Optreona 14x. Jesen bo se vroca.


In kako se bo Prescott obnesel v 64 bitnih aplikacijah ? Kaj pa ce recimo ob tem se rabis dual CPU plato ?


PS: Brane2: Kaj pa 6 prestava? Sej ves, da majo novejse "masine" tud to? Mogoce rezervirana za Prescotta?

Ceprav je publika vedno s srcem za sibkejsega, bi blo lepo ce Intel dal ustrezen odgovor. A glede na zadnje pocenitve Itaniumov je v Intlovem kampu zavladala panika...
Zgleda, da se Opteroncek obnese lepse kot so pri Intlu pricakovali...

Poleg tega bo kmalu tudi AMD presel na 90nm, pa se SOI je upenalil. Intel ima vse manj prednosti na siliciju s katero bi kompenziral slabosti P4 designa...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

morphling1 ::

0.09 mikronski tbred, je pomeje vseeno zelo malo verjeten in tudi 0.09 mikronskega Opteron/Athlon 64 vsaj še nekaj časa ne bo. Prehod na to tehnologijo bo sigurno zelo kompliciran za AMD in predvsem za njihovo finančno stanje. Tisto je čisti backup če se Opteron sfiži potem je njihova delna rešitev 0.09 tbred, to pa ne pomeni da ima AMD že izpopolnjeno 0.09 proizvodnjo in da jih lahko kar takoj začne štancat, zadeva je sigurno oddaljena več kot pol leta, glede na njihove težave ob 0.13 pa pomoje raje blizu enega leta da jim uspe izdelat večje količine. Intel btw že veselo sampla 0.09 v večini svojih tovarn in mam občutek da 0.13 mikronskega Presotta sploh ne bo razen parih vzorcev.
Glede testa pa nimam velikih pripomb to da ni P4 3.2 GHz ni velik minus, saj si vsak lahko predstavlja koliko je hitrejši od 3 GHz ver. Navijali niso Intelov zato, ker bi to zelo spremenilo njegove performanse saj dvig FSBja potegne marsikaj za sabo in je taka verzija hitrejša od default 3.2 GHz, Opteron po drugi strani v bistvu sploh nima FSBja dviguje se Hyper Transport hitrost in glede na množilnik CPU hitrost, ker je HT že pri default 200 MHz (800 efekivno) daleč od 100% izkoriščenosti se navitje na 222 (888) ne pozna, pozna se samo dvig hitrosti cpu-ja to je zame najlepša lasnost tega designa ker bo tako noro skalabiln.

ps. Jesen za kupce ne bo vroča, bolj bo šlo samo za cel kup enih testov platform ki se jih ne bo dalo nikjer kupiti oz. bodo čisto predrage. Če AMDju ne rata čim hitrejši prehod na 0.09 in eno končno platformo, te zadeve ne bomo videli v veliko domačih računalnikih pa če je še tako dobro zasnovana.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

morphling1 ::

Conduct All Reviews Directly With Reviewers ravno ko že misliš da je vse lepo...
AMD se igra velikega brata in glede na to kako enostavno je psihirat množice jim bo mogoče celo uspelo, no jaz pravim da ne nasedat.
AMD's plans for Athlon 64 press reviews to je pa sploh svinjarija prve vrste, zgleda da tale Hammerček ni toliko boljši od P4ke (ter seveda starih Athlonov) da se je treba posluževat takih fint ter ga prikazati v drugačni luči kot dejansko. Oskubljeni Hammer, torej tisti na S754 bo pa zgleda res navadna polomija in nevreden nadgraditve iz socket A-ja
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Samuel ::

tule imas priblizno rezultate single channel Athlona 64 S754. Ce so ravno igre tiste, ki najbolj izgubijo s prepustnostjo pomnilnika, potem o polomiji seveda ni govora.

glede AMDjeve zakrbljenosti nad testi:
ha, ha in se enkrat ha (ne smejem se AMDju, ampak Inquireru in tebi). Intel je pa devica, a?

morphling1 ::

LOL ja Opteron single channel bo približno enak oskubljenemu Hammerju na s754, odbij mu še kako polovico L2 predpomnilnika pa še kaj pa dobiš perfect gaming machine :\

btw. kje točno je že Intel posiljeval testerje da delajo po njihovih notah ?
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Brane2 ::

Pac niso vajeni tega. Jaz to dobivam stalno.
Novice (nekatere) mojih klientov so "embargoed" do dolocenega datuma itd.

AMDjeva stvar je, kako bo prikazal stvari dokler tega ne da v maloprodajo.

Ocitno se bojijo "strokovnih" testov, ki so jim bili prica v preteklosti na temo Opterona.
Stavili so vse na to karto in radi bi naredili se zadnjo stvar- promocijo tako kot se jim zdi, da se to spodobi.
Kojekakvi Tomi, Anandi itd bodo ze potem imeli priloznost stestirati stvari in povedati svoje.

Tudi NDA je lahko fair deal. Saj ti websitei zivijo od prodaje informacij, AMD pa ponuja trenutno najbolj vroco informacijo. Edino kar hocejo, je da omenjeni ne ser*e*o po njih- vsaj ne do 23.9.

Meni se to ne zdi nic slabega.

Tole se mi zdi naravnost nedolzno v primerjavi z denimo Intlovimi marketinskimi akrobacijami ob splavitvi P4. Folku je stvar delala na mizi pocasneje od starega dobraga Tulca, Intel je pa nabijal svoje. kao, kupci ne dojamejo prave hitrosti, pa aplikacije niso posebej prilagojene P4 itd itd itd. In to lep cas zatem, ko je stvar bila ze v prodaji. Nategnili so kupe folka ko krave.

Par let zatem so bile objavljene zgodbe o Intlovem razvijalskem teamu, ki je kao "zvedel za tezave s performansami", ko je bila stvar ze kar nekaj mesecev v prodaji... :D
Yeah, right. Niso vedeli. Ob vsej tisti opremi tam stvari niso nikoli postavili na mizo in zalaufali Office... :D
Seveda so vedeli. In se interno dogovorili, da bodo pac stvar prodajali tako kot je, ko pa bo folk ugototovil, da ga futrajo z d*ekom, bodo pa imeli ze hitrejse vodilo, ki bo zakrpalo stvari...

Tudi pomembni AMDjevi "desgn wini" nad Itaniumom v svetu superracunalnikov niso nepomembni. So mogoce majhen del $$$ od prodaje CPUjev, a so zato jasen znak kakovosti robe.
Cray pac ne bo tlacil karkoli v svoje stroje.

Jaz osebno bi vzel Opterona ze kar nekaj casa nazaj, ce bi se dobila dual CPU plata z AGP ali ce bi dobil spodobno grafiko za psrejemljiv denar na HT.

Zaradi cene procesorja se ne sekiram. JE drag, a se dosegljiv. Komur ni vsec, naj dela 64-bitno aritmetiko na 32 bitnih masinah a la Xeon in poroca o performansah... >:D

Samuel ::

to morphling1:
1. kokr sem jaz zastopil vse te previewe za Athlona 64 S754, se bo razlikoval od Opterona le po nepodpori dvokanalnega pomnilnika. O polovicnem L2 cachu ni nikjer govora (mogoče sem tole slisal nazadnje pred pol leta, od takrat pa nic)

2. glede Intela: ta prvi test cca eno leto pred splavitvijo Pentiuma 4, ki je pricurljal v javnost, je bil "tata" izjemna prepustnost pomnilnika. In takrat in se vse mesece pred dejanske predstavitvijo P4 smo poslusali in brali, kako bo to nadmocen procesor... ha, ha in se enkrat ha!

morphling1 ::

Brane2 dober odgovor samo imam nekaj pripomb, zdaj moram letet v Lj. odgovorim zvečer bo odgovor tudi zate Mondeo.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

morphling1 ::

Ok najprej bom še enkrat napisal stavek. AMD wants to manage and control the Athlon FX/Athlon 64 review process. The exact phrase used is "conduct all reviews directly with reviewers." to je tisto kar me močno moti, to niso marketinške fore kako je njihov produkt superiornejši, to je direktno vmešavanje v samo testiranje. Če je Intel še tako hotel pokazat kako dober je prvi P4, so vsi testi pokazali da v bistvu ni nič posebnega, tu ni bilo nikoli nobenega dvoma. Diktirat teste ne more biti nikoli dobro, kakšna bi bila recimo slika če bi se Intel P4 testiral samo v SSE2 kompatibilnih programih, vsakomur bo jasno da bi AMD v taki primerjavi zgledal prav patetično. Naprej, tu je zdaj govora o Athlon 64 procesorju in ne Opteronu ne mešat tega, zadeva je namenjena domači uporabi kot pač njihov top procesor in naslednjik Athlona XP zato je malo smešno dvomit o strokovnosti večine priznanih strani da bi znala normalno stestirat ta procesor kako dober resnično je za 90% uporabnikov, ki seveda uporablja Win platformo. Govorit o tem kako ne znajo naredit testa da bi popolnoma izkoristil novo strukturo je malo brezveze. Večini uporabnikov čisto nič ne pomeni kako bo zadeva laufala na 64 bitnem Linux sistemu ali karkoli drugega dosti bolj naprednega si si ti zamislil, hoče pač videti kaj jim ponuja pri delu z najbolj popularnimi programi danes. Cena, ki si jo zanemaril bo tudi daleč največji faktor pri uspešnosti Athlona 64, tisti ki mislite da lahko AMD čez noč spusti ceno 1MB L2 int. mem. kontroler kompliciranega proca pred 0.09 mikronsko tehnologijo nimate stika z realnostjo. Brane še enkrat govora je o desktop procesorju se pravi direktni konkurencu P4 in Prescotta, jaz ne dvomim da je Opteron izreden procesor (no še malo višji clock pa bo) in sigurno dosti bolj zanimiv kot Xeon ter Itanium (sicer nista primerljiva proca) za tiste najbolj zahtrevne uporabnike in serverski trg, samo to ni vredno pet par za večino ljudi.
Verjamem da si ti nad njim navdušen in ga boš znal več kot izkoristit že od samega začetka, meni pa recimo 2.6 GHz tbred trenutno zgleda bolj zanimiv kot kak 2GHz Athlon 64 (več kot 2.2 GHz se prve verzije tako in tako verjetno ne bodo hotele navijat), da o dobro navitem P4 ne govorim.
O 754 pinsken Athlonu pa ne bi več špekuliral, bomo videli kako bo vse skupaj zgledalo, ko pride dejansko na police trgovin, če bi se AMD držal roadmapa in načrtov bi bilo to trivialno, tako pa je vse skupaj samo ugibanje.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Brane2 ::


Ok najprej bom še enkrat napisal stavek. AMD wants to manage and control the Athlon FX/Athlon 64 review process. The exact phrase used is "conduct all reviews directly with reviewers." to je tisto kar me močno moti, to niso marketinške fore kako je njihov produkt superiornejši, to je direktno vmešavanje v samo testiranje.


Nihce testerjem ne preprecuje testiranja po mili volji po 23.Sept, ko bo stvar v prosti prodaji. Sedaj pa se stvar dogaja po AMDjevih pravilih. Zakaj, je drugo vprasanje, ampak to je cisto privatna stvar AMDja. O razlogih lahko samo ugibam, so pa iz moje perspektive konecckoncev irelevantni. Lahko da recimo hocejo drzati Intla do konca v negotovosti, da ne bi mogel pred splavitvijo ustrezno naravnati cenovne politike, lahko da gre za kaj drugega.


Če je Intel še tako hotel pokazat kako dober je prvi P4, so vsi testi pokazali da v bistvu ni nič posebnega, tu ni bilo nikoli nobenega dvoma.

Seveda jebil dvom. Ravno prvi "testi" so govorili o hitrosti P4. Bilo je prav smesno, kako se je folk trudil najti teste, kjer se P4 kaze lepse od Athlona. Sele nekaj casa za tem, je nekdo ugotovil, da cesar ne samo da nima oblacil, ampak da je tudi pedofil. >:D


Diktirat teste ne more biti nikoli dobro, kakšna bi bila recimo slika če bi se Intel P4 testiral samo v SSE2 kompatibilnih programih, vsakomur bo jasno da bi AMD v taki primerjavi zgledal prav patetično. Naprej, tu je zdaj govora o Athlon 64 procesorju in ne Opteronu ne mešat tega, zadeva je namenjena domači uporabi kot pač njihov top procesor in naslednjik Athlona XP zato je malo smešno dvomit o strokovnosti večine priznanih strani da bi znala normalno stestirat ta procesor kako dober resnično je za 90% uporabnikov, ki seveda uporablja Win platformo. Govorit o tem kako ne znajo naredit testa da bi popolnoma izkoristil novo strukturo je malo brezveze.


AMD ima svoje razloge. Tezko verjamem, da hocejo zavajat koga, ker je navsezadnje 23.9 povsem blizu atudi ce je tako, se jim bo to mascevalo prav kmalu...



Večini uporabnikov čisto nič ne pomeni kako bo zadeva laufala na 64 bitnem Linux sistemu ali karkoli drugega dosti bolj naprednega si si ti zamislil, hoče pač videti kaj jim ponuja pri delu z najbolj popularnimi programi danes.


Ravno prej sem bral komentarje na Slashdotu na tocno ta clanek. Folk je navdusen nad 32-bitnimi performansami in kar precej jih misli laufatLinux gor...
Sicer pa, ne vidim zakaj je Linux taka raketna znanost. Zmeces CDje not in zinstaliras stvar, ravno tako kot pri Winsih...


Cena, ki si jo zanemaril bo tudi daleč največji faktor pri uspešnosti Athlona 64, tisti ki mislite da lahko AMD čez noč spusti ceno 1MB L2 int. mem. kontroler kompliciranega proca pred 0.09 mikronsko tehnologijo nimate stika z realnostjo. Brane še enkrat govora je o desktop procesorju se pravi direktni konkurencu P4 in Prescotta, jaz ne dvomim da je Opteron izreden procesor (no še malo višji clock pa bo) in sigurno dosti bolj zanimiv kot Xeon ter Itanium (sicer nista primerljiva proca) za tiste najbolj zahtrevne uporabnike in serverski trg, samo to ni vredno pet par za večino ljudi.


Ravno sem gledal cene za Intla, tudi P4 na 3.2 GHz ni prav poceni. Pravzaprav je pri Mlacomu cena Opterona 246 (2 GHz SMP stroj) v tem trenutku primerljiva Xeonu 3.06 GHz in recimo 30% več kot 3.2GHz P4. To je cena za high-end SMP serijo, seveda bodo za rajo na voljo korenckove verzije za drobiz.

Kar se uporabnosti novih pridobitev tice, bi rekel, da bodo Linux userjem veliko vredne, saj novi prevajalniki znajo uporabljat specifike 86-64 serije. Torej bodo zaradi tega delali hitreje in bolje ze kernel, Xi in KDEi ostalo , ne pa samo kake simulacije atomskih interakcij...

Kar se igralcev tice, tam itak nikoli ni bilo ozko grlo CPU ampak graficna. Tem bo Opteron koristil ze radi tega, ker bo zbil ceno najhitrejsim Athlonom in P4-kam na zanimivo raven.

Sploh pa bi znala biti verzija FX (ce bo zadosti poceni, seveda) zelo zanimiva za tiste, ki bi radi zamenjali plato, pa nimajo $$$ za pravi Opteron. Dobili bodo 32-bitni core s full hitrim vodilom. Ravno to kar rabijo za igranje. Ce se pozneje prikazejo spili s 64bitnim engineom, bodo pac presedlali nanje. Ce ne, tudi prav-pac ostanejo na FXu...


Verjamem da si ti nad njim navdušen in ga boš znal več kot izkoristit že od samega začetka, meni pa recimo 2.6 GHz tbred trenutno zgleda bolj zanimiv kot kak 2GHz Athlon 64 (več kot 2.2 GHz se prve verzije tako in tako verjetno ne bodo hotele navijat), da o dobro navitem P4 ne govorim.

Torej se lahko veselis znizanja cen Athlonov na racun novih x86-64 (Opteron, Athlon 64 itd) modelov... :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

morphling1 ::

Poglej jaz nimam čisto nič proti Athlonu 64, nasprotno navdušen sem nad arhitekturo. Samo ostajam realen, jaz ne vidim nobene variante da ta proc doseže večji uspeh na 0.13 mikronski tehnologiji, manj kot 2 GHz ter ceno nad 500 $. Kakšne izkoristke ima AMD trenutno v njihovi proizvodnji nihče ne ve, če jim uspe izdelat zadostno količino vsaj 2 GHz čipov potem vse ok, samo glede na kontantno spreminjanje planov in različnih verzij mislim da ni vse tako lepo v njihovi proizvodnjo in gre bolj za vzorce kot kaj drugega. P4ke 3.2 so drage Xeoni 3.2 še bolj samo teh procesorjev ne kupuje večina, večina gre na 2.4 do max 3.0 in te so lepo pod 400$ cena plat je zaenkrat tudi previsoka za tako slabo opremljene primerke, sicer mi je jasno da se bo to hitro spremenilo, ko zadeva dejansko pride ven in bodo vsaj upam hitro na voljo dobro opremljeni izdelki mnogih proizvajalcev.
Mogoče sem pa samo preveč pesimističen, samo to vse izhaja iz tega da so finančno enostavno na psu, da so imeli že pri zadnjem tehnološkem prehodu veliko težav, da bodo imeli pri naslednjem sigurno še več, da so bili prvi 0.13 tbredi dejansko dobavljivi dosti kasneje kot so jih uradno predstavili, da SOI ni tako vsemogočen, da je IBM še manj...

Paper launch anyone ? Eh pustim se lepo presenetit :D
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Zheegec ::

AMD Opteron 146, running at 2Ghz, is expected to be released on September 8th.

AMD Opteron 248, running at 2.2Ghz, is expected to be released in Late September.

OK, vse lepo in prav.
AMD Next Gen Opteron is expected to be released in H2 2003. This processor is expected to be the first to be manufactured on AMD's 0.09 micron process.

WTF8-O Toliko je že govoric, da res ne verjamem več takšnemu nakladanju. Bi to res lahko bil Opteron FX (o katerem se je govorilo že nekaj časa)? Po mojem krneki. ČE je pa to res, pa bravo AMD (in IBM :D )
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

noraguta ::

pa saj IBM nima kaj dost zraven pri 90nm cipih. ti se bodo delal se v nemciji.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

zile ::

Fantje, AMD je prihodnost Trgaaaaaaa. :D

Še kick ass motherboard zanj 8-O

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zile ()

Brane2 ::

:) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :)

Dr_M ::

sweet tole, ni kej :)) :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

ferdo ::

nFORCE3 ? nekam tihoooo je. al bo ratu veliko pok in bo vse na 1x vn pršlo ali se pa nekaj kuha ....


to zame ni dost.me pa veselijo take stvari:D "če je res"

The KV8-MAX3
Built on the long-anticipated Athlon 64 CPU and based on VIA's high performance KT800 chipset, the KV8 MAX3 promises to bring AMD fans the ultimate platform for gaming, multimedia and insane overclocking. Being a MAX product, the KV8 is loaded with features including 6 channel serial ATA RAID, 6 channel audio, gigabit LAN, SPDIF In and Out, USB 2.0 and Firewire. The KV8-MAX3 also comes with the ABIT OTES thermal solution for the PWM mosfets and capacitors, ensuring that your system will stay cool and stable, even under the most extreme overclocking missions.


ABIT to Officially Launch ABIT designed Micro-Processor, SFF and Encryption for the Desktop at Computex 2003


Chaintech NF3 150 Mainboard
.: w w w . s l o - t e c h . c o m :.
.: I can`t believe the news today :.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ferdo ()

asPeteR ::

Mene za zadnje case nekaj zanima. Tleke na forumu je kar nekaj osebkov, ki jih je vsa usta polno hvalnic novemu Atlonu.

No mene pa zanima kako se bo to odrazalo v realnosti. Namrec boste te procesorje tudi kupovali zdele?(glede prihodnisti me ne zanima, ker ne vemo situacije, toda zdele jo) Ker ce se gremo, samo ker prosesor je SuperDuper, potem lahko zacnemo hvaliti PowerPCje pa Alphe ... Saj so le-ti odlicni procesorji ... Toda verjetno je fajn zastopati tisto, kar je tudi realno za uporabnike, povprecnega uporabnika. Saj ne zivimo v oblakih.

Skratka, sedaj ze krozi novica okoli, da bo stal Ahlon64 3200+(NE FX, kar pomeni SD, kar je velik handicap) okoli 650$. Zdaj pa kupite tole, ki se ne navija bogvekaj dobro.
Me prav zanima koliko bo stala FX izvedenka ...

Mislim, da loci tele Optreone(oz. Athlone FX) 14x, da bi postali uspesnejsi cena. Ker ce bo drzal AMD cene primerljive z Intelom, nima sans. In to zdaj govorimo o desktop razlicicah NE o kaksni serverski izvedenki, za katero smo ze ugotovili, da boljsa od kaksnega Xeona. Toda to mene (zaenkrat) ne zanima.
http://blog.stegnar.com

zile ::

AsPeter: za 650$ dobiš procesor in plato :D

"It seems the first stores in Japan is selling the A64 XP3200 bundled with a VIA chipset motherboard for around 75.000 Yen ~ 640 US $ "

Brane2 ::

...in to na Japonskem, kjer so cene teh prvih serij baje dostikrat kar nekaj visje kot v USA...

Zheegec ::

Če so na tistem linku na forumu pravi benchi in prave T, potem je Athlon 64 prava zverina, tudi s samo 64-bitnim memory interfacem. Za okoli 130K CPU+plata ni tako slabo, če gledaš, da je CPU zelo hladen, in da se celo prvi steppingi (torej prvi steppingi od teh ki jih bodo prodajali, ne pa nestabilne 12 mesecev stare verzije) navijajo zelo dobro -- 2400MHz na zraku @ 40C >:D
Seveda če vse to drži 0:)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

nodes ::

Ne vem če so cene kaj višje od predstavitev XP.

nodes ::

Mislim, da cena sploh ne bo tak problem (za vrečo krompirja kot danes XP-ji z 256KB L2, zaradi stroškov proizvodnje verjetno nikoli ne bodo) in bodo se spustili pod ceno današnjih najcenejših P4, kateri bodo zato še cenejši. Če so testi pravi ( že samo zaradi 32-bit) bo verjetno bolj problem zadostne količine izdelave. Zaenkrat boljše kot sem pričakoval.

Samuel ::

evo, so ze v prodaji ;-)

seveda z 1MB L2 in PC3200 podporo...

ferdo ::

by Anton Shilov
09/12/2003 | 11:10 AM
.: w w w . s l o - t e c h . c o m :.
.: I can`t believe the news today :.

nodes ::

A ni cena sumljiva za 1MB L2 128KB L1, je nižja od paper launch XP-jev v preteklosti.
Edino če mislijo takoj vse poplavit. hm

Zheegec ::

Nodes, če mislijo takoj vse preplavit s K8 CPUji, potem bo problem, ker ni velikih proizvodnih kapacitet (MENDA naj bi IBM gradil tovarno za AMD, ki bo uporabljala 0.09u -- SSOI !!!! (Strained Silicon On Insulator -- verjetno se drugače črkuje :D )), tako da če bo povpraševanje veliko bo cena itaq šla lepo gor... kar je itaq logično.

[edit]>> AtaStrumf: Potegni si avi dol, je link. Pa občuduj
>> Wicked !!! In to je navaden Athlon, ki ima zgleda res 1MB L2 Cache-a. Too much !

To je iz komentarjev -- mi lahko kdo pove, za kaj se gre pri filmčku -- ker je velikooo MB, je est. download "komaj" 70ur ;((
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zheegec ()
«
1
2 3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

K8: Athlon64, AthlonFX, Opteron (strani: 1 2 3 413 14 15 16 )

Oddelek: Strojna oprema
76745433 (23302) RC14
»

AMD ali Intel? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
876681 (5325) Dr_M
»

Zmagoslavje AMD64 bo moralo še počakati

Oddelek: Novice / Procesorji
332994 (2994) Mr.B
»

Intel(P4/Prescott) vs. AMD (Optreon/Athlon64)

Oddelek: Strojna oprema
181704 (1510) morphling1
»

Za vse potrebne -- Opterona kakopak :)

Oddelek: Novice / Matične plošče
192523 (2523) Samuel

Več podobnih tem