» »

K8: Athlon64, AthlonFX, Opteron

K8: Athlon64, AthlonFX, Opteron

««
4 / 16
»»

Zheegec ::

Itaq da je problem, recimo Radeoni ne marajo ravno visoke AGP frekvence, potem pa ne gre več poviševat FSB (oz. HTT frekvence pri K8) zaradi grafe ali pa HDja.
Mogoče bo pa NF3 pro250 dobra platforma (pa ne da je K8T800 slaba 0:) )
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Dr_M ::

ce folk dosega z kt600 po 250mhz fsb, potem tuki ni nevem kasnega problema :)
pac mors kupovat dobre komponente.:))
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

VASkO ::

kaj pa sis755?

v onem referencnem testu je potolkel nvidio in VIAo

JustVi ::

SiS does run at 800 HyperTransport, and SiS also has implemented the ability to run the PCI/AGP speed asynchronously, so it is possible to fix PCI/AGP speed

Sam še to čakam, potem bo tale komplet moj. :)

morphling1 ::

"Some AMD Facts & Figures"
Ni vse tako lepo kot se je mislilo...
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Zheegec ::

"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

DjTonic ::

Ja tile socket 939 athloni pa že znajo bit zanimivi :P :).

Zheegec ::

Jp, na 90 nano in pa 512KB L2 bo kar poceni in za AMD in za končnega kupca, prav tako bodo zanimivi Duroni64 (ok, recimo da se bo tako imenoval), ki bodo imeli 256KB L2. Pri AMD se itak razlike v L2 ne poznajo veliko.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

TribesMan ::

Duroni 64 bodo možni sam na socket 754... Tako da to najbrž ne bo glih najboljš rešitev... ker pač to bo low end rešitev ki bo nadomestila AXP procesorje... in bo upgradeanje zelo oteženo... Če gledaš z strani končnega kupca je vedno najbolj pametno kupovati mainstream zadeve, saj se te obdržijo na tržišču veliko dlej kot budget rešitve... 939 socket bo zakon... tle ni debate. Saj se bo nanjo dalo nabit skoraj vse možne procesorje... in to je dober obet za upgrade... Me prav zanima koliko bodo S939 plate hitrejše od S940, zaradi unbuffered pomnilnikov... pomojem bi se moglo poznat, saj se bo s tem zmanjšal latency... vsi pa dobro vemo da je to za AMDja prava stvar :)

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Zheegec ::

Ja, pa z dual DDR se še dodatno zmanjša latenca, tako da bo imel s939 Athlon 64 še nižjo latenco kot s754 A64.
Ta zadeva z 256 L2 naj bi bila tudi za 939, vsaj tako sem prebral.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

DjTonic ::

Evo ene izmed prvih slikic FX-a 53 >:D.



Še 3DMark2001SE

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Gandalfar ()

Zheegec ::

"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

kuglvinkl ::

Včeraj na 3dcenter.de

Bezüglich des Athlon 64 berichtet der Planet 3DNow! von einem im März anstehenden neuen CPU-Stepping namens "CG", welches eine bessere Performance des integrierten Speichercontrollers sowie die Möglichkeit, auch drei vollbestückte DIMM-Slots ohne Einschränkungen verwalten zu können, mit sich bringen soll. Während der Performance-Gewinn sicherlich zu gering sein wird, um ernsthaft aufzufallen, ist insbesondere die Sache mit den drei vollbestückten DIMM-Slots interessant, denn diesbezüglich haben die derzeitigen Athlon 64 Modelle noch erhebliche Einschränkungen, unter anderem hier ausführlich beschrieben.
Your focus determines your reallity

Zheegec ::

To je že kar stara novica, čeprav ne razumem ravno veliko dojčarsko...:D
To bo bolj kot ne compatibility upgrade, ker je memory controler že itaq zelo dober.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

morphling1 ::

http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Dr_M ::

hehe, pa tole sploh dela, ko ma tok mal stvari gor?! :)
sicer za zacetek je ql, da se vid da se premika, ampak upam da ne bo mel ECS dejanko kej dost zravn.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Brane2 ::

Nice. Me zanima, kolko bo stala...
Saj ne, da bi jo vzel (TYAN roxx) sam tko, me zanima kolk bo dostopna...

Zheegec ::

Ua, lepe barve, pa prav vse lepo na veliko piše, zakaj pri socketu (btw; je še kdo slišal govorice da bo komercialno ime s939 kar socketB?)) ne piše "insert your CPU here" :D
Anyway, UPAM da bodo tele 4-layer zadevce poceni, nekako v s754 rangu. Potem pa pride AMD K8 doba home computinga (oh ja, samo še 10x več CPUjev naredijo vsako četrtletje :| ). Sam že kar malo razmišljam o 90 nano A64 na s939 s PCI-Exspres (PCI-XP :D ), z ali brez DDR2. S takšno skalabilnostjo kot jo ima A64 (oziroma še malo boljšo), se obeta socketu 939 super prihodnost, seveda je glavni marketing...
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

TribesMan ::

EHM pa tale plata sploh dela? KEr še nisem vidu tako "shaved look" plate... uber hudo. Sicer je pa tako. Manj komponent, manj možnosti da gre kaj narobe... Mi je pa v uč padla slika PCI slotov, kjer piše da je rumeni PCI namenjen zvočnim karticam, ker naj bi tu delale bolje... WTF? Spet kake ECSove fore?

Sam glede na to da je ECS bo najbrž poceni.

Končno en pošten mainstream A64...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Dr_M ::

Sam glede na to da je ECS bo najbrž poceni.

res je in edina dobra stran tega je, da bo kvalitetnim platam nizala ceno :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zheegec ::

"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

noraguta ::

evo še linka kako kaj skompajlat na vinsih zaenkrat.

btw. je videl kdo kako plato za socket 754 z pci-x slotom?
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Zheegec ::

Anandetch Win XP AMD64 test
Dobri rezultati se obetajo, glede na to da je še vse beta :D Vse deluje hitreje razen iger, to pa seveda zaradi driverjev.

Dajmo, M$, hitro zrihtaj te Winse !!
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

OwcA ::

Otroška radovednost - gonilo napredka.

kuglvinkl ::

Your focus determines your reallity

morphling1 ::

Sem že sam mislil zjutraj postat tole novico :) Cool ni kaj
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

OldSkul ::

Brane2 ::

Stara stvar. O 64-bitnem Prescottu je bilo ze govora.Sem pa hudo skepticen. Ta stvar ni ze v osnovi 64-bitna, ampak je to le dodatek. Poleg tega novi Opteroni tepejo Prescotta ze v 32-bitnem nacinu, pa tudi greje se ko svinja.

Ti 64-bitni dodatki ne bodo resili ostalih Prescottovih problemov, prej nasprotno- se bolj se bodo poznali.
Tudi to, da je stvar AMD-Compatible (=manjsi dodatki, kot je SSE3 itd), kaze na Intelovo paniko. Ponavadi so se vsi trudili biti Intel compatible, nikoli obratno...

Je pa lepo, da se je pojavila konkurenca. Cene Opteronom so ze krepko padle (sicer se ne pri nas, pa vendar), prihajajo pa novi, varcnejsi modeli.

Zame je midterm course of action tale:

-spoznati se z internalijami Opterona in pogruntati intimnosti, kot so denimo nastavitve mnozilnika itd

-pocakat, da cena "navadnim" 1xx ali 2xx Opteronom pade in si ubosti najhitrejsi model. Domnevam, da bom v roku 6 mesecev lahko ubodel 2.6 Ghz cipe

-dobit za domaco mashino motherboard Tyan S2885 ali ze kak novejsi S940 model s 4 CPUji

-pogruntat Beowulfa u nulo ali si zmontirat kaj sorodnega

-si odpret VPN kanal skozi ADSL od doma do sluzbe in zdruzit vse Opterone v eno smiselno celoto...


>:D >:D >:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

Dr_M ::

en lep pristranski clanek na tomshardware. ;( se vid, da mu je mal bad, ker AMD prevladuje :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

Brane2 ::

Ta clanek, kot vecina drugih na THG je IMHO koncentrirana gostilniska poezija.

Tip si jemlje stvari zelo k srcu...

Zheegec ::

Malo daljši članek - zelo kvaliteten!
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

DjTonic ::

Novi screenshoti, ki nakazujejo zmogljivost Athlona FX 53, plata Asus SK8N, že tu se pojavi ozko grlo (Radeon 9800 Pro na Stock) :)




Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Gandalfar ()

Zheegec ::

Zelo zanimiv video 100Kbps/s
K8 dobi z novim steppingom (nov stepping vsakih 6 mesecev!!) - najbrž že CG ki pride "soon" :

- SSE3 (PNE)
- Manjša poraba energije
- izboljšave memory kontrolerja (kompatibilnost & hitrost)

Nov stepping vsakih 6 mesecev je kar dober načrt >:D
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

OwcA ::

Otroška radovednost - gonilo napredka.

Brane2 ::

IMHO je tip malce zgresu poanto. Overclockerji niso glavni AMDjev trg. Ce sodim po razporedu folka tu, jih ene par res ve, kaj pocne, velika vecina so mamini sincki, ki bodo med "navijanjem" itak skurili zadevo in tezili za garancijo itd.

Poleg tega pri Amd64 optimalna pot ni navijanje do nezavesti ob dviganju napetosti ampak paralelno delo. Ce bi denar za solidno vodno hlajenje kanaliziral v elektroniko, bi ziher pokril razliko v ceni do 2-CPU plate, pa se kak belic za extra CPU bi ti ostal.

Ja, O.K., AMD ga serje s temi socketi itd. ampak saj cene vendarle padajo in tudi ce bi ubodel S754 plato, bo ta itak zastarela ko bo ze tako in tako cas za novo...

Tip dela iz navadnega glavobola konec sveta.

Kaksno podpisovanje peticij ? S tem bi kvecjemu vzpodbudili proizvajalca naj tega ne stori. Za AMD so overclockerji kvecjemu glavobol... :\

Brane2 ::

Najvecji "navitek" bo pri Opteronu to,da se bo dalo imet v naslednji generaciji peklensko hiter stroj na 2,5GHz+ z brdom L2 cachea, precej RAMa in po moznosti 2-CPU z normalno porabo in s tem tudi tihim hlajenjem itd...

OwcA ::

Pri paralelnem delu je križ s podporo, vsaj za "domače uporabnike" (prištejmo k tem še pisarniške računalnike), ki verjetno predstavljajo največjega porabnika AMD-jevih procesorjev. Poleg tega so ti po večini neuki in so zato v nebo vzpenjajoče frekvence precej bolj privlačne kot kopica tehničnih izrazov. Potreba po sedenju na dveh stolih pa AMD lahko pokoplje.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Brane2 ::

Ravnokar sem snel BIOS update (v 1.02) za mojo S2885 Thunder Tyanko in ga instaliral.

Novosti:

-podpora DDR 400 MHz RAM...

-moznost stelanja frekvence vseh treh HT linkov. No, stelanje je prehuda beseda, mogoce recimo raje izbira 600/800/1000 MHz.

Trenutno laufam link med procesorji na 1Ghz, ostala dva (CPU0-AGP in CPU0-Southbridge) na 800 MHz. Zaenkrat dela...

Zheegec ::

"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Zheegec ::

"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

TribesMan ::

Oglejte si tale video, vreden ogleda, je predavanje enega od intelovih arhitektov, ki so zasnovali IA32. Predavanje se vrti okoli perečih vprašanj pri izdelavi procesorjev ter o vizijah za prihodnost. Zelo priporočljiv ogled za vse ki vas zanima kako se načrtujejo procesorji, ter z kakšnimi težavami se srečujejo arhitekti. Vsekakor dober način da uničite 1.5h časa, kolikor traja tole predavanje.

Toplo priporočam!

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

boštjan ::

which video???

TribesMan ::

Klikni na link ki ga je dal Alien3001.

Pa kaj je tako težko?

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

boštjan ::

SORRY,sem mislo,da hočeš tudi ti kakšen link podat:))

Zheegec ::

Huh, oba filmčka sta jako zanimiva.
Morate gledat.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Brane2 ::

Owca:

Pri paralelnem delu je kriz s podporo, vsaj za "domace uporabnike" (pristejmo k tem se pisarniske racunalnike), ki verjetno predstavljajo najvecjega porabnika AMD-jevih procesorjev. Poleg tega so ti po vecini neuki in so zato v nebo vzpenjajoce frekvence precej bolj privlacne kot kopica tehnicnih izrazov. Potreba po sedenju na dveh stolih pa AMD lahko pokoplje.


Ravno pri domacih uporabnikih je SMP lahko pomembnejsi od frekvence. Tajnici lahko omogoci izvajanje vecih pisarniskih programov ob pecenju CDjke in tiskanju brez zatikanja. Tu frekvenca ze davno ni vec tako pomembna kot stalna razpolozljivost CPUja. V takih sistemih bi se lahko denimo dual core strojcek z relativno nizko frekvenco in nizko porabo obnesel zelo lepo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

Gandalfar ::

Tajnici lahko omogoci izvajanje vecih pisarniskih programov ob pecenju CDjke in tiskanju brez zatikanja.


Sem mislil, da ze vsaj ene dve leti operacijski sistemi nimajo tezav s pravilnim razporejanjem sredstev. Ko se niso pekaci imeli protecta pred buffer underuni je bila zanimiva fora postavit sistem, ki je lahko pekel CD in hkrati igral divx ter se surfal po netu. Pa nismo rabili SMP-ja. Ne vem zakaj ga kar naenkrat rabimo.

Poldi112 ::

Ne gre za to, da rabis SMP. Gre za to da za isti denar raje vzames SMT kot OC. Tu se jaz cisto strinjam z Branetom.
Navijati vec nocem, ker se mi ne da izgubljati casa s testi in nestabilnostjo. Poleg stroska za opremo te pride se strosek na casu.

OwcA ::

@Brane2: ni poanta v tem, kaj je boljše v idealnem svetu, temveč v tem okoli nas. Dejstvo je, da bodo pisarniške aplikacije zadnje, ki bodo podpirale SMP, ker za to ni pretirane potrebe in še konkurenca je prevelika, da bi to opravičilo stroške dodatnega razvoja. Niti ne trdim, da je frekvenca bolj pomembna, niti da je potrebna, pravim le, se boljše sliši 4 GHz kot 1,4 GHz dual core. Tako kot kreme za gube, ki imajo vse takisto zveneča imena. Žal se je ustalilo prepriačnej več je boljše. Vprašanje je ali je bila prej kura ali jajce, torej ali se je Intel odločil za svojo pot na podlagi analize mišlenja potrošnikov, ali so naknadno začeli na vesd glas propagirati megaherce, ampak pri povprečnem uporabniku stvar deluje. Najboljši pokazatel tega je AMD-jeva uvedba PR. Če bi vsi gledali na stvari racionalno in bili dovolj obveščeni to ne bi bilo potrebno. Še krave bi se smejale, če bi bila naslednja Alpha 5000+. ;)
Skratka ne trdim, da je Intelova pot boljša, trdim le, da bo na koncu zmagal, ker imajo dovolj sposobno vodstvo in marketing, da anulirajo vsakršen AMD-jev naskok. Zadnji primer tega je predstavitev CT-ja, s katero so lepo nazaj nase priklenili vse OEM-e, ki so se zaželi stegovati za x86-64.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Brane2 ::

Ne vidim,da so s tem sploh kogarkoli priklenili nase. HP je denimo ze napovedal nekaj novih strojev z AMD64...
Saj v rokah se nimajo NICESAR. Koga bodo priklenili, se bo se videlo. Zaenkrat so zunaj samo specifikacije neobstojecega cipa...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()
««
4 / 16
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kje do Opterona 939 (Dual core) ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
926416 (4578) Pyr0Beast
»

90 nm Athlon 64 je tu

Oddelek: Navijanje
282187 (1608) AtaStrumf
»

opteron vs p4

Oddelek: Strojna oprema
241972 (1680) TribesMan
»

Athlon 64 DA ali NE? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1317029 (4552) Jeronimo

Amd opustil prvo generacijo Athlona 64 ! (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
19210628 (7417) Zheegec

Več podobnih tem