» »

Pralni stroj Beko - izkušnje

Pralni stroj Beko - izkušnje

1
2
»

vofra ::

Tribal je izjavil:

Samo v vednost glede Beko servisa. Garancijo imaš res 5 let vendar ko uveljavljaš garancijo se ne odzovejo na prijavo tudi več tednov. V našem primeru je pralni stroj pri njih stal več kot mesec dni, po tem ko se 2 tedna niso javili na prijavo napake. In ja vemo o 45 dneh garancijskega roka ampak nismo zahtevali česarkoli, saj so "popravili" le kak dan ali dva po preteku.

Seveda smo v tem času kupili nov pralni stroj, saj brez le tega težko živiš danes. No ko smo dobili nazaj "popravljenega" ga po dneh mesecih priklopili ker je crknil od družinskega člana tudi drugi Beko pralni stroj, smo ugotovili da sedaj sploh ne deluje več. Problem prej so bili cvileči ležaji, po novem pa ključavnica ne zaklene vrat in utripa lučka za vodo...

Tako da ne priporočam Beko opreme samo zaradi servisa in ne zaradi aparatov.
Recimo z Gorenjem ni bilo nikoli težav s servisom, z Bosch pa še manj, saj so vedno v roku 2h dni bili pri nas z nadomestnim delom.


s katerega konca pa si, moje izkusnje s servisom (MB) so ravno nasprotne

aborko ::

Odvisno na kater del stroja... na vse dele zagotovo ne!

Ne, na nekatere je celo 10 let - recimo inverter motor. Kar se tiče servisa na srečo sploh nimam izkušenj, 2 bekota, eden 8 in eden 10 let star. Nista pa ravno obremenjena - par rund zgolj čez vikend. Če jutri crkneta, grem takoj po enakega, pa čeprav je kao plastičen. Tudi sam pa s kombiniranim hladilnikom/zamrzovalnikom Beko nisem zadovoljen, sicer dela ok, ampak je preveč glasen in čudne zvoke spušča...

GregiB ::

Včeraj mi je nekaj crknilo na 9 let starem Beko pralnem stroju (na celjskem). Ima kdo sveže izkušnje s servisom... se sploh splača popravljat?
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

connel ::

Vprašanje kaj je crknilo. Žal sem že pozabil kje sem spraševal za našega (slovenski forum ali nekaj podobnega), drugače pa pogoglaj simptome, šanse so da lahko sam popraviš za drobiž.

fikus_ ::

Okrog 50€ te bo stalo, da bo serviser prišel pogledat. Če mu boš znal dobro opisat težavo in bo ugotovil, kaj je narobe, lahko da ti ga bo celo takoj popravil, če ne pa spet novi potni stroški, cena rezervnega dela, cena dela,... Vprašanje če se splača.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Colt1911 ::

Poišči si lokalnega serviserja "popoldanca pod kozolcem" tako kot za avto.
Vse ostalo se ne splača.

MIHAc27 ::

Če bi celo opisal napako, bi ti mogoče lahko kdo kaj pametnega svetoval.

Kot prvo ga pa iztakni iz elektrike, mogoče pustiš par ur, in poskusiš.. pa opiši čim bolj kaj dela, kaj ne...

GregiB ::

MIHAc27 je izjavil:

Če bi celo opisal napako, bi ti mogoče lahko kdo kaj pametnega svetoval.

Kot prvo ga pa iztakni iz elektrike, mogoče pustiš par ur, in poskusiš.. pa opiši čim bolj kaj dela, kaj ne...


Ko program zaključi s pranjem, na ekranu piše "End", v boben pa je še poln vode, vrata se ne dajo odpret... Vodo sem izpustil tako, da sem odvil filter, ki je brez tujkov... čist. Pogledal sem tudi odtočno cev, ni prepognjena ali kakor koli ovirana. Po mojem je kakšna črpalka... but... what do I know...
BTW, tudi z odklopom iz omrežja smo probali... no go...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

fikus_ ::

Lahko da je stikalo ki kontrolira nivo vode pokvarjeno in ne izčrpa vode.

Poglej še iztok vode v steni, če ni zamašen.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fikus_ ()

GregiB ::

fikus_ je izjavil:

Lahko da je stikalo ki kontrolira nivo vode pokvarjeno in ne izčrpa vode.

Poglej še iztok vode v steni, če ni zamašen.


Update... danes pride serviser, rekel, da je glede na simptome črpalka... Servis = deli + storitev okvirno 70€. Sem rekel, da sprejmem, če bo vse skupaj < 100€. Je rekel, da toliko nikakor ne bi smeli biti... Javim
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

OK.d ::

Če ni črpalka kriva, je verjetno šla elekrtonika.
Strošek cca. 100€
LPOK.d

GregiB ::

Evo, javljam rezultat... V odtočni črpalki je bil zagozden clip od kemičnega svinčnika (kulija za štajerce). Črpalka nepoškodovana, po trditvah serviserja stroj še vedno kot Singerca... Ceha? 40€. Zelo korekten odnos serviserja, čakal 3 dni, zadovoljen.
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

MIHAc27 ::

Fajn... jaz bi na prvo žogo ugibal, da je črpalka... se mi je to že zgodilo.

Odtočna cev se je enkrat tudi zamašila, ampak takrat je pritisk cev snel in smo takoj videli, da nekaj z tem ni ok, ker je bila povsod voda.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri pralni stroj (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Loža
822196367 (6988) D3m
»

Pralni stroj (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7320157 (2818) darkolord
»

Susilni stroj

Oddelek: Kaj kupiti
207331 (3394) edi123
»

Kateri pralni stroj (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
358158468 (6720) IL_DIAVOLO
»

Nakup pralnega stroja BEKO (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5930964 (25486) anjabebler

Več podobnih tem