» »

Telekom hibridni modem - izkušnje

Telekom hibridni modem - izkušnje

«
1
2 3 4

Infusion ::

Si kdo od vas lasti Telekomov hibridni modem? Kakšne so vaše izkušnje z njim? Je tako problematičen kot od A1 ali deluje v redu?

dunda ::

Tole tudi mene zanima :-)

Ali ta vrag uporablja hkrati bakreno parico in LTE signal? Ali samo eno od teh stvari?
https://www.kacnje.eu

moat ::

dunda - "bojda" uporablja samo LTE, tako mi je razložil operater.

Saj tudi mene zanima ta hibrid in sicer paket Hibridni modem plus 20/5, ker sem pred podpisom pogodbe in sem v neki drugi temi na Slo-tech spraševal nekaj stvari, pa ni bilo odziva.
Torej, mene zanima konkretno hibridni modem Telekoma Oxygen HPI05200, s katerim nudijo hitrosti do 20/5 Mbps. Zdaj imam samo bakrene parice, z VDSL storitvijo 20/2 Mbps. Hitrost downloada je tam med 15 in 17 Mbps, upload pa večinoma ne dosega niti 1 Mbps. O dotičnem hibridnem modemu Oxygen HPI05200 na netu ni kaj dosti za prebrati. Nekaj podatkov je na voljo na http://www.oxygenbroadband.com/download.... Iz brošure je razvidno, da ima možnost gibabitnega WAN-a in LAN-ov, ni mi pa jasno ali Telekomov hibridni modem Oxygen HPI05200 podpira gigabitne LAN (WAN). V nedeljo dobim tudi rabljen router Asus RT ac66U, ki sem ga nameraval povezati z zdajšnjim Innbox-om V50U v bridge mode. Zanima me ali bom imel s hibridnim modemom težave s povezavo v bridge mode, oz. bi bila le-ta sploh smiselna, saj hibrid podpira tudi hitrostni standard brezžičnega prenosa "ac"?
Po pogodbi (ki pa jo še nisem podpisal) imam prvih 6 mesecev najema hibridnega modema 10€ mesečnega popusta, kljub temu pa se sprašujem ali mi bo hibrid, glede na zdajšnje hitrosti, prinesel neko dodano vrednost, ki opravičuje vložek najema. Poleg tega ima Oxygen HPIO5200 tudi USB priključek za zunanje diske in očitno tudi Media server. Zanima me ali ga kdo, ki ima hibridni modem, tudi uporablja in če deluje tako, kot je treba (na Innboxu V50U mi namreč Media server ne deluje).
Za morebitne odgovore se vam zahvaljujem. LP, moat.


Za vaša mnenja se zahvaljujem, moat.

ToniT ::

@moat
Kako imaš možnost takega modema? Imaš poslovni paket?
Mene so zavrnili (modem se sinhronizira na 16Mbit/768kbit), češ da so do hibridnega modema upravičeni samo tisti, ki imajo hitrost do 5/1.

moat ::

ToniT, preko maila sem dal povpraševanje na Telekom Slovenije (tehnično pomoč), kjer smo mi zmerili download in upload in so mi ponudili paket hibridni modem plus 20/5 (sedaj imam VDSL s paketom 20/2). Nimam poslovnega paketa. LP, moat.

ToniT ::

Očitno se je v politiki Telekoma nekaj spremenilo... Sam sem isto naredil pred nekaj meseci in so me zavrnili. Bom zopet poskusil...
Hvala.

šernk ::

@ToniT sporoči prosim kak odgovor boš dobil. Me sicer mika po eni strani, po drugi je pa to mal tko tko, ker naj bi pri telekomu šel internet po LTE, TV pa po xDSL in ne kombinirano. Skratka s tem ne pridobim da bi mi 2 tvja delala v fullHD na mpeg4 (12/1 trenutna max linija).
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

moat ::

Hojla.

Sem poslal na tehnično pomoč nekaj vprašanj. Napisal sem:

Spoštovani!

Imam že pogodbo za hibridni modem plus s hitrosjo 20/5. Sem pred podpisom pogodbe, vendar imam nekaj vprašanj.
Torej, zanima me hibridni modem Telekoma Oxygen HPI05200, s katerim nudite hitrosti do 20/5 Mbps. Zdaj sem na bakrenih paricah, z VDSL storitvijo 20/2 Mbps. Hitrost downloada je tam med 15 in 17 Mbps, upload pa večinoma ne dosega niti 1 Mbps.
O hibridnem modemu Oxygen HPI05200 na netu ni kaj dosti za prebrati, tudi na Slo-techu je "tema". Nekaj podatkov je sicer na voljo na http://www.oxygenbroadband.com/download.... Iz navedene brošure je razvidno, da ima možnost gibabitnega WAN-a in LAN-ov, ni mi pa jasno ali Telekomov hibridni modem Oxygen HPI05200 tudi podpira gigabitne LAN (WAN)?
V nedeljo dobim rabljen router Asus RT ac66U, ki sem ga nameraval povezati z zdajšnjim Innbox-om V50U v "bridge mode". Zanima me ali je povezava v "bridge mode"s hibridom soloh možna, bom imel z njo kakšne težave, oz. bi bila le-ta sploh smiselna, saj hibrid, tako kot router Asus RT ca66U, podpirata hitrostni standard brezžičnega prenosa "ac"?
Po pogodbi (ki jo še nisem podpisal, saj potrebujem malo več informacij) imam prvih 6 mesecev najema hibridnega modema 10€ mesečnega popusta, kljub temu pa se sprašujem ali mi bo hibrid, glede na zdajšnje hitrosti preko Innbox-a V50U, prinesel neko dodano vrednost, ki opravičuje vložek najema.
Poleg tega ima Oxygen HPIO5200 tudi USB priključek za zunanje diske in druge USB naprave, ter s tem očitno tudi Media server. Zanima me ali le-ta deluje tako, kot je treba (na Innboxu V50U mi namreč Media server, kljub pravilnim nastavitvam, ne deluje).

Za odgovore se vam zahvaljujem.
_____________________________________________________

Iz tehnične pomoči Telekoma so mi odgovorili:

Pozdravljeni,

na hibridnem modemu ni možno izklopiti PPPoE klienta. Modem ima vstavljeno sim kartico prek katere vzpostavlja povezavo z oddajnikom. V tem primeru bo vaš usmerjevalnik bil nastavljen v bridge način. Lan izhodi so gigabitni.

Pri hibridnem internetu je hitrost odvisna tudi od trenutne zasedenosti oddajnika. Na delovanje vplivajo tudi vremenske razmere. Naročnik si lahko izboljša signal z nakupom zunanjih anten.

Storitev je bolj primerna za naročnike "slabih" bakrenih povezav. Hitrost pod 7M.

Prijazen pozdrav,

Tehnična podpora - Storitve uporabnikov / Customer Technical Support
Operativno storitveni center / Service Operations Center

T: 080 1000, F: 01 511 1119, http://www.telekom.si/pomoc

________________________________
Kaj pravite? Po mojem je najbolje, da pogodbe ne podpišem. Škoda se mi zdi Asusa RT ac66U, da ga ne bi izkoristil. Po moje je še najboljša varianta, da Innbox-om V50U dam v bridge mode in se preko Asusa povezujem na internet, ne pa da mi slednji deluje v bridge načinu. Poleg tega mi niso odgovorili kako je z Media serverjem na hibridu Oxygen HPI05200. Hitrost bom imel pri obstoječem sistemu pač takšno, kot do sedaj, sicer pa bo tudi na hibridu hitrost nihala.
Kaj menite, LP, moat.

ToniT ::

Jaz osebno imam probleme s premalim uploadom. Žena ima veliko telekonferenc in preko trenutne povezave stvar ne dela oz. so težave.
Trenutno uporablja posebno povezavo do interneta preko LTE s Huawei B315 in stvar deluje. Rad bi spravil vse skupaj na eno omrežje in zato bom še enkrat zaprosil za hibridni modem in bomo videli, kaj bo s tega ratalo...

psillon22 ::

Imam Telekom hibridni modem + zunanje antene deluje dobro (do 20 mgps ) me pa zanima a kdo ve ce lahko v ta modem vstavim drugo sim kartico npr. HOT ki ima moznost dosti vecje hitrosti prenosa (do 50 mgps) ?

Hvala

e-marko ::

Kakšno je trenutno stanje glede hibridnega modema pri Telekomu? Uporabniki ste zadovoljni ali ne?
Sem pri A1 in bom moral menjati, ker tisti ZTE hibridni šrot je točno to, šrot. Pa napako v telefoniji in xploretv odpravljajo že drugi teden...

Telekom ponuja modem Billion BiPAC 8700VAZ (MC7455). Zadeva izgleda dobro opremljena in ima možnost priključitve zunanje antene. Točnih podatkov pa ne najdem... Hotrost baje 50/10 v paketu Neo.
Hvala.

Lp
...somebody, somewhere...

luuxiii ::

Imam hibrida Oxygen HPI05200, ter zunanje antene. Zadeva deluje odlično, imam konstantnih 20/5, vendar pa na 50/10 ne morem, saj imam trenutno max, kar omogoča linija.
Antene so usmerjene direkt v bazno (vmes ni nobenih preprek), je pa vprašanje koliko "hibridašev" nas je že na tej bazni postaji...

predrzni007 ::

Evo priklopljen danes, televizije delujejo brez problemov speedtest tudi kaže vredu čez dan okoli 35 mb, upload je pa konstanten 10 mb, edino z porti da sem jih odprl sem se pa matral cirka 1 urco
speedtest hibrida 50/10 preko telefona wifi povezava na 5ghz
 Hibrid billion 8700vaz 50/10

Hibrid billion 8700vaz 50/10

predrzni007 ::

 Modem

Modem

Zgodovina sprememb…

zlabra ::

predrzni007 je izjavil:

Evo priklopljen danes, televizije delujejo brez problemov speedtest tudi kaže vredu čez dan okoli 35 mb, upload je pa konstanten 10 mb, edino z porti da sem jih odprl sem se pa matral cirka 1 urco
speedtest hibrida 50/10 preko telefona wifi povezava na 5ghz
 Hibrid billion 8700vaz 50/10

Hibrid billion 8700vaz 50/10



Daj mi povejte prosim če bodo tv še vedno ostale na isti kakovosti(sd) v primeru hibrida, sam imam bakreno linijo 7/1, prek huaweia 315 ter dodatnih anten dobim nekje 30/3mega največ, kar je več kot solidno, nevem pa če se mi splača vzet hibrida samo zaradi interneta, plus je najbrz samo neomejeni gb downloada, ker sedaj imam 50Gb podatkov na simki

luuxiii ::

zlabra je izjavil:

predrzni007 je izjavil:

Evo priklopljen danes, televizije delujejo brez problemov speedtest tudi kaže vredu čez dan okoli 35 mb, upload je pa konstanten 10 mb, edino z porti da sem jih odprl sem se pa matral cirka 1 urco
speedtest hibrida 50/10 preko telefona wifi povezava na 5ghz
 Hibrid billion 8700vaz 50/10

Hibrid billion 8700vaz 50/10



Daj mi povejte prosim če bodo tv še vedno ostale na isti kakovosti(sd) v primeru hibrida, sam imam bakreno linijo 7/1, prek huaweia 315 ter dodatnih anten dobim nekje 30/3mega največ, kar je več kot solidno, nevem pa če se mi splača vzet hibrida samo zaradi interneta, plus je najbrz samo neomejeni gb downloada, ker sedaj imam 50Gb podatkov na simki


Pri hibridu je tako, da se bakrena linija uporablja samo za IPTV, LTE pa samo za internetni dostop.

patriot10 ::

Sem pri A1 in imam hibridni modem, ampak signal je tolko slab, da ne pridoda nekaj veliko (po kablu imam linijo cca. 13 mbit/s). Ker mi je aneks potekel, se na polno zanimam za menjavo operaterja na Telekom, saj mi Telekom LTE signal v hiši seže do 28 mbit/s (testirano iz telefona - speedtest).

In zdej pridemo do zabavnega dela. Že nekaj dni kicarim Telekom in jih prosim za hibridni modem in noben ne ve kako in kaj in se otepajo, da bi mi ga dali (prevezujejo me od perodajnikov, do tehnikov do informacij in saj se ve, da se vsakega čaka po 10 min minimalno na liniji). Dafaq scena v glavnem. Sem jim omenil, da sem pripravljen kupit v celoti modem takoj ali kupiti kakšnega drugega, ki podpira njihovo tehnologijo, samo da ne bodo imeli stroškov z mano, pa še vedno ne dobim pravega odgovora. Ne razumem, ampak ponavadi, če ponudnik želi nove stranke, bi mu lahko prišel nasproti...

Imam pa na linijo vezani dve televiziji in na slabše od trenutnega ziher ne grem, saj je trenutno v glavnini delamo od doma, tako službo kot šolo. Trenutno modem nekaj malega celo pomaga, tako da ni čisto stran vržen denar, ampak vseeno želim več, sploh če se to da.

Prosim za kakršnokoli pomoč glede tega, kako ste vi prišli do modemov? Hvala.

PS: sem sicer že naročil podpis nove pogodbe na A1 (danes prinese DPD za podpisat), vendar razmišljam, da bom zavrnil in s tem še počakal...
FORZA JUVE!

zlabra ::

patriot10 je izjavil:

Sem pri A1 in imam hibridni modem, ampak signal je tolko slab, da ne pridoda nekaj veliko (po kablu imam linijo cca. 13 mbit/s). Ker mi je aneks potekel, se na polno zanimam za menjavo operaterja na Telekom, saj mi Telekom LTE signal v hiši seže do 28 mbit/s (testirano iz telefona - speedtest).

In zdej pridemo do zabavnega dela. Že nekaj dni kicarim Telekom in jih prosim za hibridni modem in noben ne ve kako in kaj in se otepajo, da bi mi ga dali (prevezujejo me od perodajnikov, do tehnikov do informacij in saj se ve, da se vsakega čaka po 10 min minimalno na liniji). Dafaq scena v glavnem. Sem jim omenil, da sem pripravljen kupit v celoti modem takoj ali kupiti kakšnega drugega, ki podpira njihovo tehnologijo, samo da ne bodo imeli stroškov z mano, pa še vedno ne dobim pravega odgovora. Ne razumem, ampak ponavadi, če ponudnik želi nove stranke, bi mu lahko prišel nasproti...

Imam pa na linijo vezani dve televiziji in na slabše od trenutnega ziher ne grem, saj je trenutno v glavnini delamo od doma, tako službo kot šolo. Trenutno modem nekaj malega celo pomaga, tako da ni čisto stran vržen denar, ampak vseeno želim več, sploh če se to da.

Prosim za kakršnokoli pomoč glede tega, kako ste vi prišli do modemov? Hvala.

PS: sem sicer že naročil podpis nove pogodbe na A1 (danes prinese DPD za podpisat), vendar razmišljam, da bom zavrnil in s tem še počakal...



A ni to zanimiv da sem jaz danes isto 40min ponucal na liniji, iz naročninških 080 8000 na tehnično 1000 in nazaj na naročniniško in nazaj na tehnike, noben ni pristojen za hibridni modem, se izogibajo k hudič križa, a majo ga v ponudbi, ne razumem

Me je hotla prepričat da na mojem domačem naslovu ni 4G, sem reku zadnje 6 mesecev odkar so stolp postavili imam v bajti 50/3M linijo prek 4G, baker imam pa 7M, da nej kr pride jutr pogledat, da nevem kire zemljevide 4g oni gledajo.

Jaz sem tud na drugi lokaciji k imamo telekom dosegel iz praktično brez signala v bajti, da imam 30/2 linijo s pomočjo iskra anten ter huawei modema ter telekomove sim kartice za 1 ojro

šernk ::

pa pol na koncu si prišel do modema ali ne?
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

zlabra ::

šernk je izjavil:

pa pol na koncu si prišel do modema ali ne?



ahh kje, najprej more naročniški oddelk odpret naročilnico, naročilnico lahko odprejo za hibrida samo če kr eno drugo napako prijavijo kao, da tehnik pride zarad napake in potem se preveri 4g lte signal na lokaciji, če tehnik pove da je dovolj gre hibrid v realizacijo.

skratka tolk tist modem šparajo k bi bil jurja, da ne govorim da sem dal sam za 2 lte antene 45 euro pa zaa mimo modem 35 euro, vse rabljeno, pol pa še 4 ure na streh da sem z antenam v cross signal najdu dost močen na oddaljnik, oni pa ne morjo tistga modema za preizkus prvlečt.

Profitiral bom pa samo da bi telekom dal njihovo simko in imaš potem neomejeno podatkov za mesečno naročnino 3,9 eura, k zdej mi 50giga podatkov tud v parih dneh skuri.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zlabra ()

patriot10 ::

Evo, ista situacija kot jo ima @zlabra je bila pri meni. Govoril sem z 5-6 ljudmi in vsi so se me otepali in govorili, da imajo v sistemu, da pri meni ni dober LTE signal, pa vendar sem si ga nameril malo pod 30mbis/s preko mobitela. Včeraj se me je ena celo usmilila in prijavila kao neko napako (wtf) in poslala mail ljudem v Lj in kao danes zvem, kaj se bodo odločili.

Nisem si mislim, da bom moral kdaj naročnika prosit, če sem lahko njihova stranka in ne obratno... kam gre ta svet. :D

Pa da ne govorim, da sem jim rekel, da magari sam financiram modem takoj + da poleg trenutnega trojčka dodam zraven še mobitele v paket. Torej all in, oni pa trdi, ko nek qrac.
FORZA JUVE!

Bakunin ::

AFAIK je trik v tem, da mora ISP DATA stream iz mobilnega dela ter DSL dela "združiti".
Verjetno jim to dela probleme.

Lahko pa si tudi sam omisliš nekaj takega, če imas kaksen VPN-box na omrežju in nanj narediš dva (GRE,IP2IP,....) tunela in ju potem tam na strežniku združiš.

starfotr ::

Lahko imaš pa 2 povezavi in si kupiš storitev, kot je https://speedify.com/ in združiš vse skupaj.

predrzni007 ::

Še en update hibrid 50/10
Linijo za televizijo imam odprto na:
Line Rate - Upstream (Kbps) 5406
Line Rate - Downstream (Kbps) 32126
 test 1

test 1

t0mekk ::

zlabra ::

Bakunin je izjavil:

AFAIK je trik v tem, da mora ISP DATA stream iz mobilnega dela ter DSL dela "združiti".
Verjetno jim to dela probleme.

Lahko pa si tudi sam omisliš nekaj takega, če imas kaksen VPN-box na omrežju in nanj narediš dva (GRE,IP2IP,....) tunela in ju potem tam na strežniku združiš.


Ne razumem čisto, a ni tako da če vzameš hibridni modem gre dsl komplet za tv, nimaš potem varjante interneta dobit prek dsl, tudi če je izredno slabo vreme ?

zlabra ::

patriot10 je izjavil:

Evo, ista situacija kot jo ima @zlabra je bila pri meni. Govoril sem z 5-6 ljudmi in vsi so se me otepali in govorili, da imajo v sistemu, da pri meni ni dober LTE signal, pa vendar sem si ga nameril malo pod 30mbis/s preko mobitela. Včeraj se me je ena celo usmilila in prijavila kao neko napako (wtf) in poslala mail ljudem v Lj in kao danes zvem, kaj se bodo odločili.

Nisem si mislim, da bom moral kdaj naročnika prosit, če sem lahko njihova stranka in ne obratno... kam gre ta svet. :D

Pa da ne govorim, da sem jim rekel, da magari sam financiram modem takoj + da poleg trenutnega trojčka dodam zraven še mobitele v paket. Torej all in, oni pa trdi, ko nek qrac.



zdaj končno urejajo v naročniški službi,traja cel teden, bom najprej dobil pogodbo za podpisat v moj telekom, potem pa šele pridejo z hibridom in probajo, oz opravijo meritvem, pričakujem da bo ta modem imel 1 kg zlata

patriot10 ::

@zlabra, mene so klicali in so mi rekli, da bodo poskusili urediti, vendar čakam že en teden za povratno informacijo.

Ima kdo kakšne izkušnje kako je z gamingom preko LTE omrežja? Če mislita 2 TV preko žice pokurit vseh 12 mbit/s moje linije, potem pomeni, da bo internet potekal le preko LTE omrežja in če bo prihajalo do motenj, bo gaming trpel pod nestabilnim pingom...

Hvala.
FORZA JUVE!

šernk ::

počasi bom moral še jst začet sitnarit s tem.

sicer ping in samo hitrost mam solidno ampak občasno se mi popolnoma sesuje linija. Menjali so mi modem kak mesec nazaj pa je isto. Sej sicer vem kje je problem 500m linije držijo drevesa pokonci namesto drogovi. Zadnjič se je prijavilo da je en drog podrlo...GVO prišel postavil nov drog in odšel, kdo bo očistil linijo pa nimam pojma. Ampak kaj ko v tej koroni ni časa se še z njimi ukvarjat.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

zlabra ::

patriot10 je izjavil:

@zlabra, mene so klicali in so mi rekli, da bodo poskusili urediti, vendar čakam že en teden za povratno informacijo.

Ima kdo kakšne izkušnje kako je z gamingom preko LTE omrežja? Če mislita 2 TV preko žice pokurit vseh 12 mbit/s moje linije, potem pomeni, da bo internet potekal le preko LTE omrežja in če bo prihajalo do motenj, bo gaming trpel pod nestabilnim pingom...

Hvala.


jaz sem probal prek 4G igrat fifo, bolj tko tko je, ene 7x je umes kr zaštekal, ni tko tekoče

šernk ::

dejta prosim poročat kako vama bodo rešli, bom probal še sam potem če bo pri vaju ok izstisnit ta hibrid :)
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

shadeX ::

Jaz ga imam pri A1 odkar je prišel v ponudbo. Hibrid pomaga če po bakru ne gre kolikor maš hitrost paketa in po zraku doda razliko.

Ampak kot zadnje čase opažam mi hibrid dost ne pomaga in od cca 15h naprej po zraku sploh ne povleče nič oz zelo malo ampak dobim max. Kolikor mi baker omogoča.

Npr zjutraj dobim 5MB/s, enkrat popoldne je čudež če je 1.5MB/s, zvecer ko je še TV, je 1MBs skoraj nerealno.

Zgleda da so kapacitete po zraku tud že čist polne, dost ugibam da tud zarad korone.

zlabra ::

shadeX je izjavil:

Jaz ga imam pri A1 odkar je prišel v ponudbo. Hibrid pomaga če po bakru ne gre kolikor maš hitrost paketa in po zraku doda razliko.

Ampak kot zadnje čase opažam mi hibrid dost ne pomaga in od cca 15h naprej po zraku sploh ne povleče nič oz zelo malo ampak dobim max. Kolikor mi baker omogoča.

Npr zjutraj dobim 5MB/s, enkrat popoldne je čudež če je 1.5MB/s, zvecer ko je še TV, je 1MBs skoraj nerealno.

Zgleda da so kapacitete po zraku tud že čist polne, dost ugibam da tud zarad korone.

Kako pa deluje tudi za tv zrak kaj doda, ali samo za internet, ker ravno to kar ti govoris zna bit problem, ce hibrid ne pobira dsl za tv in internet in se dodatno 4g ni uporaben, ker ce je ves internet samo prek 4g vse skupaj pade na stabilnosti

e-marko ::

Za tv gre samo po žici, ostalo je lte. Ja, bolj ubogo je vse skupaj. Vsaj tale zte modem od A1 je šrot.

Lp
...somebody, somewhere...

beta1 ::

Kdaj pa ni bilo kaj od ZTEja šrot?

shadeX ::

Kako pa deluje tudi za tv zrak kaj doda,


Za TV je samo žica. Hibrid v teoriji pride tudi prav, ko ti TV pobere dovolj žice, da za internet ne dosegaš več polne hitrosti.

ker ce je ves internet samo prek 4g vse skupaj pade na stabilnosti


Internet je primarno po žici tudi pri hibridu, če žica ni dovolj ter obstajajo kapacitete po zraku, potem hibrid v tem primeru "doštuka" hitrost (kolikor pač lahko).

Npr imaš linijo 50 Mbps, žica pa je max 20Mbps. Imaš paljen TV, ki ti že v štartu pobere 10 Mbps (po žici), torej ti ostane 10MBps. V teoriji bi moral hibrid doštukat še 40 Mbps (toliko ti manjka do polne hitrosti). Zjutraj bo brez problema to hitrost doštukal, popoldne boš mogoče dobil 10Mbps po zraku (torej skupaj imaš 20), zvečer pa boš težko sploh kaj dobil, ker so vsi na netu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

šernk ::

A1 ni v rangu Telekoma. Lahko sanjate oh in sploh...enostavno se ju ne da primerjat po kvaliteti 4G signala.

oddajnika na isti štangi, isti mobitel, isti čas, ista pozicija:

telekom preko 4G: redno 30Mbps/5Mbps
A1 preko 4G: max 3Mbps/ 0,6Mbps

merjeno s speedtest appom na androidu.

recimo sedaj ko to pišem:
telekom: 21,1Mbps/0,72Mbps
A1: 2,2Mbps/0,16Mbps

se vidi da je omrežje pri obeh trenutno obremenjeno ampak telekom dosega še vedno 7-10x višje hitrosti od A1. Očitno ima A1 oddajnike v nekem popolnoma drugem rangu, drugače si ne morem predstavljat.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

zlabra ::

okey, sedaj gledam 2 kanala sd, spodaj bo ostal samo sd v uporabi, zgoraj lahko dam na HD pa šteka še je samo na bakru.

če imam sedaj 7mega linijo, nekje prek 4G mi pa 20mega dofilava dokaj stabilno, včasih tudi 30mega potem bom lahko HD program gledal brez problema ?

šernk ::

kar vem TVji gredo samo preko bakra in ne preko LTE. torej za TVje ne bo spremembe.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

patriot10 ::

Update glede moje situacije:

Me je terenski prodajalec klical, da bo dal vse od sebe, samo da dobim zadevo. Po enem tednu ga kličem, kaj je zrihtal in mi pove, da mi hibridnega ne bodo dali, pa če se na glavo postavim, ker je problem v zasedenosti oddajnika. Trenutno je kao na 70%, ampak Telekom potrebuje neki rezerve.
Zraven pa mi reče, da gleda mojo bakreno linijo in mu kao ponuja izbor 50/1, če želi sestaviti ponudbo oz. naročilo (a tehniki mi pravijo, da je 12-13 max. po bakru do bajte, ampak si mislim, da kr naj se malo potrudijo, da me dobijo) in da vse kar morama narediti je, da oddava naročilo, da se sproži postopek, kjer bi nekdo prišel izmerit linijo. Do tukaj vse lepo in prav.
Potem pa se je začel "postopek", ki mi je zbil vso veselje, da bi še kdaj sploh sodeloval s Telekomom. In sicer, po pingponganju za mojimi osebnimi podatki, mi prodajalec reče, da bova kr sestavila pogodbo (torej, beseda naročilo se je spremenila v pogodbo) in se bo potem reševanje peljalo naprej tako, da bodo preverili linijo naknadno. Torej, na pogodbo bi obesila 2x Neo (eden vzame 7,5 linije, trenutno mi A1 laufata 2 TV-ja na cca 8), vsi programi, stacionarni telefon in primerna linija interneta. Nato, pa reče, da mi bo poslal pogodbo in ko podpišem, dobim na dom mojstre za priklop in po enem tednu še izdelek, ki sem jo na hitro izbral v akcijski ponudbi. Pol sem ga pa vprašal, kaj se zgodi pri podpisu pogodbe in s tem, da mi oni nekako ne bodo mogli zagotoviti željene linije do bajte po bakru (torej 50/1 oz tudi manj bi šlo, le da sem na boljšem kot zdej). Pa reče, po podpisu ste naš in za prekinitev pogodbe pač žal zaračunajo penale. Pa halo, koga se tu nateguje. :) Sem mu samo rekel, da lahko pozabi, da bom karkol podpisal za mačka v žaklju. Sedaj že 2 dni čakam na neobvezujočo pogodbo, katero mi je obljubil , da jo dobim v roku ene ure...

Zdej pa ne vem, kam se bo zadeva zapeljala, ampak pomoje je poskušal, da me pridobi k njim, ko je videl, da ne bo šlo in se je umaknil. Dvomim, da bi nalašč za mene rihtali boljšo linijo do bajte. Konec koncev, sem premali človek, da bi se splačalo.
FORZA JUVE!

zlabra ::

to so kr ene mučke, jaz že 10dni čakam v mojem telekomu da mi pošljejo pogodbo v podpis za hibridni modem, pa tej niso resni, naj skinejo dol s spletne strani če niso sposobni zagotavljat opreme in storitev.

šernk ::

vidim da vrhunska mutnja....nimam niti časa it v tako zajebancijo, naj potem raje napišejo da je na voljo samo za tiste, ki nimajo dostopa do dsl linije.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

patriot10 ::

Mnja, mučke na kvadrat. Da sem zvedel, da ni variante za hibridni modem, ker so prezasedene antene, je trajalo 14 dni klicanja in čakanja na faking liniji, kjer se igra ena in ista melodija. Očitno bom ostal na A1 z hibridnim modemom, kjer mi v bajto potegne tistih jebenih 3 mbit/s al pa še to ne, ravno toliko, da lahko rečem, da neki imam.
FORZA JUVE!

zlabra ::

no končno pogodba, v petek pride montirat, napišem kako bo z hybridam

shadeX ::

šernk je izjavil:

A1 ni v rangu Telekoma. Lahko sanjate oh in sploh...enostavno se ju ne da primerjat po kvaliteti 4G signala.

oddajnika na isti štangi, isti mobitel, isti čas, ista pozicija:

telekom preko 4G: redno 30Mbps/5Mbps
A1 preko 4G: max 3Mbps/ 0,6Mbps

merjeno s speedtest appom na androidu.

recimo sedaj ko to pišem:
telekom: 21,1Mbps/0,72Mbps
A1: 2,2Mbps/0,16Mbps

se vidi da je omrežje pri obeh trenutno obremenjeno ampak telekom dosega še vedno 7-10x višje hitrosti od A1. Očitno ima A1 oddajnike v nekem popolnoma drugem rangu, drugače si ne morem predstavljat.



Zanimivo ampak s tem da imam jaz popolnoma obratno izkušnjo.

šernk ::

Zanimivo ampak s tem da imam jaz popolnoma obratno izkušnjo.


pa je vse isto da lahko primerjaš 1 za 1? Ker mene recimo 2G pokrivata lahko 2 oddajnika, 3G noben, 4G pa samo en. Ostalih nimam v dosegu. Na obeh antenah sta prisotna tako A1 kot Telekom. Pa že od vedno je bilo tako. Telekom lovil že 25 let nazaj, simobil je takrat imel na istem mestu oddajnik pa ni lovil. Potem je telekom razširil in postavil novo bazno postavo (na obstoječi stolp od RTVja) in je močno izboljšal 2G signal. Par let zadaj je sledil simobil na isto lokacijo in še danes ima slabši signal. Številke po meritvah vse isto ali celo boljše, problem pa je da 4G vidiš zgoraj primerjavo, 2G pa recimo vidiš ko se pogovarjaš, ko s telekomom nimaš težav, A1 te pa uni ne slišijo nič.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Mikrohard ::

V naših krajih ima A1 boljšo pokritost od Telekoma. Verjamem pa, da je mogoče kje drugače. Pač ni operaterja, ki bi bil povsod najboljši. Kdor trdi kaj takega, je preprosto naiven. Sicer pa antena na isti štangi še ne pomeni, da je primerljivo. Lahko je drugače usmerjena, na drugi frekvenci, itd.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mikrohard ()

patriot10 ::

zlabra je izjavil:

no končno pogodba, v petek pride montirat, napišem kako bo z hybridam


Kapo dol, da ti je uspelo. To imaš pa neke velike veze na Telekomu.:D
FORZA JUVE!

Daniel ::

Če imate v vidni liniji več baznih postaj lahko s primernimi antenami naredite marsikaj. Nedolgo nazaj sem pomagal kolegu, da sva zmontirala antene in ga iz A1 oddajnika, kjer je bil DL večinoma 1 - 2 Mbit prestavila na drugega, ki večinoma dela do 20, včasih pa pade na 10, odvisno od obremenitve. Na operaterje se tukaj sploh nimaš kaj zanašati, oni ti tisti modem porinejo, dalje pa se znajdi kakor se veš in znaš, sploh sedaj, ko je vse preobremenjeno.

Jure_13 ::

Meni je uspelo... ko sem poklical na Telekom, ni bilo problema, le opozorilo, da bo prišel tehnik in izmeril ali je dovolj močan signal. Trajalo je tri tedne, da je prišel tehnik. Vse skupaj je zmontiral v pol ure in - vse dela. Ko sem ga vprašal, če bosta na istem kablu delala in TV in računalnik, je rekel, da ne. Nič mi ni bilo jasno, ker je na VDSL vse normalno delalo (2xTV + 2xračunalnik na drugi strani hiše na access pointu; port na modemu je bil na trunk) in na hibridu naj bi bilo enako. In seveda tudi je!

Končni rezultat: 2x Telekom TV + 2x računalnik
1x Telemach EON TV (OTT) + 3x računalnik

Bistvena razlika! 3x HD TV naenkrat, pa še ostane. Brzina je med 48-50/9-10, konkretno zdajle, ob 16h 49,12Mbps dol in 9,76Mbps gor kot pravi akostest. Dan in noč proti prejšnjim 20Mbps.
«
1
2 3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kater LTE modem? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
997258 (2134) Pistol01
»

Telekomov brezžični internet

Oddelek: Pomoč in nasveti
113447 (1838) starfotr
»

Carrier Aggregation

Oddelek: Omrežja in internet
183669 (2922) rofl_1
»

A1 ima nov hibridni modem (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Omrežja in internet
38583534 (29298) simnov
»

A1- slab mobilni signal v hiši

Oddelek: Omrežja in internet
287946 (7145) msjr

Več podobnih tem