» »

Telekom hibridni modem - izkušnje

Telekom hibridni modem - izkušnje

1
2
3 4

zlabra ::

Prišel danes tehnik od telekoma, prines sabo modem, sicer je bil prijazen, najprej sem mu pokazal kako dela huawei 315(s telekomovo mobi kartica) + te moje iskra antene cca 25-30mega down 3 mega up

priklopiva njihovega BiPAC 8700VAZB, da notri njihovo sim kartico, aktivira, download 10mega up 0.5mega
Signal se je sesu ko smo priklopili njihov modem, antene obrnjene na isti telekomov oddaljnik.

jutri probam antene na strehi razmaknit, če se slučajno dobim kje signal, če je pa tole lahk res da je 5 let star modem huawei 315 boljše kot pa najnovejši BILLION potem pa tud bog pomagaj.
Sem probal nazaj dat huawei pa potegne 30 mega, telekomov hibrid 10

Lp

starfotr ::

Se pravi nisi uporabil istih anten, kot jih imaš za Huawei?

Prave antene ter ustrezna postavitev in dobra komunikacijska oprema je recept za uspeh.

Vendar, če eden od teh ni ok, potem je ves trud za manj.

Očitno je tu več problemov. Od anten in postavitve ter usmeritve le teh, do slabega modema.

Btw, še vedno stari telefoni, ki so imeli zunanjo anteno bolje lovijo signal, kot novejši, ki imajo vgrajeno anteno. Ob tem pa še manj energije porabijo in izsevajo.

Mikrohard ::

Pa dejstvo je tudi, da SIM kartice za hibridni internet nimajo pipice odprte do konca.

Daniel ::

starfotr je izjavil:

Se pravi nisi uporabil istih anten, kot jih imaš za Huawei?

Prave antene ter ustrezna postavitev in dobra komunikacijska oprema je recept za uspeh.

Vendar, če eden od teh ni ok, potem je ves trud za manj.

Očitno je tu več problemov. Od anten in postavitve ter usmeritve le teh, do slabega modema.

Btw, še vedno stari telefoni, ki so imeli zunanjo anteno bolje lovijo signal, kot novejši, ki imajo vgrajeno anteno. Ob tem pa še manj energije porabijo in izsevajo.



Kakor jaz razumem je uporabil isti oddajnik. Zanimivo, da na novejšem modemu dela slabše. Sicer imam izkušnje samo z 315 na A1, kjer smo z uporabo Iskrinih anten spravili iz 1,5 Mbita na (vsaj večino časa) 20, tako, da težko sodim, je pa vsekakor drug oddajnik in ne isti.

zlabra ::

starfotr je izjavil:

Se pravi nisi uporabil istih anten, kot jih imaš za Huawei?

Prave antene ter ustrezna postavitev in dobra komunikacijska oprema je recept za uspeh.

Vendar, če eden od teh ni ok, potem je ves trud za manj.

Očitno je tu več problemov. Od anten in postavitve ter usmeritve le teh, do slabega modema.

Btw, še vedno stari telefoni, ki so imeli zunanjo anteno bolje lovijo signal, kot novejši, ki imajo vgrajeno anteno. Ob tem pa še manj energije porabijo in izsevajo.



iste antene smo uporabili in isto usmeritev, nič nisem premikal na strehi, tehnik je samo odklopil 315 in priklopil njihovega.

uporabljam te antene
https://www.antene-zupancic.si/lte-ante...

jaz imam v pogodbi da so mi izklopili 10/1 dsl in vklopili hybrid 50/10

Prodajna hitrost internet dostopa : DO 10 Mbit/s / 1 Mbit/s VAR - izključitev Prodajna hitrost internet dostopa: DO 50 Mbit/s / 10 Mbit/s VAR : 3,90€ (HIBRID PLUS) - vključitev

Pogodbeni elementi prodajne ponudbe 6. člen (velja za točke: 1.1 iz Tabele 1) Telekom Slovenije v zvezi z zagotavljanjem dostopa do odprtega interneta zagotavlja sledeče hitrosti: • Oglaševana hitrost: DO 50Mb/10Mb VAR • Maksimalna hitrost: 50,00Mb/10,00Mb • Običajno razpoložljiva hitrost: 40,00Mb/8,00Mb • Minimalna hitrost: 25,00Mb/5,00Mb


in se mi spipa da so mi slučajno simko priprli signal na 10mega, jaz bom pa jutri na streho lezel.

Je pa res da signala enostavno ni s tem hybridom in tej postavitvi anten, signal je nekje na 50%, RSRP bi moral biti vsaj -100, mislim da je z huawei 315 -92, tukaj pa -111

Status Up
Signal Strength
# # # # # # # # # #
Signal Information RSRP:-111, RSRQ:-7, SINR:15, RSSI:-87


Jutri probam še razmaknit narazen pa skupaj antene na strehi če se bo izboljšalo, smer sem že danes spreminjal pa ni bilo nič bolje.



Lp

zlabra ::

evo sem našel še signal z huawei 315 pri 30mega downloada, razlika očitna pri samem sprejemu

Signal Information RSRP:-90, RSRQ:-5, SINR:9, RSSI:-77

Daniel ::

Imaš anteni vsaj meter narazen?

zlabra ::

Daniel je izjavil:

Imaš anteni vsaj meter narazen?


Ah kje, antene so trenutno za huawei 315 ble optimalno 50cm narazen, jutri probam drugo razdaljo za BiPAC 8700VAZB
Mi je pa tehnik danes razlagal da večino ljudi nima tolk dolge drogove da bi lahko antene dal na potrebno razdaljo, tko da je marsikaj mozno, jaz imam 1,5m droga na voljo
Rekel je da se povezuje na LTE 800

imaš ti mogoče telekomovega hybrida in iste antene ? razdalja ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zlabra ()

beta1 ::

Slabo si prebral navodila za montazo Iskrinih P56/P58 anten. Na prilozenih navodilih pise minimalna razdalja minimalno 75cm. Optimalno minimalno 90cm.

Drugi problem imas, ker uporabljas Huawei b315 modem. Sam modem je super, stabilen. Samo mores vedet, da je to CAT4 lte router. To pa pomeni, da je lahko povezan samo na 1 frekvenco hkrati. To pomeni, da se v tvojem primeru poveze na LTE800. Po dB kot si jih napisal, bi rekel 3 ali 4 crtice. Tu dobis 30mbit downloada, vec skoraj nebos, ker glede na pasovnio sirino in oddaljenost ter zasedenostjo,je to to.

Lahko probas kaksen modificiran FW za b315. Doda kaksen megabit, samo ne pricakuj cudezov.

Ce bi pa menjal, tako kot sem jaz na huawei B525(mod) ali b535, ta jepa CAT6 in uporablja vec LTE frekvenc hkrati. To pomeni, da ima na voljo takoj vec pasovne sirine na voljo, saj lepi skupaj LTE800, LTE1800, LTE2600.
Mores pa vedet, da ti 4g+ modemi, napacno kazejo crtice signala, ker ima vsaka svoja frekvenca drugacne dB vrednosti. Ponavadi vzame za glavno frekvenco LTE1800, za pomoc pa lte2600. Sploh lte 2600 dela cudeze, saj je neprimerno sirsi pasovni pas, pa telefoni ga ne marajo, ni guzve.

Jaz sem hotel preiti iz mobilni net neomejeni 50/10 na paket brezzicni net 50/10, ker je cenejsi.
Zadnji trenutek pred montazo sem zvedel, da na paketu brezzicni net, deluje SIM karttica samo v billion modemu. Nebi delala v b525modemu.
Modem je ziva zalost, ker dejansko ni niti CAT4,ceprav pise da je. To pomeni,da bi bil se na slabsem kot bi imel b315.
Pogodbo sem prekinil.

Upam, da bos nasel FWje. En rus jih hosta na ftpju. Google it.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: beta1 ()

zlabra ::

beta1 je izjavil:



Zadnji trenutek pred montazo sem zvedel, da na paketu brezzicni net, deluje SIM karttica samo v billion modemu. Nebi delala v b525modemu.
Modem je ziva zalost, ker dejansko ni niti CAT4,ceprav pise da je. To pomeni,da bi bil se na slabsem kot bi imel b315.
Pogodbo sem prekinil.

Upam, da bos nasel FWje. En rus jih hosta na ftpju. Google it.



jaz imam billiona sedaj, in samo v njemu ta telekomova kartica dela, sem probal včeraj zvečer vse kombinacije, nimam kaj drugega kot ga uporabit... oz vsaj probat, jaz ne rabim nekih čudežev, če dosežem 25mega v peaku in da bo tam se gibalo med 15-20mega bo ok. ker sedaj nimam nič linije za net,7mega se ponuca za 2 sd tv

Da je pa res takšna žalost telekomova oprema se mi pa zdi neverjetno, čeprav bi ti kar verjel glede na to kar si napisal.

beta1 ::

Probaj malo antene dat narazen.

Drugace, pa koliko vem, so nekaterim, ki so tezili telekomu, so jim SIM kartice zaklenili na tocno dolocen oddajnik in frekvenco.

Nevem ce billion omogoca tocno dolocene izbire frekvence. Fritzi in huawei 4g+ omogocajo tudi z windows softwarom in android aplikacijami.

Ce bi te dali na lte1800, bi zmagal. Za lte2600, ta je vrhunski, samo dalec ne nese. Moral bi probat.

S katere regije pa si?

zlabra ::

beta1 je izjavil:

Probaj malo antene dat narazen.

Drugace, pa koliko vem, so nekaterim, ki so tezili telekomu, so jim SIM kartice zaklenili na tocno dolocen oddajnik in frekvenco.

Nevem ce billion omogoca tocno dolocene izbire frekvence. Fritzi in huawei 4g+ omogocajo tudi z windows softwarom in android aplikacijami.

Ce bi te dali na lte1800, bi zmagal. Za lte2600, ta je vrhunski, samo dalec ne nese. Moral bi probat.

S katere regije pa si?



z 315 ter navadno mobi sim lahko izbiram lte 1800 lte 800 oboje deluje, izbire imaš ogromno v appu

tukaj pri billionu je vse fiksno, pravi 4g ima in je to to, najbrž samo lte 800, na oddaljnik Jelša mam usmerjeno, praktično vidna linija, tamle 10m mi nagaja da bi bilo čisto vidno

Sem pa kar daleč stran tako da lte 2600 sigurno ne pride v poštev


A1 KK043
GSM 900
LTE 800/1800
stolp Gradoške Laze
Jelša 7
1275 Šmartno pri Litiji
0145238E/460200N/393m
skupna gradnja Si.mobil (14.06.2016)
13.08.2017
hitrost do 225 Mbit/s (LTE 30 MHz)
GSM: 13.08.2017
LTE: 30.05.2018
2G: GSM, GPRS, EDGE
4G: LTE, LTE-A
PCI 2: 13
PCI 3: 218

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zlabra ()

zlabra ::

Nevem kaj neda telekom kazga huawei-ja za hybrida, samo pač more bit xdsl + 4g LTE.
Glede na nastavitve billiona je čisto bos proti 315 že, kaj šele proti višjimi serijami.

beta1 ::

Zlabra jaz bi vrnil ta paket hibrid. V 14 dneh lahko brez stroskov prekines pogodbo.

Jaz bi imel naprej Telekom za TVja. Probal bi ADSL2, pa da ti dajo fritz 7360 modem.

Tako si pokrit glede TVja.

Za internet bi pa sparil na zacetku brez vecjih stroskov ADSL modem in Huawei b315 katerega ze imas. Paket mobilni net neomejeni 20/5 je za 20eur v akciji. Ni omejitve GB.

Kupis pa nekaj taksnega npr..
https://m.youtube.com/watch?v=YDUfP8a5z...

To je pravi hibrid.

zlabra ::

Ti verjamem, si me pa kr v slabo voljo spravil, če bo ostala linija 10/1 prek tega hibrida ga bom sigurno vrnilv 14 dneh, bom videl kaj bo ratalo na strehi, upam pa vsaj na 20/2, zame bi bilo to dovolj.

Problem je pri 315 ker mam navadno sim kartico notri pa naložim gor 50giga podatkov pa 10euro je gor, pa mi požre gb pol pa še denar, in mi je to že ene 2x naredilo, škoda da telekom ne prodaja sim z neomejenimi podatki pa 50/10 hitrostjo max, potem sploh nebi študiral.

beta1 ::

Ja, prodaja 50/10 z neomejeno GB.
https://www.telekom.si/zasebni-uporabni...

Paket mobilni net neomejeni. 20/5 je v akciji. Lahko nadgradiš na 50/10 za 43EUR na mesec.
Tega uporabljam jaz.

Kupi tega TP linka load balance in vzami 20/5 in spari skupaj. To bo pravi hibrid.

Odgovor od telekoma:

Lepo pozdravljeni, gospod X,

bistvene razlike med paketoma sem vam navedla v prejšnjem sporočilu.

Mogoče še dodatno pojasnilo, da paketu Brezžični net, kot fiksnemu paketu, pripada bolj napredni modem (princip modema, ki ga sicer dobijo uporabniki fiksnih storitev, z možnostjo priklopa več naprav), te SIM-kartice ni možno uporabljati v drugi napravi. Paketi mobilnega interneta nimajo omejitve glede naprav, kjer se lahko SIM-kartico uporablja (storitev deluje tudi v mobilnem telefonu, tablici, prenosnem računalniku, ki ima vgrajen modem...).

Kot pri ostalih fiksnih paketih, so vam tudi pri paketu Brezžični net, v primeru težav s povezavo ali samim modemom, na voljo svetovalci tehnične podpore, ki so dosegljivi na številki 080 1000 in na e-naslovu tehnicna.pomoc@telekom.si.

Prijazen pozdrav,

PS: Pa neomejeno, je res neomejeno, ne znižajo hitrosti. Imam že 1 leto.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: beta1 ()

zlabra ::

Na strehi sem vse mogoče probal kar se je dalo, skoz Signal Information RSRP:-111, RSRQ:-7, SINR:15, RSSI:-87

Obupam že hočem tehnika poklicat da pride ponj po hibrida, odklopim eno anteno nič, isto 10mega, priklopim samo tadrugo evoo.....
voila

Parameters
Status Up
Signal Strength
# # # # # # # # # #

Signal Information RSRP:-93, RSRQ:-8, SINR:15, RSSI:-69

neda se pa v modemu antene vklopit izklopit tako kot pri 315

zna kdo razložit da samo z eno anteno dela bolje ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zlabra ()

zlabra ::

sedaj sem antene zamenjal med seboj in naenkrat je billion dubu signal -92 nekje se giblje, down 20mega, up 10 mega.
več kot 30ur pa ni nič lovil ali pa je kakšno zaščito vklopil, nevem

Hvala vsem za pomoč.

beta1 ::

Slab spoj v antena konektorju. Prej pa slab SW in HW, ki ni zaznal zunanjih anten.

Lepo da ti dela. Če bi pa dali kakšen CAT6 modem namesto tega billiona, bi pa imel polno hitrost.

zlabra ::

Ja saj mi je tehnik rekel da je ta billion dokaj nov in da pričakujejo še posodobitve zanjga, ker tlegor rada strela odnese modem bom naslednjič prosil za kakšen fritza ali CAT6 modem, če bo telekom do takrat že malo updejtal svojo ponudbo hibridov.

Lp

zlabra ::

še eno vprašanje, antene imam obe na strehi,52cm razmak med njima, če jih priklapljam solo, eno po eno, RSRP je pri eni anteni med -117 ter -111,
če priklopim drugo samo anteno dela sama na polno RSRP cca -93

mam naštiman na 315 na 1 anteno ter 3G/4G, ter vsako posebej potestiram, ravno zato mi je čudno, ena antena ima polne 3 črtice signala, druga antena 1 črtico, obrnjene so v isto smer, samo ena je 52cm nizje je to normalno ?



Lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zlabra ()

beta1 ::

Premajhen razmik med njima. Sekundarna antena moti primarno.

Nobeden update nebo rešil klumpastega FWja od sierra wirelles v billion modemu.

zlabra ::

beta1 je izjavil:

Premajhen razmik med njima. Sekundarna antena moti primarno.

Nobeden update nebo rešil klumpastega FWja od sierra wirelles v billion modemu.


Samo če je antena odklopljena še vseeno moti drugo anteno na drogu če so 50cm narazen ?

Najlepše to stestiram če dam na 315 na nastavitev "only 1" antena in vsako posebej stestiram koliko more biti razmaka da se ne motijo med seboj.

Čeprav pri 315 je lep napredek ko obe vklopim, pri billionu pa ni nobene razlike če LTE1 priklapljam ali pa ne priklapljem, kot da bi bil mrtev :)

zlabra ::

Drugače pa sem sedaj doma lepo sprobal kjer mam oddaljnik blizje cca slab kilometer.

Z samsungom s20 5G mi downloada 50mb na 1 4g+ črtici, 315 mi na isti lokaciji z 5db antenami nekje 20-30mb na 1800 frekvenci.

Če prav razumem je telefon sposoben na vseh frekvencah pobirat 800 1800 2600(takrat se pokaže 4g+), 315 je pa CAT4 in zato deluje samo na eni 1800 naprimer.

525 ter 535 je sposoben sprejema 4g+

Imam prav?


Lp

beta1 ::

Ja. Imaš prav. 315 ni 4G+ in uporablja eno frekvenco.

Ja. Moti tudi če je odklopljena. Vseeno lovi frekvence in ima takšno polje okrog antene, ki moti drugo.

LP

beta1 ::

PS: Daj probaj vseeno to SIM kartico v B315, če se kaj zgodi.

Drugače pa obstajajo za b525 modani firmwari. ki zaobidejo razne restrikcije ter dodajo funkcije, ki jih uradno ni. (jih imam) Mogoče bi Simka delala v takšnem modemu.
Samo treba je flashat z baloong flashom.

Testiral nisem, ker ni potrebe.

Daniel ::

Si jih dal kaj bolj narazen?

zlabra ::

beta1 je izjavil:

Ja. Imaš prav. 315 ni 4G+ in uporablja eno frekvenco.

Ja. Moti tudi če je odklopljena. Vseeno lovi frekvence in ima takšno polje okrog antene, ki moti drugo.

LP


sem probal dat telekomov simko v 315, ni se registrirala, uff, drugače bi bila to milina, upajmo da telekom sreča pamet in neha zaklepat simke na billion enoto, oziroma da ti dajo na tisti 4g modem ki jim poveš, to bi bilo super.

Antene še nisem dal bolj narazen, bom potestiral zdaj z 315, 535 ter billionam(billion zagrabi samo eno anteno LTE2, LTE1 je mrtva)


Danes sem v lj vzel novega 535 za 55 euričev iz firbca ker mi je tako beta svetoval, CAT7, pridem domov, priklopim, takoj pokaže 4g+ z vgrajenimi antenami 1x večja hitrost kot 315. prej je bilo nekje 25mega, sedaj z 535 50mega, včasih tudi 55-60mega
Ima slovenski jezik, meni pa ima samo only 3g, only 4g pa samodejno, ampak zgleda da tako lepo šalta med frekvencami da vse nadoknadi.

To govorim za lokacijo kjer imam oddaljnik blizu, sedaj moram probati še tam kjer imam iskrine antene na drogu tudi z 535.


Lp

Daniel ::

Kje si dobil 535 za 55 EUR?

zlabra ::

bolha

Kawl6 ::

beta1 je izjavil:

PS: Daj probaj vseeno to SIM kartico v B315, če se kaj zgodi.

Drugače pa obstajajo za b525 modani firmwari. ki zaobidejo razne restrikcije ter dodajo funkcije, ki jih uradno ni. (jih imam) Mogoče bi Simka delala v takšnem modemu.
Samo treba je flashat z baloong flashom.

Testiral nisem, ker ni potrebe.


Imaš kakšen mod za B315 pri roki in deluje?
Se priporočam.

beta1 ::

Morem preverit v svojem repozitoriju.

beta1 ::

Zlabra:

Pokliči telekom in reči naj ti dajo drug nov modem. Ker en priključek na anteni ne dela. Pa naj hodijo menjavat in naj popravljajo kak vejo in znajo.

Zdaj sem preveril. Nimam sploh nobenih FWjev za B535. Sem tudi gledal in ni za našo regijo (Samo savdska arabija, philipini itd...), tudi ni nobenih modificiranih, ki bi jih zdaj najdel.

Tako, da za čisto unofficial zadeve je zgleda B525 še zmeraj zakon. Pač je CAT6, napram B535 ki je CAT7. Tak nima noben naš operater 100Mbit uploada odprtega na nobenem paketu, ki je za navadno rajo.

Kawl6:

Modificiranega za B315 nimam. Imam samo uradne. Zadnja verzija, ki je delovala (Sicer od švedov-norvežov - Operater Telia) je verzija B315s-22_UPDATE_21.327.01. Doda vse funkcije od skritih menijev itd...
Javi se v ZS.

To je to.

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: beta1 ()

zlabra ::

tukaj sem dobil od billiona odgovor
Hi Sir,

We have never tested this kind of yagi antenna so can't provide any comment about that to you.
2 Antennas are for Main point (TX/RX) and Diversity point (RX only)
If you only plug it to the Diversity point then the TX will be unavailable.

Regards,

Support Team.

kdo zna razložit kaj pol ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zlabra ()

beta1 ::

hahaha. Kaki kljukci.

Nikoli niso probali na nobenih usmerjenih antenah :)

Dejansko dela samo z 1 anteno. Če drugo priklopiš potem je samo RX.

Ne boš si nič spomagal z njihovim supportom. Modem billion je crap. Official crap.

Za spremembo frekvenc na B535, če nimaš navoljo kot 2G, 3G, 4G. Uporabi LTE inšpektorja za windows. Tam not je pa funkcij koliko čez. Še grafe ti riše.

zlabra ::

kako pa potem telekom pomaga folku z antenami, montazami na strehi itd.. če imajo v osnovi hybrida ki ne dela...
k men je razlagu da marsikomu tud anteno zmontira.

Dobr, dejmo prosim telekomu pomagat z nasveti kaj nej za en modem od hybrida uzame v prihodnosti da bo za nas uporabnike dobro, k tole ni nč :D

Sej praktično bi bil lahko isti sinope xdsl modem za tv ter telefon, pa zraven ena enota takšnale za 4g lte kot je huawei z njihovo simko notri pa nebi bilo nč napačno ?

Obstaja CAT6-7 modem z xdsl delom ?

beta1 ::

Ja. Saj zmontirajo in zakasirajo. Če pa ne zakasirajo, pa te vežejo za 2 leti. Če dela in ne dela, samo da te imajo.

Na telekomu nebi smeli te SIM kartice zaklenit na modem. Ali pa vsaj dali možnost, da jim ti sporočiš vse specifikacije svojega modema, da ti omogočijo.

Boljše bi bilo, da bi dali ločen DSL modem in ločem LTE modem. Vmes pa TP-Linka z multi WAN bondingom.

Ta Dlink bi bil boljša izbira.
https://www.dlink.com/en/products/dwr-9...

Daniel ::

beta1 je izjavil:

Zlabra:

Pokliči telekom in reči naj ti dajo drug nov modem. Ker en priključek na anteni ne dela. Pa naj hodijo menjavat in naj popravljajo kak vejo in znajo.

Zdaj sem preveril. Nimam sploh nobenih FWjev za B535. Sem tudi gledal in ni za našo regijo (Samo savdska arabija, philipini itd...), tudi ni nobenih modificiranih, ki bi jih zdaj najdel.

Tako, da za čisto unofficial zadeve je zgleda B525 še zmeraj zakon. Pač je CAT6, napram B535 ki je CAT7. Tak nima noben naš operater 100Mbit uploada odprtega na nobenem paketu, ki je za navadno rajo.

Kawl6:

Modificiranega za B315 nimam. Imam samo uradne. Zadnja verzija, ki je delovala (Sicer od švedov-norvežov - Operater Telia) je verzija B315s-22_UPDATE_21.327.01. Doda vse funkcije od skritih menijev itd...
Javi se v ZS.

To je to.

LP


Imaš slučajno tudi kaj za E8372h-153? Sicer vse dela, edino gumba za izklop Wifija nima v meniju in opcij za izbiro frekvence.

zlabra ::

beta1 je izjavil:

Ja. Saj zmontirajo in zakasirajo. Če pa ne zakasirajo, pa te vežejo za 2 leti. Če dela in ne dela, samo da te imajo.

Na telekomu nebi smeli te SIM kartice zaklenit na modem. Ali pa vsaj dali možnost, da jim ti sporočiš vse specifikacije svojega modema, da ti omogočijo.

Boljše bi bilo, da bi dali ločen DSL modem in ločem LTE modem. Vmes pa TP-Linka z multi WAN bondingom.

Ta Dlink bi bil boljša izbira.
https://www.dlink.com/en/products/dwr-9...


Sem govoril z tehikom ki mi je montiral mi je ponudil drugega hybrida, tega so prej dajali
Gennet Oxygen HPI05200

Je rekel naj preverim kako ima glede anten

zlabra ::

"bonding" - torej združevanje prepustnosti DSL ter LTE dela samo na/iz uradnih CPE.

Dajte mi prosim razložit kaj ti ta bonding sploh nuca, jaz imam xdsl 7/1 linijo in 20/2 z LTE 4g

kaj je razlika če je bonding in če "ni bondinga" kaj je to samo da se zadeva registira v omrežje s pomočjo bondinga ?

Ker TV mi vseeno ne dela HD kljub temu da imam skupno 27mega zdaj na razpolago, hehe

beta1 ::

Oxygen dokaj solidno dela. Je CAT4. Ima kolega. 1x na teden ga more resetirat iz vtičnice, ker zašteka. Naredil sem mu, da mu vsaki drugi dan ponoči resetira digitalna stikalna ura.

Za E8372h imam samo -155 in -608 verzijo. Te so retail. Vse ostalo je od ponudnikov (A1, Telemach...), kateri morejo oni požegnat FW.

Tako, da naslednjič ko boste kupovali LTE modeme, kupite na Amazon.de ali Amazon.co.uk. Tam so retail in delajo avtomatski updati preko interneta.

Recimo B315 ima več kot 54 posoditev verzij Fwja. Modemi od A1, Telekoma itd... 0 updatov!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: beta1 ()

Daniel ::

Jaz sem tega malega 8372 nabavil na Ebayu, mislim, da piše ZONG gor, firmware pa ne vem, če ni od Telie. Moram preveriti. A lahko pošlješ ta firmware, da vidim katera verzija je? Meni sicer posodobitve delajo ampak nikoli ne najde novejše verzije, gumb za izklop WiFija pa kljub temu manjka.

zlabra ::

To pomeni če zaprosim da mi zamenjajo Billiona za Oxygena bodo 2 antene delovale ?

jaz ne najdem nobenih podatkov oz navodil na netu za gennet HPI05200, če ga ima kdo v kombinaciji z iskra antenami bi najbolje vedel

beta1 ::

Zdaj če bilokaj piše gor, potem je lahko od kakšnega operaterja. In spet more tisti operater, ki je to prodal, požegnat FW.

Posodobitve tako vsem delajo. Samo je pa odvisno, če kakšno posodobitev najde.

Evo, en stari mejl, ko sem pisal tudi na huawei support SLO:

Spoštovani X,

Hvala, da ste se obrnili na Huawei službo za pomoč uporabnikom. Vaš primer vodimo pod številko #6....

Svetujemo Vam, da poskusite ponastaviti router preko spleta v kolikor ima to možnost. To naredite tako, da v brskalnik vpišete 192.168.3.1 ter se vpišete na spletno stran. Nato grete pod more functions>manage updates ter kliknite Update now. Sistem se bo posodobil, če je na voljo update.
V kolikor update ne najde Vam svetujemo, da se obrnete na mobilnega operaterja, saj ima router njihovo prilagojeno programsko opremo.

Če boste imeli še kakšno vprašanje nas lahko kontaktirate.
Huawei Support stalno deluje na izboljšanju uporabniške izkušnje, in v kolikor še niste bi nam veliko pomenilo, če lahko izpolnite kratko anketo, ki vam bo poslana na vaš e-poštni naslov v prihodnjih dneh.
Vaše mnenje nam je pomembno!

Lepo Vas pozdravljam,
Y
Huawei Support služba za pomoč uporabnikom
https://consumer.huawei.com/si/support/

Daniel ::

Ja, bik je od nekega operaterja po moje. Bom potem pogledal pa ti javim točno verzijo firmwara, da pogledaš če imaš kakšnega neprilagojenega.

zlabra ::

http://www.oxygenbroadband.com/download...

evo našel, tega mi ponujajo

1xi n tern a l LTE/H SPA+mod u l e, Cat4or Cat6G PRS/EDG E/HSPA+/DC-HSPA+/LTE

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zlabra ()

beta1 ::

Daniel dobil si na ZS.

Zlabra:

Oxygen dela normalno z Iskrinimi P5X antenami. Ima moj kolega enako.
Pa digitalno stikalno uro mej pripravljeno, če se bo zabasal in obesil.

zlabra ::

A obstaja celo možnost da je CAT6, sposoben 4g+ ?

beta1 ::

Mislim da sta dve verziji. Po vsej verjetnosti ti bodo dali staro zalogo - CAT4.

Malo smo zašli mimo temem, glede Huawei modemov in FWjev.

Na kratko za vse, ki boste to brali in se odločali za paket Brezžični net in Hibridni modem, vedite da je SIM kartica zaklenjena na crap Billion modeme.

Billion modemi so pa klumpasti.

Konec debate.

zlabra ::

Tehnik mi je rekel naj prijavim napako, da nedelajo obe iskra antene s tem modemom, ter da pride čez teden ko oddobrijo zamenjat.
Sem celo napisal če se da CAT6 modem hybrid da dobiti.

Javim pa kako bo z 535 jutri ko bom gor kako deluje.

Glede zaklenjene sim kartice, je zaklenjena samo na mac addreso?

Ker 535 ima opcijo notri Kloniraj naslov MAC, vpišem telekomovega pa bi blo za probat a :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zlabra ()
1
2
3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kater LTE modem? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
997259 (2135) Pistol01
»

Telekomov brezžični internet

Oddelek: Pomoč in nasveti
113447 (1838) starfotr
»

Carrier Aggregation

Oddelek: Omrežja in internet
183669 (2922) rofl_1
»

A1 ima nov hibridni modem (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Omrežja in internet
38583539 (29303) simnov
»

A1- slab mobilni signal v hiši

Oddelek: Omrežja in internet
287947 (7146) msjr

Več podobnih tem