» »

Kater LTE modem?

Kater LTE modem?

«
1
2

nenno80 ::

Pozdravljeni,

ker je optika obljubljena že 5 let, pa še verjetno par let ne bo preko RUNE projekta, grem v LTE opcijo, ker mi vdsl 10/1 ni dovolj.

Speedtest mi kaže čez dan tudi 125/12 mbit, tako da nek problem očitno ni s signalom.

Gledam ta dva modema
https://www.amazon.de/dp/B0BCSVS755?m=A...
in
https://www.amazon.de/-/en/RBwAPR-2nD-R...

Pustimo ceno, kaj je boljše? Rabljena sta tam tam po ceni....
zanima me, če dam zunanje antene, ali potem notranjih modem ne uporablja?
Imam že drog od starih tv anten in kabel ni problem potegnit, ter dati gor anten...mam rajši na strehi antene kot par metrov od glave.

Zanima, če je možno zaklepanje na celico pri obeh modelih, v primeru, da je to potrebno?

Hvala.

krop ::

Kupi 1vega rabljenega na bolhi.

Scorpy84 ::

Antene lahko nastavljas, da bojo sam zunanje. Omejen si na 5m dolg kabel, router lahko drzis na podstresju pa od njega naprej potegnes lan kabel.
Kot ti je krop predlagal, kupi rabljenega.
S tem routerjem ne bos dosegal take hitrosti kot s telefonom, ker je cat7. Sem ze pisal o tem, zakaj. Bi pa moral imeti bp 40-60/10, v nocnem casu pa bi se priblizal visji stevilki.

nenno80 ::

Zakaj pa omejitev s 5m kablom? Ni vseno kako dolg kabel pride iz anten?

Mikrotik je cat4, huawei pa cat7, torej je huawei veliko boljša izbira, ali?

starfotr ::

Zato, ker RF signal ima drugačne lastnosti, zato omejitve glede dolžine kabla. Krajši je RF kabel, bolje bo.

krop ::

Ker pada signal z dolžino kabla. naj bo čim krajši
Mislim, da je huawei cat6

Vuli ::

jaz bi iskal neki kar podpira lte 12
https://mikrotik.com/product/chateau_lt...
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

nenno80 ::

To pa že 190 eur neto...potem grem all in na lte18 za 230 eur :8)

Kaj pridobim s tem točno? Če je zvečer zelo obremenjena baza recimo? Ker kolikor zvečer gledam je precej manjša hitrost...

Vuli ::

višje hitrosti, samo verjetno mora tudi bazna postaja to podpirat.
A zdej imajo že lte18..
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

nenno80 ::

Ajde, da nabavim vseeno ta huawei b535...Lahko ta antena? https://www.wlan-sat.com/mobilna-dual-u...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nenno80 ()

ToniT ::

Antena je lahko, vendar ima N konektorje, modem pa ima SMA konektorje, tako da potrebuješ še dva koaksialna podaljška, ki imata na eni strani N, na drugi pa SMA konektor. Recimo nekaj takega x 2.

Scorpy84 ::

nenno80 je izjavil:

Ajde, da nabavim vseeno ta huawei b535...Lahko ta antena? https://www.wlan-sat.com/mobilna-dual-u...


Ta antena ne bo ok, p56 mimo antene glej, najboljse delujejo za lte in se dolg domet imajo. Mimo p60 pa se ze ne obnesejo tako dober.

nenno80 ::

https://www.wlan-sat.com/antena-dual-lt...
torej točno ta ali je p56 standard?

ta konkretna antena mora biti točno usmerjena na oddajnik?

moat ::

Ko sem hotel kupiti na Bolhi rabljen HUAWEI 4G LTE Router B535 (zdaj imam hibridni modem Billion Bipac) so mi na Telekomu odgovorili, da mi ga ne morejo integrirati v sistem. Sicer pa kako bi se to dalo narest, če kupim Huawei router in kateri internetni ponudnik pa mi bi ga sploh implementiral v sistem? Bi to šlo samo preko SIM telefona, ali tudi preko telekom modema ali kako drugače? Ni mi čisto jasno, hvala.

Ales ::

moat je izjavil:

Ko sem hotel kupiti na Bolhi rabljen HUAWEI 4G LTE Router B535 (zdaj imam hibridni modem Billion Bipac) so mi na Telekomu odgovorili, da mi ga ne morejo integrirati v sistem. Sicer pa kako bi se to dalo narest, če kupim Huawei router in kateri internetni ponudnik pa mi bi ga sploh implementiral v sistem? Bi to šlo samo preko SIM telefona, ali tudi preko telekom modema ali kako drugače? Ni mi čisto jasno, hvala.

Padel si v tujo temo in čisto premalo podatkov si dal. Kaj sploh hočeš, kaj želiš narediti?

O kaki integraciji govoriš, v kakšen sistem?

nenno80 ::

Še eno vprašanje. Tole je verjetno najbližja baza.
Lahko z Huawei b535 zaklenem signal na določeno celico. Nekje sem prebral, da te antene vlečejo tudi več kilometrov daleč.
Teoretično torej poiščeš najboljši oddajnik in zakleneš signal, da je mir. Ali?

Kje poiščem vse oddajnike okrog sebe?

Scorpy84 ::

nenno80 je izjavil:

Še eno vprašanje. Tole je verjetno najbližja baza.
Lahko z Huawei b535 zaklenem signal na določeno celico. Nekje sem prebral, da te antene vlečejo tudi več kilometrov daleč.
Teoretično torej poiščeš najboljši oddajnik in zakleneš signal, da je mir. Ali?

Kje poiščem vse oddajnike okrog sebe?


Z avtom in s telefonom v roki, da ugotovis katera bazna postaja je najboljsa oziroma najmanj obremenjena in da najvisje hitrosti na B20 frekvenci. Kje se nahajajo, dobis na spletni strani akosa.
Lovijo bp 8km, le neke hitrosti ne pricakuj. S tako anteno sem ujel tudi 30 km stran 800Mhz signal, samo je vse na meji imas poln signal (s polno suma) drug dan, ga ne najde sploh. Tako da ce je mozno, kljub anteni se vedno priklopis na najblizjo bazno postajo, ce je pa ta obremenjena in dobi z drugo boljse prenose, kljub slabsemu signalu, pa uporabljas pac tisto.
Zakleniti ga ne mores na celico, lahko ga samo frekvencno zaklenes. Ce si v obmocju vec baznih postaj, ki uporabljajo iste frekvence, se bo vseno priklopil na mocnejsi signal. Sicer se to da enostavno resiti, da za anteno das pleh/kovinsko mrezo ali pa ce je hisa oziroma drevesa vmes.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Scorpy84 ()

krop ::

Probaj najprej brez anten. Mogoče jih sploh ne rabiš. Vsaj pri meni je bilo tako. Dobim 35/6 Mbps

nenno80 ::

Imam od A1 5 baznih postaj 5g oddaljenih največ 7km, večinoma so cca. 4 km, ena celo 2km. Po moje ne bi smel biti problem.

Telekom je pa slabše pokrit. Imam 5g bazne oddaljene 11-12km. Imam pa 5 postaj 4g na razdalji 2-4 km. Najbližja na katero se mi povezuje telefon dela super tam do 15. ure. 120/12 mbps in pade do 20. ure na 20-30/3 mbps, potem se počasi začne izboljševati. Torej je bazna postaja kar zasedena.

Če že nekaj delam, potem bom dal antene. Imam že drog na strehi od starih tv anten.

Pri A1 imam pomisleke, ker baje ponoči ugašajo bazne postaje? Ve kdo kako je s tem? Včasih bi ponoči rabil vsaj stabilnih 10/1 mbps.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nenno80 ()

Daniel ::

Namesto zunanjih anten na kablu lahko uporabiš tudi kakšno bolj namensko napravo, ki ima anteno zraven usmerjevalnika in je namenjena zunanji montaži. Torej nič izgub signala. Je pa res, da z višjim LTE standardom rastejo tudi cene.



https://mikrotik.com/products/group/lte...

Drugače za kako igračkanje je dovolj tudi Hap AX lite LTE6 ampak so potem tudi hitrosti temu primerne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daniel ()

nenno80 ::

Točno tega mikrotika LHG LTE6 sem gledal.
En je na youtube naredil primerjavo in je imel duplo hitrost s tem mikrotikom napram huawei b535+p56 antenama.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nenno80 ()

Daniel ::

Vse je odvisno od pogojev v omrežju in moči signala. Sicer, če delaš bolj dolgoročno rešitev je bolje, če vzameš LTE18 opcijo na Geticu, ko bo na zalogi. Je cenejši kot pri nas. Ali pa ATL LTE 18, če ga kje dobiš.

Daniel ::

Pa paziti je treba ker LTE6 LHG imaš varianto LHG z 100 Mbit ethernet in LHGG z gigabitnim vmesnikom.

nenno80 ::

ATL se dobi, seveda.

Ti veš kako je s tem ugašanjem oddajnikov s strani A1? Sem jim sicer poslal vprašanje....

Daniel ::

Ne. Lahko sicer malo preveriš zadevo s programom NetMonster.

nenno80 ::

Poleg tega mobilno omrežje A1 ob izjemno nizkih obremenitvah baznih postaj zlasti v nočnem času (od 00:00 do 05.59 ure) deluje v pametnem energetsko varčnem načinu, ki se samodejno prilagaja potrebam po signalu, tako da omogoča nemoteno uporabniško izkušnjo dostopa do vseh širokopasovnih storitev vsaj z LTE kakovostjo, kot izhaja iz tabele zgoraj. Posledično je lahko v tem času hitrost dostopa do interneta do ustreznega povečanja obremenitve posamezne bazne postaje, ki je sicer (kot prikazano na zemljevidu) opremljena z opremo, ki omogoča LTE+ kakovost, nižja od ocenjene najvišje hitrosti na vplivnem območju te bazne postaje in ustreza ocenjeni hitrosti za LTE. Z navedenim A1 znatno zmanjšuje svoj ogljični odtis, vpliv na okolje ter varčuje z omejenimi energetskimi viri.

Daniel ::

Kup marketinškega blebetanja, ki se v praksi pokaže kot padec hitrosti povezave. Plačaš isto, oni pa šparajo na "ogljičnem odtisu".

Sicer nazadnje kar sem okrog nas testiral A1 LTE je delal z izjemno hitrostjo 0,5 do 2 Mbit na sekundo. Na drugi strani hiše je sicer šlo na drugo bazno, ki je občasno zmogla celo do 40 Mbit, večinoma pa tam 15 Mbit.

Sedaj naj bi bil dodatno tudi 5G ampak nisem testiral ali tudi 5G gre zgolj do 2 Mbit ali so morda celo porihtali uplink in opremo v centrali.

DePalmo ::

Imam Huawei B535-232, speedtest narejen sedajle: https://www.speedtest.net/result/154838..., omrežje Telemach. Z A1 sem imel slabe izkušnje med testom (dve lokacije, obe porazni testi), tako da o njih nikoli nisem razmišljal resno, Telekom mi je pa pač predrag.

Sem na robu mesta, oddajnik je od mene oddaljen cca. 1km. Pred tem sem živel na vasi, hribovit svet in pojma nimam kje je bil oddajnik. Hitrosti so bile med 25 in 80 dl ter 8 in 15 up. Imam tudi zunanje antene, ampak se mi zdi da ni razlike. Ne po prenosu in ne po pingu.

In glede na to da vDSLja nočem več, optike pa še lep čas ne bom doživel, je tole zame zelo dober kompromis.

Imam pa še vedno na voljo rabljen B535. Sem ga že večkrat ponujal tukaj, pa je še vedno pri meni. Če te zanima in če bi ga res vzel, 40e in je tvoj. V Grosuplju.

EDIT: Aja, oddajniki: https://gis.akos-rs.si/

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: DePalmo ()

moat ::

Ales je izjavil:

moat je izjavil:

Ko sem hotel kupiti na Bolhi rabljen HUAWEI 4G LTE Router B535 (zdaj imam hibridni modem Billion Bipac) so mi na Telekomu odgovorili, da mi ga ne morejo integrirati v sistem. Sicer pa kako bi se to dalo narest, če kupim Huawei router in kateri internetni ponudnik pa mi bi ga sploh implementiral v sistem? Bi to šlo samo preko SIM telefona, ali tudi preko telekom modema ali kako drugače? Ni mi čisto jasno, hvala.

Padel si v tujo temo in čisto premalo podatkov si dal. Kaj sploh hočeš, kaj želiš narediti?

O kaki integraciji govoriš, v kakšen sistem?

___________________________
Se opravičujem, če sem tukaj kar takole vdrl. Me pa zanima, kako pospešiti hitrost interneta? Ko sem bral vprašanja in odgovore me zanima, ali je v tem primeru, torej routerja Huawei, možen samo mobilni internet s podatkovnim prenosom na telefonu, ki ima možnost dveh sim kartic in eno pač vtakneš v LTE router. Namreč, pri Telekomu so mi odgovorili, da mi ne morejo zagotoviti implementacije (beri povezave) z routerjem, kupljenim na bolhi (bojda niti takrat, ko ga je uporabnik uporabljal pri njih???). Potrebna je programska nadgradnja routerja, ki sicer onemogoča njegovo delovanje pri drugem ponudniku interneta. Kako je torej s tem? Kako naj pohitrim internet, ko trenutno uporabljam hibridni modem? Hvala.

Daniel ::

Še zmeraj je vse pomešano. Če uporabljaš hibridni modem imaš verjetno varianto TV preko bakrene parice, internet pa preko 4G. Ne vem sicer kateri standard LTE ta Billion podpira ampak dvomim da kaj manj kot B535 recimo.

In tudi kako boš potem imel priklopljeno, Billion za TV, Sim kartica pa posebej v Huawei za internet? Vprašanje, če ti hibridni modemi sploh delujejo brez SIM kartice.

Kakšne hitrosti interneta dosegaš na billionu in kakšne na 4G na telefonu pri istem operaterju?

moat ::

Da res je, preko bakrenih paric imam TV programe, internet pa preko LTE. Mene pa zanima (odmislimo Bilion Bipac), kako dobiti hitrejši internet samo z uporabo npr. Huawei B535. TV lahko dobim npr. tudi preko Total TV ali kot samostojno opcijo preko Telekoma. Ja, seveda je to dražja varianta, ker moram imeti mobilni paket in TV samostojno. Torej, če odmislimo Bilion Bipac, kako dobim internet LTE preko Huawei B535 in ali se to sploh splača. Je ta modem veliko boljši kot Billion Bipac? Hvala.

Ales ::

Spregledal si Danielovo vprašanje:

Kakšne hitrosti interneta dosegaš na billionu in kakšne na 4G na telefonu pri istem operaterju?

Huawei B535 je dober LTE modem, ne more pa delati čudežev in dokler ne odgovoriš na vprašanje zgoraj, se nima smisla naprej pogovarjat - zna namreč biti, da ti menjava LTE modema ne bo kaj dosti pomagala.

moat ::

Se opravičujem. Oglaševana hitrost na hibridnem modemu ke 50/10, vendar je še nikoli nisem dosegel. Največ kar sem dosegel je okoli 35/9, trenutno pa je 19/9. Verjetno bi z zunanjo anteno lahko dosegal večjo hitrost interneta. Me pa zanima ali bi s Huavei B535 dosegal večje hitrosti? Hvala.

Daniel ::

Ne, ne boš. Ker je zvečer omrežje precej obremenjeno. Mogoče pri katerem drugem operaterju ampak to moraš sam preveriti.

So omenjenje hitrosti testirane s telefonom ali na računalniku? Oglaševana hitrost nima veze.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daniel ()

moat ::

Ja saj vem, mi je jasno glede oglaševane hitrosti. Me pa zanima ali gre ta opcija, da vzamem mobilni paket - samo internet (preko telefona), dve sim kartici, ena v telefonu, ena pa v router Huawei b535? Hvala.

Daniel ::

Pri internet paketu ne vem ali lahko dobiš 2 SIM kartici, to boš moral operaterja vprašati. Pri navadnih paketih gre, potem se ti pač porabljajo količine iz paketa.

moat ::

nenno80 je izjavil:

Pozdravljeni,

ker je optika obljubljena že 5 let, pa še verjetno par let ne bo preko RUNE projekta, grem v LTE opcijo, ker mi vdsl 10/1 ni dovolj.

Speedtest mi kaže čez dan tudi 125/12 mbit, tako da nek problem očitno ni s signalom.

Gledam ta dva modema
https://www.amazon.de/dp/B0BCSVS755?m=A...
in
https://www.amazon.de/-/en/RBwAPR-2nD-R...

Pustimo ceno, kaj je boljše? Rabljena sta tam tam po ceni....

Ok Hvala Daniel. Me pa pol res
zanima me, če dam zunanje antene, ali potem notranjih modem ne uporablja?
Imam že drog od starih tv anten in kabel ni problem potegnit, ter dati gor anten...mam rajši na strehi antene kot par metrov od glave.

Zanima, če je možno zaklepanje na celico pri obeh modelih, v primeru, da je to potrebno?

Hvala.


_____________________
Hvala Daniel. Me pa potem zanima kako, kje, oz. kakšen paket za internet namerava vzet Nenno80? Hvala.

nenno80 ::

Še ne vem, ker se odločam, da se selim od Telekoma na A1. Pa tudi A1 imam 5G oddajnike okrog sebe, od Telekoma pa le 4g.
Naj bo Telekom ali A1, bi zaenkrat vzel mogoče samo dodatno sim kartico, da vidim, če mi zadošča, da porabim količine iz paketov. Pri Telekomu vem, da porabljaš iz skupne kvote vseh naročnin. Pri A1 pa ne vem, če se seštevajo. Vsekakor pri A1 bi bil nosilni paket MaksDio z 500Gb na polni hitrosti. Če teh 500gb ne bi zadoščalo pa bi probal dobit Ultra net.

nenno80 ::

Update: Pri A1 je itak neomejeno, samo hitrost ti omejijo na paketih. Torej je opcija samo Ultra paket, če želiš samo internet neomejeno. Paket Brezžični net pa je spet omejena hitrost in količina.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nenno80 ()

moat ::

Hvala nenno80 za pojasnilo. Torej, ali to pomeni, da še ni čisto zanesljivo, da bo vse to delovalo?

Daniel ::

Če bo kdo nabavil Mikrotika z LTE18 pričakujem poročilo o delovanju tukaj :)

nenno80 ::

Meni A1 komplicira, da ni možno na mojem naslovu dobiti Ultra. Omrežja 5g, a je viden oddajnik iz strehe na razdalji 2km. Pač okoliščine, da na strehi vidim oddajnik, na tleh mi ga bližnji hrib zakriva. Ali so leni in raje napišejo, da ne gre ali res ne gre.

Razmišljam, da poskusim še enkrat dobit hibridni modem od Telekoma in hvala lepa..ve kdo katere antene bi se obnesle v tem primeru z hibridnim modemom, ki ga dobiš tam?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nenno80 ()

Daniel ::

Niso niti toliko dobri, da bi prišli preverili. Zanimivo.

Če ima hibrid konektorje za zunanjo anteno in je zadevo v meniju možno omogočiti, potem P55 z ustreznimi konektorji.

nenno80 ::

Bom vzel hibrida od Telekoma, če ne bodo dali pa huawei b535 z dodatno Sim kartico na moj paket, pa spomladi antene. 500 GB iz paketa itak ne morem ponucat. ?
Imam sposojen ZTE modem in zadeva laufa normalno od 30-60/5-20 na telekomovi kartici. Meni dovolj za streaming in spodoben net.

Karen ::

Če ti kaj pomaga: jaz imam na Hr tega b535, pa sem testiral z iskrino anteno (A1 v roamingu), brez kakšne hude muke usmerjanja na strehi sem imel hitrost čez 70dl in čez 25ul - verjetno bi šlo še več če bi fine tune-al, to je bilo bolj na hitro. Skratka sam modem gre več kot 50/10, če seveda ti operater omogoča glede na lokacijo in zasedenost. Če ti to kaj pomeni...

nenno80 ::

Ja, sej zato bom to vzel, ker je top za ta denar. Rabljeni cca. 50 eur. ?
Si pritrdil, da je ok zadeva ?

Še eno vprašanje...se na b535 da uredit vpn?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nenno80 ()

nenno80 ::

Nabavil b535.
Vprašanje...uporabljam kartico, ki je uporabljana samo za to, da so klici preusmerjeni iz tiste številke. To pomeni, da mora biti kartica v telefonu, da deluje.
Če jo dam v modem in kličeš na številko, ti pove, da je številka zasedena.
Je kak način, da je kartica v modemu in preusmeritev iz te kartice dela normalno?

Pistol01 ::

Daniel je izjavil:

Vse je odvisno od pogojev v omrežju in moči signala. Sicer, če delaš bolj dolgoročno rešitev je bolje, če vzameš LTE18 opcijo na Geticu, ko bo na zalogi. Je cenejši kot pri nas. Ali pa ATL LTE 18, če ga kje dobiš.


Na GETIC-u vidim da imajo najboljsi 'paket' cena, dostava, garancija, itd... za MikroTik ATL LTE18 kit [EU ver.]. Moti me le da nimajo moznosti placila preko PayPal-a in/ali kreditne kartice, ampak samo wireTransfer. - je kdo ze kupoval pri njih, so OK? se drzijo dogovorjenih rokov dobave, potencialnih reklamacij, garancijskih rokov, itd...? Imajo tudi moznost podaljsave garancije za dodatnih 24 mesecev za relativno malo doplacilo - je kdo ze imel izkusnjo z njimi kako so odzivni in 'ustrezljivi' ce gre kaj narobe z opremo - se pokvari znotraj garancijskega roka, itd...?

hvala za odgovore.

Daniel ::

Ne vem kako si ti kupoval ampak na Getic gre normalno čez plačilo s kartico in tudi Paypal, čeprav ti tam porinejo še neko provizijo. Večino robe sem naročil od tam, kar nekaj naročil.

Razen, če so sedaj kaj spreminjali ampak dvomim.

Daniel ::

Mimogrede, ne vem ali se Mikrotik sploh pokvari, to mora biti neka izjemna redkost. Imam čez 10 naprav pod nadzorom, najstarejši je zdaj že skoraj legendarni 2011, ki je verjetno star že kar nekaj čez 10 let, pa še kar dela.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Telekom hibridni modem - izkušnje (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Omrežja in internet
17136736 (654) RobertG
»

LTE/wifi ruter z zunanjimi LTE antenami

Oddelek: Kaj kupiti
411789 (490) Jure244
»

4G/LTE

Oddelek: Omrežja in internet
281936 (605) V-i-p
»

slab internet na lokaciji (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
634375 (2495) Tech909
»

Huawei B535-333 A1 LTE router?

Oddelek: Omrežja in internet
405007 (3370) rogerg

Več podobnih tem