» »

Od MB do LJ brezplačno po avtocesti?

Od MB do LJ brezplačno po avtocesti?

romario ::

Kako prit od Maribora do Ljubljane, da se izognem plačilu cestnine? Je to možno? Npr. štartam v MB pa pol vzamem izvoz v Slo. Bistrico in pol malo dalje nazaj na avtocesto... Se da tako priti do LJ? Oz. kakšna bi bila najcenejša varianta?

lp

Zheegec ::

No, v Lukovici se je najlažje izognit:D
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

tico ::

Lahko se izognes tudi placilo cestnine tam pred vranskim.
Iz MB proti LJ: gres vun na tistem izhodu ki je za izhodom za zalec(ne spomnim se kaj todno pise na tabli):) pol pa peljes par kilometrov po stari cesti pol pa pri Vranskem zavijes nazaj na avtocesto. S tem prisparas priblizno 300 SIT cestnine

Kebab ::

Kar misli tico je izvoz Šentrupert, greš ven, se malo pelješ po stari cesti in greš pri prvem vhod nazaj na avtocesto.

Cokolesnik ::

Ravno zato se mi zdi sistem v Avstriji boljši, ko vsi plačajo pavšal. Komu pa danes ni v interesu uporabljati avtoceste, ki je tudi ustrezno vzdrževana?
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

ahac ::

avstrijski sistem ni boljši, ker moraš skrbet za une nalepke..
tko kot je zdaj je OK, če država nima €...

drugače je pa najboljš, da je free za osebna vozila (tko kot Nemčija, Belgija (kjer so free avtoceste celo zelo dobro osvetljene) pa nalepke oz. podobno za tovorna..

aja.. dobi se en zemljevid od DARSa, kjer so iznačeni vsi izvozi in cestninske postaje.. :))
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

BigWhale ::

MB-LJ

Izvoz Slov. Bistrica Jug, po stari cesti do Celja (cesta je tko grozna in ozka, da se jaz ne vozim po njej). nazaj na AC.

Izvoz Sentrupert, po stari cesti do Vranskega in nazaj na AC (Za tistih pet kilometrov :P).

Potem cez Trojane, do Krtine po stari cesti in potem nazaj na AC. (Vmes se mi zdi, da je se en izvoz iz AC, nisem pa siguren)...

Disclaimer, jaz se po tej poti ne vozim. AC je hitreje... :P

Cokolesnik ::

Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

LojzePek ::

Odsek od Tepanje do Celja se ti nikakor ne splača it po stari cesti ampak boljse da placas tistih 280 SIT. Ker je dosti bljizje po avtocesti in tudi ogromno casa zgubis na stari cesti (pa se dost moznosti mas da na kak radar prletis). Se pravi v Bistrici dol v Tepanju pa nazaj gor.

ahac ::

Od Krtine naprej (ali nazaj) proti vzhodu (poleg Petrola/OMV) je en še izvoz ampak so ga zaprli, da se ne bi folk preveč izogibal cestnini. ;((
torej, ko greš mimo Trojan potem greš v Krtini gor na AC.. od tam naprej je varno.. :))
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

snow ::

Večkrat ko sem se izognil cestninski postaji pred Vranskem ali v Blagovici, sem mi je zdelo, da sem potem naletel na iste tovornjake, ki sem jih videl preden sem zavil dol z avtoceste. Nekje 5 min na odsek izgubiš, če je promet tekoč.
Random mutation plus nonrandom cumulative natural selection - Richard Dawkins

mirage ::

Mogoče bo ta članek pomagal, ampak mislim, da so od tedaj postavili nekaj novih cestninskih postaj.

Cokolesnik ::

Kakor opazam, naj bi bil pred vsakim zadnjim odcepom pred cestninsko postajo znak Cestnina cez toliko in toliko km.
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vinjete: od Ljubljane do Vrhnike 11 EUR!? (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Loža
55637447 (23355) moowy123
»

Trenja: Cestnina na SLO avtocestah (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
15013858 (9685) Pyr0Beast
»

brezplačno po AC iz CE v LJ?

Oddelek: Loža
232137 (1411) Tear_DR0P
»

Cestninske postaje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
695807 (4499) Thomas
»

Zakaj mramo več plačati cestnie za isti kos avtoceste?

Oddelek: Na cesti
201983 (1473) SasoS

Več podobnih tem