» »

Varčevanje

Varčevanje

markoxxx ::

Zdravo! Zanima me, ktera banka ma najvišjo obrestno mero? Gre se za varčevanje z vlaganjem neke vsote na mesec na račun.
lP inu lep pozdrav

Smrekar1 ::

markoxxx je izjavil:

Zdravo! Zanima me, ktera banka ma najvišjo obrestno mero? Gre se za varčevanje z vlaganjem neke vsote na mesec na račun.
lP inu lep pozdrav


Trenutno za zajamčene vloge nikjer ne boš dobil obrestne mere nad inflacijo. Če dobiš 1% letne obrestne mere je to že veliko.

Zato se jaz ne bi silil z iskanjem najvišje obrestne mere, ampak bi to naredil kar pri svoji banki.

Bellzmet ::

KAVINSKY ::

Varčevanje z vzajemnimi skladi? Večina bank (in zavarovalnic) ima svoje ponudbe.

markoxxx ::

kaj pa delnice? se splačajo?

jype ::

markoxxx je izjavil:

kaj pa delnice? se splačajo?
Če kupiš tiste, ki bodo zrastle, se. Če kupiš tiste, ki bodo padle, se ne. Nihče zares ne ve, katere bodo zrastle, katere pa padle, ter kakšne dividende bodo izplačevali.

TheBlueOne ::

markoxxx je izjavil:

kaj pa delnice? se splačajo?


Jaz ze eno leto berem o tem. Sedaj sem na nivoju, kjer dejansko preucujem bilance podjetij ipd. ampak se nisem vlozil niti centa. :) Kar hocem povedati je, da ne gre ravno iz danes na jutri, ce nisi vsaj malo izobrazen v tem. Ko zacnes vidis, kaj ti se manjka...

Zgodovina sprememb…

zobnik ::

Tega ne počni z enim računom, varčuj na vsaj 3 koncih.
KJE varčevat, hja, če bi drugi vedli kje se splača sem takoj poleg.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

kikach ::

Ganon ::

zobnik je izjavil:

Tega ne počni z enim računom, varčuj na vsaj 3 koncih.


Zakaj že?

neutronium ::

kikach je izjavil:

Pozna kdo https://nekster.eu/statistic/?


Jaz sem se zgolj registriral, investiral pa nič...pravzaprav ne vem koliko je legitimna stran in podjetje in če je kolikšni so sploh realni donosi. Dobivam pa vsak dan na mejl avtomatsko generirano obvestilo naj investiram in so mal nadležni s tem obveščanjem. Če se kdo opogumi naj poroča o uspehu :) Na internetu žal ni najti kakšnih uporabniških izkušenj.

Lonsarg ::

Noben resen nima tok lepih grafov.

Gre pač za en online sklad ki ima potencialno 10% donosa. Do tukaj vse lepo in prav ampak stvari z 10% so vedno že v tveganih vodah oni pa promovirajo no-risk.. Zdaj a lažejo pri oceni tveganja ali pa pri oceni pričakovanega donosa...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

ferdov ::

* Offshore.
* Življenjska priložnost.
* Prvorazredna banka.
* Ta delnica se bo premaknila.
* Zajamčeno.
* Pohiteti morate.
* Stvar je sigurna.
* Naš zaščiten računalniški program...
* Ta papir kupujejo pametni.
* Opcijske strategije.
* Ne morete si privoščiti, da tega ne bi imeli.
* Lahko smo boljši od povprečja.
* Žal vam bo, če...
* Ekskluzivno.
* Gledati morate donose ne stroškov.
* Nočete bogateti?
* Ne morete izgubiti.
* Obstaja visok potencial.
* Ni tveganja.
* Svoji materi sem to predlagal.
* Zaupajte mi.
* Blagovna borza.
* Mesečni donosi.
* Aktivna strategija alokacije sredstev.
* Nihče drug tega ne zna
To so besedne zveze pri katerih se mora prižgati rdeča luč (Melanie Lubin Director, North American Securities Administrators Association, Inc.)

FreeZZZ ::

kikach je izjavil:

Pozna kdo https://nekster.eu/statistic/?


Sam sem zaenkrat investiral le simboličnih nekaj € in zaenkrat stvar normalno poteka. Sem pa tudi malo raziskoval in zasledil sledečo debato na: https://med.over.net/forum5/viewtopic.p... ;)

gdjv ::

No jaz sem se opogumil in zaenkrat vloženih 2k EUR. Vse obresti do sedaj obračunane, odtegnjen tudi davek.

Sem pregledal ostale ponudnike v tujini npr. Mintos, Lendy ipd... tisti ki imajo buyback opcijo, za plačilo garantira "loan originator", v konkretnem primeru pa to breme pade v 90% na zavarovalnico. Res da so tam donosi višji - 10-18% ampak za konzervativnega investitorja je tudi 8% relativno lep donos, sploh ob upoštevanju faktorja tako nizkega tveganja. To seveda še vedno obstaja, tako da še vedno velja, vloži toliko, kot si pripravljen izgubiti.

Kleemen ::

Mogoče offtopic ampak vseeno kar tukaj vprašam.. Kako je s plačevanjem prispevkov za pokojnino, naprimer če si na Zavodu za zaposlovanje in ti ne teče delovna doba, si lahko sam plačuješ prispevke za penzijo. Kje lahko to preverim in kakšen je mesečni znesek? Hvala.

Furbo ::

A se ni izkazalo, da je tisto prostovoljno plačevanje nateg, ker se ti nikamor ne šteje?

Če si že izven sistema, raje kupuj srebro/zlato/delnice/karkoli. Slabši gospodar od države ne moreš biti.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Furbo ()

Mare2 ::

Furbo je izjavil:

A se ni izkazalo, da je tisto prostovoljno plačevanje nateg, ker se ti nikamor ne šteje?

Če si že izven sistema, raje kupuj srebro/zlato/delnice/karkoli. Slabši gospodar od države ne moreš biti.


Še pri obveznem ni nobene računice, kaj šele pri prostovoljnem. :)

XLapse ::

ko razmislim o temu kaj bo pr 60ih, me mal strah prime :P ... Pomoje ne bom živel dolgo, do 60ih verjetno ja. Zaenkrat sm v raju, dolgotrajno imam opcijo dat v najem hišo, kar mi ne diši preveč (met opravka s folkom itd.) , tko da bom klošar. Hec.

Banka Intesa Sanpaolo je mela res dobre opcije. Samo pod 100k ne niti gledat.
Nasplošno je to najboljša Banka in se drugih drži stran.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: XLapse ()

Kleemen ::

Hmmm kaj pa sedaj ko sem samozaposlen in vsak mesec plačam 300-400eur prispevkov za državo? Del tega naj bi šel tudi za penzijo, torej plačujem za brezveze? :D Drugače pa po eni strani se tudi sam strinjam, da bi bilo boljše investirat vsak mesec 100-200eur v zlato, ki je po eni strani še najbolj sigurno oz. vsaj ne izgublja na vrednosti.

krucymucy ::

Zlato ne izgublja? Vprasaj tiste ki so kupili pred 30-35 leti, ce so ze dobili nazaj vlozeno.
Upostevaje inflacijo seveda.

Kleemen ::

Potem vse izgublja...

Mare2 ::

Kleemen je izjavil:

Hmmm kaj pa sedaj ko sem samozaposlen in vsak mesec plačam 300-400eur prispevkov za državo? Del tega naj bi šel tudi za penzijo, torej plačujem za brezveze? :D Drugače pa po eni strani se tudi sam strinjam, da bi bilo boljše investirat vsak mesec 100-200eur v zlato, ki je po eni strani še najbolj sigurno oz. vsaj ne izgublja na vrednosti.


Kleemen, samozaposlen, zaposlen, matematično se zagotovo ne splača. Drugo pa je, ker itak ne moreš delat na črno, enako velja tudi za druge, zaposlene. Pa tudi nekako, če vsi čakajo na penzijo (tistih bogih cca 500 EUR), bomo pa še mi. Kolikšen izkupiček pa bo, ko boš v penziji pa itak veš. Cca 70% denarja se nekje izgubi, namesto da bi se oplemenitil. Torej boš moral nekako še sam varčevati (vlagati).

Furbo ::

krucymucy je izjavil:

Zlato ne izgublja? Vprasaj tiste ki so kupili pred 30-35 leti, ce so ze dobili nazaj vlozeno.
Upostevaje inflacijo seveda.

Še vedno ga imajo in vredno je 3x več kot tedaj..

Kaj pa če si tedaj varčeval v dinarjih?
Kaj pa če si vplačal v sklad obrtnikov?
..
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

jype ::

Furbo je izjavil:

Še vedno ga imajo in vredno je 3x več kot tedaj..
Če bi pred 35 leti kupili bitcoin, bi bili zdaj milijarderji.

Po drugi strani so tisti, ki so zlato kupovali 2010-2013, zdaj že izgubili tretjino vrednosti.

Spajky ::

Mare2 je izjavil:

...Še pri obveznem ni nobene računice, kaj šele pri prostovoljnem. :)
... ko boš rabil rabil nujno zdravljenje ali operacijo, se ponovno oglasi ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

krucymucy ::

Furbo je izjavil:

krucymucy je izjavil:

Zlato ne izgublja? Vprasaj tiste ki so kupili pred 30-35 leti, ce so ze dobili nazaj vlozeno.
Upostevaje inflacijo seveda.

Še vedno ga imajo in vredno je 3x več kot tedaj..

Kaj pa če si tedaj varčeval v dinarjih?
Kaj pa če si vplačal v sklad obrtnikov?
..


Da imajo?

buttcrack ::

gdjv je izjavil:

No jaz sem se opogumil in zaenkrat vloženih 2k EUR. Vse obresti do sedaj obračunane, odtegnjen tudi davek.

Sem pregledal ostale ponudnike v tujini npr. Mintos, Lendy ipd... tisti ki imajo buyback opcijo, za plačilo garantira "loan originator", v konkretnem primeru pa to breme pade v 90% na zavarovalnico. Res da so tam donosi višji - 10-18% ampak za konzervativnega investitorja je tudi 8% relativno lep donos, sploh ob upoštevanju faktorja tako nizkega tveganja. To seveda še vedno obstaja, tako da še vedno velja, vloži toliko, kot si pripravljen izgubiti.

kam si vtaknil 2k?

Furbo ::

Spajky je izjavil:

Mare2 je izjavil:

...Še pri obveznem ni nobene računice, kaj šele pri prostovoljnem. :)
... ko boš rabil rabil nujno zdravljenje ali operacijo, se ponovno oglasi ...

In kaj ima to s pokojninskim zavarovanjem?

jype je izjavil:

Furbo je izjavil:

Še vedno ga imajo in vredno je 3x več kot tedaj..
Če bi pred 35 leti kupili bitcoin, bi bili zdaj milijarderji.

Po drugi strani so tisti, ki so zlato kupovali 2010-2013, zdaj že izgubili tretjino vrednosti.

Ne znaš računati.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Furbo ()

Mare2 ::

Furbo je izjavil:

Spajky je izjavil:

Mare2 je izjavil:

...Še pri obveznem ni nobene računice, kaj šele pri prostovoljnem. :)
... ko boš rabil rabil nujno zdravljenje ali operacijo, se ponovno oglasi ...

In kaj ima to s pokojninskim zavarovanjem?

jype je izjavil:

Furbo je izjavil:

Še vedno ga imajo in vredno je 3x več kot tedaj..
Če bi pred 35 leti kupili bitcoin, bi bili zdaj milijarderji.

Po drugi strani so tisti, ki so zlato kupovali 2010-2013, zdaj že izgubili tretjino vrednosti.

Ne znaš računati.

Furbo, zelo konstruktiven poseg v debato. Inteligenca na višku. :)

Furbo ::

Ja ne da se mi zdaj spisati celo računico, ampak vsakemu tepcu je menda jasno, da če je bilo zlato 2011 slabih 1.400EUR (kratek čas, na špici) in je danes 1.130EUR, da to pač ni 33% manj.

Sploh greš pa lahko nazaj v čas za poljubno naložbo, najdeš neko špico in kokodajsaš po forumu, tisti ki je kupil točno na ta pa ta dan, je pa danes v izgubi. Kaj to dokazuje? Nič. Samo, da je avtor takega pisanja t.i. intiligenca na višku.

Če sledimo taki blesavi logiki, potem je bil nakup bitcoina po 20.000 krasna naložba. Ker na tisti dan, ni bilo nobenemu žal, da ga je kupil na nek prejšnji dan. Kaj je bilo par dni kasneje, pa ne paše v tak 'argument'.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Furbo ()

jype ::

Furbo je izjavil:

slabih 1.400EUR (kratek čas, na špici) in je danes 1.130EUR, da to pač ni 33% manj.
Z napačnimi podatki operiraš.

gdjv ::

buttcrack je izjavil:

gdjv je izjavil:

No jaz sem se opogumil in zaenkrat vloženih 2k EUR. Vse obresti do sedaj obračunane, odtegnjen tudi davek.

Sem pregledal ostale ponudnike v tujini npr. Mintos, Lendy ipd... tisti ki imajo buyback opcijo, za plačilo garantira "loan originator", v konkretnem primeru pa to breme pade v 90% na zavarovalnico. Res da so tam donosi višji - 10-18% ampak za konzervativnega investitorja je tudi 8% relativno lep donos, sploh ob upoštevanju faktorja tako nizkega tveganja. To seveda še vedno obstaja, tako da še vedno velja, vloži toliko, kot si pripravljen izgubiti.

kam si vtaknil 2k?


Nekster

buttcrack ::

sem razmišljal, da bi par čukov naložil pa mi deluje malo shady...

se verjetno v kratkem premislim :)

JankoStim ::

Midva sva tudi "spet" začela z varčevanjem. Namesto banke, sva izbrala zavarovanje (življensko plus nekaj malega nezgodno).

Lonsarg ::

Kombinacije so vedno nevarne, ker pri kombinacijskih ti vedno nekaj oversellajo. Pa prepričat se da ni kakih bolnišničnih dni v nezgodnem zavarovanju, ti prinesejo največ EUR in najmanj koristi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

gdjv ::

buttcrack je izjavil:

sem razmišljal, da bi par čukov naložil pa mi deluje malo shady...

se verjetno v kratkem premislim :)


Sem dal do sedaj 5k, davek ti kar odbijejo in plačajo FURS-u, tako da ena skrb manj. To je to verjetno zaenkrat, ker jemljem Nekster bolj kot kratkoročno naložbo, ker so sredstva bolj ali manj dosegljiva (se nikoli ne vežeš za več kot cca. 3 mesece).

Ostalo cca. 15k gre na DEGIRO (ETF) - "bond" & "stock" v razmerju 40/60 za dolgoročno 10+ let. Ampak še rabim kak mesec, da preberem par knjig in člankov, ker trenutno vem vse o ETF, pojma pa nimam o konkretnih naložbah, čeprav če naložiš v nekaj klasičnih skladov, nimaš kaj pametovati...

Če koga zanima, je kar nekaj pametnih stvari na https://www.reddit.com/r/eupersonalfina...

bobby ::

JankoStim je izjavil:

Midva sva tudi "spet" začela z varčevanjem. Namesto banke, sva izbrala zavarovanje (življensko plus nekaj malega nezgodno).


Ce je govora o nalozbenem zivljenjskem zavarovanju to ni ne nalozbeno in ne zavarovanje. Metanje eur stran.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

gdjv ::

bobby je izjavil:

JankoStim je izjavil:

Midva sva tudi "spet" začela z varčevanjem. Namesto banke, sva izbrala zavarovanje (življensko plus nekaj malega nezgodno).


Ce je govora o nalozbenem zivljenjskem zavarovanju to ni ne nalozbeno in ne zavarovanje. Metanje eur stran.


Tako je. Preberi kakšno knjigo o tem, kaj se skriva v ozadju tovrstnih zavarovanj. Na kratko, večji del donosa ti bo pobrala zavarovalnica, pa še vedel ne boš kje in kako.

Lonsarg ::

gdjv je izjavil:

"bond" & "stock" v razmerju 40/60 za dolgoročno 10+ let.

Jaz sem originalno mislil dati še kaj v bond, ampak glede na rekordne zadolžitve držav, ne glede na ocene bonitetnih hiš, smatram bond/obveznice trenutno enako tvegane ali celo bolj kot ETF.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

buttcrack ::

gdjv je izjavil:

buttcrack je izjavil:

sem razmišljal, da bi par čukov naložil pa mi deluje malo shady...

se verjetno v kratkem premislim :)


Sem dal do sedaj 5k, davek ti kar odbijejo in plačajo FURS-u, tako da ena skrb manj. To je to verjetno zaenkrat, ker jemljem Nekster bolj kot kratkoročno naložbo, ker so sredstva bolj ali manj dosegljiva (se nikoli ne vežeš za več kot cca. 3 mesece).

Ostalo cca. 15k gre na DEGIRO (ETF) - "bond" & "stock" v razmerju 40/60 za dolgoročno 10+ let. Ampak še rabim kak mesec, da preberem par knjig in člankov, ker trenutno vem vse o ETF, pojma pa nimam o konkretnih naložbah, čeprav če naložiš v nekaj klasičnih skladov, nimaš kaj pametovati...

Če koga zanima, je kar nekaj pametnih stvari na https://www.reddit.com/r/eupersonalfina...

Sicer se nisem še poglabljal preveč v nekstr ker mi malo primanjkuje časa, ampak če je kakšna dobra dušca in v parih stavkih opiše s čim se točno tukaj baviš?

buttcrack ::

mal prebral in cuknu jurja gor...

vidim, da neki ful prometa ni, sem šele 350. stranka in (trenutno) je na voljo le ena investicija...

počakam da pridejo šuški gor pa da vidimo :)

Trubar ::

buttcrack je izjavil:

mal prebral in cuknu jurja gor...

vidim, da neki ful prometa ni, sem šele 350. stranka in (trenutno) je na voljo le ena investicija...

počakam da pridejo šuški gor pa da vidimo :)


Sem naredil enako... :)
Trenutno imam investirano za 29 dni 7% obresti (1% vzame nekster) Torej dobil bom 5,56€. Neki je...:)
Ref exchange link:
https://www.binance.com/en/register?ref=VV7U3WUE
https://www.kucoin.com/r/rf/Hu6Rx2

buttcrack ::

Jaz sem že konkretno pojačal tole. Se mi zdi, da nas je že kar veliko oz. je denarja veliko saj posojila zelo hitro izginejo in jih kakšen dan sploh ni. Včeraj je bil en tak dan. Danes jih je prišlo nekaj, ki pa so tudi v parih izginili.

Računaj pa da ti bo 1/4 pobrala še država.

mgermo ::

Kaj se zgodi z vezano vlogo (varcevanje pri banki) pokojnega? Se denar sprosti brez penalov?

mgermo ::

??
Osnovna sola ima počitnice.
Zanima me ali se denar sprosti med dedovana sredstva z ali brez penalov.

krucymucy ::

Lezi mi nekaj soldov za katere ne vidim kako bi jih porabil. Inflacija mi ves cas pozira prihranke.
Je neumnost da razprsim na 6 delov, recimo krka, petrol, zavarovalnica triglav, sava, luka koper, telekom?

Koliko pride stroskov z vodenjem racuna?
Gledam cenik ilirike recimo, 26€/leto + mesecno 0,00089% povprecne vrednosti portfolia. Je to prav? Se kaksni dodatni stroski?
Sej bi sel tja, samo bi se rad prej se malo informiral.

Spajky ::

... razmišljaj raje o invest.zlatih ploščicah (ni davka) ali srebrnih (DDV!) ... izpod 10k Eur vrednosti se ne izplača najmanjši sef v trezorjih ... ;)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

T-h-o-r ::

krucymucy je izjavil:

Lezi mi nekaj soldov za katere ne vidim kako bi jih porabil. Inflacija mi ves cas pozira prihranke.
Je neumnost da razprsim na 6 delov, recimo krka, petrol, zavarovalnica triglav, sava, luka koper, telekom?

Koliko pride stroskov z vodenjem racuna?
Gledam cenik ilirike recimo, 26EUR/leto + mesecno 0,00089% povprecne vrednosti portfolia. Je to prav? Se kaksni dodatni stroski?
Sej bi sel tja, samo bi se rad prej se malo informiral.

Vrži na Krko. Zdaj so že prebili 70. Colarič sicer počasi gre, ampak kratkoročno bo po njegovem odhodu še precejšen burst v višave imo, saj bo nova generacija (kolikor se pričakuje) porezala vse ugodnosti za zaposlene (sofinanciranje terapij in toplic na vsakih 5 let na zaposlenega, maksimalen regres in druge bonuse), s čimer bo profit še bolj sočen.
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: T-h-o-r ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dodatno pokojninsko varčevanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6613776 (1236) solatko
»

Življenjsko zavarovanje-katero? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10024843 (3943) lolipop2
»

Kam s prihranjenim denarjem? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
18831303 (7551) miha98
»

P2P posojilnice denarja (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
37973977 (11582) buttcrack
»

Vlaganje 1.000€ na mesec (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
24060459 (32521) gruntfürmich

Več podobnih tem