» »

Vlaganje 1.000€ na mesec

Vlaganje 1.000€ na mesec

1 2 3
4
5

nenaC ::

nurmaln je izjavil:

Maple Leaf 1oz Silver Coin 2018

Celtic Gold 14,92€
Moro 23,34€ (vključujoč DDV)

V Sloveniji?

nurmaln ::

Saj pravim da se ne izplača kupovati v Sloveniji, ker moraš pri nas plačati še DDV, pa še spread med prodajno in odkupno ceno je večinoma veliko večji kot v tujini.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

nenaC ::

Furbo je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:

sam nimam pojma kako je pri srebru in ostalih kovinah razen zlata, vendar pri recimo najbolj znanem slovenskem moro-tu je premium na odkup srebra, platine, paladija ogromen napram zlatu:

Ja, zaradi DDV.
Zato se ga pa kupi v tujini, pa tudi pri nas se najde ceneje kot v moro, če te ne mika nakazovanje.

In ja, trenutno je srebro blazno poceni. Ampak večina se bo zapodila vanj, ko bo spet 4x dražji, isto kot v stanovanja. :))


Tole sem mislila ko sem vprašala, kje se ga najde ceneje kot v moro.
Se pa strinjam, po zlatnike in srebrnike je treba it čez mejo. Če pa nimaš ravno nakupa spotoma, se pa tudi to ne izide razen če kupuješ v večjih količinah, da se ti za pot povrnejo stroški...

gruntfürmich ::

iz linkov ki so jih podali v tej temi, s tvojimi 1000€ se čez mejo zelo švoh splača iti...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

nurmaln ::

nenaC je izjavil:

Se pa strinjam, po zlatnike in srebrnike je treba it čez mejo. Če pa nimaš ravno nakupa spotoma, se pa tudi to ne izide razen če kupuješ v večjih količinah, da se ti za pot povrnejo stroški...


Ko sem nazadnje naročal me je strošek pošiljanja prišel cca 0,2€ na unčo srebra.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

neutronium ::

nurmaln je izjavil:



Ko sem nazadnje naročal me je strošek pošiljanja prišel cca 0,2€ na unčo srebra.


Tudi sam sem že iskal info o nakupu srebra prek Estonije, ker imajo 0 davka. Lahko poveš katero kurirsko službo si uporabil za dostavo? celticgold ne pošlje izven estonije srebra brez ddv... Za nakup brez ddv moraš tja osebno ali pa si najdeš svojo kurirsko službo kot piše na njihovi strani.

nurmaln ::

@neutronium

Pa vzemi tukaj, če želiš da ti oni zrihtajo kurirsko službo.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

Furbo ::

A tile sploh poslujejo? Kot kaže, so od 2016 v nekih tožbah z dacarji, folk pa brez robe.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

nurmaln ::

Preverjal nisem, jaz sem vedno pri celtic gold naročal srebro.
Sem šel zdaj gledat račune, pošiljali so takrat s CK Logistics, kateri pa tudi izgleda ne delajo več.
Pomoje je najbolje kontaktirat Celtic po mailu, pa vprašat kako rešujejo pošiljanje. Skoraj ne vrjamem da ne organizirajo več (meni so vse oni uredili).
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

xmetallic ::

jype je izjavil:

Z nepremičninami tudi ne bo šla v penzijo čez 10 let, če trenutno nima kupa denarja, ki ga potrebuješ, da se z nepremičninami sploh lahko začneš ukvarjat.

Kredit. Odplačujejo ga najemniki. V 15 letih imaš odplačano nepremičnino. S 1000EUR na mesec lahko teoretično vsake 4-5 let vzameš hipotekarni kredit na novo nepremičnino. Teoretično zato, ker boš moral najprej banko prepričat, da si zmožen odplačevati toliko kreditov.

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

xmetallic je izjavil:


Kredit. Odplačujejo ga najemniki. V 15 letih imaš odplačano nepremičnino. S 1000EUR na mesec lahko teoretično vsake 4-5 let vzameš hipotekarni kredit na novo nepremičnino. Teoretično zato, ker boš moral najprej banko prepričat, da si zmožen odplačevati toliko kreditov.

Ko prideš na banko s finančnimi plani in najemnimi pogodbami, se drugače pogovarjajo.

Njih samo zanima zagotovilo, da bodo poplačani v primeru tvojega bankrota.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

TheBlueOne ::

xmetallic je izjavil:


Kredit. Odplačujejo ga najemniki. V 15 letih imaš odplačano nepremičnino. S 1000EUR na mesec lahko teoretično vsake 4-5 let vzameš hipotekarni kredit na novo nepremičnino. Teoretično zato, ker boš moral najprej banko prepričat, da si zmožen odplačevati toliko kreditov.


Mi ni jasno, kako prides na 15 let? Jaz sem racunal projekt, kjer imam kredit za ca. 700€ 35 let, najemnina je lahko ca. 1000€. Kar pomeni, da je maksimalni letni profit 3600€. Visina investicije je 250.000€. Sicer profitiras v 35 letih se nepremicnino, ampak kakor nalozba v teh 35 letih pa vraca max. 300€/mesec kjer racunico drkajo tudi scenariji kakor:

- Ce je nepremicnina tri meseca prezna odzre letni profit.
- Ce so popravila, kar v 35 letih je, to se zmanjsa dobicek.

Ce imam deset taksnih projektov mi se ne izplacuje place. :) Je pa res, da bi bil priblizno takrat, ko pride penzija kar premozen, ce bi jih imel deset, ampak tudi ne kaj posebnega.

Prosim popravi me, ce nimam prav, morda pa se spustim v nepremicnine...

Utk ::

Če greš v to kot investicijo, imaš višek denarja. Pri 250 jurjih boš vsaj 80 jurjev moral dat v kešu. Za ostalo vzameš kredit na 15 let za jurja, namesto 700 na 35 let. Čez 15 let imaš nepremičnino za 250 jurjev za katero si dal v kešu 80. Če to lahko sfinanciraš, ne moreš rečt, da je ravno slab posel. Čez 20 let bo nominalno nepremičnina vredna še več, in tudi najemnina bo višja, vsaj za inflacijo.

TheBlueOne ::

Utk je izjavil:

Če greš v to kot investicijo, imaš višek denarja. Pri 250 jurjih boš vsaj 80 jurjev moral dat v kešu. Za ostalo vzameš kredit na 15 let za jurja, namesto 700 na 35 let. Čez 15 let imaš nepremičnino za 250 jurjev za katero si dal v kešu 80. Če to lahko sfinanciraš, ne moreš rečt, da je ravno slab posel. Čez 20 let bo nominalno nepremičnina vredna še več, in tudi najemnina bo višja, vsaj za inflacijo.


Inflacija mi ni relevantna, ker z njo raste vse, vkljucno z mojo placo. Fina je samo pri kreditih na dolgi rok, ce imas sreco. Kar se tice tvoje logike pa ne deluje na nacin, ki bi mi bil vsec.

Ce investicija ne nosi denarja takoj, potem je zame "liability" ne neke pametna nalozba, vsaj prve 15 let. Ce ne dobis kredita s prakticno nicno obrestno mero tvoj financni konstrukt ne drzi vode.

Torej, ti si delil priblizno kar ostane od kredita z meseci in predvidel, da s taksno najemnino prides skozi v 15 letih, realnost pa je taka:

Mesecna obveznost, ki jo imas 15 let je 1000EUR (kredit),

Bruto najemnina je ca. 1000EUR.
Od tega ce se ne motim 20% davek= 200EUR/mesec minusa
Zavarovanje nepremicnine (ne oprema, ker pade na podnajemnika) = 50EUR/mesec
Popravila pavsal (optimisticno 100EUR/mesec)

Ze pri tej tvoji raunici mesecno delam 15 let kaksne 350EUR minusa.

Ce je nepremicnina kdaj nezasedena mi vsak mesec nabije se 1000EUR+ca 300EUR(obratovalni stroski) stroska. Recimo, da v povprecju izgubis 1 mesec na leto, kar je 130EUR/mesec.

Torej v 15 letih moram mesecno dopalcevati 470EUR/mesec, zato to vidim kot hud Liability za moje finance, ker sem 15 let sahiran c priblizno 5000EUR/leto, zato, da bom v 15 letih imel dostop da prosto upravljam z recimo 300.000kEUR kapital, kjer moras odsteti 80.000EUR+obresti, ki si jih da v njo v startu in bi lahko poceli kaj bolj pametnega, pri cem imam v mislih da nosijo denar ze teh 15 let.

Kakor planiras investicije bi moralo zivljenje biti dolgo 200let. Glavni problem pa je, da izgubljas denar takrat ko ga najbolj potrebujes za spekulacije. :)

Zgodovina sprememb…

nenaC ::

Utk je izjavil:

Če greš v to kot investicijo, imaš višek denarja. Pri 250 jurjih boš vsaj 80 jurjev moral dat v kešu. Za ostalo vzameš kredit na 15 let za jurja, namesto 700 na 35 let. Čez 15 let imaš nepremičnino za 250 jurjev za katero si dal v kešu 80. Če to lahko sfinanciraš, ne moreš rečt, da je ravno slab posel. Čez 20 let bo nominalno nepremičnina vredna še več, in tudi najemnina bo višja, vsaj za inflacijo.

Morda, če že štartaš z 80 jurji v kešu (to je 6-7 let varčevanja po jurja na mesec), torej varianta za čez 6-7 let. Če najdeš nepremičnino / nepremičnine, ki se bo bolj ko ne ziher oddajala (Ljubljana, obala) in ne bo prazna. Velik plus ti je lahko kak handy man pri roki, da večino popravil naredi sam (če ti nisi ta človek ali nimaš doma nekoga takšnega je tudi minus).

Invictus ::

Mislim, da trenutni čas ni najbolj primeren za investicije. Vse je nekje na vrhu...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

gruntfürmich ::

dajmo oddajanjih nepremičnin v letne cifre!

250.000 vrednost
Bruto najemnina je ca. 1000EUR.
Od tega ce se ne motim 20% davek= 200EUR/mesec minusa
Zavarovanje nepremicnine (ne oprema, ker pade na podnajemnika) = 50EUR/mesec
Popravila pavsal (optimisticno 100EUR/mesec)

=650 / mesec = 7.800 / leto
7800/250000 = 3,12% letni donos...
ni neke bogatije, če računaš da imaš lahko probleme s popravili in najemniki.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Utk ::

Torej v 15 letih moram mesecno dopalcevati 470EUR/mesec, zato to vidim kot hud Liability za moje finance, ker sem 15 let sahiran c priblizno 5000EUR/leto, zato, da bom v 15 letih imel dostop da prosto upravljam z recimo 300.000kEUR kapital, kjer moras odsteti 80.000EUR+obresti, ki si jih da v njo v startu in bi lahko poceli kaj bolj pametnega, pri cem imam v mislih da nosijo denar ze teh 15 let.

Ja ta primer ima velike cifre not. Odvisno kolk je za koga jurja na mesec. Lahko tudi vse deliš s 3 pa ne bo tako hudo. Sej tudi jurja najemnine je malo malo za 250 jurjev vredno nepremičnino. Lahko bi rekli da je 1000 že z odštetimi davki.
Tudi če upoštevaš še obresti in vse stroške, boš pa iz 120 jurjev naredil 250 v 15 letih. Ja, lahko bi enako naredil tudi s kakšnim skladom. Ampak katerim?

7800/250000 = 3,12% letni donos...

Letni donos na kaj? Glavnica ti je 80 jurjev recimo, ne 250. V bistvu bi moral od najemnine odštet svojo tretjino, ki si jo sam dal not, od 2/3 pa računat kolk je profita.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

TheBlueOne ::

gruntfürmich je izjavil:

dajmo oddajanjih nepremičnin v letne cifre!

250.000 vrednost
Bruto najemnina je ca. 1000EUR.
Od tega ce se ne motim 20% davek= 200EUR/mesec minusa
Zavarovanje nepremicnine (ne oprema, ker pade na podnajemnika) = 50EUR/mesec
Popravila pavsal (optimisticno 100EUR/mesec)

=650 / mesec = 7.800 / leto
7800/250000 = 3,12% letni donos...
ni neke bogatije, če računaš da imaš lahko probleme s popravili in najemniki.


V tem je problem. :) Dokler ne gres globoko v stevilke in samo delis najemnine s kreditno maso se seveda lepo izide, ko pa racunas se ostale realne stroske pa zadeva ni vec tako enoznacna.

Jaz recimo nikakor ne bi pristal, da vlozim 80kEUR in 15 let ne dobim nic nazaj. Zato sem racunal kredit na dlje casa, da se takoj poplacuje in dodatno se kaj izplacuje ali drugace receno ni dodatna mesecna obremenitev ampak donos. V takem primeru, sem zmozen kolikor hocem taksnih investicij. Ce bi sel logiko, kot jo predlaga @UTK bi me nekaj taksnih investicij v prvih nekaj desetletjih samo dodatno dusilo.

Ampak gelde na to, da ti ze kaksna tezava s podnajemnikom, prazna nepremicnina ipd. takoj vse skupaj zamakne za kaksno leto se mi ne zdi najbolj smoterno, pa se kar nekaj dela je treba vlozit in nadaljno vlagati.

@UTK, relacijo 250.000EUR nepremicnina in 1000EUR najemnina je nekje iz trenutne situacije, kjer sem racunal, da oddajam v Avstriji, zadevo pa naredijo Slovenci, tako da je ze v startu "hack" in se ne izide. Situacijo pa poznam kar dobro ker placujem najemnino in si delam nepremicnino zase.

Zgodovina sprememb…

Utk ::

Jasno, da to ni hec, ki si bi ga šel z vsem kar imaš.
In ne rabiš 80 jurjev za 250 vredno nepremičnino. Hudiča, marsikdo si tako nepremičnino ne more privoščit niti zase, kaj šele za oddajat drugim. Itak ti ne bo nihče dal takega posojila, če ga ne moreš odplačevat tudi brez najemnine. Lahko se greš to tudi s stanovanjem, ki je vredno samo 80. Moraš pa imet višek denarja v vsakem primeru. Če imaš 80 jurjev v kešu, in se nočeš zajebavat s tem, je tudi čisto razumljivo.
Postavit novo bajto in jo dat v najem se itak da ne splača. Zakaj bi to delal? 10-15 let stare hiše so zmeraj cenejše kot stane jo postavit, na najemnino pa to skoraj nič ne vpliva.
Najbolj se splača kupit stanovanje v slabem stanju, ga poceni lastnoročno obnovit, že s tem mu dvigneš vrednost, dati v najem, in ko pridejo pravi čas in pravi kupec prodati. Tu je pač še nekaj dela not.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

TheBlueOne ::

Utk, sej ne bi sel z vsem, kar imam, problem je, da se mi ne zdej najboljsa investicija, ko racunam vse, kar ti nisi, to pa je:
- Moje delo pri pripravi
- Obresti in stroski kredita
- Davek od najemnine
- Vzdrzevanje nepremicnine
- Moje delo pri iskanju najemnikov, popravilih ali pa strosek, ce to pustim aksnem podjetju.
- Nezasedenost

Za profit pri najemnini za 80kEUR, ki bi bil recimo 200EUR/mesec, ali pa da se duplira po recimo 25 letih pa ni vredno mojega casa. Ce imas 80kEUR za investirat se sigurno ne bos lovil za tiste 200EUR na mesec in ukvarjal z nekimi kalibri, ker znas gotovo boljse sluziti denar. Banka ze mora biti v igri, da se ti izplaca.

Zgodovina sprememb…

Utk ::

To se grejo tisti, ki majo res višek denarja. Predstavljaj si da vsako leto zaslužiš 50 jurjev preveč. Kam boš z denarjem. Ja, lahko si kupiš jahto, lahko pa vsakih par let kakšno stanovanje. Ne bo strašnih obresti, ampak a boš dal vse v sklade? Preveč tvegano. Bojo pač otroci imeli nekaj od tega.
Da boš šel v to in potem 25 let živel v strahu če bo to šlo čez, se strinjam da se absolutno ne splača.

TheBlueOne ::

Utk je izjavil:

To se grejo tisti, ki majo res višek denarja. Predstavljaj si da vsako leto zaslužiš 50 jurjev preveč. Kam boš z denarjem. Ja, lahko si kupiš jahto, lahko pa vsakih par let kakšno stanovanje. Ne bo strašnih obresti, ampak a boš dal vse v sklade? Preveč tvegano. Bojo pač otroci imeli nekaj od tega.
Da boš šel v to in potem 25 let živel v strahu če bo to šlo čez, se strinjam da se absolutno ne splača.


Ni tako, potem das nekomu, da ti vodi finance. Pozabi, da bos imel cas za furanje "poceni" nepremicnin in se ukvarjati s podnajemniki, ce sluzis 50k€ letno plusa. Zadnja stvar, ki se bos zelel z njo ukvarjati je mesetarjenje z nepremicninami in pa podnajemniki. Ce pa zadeve predas agentom, pa skoraj ni vec dobicka. Ze ko delas 10k€ plusa nimas casa za to, kar pa je kar hitro.

Jaz menim, da bolj isces druge investicije, kjer je kapital lazje prenasat.

Invictus ::

Problem služenja z nepremičninami v Sloveniji je razdrobljenost lastništva.

Če bi imel v lasti cel blok, je bistveno lažje planirati investicije kot vzdrževanja.

Male ribice, kot smo večina, pač lovijo dobiček na ne-vzdrževanju in prelaganju le teh stroškov na najemnika.

Najbolje pridejo skozi tisti, ki so nepremičnine podedovali...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

TheBlueOne ::

Razdrobljenost je povsod ista. Kar se tice velikih projektov, pa vemo kako rizicni hitro postanejo, ce pride malo nekaj krize.

Meni je ta tema zanimiva ravno, ker sem preracunal, da nepremicnine niso najbolj brihtna zadeve, ce ne uporabis x hackov. Bi bil ze vesel, ce bi spoznal kaksnega financnega svetovalca, ki ne ponuja nekih varcevalnih ali zavarovalniskih paketov ali pa da spoznam vsak koga, ki dobro pozna orodja za trgovanje.

nenaC ::

Varianta z nepremičninami bi bila tudi počakati, da pade vrednost, kot je leta 2008 in takrat kupiti za 50k€ enosobno stanovanje, ki ga danes (čez 10 let) lahko prodaš za 80k€ plus, vmes imaš pa noter podnajemnike za 200-250€/mesec najemnine, ravno toliko, da pokrijejo vzdrževanje. Morda bi se tukaj izšla računica... Vendar ne veš ali se bo zgodil nov pok balončka, niti ne veš za koliko se bo nepremičninski trg spet napihnil... Predpostavljaš.

TheBlueOne je izjavil:

Razdrobljenost je povsod ista. Kar se tice velikih projektov, pa vemo kako rizicni hitro postanejo, ce pride malo nekaj krize.

Meni je ta tema zanimiva ravno, ker sem preracunal, da nepremicnine niso najbolj brihtna zadeve, ce ne uporabis x hackov. Bi bil ze vesel, ce bi spoznal kaksnega financnega svetovalca, ki ne ponuja nekih varcevalnih ali zavarovalniskih paketov ali pa da spoznam vsak koga, ki dobro pozna orodja za trgovanje.

No to je bil tudi namen odprtja teme, pa vsak, ki kaj ve, samo navrže nekaj drobtinic, potem se pa znajdi sam. Kot da bi bili Slovenci škrti pri informacijah. Nihče namreč zaradi dobre informacije, ki jo bo delil ne bo imel nič manj. Ampak očitno tisti, ki kaj vedo, očitno vseeno tako mislijo. V tujini obsaja folk, ki VSE deli na spletu okrog financ, pa nimajo zato nič manj...

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: nenaC ()

TheBlueOne ::

@nenaC Ne vem, ce so skrti pri informacijah. Za marsikoga takoj vidim, da nima izkusnj temvec samo teorije, ki so stalnica pri laikih.

Kul bi bilo, da bi se nasel kdo, ki bi povedal kaj v smislu "Jaz investiram ca. 1500€ mesec in imam donos recimo 10%/letno, polovica na x platformi, polovica preko xy investicijskega podjetja".

nenaC ::

jype je izjavil:

Kostolomac je izjavil:

Koliko ljudi v naši državi je oplemenitilo svoj vložek v ETF? Poznaš koga? Si sam med njimi?
Ja, sem. Povprečen letni donos na vložena sredstva imam 5,7 odstotka, po stroških, ki so visoki, ker sem bil včasih še precej neizkušen, tako da so mi lažje prodali drage produkte, ter ker včasih te reči za Slovence niso bile tako poceni.


@thetilko samo jype je tu podal konkreten podatek kako njegova naložba stoji z ETFji vendar sam pravi, da ima visoke stroške, tako da verjetno bi teh 5,7% lahko povečal, če bi vedel kako vlagati in kje, da so ti stroški, ki jih jype omenja čim nižji. Ne piše pa v katerih produktih ETFje kupuje, kar nebi bilo slabo vedeti, da drugi ne vzamemo teh produktov, če so visoki stroški. Podatek, ki manjka, tudi če je negativen za vlagatelja - vsaj ve kam NE sme iti...

111111111111 ::

TheBlueOne je izjavil:

Meni je ta tema zanimiva ravno, ker sem preracunal, da nepremicnine niso najbolj brihtna zadeve, ce ne uporabis x hackov. Bi bil ze vesel, ce bi spoznal kaksnega financnega svetovalca, ki ne ponuja nekih varcevalnih ali zavarovalniskih paketov ali pa da spoznam vsak koga, ki dobro pozna orodja za trgovanje.

Spoznal kakšnega? Vprašanje je če si pripravljen plačat takšnega človeka za informacije, ki ti jih bo dal, Npr. 60€ na uro + delež dobička, če ga boš dosegel.

TheBlueOne ::

111111111111 je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:

Meni je ta tema zanimiva ravno, ker sem preracunal, da nepremicnine niso najbolj brihtna zadeve, ce ne uporabis x hackov. Bi bil ze vesel, ce bi spoznal kaksnega financnega svetovalca, ki ne ponuja nekih varcevalnih ali zavarovalniskih paketov ali pa da spoznam vsak koga, ki dobro pozna orodja za trgovanje.

Spoznal kakšnega? Vprašanje je če si pripravljen plačat takšnega človeka za informacije, ki ti jih bo dal, Npr. 60€ na uro + delež dobička, če ga boš dosegel.


Tarifa je OK, ne vem pa kaj mislis s tem, da bi on svetoval in potem bil delezen dobicka? Ce svetuje, potem v koncni fazi nima pregleda pri tem, kaj naredim.

Jaz bi pricakoval, da bo delezen dobicka, ce ne samo svetuje ampak dejansko operira s premozenjem.

Furbo ::

TheBlueOne je izjavil:

Kul bi bilo, da bi se nasel kdo, ki bi povedal kaj v smislu "Jaz investiram ca. 1500€ mesec in imam donos recimo 10%/letno, polovica na x platformi, polovica preko xy investicijskega podjetja".

Ker imaš pa ti časovni stroj in boš investiral eno leto nazaj ali pričakuješ, da bo donos vedno isti?

Vsi iščete neke 'produkte' pa 'strokovnjake'.. sam moraš obrniti denar in to ne v teh nategih za plankton.

Jaz raje sam obračam svoj denar in brez težav dosežem večje procente kot vsi skladi, etfi in podobna navlaka, kjer ste vsi ponosni, če dobite tistih 5%, kar še inflacije ne pokrije.

Ampak je treba biti malo aktiven, ne pa nesti denar enemu kravatarju in se nasloniti nazaj.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

TheBlueOne ::

Furbo je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:

Kul bi bilo, da bi se nasel kdo, ki bi povedal kaj v smislu "Jaz investiram ca. 1500€ mesec in imam donos recimo 10%/letno, polovica na x platformi, polovica preko xy investicijskega podjetja".

Ker imaš pa ti časovni stroj in boš investiral eno leto nazaj ali pričakuješ, da bo donos vedno isti?

Vsi iščete neke 'produkte' pa 'strokovnjake'.. sam moraš obrniti denar in to ne v teh nategih za plankton.

Jaz raje sam obračam svoj denar in brez težav dosežem večje procente kot vsi skladi, etfi in podobna navlaka, kjer ste vsi ponosni, če dobite tistih 5%, kar še inflacije ne pokrije.

Ampak je treba biti malo aktiven, ne pa nesti denar enemu kravatarju in se nasloniti nazaj.


Kje tocno ga obracas? Imas racun pri banki, morda online? Mi je cisto jasno, da je vec poti, ampak komentar v smislu vse povedano je sranje, jaz to delam boljse nima neke prakticne vrednosti. Kaksne donose dosegas?

Gama ::

Kako investirati 1.000€ mesečno, da bo zagarantiran čim večji donos?
A ni to vprašanje za milijon dolarjev?

Povejte še meni ;)

111111111111 ::

TheBlueOne je izjavil:



Tarifa je OK, ne vem pa kaj mislis s tem, da bi on svetoval in potem bil delezen dobicka? Ce svetuje, potem v koncni fazi nima pregleda pri tem, kaj naredim.

Jaz bi pricakoval, da bo delezen dobicka, ce ne samo svetuje ampak dejansko operira s premozenjem.

Pardon prehitro prebral. Samo počrnjeno, da ne prodaja produktov. Urna postavka za svetovanje, nobene udeležbe pri dobičku.

TheBlueOne ::

111111111111 je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:



Tarifa je OK, ne vem pa kaj mislis s tem, da bi on svetoval in potem bil delezen dobicka? Ce svetuje, potem v koncni fazi nima pregleda pri tem, kaj naredim.

Jaz bi pricakoval, da bo delezen dobicka, ce ne samo svetuje ampak dejansko operira s premozenjem.

Pardon prehitro prebral. Samo počrnjeno, da ne prodaja produktov. Urna postavka za svetovanje, nobene udeležbe pri dobičku.


Poznas koga, ki ga lahko priporocas? :)

Zgodovina sprememb…

nenaC ::

TheBlueOne je izjavil:

111111111111 je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:



Tarifa je OK, ne vem pa kaj mislis s tem, da bi on svetoval in potem bil delezen dobicka? Ce svetuje, potem v koncni fazi nima pregleda pri tem, kaj naredim.

Jaz bi pricakoval, da bo delezen dobicka, ce ne samo svetuje ampak dejansko operira s premozenjem.

Pardon prehitro prebral. Samo počrnjeno, da ne prodaja produktov. Urna postavka za svetovanje, nobene udeležbe pri dobičku.


Poznas koga, ki ga lahko priporocas? :)


Tudi mene bi zanimal kontakt, če poznaš koga.

111111111111 ::

Žal ne. :) Sem precej programiral po finančnih inštitucijah in imam kolege, ki mi svetujejo. Bom pa povprašal, če je kdo pripravljen prevzet.

xmetallic ::

TheBlueOne je izjavil:

Mi ni jasno, kako prides na 15 let? Jaz sem racunal projekt, kjer imam kredit za ca. 700EUR 35 let, najemnina je lahko ca. 1000EUR. Kar pomeni, da je maksimalni letni profit 3600EUR. Visina investicije je 250.000EUR. Sicer profitiras v 35 letih se nepremicnino, ampak kakor nalozba v teh 35 letih pa vraca max.

Stanovanje kupiš v Ljubljani. Oddajaš ga študentom. Minimalistično vendar sodobno urediš stanovanje in lahko kasiraš 250 - 300EUR po osebi. Smiselno je tudi večje sobe prepoloviti v dve manjši. Eno večje dvosobno stanovanje brez težav spremeniš v štiri sobe in pri 250EUR najemnine imaš 1000EUR vsak mesec. Enosobno stanovanje tudi lahko spremeniš v dvosobno. Ne rabiš kupovati dragih 4 sobnih stanovanj. Sem že bil v takih stanovanjih, kjer so 2 sobi spremenili v 5 manjših sob. Oddajanje stanovanja eni entiteti (osebi, družini) pa ni pretirano donosno. Je varna naložba vendar če želiš v čim krajšem času čim bolj maksimizirati profit je zgoraj opisani načrt way to go.

Zgodovina sprememb…

neutronium ::

nurmaln je izjavil:

Preverjal nisem, jaz sem vedno pri celtic gold naročal srebro.
Sem šel zdaj gledat račune, pošiljali so takrat s CK Logistics, kateri pa tudi izgleda ne delajo več.
Pomoje je najbolje kontaktirat Celtic po mailu, pa vprašat kako rešujejo pošiljanje. Skoraj ne vrjamem da ne organizirajo več (meni so vse oni uredili).


Vprašal sem zato, ker si enkrat prej napisal, da te je pošiljanje srebra prišlo 0,2 eur na unčo (~7 eur/kg). Kolikor sem na hitro pogledal kurirske službe imajo vse okoli 40 eur na kilogram srebra, kar pa ne pomeni več tolikšnega prihranka pred našim ddv.

Celtic golds ima na avoji strani tole: EU shipments containing silver qualifies for zero Taxes if the owner of the Silver products instructs an own courier service. Please do your own internet search to find a specialised company.



Pozna kdo nekster. eu? Investicije v zavarovana posojila. Zadnjič sem naključno naletel na to slovensko platformo. Je kdo investiral preko njih, kakšni so donosi? Ali pa je scam?

chrush ::

Pismeni ravno niso. Sem bil par minutk na njihovi, pa sem našel cel kup napak, tako da jaz tja nebi investiral.
https://www.facebook.com/OverMuraMuviMejkers

MitjaKunc ::

Imam podobno težavo, s tem da nam v družinskem proračunu ostane mesečno več od 1000€.

Osebno sem naredil tako:

  1. Pred časom sem odprl dolgoročni depozit v eni SLO banki za nekaj več od 10 let z fiksno letno obrestno mero 2,5% - lahko dam poljuben mesečni znesek po želji, minimalno moraš nekaj položiti (dajam več - 10% mesečnega presežka dam tukaj)

  2. Kupil sem pred časom 500g zlata in ga dal v sef v banko (sef imam od prej najet za pomembne podatke - HDD-ji in SDD-ji). Našel sem nasvet da je treba imeti maksimalno 7% vsega premoženja v zlatu. Srebro nisem zaradi DDV-ja, rekli so da se v Estoniji da kupiti brez DDV-ja in če bi šel avtom tam na dopust bi mogoče kupil.

  3. Na Degiro vložim vsak mesec 35% mesečnega presežka in od tega dam 80% v SP500 (BlackRock) in 20% dam v Emerging Markets. Emerging markets mi je zaenkrat naredil izgubo , SP500 pa plus in sem tudi po padcu od včeraj (skoraj 4% padec) v plusu (ampak minimalno imam od vsega vloženega). Delam pa redne mesečne kupčije, sploh ne gledam vrednosti ko kupujem

  4. 50% presežka še vedno pustim na banki da zgublja vrednost

  5. Rekli so mi da moram vsaj 5% dati v tvegane zadeve in sem mesečno vlagal v kriptovalute - nekaj v ene ICO-te, nekaj v znane (Bitcoin, Ether)... Zaenkrat sem tam na čisti izgubi, skoraj 50% izgubil od vloženega. To sem nehal, ker sam v to ne verjamem. Pokuriš resurse planeta (premog, nafta, gas, drevesa, kovine, Si, Mg, Ag, Al, Fe) da narediš električno energijo in računalniške komponenta (NVidia/Intel/RAM/SSD) in potem z računalniki delaš nepotrebne kompleksne hash transakcijo. Nič ne ustvarjaš, samo kuriš resurse in na koncu nimaš nič oprejemljivega v roki, razen digitalni zapis na USB wallet-u. Nobene koristi ne prinaša človeštvu, razen da kuri resurse popolnoma nepotrebno in omogoča špekulatom zaslužek. Kot je Buffet povedal: je otrov za podgane.

  6. Odprl bančni račun na N26 in vsak mesec privarčujemo skoraj 30€ (ni nobenih provizij na trajnike, SEPA položnice, dvig na bankomatu, mesečni stroški vodenja, členarina za bančni kartico). S tem sem pokril bistveno več kot pri Degiro zgubim - 2€ dam ko opravim nakup in mislim da je 0,2% upravljalska provizija na leto, namesto 2% pri slovenskih)



Dolgoročna vizija:

  1. Želimo ohraniti dober družinski standard (ne šparamo na temu, življenje je samo eno) in hkrati varčevati, ter še vedno delati na povečanju mesečnih prihodkov

  2. Trenutno stanovanje je pod kreditom (lahko bi ga odplačali s privarčevanimi sredstvi, ampak z mini pribitkom in negativnim EURibor-om se ne izplača). Kredit propada tudi z inflacijo, kot denar na banki.

  3. Čez 5 let želimo kupiti drugo večje stanovanje (upam na novo krizo) v katerega se bomo preselili (nikakor novogradnja). Najprej ga bomo uredili po želji in sedanje bomo oddajali.

  4. Privarčevati za šolanje otrok v tujini, spodbujati jih da so dobri v šoli in mogoče sami poskrbijo za štipendijo

  5. Čez 15 let kupiti vikend v območju z mediteransko klimo in 6 mesecev kot upokojenci živeti tam in 6 mesecev v SLO

  6. Avto premium C razreda menjavati vsakih 5 let, kupovati vedno 2 leti rabljenega ko zgubi 40% vrednosti



Zaključek:
Nisem glih pameten glede vlaganja, sem pa pameten da povečujem mesečne prihodke in na dolgi rok bom tudi inflacijo premagal.
Najboljše da vložiš denar v sebe in se izpopolniš in boš povečala lastne prihodke (pozabi na sanje "bom zapustila službo" - išči nekaj kar te veseli). Na ta način boš tudi "premagala inflacijo", tudi če boš imela denar na banki. Primer: zdaj v letu boš dala 12.000€ na stran, naslednje leto boš dala 15.000€ na stran, nekaj ti bo pojedla inflacija, ampak boš imela še vedno več od 12k. Samo stran od finančnih svetovalcev, kot je en povedal tukaj "v tujih rokah samo kurac zraste". V 18-tih letih varčevanja ti SLO finančna inštitucija zasluži polovico vseh vplačanih sredstev (z 2% letno upravljalsko provizijo).

Webmojster ::

MitjaKunc je izjavil:

Imam podobno težavo, s tem da nam v družinskem proračunu ostane mesečno več od 1000€.

Osebno sem naredil tako:

  1. Pred časom sem odprl dolgoročni depozit v eni SLO banki za nekaj več od 10 let z fiksno letno obrestno mero 2,5% - lahko dam poljuben mesečni znesek po želji, minimalno moraš nekaj položiti (dajam več - 10% mesečnega presežka dam tukaj)

  2. Kupil sem pred časom 500g zlata in ga dal v sef v banko (sef imam od prej najet za pomembne podatke - HDD-ji in SDD-ji). Našel sem nasvet da je treba imeti maksimalno 7% vsega premoženja v zlatu. Srebro nisem zaradi DDV-ja, rekli so da se v Estoniji da kupiti brez DDV-ja in če bi šel avtom tam na dopust bi mogoče kupil.

  3. Na Degiro vložim vsak mesec 35% mesečnega presežka in od tega dam 80% v SP500 (BlackRock) in 20% dam v Emerging Markets. Emerging markets mi je zaenkrat naredil izgubo , SP500 pa plus in sem tudi po padcu od včeraj (skoraj 4% padec) v plusu (ampak minimalno imam od vsega vloženega). Delam pa redne mesečne kupčije, sploh ne gledam vrednosti ko kupujem

  4. 50% presežka še vedno pustim na banki da zgublja vrednost

  5. Rekli so mi da moram vsaj 5% dati v tvegane zadeve in sem mesečno vlagal v kriptovalute - nekaj v ene ICO-te, nekaj v znane (Bitcoin, Ether)... Zaenkrat sem tam na čisti izgubi, skoraj 50% izgubil od vloženega. To sem nehal, ker sam v to ne verjamem. Pokuriš resurse planeta (premog, nafta, gas, drevesa, kovine, Si, Mg, Ag, Al, Fe) da narediš električno energijo in računalniške komponenta (NVidia/Intel/RAM/SSD) in potem z računalniki delaš nepotrebne kompleksne hash transakcijo. Nič ne ustvarjaš, samo kuriš resurse in na koncu nimaš nič oprejemljivega v roki, razen digitalni zapis na USB wallet-u. Nobene koristi ne prinaša človeštvu, razen da kuri resurse popolnoma nepotrebno in omogoča špekulatom zaslužek. Kot je Buffet povedal: je otrov za podgane.

  6. Odprl bančni račun na N26 in vsak mesec privarčujemo skoraj 30€ (ni nobenih provizij na trajnike, SEPA položnice, dvig na bankomatu, mesečni stroški vodenja, členarina za bančni kartico). S tem sem pokril bistveno več kot pri Degiro zgubim - 2€ dam ko opravim nakup in mislim da je 0,2% upravljalska provizija na leto, namesto 2% pri slovenskih)



Dolgoročna vizija:

  1. Želimo ohraniti dober družinski standard (ne šparamo na temu, življenje je samo eno) in hkrati varčevati, ter še vedno delati na povečanju mesečnih prihodkov

  2. Trenutno stanovanje je pod kreditom (lahko bi ga odplačali s privarčevanimi sredstvi, ampak z mini pribitkom in negativnim EURibor-om se ne izplača). Kredit propada tudi z inflacijo, kot denar na banki.

  3. Čez 5 let želimo kupiti drugo večje stanovanje (upam na novo krizo) v katerega se bomo preselili (nikakor novogradnja). Najprej ga bomo uredili po želji in sedanje bomo oddajali.

  4. Privarčevati za šolanje otrok v tujini, spodbujati jih da so dobri v šoli in mogoče sami poskrbijo za štipendijo

  5. Čez 15 let kupiti vikend v območju z mediteransko klimo in 6 mesecev kot upokojenci živeti tam in 6 mesecev v SLO

  6. Avto premium C razreda menjavati vsakih 5 let, kupovati vedno 2 leti rabljenega ko zgubi 40% vrednosti



Zaključek:
Nisem glih pameten glede vlaganja, sem pa pameten da povečujem mesečne prihodke in na dolgi rok bom tudi inflacijo premagal.
Najboljše da vložiš denar v sebe in se izpopolniš in boš povečala lastne prihodke (pozabi na sanje "bom zapustila službo" - išči nekaj kar te veseli). Na ta način boš tudi "premagala inflacijo", tudi če boš imela denar na banki. Primer: zdaj v letu boš dala 12.000€ na stran, naslednje leto boš dala 15.000€ na stran, nekaj ti bo pojedla inflacija, ampak boš imela še vedno več od 12k. Samo stran od finančnih svetovalcev, kot je en povedal tukaj "v tujih rokah samo kurac zraste". V 18-tih letih varčevanja ti SLO finančna inštitucija zasluži polovico vseh vplačanih sredstev (z 2% letno upravljalsko provizijo).


Lahko poveš ime tiste banke ki daje 2.5% na dolgoroče depozite? Hvala

Matejjjjj ::

gruntfürmich je izjavil:

dajmo oddajanjih nepremičnin v letne cifre!

250.000 vrednost
Bruto najemnina je ca. 1000EUR.
Od tega ce se ne motim 20% davek= 200EUR/mesec minusa
Zavarovanje nepremicnine (ne oprema, ker pade na podnajemnika) = 50EUR/mesec
Popravila pavsal (optimisticno 100EUR/mesec)

=650 / mesec = 7.800 / leto
7800/250000 = 3,12% letni donos...
ni neke bogatije, če računaš da imaš lahko probleme s popravili in najemniki.


to je katastrofa... slovenske delnice imajo trenutno 5, 8, 10 ali celo več % letne dividendne donose... z davki vred. ne vključujem pa opcij nove vlade. Oddajanje nepremičnin v Lj je trenutno bolj kot ne večinoma nelegalen posel, kjer jih večina goljufa. Temeljit na tem svoj kapital je shady... Še slabše od kripto, kjer smo se zgovarjali vsaj na nevednost...

Zgodovina sprememb…

pdor23 ::

This

Matejjjjj je izjavil:


to je katastrofa... slovenske delnice imajo trenutno 5, 8, 10 ali celo več % letne dividendne donose... z davki vred. ne vključujem pa opcij nove vlade. Oddajanje nepremičnin v Lj je trenutno bolj kot ne večinoma nelegalen posel, kjer jih večina goljufa. Temeljit na tem svoj kapital je shady... Še slabše od kripto, kjer smo se zgovarjali vsaj na nevednost...

jype ::

Predvsem to ni nobeno vlaganje, temveč služba.

janez09 ::

je kdo mogoce gledal tole?
https://www.pokojninskad-a.si/o-zavarov...
jaz sem se vedno izogibal tem variantam, ampak sedaj pa vidim, da kar nekaj dohodnine dobis nazaj.. in procentualno je to kar veliko? sem kaj falil?

ps. nenac, si ze nasla kako resitev?

jernejl ::

sem kaj falil?

Dohodnino boš plačal potem, ko boš dobil denar izplačan.
Najbrž nekaj manj kot sedaj (morda celo nič), če boš imel pokojnino nižjo od plače, ampak vseeno, nekaj desetletij do izplačila, lahko se zgodi marsikaj (z davčnega vidika).

Stari maček ::

Kupi staro hišo v bližini prekmurskih toplic, jo obnovi in na airBNP ...

kikach ::

Sam tudi razmišljam o tem v kaj vložit 1k na mesec in da bi bil donos okoli 10%. Zaenkratbše nobene ideje ?

Furbo ::

Kupi si delnice od triglava, pa bo. (dividende)
http://www.ljse.si/cgi-bin/jve.cgi?Secu...
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Furbo ()
1 2 3
4
5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kam investirati 50 000€ (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15233488 (3963) redtech
»

Kam investirati 100€ / mesec (Non-Crypto) (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5423781 (12418) janez89
»

Vzajemni skladi (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9925849 (16078) Mr_Globus
»

Kam s 100€ / mesec (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9423440 (18579) Heisenberg

Več podobnih tem