» »

Vlaganje 1.000€ na mesec

Vlaganje 1.000€ na mesec

«
1
2 3
...
5

nenaC ::

Imate kakšne predloge? Sem že iskala, pa sem našla le takšne teme za 100€ na mesec, za manjše vsote. Kaj pa varčevanje / vlaganje večjih vsot? Ali kdo varčuje takšne vsote in na kakšen način? Po poplačanih kreditih, po tem, ko sem si prihranila zlato rezervo, je potrebno zadeve nadgraditi... Na vseh področjih predvsem pa na področju znanja. Če ima kdo poglobljeno znanje o varčevanju, dobrodošli predlogi.

111111111111 ::

Če nimaš pojma o trgovanju priporočam sledeči razpored:
60% skladi
30% delnice
10% tvegane naložbe

Zanimiva tema za trgovanje z delnicami: Kdo kaj služi z delnicami?

Drugače pa če mene vprašaš bi vzel kredit in kupil nepremičnino, potem pa jo porihtal in preprodal ali pa oddajal.

nenaC ::

Nepremičnine so trenutno predrage. Z oddajanjem stanovanj pa ni računice, sem si že na to temo vse preračunala in ni vredno ne živcev, ne dela, sploh pa ne če dobiš kritične najemnike (oddajala sem 2 leti pa mi ni bilo všeč, priznam).

chrush ::

Trenutno ima za moje pojme ugodno ceno zlato.
https://www.facebook.com/OverMuraMuviMejkers

TheBlueOne ::

Warren Buffett pravi, da investiraj v to, kar poznas. Jaz nacrtujem investirati na svojem podrocju, samo ne najdem casa, da bi ugotovil kje, morda pri banki, morda kaksna platforma...

Ali lahko kdo predlaga, kje bi bilo najlazje trgovati na ta nacin?

Smrekar1 ::

nenaC je izjavil:

Imate kakšne predloge? Sem že iskala, pa sem našla le takšne teme za 100€ na mesec, za manjše vsote. Kaj pa varčevanje / vlaganje večjih vsot? Ali kdo varčuje takšne vsote in na kakšen način? Po poplačanih kreditih, po tem, ko sem si prihranila zlato rezervo, je potrebno zadeve nadgraditi... Na vseh področjih predvsem pa na področju znanja. Če ima kdo poglobljeno znanje o varčevanju, dobrodošli predlogi.


Če ne nameravaš investirati profesionalno, se poglobiti v svet finančnih trgov in stalno spremljati gibanj in novic, se izogibaj delnic in tveganih naložb. Kot je rekel Chuapoiz, nekaj lahko vržeš tudi tja, ampak večino daj raje v sklade. Donosi so malo manjši, ampak vsaj nimaš kakšnega posebnega dela z njimi. Še vedno lahko kupiš tudi kakšne delnice in kdaj kaj tvegaš, ampak to naj bo manjšina vsega.

Kriptovalute absolutno odsvetujem. Z njimi se da zaslužiti, ampak so to samo balončki, ki jih moraš kupiti ob pravem času in tudi prodati ob pravem času, saj gre za čisto špekulativo, skoraj na nivoju srečk.

Zlato bo hranilo vrednost, ampak ne pričakuj velikega zaslužka, isto velja za diamante in podobno.

Načeloma se tudi strinjam, da je še skoraj najvarnejša naložba nepremičnina. Premisli tudi o kakih apartmajih, za 1k€/mesec lahko kupiš marsikaj.

samotest ::

nenaC je izjavil:

Imate kakšne predloge? Sem že iskala, pa sem našla le takšne teme za 100€ na mesec, za manjše vsote. Kaj pa varčevanje / vlaganje večjih vsot? Ali kdo varčuje takšne vsote in na kakšen način? Po poplačanih kreditih, po tem, ko sem si prihranila zlato rezervo, je potrebno zadeve nadgraditi... Na vseh področjih predvsem pa na področju znanja. Če ima kdo poglobljeno znanje o varčevanju, dobrodošli predlogi.


Jaz vedno prvo predlagam, da si dolocis cilje.. za kaj varcujes/investiras, koliko casa in koliksne profit pricakujes na koncu.. da ni pricakovanj v smislu 'ziher nalozbe brez tveganja pa vsako leto podvojitve vrednosti'.

S prve bi ti predlagal mesecno nakupovanje VTI etf za stabilnost in nekaterih slovenskih delnic za popestritev. Zdaj ali je 5% do 10% na leto zate dober donos pa izvira iz prvega odstavka.. meni osebno je boljse kot hecanje z najemniki.
Vsec mi je recimo prilagojena verzija tega https://www.bogleheads.org/wiki/Getting...

looser ::

10% na leto je precej ok, madona, če ne rabiš, nič delat, niti najemnikov pedenat...
to je with benefit od hindsight ali without? without, a ne...

a to je tale vti etf?
zakaj pa ne daš kakšnega linka, recimo, če je to to?
http://quotes.morningstar.com/chart/etf...
(1Y scope)
jaz osebno sem bolj v valutnih opcijah in to, samo si država trga 40% od tega...
včasih, ko dam več not (za slovenske razmere), pokadim, ko pa dam manj not, pa navadno zmagam...
ampak tako to pač je...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: looser ()

karafeka ::

Kaj pa dividende na SLO borzi? Mislim, da so že nekaj let nadpovprečne (Triglav, Cinkarna... ).

Invictus ::

Očitno nisi bral zadnjih novic o slovenski borzi ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

nenaC ::

Invictus je izjavil:

Očitno nisi bral zadnjih novic o slovenski borzi ;).

Lahko pa kaj predlagaš...

samotest je izjavil:

nenaC je izjavil:

Imate kakšne predloge? Sem že iskala, pa sem našla le takšne teme za 100€ na mesec, za manjše vsote. Kaj pa varčevanje / vlaganje večjih vsot? Ali kdo varčuje takšne vsote in na kakšen način? Po poplačanih kreditih, po tem, ko sem si prihranila zlato rezervo, je potrebno zadeve nadgraditi... Na vseh področjih predvsem pa na področju znanja. Če ima kdo poglobljeno znanje o varčevanju, dobrodošli predlogi.


Jaz vedno prvo predlagam, da si dolocis cilje.. za kaj varcujes/investiras, koliko casa in koliksne profit pricakujes na koncu.. da ni pricakovanj v smislu 'ziher nalozbe brez tveganja pa vsako leto podvojitve vrednosti'.

S prve bi ti predlagal mesecno nakupovanje VTI etf za stabilnost in nekaterih slovenskih delnic za popestritev. Zdaj ali je 5% do 10% na leto zate dober donos pa izvira iz prvega odstavka.. meni osebno je boljse kot hecanje z najemniki.
Vsec mi je recimo prilagojena verzija tega https://www.bogleheads.org/wiki/Getting...


Sama sem razmišljala o nakupovanju ETF in "našla" brokerja, ki naj bi bil najcenejši - DeGiro. IB se mi zdi predrag za moje začetne vložke, DeGiro pa morda ko bom nad 20.000€ ne več tako zelo primeren?

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: nenaC ()

hendriks ::

Jst bi vlagal v obnovljive vire, npr. gozd.

kingsix ::

V šparavček in ob naslednji krizi kupiš nepremičnine ter jih nato revežem, ki si lahko privoščijo le najem, oddajaš.

gruntfürmich ::

hja, vsekakot je treba spremljat tečaje in novice za kakšno pametno naložbo.

delnice podirajo rekorde in morda kot take niso najbolj primerne za varčevanje. zlato, srebro sta blizu produkcijskih vrednosti in sta v zadnjih 5 letih padla...

brokerja pa najdi takšnega, ki ti bo dejansko plemenitil premoženje.
ker tako kot je navada v skladih, recimo balkanskih skladih od slovenskih ponudnikov, ko so pustili vse pri miru da zgrmi na dno in svojih komitentov o tem po mojem niso svarili ampak samo pobirali provizije, dejansko pa nič delali za tvoj dobrobit; takšnih bedakov ne rabiš plačevat.

vsekakor lahko sedaj samo varčuješ v fiatu, ker 1k/mesec ni neko bogastvo, in čakaš na ugodnejše priložnosti
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

feryz ::

1k na mesec ni bogastvo?
Tukajšnji kriptaši bi radi z jurja prišli na milijon. Ker več kot jurja nimajo.
Ti pa trdiš, da je jurja mesečno viška malo? Lepa.
Koliko ti vložiš mesečno? 20k?

nenaC ::

Ja, trenutno varčujem na računu, vendar se vseeno kar nabira... 12k€ na leto ni malo, leto se pa hitro obrne, tako da v nekem doglednem času moram najti alternativo. Veliko sem že brala na tujih forumih (in če še enkrat kje preberem 401k plan, bom bruhala ;(( ), na naših pa ni nič posebej pametnega za najti, zato tudi sprašujem, kam vi dajete presežke sredstev, ki jih ne boste potrebovali dokler ne bo prišel čas, ko boste nehali v službo hodit...

Invictus ::

nenaC je izjavil:

Invictus je izjavil:

Očitno nisi bral zadnjih novic o slovenski borzi ;).

Lahko pa kaj predlagaš...


Lahko pa poguglaš... ;)

Začni vsaj spremljati Finance. Čeprav je večinoma rumen tisk. Potem postane večina vprašanj tukaj odvečna...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

nurmaln ::

nenaC je izjavil:

Ja, trenutno varčujem na računu, vendar se vseeno kar nabira... 12k€ na leto ni malo, leto se pa hitro obrne, tako da v nekem doglednem času moram najti alternativo. Veliko sem že brala na tujih forumih (in če še enkrat kje preberem 401k plan, bom bruhala ;(( ), na naših pa ni nič posebej pametnega za najti, zato tudi sprašujem, kam vi dajete presežke sredstev, ki jih ne boste potrebovali dokler ne bo prišel čas, ko boste nehali v službo hodit...

Tisti bolj previdni trenutno (zaradi visokih cen delnic in nepremičnin) kupčkamo na res varnih, stabilnih mestih kjer so donosi nikakvi. :| In čakamo na kak pretres na trgu.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

janez09 ::

jaz bi se tudi subscribal v tole temo..
sam trenutni odgovori so bolj jalovi, jao:)

sem podobno kot ti prisel do degira.. in imam tudi pomisleke kako to deluje pri "vecjih" vsotah.
vzajemni skladi so bs, etfji se mi zdijo dost bolj primerni. tako kot je predlagal @samotest

nenaC je izjavil:

Ja, trenutno varčujem na računu, vendar se vseeno kar nabira... 12k€ na leto ni malo, leto se pa hitro obrne, tako da v nekem doglednem času moram najti alternativo. Veliko sem že brala na tujih forumih (in če še enkrat kje preberem 401k plan, bom bruhala ;(( ), na naših pa ni nič posebej pametnega za najti, zato tudi sprašujem, kam vi dajete presežke sredstev, ki jih ne boste potrebovali dokler ne bo prišel čas, ko boste nehali v službo hodit...

janez09 ::

nurmaln je izjavil:

Tisti bolj previdni trenutno (zaradi visokih cen delnic in nepremičnin) kupčkamo na res varnih, stabilnih mestih kjer so donosi nikakvi. :| In čakamo na kak pretres na trgu.

kaj npr? kaki bond etfji? sam kolikor gledam, imajo trenutno celo negativni donos..
se pa strinjam, da so cudni casi, ko ne ves kako se bo trg obrnil, ker je ze toliko casa vse zeleno..

nurmaln ::

janez09 je izjavil:

nurmaln je izjavil:

Tisti bolj previdni trenutno (zaradi visokih cen delnic in nepremičnin) kupčkamo na res varnih, stabilnih mestih kjer so donosi nikakvi. :| In čakamo na kak pretres na trgu.

kaj npr? kaki bond etfji? sam kolikor gledam, imajo trenutno celo negativni donos..
se pa strinjam, da so cudni casi, ko ne ves kako se bo trg obrnil, ker je ze toliko casa vse zeleno..


"konzervativne" naložbe imajo skoraj vedno negativen donos, vsaj če upoštevaš še inflacijo. Ja, obveznice, mogoče res kakšne plemenite kovine, štumf koneckoncev.
Mene trenutno borza straši, skoraj kot kripto pred enim letom. Sam po drugi strani če si pred enim letom skočil v kripto in čakal ravno prav, si lahko še ogromno zaslužil. Če si pa čakal preveč pa veliko izgubil.
Jasnega navodila na forumu ne boš našel. 8-)
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

TheBlueOne ::

Morda bi se koristil kaksen nasvet, pri kateri platformi, morda banki odpreti racun. :D

samotest ::

nenaC je izjavil:



Sama sem razmišljala o nakupovanju ETF in "našla" brokerja, ki naj bi bil najcenejši - DeGiro. IB se mi zdi predrag za moje začetne vložke, DeGiro pa morda ko bom nad 20.000€ ne več tako zelo primeren?



Jaz sem zaradi dolge zgodovine pri enem slovenskem in jasno da ne najbolj ugodnem ponudniku. Ampak moj plan je kupckat in drzat na dolgi rok ter cez nekaj casa samo porabljat donos, ne pa glavnice. Zato ne menjam, ne brokerja niti naceloma ne delnic/skladov.

Boogleheads predlaga redno mesecno vlaganje in ne oziranje na vrednosti, ker dolgorocno se matematike izide bolj kot tempiranje vstopa menda.
Jaz kot receno delam malo prilagojeno in sem trenutno na 70% papirji in 30% denar. Slednje trenutno povecujem in ne dokupujem.. zaradi dusevnega miru glede ne trenutne nivoje in dogajanje po svetu.. ni nujno, da je pa to optimalno za donose.

avani ::

Jaz osebno sem full ETF. Zaenkrat sem "šparal" kapital na nemškem ginmon, zdaj bom šel pa v "čiste" ETF obveznice od Vanguard za evrocono.

Ena od prednosti nepremičnine je v tem, da boš takoj operirala z vzvodom (leverage) in boš v kratkem roku dobila not večji prihodek kot pa ga bi na borzi. Dolgoročni dobički pa so nižji kot pa jih da borza.

mm888mb ::

Inflacija na 20, 30 let je samomor. Preračunajte nazaj za kolko so naši fotri in matere delale takoj po osamosvojitvi. Če bi takrat držal denar/gotovino... bog pomagaj.

Sem pa sam v podobni situaciji in nimam pametnega nasveta, ne še - predvsem zato, ker se trenutno ukvarjam z drugimi stvarmi.

Kriptovalute, če poznaš zadevo, imaš potrpljenje itd... drugače poznam ogromno ljudi, ki jim je že prekleto žal, da so šli v to.

ETFi, skladi, gor dol sem pa tja, vseeno rabiš nekoga da ti managa to, ni nastavi in pozabi, sicer se pa meni osebno na splošno zdijo problematične investicije, ki jih ne moraš sam nadzorovati in nimaš dovolj izkušenj, da boš napovedal kaj bo sledilo.

nenaC ::

samotest je izjavil:

nenaC je izjavil:



Sama sem razmišljala o nakupovanju ETF in "našla" brokerja, ki naj bi bil najcenejši - DeGiro. IB se mi zdi predrag za moje začetne vložke, DeGiro pa morda ko bom nad 20.000€ ne več tako zelo primeren?



Jaz sem zaradi dolge zgodovine pri enem slovenskem in jasno da ne najbolj ugodnem ponudniku. Ampak moj plan je kupckat in drzat na dolgi rok ter cez nekaj casa samo porabljat donos, ne pa glavnice. Zato ne menjam, ne brokerja niti naceloma ne delnic/skladov.

Boogleheads predlaga redno mesecno vlaganje in ne oziranje na vrednosti, ker dolgorocno se matematike izide bolj kot tempiranje vstopa menda.
Jaz kot receno delam malo prilagojeno in sem trenutno na 70% papirji in 30% denar. Slednje trenutno povecujem in ne dokupujem.. zaradi dusevnega miru glede ne trenutne nivoje in dogajanje po svetu.. ni nujno, da je pa to optimalno za donose.

Tudi moj plan je kupčkat in držat nekje 10-15 let ter potem porabljati donos, zato pa sprašujem.
Inflacija plus stroški ti pa lahko veliko donosa požre v takih časovnih razmahih... Tega bi se rada znebila čim bolj kolikor se da.

@avani kje pa to lahko odpreš da imaš Vanguardove ETFe?

Old Spice ::

Dobra tema. To tudi mene zanima. Mesečno mi ostaja ravno nekje toliko kot avtorici teme. Depozit se ne splača, razen mogoče flexi od unicredit, ki je trenutno 1.1%, kar je pri 30k cca. 300 eur. Ni veliko, neki pa je. Delnice brez izkušenj je tako tako.

Gagarin ::

https://www.justetf.com/en/

tu poglej, pa imo sedajle ob pričakovanem dviganju obrestnih mer vsaj v USA ni za iti v obvezniške, reit in dividendne USA sklade. Pa če vlagaš v papirje vrednotene z drugo valuto (recimo USD) računaj tudi na spremembo valutnih razmerij...

P.s.: o nivojih delnic pa takole, ja USA in sedaj tudi Japonska je indeksno in tudi glede na P/E na vrhu vse ostalo, vključno z evropo pa ne. Sam pričakujem slej kot prej zbližanje trgov glede na P/E na normalne zgodovinske nivoje.

mm888mb ::

https://www.stat.si/preracuninew/prerac...

Stopnja inflacije v obdobju od začetka septembra 2008 do konca septembra 2018 znaša 11,7 %.

Stopnja inflacije v obdobju od začetka septembra 1998 do konca avgusta 2008 znaša 70,0 %.

8-)

Vprašanje sicer kolko je to točno, ker smo menjali valute itd... za zadnjih 10 let pa je IMO preveč optimistično.

Gagarin je izjavil:

https://www.justetf.com/en/

tu poglej, pa imo sedajle ob pričakovanem dviganju obrestnih mer vsaj v USA ni za iti v obvezniške, reit in dividendne USA sklade. Pa če vlagaš v papirje vrednotene z drugo valuto (recimo USD) računaj tudi na spremembo valutnih razmerij...

P.s.: o nivojih delnic pa takole, ja USA in sedaj tudi Japonska je indeksno in tudi glede na P/E na vrhu vse ostalo, vključno z evropo pa ne. Sam pričakujem slej kot prej zbližanje trgov glede na P/E na normalne zgodovinske nivoje.


Nisi edini ki to napoveduje :)

Gagarin ::

vem, nisem cotrarian...

branimirII ::

Smrekar1 je izjavil:

nenaC je izjavil:

Imate kakšne predloge? Sem že iskala, pa sem našla le takšne teme za 100€ na mesec, za manjše vsote. Kaj pa varčevanje / vlaganje večjih vsot? Ali kdo varčuje takšne vsote in na kakšen način? Po poplačanih kreditih, po tem, ko sem si prihranila zlato rezervo, je potrebno zadeve nadgraditi... Na vseh področjih predvsem pa na področju znanja. Če ima kdo poglobljeno znanje o varčevanju, dobrodošli predlogi.


Če ne nameravaš investirati profesionalno, se poglobiti v svet finančnih trgov in stalno spremljati gibanj in novic, se izogibaj delnic in tveganih naložb. Kot je rekel Chuapoiz, nekaj lahko vržeš tudi tja, ampak večino daj raje v sklade. Donosi so malo manjši, ampak vsaj nimaš kakšnega posebnega dela z njimi. Še vedno lahko kupiš tudi kakšne delnice in kdaj kaj tvegaš, ampak to naj bo manjšina vsega.

Kriptovalute absolutno odsvetujem. Z njimi se da zaslužiti, ampak so to samo balončki, ki jih moraš kupiti ob pravem času in tudi prodati ob pravem času, saj gre za čisto špekulativo, skoraj na nivoju srečk.

Zlato bo hranilo vrednost, ampak ne pričakuj velikega zaslužka, isto velja za diamante in podobno.

Načeloma se tudi strinjam, da je še skoraj najvarnejša naložba nepremičnina. Premisli tudi o kakih apartmajih, za 1k€/mesec lahko kupiš marsikaj.

Ves kolk taksnih pametnjakovicev je odsvetovalo kriptovalute leta 2014 in naprej. No zdaj so tisti butci, ki so vlagal v kriptovalute ze milijonarji, ce seveda niso prestraseno prodal zarad raznih smrekarjev in hostarjev.

branimirII ::

Predlagam kak 1% vsaj v kriptovalute, za dolgorocno. Razprsit v znane kovance. Pa ne vlozit prevec, ker je volatilnost in rizik vecji.

Zgodovina sprememb…

Uros!no ::

Mogoče je Reddit bolj primeren za tak nasvet: /r/personalfinance/ :)

nenaC ::

Uros!no je izjavil:

Mogoče je Reddit bolj primeren za tak nasvet: /r/personalfinance/ :)

Ja semo sem pač vprašala tukaj, ker smo vseeno Slovenija mal specifična država - ne moreš vsega, kar recimo nudijo brokerji, tudi v Sloveniji sprovesti. Ali pač?

gruntfürmich ::

jst bom letos (upam da se bom spravil) kupiti nekaj zlata. to se mi zdi dokaj modro.

srebro je tudi privlačno.

srebro je tudi privlačno.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

branimirII ::

Men se zlato ne zdi modro. Se mi zdi bolj zlate barve. Ampak ga ne bi kupil, ker ni vse zlato kar se sveti. Ceprav bo nekoliko zrastu. Oba. V prihodnosti. Bi pa kupil v fizicni obliki, ce ze.

nurmaln ::

gruntfürmich je izjavil:

srebro je tudi privlačno.

srebro je tudi privlačno.

Ko je ravno ta tema, srebra ne kupovat v Sloveniji ampak tam kjer ni DDV.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

chrush ::

Sam fizično zlato kupujem pri philoro.at, sicer pa se da ponudbo videti na Goldpreis
Grem pa fizično v trgovino in ne koristim pošiljanja po pošti. Še malo bolj je ugodna Nemčija, ampak je za moje pojme predaleč, ne vem pa kako je s poštnino.
https://www.facebook.com/OverMuraMuviMejkers

belo mleko ::

Degiro je primeren tudi za zneske krepko nad 20k. Edini pombemben strošek je del, ki si ga odtrgajo pri dividendi.

Naredi takole:

50% VTI + 50% VXUS

ali

100% VT

Lahko tudi Blackrock namesto Vanguard.
https://il9.picdn.net/shutterstock/videos/6059618/thumb/8.jpg

jype ::

nenaC je izjavil:

Nepremičnine so trenutno predrage. Z oddajanjem stanovanj pa ni računice, sem si že na to temo vse preračunala in ni vredno ne živcev, ne dela, sploh pa ne če dobiš kritične najemnike (oddajala sem 2 leti pa mi ni bilo všeč, priznam).
Tega večina ljudi ne razume. Me veseli, da si tako jasno zapisala. Meni vsi težijo s tem, da naj "nakupim nepremičnine in jih oddajam" že 20 let.

nenaC je izjavil:

Ja, trenutno varčujem na računu, vendar se vseeno kar nabira... 12k€ na leto ni malo, leto se pa hitro obrne, tako da v nekem doglednem času moram najti alternativo. Veliko sem že brala na tujih forumih (in če še enkrat kje preberem 401k plan, bom bruhala ;(( ), na naših pa ni nič posebej pametnega za najti, zato tudi sprašujem, kam vi dajete presežke sredstev, ki jih ne boste potrebovali dokler ne bo prišel čas, ko boste nehali v službo hodit...
Daleč najbolje je, da si, če se ne želiš redno ukvarjati s tem, najameš resnega finančnega svetovalca.

TheBlueOne ::

jype je izjavil:

da si, če se ne želiš redno ukvarjati s tem, najameš resnega finančnega svetovalca.


Poznas koga konkretno? Morda ves kako je kaj z donosi pri teh mojstrih?

nenaC ::

jype je izjavil:

nenaC je izjavil:

Nepremičnine so trenutno predrage. Z oddajanjem stanovanj pa ni računice, sem si že na to temo vse preračunala in ni vredno ne živcev, ne dela, sploh pa ne če dobiš kritične najemnike (oddajala sem 2 leti pa mi ni bilo všeč, priznam).
Tega večina ljudi ne razume. Me veseli, da si tako jasno zapisala. Meni vsi težijo s tem, da naj "nakupim nepremičnine in jih oddajam" že 20 let.

nenaC je izjavil:

Ja, trenutno varčujem na računu, vendar se vseeno kar nabira... 12k€ na leto ni malo, leto se pa hitro obrne, tako da v nekem doglednem času moram najti alternativo. Veliko sem že brala na tujih forumih (in če še enkrat kje preberem 401k plan, bom bruhala ;(( ), na naših pa ni nič posebej pametnega za najti, zato tudi sprašujem, kam vi dajete presežke sredstev, ki jih ne boste potrebovali dokler ne bo prišel čas, ko boste nehali v službo hodit...
Daleč najbolje je, da si, če se ne želiš redno ukvarjati s tem, najameš resnega finančnega svetovalca.


Veš kaj mi gre pri tem najbolj na živce? Da ponujajo produkte skladov (name it alta, nlb, karkoliže), ki imajo precej višje stroške, kot odprtje računa pri DeGiru in investiranje tam - zakaj tega recimo nihče v "resnih" finančnih svetovalnicah ne ponudi - itak vedo, da obstaja (MORALI bi vedet, če ne za drugega, zase ziher), ampak nočejo ponuditi, ker ni zaslužka? Mi je jasno, da morajo nekje tudi oni zaslužiti, z raznimi delavnicami kako si nastaviti budget verjetno ne zaslužijo niti za žemljo, pa vseeno. Če vsaj nekaj o vsem skupaj že veš, potem je jasno, da ti ne morejo prodati skladov. Obresti, ki jih skladi poberejo so na dolgi rok lahko kritična masa tvojih privarčevanih sredstev...

belo mleko je izjavil:

Degiro je primeren tudi za zneske krepko nad 20k.

Je primeren tudi, ko privarčevana sredstva zlezejo do 200k-250k€? Samo vprašam, nimam izkušenj...

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: nenaC ()

jype ::

nenaC je izjavil:

Veš kaj mi gre pri tem najbolj na živce? Da ponujajo produkte skladov (name it alta, nlb, karkoliže), ki imajo precej višje stroške, kot odprtje računa pri DeGiru in investiranje tam - zakaj tega recimo nihče v "resnih" finančnih svetovalnicah ne ponudi - itak vedo, da obstaja (MORALI bi vedet, če ne za drugega, zase ziher), ampak nočejo ponuditi, ker ni zaslužka? Mi je jasno, da morajo nekje tudi oni zaslužiti, z raznimi delavnicami kako si nastaviti budget verjetno ne zaslužijo niti za žemljo, pa vseeno. Če vsaj nekaj o vsem skupaj že veš, potem je jasno, da ti ne morejo prodati skladov. Obresti, ki jih skladi poberejo so na dolgi rok lahko kritična masa tvojih privarčevanih sredstev...
Večina se jih izgovarja na to, da "produkti", ki jih prodajajo, skozi različne mehanizme prej postanejo davčno ugodnejši od investiranja v običajne vrednostne papirje. Če ti ne pokažejo grafa, kjer se zelo dobro vidi, kolikšen del donosa plačaš kot strošek, potem niso resni finančni svetovalci.

jype ::

Pa saj je bilo vse povedano: Ta pomembni indeksi, kjer lahko praktično poljubno izbereš tiste, ki se ti zdijo smiselni: Nekaj okoli sp500 če te ni strah in verjameš v USD, evrski obvezniški, če nočeš veliko (valutno in investicijsko) tvegat, ali pa karkoli vmes.

Glavni problem tega je, da moraš potem spremljat, kdaj se Trump skrega z Nemčijo in kdaj Rusija napade Kitajsko, ter reči premikat sem in tja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

looser ::

Menda je statisticno tako. Desnico praviloma volijo nizje izobrazeni in ljudje z nizjimi dohodki. Vsaj vsako leto berem taksne statistike okoli volitev.

Očitno bolj zaupajo predvidljivosti kot revolucijam.

Kar me vedno cudi je, da se ponavadi srednjepremozni borijo za pravice revnih, najbolj premozni in revezi oziroma tisti blizu dna pa so praviloma proti raznim socialnim transferjem, brezplacnem solstvu, ceprav so ravno slednji sami hitro kandidati oziroma te servise najbolj potrebujejo.

To so neke tvoje teorije...

Ontopic, kaj res imate vsi izpiljeno teorijo, konkretno k komu iti s temi 1000EUR/mesec pa ne zna kdo predlagati?

Sama se naj odloči, najboljše pa je, da sama gospodari, v drugih rokah se dvigne samo kurac.

111111111111 ::

jype je izjavil:

Daleč najbolje je, da si, če se ne želiš redno ukvarjati s tem, najameš resnega finančnega svetovalca.

Resen finančni svetovalec svetuje le narejene produkte, ker je za take male zneske to najbolj varno. Za 1000€ na mesec se ne bo nobeden zganil in kaj bolj konkretnega svetoval.

Npr. NLB privatno bančništvo te vzame pod okrilje za 250k vložka (mislim da so 3-4 ljudje na 500 strank). Da se osebno ukvarjajo s teboj boš pa morala imeti vložka cca. 1 miljon.

Mogoče se 1000€ zdi veliko za nas smrtnike, ampak da bi kupoval delnice vsak mesec je to bistveno premajhen znesek.

Zato ti predlagam vlaganje v sklade, kjer se bo premoženje plemenitilo počasi, ko pa dosežeš neko raven 10k, 20k, kupiš delnice, če jih že moraš sama. In postopek ponavljaš. Z manj kot 10k se skoraj ne splača trgovat z delnicami.

Nepremičnine ni treba oddajat. Lahko preprosto sestaviš ekipo mojstrov, vzameš kredit, kupiš nepremičnino, jo urediš in potem z dobičkom prodaš.

jype ::

111111111111 je izjavil:

Nepremičnine ni treba oddajat. Lahko preprosto sestaviš ekipo mojstrov, vzameš kredit, kupiš nepremičnino, jo urediš in potem z dobičkom prodaš.
To je full-time job, ne pa investicija.

mm888mb ::

111111111111 je izjavil:

jype je izjavil:

Daleč najbolje je, da si, če se ne želiš redno ukvarjati s tem, najameš resnega finančnega svetovalca.

Resen finančni svetovalec svetuje le narejene produkte, ker je za take male zneske to najbolj varno. Za 1000€ na mesec se ne bo nobeden zganil in kaj bolj konkretnega svetoval.

Npr. NLB privatno bančništvo te vzame pod okrilje za 250k vložka (mislim da so 3-4 ljudje na 500 strank). Da se osebno ukvarjajo s teboj boš pa morala imeti vložka cca. 1 miljon.

Mogoče se 1000€ zdi veliko za nas smrtnike, ampak da bi kupoval delnice vsak mesec je to bistveno premajhen znesek.

Zato ti predlagam vlaganje v sklade, kjer se bo premoženje plemenitilo počasi, ko pa dosežeš neko raven 10k, 20k, kupiš delnice, če jih že moraš sama. In postopek ponavljaš. Z manj kot 10k se skoraj ne splača trgovat z delnicami.

Nepremičnine ni treba oddajat. Lahko preprosto sestaviš ekipo mojstrov, vzameš kredit, kupiš nepremičnino, jo urediš in potem z dobičkom prodaš.


Zanimivo, tak čisto informativno, kaj pa ponujajo za 250k vložka?

jype ::

mm888mb je izjavil:

Zanimivo, tak čisto informativno, kaj pa ponujajo za 250k vložka?
Trgovanje namesto tebe in plačilo v odstotkih od donosa.

mm888mb ::

Ja ja, zanima me konkretno kakšne donose obljubljajo... recimo, govorimo or 2%,3%,5%,10% letno?
«
1
2 3
...
5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kam investirati 50 000€ (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15233486 (3961) redtech
»

Kam investirati 100€ / mesec (Non-Crypto) (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5423781 (12418) janez89
»

Vzajemni skladi (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9925835 (16064) Mr_Globus
»

Kam s 100€ / mesec (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9423440 (18579) Heisenberg

Več podobnih tem