» »

P2P posojilnice denarja

P2P posojilnice denarja

strani: 1 2 »

delfinus ::

Magic1 to ne bo drzalo. P2P posojilnice niso banke. Omejitev do 1000EUR velja zgolj samo pri obrestih od bancnega varcevanja. P2P posojanje pa to ni. Obresti moras najaviti tudi ce zasluzis samo 1c in to seveda drugo leto (v februarju) za obdobje 01.01.2019 do 31.12.2019. Pri P2P bos moral najavljati tudi neizplacane obresti. Nasvet, izplacaj si konec leta vsaj priblizno toliko kot bos placal davka drzavi.

lp, d.

Zgodovina sprememb…

• spremenil: delfinus ()

gdjv ::

Magic1 je izjavil:

Obresti se prijavlja v kolikor je teh vsaj 1000EUR+ neglede na izplačilo.

1000 eur velja za dopozite, p2p pa to niso. prijaviti je potrebno vsak euro obresti, ne glede na to, ali si jih izplačaš.

je bilo ze v drugih temah o tem kar nekaj govora.

zato pri p2p donos vedno racunaj: % donosa - 25% davek = dejanski neto donos

Zgodovina sprememb…

• spremenil: gdjv ()

therax ::

Hvala za odgovore.

Me pa zanima ali je kdo izmed vas na kateri od teh platform že naredil izgubo, ni dobil vrnjeno nazaj ali karkoli podobnega? Jaz že nekaj let vlagam v sklade in moram priznat, da sem malo skeptičen do P2P. Donosi so relativno visoki v primerjavi s skladi, če gledam realno iz izkušenj, ne statistike iz brošur.

delfinus ::

Imam v vseh instrumentih, tudi skladih. V tem letu sem pokompenziral z P2P in pokril vso izgubo, ki so mi jih pridelali skladi skozi leta. Sedaj sem zelo izbircen v katero P2P platformo dam in katere kredite financiram. Ne financiram vse povprek in ne eksperimentiram. Specializiral sem se za kratkorocne kredite do 31 dni.
Imam tudi kar nekaj bolj rizicnih P2B investicij, zaenkrat se vse ok. Obresti so mesecno redno poplacane. Ko se bo glavnica sprostila bom pa razmislil, ali se riskirati naprej ali ne. Razsmisljam, da bom dal v manj rizicne, transparentne in P2P platforme s stabilnimi originatorji.

lp, d.

Zgodovina sprememb…

• spremenil: delfinus ()

Edorta ::

Meni je tema izredno zanimiva in me resno mika, da bi (pravočasno) začela z vlaganjem.
Seveda pa, idealnejšega orodja za furanje ponzijeve sheme skoraj ni. 12% na vložek? Na leto? :)
Mala malica za ponzija, dokler tečejo vplačila, celo kakšna resnično posojilo na kup izmišljenih je lahko vmes.
Pri nas so taka posojila, taka dejavnost, prepovedane. Zakon o bančništvu (ZBan-2)

BuDi79 ::

Edorta je izjavil:

Pri nas so taka posojila, taka dejavnost, prepovedane. Zakon o bančništvu (ZBan-2)
https://www.bizi.si/NEKSTER-D-O-O/

PgSurfer ::

Edorta je izjavil:

12% na vložek? Na leto? :)

To se pa zelo motiš. Ti pokažem izračun NLB 1000 EUR za 1 mesec.
Skupni znesek kredita 1.000,00 EUR
Odplačilna doba kredita 1 mesec
Začetna mesečna obveznost 1.005,50 EUR
Nespremenljiva obrestna mera 6,60 %
Stroški odobritve 55,00 EUR
Strošek ocene tveganja 31,17 EUR
Interkalarne obresti 2,35 EUR
Skupni stroški kredita 94,13 EUR
Efektivna obrestna mera 130,30 %
Skupni znesek, ki ga mora plačati kreditojemalec 1.094,13 EUR

12% vs 130%, kdo je torej pravi oderuh?

Seveda se z večino zapisanega strinjam. Tudi mi je jasno, kdo je večji oderuh.
Kot rečeno, meni je tema izredno zanimiva in me resno mika, da bi (pravočasno) začela z vlaganjem. To je dejstvo.

Dejstvo je tudi, da nagrade za vpis, spemanje z maili, nagrade za na novo pridobljene člane, pri meni delujejo kontraproduktivno. Ob takih marketniških potezah mi sveti rdeča luč, oziroma, se mi budi želja, da bi sama počela kaj podobnega :)
Dejsto je, da je zbiranje vlog za namen dajanja posojil pri nas dovoljeno samo bankam in hranilnicam. Do tega smo prišli po nekaj (tudi prenapihnjenih) aferah. Prišli smo do ZORa, kateri prepusti sodniku, ki pojma nima o financah, da odloči kaj je oderuško in kaj ni. Sodna praksa iz Škofje Loke, ne pomeni sodniku iz Maribora nič. Pri nas ni USA, da bi se sklicevali na že razsojeno.
Dejstvo je, da želim vso srečo Nexterju. Ob prvem obisku inšpektorja jo bodo potrebovali.

Pri poslu je običajno tako, da se moraš zelo potruditi, da najdeš pravega, pravo nišo za vlaganje, pravi donos.
P2P posojilnice(kakor že bile meni všeč) pa delujejo na principu TV prodaje, ko ti skušajo prodati zelo drag produkt, ki ga resnično ne rabiš in finančno nagradijo pristop.

Mislim, da bom začela na peerberry.com

Leo232 ::

Edorta je izjavil:

Kot rečeno, meni je tema izredno zanimiva in me resno mika, da bi (pravočasno) začela z vlaganjem. To je dejstvo.

Dejstvo je tudi, da nagrade za vpis, spemanje z maili, nagrade za na novo pridobljene člane, pri meni delujejo kontraproduktivno. Ob takih marketniških potezah mi sveti rdeča luč, oziroma, se mi budi želja, da bi sama počela kaj podobnega :)
Dejsto je, da je zbiranje vlog za namen dajanja posojil pri nas dovoljeno samo bankam in hranilnicam. Do tega smo prišli po nekaj (tudi prenapihnjenih) aferah. Prišli smo do ZORa, kateri prepusti sodniku, ki pojma nima o financah, da odloči kaj je oderuško in kaj ni. Sodna praksa iz Škofje Loke, ne pomeni sodniku iz Maribora nič. Pri nas ni USA, da bi se sklicevali na že razsojeno.
Dejstvo je, da želim vso srečo Nexterju. Ob prvem obisku inšpektorja jo bodo potrebovali.

Pri poslu je običajno tako, da se moraš zelo potruditi, da najdeš pravega, pravo nišo za vlaganje, pravi donos.
P2P posojilnice(kakor že bile meni všeč) pa delujejo na principu TV prodaje, ko ti skušajo prodati zelo drag produkt, ki ga resnično ne rabiš in finančno nagradijo pristop.

Sicer ZOR v Sloveniji (razen par posameznih določb, ki pa so tako ali tako okostnjaki iz omare) ne velja že kakšnih 20+ let, ampak ok. Prav tako tvoje trditve o pomenu sodne prakse niso ravno pravilne ;)

butch3r ::

je že kdo zasledu reklamo na radiju o achilles? nekster dela preko njih.

Leo232 je izjavil:

Edorta je izjavil:

Sicer ZOR v Sloveniji (razen par posameznih določb, ki pa so tako ali tako okostnjaki iz omare) ne velja že kakšnih 20+ let, ampak ok. Prav tako tvoje trditve o pomenu sodne prakse niso ravno pravilne ;)

V mislih sem imela OZ-NPB3, zapisalo se mi je ZOR. Mogoče nostalgija :)
Sodna praksa v Sloveniji res ne pomeni veliko, sklicevanja na že izrečene podobne sodbe skoraj ni. Primerov različnih razsojevanj podobnih ali enakih primerov je kolikor hočeš.

NiggerBob ::

Ponzijeva shema? Ne :)
Meni teče že 4. leto vlaganja preko P2P platform.
Pretežno v kratkoročne zadeve in od 12% letno navzgor.
"Hrabri umrejo samo enkrat, strahopetci umirajo tisočkrat"

Saj je lepo prebirat kako nekateri pametujete, bi pa bilo dobro da se pozanimate preden kaj napisete. Ce je ze govora o Neksterju, pojdite na sedez v LJ na sestanek in poglejte s cim se dejansko ukvarjajo.

Tudi na ostalih platformah npr. Mintos, Lendy itd... ze dalj casa vse deluje kot treba, tako je ze leta.

Sicer pa, vsak naj vlaga kam hoce, 80% je tako prepricanih da je denar na banki edino pravilno in najbolj donosno...

gdjv je izjavil:

Tudi na ostalih platformah npr. Mintos, Lendy itd... ze dalj casa vse deluje kot treba, tako je ze leta.

Sicer pa, vsak naj vlaga kam hoce, 80% je tako prepricanih da je denar na banki edino pravilno in najbolj donosno...

Lendy ali Lenndy? :)
Lendy je v UK
Lenndy je v Latviji

NiggerBob je izjavil:

gdjv je izjavil:

Lendy je v UK
Lenndy je v Latviji

Ni vseeno? :D

Glavno je da veš v kaj se spuščaš. Če izbereš kratkoročne naložbe na dobro rangirani platformi, ročnost max. 2-3 mesece, od trusted originatorjev, z buyback klavzulo, vložek v posamezno "naložbo" max 20,00 EUR, itd... je tveganje minimalno. Seveda pa je potrebno razumeti, da donosi pri tako "varni" naložbi tudi niso ne vem kako visoki. Jaz imam bruto donos okrog 9,8% kar mi popolnoma zadostuje.

Dejstvo je, da tudi v kolikor pride do kakšne "krize" na svetovnem trgu, se mi celotna naložba v najslabšem primeru (npr. da so vso max over due) v celoti vrne v 4 mesecih (npr. zapadlost dva meseca in pogoj za uveljavljanje buyback 60 dni).

Seveda pa obstaja možnost, da gre vse k vragu, da gre v stečaj, da pride do svetovne vojne,... Tisti ki razmišljajo v tej smeri, naj kar... :) Če ima kdo bolj varno opcijo, da mi nekdo za nič dela in vsakih vloženih 10k na letni ravni vrne 11k+ EUR, se priporočam ;)

Zgodovina sprememb…

• spremenil: gdjv ()

gdjv je izjavil:

NiggerBob je izjavil:

gdjv je izjavil:

Lendy je v UK
Lenndy je v Latviji

Ni vseeno? :D

Lendy v UK se je potopil in bo (previdoma) nekaj deset milijonov izgube za vlagatelje.
Lenndy v Latviji posluje normalno.
https://www.p2p-banking.com/countries/u...

Zgodovina sprememb…

• spremenilo: NiggerBob ()
strani: 1 2 »

Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Banka Monese - bonus 15€

Oddelek: Loža
201494 (323) janez89
»

P2P lending - oddaja napovedi za odmero dohodnine

6473 (94) metalc
»

Varčevanje

414576 (763) butch3r
»

Kam investirati 50 000€ (strani: 1 2 3 4 )

15014702 (2718) PrihajaNodi
»

P2P lending

91616 (893) sift

Več podobnih tem