Prijavi se z GoogleID

» »

P2P posojilnice denarja

P2P posojilnice denarja

strani: 1 2 3 »

wechta ::

Hvala za nasvet. BuyBack po 20 dneh je vsekakor super, vse izgleda ok, samo ta avto invest me skrbi - ce nebi sedaj rocno poklikal nebi nic dobil. Sedaj sem naredil tri avto invest strategije, upam da se ob naslednjem rukerju samo napolni..
Kako pogosto pa so novi krediti?

delfinus ::

Js sem bil sedajle zunaj nekaj urc in sem prisel nazaj in mi je autoinvest lepo investiral sam. Krediti pridejo na vsake par urc, tezko recem. Od oka tko na 2 do 3 ure. Zvecer manj. Ce imas prosta sredstva nad 10€ bo investiralo slej kod prej.

butch3r ::

S kakšnim portfoliom pa operirate?
Sam imam dobrih 10k trenutno.

wechta ::

Jup, je sedaj poinvestiralo lepo vse v viainvest.. Portfolio pa trenutno po 1k na vsako platformo (viainvest, bondora, mintos, nexo.si). Povečam ko vidm kateri je res ok.

Meni trenutno stoji nekaj malega sredstev na Viainvest, ker so se sredstva sprostila zvecer. Bo verjetno tekom dneva tudi za to poskrbljeno. Se eno stabilno morda priporocam - PeerBerry. Tukaj pa je kreditov dovolj. Rate 11 - 12%. So pridni s poplacevanjem, poznih je malo, defaulta tudi skoraj da ni.

lp, d.

Zgodovina sprememb…

• spremenil: delfinus ()

janez09 ::

mintos je objavil en blog post na temo demanda..
https://blog.mintos.com/mintos-after-q3...
se bolj zanimivi so komentarji (na temo LO defaultov).. ima kdo izkusnje s tem?

gdjv ::

Mogoče ve kdo, kako je z donosom in plačilom davka pri Bondora Go & Grow?

Piše 6.75% neto donos, je res? Ali se na to se plača 25% davek (težko verjamem da se ne bi).

Davek se plača samo v primeru dviga sredstev. Zakaj bi bilo v tem primeru drugace kot pri drugih P2P, kjer moraš davek napovedati tudi, če vse reinvestiraš in ničesar ne dviguješ?

Glede na dejstvo, da so sredstva vedno na voljo za dvig, je tudi tista rezerva za hude čase, ki ti mora biti vedno dostopna, lahko vsaj delno investirana, da se vsaj inflacija pokriva.

janez89 ::

gdjv je izjavil:

Mogoče ve kdo, kako je z donosom in plačilom davka pri Bondora Go & Grow?

Piše 6.75% neto donos, je res? Ali se na to se plača 25% davek (težko verjamem da se ne bi).

Davek se plača samo v primeru dviga sredstev. Zakaj bi bilo v tem primeru drugace kot pri drugih P2P, kjer moraš davek napovedati tudi, če vse reinvestiraš in ničesar ne dviguješ?

Glede na dejstvo, da so sredstva vedno na voljo za dvig, je tudi tista rezerva za hude čase, ki ti mora biti vedno dostopna, lahko vsaj delno investirana, da se vsaj inflacija pokriva.

Glede 6,75% je res, obresti se pripisujejo dnevno (ob 23h). Dejansko je letni procent višji, ker gre za obrestno obrestni račun ((0,0675/365 + 1)^365). Cca 6,98 %

Res je tudi glede davka, to je edina platforma, kjer se davek plača šele po dvigu sredstev. Zakaj? Ker v bistvu oni opravljajo s tvojim denarjem, niti nimaš vpogleda, kako so sredstva razpršena. Če nisi v preteklem naredil nobenega dviga, po zahtevku za izpis obresti, dobiš sicer izpis, na katerem piše koliko si vložil, vendar obresti niso popisane. To lahko sicer oddaš na FURS, vendar ni potrebno.

Več informacij o platformah in prijavi dobička na FURS:
https://docs.google.com/document/d/1zP5...

Kodrnusa ::

Vložil bi kake 5.000€ v tale biznis. Nimam pojma o tem, en kolega to dela pa pravi da je Ok. Prebral sem celo temo. Kaj mi priporočate oziroma kero platformo in katere nastavitve? Nekaj da je dokaj varno (razpršenost na več kreditov), obresti 7-10%. Da se čim manj s tem ukvarjam (autoinvest?)...
Po opisanem tukaj na forumu najbolj hvalite Mintos zaradi Buybacka, in autoinvesta, ter nasplošno pozitivnih izkušenj.
Hvala za odgovore..

janez89 ::

Kodrnusa je izjavil:

Vložil bi kake 5.000EUR v tale biznis. Nimam pojma o tem, en kolega to dela pa pravi da je Ok. Prebral sem celo temo. Kaj mi priporočate oziroma kero platformo in katere nastavitve? Nekaj da je dokaj varno (razpršenost na več kreditov), obresti 7-10%. Da se čim manj s tem ukvarjam (autoinvest?)...
Po opisanem tukaj na forumu najbolj hvalite Mintos zaradi Buybacka, in autoinvesta, ter nasplošno pozitivnih izkušenj.
Hvala za odgovore..

Najbolj enostavne je gotovo Bondora, ker deluje kot varčevalni račun, obresti se izplačujejo dnevno. Glede enostavnosti uporabe pa Mintos in Iuvo z autoinvestom in buyback garancijo. Pri Iuvo dobite še precej velik začetni bonus, glejte:

https://docs.google.com/document/d/1zP5...

Platforma s projekti, ki je precej enostavna in ima 90% buyback: Envestio. Prav tako ima po novem autoinvest.

Platforma Estateguru z nepremičninami ponuja 1% cashback, če se registrirate in vložite v oktobru. Velja 30 dni od registracije. Več na linku zgoraj.

Zgodovina sprememb…

• spremenilo: janez89 ()

Vuli ::

vidim, da tle več ali manj uporabljate tuje p2p platforme. A nekster ni več popularen?
|Gigabyte x570 Aorus Pro | R7 3700x | 16GB DDR4 RAM G.Skill V 3000|
|Gigabyte Z170X Gaming 7 | Core i5 6500 |

Pri Mintosu je na voljo sedaj tudi Invest & Access. Podobno kot Bondora Go & Grow. Sicer donos je nekaj nizji... odvisno kaj zelis...

Vuli je izjavil:

vidim, da tle več ali manj uporabljate tuje p2p platforme. A nekster ni več popularen?

Na Neksterju imam 60% sredstev in jih nimam namena dvigovati, razen ce bi donos padel pod 8% bruto.

Nekako raje vidim, da je tudi p2p razprsen.

Zgodovina sprememb…

• spremenil: gdjv ()

butch3r ::

Vuli je izjavil:

jaz se še nisem spravil z neksterja, sem prelen, da bi malo naštudiral ostale ponudnike.

tale domač je pa (vsaj meni) zelo enostaven, par klikov pa je, je pa dejstvo da izgubljam par % zaradi tega. se pa pridružujem zgornjemu mnenju, U8% & I'm gone :)

Kaksna je pa sploh ponudba kreditov? Vedno, ko sem sel pogledat jih je bilo le tam od 3 do 8, pa se to zgolj samo invoice funding.

delfinus je izjavil:

Kaksna je pa sploh ponudba kreditov? Vedno, ko sem sel pogledat jih je bilo le tam od 3 do 8, pa se to zgolj samo invoice funding.

Če govoriš o Neksterju, je zadeva popolnoma drugačna od Mintosa, Bonodore, itd... Nekster se ukvarja z odkupom terjatev (invoice funding), za katera predhodno pridobi soglasje zavarovalnice, da jih je ta pripravljena zavarovati za primer neplačila.

Torej je načeloma vseeno za kaj gre, dokler je zadaj zavarovanje zavarovalnice za primer neplačila. To pa je tudi vse kar Nekster ponuja in ga zato vidim kot "varno" naložbo.

Vuli ::

delfinus je izjavil:

ma čez poletje je bilo kar veliko "izbire". Jaz sem začel z Neksterjem, tako, da sploh vidim zakaj se gre.
|Gigabyte x570 Aorus Pro | R7 3700x | 16GB DDR4 RAM G.Skill V 3000|
|Gigabyte Z170X Gaming 7 | Core i5 6500 |

Jeah, prednost je vsekakor, da je malce blizje, pri nas, in da je v zavarovano in s tem verjetno malce manj rizicno. Na slabsi strani pa seveda nizja obrestna. Ampak se vedno visja kot pa Bondora Go&Grow. Kdo ve izvor teh terjatev, ker preko posameznega invoica se to ne vidi. Nase? Tuje? Od kod?

lp, d.
strani: 1 2 3 »

Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

P2P lending - oddaja napovedi za odmero dohodnine

Oddelek: Loža
6626 (247) metalc
»

Varčevanje

415051 (1238) butch3r
»

Kam investirati 50 000€ (strani: 1 2 3 4 )

15015943 (3959) PrihajaNodi
»

P2P lending

91825 (1102) sift

Več podobnih tem