» »

P2P posojilnice denarja

P2P posojilnice denarja

wechta ::

Hvala za nasvet. BuyBack po 20 dneh je vsekakor super, vse izgleda ok, samo ta avto invest me skrbi - ce nebi sedaj rocno poklikal nebi nic dobil. Sedaj sem naredil tri avto invest strategije, upam da se ob naslednjem rukerju samo napolni..
Kako pogosto pa so novi krediti?

delfinus ::

Js sem bil sedajle zunaj nekaj urc in sem prisel nazaj in mi je autoinvest lepo investiral sam. Krediti pridejo na vsake par urc, tezko recem. Od oka tko na 2 do 3 ure. Zvecer manj. Ce imas prosta sredstva nad 10€ bo investiralo slej kod prej.

buttcrack ::

S kakšnim portfoliom pa operirate?
Sam imam dobrih 10k trenutno.

wechta ::

Jup, je sedaj poinvestiralo lepo vse v viainvest.. Portfolio pa trenutno po 1k na vsako platformo (viainvest, bondora, mintos, nexo.si). Povečam ko vidm kateri je res ok.

delfinus ::

Meni trenutno stoji nekaj malega sredstev na Viainvest, ker so se sredstva sprostila zvecer. Bo verjetno tekom dneva tudi za to poskrbljeno. Se eno stabilno morda priporocam - PeerBerry. Tukaj pa je kreditov dovolj. Rate 11 - 12%. So pridni s poplacevanjem, poznih je malo, defaulta tudi skoraj da ni.

lp, d.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: delfinus ()

janez09 ::

mintos je objavil en blog post na temo demanda..
https://blog.mintos.com/mintos-after-q3...
se bolj zanimivi so komentarji (na temo LO defaultov).. ima kdo izkusnje s tem?

gdjv ::

Mogoče ve kdo, kako je z donosom in plačilom davka pri Bondora Go & Grow?

Piše 6.75% neto donos, je res? Ali se na to se plača 25% davek (težko verjamem da se ne bi).

Davek se plača samo v primeru dviga sredstev. Zakaj bi bilo v tem primeru drugace kot pri drugih P2P, kjer moraš davek napovedati tudi, če vse reinvestiraš in ničesar ne dviguješ?

Glede na dejstvo, da so sredstva vedno na voljo za dvig, je tudi tista rezerva za hude čase, ki ti mora biti vedno dostopna, lahko vsaj delno investirana, da se vsaj inflacija pokriva.

janez89 ::

gdjv je izjavil:

Mogoče ve kdo, kako je z donosom in plačilom davka pri Bondora Go & Grow?

Piše 6.75% neto donos, je res? Ali se na to se plača 25% davek (težko verjamem da se ne bi).

Davek se plača samo v primeru dviga sredstev. Zakaj bi bilo v tem primeru drugace kot pri drugih P2P, kjer moraš davek napovedati tudi, če vse reinvestiraš in ničesar ne dviguješ?

Glede na dejstvo, da so sredstva vedno na voljo za dvig, je tudi tista rezerva za hude čase, ki ti mora biti vedno dostopna, lahko vsaj delno investirana, da se vsaj inflacija pokriva.


Glede 6,75% je res, obresti se pripisujejo dnevno (ob 23h). Dejansko je letni procent višji, ker gre za obrestno obrestni račun ((0,0675/365 + 1)^365). Cca 6,98 %

Res je tudi glede davka, to je edina platforma, kjer se davek plača šele po dvigu sredstev. Zakaj? Ker v bistvu oni opravljajo s tvojim denarjem, niti nimaš vpogleda, kako so sredstva razpršena. Če nisi v preteklem naredil nobenega dviga, po zahtevku za izpis obresti, dobiš sicer izpis, na katerem piše koliko si vložil, vendar obresti niso popisane. To lahko sicer oddaš na FURS, vendar ni potrebno.

Več informacij o platformah in prijavi dobička na FURS:
https://docs.google.com/document/d/1zP5...

Kodrnusa ::

Vložil bi kake 5.000€ v tale biznis. Nimam pojma o tem, en kolega to dela pa pravi da je Ok. Prebral sem celo temo. Kaj mi priporočate oziroma kero platformo in katere nastavitve? Nekaj da je dokaj varno (razpršenost na več kreditov), obresti 7-10%. Da se čim manj s tem ukvarjam (autoinvest?)...
Po opisanem tukaj na forumu najbolj hvalite Mintos zaradi Buybacka, in autoinvesta, ter nasplošno pozitivnih izkušenj.
Hvala za odgovore..

janez89 ::

Kodrnusa je izjavil:

Vložil bi kake 5.000EUR v tale biznis. Nimam pojma o tem, en kolega to dela pa pravi da je Ok. Prebral sem celo temo. Kaj mi priporočate oziroma kero platformo in katere nastavitve? Nekaj da je dokaj varno (razpršenost na več kreditov), obresti 7-10%. Da se čim manj s tem ukvarjam (autoinvest?)...
Po opisanem tukaj na forumu najbolj hvalite Mintos zaradi Buybacka, in autoinvesta, ter nasplošno pozitivnih izkušenj.
Hvala za odgovore..


Najbolj enostavne je gotovo Bondora, ker deluje kot varčevalni račun, obresti se izplačujejo dnevno. Glede enostavnosti uporabe pa Mintos in Iuvo z autoinvestom in buyback garancijo. Pri Iuvo dobite še precej velik začetni bonus, glejte:

https://docs.google.com/document/d/1zP5...

Platforma s projekti, ki je precej enostavna in ima 90% buyback: Envestio. Prav tako ima po novem autoinvest.

Platforma Estateguru z nepremičninami ponuja 1% cashback, če se registrirate in vložite v oktobru. Velja 30 dni od registracije. Več na linku zgoraj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: janez89 ()

Vuli ::

vidim, da tle več ali manj uporabljate tuje p2p platforme. A nekster ni več popularen?
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

gdjv ::

Pri Mintosu je na voljo sedaj tudi Invest & Access. Podobno kot Bondora Go & Grow. Sicer donos je nekaj nizji... odvisno kaj zelis...

Vuli je izjavil:

vidim, da tle več ali manj uporabljate tuje p2p platforme. A nekster ni več popularen?


Na Neksterju imam 60% sredstev in jih nimam namena dvigovati, razen ce bi donos padel pod 8% bruto.

Nekako raje vidim, da je tudi p2p razprsen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gdjv ()

buttcrack ::

Vuli je izjavil:

vidim, da tle več ali manj uporabljate tuje p2p platforme. A nekster ni več popularen?

jaz se še nisem spravil z neksterja, sem prelen, da bi malo naštudiral ostale ponudnike.

tale domač je pa (vsaj meni) zelo enostaven, par klikov pa je, je pa dejstvo da izgubljam par % zaradi tega. se pa pridružujem zgornjemu mnenju, U8% & I'm gone :)

delfinus ::

Kaksna je pa sploh ponudba kreditov? Vedno, ko sem sel pogledat jih je bilo le tam od 3 do 8, pa se to zgolj samo invoice funding.

gdjv ::

delfinus je izjavil:

Kaksna je pa sploh ponudba kreditov? Vedno, ko sem sel pogledat jih je bilo le tam od 3 do 8, pa se to zgolj samo invoice funding.


Če govoriš o Neksterju, je zadeva popolnoma drugačna od Mintosa, Bonodore, itd... Nekster se ukvarja z odkupom terjatev (invoice funding), za katera predhodno pridobi soglasje zavarovalnice, da jih je ta pripravljena zavarovati za primer neplačila.

Torej je načeloma vseeno za kaj gre, dokler je zadaj zavarovanje zavarovalnice za primer neplačila. To pa je tudi vse kar Nekster ponuja in ga zato vidim kot "varno" naložbo.

Vuli ::

delfinus je izjavil:

Kaksna je pa sploh ponudba kreditov? Vedno, ko sem sel pogledat jih je bilo le tam od 3 do 8, pa se to zgolj samo invoice funding.

ma čez poletje je bilo kar veliko "izbire". Jaz sem začel z Neksterjem, tako, da sploh vidim zakaj se gre.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

delfinus ::

Jeah, prednost je vsekakor, da je malce blizje, pri nas, in da je v zavarovano in s tem verjetno malce manj rizicno. Na slabsi strani pa seveda nizja obrestna. Ampak se vedno visja kot pa Bondora Go&Grow. Kdo ve izvor teh terjatev, ker preko posameznega invoica se to ne vidi. Nase? Tuje? Od kod?

lp, d.

buttcrack ::

kako je kaj s ponudbami trenutno? moja platforma je zadnje čase brez :(

me zanima, če se izplača selit.

delfinus ::

Je manjsa ponudba pri P2P kot pa je to bilo pred nekaj meseci. Verjetno zaradi vecjega stevila investitorjev. Zna pa biti sedaj v novembru in decembru nekoliko vecja zaradi jemanja consumer kreditov. Sam sem na platformah, kjer se ni pretiranih tezav in ni cash draga.
lp, d.

bibi-si ::

Ja zadnje čase izgleda, da je na platformah nekaj več uporabnikov in nekaj manj kreditev, ki so na voljo (še posebej na nekster-ju).

Tako kot vam to priporoča janez09 vam tudi jaz priporočam, da ne delate samo z 1 platformo, ampak da jih uporabljate več (predvsem zaradi razpršitve tveganja).

Jaz uporabljam naslednje:
Nekster - Slovenski, tukaj sem začel
Mintos - najbolj razširjena in največja platforma. Priporočam za začetek.
Grupeer - Manjša platforma vendar se obr mere okrog 13%, kar je več kot na mintosu in imajo vsa posojila buyback. (sedaj so objavili tudi ratinge podjetji, ki ponujajo kredite preko njih). Referal link če koga zanima: https://www.grupeer.com?invited_by=grp_...
Kuetzal - Investiranje v projekte. Imajo kar zanimive projekte z visokimi donosi in buyback garancijo. Referal link če koga zanima: https://kuetzal.com/go/880961/
Wisefund - Nova platforma, večina projektov ima buyback in ponujajo zelo visoke donose (po mojem mnenju imajo tranutno najbolj zanimive projekte). Referal link če koga zanima: https://wisefund.eu/en/i/ND93077127

Če ima kdo kakšno vprašanje o teh platformah mu z veseljem odgovorim. Prav tako bom pa vesel tudi pripročila še kakšne druge platforme (zanimajo me samo platforme z buybackom).

LP,
B.

PgSurfer ::

Kakor sem na hitro pogledal ima Gruper trenutno večino projektov z 11% donosom (primerljivo Mintosu). S čim pa garantira Gruper?

buttcrack ::

gledam grupeer (na brzino) in vidim da imajo samo letna posojila...
bolj šortterm variant nimajo?

bibi-si ::

Na Grupeerju je kar precej posojil s 13% in več procenti (bi rekel 100+), pa tudi kar hitro prihajajo nova posojila. Trenutno ni nobenega "projekta", kjer gre prav tako za večja posojila in inmajo ponavadi obresti 13%+.

Buyback zagotavljajo podjetja, ki dajo posojilo (zato predlagam da si pogledate katera imajo dobre ratinge in jemljete samo njihove kredite.

Kar se tiče kratkoročnih posojil, pa Grouper ne bo najboljša izbira, ker nimajo secondary marketa in bo potrebno čakati do konca. V primeru da iščeš bolj kratkoročne investicije predgam raje nekster ali mintos (na mintosu lahko tudi daljše kredite, ki jih potem prodaš na marketu). Za kratkoročne projekte morda lahko pogledaš tudi Wisefund, kjer imajo trenutno projekt za obnovo jaht s 14% obrestno mero in trajanjem 6 mesecev...

delfinus ::

Za kratkorocne js priporocam Viainvest in pa PeerBerry. Viainvest mi je v lucih transparentnosti trenutno najbolj priljubljena platforma. Imajo tudi Buyback. Za Viainvest dobis lahko tudi welcome bonus 10€ ob prvi investiciji najmanj 50€. Torej je ze za probat, ce ne druga. https://viainvest.com/users/referfriend...

lp, d.

slokekec ::

Imam eno vprašanje glede mintosa. Sem popolnoma nov na platformi in ugotovim da imajo avtoinvest že vklopljen, namreč na novo vloženi denar se je investiral preden sem sploh opazil da je denar že na računu! Sedaj pa me zanima ali je ta njihov avtoinvest uredu ali je treba karkoli spreminjat. Investicija 5000 eur se mi je razbilana 250 naložb tako da niti nevem kam vse se je investiralo. Kako imate ostali, predvsem me zanima kako imate nastavljen avtoinvest?

otago ::

Poglej si pod Statement, kaksna posojila imas, bolje receno rocnost le teh...

Meni je Autoinvest investiral v razne 10-25mesecne projekte po nekaj dolarjev. Kljub temu da sem nastavil na max 12m. Na Mintosu imas ene vecjih 5 organizatorjev posojil(ki imajo veliko posojil), lahko razdelis med njih, obvezno buyback. Dobis med 10.5-12.0 % na 25dni-8mesecne posle. Bo potrebno 1x na teden klikat ce se gres mesecne posle. Trenutno je 15% v 1-60dnevni zamudi.

Autoinvest sem deaktiviral in bo verjetno se kaksno leto ali dve nekaj notri. Da bi kdo kupoval ficnike na sekundarnem trgu, pa ne vem (prid nek fee za vsak posel).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: otago ()

PgSurfer ::

Slokec, ali si prpričan, da gre za avtoinvest?
Meni deluje bolj kot "Invest & Access". Oba pa moraš ročno vklopiti, s tem da moraš pri avtoinvest določiti še parametre. I & A pa vlaga v povprečje vseh posojil. Lahko ga tudi izklopiš ali prodaš vse kar ni v zamudi.

slokekec ::

PgSurfer res imam "Invest & Access". Preden se lotim avtoinvesta pa mi ni jasno zakaj je NAR (Net Annual Return) samo na 2,52% čeprav je porfelj v povprečju 8,95%?

PgSurfer ::

NAR gledati pred potekom vsaj 3 mesecev je po mojem brez veze. Šum je enostavno prevelik. NAR so posojila, ki so vsaj deloma izplačana. Sčasoma se ti obe vrednosti približata.

mikhaair ::

Vprašanje glede Bondora. Na go&grow sem nakazal nekaj denarja, nekaj imam že gor. In v go&grow ga ne vidim, kot skupno v dashboardu pa je upoštevan. Gledam, klikam po njihovi strani. Ne najdem nič, kaj bi še moral postoriti. Kakšna ideja? Sem pisal na support, ampak še ni odgovora.

slokekec ::

Torej glede Mintosa sem takoj izgubil zaupanje. Eno njihovih posojilodajalnic MONEGO iz Kosova so 6.12. zaprli oziroma prepovedali poslovanje zaradi nekih mahinacij.Glede na to, da sem se sam pridružil Mintosu prav na ta datum mi ni razumljivo kako je njihov Invest & Access še vedno vlagal v Monego.Vložilo mi je 2.3% oz. 115 eur v 4 različne posle, sedaj pa so te investicije blokirane. Če so vedeli da se bo Monego likvidiral potem niso več vredni zaupanja, če pa niso vedeli potem pa očitno ne nadzirajo svojih originatorjev in je še toliko slabše! Buyback garancijo Monego sicer ima, vendar pa dvomim da nam bo te investicije kdo povrnil!

PgSurfer ::

Hmm, očitno ti nekatere stvari niso jasne. Mintos je zgolj tržnica. Originatorji so pravi nosilci posojil.
V konkretnem primeru je Narodna banka Kosova Monegu odvzela licenco za poslovanje in Mintos je takoj ustavil poslovanje z Monego produkti tudi na njihovi tržnici.
Obstoječa posojila naj bi se financirala kot je bilo predvideno. Sedaj ali se bodo ali ne, pač ne vemo. Monego je imel rating C+, kar je že prej pomenilo visoki riziko.
Predvsem pa, P2P so rizične naložbe. Vanje se vlaga samo denar, ki ga ne pogrešaš in četudi ga vsega izgubiš to ne sme pomeniti udarca tvojemu življenskemu slogu.

Trubar ::

Monego ima rating C+ kar je zelo malo.

Osebno sem 2 dni nazaj odprl racun na mintos-u in naredil nastavitve po teh navodilih: https://kubasjourneys.com/mintos-auto-i... S tem da sem potvikal dolocene stvari se bolj konzervativno. :)
Ref exchange link:
https://www.binance.com/en/register?ref=VV7U3WUE
https://www.kucoin.com/r/rf/Hu6Rx2

dvojka ::

A je potrebno oddati na davčno vsako leto za vse transakcije, ki sem jih izvedel, ali se odda samo skupen znesek obresti v tistem letu? Zanima me še ali je potrebno oddati samo kadar se znesek nakaže nazaj na TRR ali tudi v primeru, če so sredstva na trgovalnem računu?

PgSurfer ::

Skupen znesek obresti v preteklem letu. Velja za vse obresti, ki se sprostijo nazaj na trgovalni račun.
Nekatere platforme ti pripravijo izračun za željeno obdobje.

slokekec ::

Sam nimam namena oddajati na davčno dokler nimam glavnice na "varnem", na svojem TRR.
Lahko pa plačate davek, potem pa gre marca vse skupaj v maloro in vam mogoče davčna povrne haha.

buttcrack ::

glavnica se seveda ne upošteva pri plačilu davka na dobiček, tako da furs briga za tvojo glavnico.

dobiček si lahko komot izplačuješ redno in posluješ samo z glavnico, če ti je to lažje. dejstvo pa je da, če te dobijo, boš kaznovan.

Edorta ::

PgSurfer je izjavil:

Hmm, očitno ti nekatere stvari niso jasne. Mintos je zgolj tržnica. Originatorji so pravi nosilci posojil.
V konkretnem primeru je Narodna banka Kosova Monegu odvzela licenco za poslovanje in Mintos je takoj ustavil poslovanje z Monego produkti tudi na njihovi tržnici.
Obstoječa posojila naj bi se financirala kot je bilo predvideno. Sedaj ali se bodo ali ne, pač ne vemo. Monego je imel rating C+, kar je že prej pomenilo visoki riziko.
Predvsem pa, P2P so rizične naložbe. Vanje se vlaga samo denar, ki ga ne pogrešaš in četudi ga vsega izgubiš to ne sme pomeniti udarca tvojemu življenskemu slogu.



Pri tako nizkih donosih (cca 10% na letni ravni) se ne morem strinjati s teorijo, da je treba biti pripravljen, da moramo računati na možnost popolne izgube. Tudi če imamo odprtih 10 enakovrednih investicijskih pozicij, bi izguba enega posla na leto komaj zagotavljala donosnost okoli ničle, brez da štejemo obdavčitev.
Ne vem kakšna bi lahko bila pravilna teorija, najbolje nič izgubljenih naložb ali 100 pozicij, da ne bo večjega vpliva na celoten portfelj posojil.

PgSurfer ::

Ti izhajaš iz predpostavke, da nekako ne more priti do popolnega kolapsa. Lahko.
Ne glede na višino predvidenega donosa, lahko prav vse pozicije propadejo.
Pa ne pravim da bodo, ampak če si pripravljen na črni scenarij, je/bo bolje za tvoje mentalno zdravje.
Poanta je bila, da se ne igraš z denarjem, ki ga ne moreš pogrešati.
Razmerje riziko/donos si vsakdo postavi sam, ampak če nekaj ne gre po planu, pač ne moreš kriviti drugih.
Sam imam trenutno odprtih preko 400 pozicij in od zaključenih so bile še vse poplačane skupaj z obrestmi, se pa ne slepim, da se v nekem trenutku ne more del tega ali pač kar vse sesuti v prah.

buttcrack ::

S kakšnim vložkom pa opravljaš?

Lonsarg ::

Edorta je izjavil:


Pri tako nizkih donosih (cca 10% na letni ravni) se ne morem strinjati s teorijo, da je treba biti pripravljen, da moramo računati na možnost popolne izgube.
10% donosnost na posojila ko banka dajejo denar skoraj zastonj? Seveda bo zadaj precejšne tveganje.

Popolna izguba sicer res ne, ampak če se ponovi kriza iz leta 2008 si lahko takoj ob 50% posojenega, ali pa tudi 80%, kdo ve.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

sloxl8 ::

Na peerberry-ju sem odprl račun in nastavil AutoInvest s spodnjimi parametri.



Na voljo imam še sredstva, pa mi jih ne investira - zakaj? Bi moral parametre nastaviti kako drugače?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sloxl8 ()

buttcrack ::

A pa so taki krediti s temi parametri sploh na voljo?

delfinus ::

Ne vidim slike, ce je kaksna. Sem na PeerBerryu ze leto. Sam investiram samo v kratkorocne do max 1 mesec, ker zelim hitrejšo likvidnost. Max. obresti so trenutno 11.5%. V dolgorocne ne investiram. Tam pa je max 12.7%. Kolikor je trenutno kreditov na voljo skozi PeerBerry jih ze dolgo ni bilo - prepraznicen cas.
Kar se tice Autoinvesta; jap vcasih traja tudi 24 ur, da Autoinvest zagrabi. Sam investiram rocno, ker pac izbiram se po enih kriterijih, ki jih ne mores definirat v Autoinvest. Investiram nekje 20EUR na posamezen kredit.

lp, d.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: delfinus ()

otago ::

Nastavi na min 11.4% . Auto Invest po mojih izkusnjah na PeerBerry in Mintos ne deluje v skladu z nastavitvami, zeljami. Razlog je delno, da v posameznem trenutku ni dovolj posojil mnogoterih organizatorjev, zato algoritem caka in caka, da idealno razporedi npr. 10 ali 20% na posameznega organizatorja.

MTm2H37rqt7B ::

Na PeerBerry sem nastavil tak auto invest:

 Auto invest

Auto invest



Je potrebno še kaj urediti? Po nekaj urah je še vedno 0 investicij. Ali je potrebno res počakati 24 ur?

delfinus ::

Hoj,
- portfolio size v nastavitvah definiraj vec kot pa imas sredstev na racunu, da ti bo skoz investiralo. Ker ce imas 1000€ in portfolio size 1000€ ti bo operiralo samo s tem zneskom obresti ti pa ne bo reinvestiralo. Torej nastavi na npr. 1200€.
- remaining principal amount ne definiraj nic.
- Remaining loan tearm daj nekje 14 - 31 dni.

Je pa res njihov avtoinvest je pocasen, ko ga enkrat nastavis ga ne diraj, ker karkoli spremenis je cist mozno, da te spet vzre v na koncu vrste za avtomatsko investiranje. Sam investiram rocno.

lp, d.

MTm2H37rqt7B ::

delfinus je izjavil:

Hoj,
- portfolio size v nastavitvah definiraj vec kot pa imas sredstev na racunu, da ti bo skoz investiralo. Ker ce imas 1000€ in portfolio size 1000€ ti bo operiralo samo s tem zneskom obresti ti pa ne bo reinvestiralo. Torej nastavi na npr. 1200€.
- remaining principal amount ne definiraj nic.
- Remaining loan tearm daj nekje 14 - 31 dni.

Je pa res njihov avtoinvest je pocasen, ko ga enkrat nastavis ga ne diraj, ker karkoli spremenis je cist mozno, da te spet vzre v na koncu vrste za avtomatsko investiranje. Sam investiram rocno.

lp, d.


hvala za napotke

rad bi cimbolj razprsil portfelj po 10/20 eur, pa mi je bolj lagodno da dela algoritem kakor da jaz klikam, ker pac lenoba :)

pirx ::

Pozdravljeni,

v zadnji številki revije Moje finance so bile P2P platforme "tema meseca". Prej nisem imel nekega interesa, sedaj pa se mi zadeva zdi kar zanimiva, glede na to, da ima recimo Mintos "buyback" program. Razen tega bo verjetno prišla regulacija na to področje, kar je tudi dobrodošlo.

Še vedno pa mi ni jasno, zakaj bi podjetja z dobro bonitetno oceno šla na P2P platforme po posojila, če pa so obrestne mere za posojila nižje, kot na P2P?

Edorta ::

Popularizacija in regulacija bo prej škodila P2P panogi kot koristila.
Dvomim, da se svobodno in popolnoma neodvisno podjetje z dobro bonitetno oceno zadolži na P2P, ali posameznik, če smo že pri tem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Edorta ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

P2P lending - oddaja napovedi za odmero dohodnine (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12516364 (512) Kiwix
»

Kam investirati 50 000€ (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15233572 (4047) redtech
»

P2P lending

Oddelek: Loža
143362 (667) janez09
»

Mintos P2P (Invest & Access) - kaj počnete z late loans?

Oddelek: Loža
121502 (1117) pirx
»

Varčevanje

Oddelek: Loža
4812502 (6101) T-h-o-r

Več podobnih tem