» »

P2P posojilnice denarja

P2P posojilnice denarja

««
8 / 8
»
»»

buttcrack ::

hvala, ampak P2Pja imam dovolj, bolj me zanimajo nexo substituti a la celsius in podobno, ampak kjer imaš obresti tudi na fiat, ne samo kripto.

janez09 ::

sam sem se odlocil za p2p (poleg mintosa) se na platformi lendermarket.
to je v bistvu creditstar grupa, ki je na voljo tudi na mintosu. ampak, ker je tukaj direkt pri njih, so tudi donosi malo vecji (okoli 12%).
trenutno imajo 1% cashback akcijo, ce bi koga zanimalo https://www.lendermarket.com/ref/6dqyzy...
je pa tudi tukaj tako kot povsod, ddd in pocasi pa po pameti:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: janez09 ()

redtech ::

Kakšen je rizik za teh 12%?

janez09 ::

vsi loani so zavarovani z buybuck garancijo:
A Buyback Guarantee is a guarantee from the Loan Originator to the lender for a particular loan to buy back the loans that are more than 60 days overdue from their original due date at the nominal value of the outstanding principal, plus accrued interest income. All loans at Lendermarket come with a Buyback Guarantee.

What happens if a borrower does not pay?
In the event the borrower does not pay, the loan originator will pay you back the principal amount and accrued interest, thereby eliminating the risk of you losing your money.

How safe are investments?
As with all investment opportunities, there are some risks.

ce pa slucajno koga zanima kripto loans.. nexo je platforma, kjer posojas kripto/usd/eur za do 12% obresti.
dejansko mi je kul, ker imas lahko gor eur in direkt eur posojas (ne rabis kripto, ki skoz niha).
nexo.io/ref/aaeppdjz2e
ce koga zanima.. trenutno je akcija 10$ btcja za nove uporabnike

Sparkxl ::

Jaz sem grem obe igre, torej p2p in kripto. Kripto mi je bolj pri srcu, ker sredstva niso vezana na dolga obdobja, obresti so večje, obdavčitev pa zaenkrat 0.

Pri vseh teh zadevah niso problem zavarovanja posojil, ampak da gre platforma po gobe. Zato se je fino držati največjih igralcev in ne padat na visoke obresti novincev, ki zna bit da jih čez 1 leto ne bo več

mikhaair ::

Kateri so najvecji in dokaj vredni zaupanja. Jaz sem nekaj simboličnih evrov dal v viainvest, lenndy in bondora. So tile ok?

buttcrack ::

jest mam nekster, viainvest, peerberry, debitum, nexo... čakam en drobiž še z housersa in evoestate, ki ju ne priporočam - verjetno ga ne bom odčakal, na srečo gre res samo za drobiž.

jegermajster ::

Ali mi lahko kdo pove katera p2p platforma daje kredit slovencem?

buttcrack ::

afaik p2p samo "prodaja" kredite, kredit dobiš pri raznih Credit7, Zecredit, Belka Credit, ... (par USSR opcij iz peerberry npr.).

jegermajster ::

Na teh platformah si lahko slovencnci izposodijo? Ali je kdo uzev kredit pri njih ima kdo izkušnje?

delfinus ::

Ne mores si sposoditi kot SI. Lp, d.

otago ::

PeerBerry seli sedež na Hrvaško. Ne vem ravno kaj je prednost Hrvaške pred Latvijo oz. Litvo, obe sta EU.

buttcrack ::

blakan je pač balkan :D

100% jim nekaj bolj ustreza, sicer pa se bo v zagrebu samo prah nabiral, vse ostaja v Litvi.

7982884e ::

Nekster ima vecino novih investicij samo se z 5% obrestno mero. Porazno. Kaksne alternative? Imam se Peerberry ampak bi rad malo se drugam razprsil.

SunCell ::

7982884e je izjavil:

Nekster ima vecino novih investicij samo se z 5% obrestno mero. Porazno. Kaksne alternative? Imam se Peerberry ampak bi rad malo se drugam razprsil.

Jaz sem že nekaj na Mintosu (since 2019), mam trenutno nastavljen na bolj konzervativno investiranje, in so obresti tam nekje 8-10%. DM če rabiš referal code.

Vuli ::

7982884e je izjavil:

Nekster ima vecino novih investicij samo se z 5% obrestno mero. Porazno. Kaksne alternative? Imam se Peerberry ampak bi rad malo se drugam razprsil.

trenutno imaš 1 s 6%
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

7982884e ::

SunCell je izjavil:

7982884e je izjavil:

Nekster ima vecino novih investicij samo se z 5% obrestno mero. Porazno. Kaksne alternative? Imam se Peerberry ampak bi rad malo se drugam razprsil.

Jaz sem že nekaj na Mintosu (since 2019), mam trenutno nastavljen na bolj konzervativno investiranje, in so obresti tam nekje 8-10%. DM če rabiš referal code.

hvala, samo ne bi, ker mi je Peerberry zadosti in sem bolj zadovoljen s samo transparentnostjo in iz vidika zaupanja v platformo.

jocoj ::

Je poleg Neksterja trenutno še kakšna platforma, da sami odvedejo davek Fursu in se ti ni potrebno ubadati z dokumentacijo.

buttcrack ::

tuja definitivno ne, domače platforme pa druge pomoje ni.

jocoj ::

Nekje sem zasledil, da pri Viainvest sami uredijo zadeve, samo sedaj ne najdem kje. Lahko kdo, ki uporablja to platformo, pove kako imajo urejeno.

delfinus ::

Sem pri Viainvest in ne uredi zate. Moras porocati. Porocanje je pa simpl ko pasulj, ti vzame natanko ene 10 minut casa letno.
lp, d.

mikhaair ::

Kaj se dogaja z lenndy.com?

buttcrack ::

a ima kdo kaj ruskih podojil? na peerberryju imam kar nekaj cekinov zamrznjenih :(

delfinus ::

Sem jih zakljucil v januarju in zacetku februarja. Peerberry oz Aventus group bo izplaceval te UA in RU posojila progresivno iz svojih lastnih zalog in profita od drugih svojih subjektov, ki jih ima v sistemu. Aventus je ze zacel s tem in zaenkrat gre po planu glede na pricevanja. Pojdi v Facebook "PeerBerry commmunity" pa bos izvedel vec.
lp, d.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: delfinus ()

buttcrack ::

Tnx za info

jocoj ::

A se na Neksterju vse giblje s 5-6% obrestno mero, ali pridejo občasno tudi boljše ponudbe. Pa s kakšnimi zneski kaj operirate na tej platformi? Me zanima, če naj vložim sem vse predvideno za p2p ali raje odprem račun na kakšni drugi platformi, kot je Viainvest npr. Načeloma se mi ne da operirati pol s temi letnimi poročili Fursu.

buttcrack ::

sem pa tja se najde kakšen s 7%, višje pa ne gre več.

Viainvest se meni dokaj dopade, v tem času imaš na autoinvest celo dodaten procent obresti in si na 12%.

Če te zanima, lahko pošljem ref link za 15€ bonusa ;)

estons ::

A je kdo že prebral detajle okrog Notes na Mintosu in mi zna povedati kaj bi teoretično bilo treba narediti, da bi davkarija bila srečna? Do zdaj se nisem s tem ukvarjal, ker sem gor imel samo nek drobiž.

krucymucy ::

Kako je z neksterjem? Je varna nalozba?
Vem da so posojila zavarovana. Vseeno bi rad bil na varni strani.
Se za obresti poroca FURS letno ali le v tistem letu ko je izplacilo?

buttcrack ::

kako je varno, je vedno trivialno in do konca ne veš. naj bi bilo vse lepo on prav, ampak, ko kaj konkretnega poči, je hitro lahko drek.

kdaj se FURSu poroča ne bi vedel, vem pa da letos, ko sem selil sredstva in izpraznil račun, ni šlo dvigniti vsega, ker je bilo treba "plačati" davek, beri za davek je ostalo na računu in se verjetno nakazalo tja.

So pa skromni kar se obresti tiče, redko kaj je nad 7%, večinoma po 5% ali 6%.
««
8 / 8
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

P2P lending - oddaja napovedi za odmero dohodnine (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12716951 (440) redtech
»

Kam investirati 50 000€ (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15233914 (4389) redtech
»

P2P lending

Oddelek: Loža
143391 (696) janez09
»

Mintos P2P (Invest & Access) - kaj počnete z late loans?

Oddelek: Loža
121527 (1142) pirx
»

Varčevanje

Oddelek: Loža
4812651 (6250) T-h-o-r

Več podobnih tem