» »

Vlaganje 1.000€ na mesec

Vlaganje 1.000€ na mesec

1 2
3
4 5

looser ::

ti namerno vedno vse dojemaš negativistično?
nisem mislil kot lastnino, ampak kot spoštovane in ljubljene člane družine...
ki jim je možno olajšati vzpenjanje po družbeni lestvici...
recimo, nakup namesto najetja stanovanja že v času študija...
nakup avta, namesto, da se pozimi vozi s kolesom...
omogočiti malo bolj zanimive hobije, s katerim lahko celo kaj zaslužijo itn.

jype ::

looser je izjavil:

recimo, nakup namesto najetja stanovanja že v času študija...
Sliši se kot super recept za to, da otroku dopoveš, da si ga lastiš. Nakup namesto najema v mladih letih je tudi totalna neumnost.

looser je izjavil:

nakup avta, namesto, da se pozimi vozi s kolesom...
Sliši se kot super recept za to, da otrok postane zagrenjen povprečnež, ki ga moti gneča na cesti.

looser je izjavil:

omogočiti malo bolj zanimive hobije, s katerim lahko celo kaj zaslužijo itn.
Otroci odgovornih staršev znajo sami povedat, česa si želijo, odgovorni starši znajo pa sami povedat otrokom, kako pridobiti dovolj sredstev za vzdrževanje hobija.

janig je izjavil:

Odvisno od cloveka do cloveka. To se gre cel biznis. Z investiranjem v ETFje verjetno ne bo sla v penzijo cez 10 let, z nepremicninami pa lahko - odvisno od njenih skillov.
Z nepremičninami tudi ne bo šla v penzijo čez 10 let, če trenutno nima kupa denarja, ki ga potrebuješ, da se z nepremičninami sploh lahko začneš ukvarjat.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Dimnik ()

branimirII ::

looser je izjavil:

ti namerno vedno vse dojemaš negativistično?
nisem mislil kot lastnino, ampak kot spoštovane in ljubljene člane družine...
ki jim je možno olajšati vzpenjanje po družbeni lestvici...
recimo, nakup namesto najetja stanovanja že v času študija...
nakup avta, namesto, da se pozimi vozi s kolesom...
omogočiti malo bolj zanimive hobije, s katerim lahko celo kaj zaslužijo itn.

Ma ti si looser! Poglej samo kak negativisticen nickname si seb zbral. Zakaj noben nima ime piki jakob ali kaj podobnega.

looser ::

branimirII je izjavil:

Ma ti si looser! Poglej samo kak negativisticen nickname si seb zbral. Zakaj noben nima ime piki jakob ali kaj podobnega.

oh, jypetu se mi ne sploh ne ljubi odgovarjat, očitno živimo v preveč različnih svetovih...
pri nas ni ravno običajno, da bi prav vsak štartal iz ničle...
in zato, da so ti osnovne potrebe po maslowu izpolnjene (in ne obremenjujoče), ni potrebno delati ravno vso kariero...
moj vzdevek je v bistvu besedna igra, nepozoren res lahko razume kot lose-r, pozoren pa bo prebral loose-r...
je ena drobna razlika..

jype ::

looser je izjavil:

pri nas ni ravno običajno, da bi prav vsak štartal iz ničle...
Ničle? Moji otroci si niso sami lovili miši po gozdu, da so preživeli.

looser je izjavil:

in zato, da so ti osnovne potrebe po maslowu izpolnjene (in ne obremenjujoče), ni potrebno delati ravno vso kariero...
To popolnoma drži. Razvajanje otrok, po drugi strani, je škodljivo.

looser je izjavil:

moj vzdevek je v bistvu besedna igra, nepozoren res lahko razume kot lose-r, pozoren pa bo prebral loose-r...
Ja, bolj razrahljan kot običajni ljudje.

branimirII ::

Vidim, da se ne igras samo z besedami ampak tut z nami.

looser ::

branimirII je izjavil:

Vidim, da se ne igras samo z besedami ampak tut z nami.

kaj pa si mislil, da bom počel na forumu?
življenjske resnice iskal?

branimirII ::

Tocno to. Zgubljas cas z brezveznimi stvarmi. Ajd ne recem tudi jaz se kdaj pa kdaj nasalim ampak mi ni to prioriteta. To so samo obcasne sprostitve od vseh teh zivljenskih resnic, ki me pretresejo.

Zgodovina sprememb…

looser ::

ja, oprosti, branimir the second, da izgubljam svoj čas na forumu v obskurni temi z brezveznimi stvarmi...
tudi sami smo deležni batin usode, ampak to še ne pomeni, da bomo ves čas zagrenjeni...

zdaj sem pa dobil asociacijo na ta film...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: looser ()

branimirII ::

No vidis, ce bi na slotech iskal zivljenske resnice namest bedarij bi zvedel, da so filmi polni subliminalnih sporocil. Aka brain washing orodij in mind control. In jih sploh ne bi vec gledal. Sumim, da jih gledas zelo pogosto , zato pa si taksen kot si.

looser ::

branimirII, imaš vso pravico do lastnega mnenja.

jype ::

A ne vidiš, da ti ga vsiljuje!!!!11111!!11

looser ::

ja, potem pa to pač ni v redu, če mi tako subtilno vsiljuje svoje mnenje :-)
kakorkoli, odlično vama gre, opažam...
verjetno bosta brez problema nadaljevala tudi brez mene.

branimirII ::

Za razliko od tebe imam svoje mnenje. Ti jih pa dobis iz brainwashing filmov. Ceprav se ti zdi da so to tvoje misli. No v bistvu so ampak so ti poslane in ti jih samo malo obdelas kot svoje razmisljanje.

looser ::

prav imaš, branimirII, še kakšen zaključek glede tvojega ekspozeja?

branimirII ::

Nic, grem malo na partis potegnt kak film. Da se malo sprostim od vas, ki utrujate. Mogoce bomo potem na isti valovni dolzini.

janig ::

jype je izjavil:


janig je izjavil:

Odvisno od cloveka do cloveka. To se gre cel biznis. Z investiranjem v ETFje verjetno ne bo sla v penzijo cez 10 let, z nepremicninami pa lahko - odvisno od njenih skillov.
Z nepremičninami tudi ne bo šla v penzijo čez 10 let, če trenutno nima kupa denarja, ki ga potrebuješ, da se z nepremičninami sploh lahko začneš ukvarjat.

Sej ni samo ljubljanski trg. Ampak ni to poanta. Bolj se gre za famozni - investiraj v tisto kar razumes.

Kostolomac ::

Da malce povzamem tole govoričenje. Dandanes, sploh pa pri nas v Sloveniji, se enostavno ne splača vlagat. Čeprav, 12.000 € na leto ni majhna vsota, je še vedno dokaj majhna vsota, ki nam v prihodnosti ne bi prinesla nekega znatnega dobička. Vsaj v bližnji prihodnosti ne. Za večje dobičke, je potreben večji vložek. Zato bogati konstantno bogatijo. Najbolje je, da teh 12 jurjev na mesec ostane tam, kjer veš da so najbolje varni, na tvojem računu. Ni vredno živcev, zdravje je pa tudi nekaj vredno.

jype ::

Razlika med 12 jurjev imet 20 let na banki al pa v par zanesljivih ETFjih je ~10k evrov.

Kostolomac ::

jype je izjavil:

Razlika med 12 jurjev imet 20 let na banki al pa v par zanesljivih ETFjih je ~10k evrov.

Koliko ljudi v naši državi je oplemenitilo svoj vložek v ETF? Poznaš koga? Si sam med njimi?

jype ::

Kostolomac je izjavil:

Koliko ljudi v naši državi je oplemenitilo svoj vložek v ETF? Poznaš koga? Si sam med njimi?
Ja, sem. Povprečen letni donos na vložena sredstva imam 5,7 odstotka, po stroških, ki so visoki, ker sem bil včasih še precej neizkušen, tako da so mi lažje prodali drage produkte, ter ker včasih te reči za Slovence niso bile tako poceni.

PreviousUser ::

Kako pa se sploh vlaga v tuje ETF? Se da vse preko interneta urediti?

barakus ::

jype je izjavil:

Kostolomac je izjavil:

Koliko ljudi v naši državi je oplemenitilo svoj vložek v ETF? Poznaš koga? Si sam med njimi?
Ja, sem. Povprečen letni donos na vložena sredstva imam 5,7 odstotka, po stroških, ki so visoki, ker sem bil včasih še precej neizkušen, tako da so mi lažje prodali drage produkte, ter ker včasih te reči za Slovence niso bile tako poceni.



Lahko poveš kaj več? Kateri so primeri dragih in kateri poceni skladov?

pdor23 ::

@nenaC poglej si "dividend growth investing", za mene osebno super zadeva in kot nam je v interesu za predcasno upokojitev ce temu lahko tako recem.

jype ::

PreviousUser je izjavil:

Se da vse preko interneta urediti?
Zdaj že dolgo, ja. V poznih 00s sem imel še kar težave vlagati online, pred tem sem moral pa zaupati kolegu iz Francije, ki je živel v Londonu, da mi je rihtal nekatere od teh reči. Komot bi me nategnil in bi izgubil okoli 15% premoženja.


barakus je izjavil:

Kateri so primeri dragih in kateri poceni skladov?
Dragi skladi so praktično vsi tisti, ki ne pokažejo strukture cene. Torej, kolikšen del donosa je tvoj, kolikšen del poberejo oni, kolikšen del njihovi brokerji in tako dalje. Takih je največ in v njih vlaga tudi največ ljudi, ki varčujejo majhne zneske (nekaj 10 do nekaj 100 evrov mesečno). Tudi provizije so siromašne, zato je tega treba prodati veliko, če hočejo agentje kaj zaslužit.

V Sloveniji je itak zelo malo skladov (se mi zdi da samo Alta in Triglav?), ampak odkar smo v EU, so ti načeloma itak dostopni v vseh državah EEA, torej v EU in v Švici. V evrih imam še najboljše izkušnje z Vontobel skladi, je pa čisto verjetno da predvsem zato, ker sem našel človeka, ki mi je znal spravit skozi papirje (prodajal nisem še nič, tako da ne vem, kako komplicirana je papirologija, ko vlečeš ven). Vanje v Sloveniji najlažje vlagaš prek produktov zavarovalnice Wiener-städtische, ki požrejo nekaj provizije, a so po drugi strani "investicijska življenska zavarovanja", kar pomeni, da jih ni treba šparat 20 let, če hočeš biti prost davka, temveč lahko po 10 letih odkupiš celotno reč in plačaš le nek minimalni strošek zavarovalnici za predčasni odkup (pred tem pa plačaš 8,5% davka na dobiček od zavarovalniških poslov ali nekaj podobnega - iz glave pišem). To je tudi glavni selling point zavarovalnih produktov, ki so precej dražji kot ETFji.

Če misliš evrske ETFje, jih je prvič online ponudila Saxo banka. S tistim sem se nekaj časa ukvarjal, potem pa sklenil, da to raje prepustim finančni svetovalki. To me je najverjetneje stalo kakih 15% donosa, kar se mi ne zdi pretirano, glede na to, da se meni zdaj ni treba čisto nič ukvarjati s tem, po e-mailu samo dobim obvestila o spremembah (ki so zelo redke, ker praktično ničesar še ne prodajam).

Do zdaj sem likvidiral zgolj naložbe v drage produkte zavarovalnic, kjer sem plačal nek razmeroma majhen davek na kapitalske dobičke. Letni donosi so bili med -70 in +25 odstotki, odvisno od izbranih skladov in tega, kako je finančna svetovalka izpostavljenost trgom spreminjala skozi čas. Seveda med leti 2008 in 2011 nisem ničesar prodajal, temveč zgolj močno povečal mesečno vlaganje.

branimirII ::

Vsa cast! Ce bi se tako razpisal tudi v kripto temi bi postal druga svica. Ali pa kosovo ce ne bi imel prav.

nurmaln ::

dominuspro je izjavil:

nurmaln je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:

srebro je tudi privlačno.

srebro je tudi privlačno.

Ko je ravno ta tema, srebra ne kupovat v Sloveniji ampak tam kjer ni DDV.


Kje se dobi srebro brez DDV?


V Estoniji na primer.

Na primer tule klik. Pošiljanje kao izvaja druga firma, zato da je zakonito. Ampak no worries, jaz sem vsakič dobil brez kakršnihkoli komplikacij.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

barakus ::

jype je izjavil:

PreviousUser je izjavil:

Se da vse preko interneta urediti?
Zdaj že dolgo, ja. V poznih 00s sem imel še kar težave vlagati online, pred tem sem moral pa zaupati kolegu iz Francije, ki je živel v Londonu, da mi je rihtal nekatere od teh reči. Komot bi me nategnil in bi izgubil okoli 15% premoženja.


barakus je izjavil:

Kateri so primeri dragih in kateri poceni skladov?
Dragi skladi so praktično vsi tisti, ki ne pokažejo strukture cene. Torej, kolikšen del donosa je tvoj, kolikšen del poberejo oni, kolikšen del njihovi brokerji in tako dalje. Takih je največ in v njih vlaga tudi največ ljudi, ki varčujejo majhne zneske (nekaj 10 do nekaj 100 evrov mesečno). Tudi provizije so siromašne, zato je tega treba prodati veliko, če hočejo agentje kaj zaslužit.

V Sloveniji je itak zelo malo skladov (se mi zdi da samo Alta in Triglav?), ampak odkar smo v EU, so ti načeloma itak dostopni v vseh državah EEA, torej v EU in v Švici. V evrih imam še najboljše izkušnje z Vontobel skladi, je pa čisto verjetno da predvsem zato, ker sem našel človeka, ki mi je znal spravit skozi papirje (prodajal nisem še nič, tako da ne vem, kako komplicirana je papirologija, ko vlečeš ven). Vanje v Sloveniji najlažje vlagaš prek produktov zavarovalnice Wiener-städtische, ki požrejo nekaj provizije, a so po drugi strani "investicijska življenska zavarovanja", kar pomeni, da jih ni treba šparat 20 let, če hočeš biti prost davka, temveč lahko po 10 letih odkupiš celotno reč in plačaš le nek minimalni strošek zavarovalnici za predčasni odkup (pred tem pa plačaš 8,5% davka na dobiček od zavarovalniških poslov ali nekaj podobnega - iz glave pišem). To je tudi glavni selling point zavarovalnih produktov, ki so precej dražji kot ETFji.

Če misliš evrske ETFje, jih je prvič online ponudila Saxo banka. S tistim sem se nekaj časa ukvarjal, potem pa sklenil, da to raje prepustim finančni svetovalki. To me je najverjetneje stalo kakih 15% donosa, kar se mi ne zdi pretirano, glede na to, da se meni zdaj ni treba čisto nič ukvarjati s tem, po e-mailu samo dobim obvestila o spremembah (ki so zelo redke, ker praktično ničesar še ne prodajam).

Do zdaj sem likvidiral zgolj naložbe v drage produkte zavarovalnic, kjer sem plačal nek razmeroma majhen davek na kapitalske dobičke. Letni donosi so bili med -70 in +25 odstotki, odvisno od izbranih skladov in tega, kako je finančna svetovalka izpostavljenost trgom spreminjala skozi čas. Seveda med leti 2008 in 2011 nisem ničesar prodajal, temveč zgolj močno povečal mesečno vlaganje.


In Alta in Triglav ne pokažeta strukture cene?

jype ::

barakus je izjavil:

In Alta in Triglav ne pokažeta strukture cene?
Ne na tak način:

111111111111 ::

branimirII je izjavil:

Planirat za 45 let vnaprej je neumnost. Kot ce bi balkanc planiral leta 1989 v naprej ali pa evropejc leta 1930 planiral za 45 let vnaprej. Neumno in smesno.

Mišljeno je bilo da se upokojim star 45 let.

looser je izjavil:

111111111111 je izjavil:

Planirana upokojitev 45 let.

jah, če se hočeš upokojit samo zato, da boš upokojen...
ampak, kolikor razumem, še vedno boš poslovno aktiven?
samo to v bistvu ni upokojitev, ampak svobodnjak ali kako...
očitno zaenkrat nimaš žene, ljubice?

Zame upokojitev pomeni, da lahko neham delati ZDAJ, če si tako zamislim. Ne vem pa kaj pomeni tebi. Drugače pa ženo, 3 otroke in 4 pričakujem. :)

looser je izjavil:

ja, možno, da ima otroke, ampak je pisal strogo v prvi osebi ednine, kot da mu je za vse ostale praktično vseeno...

Seveda, saj gre za mojo upokojitev.

looser je izjavil:

ti namerno vedno vse dojemaš negativistično?
nisem mislil kot lastnino, ampak kot spoštovane in ljubljene člane družine...
ki jim je možno olajšati vzpenjanje po družbeni lestvici...
recimo, nakup namesto najetja stanovanja že v času študija...
nakup avta, namesto, da se pozimi vozi s kolesom...
omogočiti malo bolj zanimive hobije, s katerim lahko celo kaj zaslužijo itn.

Otroke treba vzgojiti, ne razvaditi.

Sam sem trenutno v reševanju stanovanjskega vprašanja, tako da bodo naložbe morale še malo počakati. Sem pa z vlaganji v sklade potegnil ven kar solidno vsoto, pri kripto sem pa hitro šel notri in hitro ven potem pa prepozno notri, da bi se pogovarjal o nekih bajnih dobičkih. :) Držim pa nekaj delnic in solidne mesečne prihodke mene in žene, tako da ne bi smelo biti težav, če res ne bom zabluzil. :)

barakus ::

jype je izjavil:

barakus je izjavil:

In Alta in Triglav ne pokažeta strukture cene?
Ne na tak način:



Ali je to nek tvoj osebni dashboard ali splošen info o neki skladih?

Za Alto sem poskusil malo poklikat po njihovi strani pa našel takšne podatke:

jype ::

To je super. Ko so meni poizkušali prodat "varčevalne načrte alta", mi tega niso znali pokazat, drži pa, da so bili to običajno "od vrat do vrat" agentje.

belo mleko ::

nenaC je izjavil:

belo mleko je izjavil:

Degiro je primeren tudi za zneske krepko nad 20k.

Je primeren tudi, ko privarčevana sredstva zlezejo do 200k-250k€? Samo vprašam, nimam izkušenj...


Za dva, tri ETF kolikor jih potrebuješ je čisto OK. Za par 10€ lahko račun preneseš na drugega brokerja. Vprašaj čez 10 let, hehe.
https://il9.picdn.net/shutterstock/videos/6059618/thumb/8.jpg

dominuspro ::

nurmaln je izjavil:

dominuspro je izjavil:

nurmaln je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:

srebro je tudi privlačno.

srebro je tudi privlačno.

Ko je ravno ta tema, srebra ne kupovat v Sloveniji ampak tam kjer ni DDV.


Kje se dobi srebro brez DDV?


V Estoniji na primer.

Na primer tule klik. Pošiljanje kao izvaja druga firma, zato da je zakonito. Ampak no worries, jaz sem vsakič dobil brez kakršnihkoli komplikacij.


Se mi je kr zdelo, da nakladaš... Kovanci so tudi v EU oproščeni davka in jih dobiš po podobni ceni tudi iz Nemčije. Ampak to je še zmeraj vse predrago. Borzna cena je ~410€/kg, 1kg artikli pa ~490-510€/kg. Točno toliko pa si v minusu že v štartu, ker ti nihče ne bo odkupil po višji ceni, kot je borzna.
Splačalo bi se kupiti samo od fizične osebe, po borzni ceni.

nurmaln ::

dominuspro je izjavil:

Se mi je kr zdelo, da nakladaš... Kovanci so tudi v EU oproščeni davka in jih dobiš po podobni ceni tudi iz Nemčije. Ampak to je še zmeraj vse predrago. Borzna cena je ~410€/kg, 1kg artikli pa ~490-510€/kg. Točno toliko pa si v minusu že v štartu, ker ti nihče ne bo odkupil po višji ceni, kot je borzna.
Splačalo bi se kupiti samo od fizične osebe, po borzni ceni.


Da ne bo kdo res poslušal tega butla ki bi se kregal o stvareh o katerih nima pojma. Dejte si malo sami pogledat kaj in kako. Upam da link katerega sem dal komu pomaga.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

nenaC ::

pdor23 je izjavil:

@nenaC poglej si "dividend growth investing", za mene osebno super zadeva in kot nam je v interesu za predcasno upokojitev ce temu lahko tako recem.

Lahko poveš kaj več? Se da investirati iz Slovenije ali moraš račun odpirati kje v tujini? Kakšen konkreten podatek o tem, v kaj investiraš pri takšnem načinu tudi nebi bil odveč. Jaz sem sicer upala, da bo Vanguard zaživel tudi za našo malo državico v tem letu, ko sem nabirala informacije in kapital, pa se to še ni zgodilo, kar bi bila tudi za nas najlepša rešitev, pa trenutno ni mogoča. Vsaj jaz ne poznam poti do tega.
Če podaš kaj več informacij sigurno ne bo imel nihče nič manj. Bo pa prihranjeno ogromno brskanja in branja takšnim, ki jih to zanima. Hvala!

Gagarin ::

nenaC je izjavil:

pdor23 je izjavil:

@nenaC poglej si "dividend growth investing", za mene osebno super zadeva in kot nam je v interesu za predcasno upokojitev ce temu lahko tako recem.

Lahko poveš kaj več? Se da investirati iz Slovenije ali moraš račun odpirati kje v tujini? Kakšen konkreten podatek o tem, v kaj investiraš pri takšnem načinu tudi nebi bil odveč. Jaz sem sicer upala, da bo Vanguard zaživel tudi za našo malo državico v tem letu, ko sem nabirala informacije in kapital, pa se to še ni zgodilo, kar bi bila tudi za nas najlepša rešitev, pa trenutno ni mogoča. Vsaj jaz ne poznam poti do tega.
Če podaš kaj več informacij sigurno ne bo imel nihče nič manj. Bo pa prihranjeno ogromno brskanja in branja takšnim, ki jih to zanima. Hvala!



?? Vanguard sklade se seveda da kupiti preko kateregakoli internet brokerja. Če ti je IB drag zaradi inactivity fee, jih imaš še žnj drugih ki IF nimajo. Sam imam, recimo še nemškega Vitrade (bivši etrade).

P.s.: pa ne vem kaj yipe naklada s težavnostjo vlaganja online v poznih 00. Sam imam Vitrade (prej etrade) že od 2005.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Gagarin ()

erkgheoruugh ::

Jaz bi ti priporočal dvoje.
1. V primeru, da želiš samostojno vlagat, ker je to baje bolje od enega sklada ali banke/skrivanja denarja v štunfu, potem ne bo šlo brez tega, da se boš ustrezno izobrazila. Za začetek priporočam branje tega (malo US specifično, ampak da okvirno sliko). Potem pa še tega (eu specifika, žal ni posebej za Slovenijo ampak dobra osnova). Poleg tega se pouči, kakšna je davčna politika v Sloveniji na kapitalske vložke, dividende, ter tudi v državi, v katero misliš vlagat. To se meni zdi minimalna osnova za nekoga, ki želi samostojno vlagat.
V primeru, da se ti to ne da, priporočam sklade, kjer bodo drugi to naredili namesto tebe, ali pa še bolje banko.

2. Druga stvar, ki se jo moraš po mojem mnenju vprašat je, koliko si pripravljena izgubiti od vložka za vlaganje. Če je tvoj odgovor nič, ostani pri banki. Vsi ostali primeri (vključno z banko v izjemnih primerih) gredo tudi v minus. In ti seveda z njimi. Če misliš vlagati za več kot 5 let, te minus čaka prej ali slej. Torej, ali si pripravljena vlagati na dolgi rok (10+), ob tem utrpeti tudi kak minus, ampak verjeti v svojo strategijo, da se bodo stvari dolgoročno spravile na nek stabilen odnos (npr. 5-7% letno ob upoštevanju inflacije)? Vse zgornje seveda pade v vodo, če se zgodi kaka WW III. ČE si na to pripravljena, potem naredi nalogo iz prve točke.

Vse, kar so ti do zdaj priporočali, je tako kot bi verjela nekomu, ki je na istem mestu skakal na glavo in je preživel, ne da bi o tem preverila ali je bila mogoče ravno plima, kako je skakal...

It's your money.

Furbo ::

nurmaln je izjavil:

dominuspro je izjavil:

Se mi je kr zdelo, da nakladaš... Kovanci so tudi v EU oproščeni davka in jih dobiš po podobni ceni tudi iz Nemčije. Ampak to je še zmeraj vse predrago. Borzna cena je ~410€/kg, 1kg artikli pa ~490-510€/kg. Točno toliko pa si v minusu že v štartu, ker ti nihče ne bo odkupil po višji ceni, kot je borzna.
Splačalo bi se kupiti samo od fizične osebe, po borzni ceni.


Da ne bo kdo res poslušal tega butla ki bi se kregal o stvareh o katerih nima pojma. Dejte si malo sami pogledat kaj in kako. Upam da link katerega sem dal komu pomaga.

No ja, podobne cene so res tudi v Nemčiji.

Ja, si nekaj v minusu v startu, kot pri vseh naložbah. Tu je pač zadeva transparentna in večina ljudi ima raje skrite stroške, pa čeprav so višji. Treba je tudi upoštevati, da na dobičke pri srebru ni davka, kar spet ne drži za večino ostalih naložb.

Ampak joj, v startu zgubiš 10%, kaj hujšega. Raja raje v startu izgubi 20% pa še potem tisto, kar vzame država in ponudniki še vmes, samo da je to zamaskirano v razne točke in podobno.

In ja, najbolj se splača kupiti od nekoga, ki prodaja. Če seveda ne pretirava s ceno, mnogo ponudb na bolhi je višjih, kot v trgovini.

Se pa v Sloveniji naložbeno srebro zlahka proda 5-10% nad borzno ceno.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Smrekar1 ::

branimirII je izjavil:


Ves kolk taksnih pametnjakovicev je odsvetovalo kriptovalute leta 2014 in naprej. No zdaj so tisti butci, ki so vlagal v kriptovalute ze milijonarji, ce seveda niso prestraseno prodal zarad raznih smrekarjev in hostarjev.


Točno toliko kot je pametnjakovičev vlagalo v kriptovalute in so pušnili denar. Oziroma malo manj, če smo natančni.

S kriptovalutami je kot s srečkami: kupiš kolikor lahko brez težav pogrešaš in upaš na najboljše, resne investicije opravi drugje.

gruntfürmich ::

dominuspro je izjavil:

nurmaln je izjavil:

dominuspro je izjavil:

nurmaln je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:

srebro je tudi privlačno.

srebro je tudi privlačno.

Ko je ravno ta tema, srebra ne kupovat v Sloveniji ampak tam kjer ni DDV.


Kje se dobi srebro brez DDV?


V Estoniji na primer.

Na primer tule klik. Pošiljanje kao izvaja druga firma, zato da je zakonito. Ampak no worries, jaz sem vsakič dobil brez kakršnihkoli komplikacij.


Se mi je kr zdelo, da nakladaš... Kovanci so tudi v EU oproščeni davka in jih dobiš po podobni ceni tudi iz Nemčije. Ampak to je še zmeraj vse predrago. Borzna cena je ~410EUR/kg, 1kg artikli pa ~490-510EUR/kg. Točno toliko pa si v minusu že v štartu, ker ti nihče ne bo odkupil po višji ceni, kot je borzna.
Splačalo bi se kupiti samo od fizične osebe, po borzni ceni.


sam nimam pojma kako je pri srebru in ostalih kovinah razen zlata, vendar pri recimo najbolj znanem slovenskem moro-tu je premium na odkup srebra, platine, paladija ogromen napram zlatu:
https://www.moro.si/si-cenik/
iz tega razloga je v sloveniji nakup srebra, platine in paladija napram zlatu kar velik udarec. je pa po drugi strani res da zlato v zadnjih 10 letih ni imel takšnih padcev cene kot te tri kovine; zlato je padlo za 2×, srebro za 4× in platina za 3×:
https://goldprice.org/live-gold-price.h...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

Furbo ::

gruntfürmich je izjavil:

sam nimam pojma kako je pri srebru in ostalih kovinah razen zlata, vendar pri recimo najbolj znanem slovenskem moro-tu je premium na odkup srebra, platine, paladija ogromen napram zlatu:

Ja, zaradi DDV.
Zato se ga pa kupi v tujini, pa tudi pri nas se najde ceneje kot v moro, če te ne mika nakazovanje.

In ja, trenutno je srebro blazno poceni. Ampak večina se bo zapodila vanj, ko bo spet 4x dražji, isto kot v stanovanja. :))
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

looser ::

pa to kupujete fizično ali cfdje, jaz osebno sicer najraje opcije (zaradi omejenega tveganja, jasno), samo morate it z browserjem čez mejo :-)

nurmaln ::

fizično
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

nurmaln ::

fizično
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

nurmaln ::

fizično
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

dominuspro ::

nurmaln je izjavil:

dominuspro je izjavil:

Se mi je kr zdelo, da nakladaš... Kovanci so tudi v EU oproščeni davka in jih dobiš po podobni ceni tudi iz Nemčije. Ampak to je še zmeraj vse predrago. Borzna cena je ~410€/kg, 1kg artikli pa ~490-510€/kg. Točno toliko pa si v minusu že v štartu, ker ti nihče ne bo odkupil po višji ceni, kot je borzna.
Splačalo bi se kupiti samo od fizične osebe, po borzni ceni.


Da ne bo kdo res poslušal tega butla ki bi se kregal o stvareh o katerih nima pojma. Dejte si malo sami pogledat kaj in kako. Upam da link katerega sem dal komu pomaga.


Ne bom se kregal.
Ne pa kupovat stvari v Estoniji, če jih dobiš ceneje v EU. Cenejši artikel in cenejša poštnina. Uporablja se primerjalni cenik na
www.goldpreis.de npr. https://www.goldpreis.de/silbermuenzen/...

looser ::

nurmaln, ja, razumel sem že prvič :-)
samo fizično je strašno štorasto za prenašat, ni?
že res, da trezor (secret passage included), pa vseeno...
v primeru, da pride do zaresnega CF, s fizičnim ne boš ravno ne vem kaj profitiral.

namreč, kdo si bo verjetno želel kaj zares izposoditi...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: looser ()

nenaC ::

Furbo je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:

sam nimam pojma kako je pri srebru in ostalih kovinah razen zlata, vendar pri recimo najbolj znanem slovenskem moro-tu je premium na odkup srebra, platine, paladija ogromen napram zlatu:

Ja, zaradi DDV.
Zato se ga pa kupi v tujini, pa tudi pri nas se najde ceneje kot v moro, če te ne mika nakazovanje.

In ja, trenutno je srebro blazno poceni. Ampak večina se bo zapodila vanj, ko bo spet 4x dražji, isto kot v stanovanja. :))

Kje je ceneje kot v moro?

nurmaln ::

Maple Leaf 1oz Silver Coin 2018

Celtic Gold 14,92€
Moro 23,34€ (vključujoč DDV)
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln
1 2
3
4 5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kam investirati 50 000€ (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15233488 (3963) redtech
»

Kam investirati 100€ / mesec (Non-Crypto) (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5423782 (12419) janez89
»

Vzajemni skladi (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9925850 (16079) Mr_Globus
»

Kam s 100€ / mesec (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9423440 (18579) Heisenberg

Več podobnih tem