» »

Ocenite svojo moralnost in etičnost

Ocenite svojo moralnost in etičnost

1
2
»

FormerUser ::

TheBlueOne je izjavil:



Kar se tice posmrtnega zivljenja, je neumno vanj verjeti, ker ni dokazov.

Ne, to ne drži, neumneje je NE verjeti v posmrtno življenje. Če po smrti res ničesar ni, potem tudi verniki ne bodo razočarani, če je, potem bodo neverniki vso večnost živeli z zavedanjem, da so se motili.

branimirII ::

Kar se tice posmrtnega zivljenja, je neumno vanj verjeti, ker ni dokazov. Ce ze kdo verjame v katerega od konceptov, ki jih ponujajo vere, naj verjame previdno, ker praviloma izkljucujejo drug drugega ali drugace povedano, ce stavis narobe in si recimo rimokatolik, prav pa imajo muslimani, bos sel v vecno trpljenje.


katoliki in muslimani se strinjajo, da verujejo v istega boga. Le poimenujejo ga drugace in imajo drugacne obrede in nekatere poglede. O dokazih ne bi. Ce je zgresen zlocin in ga sodstvo in mediji prikazejo, da ni dokazov, jaz pa recimo sem videl, to ne pomeni da ne obstaja. Lahko pomeni samo, da dokaz tebi ni bil servisiran na pladnju. Bil je prestrezen in cenzuriran.

branimirII ::

Tilko Jaz sem zase preprican. Danasnja sveta pisma so cenzurirane pravljice. Ni cudn, da tako malo ves.

Zgodovina sprememb…

branimirII ::

Vere so produkt cloveka. Zakaj bi se potemtakem omejeval na to. Sem veliko bolj odprt za vesolje in rad gledam the big picture iz visine.

branimirII ::

Ne vem vec od prerokov in znanosti, ker njihovih vseh informacij nikoli ne zves v solah ali medijih.

TheBlueOne ::

branimirII je izjavil:

Ne vem vec od prerokov in znanosti, ker njihovih vseh informacij nikoli ne zves v solah ali medijih.


Nisem predvideval od kod ti misljenje. Naprimer forumi in vlogi so vmes.

Zgodovina sprememb…

branimirII ::

Nekateri ljudje so bolj razviti kot drugi. Sem poslusal enga komandanta, ki je vodil skupino specialcev v vojni na hrvaskem. Imel je enega vojaka, ki je ze na mislm da 50 metrov zacutil sovraznika. Ceprav je bila noc, gozd, noben ni nic videl niti slisal. Tudi pri zavesti je tako. Nekateri imajo visjo zavest in se vec zavedajo. Drugi pa si ze tako nizko zavedanje se znizujejo z alkoholom, kajenjem, industrijsko hrano in poslusanjem popularne glasbe z nizkimi frekvencami.

Zgodovina sprememb…

TheBlueOne ::

branimirII je izjavil:

Nekateri ljudje so bolj razviti kot drugi. Sem poslusal enga komadanta, ki je vodil skupino specialcev v vojni na hrvaskem. Imel je enega vojaka, ki je ze na mislm da 50 metrov zacutil sovraznika. Ceprav je bila noc, gozd, noben ni nic videl niti slisal. Tudi pri zavesti je tako. Nekateri imajo visjo zavest in se vec zavedajo. Drugi pa si ze tako nizko zavedanje se znizujejo z alkoholom, kajenjem, industrijsko hrano in poslusanjem popularne glasbe z nizkimi frekvencami.


Oprosti, slisal sem ze marsikaj. To zame daaaaleeeeccccc ni dovolj, da nekaj verjamem. Je pa ko sem bil mlajsi bilo raziskovanje teh zadev malo moj hobi in zal ne poznam primera, ki bi lahko karkoli od tega pokazal v kontroliranem okolju, poznam pa psiholoske trike, kako ljudi v to prepricati, kar pa je bil moj novejsi hobi. In ne bos verjel kaj se da brez da imas duheca v sobi.

tikitoki ::

FormerUser je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:



Kar se tice posmrtnega zivljenja, je neumno vanj verjeti, ker ni dokazov.

Ne, to ne drži, neumneje je NE verjeti v posmrtno življenje. Če po smrti res ničesar ni, potem tudi verniki ne bodo razočarani, če je, potem bodo neverniki vso večnost živeli z zavedanjem, da so se motili.


Damn, tolk brezveznih argumentov ne slisi vsak dan.

branimirII ::

Ni fora v verovanju. Clovek mora prit do stanja ko ve. To slepo verovanje v medije, solo ali vero nobenemu ne koristi. Razen tistim, ki vas nategujejo.

branimirII ::

Zanimivo, sem hodil v solo. Noben izmed sosolcev nikdar ni pomislil zahtevat kaksne dokaze pri teorijah, ki se jih ucimo kot dejstva. Recimo ociten primer je zgodovina. Ce ni to vera?

Zgodovina sprememb…

TheBlueOne ::

branimirII je izjavil:

Ni fora v verovanju. Clovek mora prit do stanja ko ve. To slepo verovanje v medije, solo ali vero nobenemu ne koristi. Razen tistim, ki vas nategujejo.


Sole in mediji so cisto OK in realni, ko razumes kolektivni interes in interes nekaj skupin. Seveda se vsi ne ves cas strinjajo. Za znanost se tega ne da recti, kar je bazirana tudi na veckratnem preverjanju in samoizkljucuje napacne teze.

Potem se moras vprasati koga vse razumes ali pa si mislis, da samo ti vse ves ostali pa so bedaki, kar pa pove vec o tvoji osebnosti kot pa da bi bilo kaksen relevanten argument. S tem, kar si povedal tukaj nisi povedal nic, kar bi koga zanimalo, ker ti kot oseba verjetno zanimas malokoga tukaj.

tikitoki ::

branimirII je izjavil:

Zanimivo, sem hodil v solo. Noben izmed sosolcev nikdar ni pomislil zahtevat kaksne dokaze pri teorijah, ki se jih ucimo kot dejstva. Recimo ociten primer je zgodovina. Ce ni to vera?


Kot da si sposoben dojeti dokaze za stvari, ki te jih ucijo v OŠ. Se na faksu ima folk probleme s tem.

Zgodovino pisejo zmagovalci. - V tem primeru je ze jasno, da je prirejena.

mikhail ::

waw, veliko Jezusov na S-T. Glede na to, kako je ta forum v zadnjih ~8 letih postal platforma slovenceljskega udrihanja, širokoustenja in poniževanja je to kar presenetljiv podatek. :)

Če spekter 1-10 pomeni 1=hitler, 10=jezus, potem bi dal nekako takole:

1. v afektu 3-6, v post-analizi ali retrospektivno, recimo 8.
2. v dejanjih okoli 5, v mislih nekje 7, ko govorim o tem drugim, polnih 10.
3. nič jim ne zaupam. vsi kopirajo od enega ali dveh virov. je samo talking head aparat za ustvarjanje realnosti.
4. ne.
5. višjih sil ni. vse je ena sila, ki pa, kot je že znanost dokazala, se le pretvarja iz ene forme v drugo. je pa medij, ki prenaša več informacij, kot vemo. to pa verjamem.

kuall ::

mikhail je izjavil:

Glede na to, kako je ta forum v zadnjih ~8 letih postal platforma slovenceljskega udrihanja, širokoustenja in poniževanja

jypetova zapuščina. v kanto z njim!

nevone ::

Če hočeš, da kaj lepega zraste, moraš najprej dobro pognojiti. :)

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

jype ::

kuall je izjavil:

jypetova zapuščina. v kanto z njim!
So much for the tolerant right.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: kuall ()

mikhail ::

kuall je izjavil:

jypetova zapuščina. v kanto z njim!


ni samo en bahač. poskeniraj samo tole temo pa bo 70% prispevkov "nič čudnega da si tako neumen" "ti nimaš pojma" "jaz vem vse". petelini povsod, ampak je žalostno, ker v resnici ni nič drugega kot ventiliranje gnoja, ki ga dobijo v službah ali v družbi.

Na S-T sem se prijavil leta 2001 (pod drugim handlerjem, fact checkers). Ne vem kaj spuščajo v vodni sistem zadnja leta, ampak kultura izmenjevanja je dosegla nivo pod ničlo. Nekoč je bil to forum poln zanesenjakov, ki so bili pripravljeni vedno deliti znanje z navdušenjem. Danes vidim samo prepucavanje frustracij in občutkov manjvrednosti, ki se zlivajo med uporabniki.

jype ::

mikhail je izjavil:

kultura izmenjevanja je dosegla nivo pod ničlo.
To se zgodi, ko moderatorji začnejo zanemarjati svojo dolžnost in dovolijo desničarjem, da neargumentirano žalijo, tehtne argumente pa pobrišejo kot žaljive.

AndrejO ::

jype je izjavil:

mikhail je izjavil:

kultura izmenjevanja je dosegla nivo pod ničlo.
To se zgodi, ko moderatorji začnejo zanemarjati svojo dolžnost in dovolijo desničarjem, da neargumentirano žalijo, tehtne argumente pa pobrišejo kot žaljive.

Napišeš ti, katerega niti najmanj skrita misija je, da vsako temo, v kateri se oglasijo posamezniki, neposredno in posredno (z namernim provociranjem neuporabnih izbruhov) posmetiš do točke, ko jo en izmed moderatorjev zaklene, ker ima dovolj brezupnega čiščenja dreka.

Jype, žal si del problema, ne del rešitve in to po lastni izbiri, ne zato, ker bi bil neveden ali zaveden.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: AndrejO ()

branimirII ::

Evo, zanimivo da velika vecina ne zaupa kaj dost mainstream medijem. Mislim, da je vsaj to napredek v zadnjih letih.

jype ::

AndrejO je izjavil:

Napišeš ti, katerega niti najmanj skrita misija je, da vsako temo, v kateri se oglasijo posamezniki, neposredno in posredno (z namernim provociranjem neuporabnih izbruhov) posmetiš do točke, ko jo en izmed moderatorjev zaklene, ker ima dovolj brezupnega čiščenja dreka.
Kadar mene ni, se pa dreka sploh ne čisti. Kadarkoli pogledam prispevke katerega od dobro znanih nacijev, ki jim nekako ne uspe pridobiti naziva, čeprav "imajo črnci nizek IQ" in "ženske manj delajo" in druge cenene reakcionarne desničarske laži, je tam cela vrsta prispevkov, v katerih se medsebojno "civilizirano strinjajo" glede tega, da je holokavst "židovska zarota", da je feminizem "gibanje žensk, ki jih mačistični moški niti pogledali ne bi, ker so grde", ter da nujno potrebujemo trdo roko oblasti, da nas spravi na pravo pot.

Včeraj so že maširali v Trstu, kjer jim moderatorji niso prepovedali shoda, čeprav je zakonodaja glede tega jasna.

Do your job, ali pa se sprijazni s posledicami. Jaz sprejmem svojo odgovornost, ti je pa očitno ne - sploh glede na to, da toleriraš moderatorske kolege, ki očitno opravljajo svoje delo pod vplivom psihoaktivnih substanc, pa tudi če je to zgolj visoka doza jypeizma.

mikhail ::

jype je izjavil:

mikhail je izjavil:

kultura izmenjevanja je dosegla nivo pod ničlo.
To se zgodi, ko moderatorji začnejo zanemarjati svojo dolžnost in dovolijo desničarjem, da neargumentirano žalijo, tehtne argumente pa pobrišejo kot žaljive.


Veš jype, ne poznam te osebno, zato ne bom sodil. Tudi nisem tako reden in temeljit bralec/spremljevalec foruma (predvsem zaradi časa, takoj za tem zaradi toksičnosti pogovorov), da bi lahko povzel neko tvojo statistiko. Ampak sem (žal) prebral dosti tvojih postov, kjer ni bilo drugega kot bahanje in attention whoring zavoljo... no, pač tvojih osebnih razlogov.

Če si res tako superioren kot praviš da si, posveti svojo odličnost tvojim bližnjim in ne izgubljaj časa s svojo omniprezenco češljanju svojega ega. Predvsem pa svojo odvečno energijo lahko usmeriš k ustvarjanju boljšega sveta. Bolje kot jo porabljati za potiskanje drugih dol.

Tega ti niti ne pisal, če ne bi tako oholo kazal s prstom na druge, v nekakšnem podzavestnem zavedanju kaj je na stvari.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mikhail ()

PrihajaNodi ::

Jure, najprej moras spremeniti sebe, da lahko spremenis svet. Smo tvoji prijatelji (ljudje) ne sovrazniki.

branimirII ::

V vesolju in svetu obstaja polarizacija. Pozitivno in negativno, jing in jang. Jype je pomembna proti utez, ki je in bo pripomogla k nadalnjim razpravam. Ce se vsi strinjajo ni dost za razpravljat, ni pogojev za brusenje diamanta. Tako pa nastanejo odlicni pogoji, ki nas sili k razmisljanju, k argumentaciji in spotoma tudi tako nastanejo nove ideje in resitve. Ce ste le odprtega duha in treznega uma.

Zgodovina sprememb…

garamond ::

tikitoki je izjavil:

FormerUser je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:



Kar se tice posmrtnega zivljenja, je neumno vanj verjeti, ker ni dokazov.

Ne, to ne drži, neumneje je NE verjeti v posmrtno življenje. Če po smrti res ničesar ni, potem tudi verniki ne bodo razočarani, če je, potem bodo neverniki vso večnost živeli z zavedanjem, da so se motili.


Damn, tolk brezveznih argumentov ne slisi vsak dan.
Hipatija je v enem stavku odgovorila s precej znanim (in omehčanim) protiargumentom nekega filozofa in matematika. Ta argument ima na Wikipediji 5000 besed in 3 različne kritike.

Da je to "brezvezen argument" - in je to cela vsebina tvojega odgovora - je torej komentar na zelo nizkem nivoju in že meji na trolanje. Bolje bi bilo, če sploh ne bi nič napisal v odgovor.
A parody of extremism is impossible to differentiate from sincere extremism.

jype ::

branimirII je izjavil:

Dober dan vsem skupaj! Ce lahko odgovorite na vsaj kaksno izmed teh vprasanj bi vam bil hvalezen. (ni trol tema, prisezem).

Kako bi ocenili svojo moralnost od 1 do 10?
Malce nad 9000.

branimirII je izjavil:



Kako bi ocenili svojo etičnost od 1 do 10?
Precej nad 9000.

branimirII je izjavil:



Koliko zaupate mainstream medijem od 1 do 10?
Popolnoma, torej 9000.

branimirII je izjavil:



Ste zadovoljni z danasnjim sistemom? Da ali ne?
Absolutno - kot bogat bel moški, bi se težko rodil v bolj priviligirano družbeno vlogo.

branimirII je izjavil:



Verjamete v visjo silo? Da ali ne?
Če to pomeni silo na tisti strani lajšte, ki manj štrli čez kamen, potem seveda verjamem v višjo silo.

branimirII je izjavil:


Ce da, lahko izberete tudi eden izmed spodnjih odgovorov. Ni pa muss.
a) v posmrtno zivljenje
Jasno, da verjamem v posmrtno življenje. Po moji smrti bo ogromno ljudi živelo naprej.

branimirII je izjavil:


b) reinkarnacijo
Ne.

branimirII je izjavil:


c) bioenergijo
Dej ga lomt, no.

branimirII je izjavil:



Ce lahko odgovorite na vsaj kaksno izmed teh vprasanj bi vam bil hvalezen.

Ni za kaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

poweroff ::

branimirII je izjavil:

Recimo, da imamo 10 nepisanih predpisov. Treh od desetih se drzis. Preostalih pa ne. Podas oceno 3/10.

Zato sem pa rekel, da definiraj moralo in etiko. Podal si neko splošno definicijo, ki pa ne pove nič.

Namreč, etika je lahko "mediteranska", lahko je "protestantska". Morala je lahko morala Islamske države ali pa morala ameriškega južnjaškega podeželja...
sudo poweroff

tikitoki ::

garamond je izjavil:

tikitoki je izjavil:

FormerUser je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:



Kar se tice posmrtnega zivljenja, je neumno vanj verjeti, ker ni dokazov.

Ne, to ne drži, neumneje je NE verjeti v posmrtno življenje. Če po smrti res ničesar ni, potem tudi verniki ne bodo razočarani, če je, potem bodo neverniki vso večnost živeli z zavedanjem, da so se motili.


Damn, tolk brezveznih argumentov ne slisi vsak dan.
Hipatija je v enem stavku odgovorila s precej znanim (in omehčanim) protiargumentom nekega filozofa in matematika. Ta argument ima na Wikipediji 5000 besed in 3 različne kritike.

Da je to "brezvezen argument" - in je to cela vsebina tvojega odgovora - je torej komentar na zelo nizkem nivoju in že meji na trolanje. Bolje bi bilo, če sploh ne bi nič napisal v odgovor.


To, da je to pobrala od nekega filozofa je cisto brezpredmetno. Ko bo navajala nespremenljive in neovrgljive naravne zakone, ti so pac nad kritiko.

In oprosti, debilane in razpravljanje o pravljici, ki so si jo predniki izmislili za obvladovanje in izkoriscanje raje, me ne zanimajo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

tikitoki ::

Sicer pa je ze Jype prilepil link do kritike. Sam izgleda, da je sel post rakom zvizgat.

garamond ::

tikitoki je izjavil:

Sicer pa je ze Jype prilepil link do kritike. Sam izgleda, da je sel post rakom zvizgat.
Jaz nisem videl njegova posta. Lahko pa ti prilimaš link in obnoviš prvo kritiko, recimo, če že sodeluješ v temi.
Če te ne zanima in ne misliš svojega mnenja podkrepiti, raje ne komentiraj z enovrstičnim komentarjem, da je nek argument brezvezen.

poweroff je izjavil:

branimirII je izjavil:

Recimo, da imamo 10 nepisanih predpisov. Treh od desetih se drzis. Preostalih pa ne. Podas oceno 3/10.

Zato sem pa rekel, da definiraj moralo in etiko. Podal si neko splošno definicijo, ki pa ne pove nič.

Namreč, etika je lahko "mediteranska", lahko je "protestantska". Morala je lahko morala Islamske države ali pa morala ameriškega južnjaškega podeželja...
Tako je, obstaja več različnih moral. O tem sem na Slo-Tech že pisal bolj obširno v temi Negotova prihodnost ateizma in prihodnost islamske religije v Evropi 21. stoletja.
Žal so izginili linki za citiranje, tako da kopiram celotno vsebino prispevka. Upam, da bo komu pomagalo izbrati moralo za tekoči teden s priloženo Pyhton skripto. Nekoliko sem pozen, take stvari je idealno zamenjati v ponedeljek zjutraj.

Sumljivo je, da obstaja veliko različnih moralnih sistemov. Kako naj bo pravilen le en sam izmed toliko izbire? Če sploh je kateri pravilen? Ali še huje, mogoče pa je kateri pravilen, samo je nedokazljiv? (To o nedokazljivosti se pojavi celo v matematiki, najbolj dokazljivi vedi na svetu.)

Situacija me spominja na izbiro pri verstvih. Obstaja toliko verstev, skoraj nemogoče je zadeti tisto, ki je pravo -- če pravo sploh obstaja.

Osebno mnenje neke osebe, tako glede verstev kot glede moralnosti, je v veliki meri naključno na podlagi kraja rojstva in družbe, v kateri je oseba odraščala. Vendar obstaja razlika: glede vere se govori precej, medtem ko se o izbiri etičnega sistema nikjer ne pojavljajo debate. Debata je kvečjemu o tem, kateri sistem je pravilen. Pri verstvih je ta debata v glavnem že zamrla. Ja, v etičnosti je možno še dosti napredka!

Tako kot drugje, recimo pri mobilni telefoniji, bi potrošniku morala biti predstavljena izbira. Prilagam osnovno python skripto, poženite jo enkrat na teden -- naključno vam izbere etični sistem vrednot, po katerem bi se dalo živeti.

import random
c = ["Virtue ethics",
    "Deontology",
    "Utilitarianism",
    "State consequentialism",
    "Egoism",
    "Situation Ethics",
    "Intellectualism",
    "Welfarism",
    "Preference utilitarianism",
    "Ethics of care",
    "Pragmatic ethics",
    "Role ethics"]
print("Your ethical category of choice this week: " + random.choice(c))


Trenutno je možna izbira samo cela izbira ene etike, opozorjam, da je to slabost moje skripte. Pri verstvih, denimo, je popularna kombinacija krščanstva (75%) in variante panteizma (25%).

Nekaj moral, ki jih je omenil Matthai, še ni dodanih v skripto, to bo v verziji 2.

Iskrene čestitke jype-tu za najvišje možne etične in moralne točke.
A parody of extremism is impossible to differentiate from sincere extremism.

tikitoki ::

Ce rabis celo razpravo o takem argumentu, izvoli. Zaradi mene lahko tudi vrzes proc svoje zivljenje, kot ga nekateri, ki verjamejo v posmrtne neumnosti. Link pa lahko Jype ali kater od moderatorjev obnovi.

Ce je originalni avtor stvari predstavil bolj bistroumno in v primernem kontekstu, kot jih je Hipatija parafrazirala ni moj problem. Se bos moral obrniti nanjo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

jype ::

garamond je izjavil:

Iskrene čestitke jype-tu za najvišje možne etične in moralne točke.
Resnična škoda, da nisi videl vseh pobrisanih komentarjev, kjer smo imeli vsebinsko debato glede Pascalove stave, ki je baje off-topic. Brezvsebinski prispevek, ki ni off-topic, so seveda pustili.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

branimirII ::

tikitoki je izjavil:

Ce rabis celo razpravo o takem argumentu, izvoli. Zaradi mene lahko tudi vrzes proc svoje zivljenje, kot ga nekateri, ki verjamejo v posmrtne neumnosti. Link pa lahko Jype ali kater od moderatorjev obnovi.

Ce je originalni avtor stvari predstavil bolj bistroumno in v primernem kontekstu, kot jih je Hipatija parafrazirala ni moj problem. Se bos moral obrniti nanjo.

Zate imam dodatna vprasanja. Kako ves, da ni posmrtnega zivljenja? Resno sprasujem.

jype ::

branimirII je izjavil:

Zate imam dodatna vprasanja. Kako ves, da ni posmrtnega zivljenja? Resno sprasujem.
Smo že obdelali, a moderatorji pobrišejo. Očitno boš moral odpreti novo temo, kjer to ne bo off-topic.

branimirII ::

Nikola tesla, verjetno bil bolj inteligenten od vseh nas. Zivel v celibatu. Verjel v boga, ki ne pripada nobeni veroizpovedi. Verjel v reinkarnacijo. Prakticiral meditacijo, jogo, pranajamo. Bil vegetarijanec. Ni pil kave, alkohol zelo redko, ni kadil. Skratka vse, kar zvisuje zavest. Potem pa pride en titikoki, vernik v uradno znanost in prbije da je to neumnost. Bravo titikoki, dejmo en aplavz zanj. Dost del tesle so skrita, dela zaplenjena.

Zgodovina sprememb…

jype ::

branimirII je izjavil:

Nikola tesla, verjetno bil bolj inteligenten od vseh nas.
Inteligenca je večplastna. Nikola Tesla je bil čudak, ki je težko funkcioniral v družbi in se ni menil za družbene vrednote tistega časa. Imel je izjemno sposobnost vizualiziranja reči in je bil vsekakor inteligenten. Škoda, da je to tako zelo off-topic, da bodo zjutraj pobrisali.

Tule pa piše, kaj si Srbi mislijo o Tesli: https://twitter.com/Ministry0/status/10...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

branimirII ::

Ce bi nas sistem vzgajal tako kot je zivel tesla, potem ne bi bil vec cudak, ker bi bili vsi taksni kot on. Nekaj upanja daje waldorfska sola.

jype ::

branimirII je izjavil:

Potem pa pride en titikoki, vernik v uradno znanost in prbije da je to neumnost.
Če bi bil vernik v "uradno znanost" (to itak ne obstaja - znanost je samo opis postopka, s katerim lahko izločiš neresnice), potem bi bil vegetarijanec, ker znanost pravi, da je to najmanj slaba možnost.

branimirII je izjavil:

Ce bi nas sistem vzgajal tako kot je zivel tesla, potem ne bi bil vec cudak, ker bi bili vsi taksni kot on. Nekaj upanja daje waldorfska sola.
Waldorfska šola sicer počne ogromno reči prav, a filozofska podlaga za njihove prijeme je popoln bullshit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

branimirII ::

Mogoce a je spet boljse kot v vecini sol. Mnogi kritizirajo, da se ucenci waldorske sole po solanju ne znajdejo. Seveda ne, ce je sistem zgrajen na cist kontra vrednostnem sistemu, plenilskemu kapitalizmu. Pa tudi ni fora, da waldorfci postanejo biznismeni, ki kradejo , lazejo in se jih da podkupit.

Zgodovina sprememb…

jype ::

branimirII je izjavil:

Mnogi kritizirajo, da se ucenci waldorske sole po solanju ne znajdejo.
Veliko večji problem je v tem, da nimajo delovnih navad. Znajdejo se IMO bolje kot učenci običajne šole, vsaj glede na podatke, ki so na voljo.

branimirII je izjavil:

Pa tudi ni fora, da waldorfci postanejo biznismeni, ki kradejo , lazejo in se jih da podkupit.
Žal je znaten delež staršev, ki otroke vpisujejo v waldorfske šole, v resnici šarlatanov - torej natanko "biznismanov, ki kradejo, lažejo in se jih da podkupit", ali pa morda, še slabše, "butastih".

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

garamond ::

tikitoki je izjavil:

Ce rabis celo razpravo o takem argumentu, izvoli. Zaradi mene lahko tudi vrzes proc svoje zivljenje, kot ga nekateri, ki verjamejo v posmrtne neumnosti. Link pa lahko Jype ali kater od moderatorjev obnovi.

Ce je originalni avtor stvari predstavil bolj bistroumno in v primernem kontekstu, kot jih je Hipatija parafrazirala ni moj problem. Se bos moral obrniti nanjo.

jype je izjavil:

garamond je izjavil:

Iskrene čestitke jype-tu za najvišje možne etične in moralne točke.
Resnična škoda, da nisi videl vseh pobrisanih komentarjev, kjer smo imeli vsebinsko debato glede Pascalove stave, ki je baje off-topic. Brezvsebinski prispevek, ki ni off-topic, so seveda pustili.
Kar se meni zdi zanimivo brati so Slo-Tech teme z osebnimi argumentirani stališči, tudi če tipično v njih ne sodelujem. Komentirati sem začel, ker ima ta tema velik potencial.

Če bi na primer prišlo do te Pascalove debate (in ne bi bila izbrisana) bi se sicer lahko postavil tako na eno ali drugo stran za ta konkreten primer (odvisno od trenutnega občutja in na koliko kvalitetne argumente bi odgovarjal, ter kaj bi bilo težje ... meni bi bilo branjenje tega stališča).

V zgodovini takih vrst debat (ne mislim samo tega foruma) je bilo že vse povedano. Kar se mi zdi dragoceno je osebna nota, ki jo pusti vsak.

Osebna nota je lahko tudi komičen komentar ali ta s parodijo. Posledično me tisti komentar z "nad 9000" sploh ne moti, prav tako ne vsi prejšnji komentarji, kjer so ocene nad 10. Rekel bi celo da so vsebinski - med vrsticami se da kar dobro prebrati, kot je že en uporabnik skopo rekel: ocenjevati moralo in etiko "numericno je pa debilizem"; ter drug uporabnik "po definiciji pristransko".
A parody of extremism is impossible to differentiate from sincere extremism.

jype ::

Parodija deluje le pri tistih bralcih, ki razumejo, da je ocenjevanje lastne morale pretžno nesmiselno.

branimirII ::

Odvisno kako gledas na to. Vazelin se je ocenil prvi. Ker ga dobro poznam mi je njegova samo-ocenitev povedala se vec. Iz tega lahko razberem dost vec kot marsikdo misli. Tudi namen te teme je mnogo mnogo globlji od ocenjevanja. Nekateri iz slotecha ze vedo zakaj. Vecina pa vas nikoli ne bo zvedela.

edit: vecina vas ne vidi the big picture. Gledate po delckih oziroma se spotikate, da je samoocenjevanje nesmiselno. Ce gledas po predalckih je res.

Zgodovina sprememb…

garamond ::

branimirII je izjavil:

Odvisno kako gledas na to. Vazelin se je ocenil prvi. Ker ga dobro poznam mi je njegova samo-ocenitev povedala se vec. Iz tega lahko razberem dost vec kot marsikdo misli. Tudi namen te teme je mnogo mnogo globlji od ocenjevanja. Nekateri iz slotecha ze vedo zakaj. Vecina pa vas nikoli ne bo zvedela.

edit: vecina vas ne vidi the big picture. Gledate po delckih oziroma se spotikate, da je samoocenjevanje nesmiselno. Ce gledas po predalckih je res.
Jaz sem sklepal, da je namen "ankete" izvedeti koleracijo med moralnostjo oseb in kakršno koli obliko njihove vernosti. Ali pa je namen koleracija med "nečem" in vernostjo (namreč vprašanje glede višje sile je sumljivo preveč razdelano). Verjetno je pravi namen čisto nekaj drugega.

Po svojih osebnih opažanjih (ki ni nujno, da veljajo na splošno - to moram preveriti) se verne in neverne osebe v povprečju ne razlikujejo v moralnosti (v njeni najbolj ohlapni in splošni definiciji, s katero bi se strinjala večina ljudi). Če bi se te ankete torej lotil na pravi način, bi mogoče pokazala, če so kakšne razlike v *lastni* ocenitvi moralnosti med vernimi in nevernimi.
A parody of extremism is impossible to differentiate from sincere extremism.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Atheist Experience Show (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Problemi človeštva
30349873 (36957) s1m0n

Življenje po življenju (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
9021234 (19870) bluefish
»

Christopher Hitchens (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6611398 (10300) Matako

Več podobnih tem