» »

Negotova prihodnost ateizma in prihodnost islamske religije v Evropi 21. stoletja

Negotova prihodnost ateizma in prihodnost islamske religije v Evropi 21. stoletja

Temo vidijo: vsi
««
36 / 63
»»

jype ::

garamond> ni nam namreč uspelo dokazati kakšnega univerzalnega ali resničnega sistema vrednot.

Ja, tebi ni uspelo, ker ne razumeš koncepta racionalne morale, jaz pa z njo nimam težav.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: AC_DC ()

Unilseptij ::

garamond je izjavil:

jype je izjavil:

ZaphodBB> Prav, samo ne si domišljat, da je tvoja pozicija moralno upravičena.

Njena pozicija ni zgolj moralno upravičena, edina pravilna je.
O univerzalni moralnosti je na Slo-Tech že potekala debata. Povsem nedolžno se je začelo v temi Vsaka religija je rasizem, vsaka religija je fašizem z verskim relativizmom in se razraslo v popolni moralni relativizem -- ni nam namreč uspelo dokazati kakšnega univerzalnega ali resničnega sistema vrednot.

Seveda so bila nestrinjanja. Uporabniki so se začeli eden za drugim oglašati, vendar vsak s svojo, res pravo različico moralnosti.

Še vedno nismo napredovali toliko, kot bi lahko. Tipično ima en človek v življenju samo eno etiko. Namesto da bi si etiko zamenjal po dveh letih (kapitalistični ideal za potrošno robo), recimo s preprosto aplikacijo za 0,99 $ kjer vneseš nekaj parametrov in dobiš novo etiko za nekaj časa. Lahko bi obstaja funkcionalost, ki prikaže katero etiko imajo pa letos tvoji prijatelji, katera je najbolj popularna na določenem območju, ipd.

Torej, po mojem ni čisto tako... kar se tiče osnovnih etičnih in moralnih načel smo v zadnjem stoletju kar precej napredovali in "univerzalnost" določenih vrednost danes ni več vprašljiva. Drugo pa je seveda, kaj potem ljudje dejansko razumejo in poskušajo udejanjati v praksi. Vsekakor pa ni pošteno trditi, da ne vemo, kaj je prav... dobro vemo, samo se nam pač jebe.

Cervantes ::

Racionalna morala je contradiction in terms.
No such thing.

Unilseptij ::

Cervantes je izjavil:

Racionalna morala je contradiction in terms.
No such thing.

V redu, lahko pa imamo vsaj "racionalno" etiko.

Zgodovina sprememb…

jype ::

Cervantes> Racionalna morala je contradiction in terms.

Ne, ni.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: AC_DC ()

nevone ::

morala


morala je morala (v smislu da se mora), kaj če bi prešli na sme.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Cervantes ::

jype je izjavil:

Cervantes> Racionalna morala je contradiction in terms.

Ne, ni.

Hopla?
Morala, racionalna zadeva?
AKU-AKU - big man, dolga svinja?
Saj se šališ.

jype ::

Cervantes> Morala, racionalna zadeva?

Ja.

Moraš pazit, ker to ni isto kot moralen razum.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: AC_DC ()

Cervantes ::

Tle ga pa mal sirješ, sorry.
Morala je zgolj in samo tradicija, prenešena iz roda v rod z neverbalno komunikacijo.
Al ti tudi verjameš v Mojzesove tablice?
:))

jype ::

To si ti nekaj zamešal.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: AC_DC ()

Cervantes ::

Listen, dude.
Če bi teh nekaj k revežev pred 2k leti priletelo v Evropo, bi zelo kmalu obirali olive na mojem posestvu v Histrii.
Če bi prišli pa z gladii, bi jih utopili v Bosporju.
In moralo so imeli seveda tudi takrat. Celo Plato (dostopno!) je pisal nekaj o tem.
Da o Mojzesu sploh ne govorimo. Genocid je bil v tistih časih moralno dejanje.
Ne mi ti o univerzalni morali. No sučh thing.
Razen če ti nisi nekaj ... zamešal, long pig?

jype ::

Ne univerzalni. Racionalni. Tisti, s pomočjo katere se da izračunat, kaj je prav, kaj pa narobe, da je na koncu trpljenja najmanj (z ročno izločenimi trivialnimi, a napačnimi rešitvami, ki v trenutku pobijejo celoten planet).

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: AC_DC ()

garamond ::

Sumljivo je, da obstaja veliko različnih moralnih sistemov. Kako naj bo pravilen le en sam izmed toliko izbire? Če sploh je kateri pravilen? Ali še huje, mogoče pa je kateri pravilen, samo je nedokazljiv? (To o nedokazljivosti se pojavi celo v matematiki, najbolj dokazljivi vedi na svetu.)

Situacija me spominja na izbiro pri verstvih. Obstaja toliko verstev, skoraj nemogoče je zadeti tisto, ki je pravo -- če pravo sploh obstaja.

Osebno mnenje neke osebe, tako glede verstev kot glede moralnosti, je v veliki meri naključno na podlagi kraja rojstva in družbe, v kateri je oseba odraščala. Vendar obstaja razlika: glede vere se govori precej, medtem ko se o izbiri etičnega sistema nikjer ne pojavljajo debate. Debata je kvečjemu o tem, kateri sistem je pravilen. Pri verstvih je ta debata v glavnem že zamrla. Ja, v etičnosti je možno še dosti napredka!

Tako kot drugje, recimo pri mobilni telefoniji, bi potrošniku morala biti predstavljena izbira. Prilagam osnovno python skripto, poženite jo enkrat na teden -- naključno vam izbere etični sistem vrednot, po katerem bi se dalo živeti.
import random
c = ["Virtue ethics",
	"Deontology",
	"Utilitarianism",
	"State consequentialism",
	"Egoism",
	"Situation Ethics",
	"Intellectualism",
	"Welfarism",
	"Preference utilitarianism",
	"Ethics of care",
	"Pragmatic ethics",
	"Role ethics"]
print("Your ethical category of choice this week: " + random.choice(c))

Trenutno je možna izbira samo cela izbira ene etike, opozorjam, da je to slabost moje skripte. Pri verstvih, denimo, je popularna kombinacija krščanstva (75%) in variante panteizma (25%).
A parody of extremism is impossible to differentiate from sincere extremism.

ZaphodBB ::

jype je izjavil:

Ne univerzalni. Racionalni. Tisti, s pomočjo katere se da izračunat, kaj je prav, kaj pa narobe, da je na koncu trpljenja najmanj (z ročno izločenimi trivialnimi, a napačnimi rešitvami, ki v trenutku pobijejo celoten planet).

To o čemer ti govoriš je ista morala (utilitarianizem) s katero se da izračunat koliko je cena življenja in se posledično odločiš al rajš plačuješ odškodnine družinam al rajš popravljaš pokvarjene avtomobile.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

garamond ::

jype je izjavil:

Ne univerzalni. Racionalni. Tisti, s pomočjo katere se da izračunat, kaj je prav, kaj pa narobe, da je na koncu trpljenja najmanj (z ročno izločenimi trivialnimi, a napačnimi rešitvami, ki v trenutku pobijejo celoten planet).
Aha, vidim da si si na začetku življenja pognal tisto skripto in si dobil odgovor Your ethical category of choice this week: Utilitarianism.
A parody of extremism is impossible to differentiate from sincere extremism.

jype ::

ZaphodBB> To o čemer ti govoriš je ista morala (utilitarianizem) s katero se da izračunat koliko je cena življenja in se posledično odločiš al rajš plačuješ odškodnine družinam al rajš popravljaš pokvarjene avtomobile.

Ne. Pa nič za to, da ne razumeš, ker fašisti itak niste sposobni doumeti, da obstajajo še kakšne druge vrednote, razen vaših.

ZaphodBB ::

Ne. Pa nič za to, da ne razumeš, ker fašisti itak niste sposobni doumeti, da obstajajo še kakšne druge vrednote, razen vaših.

Nisem jaz kriv, da si ti intelektualni maloposestnik, ki ne premore boljših argumentov na utemeljeno kritiko kot zmerjanje. Taki pač ste, regresivci.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

Unilseptij ::

Bistvo je, da imajo vse etike iz tvoje skripte veliko skupnega, razlikuje se bolj ali manj samo utemeljitev, ne pa (vsaj nekatera) osnovna načela. Torej, katerokoli že izbereš, samo drži se jo, pa bo v redu.

Z moralo je pa tako, da se spreminja in se mora spreminjati, ker se spreminja naše razumevanje okoliščin, v katerih smo prisiljeni uporabiti etična načela za odločanje. Ampak, če temelji na neki racionalni uporabi osnovnih etičnih načel z upoštevanjem konkretnih okoliščin, potem bo tudi v redu.

nevone ::

Nisem jaz kriv, da si ti intelektualni maloposestnik, ki ne premore boljših argumentov na utemeljeno kritiko kot zmerjanje.


Dokler boš ti ženske, ki naredijo splav imenoval morilke, se tudi tebe lahko zmerja s kakšno tebi nevšečno oznako.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

ZaphodBB ::


Z moralo je pa tako, da se spreminja in se mora spreminjati, ker se spreminja naše razumevanje okoliščin, v katerih smo prisiljeni uporabiti etična načela za odločanje. Ampak, če temelji na neki racionalni uporabi osnovnih etičnih načel z upoštevanjem konkretnih okoliščin, potem bo tudi v redu.

Kant je dal čisto dober univerzalni framework.

Dokler boš ti ženske, ki naredijo splav imenoval morilke, se tudi tebe lahko zmerja s kakšno tebi nevšečno oznako.

Ja, ti se pa strinjaš, da je čisto ok, če ima zdravnik tri na smrt bolne pa iz čakalnice vzame enega zdravega, ki je prišel na preged - pa ga ubije in vzame njegove organe, da reši ostale.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

jype ::

ZaphodBB> Nisem jaz kriv

Tut Hitler je tko mislu.

ZaphodBB> Ja, ti se pa strinjaš, da je čisto ok, če ima zdravnik tri na smrt bolne pa iz čakalnice vzame enega zdravega, ki je prišel na preged - pa ga ubije in vzame njegove organe, da reši ostale.

Utilitaristi prepogosto projicirate.

garamond ::

Unilseptij je izjavil:

Bistvo je, da imajo vse etike iz tvoje skripte veliko skupnega, razlikuje se bolj ali manj samo utemeljitev, ne pa (vsaj nekatera) osnovna načela. Torej, katerokoli že izbereš, samo drži se jo, pa bo v redu.
Ja, "pozabil" omeniti, imajo veliko skupnega. Tako je zelo veliko različic, a samo nekaj glavnih vej ... tako kot pri verstvih, kjer jih večina pade v eno izmed kategorij monoteizem / panteizem.

Mi je še vseeno v veselje poudarjati, da obstaja izjemno veliko različic.
A parody of extremism is impossible to differentiate from sincere extremism.

nevone ::

Ja, ti se pa strinjaš, da je čisto ok, če ima zdravnik tri na smrt bolne pa iz čakalnice vzame enega zdravega, ki je prišel na preged - pa ga ubije in vzame njegove organe, da reši ostale.


Čemu je bila ta oznaka potrebna? Nikjer nisem tega trdila, niti mi kaj takega na kraj pameti ne pride, vsaj ne, da je to v realnosti dopustno. Medtem ko si se ti jasno izrazil, da so ženske, ki naredijo splav morilke.

A si se ti sploh že kdaj poskusil vživeti v vlogo človeka v stiski?

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: nevone ()

ZaphodBB ::


Čemu je bila ta oznaka potrebna? Nikjer nisem tega trdila, niti mi kaj takega na kraj pameti ne pride, vsaj ne, da je to v realnosti dopustno. Medtem ko si se ti jasno izrazil, da so ženske, ki naredijo splav morilke.

Za ilustracijo, to so vse neposredne implikacije utilitarnega moralega kodeksa, ki pravi - da je moralno vse kar povečuje neto srečo človeštva - kot se je izrazil jype.

Seveda sta oba primera - tako "dobrega doktorja", kot prej uporabljeni (ki se je res zgodil - glej Ford Pinto) strašna. Ampak zadostita pogojem utilitarianizma.

Nenazadnje so bili tudi tisti, čisto pravi naziji utilitarijanci, ki so imeli dobre namene. Ali pa Japonci, ki so želeli ustvariti raj na zemlji - s tem se je ogromno ukvarjal Noam Chomsky in je dokazal, da so imeli res dobre namene.

Tako kot ima res dobre namene jype, ki fantazira o fojbiranju nas nestrpnih nacijev, ki si drznemo dvigniti roko in sem ter tja postaviti kakšno neprijetno vprašanje.

Da zaključiva, jaz še nobeni ženski nisem v obraz rekel, da je morilka in ji tudi ne mislim. Nisem aktivistične sorte, da bi hodil po svetu in jih reševal pred peklom. Si pa ta vprašanja zastavljam sebi. In sam bi bil pripravljen pretrpeti marsikaj, da bi bilo mojemu otroku prizanešeno. V kolikor bi me kdo kaj vprašal.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

nevone ::

In sam bi bil pripravljen pretrpeti marsikaj, da bi bilo mojemu otroku prizanešeno.


Saj potrpeti je treba tudi, če so otroci zaželjeni. Ampak zakaj za vraga bi ti trpel, če obstaja elegantna rešitev, ki, če pošteno premisliš, ne škodi prav nikomur, koristi pa lahko ogromno?

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

jype ::

ZaphodBB> da je moralno vse kar povečuje neto srečo človeštva - kot se je izrazil jype.

Ne, jaz sem zapisal nekaj drugega.

nevone ::

Tako kot ima res dobre namene jype, ki fantazira o fojbiranju nas nestrpnih nacijev, ki si drznemo dvigniti roko in sem ter tja postaviti kakšno neprijetno vprašanje.


Označiti vse ženske, ki naredijo splav kot morilke, ni neprijetno vprašanje, ampak je neprijetna trditev. Pa ne glede na to, ali to ženski poveš v obraz, ali pa tu na forumu.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

ZaphodBB ::

Saj potrpeti je treba tudi, če so otroci zaželjeni. Ampak zakaj za vraga bi ti trpel, če obstaja elegantna rešitev, ki, če pošteno premisliš, ne škodi prav nikomur, koristi pa lahko ogromno?

No vidiš, meni se tvoja elegantna rešitev zdi hud zločin. In sem svoji materi neizmerno hvaležen, da me ni umorila, ko so jo v to silili dobronamerni strokovnjaki, ki so se strinjali s teboj - ker bi jim splav predstavljal elegantno rešitev.

Označiti vse ženske, ki naredijo splav kot morilke, ni neprijetno vprašanje, ampak je neprijetna trditev. Pa ne glede na to, ali to ženski poveš v obraz, ali pa tu na forumu.

To je moje mnenje, ne sekiraj se preveč glede tega kaj si misli en random nazi na internetu. Če te pa tako hudo moti, da tako mislim in poleg mene še ogromno drugih ljudi, potem boš morala pa delati bodisi na razumevanju morale bodisi na egu.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

nevone ::

No vidiš, meni se tvoja elegantna rešitev zdi hud zločin. In sem svoji materi neizmerno hvaležen, da me ni umorila, ko so jo v to silili dobronamerni strokovnjaki, ki so se strinjali s teboj - ker bi jim splav predstavljal elegantno rešitev.


Splav ni umor. Še manj so ženske, ki ga naredijo, morilke. Tvoja mama se je odločila, kot se je pač odločila, ampak nimajo oz. niso imele vse ženske te sreče, da bi imele ljubečega partnerja, ki bi jih bil pripravljen podpirat in sodelovat pri vzgoji.

To je moje mnenje, ne sekiraj se preveč glede tega kaj si misli en random nazi na internetu. Če te pa tako hudo moti, da tako mislim in poleg mene še ogromno drugih ljudi, potem boš morala pa delati bodisi na razumevanju morale bodisi na egu.


Če mora tu kdo delati na razumevanju morale in egu, potem si to ti, ne jaz.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

jype ::

ZaphodBB> Če te pa tako hudo moti, da tako mislim

Misliš lahko kar želiš - problematično je tisto, kar poveš in še bolj tisto, kar impliciraš: Da imaš ti večjo pravico do uporabe ženskega telesa, kot ženska.

ZaphodBB ::

Misliš lahko kar želiš - problematično je tisto, kar poveš in še bolj tisto, kar impliciraš: Da imaš ti večjo pravico do uporabe ženskega telesa, kot ženska.

Problematičen si ti s svojim totalitarnim vsiljevanjem svojih bednih ideoloških pogledov drugim. Šc.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

jype ::

ZaphodBB> Problematičen si ti s svojim totalitarnim vsiljevanjem svojih bednih ideoloških pogledov drugim. Šc.

It's my way or the fojbe. Prej ko se s tem sprijazniš, lažje ti bo v življenju.

AndrejO ::

nevone je izjavil:

To je moje mnenje, ne sekiraj se preveč glede tega kaj si misli en random nazi na internetu. Če te pa tako hudo moti, da tako mislim in poleg mene še ogromno drugih ljudi, potem boš morala pa delati bodisi na razumevanju morale bodisi na egu.


Če mora tu kdo delati na razumevanju morale in egu, potem si to ti, ne jaz.

Ne bo šlo. Ta oseba je svojo odgovornost outsourcala neštetokrat prikrojenim spisom, katerih zametki gredo v čase Babiloncev in Sumercev. Ker to kolekcijo spisov vidi kot edino pravo in, ker je Guttenberg malo zajebal s svojim tiskarskim strojem, je sedaj pač ujet v neko srednjeveško interpretacijo, ki je vedno bolj oddaljena od današnje družbe in današnjega sveta.

Mimogrede, na Irskem je lepo videti kaj "ogromno drugih ljudi" razlaga, hkrati pa statistika iz sosednje UK lepo razgalja tudi, kaj "ogromno drugih ljudi" dejansko počne. V državi, kjer je menda 84% državljanov rimokatolikov, je to za zagovornike svetopisemske morale precej neprijetna statistika.

ZaphodBB ::


Ne bo šlo. Ta oseba je svojo odgovornost outsourcala neštetokrat prikrojenim spisom, katerih zametki gredo v čase Babiloncev in Sumercev. Ker to kolekcijo spisov vidi kot edino pravo in, ker je Guttenberg malo zajebal s svojim tiskarskim strojem, je sedaj pač ujet v neko srednjeveško interpretacijo, ki je vedno bolj oddaljena od današnje družbe in današnjega sveta.

Sicer nam tisti neštetokrat prikrojeni spisi veliko povedo ne o tem kaj je moralno, temveč predvsem o tem kaj ni.

Ampak medtem ko postavljaš slamnate može, si vzami malček časa in ugotovi, da obstajajo tudi sekularni pro-life humanisti.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ZaphodBB ()

jype ::

ZaphodBB> obstajajo tudi sekularni pro-life humanisti.

Ki nič manj ne halucinirajo od vernih pro-life "humanistov".

Vsi razumni ljudje se zelo dobro zavedamo, da pro-life pomeni represijo žensk in čisto nič drugega, z izjemo abotnega odnosa do otrok takoj, ko padejo ven iz ženskega telesa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

maco-maco ::

Glede na vse pravice tega in onega, bi se morali morda boriti za pravice fetusov in zarodkov? Po desetem tednu pri tem sicer pomaga komisija za umetno prekinitev nosečnosti.

Če se ženska odloči, da bo splavila zdravega otroka zato, ker ni najbolj pomislila, ko je seksala, je itak bolje da se otrok sploh ne rodi. Večina pa verjamem, da orenk premislijo in jim v nobenem primeru ni lahko.

Zanimive so tudi spirale oz. maternični vložki. Delno delujejo tudi tako, da
deluje na maternično sluznico, ki ostaja tenka in ne omogoča vgnezditev oplojenega jajčeca
. Ali ima oplojeno jajčece pravice?

Oplojeno jajčece je že zarodek človeka
Kaj?

ZaphodBB ::


Vsi razumni ljudje se zelo dobro zavedamo, da pro-life pomeni represijo žensk in čisto nič drugega, z izjemo abotnega odnosa do otrok takoj, ko padejo ven iz ženskega telesa.

Jaz sem musliman in ravnokar nad menoj izvajaš isalmofobijo.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

jype ::

ZaphodBB> Jaz sem musliman in ravnokar nad menoj izvajaš isalmofobijo.

Naslednja stopnja je pa islamofojbija. Kar navadi se.

Cervantes ::

Kakšna je razlika med logičnim in racionalnim?
Logika zahteva aksiome- jasne postulate.
Pri racionalnem pristopu so robni pogoji poljubni.
In se da izpeljat karkoli.

jype ::

Predvsem je pomembno, kaj je tisto, s čimer začneš.

Cervantes ::

jype je izjavil:

Predvsem je pomembno, kaj je tisto, s čimer začneš.

O tem govorim.
Za racionalno dedukcijo lahko izbereš poljubne robne pogoje. In izpelješ glih kar ti paše.
Celo matematični aksiomi so lahko različni za planarno oz. sferično ali recimo sedlasto topografijo.
Prav nobena stvar ni razumljiva sama po sebi.
Ohlapne zadeve ala morala in etika pa sploh ne.

Zgodovina sprememb…

nevone ::

Če se ženska odloči, da bo splavila zdravega otroka zato, ker ni najbolj pomislila, ko je seksala, je itak bolje da se otrok sploh ne rodi. Večina pa verjamem, da orenk premislijo in jim v nobenem primeru ni lahko.


Danes se to že itak na veliko rešje s kontracepcijo, ali pa z varnimi odnosi.

Ja, ženska mora pomislit, ali bo seksala al ne, medtem ko moškemu ni treba. Poleg tega je bil vedno v zgodovini in še danes je velik pritisk moških na žensko glede spolnih odnosov.

To seveda ne pomeni, da ženske ne bi marale seksa, ampak, ja ženska mora pomisliti tudi na to,
da morda lahko zanosi, na moške je ta pritisk neznaten.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: nevone ()

maco-maco ::

Moški mora prav tako pomislit. Če ne drugega, ga lahko doleti kakšna tožba za preživljanje otroka.

Ženska pa dobi ''ekskluzivno lastništvo'' za cca. 9 mesecev.

Očeta noben nič ne vpraša. Ko pa otrok prileze ven, pa je kar naenkrat zanj odgovorn tudi oče.
Mogoče bi moral imeti pa oče možnost, da ženska nudi svoje telo do rojstva otroka, potem pa mu še plačuje preživnino.
Kaj?

nevone ::

Moški mora prav tako pomislit. Če ne drugega, ga lahko doleti kakšna tožba za preživljanje otroka.


Ja danes že mogoče, ni pa bilo vedno tako.

Očeta noben nič ne vpraša.


Tisti so izvzeti, ki sprejmejo odgovornost.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Matako ::

nevone je izjavil:

Moški mora prav tako pomislit. Če ne drugega, ga lahko doleti kakšna tožba za preživljanje otroka.


Ja danes že mogoče, ni pa bilo vedno tako.

Očeta noben nič ne vpraša.


Tisti so izvzeti, ki sprejmejo odgovornost.

o+ nevone


No vidite, v "ta miroljubni" imajo to vse že davno rešeno - če pa ima možakar težave s sprejemanjem osebne odgovornosti, mu pa na pomoč priskočijo prijatelji in sorodniki in udarijo kako skupinsko.

Napredno! Morebiti je zato islam tako zelo v čislih pri naših feministkah?
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

nevone ::

No vidite, v "ta miroljubni" imajo to vse že davno rešeno


Prav gotovo da res. Samo ne v praksi, ampak v svojih aksiomih in motivih. Praksa vedno počasi caplja za teorijo.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: nevone ()

Martin Krpan ::

nevone je izjavil:

Ja, ti se pa strinjaš, da je čisto ok, če ima zdravnik tri na smrt bolne pa iz čakalnice vzame enega zdravega, ki je prišel na preged - pa ga ubije in vzame njegove organe, da reši ostale.


Čemu je bila ta oznaka potrebna? Nikjer nisem tega trdila, niti mi kaj takega na kraj pameti ne pride, vsaj ne, da je to v realnosti dopustno. Medtem ko si se ti jasno izrazil, da so ženske, ki naredijo splav morilke.

A si se ti sploh že kdaj poskusil vživeti v vlogo človeka v stiski?

o+ nevone


Torej če v stiski fentaš svojega soseda je pa OK ?;(
Stiska , jebi ga !:))

Martin Krpan ::

nevone je izjavil:

No vidiš, meni se tvoja elegantna rešitev zdi hud zločin. In sem svoji materi neizmerno hvaležen, da me ni umorila, ko so jo v to silili dobronamerni strokovnjaki, ki so se strinjali s teboj - ker bi jim splav predstavljal elegantno rešitev.


Splav ni umor. Še manj so ženske, ki ga naredijo, morilke. Tvoja mama se je odločila, kot se je pač odločila, ampak nimajo oz. niso imele vse ženske te sreče, da bi imele ljubečega partnerja, ki bi jih bil pripravljen podpirat in sodelovat pri vzgoji.

To je moje mnenje, ne sekiraj se preveč glede tega kaj si misli en random nazi na internetu. Če te pa tako hudo moti, da tako mislim in poleg mene še ogromno drugih ljudi, potem boš morala pa delati bodisi na razumevanju morale bodisi na egu.


Če mora tu kdo delati na razumevanju morale in egu, potem si to ti, ne jaz.

o+ nevone


Potem pa naj držijo kolena tesno skupaj , pa ne bo nobenih problemov in nobenih umorov nerojenih otrok!:))
Je to res tako zelo težko ?8-O
Al pa naj raje zamenjajo partnerja , ker vsak je svoje sreče kovač !8-)

arnecan1 ::

Ah, lepote islamizma, ki prihajajo k nam. https://www.rt.com/news/333928-woman-se... https://metrouk2.files.wordpress.com/20...

Muslimanka ženska, lepo skromno oblečena, kakor zapoveduje Koran, drži v roki odrezano otroško okrvavljeno glavico 3 ali 4 letnega otročička po imenu Nastya, katerega edini greh je bil, da ni bila muslimanka. Kriči, da je teroristka, da sovraži demokracijo, da bodo vsi Rusi končali tako, in zraven seveda obvezen Allah Akbar.

V glavnem, to kar trobimo nekateri že leta, se bo morebiti zgodilo tudi v Evropi. Ko muslimanska populacija doseže kritičen odstotek, se začne apeshit. Videno v Parizu, Londonu, na Švedskem.... In seveda videno vsepovsod, kjer so muslimani sčasoma izrinili prejšnjo populacijo, npr. Indija, Bližnji Vzhod, Egipt. Tudi tam životarijo stare krščanske, jazidske in še kakšne manjšine samo po zaslugi dikatorjev tipa Asad, Mubarak ter Sadam. Ko nastopi demokracija, islam hitro obračuna še s temi.

To čaka tudi ljudi v Evropi. Pa ne samo kristjanov, ampak tudi ateiste in agnostike. Konec krščanstva ter ateizma v Evropi, pa tudi demokracije in miru. No, vsaj ljudje kot jype, bodo srečni, če bodo muslimani isto naredili tudi v Evropi. Jype bo z fojbami celo pomagal. Seveda pozablja, da bo na koncu kot ateist tudi on pristal v fojbah. Evo, njegov zapis iz leta 2014:
arnecan1> Število kristjanov na Bližnjem vzhodu se je od začetka 20. stoletja znižalo iz 20% na 5%.

Hvala bogu za to. Ko bo številka 0%, bo kar OK.


Skratka, bolano, kot so v glavnem bolani njegovi zapisi.

Pa še nekaj, prilagam novinarski prispevek, o zaprtju makedonske meje. Do ure mojega posta je glasovalo za ocenitev prispevka 109 ljudi, ocena je bila 4,7, torej skoraj čista 5. To lahko jypeju ter ostalim anarhistom upam dopove, da bo moral v fojbe pospraviti ca. 90 odstotkov ljudi Slovenije in tudi Evrope, ki so po njegovem nacisti. In da bo nehal trobiti o fojbah, ker ni več smešen.

arnecan1 je izjavil:


Pozabljen novinarski prispevek o zaprtju makedonske meje. http://www.rtvslo.si/svet/ivanov-ko-bo-...

Ocena novice: Vaša ocena:
Ocena 4.7 od 109 glasov Hvala za oceno

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: arnecan1 ()

maco-maco ::

Martin Krpan je izjavil:


Potem pa naj držijo kolena tesno skupaj , pa ne bo nobenih problemov in nobenih umorov nerojenih otrok!:))
Je to res tako zelo težko ?8-O
Al pa naj raje zamenjajo partnerja , ker vsak je svoje sreče kovač !8-)


Pri dveh sosečnostih moje žene, so nekatri znaki kazali na hude okvare ploda. Kasnejši testi so to sicer ovrgli, tako da se nama ni bilo treba odločat. Kljub temu, da sva rekla, da se ne bove že v naprej obremenjevala s tem, sva jasno se. In to kar ti gre po glavi so hude zadeve. Nobenmu ne privoščim, da bi se moral o tem odločat.
To je zelo resna tema. Je fajn, da poveš kaj o tem, samo to kar pišeš je neumnost.
Kaj?
««
36 / 63
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Francija in Islam (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Problemi človeštva
25241077 (37182) zee

Posledice Manchesterskega napada? (strani: 1 2 3 417 18 19 20 )

Oddelek: Problemi človeštva
998145928 (131591) BigWhale
»

Samomorilski napadi v Bruslju 22.3.2016 (strani: 1 2 3 426 27 28 29 )

Oddelek: Problemi človeštva
1419196955 (156776) Alencica

Partizan vs. ISUS vs. begunec/migrant (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
547816 (6742) Mavrik
»

Kako se mora islam spremeniti, da ga bo zahod 'sprejel'? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Problemi človeštva
22935874 (31275) guest #44

Več podobnih tem