» »

Pošiljanje na Irsko

Pošiljanje na Irsko

lolipop2 ::

Prejšnji mesec, 29. sem poslal paket na Irsko. Nakup preko E-baya. Na pošti sem še izpolnil nek listek, kaj vsebuje, da ni baterij itd... in oddal. Tracking je pa sedaj takle:

29.10.2018 1000 Pošiljka sprejeta na pošti
30.10.2018 SILJUA Odprava iz izvozne izmenjalne pošte

Ali lahko pričakujem, da bo tracking deloval tudi vnaprej? Sedaj je 6.11. pa še nič ni. Kupec je pa rahlo živčen, ker nima trackinga. Kaj mi je storiti?

Hvala za pomoč.

kixs ::

Sledilno stevilko vpisi se tu. Morda bo vec podatkov.

https://track.anpost.ie/
https://www.trackingmore.com/en.html

Sicer pa ni drugega kot pocakat. Lahko traja tudi do 14 dni za dostavo. Meni je enkrat iz DE trajalo 25 dni - sledenje se je ustavilo v DE in potem skoraj cel mesec nic. Nakar se pojavi postar in sledenje je tudi potem pokazalo dospetje v SLO in dostavo.

darkolord ::

Priporočene pošiljke uradno niso "tracked" (na splošno, ne samo pri nas), kar pomeni, da ni zagotovljeno sledenje med potjo, ampak samo na začetku in koncu. Je čisto odvisno dobre volje od tranzitnih pošt oz. izvajalcev, ali take pošiljke vnesejo v sistem ali ne.

Pričakuješ lahko, da se bo pošiljka, če ne prej, pojavila, ko bo že na Irskem.

Zgodovina sprememb…

lolipop2 ::

OK, jaz bom že zdržal. Kako pa naj potolažim kupca, da mi ne bo negativne ocene dal? :-/

Kakšna pa je alternativna opcija pri bodočih pošiljkah, da bi imel dober tracking? DHL, GLS...?

Machete ::

Tvoja pošiljka je imela malo smole s SLO prazniki, ker verjetno ni prej zapustila države. Verjetno je šele včeraj šla naprej. Zna bit konec tedna na lokaciji ali najkasneje do naslednjega torka. Nehajte paničrit vsepovprek. Če pa kupec misli, da se zadeva teleportira, pa je retard.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

kixs ::

darkolord je izjavil:

Priporočene pošiljke uradno niso "tracked" (na splošno, ne samo pri nas), kar pomeni, da ni zagotovljeno sledenje med potjo, ampak samo na začetku in koncu. Je čisto odvisno dobre volje od tranzitnih pošt oz. izvajalcev, ali take pošiljke vnesejo v sistem ali ne.

Pričakuješ lahko, da se bo pošiljka, če ne prej, pojavila, ko bo že na Irskem.


Priporoceno je vedno s sledenjem in zahtevan je podpis pri prevzemu. Med potjo se pa strinjam. Pomembno je itak posiljanje in dostava.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kixs ()

lolipop2 ::

To s prazniki sem mu razložil in je štekal. Sedaj mu moram v rokavicah povedati, da naj potrpi s trackingom.

kixs ::

lolipop2 je izjavil:

OK, jaz bom že zdržal. Kako pa naj potolažim kupca, da mi ne bo negativne ocene dal? :-/

Kakšna pa je alternativna opcija pri bodočih pošiljkah, da bi imel dober tracking? DHL, GLS...?


Naj pocaka tistih 45 dni... ti si poslal, drugega ne mores narediti.

Js vedno posiljam priporoceno preko Poste Slovenije po celem svetu in zaenkrat se ni bilo tezav. Za tezje stvari po EU pa Eurosender.

Priporocena posiljka je obicajno dostavljena po Evropi med 3-10 dni. Zunaj Evrope pa 10-14 dni. Recimo v Avstralijo je trajalo celih 22 dni :( Bom videl koliko casa bo zdaj trajalo v Hong Kong.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kixs ()

lolipop2 ::

OK, hvala za nasvet!

kixs ::

Si preveril tu?
https://track.anpost.ie/

To je tracking od Irske poste. Verjetno bo ta tudi dostavila.

Npr.:
zdaj sem pogledal za en moj paket poslan v ZDA 26.10. Na obicajnem sledenju vidim tocno to kar ti, kdaj je slo iz SLO. Ce grem pa na USPS sledenje, pa vidim tudi kje se nahaja v ZDA.

lp

darkolord ::

kixs je izjavil:

darkolord je izjavil:

Priporočene pošiljke uradno niso "tracked" (na splošno, ne samo pri nas), kar pomeni, da ni zagotovljeno sledenje med potjo, ampak samo na začetku in koncu. Je čisto odvisno dobre volje od tranzitnih pošt oz. izvajalcev, ali take pošiljke vnesejo v sistem ali ne.

Pričakuješ lahko, da se bo pošiljka, če ne prej, pojavila, ko bo že na Irskem.


Priporoceno je vedno s sledenjem in zahtevan je podpis pri prevzemu. Med potjo se pa strinjam. Pomembno je itak posiljanje in dostava.
Ni res, priporočena pošiljka ni s sledenjem, ampak samo zagotavlja dokaz o sprejetju in dostavi pošiljke.

To, čemur rečeš sledenje, je neko kvazi sledenje, ki je odvisno od dobre volje poštnih izvajalcev. V tranzitu se npr. zelo redko pojavi podatek o lokaciji.

kixs ::

Si kdaj poslal priporoceno in nisi dobil stevilke za sledenje?

darkolord ::

Dobil sem sprejemno številko.

gendale2018 ::

včasih imaš smolo in se kje zadeva zatakne in je treba malo počakat.. ponavadi je po eu 4-7 dni, ampak nekje do 14 je še popolnoma normalno

včasih se tudi zgodi da se tracking ne updata takoj oziroma da kak vmesni korak izgine

kixs je izjavil:

Si kdaj poslal priporoceno in nisi dobil stevilke za sledenje?

ma kar on pravi je, da to sledenje pri priporočenem zgleda nekako tako:
5.11. 2018 - Oddaja pošiljke / prevzem pošiljke ob sprejemu
6.11. 2018 - Odprava iz izvozne izmenjalne pošte
7.11. 2018 - Prispetje na uvozno izmenjalno pošto
8.11. 2018 - Pošiljka vročena
pa še od teh vmesnih korakov kdaj kateri zmanjka, ne vidi se na vseh sledenjih isto (recimo lahko se zgodi da na sledenje.posta.si (oziroma na strani pošte v drugi državi) na vidiš da je nekdo oddal pošiljko ali se pa prikaže šele ko prispe v državo)

recimo če pošlješ z upsom in plačaš za dostavo 50 eur ti bo pa pisalo kdaj je na kamijonu in tako naprej + načeloma ni nekih zaostankov pri updatanju stanja
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

darkolord ::

Pač pri priporočeni pošiljki ti nihče ne garantira, da boš na tem sledenju sploh karkoli videl.

kixs ::

In to si slisal kje?

darkolord ::

Na pošti ti to lepo povedo.

Sicer pa piše v zakonu:

21. "priporočena poštna pošiljka" je poštna storitev, ki v skladu s tem zakonom po enotni tarifi zagotavlja jamstvo za izplačilo odškodnine ob izgubi, kraji ali poškodbi in omogoča, da lahko pošiljatelj na svojo zahtevo pridobi dokaz o dostavi te pošiljke;

Alamar ::

Zagotavljajo ne. V praksi pa lahko za večino razvitih držav slediš pošiljki. Za nekatere celo popolno pot, kot pri dostavnih službah.

kixs ::

darkolord je izjavil:

Na pošti ti to lepo povedo.

Sicer pa piše v zakonu:

21. "priporočena poštna pošiljka" je poštna storitev, ki v skladu s tem zakonom po enotni tarifi zagotavlja jamstvo za izplačilo odškodnine ob izgubi, kraji ali poškodbi in omogoča, da lahko pošiljatelj na svojo zahtevo pridobi dokaz o dostavi te pošiljke;


V praksi pa to pomeni kaj? Sledljivost. Za vsako posiljko, ki sem jo kdajkoli posiljal, sem lahko spremljal pot.

kixs ::

Ne mores primerjati sledljivost DHL/GLS/DPD/USPS/... dostavnih sluzb, ko vse poteka znotraj ene. Posta Slovenije pokriva samo podrocje Slovenije. Kar gre v tujino gre skozi druge Poste in sledljivost imajo one preko. Kako so povezani informacijsko tezko recem. Pomembno je, da ce ves kam gre, bos na Posti v tej drzavi videl podatke. Naceloma vsaj vidis, da je bilo dostavljeno - kar je itak najpomembnejsi podatek - se posebej ko se ti dostavnik sam podpise 8-O

Sicer so tudi izjeme. Navadni DHL ti dostavi Posta Slovenije in je sledljivost enaka tako pri DHL-u kot pri PS-u.

Ce to ni sledljivost, kaj pa je?

Se PS svoji strani pravi:
https://sledenje.posta.si/Default.aspx

darkolord ::

Druge pošte so informacijsko povezane tako, da imajo skupen sistem za sledenje, vendar vanj praviloma ne vnašajo priporočene tranzitne pošte.

Večinoma boš tako ponavadi videl le, da je pošta zapustila izvorno državo in prispela (to ne vedno) in bila dostavljena v naslovni državi. Če transport traja dlje časa, je tako "sledenje" zelo ... kilavo.

Pošte nudijo tudi pravo sledenje preko storitve EMS - hitra pošta, ki gre preko drugih pošt. V tem primeru so zabeleženi tudi vmesni dogodki in to je v bistvu sledenje, kar ti bodo razložili tudi na pošti, če jih vprašaš.

Leprechaun ::

Za Irsko ne vem, ampak s sledenjem v UK, Italiji, Franciji in Nemčiji nikoli nisem imel težav - poslano preko Pošte Slovenije priporočeno.
*************************************************************

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako poslati izdelke z vgrajenimi baterijami po pošti

Oddelek: Loža
324934 (2122) Kuscar
»

Pošta slovenije je "hitra" (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10622550 (12986) kixs
»

Sledenje pošiljki - pošta slovenije (status se ne spremeni)

Oddelek: Loža
3520262 (11783) kloko
»

Pošiljanje vrednih stvari po pošti v tujino

Oddelek: Loža
3610748 (10097) lexios
»

Tracking pošiljke

Oddelek: Loža
205393 (4921) koyotee

Več podobnih tem