» »

Kdo ima prednost v takem križišču

Kdo ima prednost v takem križišču

1 2
3
»

Wazzaa ::

Wazzaa

Da ne odpiram nove tem, bom prašal kar tukaj.

Kdo ima prednost prednost v tem krožišču?

jype ::

Tisti, ki pripelje po krožišču, vedno, kar je razlog, da ima kolesar v krožišču vedno prednost. Razlog, da je nikoli ne more izkoristiti, je pa neolikanost, neizobraženost in nesposobnost voznikov motornih vozil.

Bega me to, da sta v tistem trenutku oba že na krožišču.

Sem že mislil, da si me blokiral, ker nisi odpisal kako naj kolo predelam v specialko z najmanj stroški.

Zgodovina sprememb…

• spremenilo: Wazzaa ()

nsa_ag3nt ::

Wazzaa
Hint; glej prometne znake.
Oni pred krožiščem ima trikotnik (na strani 50 imaš obrazložen pomen http://testicpp.si/zavarovano/eknjiga/c... ).
https://gizmodo.com/c/goodbye-big-five

Vem. Brez znaka bi bilo vse jasno. Ali če vsaj ne bi bila polna črta.

Utk ::

V tem primeru ima rdeči prednost. Oz. niti ne rabi nobene prednosti, ker se samo vozi po svojem pasu.

Zgodovina sprememb…

• spremenil: Utk ()

mat xxl ::

Zavisi na katerem pasu si, če si tam, kjer je nimaš prednosti, pač moraš odstopiti prednost onemu , ki je že v krožnem, če pa greš po desnem pasu rdeča , pa ne rabiš nič gledati, ker greš na nov pas v krožišče zato noter kar zapelješ.

Levi pas ima znak narisan tudi na tleh.

Da bi imel prednost tisti, ki gre dol s krožišča, bi IMO moralo biti označeno drugače.

Prilagam slikarshopano sliko

Zgodovina sprememb…

• spremenilo: Wazzaa ()

scipascapa ::

Se mi je zdelo, da je Bled Lesce, glupo krožišče do amena.

A. Smith ::

Pika na i je izjavil:

V danem primeru voznik modrega vozila, pri zavijanju levo, ni bil z nobeno
signalizacijo (npr. obvezna smer, prepovedano zavijanje levo, enosmerna
cesta...) obveščen, da zavijanje levo ni dovoljeno oz. da je prepovedano.

Prijazno pravi policija.

Tako je. In kar ni prepovedano, je dovoljeno. A si že vrnila izpit?
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

hruske ::

@wazzaa, če se v krožišče vključuješ z levega pasa, ima prednost tisti, ki je že v krožišču.

Če se v krožišče vključuješ z desnega pasa, imaš prednost ti, ker je krožišče izvedeno tako, da se zunanji pas na tem odcepu razklene, torej desni pas postane zunanji pas krožišča.

Ampak, še vedno se pa moraš zavedat, da je to križišče in da se na križišču vedno pogleda če ti kdo ovira pot.

Gre za krožišče pri priključku na AC v Lescah, slika kaže tloris, desno zgoraj je odcep za priključek na AC:

Rad imam tole državico. <3

Zgodovina sprememb…

• zavarovalo slike: hruske ()

hruske je izjavil:

@wazzaa, če se v krožišče vključuješ z levega pasa, ima prednost tisti, ki je že v krožišču.

Če se v krožišče vključuješ z desnega pasa, imaš prednost ti, ker je krožišče izvedeno tako, da se zunanji pas na tem odcepu razklene, torej desni pas postane zunanji pas krožišča.

Ampak, še vedno se pa moraš zavedat, da je to križišče in da se na križišču vedno pogleda če ti kdo ovira pot.

Gre za krožišče pri priključku na AC v Lescah, slika kaže tloris, desno zgoraj je odcep za priključek na AC:

Ni dileme, če se pripeljemo po levem pasu. Dilema je nastala pri rdečem, ker so prijatelji neumorno trdili, da ima prednost črni.

mirator ::

Če je to v Lescah, so izgleda anomalijo popravili, saj je sedaj pri obeh uvozih v krožišče, znak nimaš prednosti, vsaj tako pokaže googel. Se mi pa zdi, da je to nekje drugje in je res butasto narejeno, saj kar kliče po nesreči.

Invictus ::

Niso krožna križišča butasta, ampak so butasti uporabniki.

Dve pravili veljata v krožiščih...

1. Vozilo v krožiščih ima prednost pred tistih, ki se vključuje
2. V krožiščih ni dovoljeno prehitevanje.

Sicer ne vem, če je to zapisano v slovenski zakonodaji (ker se marsikdo spotakne ob njo), ampak ob upoštevanju teh pravil zadeva funkcionira brez problemov. Malo zdrave pameti ne škodi...

BTW. tako so mene izobrazili v UK kakih 20 let nazaj, ko sem to prvič videl...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

predi ::

Tako je. Na križišču (kar je tudi krožišče) velja prepoved prehitevanja po 52. členu ZPrCP-ja. Sicer je par izjem, ki pa na takšnem krožišču, kakor je prikazano zgoraj, nimajo pomena.

Na sliki, kjer sta vrisana črni in rdeči, sta obe vozili že na križišču.

Če bi se nesreča zgodila, ker je vozilo na križišču prevozilo polno črto pred tistim, ki se vključuje z desnega pasu, bi šlo verjetno za deljeno krivdo, ampak samo na mestu kjer je znak za odvzem prednosti.

mirator ::

Invictus je izjavil:

Niso krožna križišča butasta, ampak so butasti uporabniki.

Dve pravili veljata v krožiščih...

1. Vozilo v krožiščih ima prednost pred tistih, ki se vključuje
2. V krožiščih ni dovoljeno prehitevanje.

Sicer ne vem, če je to zapisano v slovenski zakonodaji (ker se marsikdo spotakne ob njo), ampak ob upoštevanju teh pravil zadeva funkcionira brez problemov. Malo zdrave pameti ne škodi...

BTW. tako so mene izobrazili v UK kakih 20 let nazaj, ko sem to prvič videl...

Pravila, ki si jih citiral več ali manj poznamo vsi in se jih tudi večinoma držimo. Se pa res tu in tam najde kakšen objestnež, ki si vse prikroji po svoje.
Amapk toe krožišče je zasnovano narobe in nevarno.
Če zapeljem v krožišče iz desnega uvoznega pasu, potem me pred vozniki v krožišču ščiti polna črta (naj bi me ščitila). Če zapeljem iz levega uvoznega pasu nimam prednosti pred vozilom v krožišču že po de foltu pa še znak imam pod nosom.
Nevarno pa je, da lahko v krožišču nekdo pelje po zunanjem pasu in spregleda polno črto (slaba vidljivost v dežju ali pozimi, ko je zasneženo...). Pa tudi, če bi jo opazil, bi moral sunkovito ustaviti in tako povzročil nevarnost verižnega naleta. Vsi uvozi in izvozi bi morali biti narejeni, kot je izvoz na AC.

Timurlenk ::

Polna črta mi en drek pomaga, če mi nekdo, ko jo ignorira/spregleda, razbije avto. Lahko bo dobil kazen, moj avto pa bo še zmeraj razbit. V MB pri Qulandiji sem se v nekaj letih parkrat za las izognil trčenju, ker ljudje ignorirajo polne črte v rondoju.
Demokracija je zdej v drugem planu, to je vendar jasno.
1 2
3
»

Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Krožišča (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Na cesti
21624117 (18011) GrimReaper
»

Kako zaustaviti vozilo ob policijski kontroli (strani: 1 2 3 )

13515620 (10359) bajsibajsi
»

Vožnja po prednostni in uporaba smernikov (strani: 1 2 3 4 )

15919203 (17013) kiFni
»

Miti, zmote in nepoznavanje predpisov (strani: 1 2 3 )

11726533 (21404) St235
»

Krožno križišče - prednost (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
18330368 (26321) floyd1

Več podobnih tem