» »

Rondo Tomačevo s semaforji?

Rondo Tomačevo s semaforji?

1 2
3
»

Highlag ::

Jaz bom zaenkrat tiho, ker je prometa ene 30%. Počakajmo na začetek septembra. S takšno količino prometa verjetno tudi semaforjev nebi bilo treba.
Never trust a computer you can't throw out a window

Ziga Dolhar ::

kalko je izjavil:

Če ti nekdo reče, da greš na tretji izvoz, se postaviš na tretji pas iz desne :-)


Ne drži, vsaj če prideš iz smeri Zadobrove in hočeš na izvoz Žale (tretji izvoz). V tem primeru se moraš postaviti na skrajno levi pas (torej četrti z desne). Ostalih še nisem preizkusil.


I stand corrected.
https://dolhar.si/

zee ::

Dve napaki:
- črte so narisane nekonsistentno
- še vedno se vidijo stare oznake (črte) - kateri idiot je dovolil odprtje takšnega krožišča? Sploh če se pelješ iz Bežigrada v Trzin, lahko pride do veselja, saj zaradi mešanice oznak (starih in novih) ni mogoče vedeti, katere je potrebno upoštevati

Sicer pa se mi ne staro ne novo Tomačevo ne dopadeta preveč. Pri starem je bila najvčeja napaka, da so avtomobili iz smeri Trzina z veliko hitrostjo prihajali v krožišče, zategadelj je bilo veliko večino voznikov, ki so recimo izstopali na izvozu Bežigrad, upravičeno strah, da bodo dobili kakšnega takšnega cepca v bok.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

krneki0001 ::

Sedaj porabim iz črnuč do btc-ja ob jutranji gužvi (6:45) celih 5 minut. Vsaj še enkrat hitreje kot nekoč.

elmika ::

Ko se boste navadili nanj vam bo bolj vsec,meni se zdi lepo urejen razen tistih starih crt.

ThinkPad ::

Meni pa ni jasno, zakaj je na čisto desnem pasu (smer Trzin in prvi izvoz Bežigrad) semafor...
Ta pas ne pride v krožišče in je ločen z robnikom, zakaj potem ni tu proste vožnje brez semaforja?
V tujini so navadno ti pasovi že par metrov pred samim krožiščem in omogočajo nemoten prehod na prvi naslednji izvoz, ki je seveda potem dvopasoven, da se lepo vključiš. Tu je tudi dvopasoven, le ona ravnica za uvoz na AC oz. ravno za Bežigrad je kratka in bi zanlo tam priti do zmede... Jaz sem vsekakor pričakoval, da bodo vsi desni pasovi za prvi izvoz brez semaforja.

Hitrost pred krožiščem pa v tujini umirjajo s S pred krožiščem in visokimi robniki...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ThinkPad ()
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vožnja v krožišču - razlike (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10210913 (8655) MrStein
»

Krožišče z dvema izhodoma

Oddelek: Na cesti
307231 (5730) bsslo
»

Krožišča (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Na cesti
21643439 (37333) GrimReaper
»

Pravilna vožnja v krožiščih (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5612734 (11528) darkolord

Več podobnih tem