» »

LED DIODE LED žarnice rahlo svetijo ugasnjene POMOČ

LED DIODE LED žarnice rahlo svetijo ugasnjene POMOČ

manja777 ::

Imam fiat stilota 1.9, 2003 zanima me zakaj svetijo led diode ko so ugasnjenje in tudi ko iz avta uzamem ključ ter ga zaklenem še dalje svetijo.... zamenjat sem jih hotel v notranjsti za osvetlitev, ter na tablicah. pomoč prosim kaj narediti da ne bi rahlo svetile! mojim prijateljem se to ne dogaja.

Invictus ::

Dodaj stikalo ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Maxl ::

Kupi takšne, ki imajo dodatne upore (canbus varianta).

manja777 ::

kaj pa je to za problem ? kupil sem točno te za tablico

http://www.superstrela.com/led-zarnica-...

Brias ::

manja777 ::

in 100 % to deluje ? da nebom kupil pol pa bo spet svetilo ....

Klemzz ::

To bo deloval ja.

tonyy ::

Kupi takšne, ki imajo dodatne upore (canbus varianta),100% deluje

Janac ::

Upam, da niso modre.

KTr1sk ::

V notranjosti avtomobila sem zamenjal T10 W5W klasične žarnice z LED iz Aliexrpessa, res lepo belo svetijo in močno, ampak imam enak problem da malo svetijo tudi če je avto ugasnjen, potem sem pa samo eno žarnico zamenjal z klasično, ostale pa sem pustil LED in se lepo ugasnejo, a potem če kupim canbus bo 100% delovalo da se bodo ugasnile? hvala
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

mirator ::

Pa ti to na tehničnem pregledu gre skozi?

KTr1sk ::

mirator je izjavil:

Pa ti to na tehničnem pregledu gre skozi?

Lučke v kabini nimajo pomena na tehničnem, če bi sprednje žarnice menjaval z neoriginalnimi takrat bi pa lahko kaj rekel.
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

mirator ::

Aha, sem res spregledal, da ne gre za žaromete.

matobeli ::

Normalna zadeva pri starejših avtih, ker nimaš dejansko fizičnega stikala ki skrbi za izklop/vklop mora to nardit elektronika, in ta elektronika lahko spušča mejčekno toka, ravno toliko da se ledica začne svetit. Ali je to zaradi staroati komponent ali (slabega) dizajna, kdo ve.

Dodaš upor, ali pa nabaviš, kot že rečeno, "canbus" compatible ledico.

Je pa odvisno od avta do avta, če se ta napaka pojavi ali ne.

Se pa lahko pojavlja na vseh lučkah, tudi pri glavnih žarometih.

Mimogrede, men je isto počelo. Sem pustil tusto v prtljažniku original pa je rešeno. Sam če jo priklopim na "off" pol pa tiste v kabini žarijo.

Pač nekaj pušča.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

KTr1sk ::

In verejtno če Led žarnice rahlo svetijo ob ugasnjenem avtu, potem se verjetno tudi malo akumulator prazni? No jaz sem dal vmes navadno žarnico in se lepo ugasnejo, bom pa naročil "canbus" žarnice v kratkem.
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

matobeli ::

Akumulator se ti stalno malo prazni zaradi različnih porabnikov v standby, ali okvaric skozi leta. Če maš multimeter priklopi vmes pa pomeri. Tisto brlenje ledic ti ga bo spraznilo v letih.

Scorpy84 ::

Da ne boste mislili, da svetijo, ker pobirajo tok iz +. Dejansko tok do ledic prek porabnikov pride cez minus. Kako to vem. Ker sem v kamp prikolici menjal vse z led, pa imas fizicno stikalo, pa so kljub temu ledice gorele. Ce sem druge porabnike odklopil, je bilo ok. Na koncu sem dodal posebej napajalnik samo za led in je zdaj ok.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

LED žarnice, domača uporaba (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Kaj kupiti
27461152 (5394) dela
»

Ali lahko nadomestim glavne prednje žarnice avta z led (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6015975 (3935) simnov
»

Vprašanje glede dnevnih LED luči pri avtu (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
12841729 (8201) rogerg
»

LED namesto H7

Oddelek: Na cesti
62653 (2272) Veron
»

Električno stikalo na dotik

Oddelek: Pomoč in nasveti
123326 (2808) BorutK-73

Več podobnih tem