» »

Kazen za parkiranje Španija

Kazen za parkiranje Španija

CleanPower ::

Pozdravljeni,

letos smo bili na dopustu v Španiji, kjer smo imeli najeto vozilo, in ker smo parkirali 10cm izven črt za 10 minut, nam je policaj ob povratku že pisal kazen v višini 200eur. Kazni nato nismo plačali. Sedaj sem videl, da mi je podjetje za najem avtomobilov iz kartice pobralo 40eur, kar vem da je za to, da so moje podatke poslali oblastem.

Zanima me kakšen je sedaj nadaljnji postopek? Kazen bo verjetno prišla po pošti, ali bo prišla z osebno vročitvijo? Na stalnem naslovu me namreč ni veliko, pa me skrbi da pošte nebi dobil. Rad bi kazen čimprej plačal, da se tega znebim.

Sicer vso pošto dobivam na začasni naslov, tu pa ne vem kako bo, ker bodo morda španci pošiljali diretno na stalnega.

FTad ::

Predlagam na klic na slov. veleposlanistvo v Španiji. Verjetno bi ti oni znali pomagati.

starfotr ::

Naši se ne vtikajo v notranjo politiko držav.

Sem klical na našo ambasado, ker je brat imel težave, ker so jih oropali. Lopove so nato ulovili in jih odvlekli na policijo, policaji so pa nato spustili maročane na prostost, pa so naši na ambasadi rekli, da se se s temi zadevami ne ukvarjajo, ne posegajo v te zadeve. Tako, da dvomim, da boš kaj dosegel.

Mogoče lahko probaš vprašat špance pri nas ...

http://www.exteriores.gob.es/Embajadas/...
http://www.exteriores.gob.es/Embajadas/...

Invictus ::

Kazen bo prišla na rent-a-car hišo, kjer jo bodo zaračunali tebi.

Oz. so ti jo že. Pokliči tja, kjer si najel avto.

Sigurno je nekje člen v najemni pogodbi, da kriješ kazni za prekrške.

Kaj bi tukaj ambasada počela, nimam pojma...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

starfotr ::

Rent a car ti za posredovanje kazni zaračuna.

CleanPower ::

Ja, ampak kolikor vem kazen pride direktno na mene, ne na rent-a car hišo. Rent-a car hiša mi je, kot sem napisal, zaračunala le znesek 40eur, ne pa 200eur(kolikor je kazen).

Mislim da se zaračuna posredovanje mojih podatkov(torej podatke o vozniku), ne pa posredovanje kazni. Od kje vam te informacije?

c3p0 ::

Meni je enkrat rentacar že naslednji dan trgal kazen za parkiranje, je pa bila bolj življenjska, le 20 EUR.

CleanPower ::

Ja, ta policaj je bil tak idiot, magari če bi ga tam na mestu plesknil. Cigan španski.

Me zanima kaj bi se zdaj zgodilo, če bi rekel, da je bil avto pravilno parkiran, ker itak nimajo nobenih dokazov, da je bil čez črto.

Zgodovina sprememb…

joze67 ::

CleanPower je izjavil:

Ja, ta policaj je bil tak idiot, magari če bi ga tam na mestu plesknil. Cigan španski.

Me zanima kaj bi se zdaj zgodilo, če bi rekel, da je bil avto pravilno parkiran, ker itak nimajo nobenih dokazov, da je bil čez črto.

Hitro bi spoznal, da ima beseda uradne osebe večjo težo, kot tvoja.

feryz ::

Reklamiraj znesek na banki. Ne more kdorkoli kar pobirati denarja s tvoje kartice brez razloga. Sploh pa ne v tujini.
Ker razloga nimaš. Zgolj nekaj ugibaš.

In še kartico blokiraj, takoj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: feryz ()

St235 ::

CleanPower je izjavil:

Ja, ampak kolikor vem kazen pride direktno na mene, ne na rent-a car hišo. Rent-a car hiša mi je, kot sem napisal, zaračunala le znesek 40eur, ne pa 200eur(kolikor je kazen).

Mislim da se zaračuna posredovanje mojih podatkov(torej podatke o vozniku), ne pa posredovanje kazni. Od kje vam te informacije?


Iz riti si jih je potegnil, kot je za njega značilno.

Kako točno se zaračuna kazen je odvisno od države do države. V EU, vključno s Španijo je praviloma tako, kot ti opisuješ. torej policija o prekršku obvesti Rent-a-car, rent a car jim posreduje tvoje podatke (kar zaračunajo skladno s pogodbo), policija pa potem lahko vodi postopek naprej. Zdaj ali ga bodo ali ne, je odvisno od tega koliko se jim bo dalo zajebavat, ker čezmejna izterjava kazni tudi v EU ni enostavno.

Dejansko edini pravlini postopek je, da bi oni vso dokumentacijo prevedli v Slovenščino, jo posredovali naši policiji,m ki bi potem speljala postopek do konca, tudi preko davčne izvršbe, če ne plačaš. AMAPAK, to za njih špance pomeni dodatne stroške, dejansko pa denar za prekršek ostane v Sloveniji, tako da se to bolj poredko grejo.

Bolj verjeten scenarij je, da boš direktno na svoj naslov dobil tak ali drugačen poziv, da kazen plačaš. Potem pa je na tebi ali to upoštevaš ali ne, ker pravno formalno ima tak poziv bistveno manjšo težo in ga je težko izterjat.

Reklamiraj znesek na banki.

Na podlagi česa?

Ne more kdorkoli kar pobirati denarja s tvoje kartice brez razloga

Od kje ti ideja, da je brez razloga? Več kot jasno je, da je imel rent a car tako razlog kot pravno podlago - pogodbo.

CleanPower ::

Hvala St235 za informacije! Torej, če prav razumem, bo pošta v vsakem primeru prišla od slovenskih inštitucij, ne od španskih?

BlonG ::

Ni nujno. Jaz sem prejel dopis v španskem jeziku in fotografijo neposredno od španske policije (prekoračena hitrost na AC). Ura in datum sta se ujemala z mojo vožnjo na tisti relaciji - sem plačal preko spleta.

V drugem primeru pa sem prejel kazen za vožnjo po AC brez plačila cestnine na Portugalskem. Dopis je bil v angleškem jeziku in navodila za plačilo kazni. Zadevo sem zavrnil ter priložil kopiji računa in pogodbe Rent-A-Car, kjer je lepo pisalo, da imam v najem vozila vključeno vožnjo po AC in da sem cestnino poravnal ob vrnitvi vozila. Zadeva je bila zame zaključena.

Še tretja izkušnja, ki pa je iz Kanade, kjer sem dobil kazen za napačno parkiranje - moja napaka, ker sem si narobe razlagal dovolilnico za parkiranje. (Neumnost in neznanje se pač plača.) Kazen sem plačal s takojšnjim nakazilom, ker sem prepričan, da bi sicer prišlo to za mano (kot bremenitev kreditne kartice).

Glede veleposlaništva pa le toliko: meni so pomagali pri tolmačenju dopisa - za kazen, ki sem jo omenil zgoraj v prvem primeru. Druge pomoči takrat nisem niti pričakoval. V eni drugi situaciji pa so se izjemno izkazali (jih lahko pohvalim za trud!), ko sem bil žrtev tatvine. Z njihovo pomočjo sem dobil ukradeno nazaj.

feryz ::

St235 je izjavil:

Na podlagi česa
Ne more kdorkoli kar pobirati denarja s tvoje kartice brez razloga

Od kje ti ideja, da je brez razloga? Več kot jasno je, da je imel rent a car tako razlog kot pravno podlago - pogodbo.
Najbrž se šališ!?
Niti država ne more pobirati denarja s tvojega računa brez sodne odločbe. Ti bi pa kar privat podjetje določil za policaja in sodišče? Najbolje da mu še par let pošiljajo maile s kvazi kaznimi in pobirajo dol denar. Ker imajo verjetno tako pogodbo.
Nisi še nikoli prevozil radarja z rentanim avtom? Ne gre tako, kot si ti predstavljaš. Da kar denar pobirajo. Malo zelo daljši postopek je. Če se strinjaš. Če pa se pritožuješ, je lahko neskončno dolg.

St235 ::

feryz je izjavil:

St235 je izjavil:

Na podlagi česa
Ne more kdorkoli kar pobirati denarja s tvoje kartice brez razloga

Od kje ti ideja, da je brez razloga? Več kot jasno je, da je imel rent a car tako razlog kot pravno podlago - pogodbo.
Najbrž se šališ!?
Niti država ne more pobirati denarja s tvojega računa brez sodne odločbe. Ti bi pa kar privat podjetje določil za policaja in sodišče? Najbolje da mu še par let pošiljajo maile s kvazi kaznimi in pobirajo dol denar. Ker imajo verjetno tako pogodbo.
Nisi še nikoli prevozil radarja z rentanim avtom? Ne gre tako, kot si ti predstavljaš. Da kar denar pobirajo. Malo zelo daljši postopek je. Če se strinjaš. Če pa se pritožuješ, je lahko neskončno dolg.

Si nepismen al samo zabit? Kake sodne odlocbe in kake kazni vidis????
Clovek je v pogodbi z rent a carjem podpisal, da se strinja s tem , da v primeru obvestila policije posreduje njegove podatke in se mu to zaracunajo. As simple as that.
Podjetje seveda lahko bremeni tvojo kartico na podlagi pogodbe. Kaj mislis, da bi se zgodilo, ce bi avto razbil ali ga ne bi vrnil?
Daj se raje sanka drzi, preden delas idiota iz sebe.

CleanPower je izjavil:

Hvala St235 za informacije! Torej, če prav razumem, bo pošta v vsakem primeru prišla od slovenskih inštitucij, ne od španskih?

Ne, mozno je da ti bodo poslali direktno v anglescini/spanscini. Razlika je predvsem v tem, da ce bos ignoriral poziv slo policije bos po hitrem postopku fasal davcno izvrsbo. Ce ignoriras pozive raznih odvetnikov in firm v tujem jeziku pa tega strahu ni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

CleanPower ::

Ja, ker problem je samo v temu, da če bodo pošiljale tuje inštitucije, bodo verjetno poslale na moj stalen naslov(tam me ni), če bodo pa slovenske pa tega problema ni, ker mi pošiljajo na začasnega. In če bodo poslali na stalnega te pošte skoraj sigurno ne bom dobil.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Najem avtomobila v tujini in kreditna kartica

Oddelek: Na cesti
4110342 (1168) Tidule
»

Sicilija - najem avta

Oddelek: Na cesti
93494 (3186) Steinkauz
»

Najem avta ZDA

Oddelek: Na cesti
283956 (3292) St235
»

Mednarodno vozniško dovoljenje - USA

Oddelek: Na cesti
347790 (3521) MisterM
»

PosodiAvto.si - Carsharing v Sloveniji

Oddelek: Problemi človeštva
477684 (6220) borutz

Več podobnih tem