» »

24ur: 'Prepričan sem, da bomo našli življenje zunaj našega Osončja'

24ur: 'Prepričan sem, da bomo našli življenje zunaj našega Osončja'

«
1
2

jb_j ::

https://www.24ur.com/novice/znanost-in-...
Če ga bomo.
Potem se postavlja glavno vprašanje: Kakšni primitivci smo za ostale civilizacije, da niti javno ne rečejo: "Dober dan."
Če je samo eno življenje zunaj zemlje.

Če bi jih bilo več, bi bilo celo sranje, da niti eden ne bi rekel:
"Dober dan." To bi bil šele hevi šit.
  • predlagal izbris: connel ()

kuall ::

Če ga bomo mi našli prej kot bodo oni nas to pomeni, da bodo bolj neumni kot mi.

jb_j ::

kuall je izjavil:

Če ga bomo mi našli prej kot bodo oni nas to pomeni, da bodo bolj neumni kot mi.


Točno tako, logičen sklep. (sicer ne bi rekel neumni, ampak le ne dovolj razviti)

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: avani ()

kuall ::

Če pa bodo oni nas našli prej bodo oni bolj pametni.
Torej če bodo prišli na obisk vesoljci smo lahko sigurni, da so bolj pametni kot mi in da smo odvisni od njihove volje, ali nas bodo pobili ali nam pomagali. Boriti se z njimi bi bilo pa najbolj neumno, ker bi izgubili.

jb_j ::

kuall je izjavil:

Če pa bodo oni nas našli prej bodo oni bolj pametni.
Torej če bodo prišli na obisk vesoljci smo lahko sigurni, da so bolj pametni kot mi in da smo odvisni od njihove volje, ali nas bodo pobili ali nam pomagali. Boriti se z njimi bi bilo pa najbolj neumno, ker bi izgubili.


Ja to pa če bi razmišljal v človeški naravi,
ker so s kolonizacijo amerike točno to delali.

A mislš da bi vesoljci prišli iztrebljat?
To je človeška mentaliteta.

Najbrž bi zavil le v drugo stran.
Oz. nas zaobšli.

In bo moralo človeštvo iskat druge civilizacije, če sploh obstajajo.
Ker drugih ne zanima neko sranje, če bi obstajala samo več kot ena druga civilizacija.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jb_j ()

kuall ::

Ni tako malo verjetno, da bi nas pobili oziroma vzeli planet zase. Ker planetov primernih za življenje tudi ni tako veliko v vesolju. Vsako življneje pa teži k temu, da najprej poskrbi zase. Sebični bodo, o tem smo lahko sigurni, tako kot je sebično vse življenje.

Če bi mi npr našli planet poseljen z opicami bi tiste opice pobili (posebej če bi se branile), da bi se mi naselil na njihov prostor.

jb_j ::

kuall je izjavil:

Ni tako malo verjetno, da bi nas pobili oziroma vzeli planet zase. Ker planetov primernih za življenje tudi ni tako veliko v vesolju. Vsako življneje pa teži k temu, da najprej poskrbi zase. Sebični bodo, o tem smo lahko sigurni, tako kot je sebično vse življenje.

Če bi mi npr našli planet poseljen z opicami bi tiste opice pobili (posebej če bi se branile), da bi se mi naselil na njihov prostor.


Meh planetov je preveč,
kaj mislš da je zemlja iz zlata za druge civilizacije (če sploh obstajajo).

Če bi bila, najbrž sploh ne bi noben vedu kaj je vsekal.
In bi pobral tist kar rabjo.
Brez vedenja vseh, kaj se je zgodil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jb_j ()

Markus386 ::

Pod predpostavko, da je svetlobna hitrost res maksimalna hitrost premikanja (torej če potovanje čez razne črvine ipd ni možno), je verjetnost, da se s kom srečamo praktično enaka nič.

Glede na to, da je zemlja tukaj že nekaj milijard let, in da oddajamo močne elektromagnetne signale šele cca 100. let, pa da nas čez verjetno čez nekaj tisoč let ne bo več, se bo nekoč od takratnje lokacije zemlje širila "jajčna lupina" vseh naših EM signalov, debela kakih 1000 (ali pa 2000) svetlobnih let, in jakost bo padala z kvadratom razdalje.

Kolikšna je verjetnost, da je nekje drugje še ena civilizacija, ki jo naša "lupina signalov" ravno doseže takrat, ko so v primerni fazi razvoja, da ta signal dejansko detektirajo, in da so zmožni priti do nas? In tudi če pridejo, nas verjetno ni/ne bo več.

jb_j ::

Markus386 je izjavil:

Pod predpostavko, da je svetlobna hitrost res maksimalna hitrost premikanja (torej če potovanje čez razne črvine ipd ni možno), je verjetnost, da se s kom srečamo praktično enaka nič.

Glede na to, da je zemlja tukaj že nekaj milijard let, in da oddajamo močne elektromagnetne signale šele cca 100. let, pa da nas čez verjetno čez nekaj tisoč let ne bo več, se bo nekoč od takratnje lokacije zemlje širila "jajčna lupina" vseh naših EM signalov, debela kakih 1000 (ali pa 2000) svetlobnih let, in jakost bo padala z kvadratom razdalje.

Kolikšna je verjetnost, da je nekje drugje še ena civilizacija, ki jo naša "lupina signalov" ravno doseže takrat, ko so v primerni fazi razvoja, da ta signal dejansko detektirajo, in da so zmožni priti do nas? In tudi če pridejo, nas verjetno ni/ne bo več.


Tako je določeno z današnjimi pravili, da je svetlobna hitrost najhitrejša.

par sto let nazaj so rekl, da je zemlja ravna.

Markus386 ::

Če je ravna, ali pa če ni (pa čeprav so že stari grki vedeli, da ni), se naši EM signali širijo z to hitrostjo.

jb_j ::

trenutno mamo svetlobno hitrost za nek maksimum.

kaj pa če obstaja neka veliko hitrejša možnost pošiljanja podatkov ali potovanja?
in je svetlobna hitrost le: inside the box, razmišljanje?

-----------------------------------------------------------------------
200let nazaj je bila svetlobna hitrost:

hitrost neke kočije, danes so to rakete, ki močno presegajo to hitrost (v prispodobi)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jb_j ()

kuall ::

Veliko stvari je v naravi, ki niso možne, ampak se jih ne zavedamo, ker so naši možgani tako narejeni, da sploh ne razmišljamo o tistem, kar ni možno, da ne zgubljamo energije. Zakoni narave nas omejujejo in tale omejitev hitrosti potovanja je iz tega vidika čisto smiselna.

pravijo, da je milijarde planetov kot je zemlja. moje vprašanje je, zakaj ni na vseh teh življenje?

google: "what is so special about earth that life evolved"

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kuall ()

jb_j ::

kuall je izjavil:

Veliko stvari je v naravi, ki niso možne, ampak se jih ne zavedamo, ker so naši možgani tako narejeni, da sploh ne razmišljamo o tistem, kar ni možno, da ne zgubljamo energije. Zakoni narave nas omejujejo in tale omejitev hitrosti potovanja je iz tega vidika čisto smiselna.


potem si kupi nove možgane, (mogoče je pa nekaj več kot le možgani v lajfu)
in začni razmišljat drugače.

nism hotu tko napast (ker mi daješ dobre kontre) za razmišlat še malo bolj.



Pa zakoni narave so nas omejeval par sto let nazaj, do te mere,
da nismo mogl bit v zraku, oz. tam potovat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jb_j ()

branimirII ::

Nase vesolje je kot bakterija v telesu visje razvitega bitja. Bi se vi pogovarjali z bakterijo ali celo huje, z atomom ali kvarkom bakterije?

Zgodovina sprememb…

jb_j ::

branimirII je izjavil:

Nase vesolje je kot bakterija v telesu visje razvitega bitja.


v kakšnem smislu?
al hočš rečt le, da je okolje/vesolje škodljivo, da se razvijajo v njem višje razvita bitja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jb_j ()

D3m ::

Si že kar predstavljam bližnje srečanje.

|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

branimirII ::

V smislu, da smo zanemarljivo majhni. Nima smisla, da bi nam rekli hello. Tudi jaz nikoli ne recem hello bakterijam.

jb_j ::

D3m je izjavil:

Si že kar predstavljam bližnje srečanje.



Meh v črnem scenariju, sploh ne bi bilo bližnjega srečanja. Enostavno nas ne bi več bilo, in nam ne bi bilo sploh jasn kaj se je zgodil. To so človeške fore.
(po neki splošni logiki, mi ne pridemo izven svojega osončja, če bi civilizacija prepotovala 2 osončji (auf, da bi jih v nekih realnih merah vesolja prepotovala 200 osončij), bi najbrž imela tehnologijo,
da bi rekla; enostavno: BUM, pa ne bi noben niti vedu kaj se je zgodil)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jb_j ()

jb_j ::

Največji hevi šit bi pa bil:

Da obstajata še 2 naprednejši civilizaciji:
In niti ena ne bi rekla javno: Živjo.
Še jst mam mačke doma in jim rečem živjo in podobn.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jb_j ()

kuall ::

jb_j je izjavil:


Pa zakoni narave so nas omejeval par sto let nazaj, do te mere,
da nismo mogl bit v zraku, oz. tam potovat.


Govorim o stvareh, ki nikoli ne bodo možne ampak se jih ne zavedaš, ker tako delujejo človeški možgani.
Ni samo ta omejitev hitrost potovanja ampak je omejitev v vesolju polno. Tako da ni to nič čudnega, če se ne da potovoati hitreje kot s svetlobno hitrostjo. Omejitev je veliko več kot je tega, kar je možno.

Moram pa priznati, da se težko spomnim dobrih primerov, kaj vse ni možno. Vem pa da tole zgoraj drži.
Če bi moral napisati npr, kaj vse je možno narediti z nožem in česa ne, bi bil seznam, česa z njim ni mogoče narediti veliko daljši kot kaj je možno. To, kar ni možno narediti spada pod omejitve. Ampak ker človeški možgani delujejo tako, da ko vidimo nek predmet pomislimo na stvari, ki se da z njim delati, ne pa stvari katere se ne da delati z njim se še zavedamo ne omejitev ampak vidimo samo možnosti. To pa ne pomeni, da omejitve ne obstajajo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kuall ()

jb_j ::

kuall je izjavil:

jb_j je izjavil:


Pa zakoni narave so nas omejeval par sto let nazaj, do te mere,
da nismo mogl bit v zraku, oz. tam potovat.


Govorim o stvareh, ki nikoli ne bodo možne ampak se jih ne zavedaš, ker tako delujejo človeški možgani.
Ni samo ta omejitev hitrost potovanja ampak je omejitev v vesolju polno. Tako da ni to nič čudnega, če se ne da potovoati hitreje kot s svetlobno hitrostjo. Omejitev je veliko več kot je tega, kar je možno.

Moram pa priznati, da se težko spomnim dobrih primerov, kaj vse ni možno. Vem pa da tole zgoraj drži.
Če bi moral napisati npr, kaj vse je možno narediti z nožem in česa ne, bi bil seznam, česa z njim ni mogoče narediti veliko daljši kot kaj je možno. To, kar ni možno narediti spada pod omejitve. Ampak ker človeški možgani delujejo tako, da ko vidimo nek predmet pomislimo na stvari, ki se da z njim delati, ne pa stvari katere se ne da delati z njim se še zavedamo ne omejitev ampak vidimo samo možnosti. To pa ne pomeni, da omejitve ne obstajajo.


Omejitve so le v razumevanju, oz. znanju.
Opice npr. tudi vejo, da hitreje od hitrosti živali okoli ni možno potovati (ali mogoče celo prevoza ljudi, samo tega ne dojamejo, pač tako dojemajo svet okoli sebe)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jb_j ()

kuall ::

Motiš se na isti način kot se motijo tisti, ki rečejo "vse je možno". Ni vse možno, možno je omejeno število stvari. Mi pa živimo v okviru tega, kar je možno, se prilagajamo temu. Verjeti v to, da je vse možno je pač samo ena vrsta neumnega vraževerja.

vostok_1 ::

Na srečo naš transmitting power civilizacije, še ni dovolj močen, da bi že najbližjega soseda poklicali.
And it must remain so, dokler ne bomo samostojni.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

kunigunda ::

Kaj pa ce vejo za nas, pa se sedaj govori po galaksiji kao "Tja se ne splaca hodt, so sam neki nerazviti organizmi" :)

vostok_1 ::

Ne vem če vedo. Definitivno so mapirali okolico, še mi jo bomo kmalu.
Lahko, da nas atmosfera izdaja.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Smrekar1 ::

jb_j je izjavil:


Potem se postavlja glavno vprašanje: Kakšni primitivci smo za ostale civilizacije, da niti javno ne rečejo: "Dober dan."


Težava je v tem, da nimaš domišljije.

Kako veš, da alieni sploh hočejo pozdravljati druge rase? Morda so zaverovani sami vase in jih ne zanima kaj je drugje.
Kako veš, da sploh vedo za nas? Našo tehnološko civilizacijo se da zaznati na razdalji ~140 svetlobnih let, dlje radijski valovi še niso prišli. Zajemati šibke radijske signale na take razdalje je vse prej kot enostavno, kmalu rabiš radioteleskope velikosti Osončja.
Kako veš, da nas ne pozdravljajo, samo signala bodisi nismo zaznali, bodisi ga ne znamo pravilno interpretirati?

Vse to "morali bi jih že videti!!1" je brez neke pametne osnove.

jonzie777 ::

Preberite si malo o "konstanti" (ki menda ni konstantna) alfa in vam bo jasno zakaj verjetno potovanje po vesolju niti ni mogoče na daljše razdalje.
Če konstanta alfa ni konstantna, potem rezni periodični elementi sploh ne morejo obstajati v različnih delih vesolja.

Smrekar1 ::

jonzie777 je izjavil:

Preberite si malo o "konstanti" (ki menda ni konstantna) alfa in vam bo jasno zakaj verjetno potovanje po vesolju niti ni mogoče na daljše razdalje.
Če konstanta alfa ni konstantna, potem rezni periodični elementi sploh ne morejo obstajati v različnih delih vesolja.


Konstanta alfa se ukvarja z elektromagnetim poljem, elementi periodnega sistema (in ne periodični elementi) obstajajo zaradi interakcije z šibko jedersko silo - ta drži protone in nevtrone skupaj. Močna jedrska sila drži skupaj kvarke, da tvorijo protone, nevtrone in še kaj.

Kakšna povezava je med tem in možnostjo potovanja po vesolje na daljše razdalje? Nobene kajne, samo pameten si hotel izpasti.

jonzie777 ::

Smrekar1 je izjavil:


Kakšna povezava je med tem in možnostjo potovanja po vesolje na daljše razdalje? Nobene kajne, samo pameten si hotel izpasti.


LOL. Če alfa ni konstantna, kako potem sploh lahko obstaja silikon v nekem področju, kjer zaradi drugačne alfe to ni mogoče?

Eh, še en internetni intelektualec ki je po 15s wikipedije mislil da bo izpadel kot petelin na kupu gnoja pred ostalo perjad :))

Vesoljci so sem že prišli, samo so se odločili da ne bojo naredili kontakta z nami, ker smo seksisti, rasisti in homofobi.

Dr. Smrekar.

Smrekar1 ::

jonzie777 je izjavil:


LOL. Če alfa ni konstantna, kako potem sploh lahko obstaja silikon v nekem področju, kjer zaradi drugačne alfe to ni mogoče?


Silikon je družina polimerov, ne kemijski element. Saj se mi je zdelo, da ne ločiš med elementom in spojino.

Eh, še en internetni intelektualec ki je po 15s wikipedije mislil da bo izpadel kot petelin na kupu gnoja pred ostalo perjad :))


Ne sodi drugih po sebi.

Dr. Smrekar.


Zaenkrat še ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

Machete ::

Nikoli se ne bomo našli. Razdalje in čas formiranja raznih sistemov in civilizacij so preprsto preveliki, da se bomo srečali v neki mikroskopski raketici. Kje so šele druge dimenzije, ki jih niti ne dojamemo. Že znotraj galaksije. Medgalaktično potovanje pa pomoje ne bo možno niti čez nekaj tisoč let.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Magic1 ::

Še po osončju se komaj z nekimi sondami furamo, nekdo je pa že prepričan, da bomo najdli življenje izven osončja:|
Seveda življenje izven našega osončja ziher obstaja, samo nekdo je prešrical fiziko in nima pojma kakšne razdalje so v igri.
Imaš dve opciji kako pridet v drugo osončje. Ali vzameš realne pogone in potrebuješ neverjetno veliko časa (okoli 100000 let), ali upaš da imaš pogon, ki mnogo hitreje konstantno pospešuje. Vendar v drugem primeru še vedno potrebuješ energijo za konstantno pospeševanje in ta cifra je tudi neverjetna. Na celi zemlji ne pridelamo zadosti energije v enem letu za tako pospeševat 1gram materijala(13 tednov pospeševanja). Da ne govorimo o tem, da se je potem potrebno še ustavit.
Magic

Smrekar1 ::

Magic1 je izjavil:


Imaš dve opciji kako pridet v drugo osončje. Ali vzameš realne pogone in potrebuješ neverjetno veliko časa (okoli 100000 let), ali upaš da imaš pogon, ki mnogo hitreje konstantno pospešuje. Vendar v drugem primeru še vedno potrebuješ energijo za konstantno pospeševanje in ta cifra je tudi neverjetna. Na celi zemlji ne pridelamo zadosti energije v enem letu za tako pospeševat 1gram materijala(13 tednov pospeševanja). Da ne govorimo o tem, da se je potem potrebno še ustavit.


Problem je manjši kot misliš. Potrebuješ pospešek 1g za 2 leti, eno leto za pospeševanje, drugo leto za zaviranje. Dobil boš ~99% svetlobne hitrosti, kjer je redčenje časa že tako opazno, da je 100 000 let za nekoga na ladji nekaj drugega kot 100 000 let za tistega, ki je ostal doma. Če uporabljaš jedrsko fuzijo potrebuješ ~2/3 mase ladje v obliki goriva. To je precej boljše kot potrebuješ za izstrelitev iz Zemlje.

Druga zadeva, pri teh hitrostih zaradi redčenja časa pride do krčenja razdalj. Z 99,99999% svetlobne hitrosti prideš od enega roba Mlečne ceste do drugega v 80 letih, kot jih šteješ na ladji. Opazovalec na Zemlji bo v tem času naštel ~100 000 let.

Fizika je zabavna stvar, samo eni je ne razumejo in potem blefirajo z alfa konstantami in improvizirajo z žaljenjem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

Magic1 ::

Kako ni problem? Energije za pospeševati 1gram se gibljejo v količinah, ki jih na celi zemlji ne pridelamo. Seveda teoretično fizikalno se ne zdi tako grozno, če uporabimo E=mc^2, samo bodimo realni, nismo blizu izkoriščanja tega.
Magic

Tr0n ::

> Prepričan sem, da bomo našli življenje zunaj našega Osončja

To smo ga ze na Marsu. Bolj je vprasanje, ali bomo nasli inteligentno zivljenje. :)

c3p0 ::

Na Marsu še nismo našli življenja.

Pospeševanje je tako old skool, brez črvin bomo žal ostali precej blizu tega, kjer smo zdaj.

Smrekar1 ::

Magic1 je izjavil:

Kako ni problem? Energije za pospeševati 1gram se gibljejo v količinah, ki jih na celi zemlji ne pridelamo.


Za pospeševanje 1 grama z 1 g za 1 leto potrebuješ približno 4,5x1016 J energije. To je približno 8 ur proizvodnje energije v ZDA.

https://www.eia.gov/energyexplained/?pa...
https://www.calculatorsoup.com/calculat...

Kalkulator izvzame relativistične učinke, dejansko boš šel počasneje kot 3x108 m/s in boš imel maso več kot 1 gram, ampak dosežena hitrost vseeno zadošča za potovanje med zvezdami.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

ADIJOOO1 ::

Vesolje je preveliko, da bi bili samo mi v njem.

m0LN4r ::

kuall je izjavil:

Če pa bodo oni nas našli prej bodo oni bolj pametni.
Torej če bodo prišli na obisk vesoljci smo lahko sigurni, da so bolj pametni kot mi in da smo odvisni od njihove volje, ali nas bodo pobili ali nam pomagali. Boriti se z njimi bi bilo pa najbolj neumno, ker bi izgubili.

Ni vse to tako samoumevno.
Mogoce so samo izumili boljso sondo "napravo" oz. teleskop, ki je hitreje prisel do nas, kot mi do njih. Lahko, da so med tem casom ze izumrli in ali vesoljske ladje za transport orozja in zivih bitij sploh nimajo.

Da karikiram, indijanci bi lahko komot pobili Kolumbusa, ko bi jim zmanjkalo streliva in se vec nikoli nebi vrnili, tako bi zamudili nekaj desetletij z poseljevanjem amerike.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

cleanac ::

Če nas druga civilizacija najde preden mi njih, lahko samo upamo, da so pametnejši, kajti iz naše družbe je razvidno, da so nižje inteligentni bolj nagnjeni k uporabi sile in iztrebljanju.
Ne razumem zakaj bi se bali višje inteligence.

m0LN4r ::

cleanac je izjavil:

Če nas druga civilizacija najde preden mi njih, lahko samo upamo, da so pametnejši, kajti iz naše družbe je razvidno, da so nižje inteligentni bolj nagnjeni k uporabi sile in iztrebljanju.
Ne razumem zakaj bi se bali višje inteligence.

En primer je nas planet, npr. Conquistadorji so pobijali domacine zakaj ze?

In to ni edini primer v zgodovini, ko so "bolj" razviti odkrili manj razvito obmocje in si ga na silo prilastili, ker so zacutili nadmoc nad primitivnimi domacini. Zakaj bi bilo medplanetarno odkrivanje civilizacij drugace? Nenazadnje smo si "konkurenca" za surovine.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

ADIJOOO1 ::

Mogoče so nas že našli in nismo zanimivi za njih in na nas gledajo kot na nekakšne bacile s katerimi je škoda časa, da bi se ubadali :P

s1m0n ::

Prej so nas spregledali :)
Pač naše osončje in planet nista ustrezala njihovim pogojem za življenje in smo bili izvzeti iz možnih planetov za življenje :)

Magic1 ::

Smrekar1 je izjavil:

Magic1 je izjavil:

Kako ni problem? Energije za pospeševati 1gram se gibljejo v količinah, ki jih na celi zemlji ne pridelamo.


Za pospeševanje 1 grama z 1 g za 1 leto potrebuješ približno 4,5x1016 J energije. To je približno 8 ur proizvodnje energije v ZDA.

https://www.eia.gov/energyexplained/?pa...
https://www.calculatorsoup.com/calculat...

Kalkulator izvzame relativistične učinke, dejansko boš šel počasneje kot 3x108 m/s in boš imel maso več kot 1 gram, ampak dosežena hitrost vseeno zadošča za potovanje med zvezdami.

Tudi če bi tvoji podatki držali, kar verjetno ne glede na ostale izračune naokoli, ne vem od kje tebi podatek o 2/3 razmerju "goriva"/ladja. Ti govoriš o teoretični fiziki. Jaz ne vidim, da je kje na obzorju način, da iz neke snovi iztisnemo 100% energije (torej spravimo maso na 0).
Magic

m0LN4r ::

Ali pa nas niso locili od ostalih zivali, ker smo po njihovi skali inteligence (karikiram) od 0-10 padli vsi pod 1.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

ADIJOOO1 ::

Ali pa smo kakšen eksperiment in živimo v kakšnem agarju. Tako kot je za muho enodnevnico cel življenje 1 dan ali nekaj ur je za nas leta za tiste, ki nas imajo v agarju pa na tisoče let :D

m0LN4r ::

ADIJOOO1 je izjavil:

Ali pa smo kakšen eksperiment in živimo v kakšnem agarju. Tako kot je za muho enodnevnico cel življenje 1 dan ali nekaj ur je za nas leta za tiste, ki nas imajo v agarju pa na tisoče let :D

Nase zivljenje je prekratko, da bi to ugotovili.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

ADIJOOO1 ::

m0LN4r je izjavil:

ADIJOOO1 je izjavil:

Ali pa smo kakšen eksperiment in živimo v kakšnem agarju. Tako kot je za muho enodnevnico cel življenje 1 dan ali nekaj ur je za nas leta za tiste, ki nas imajo v agarju pa na tisoče let :D

Nase zivljenje je prekratko, da bi to ugotovili.


Saj to pravim. Tako kot je življenje muhe enodnevnice prekratko je naše tudi.

ADIJOOO1 ::

Recimo nekaj takega



Nismo drugega kot mikrobi, ki živimo v vesolju, ki je lahko tudi to majhno glede na nekaj drugega.
Po moje se tudi tole naše vesolje nekje konča in je še nekaj okoli vesolja in potem še nekaj okoli tistega... :D

Smrekar1 ::

Magic1 je izjavil:


Tudi če bi tvoji podatki držali, kar verjetno ne glede na ostale izračune naokoli, ne vem od kje tebi podatek o 2/3 razmerju "goriva"/ladja.


Če izračunaš koliko energije dobiš ven pri fuziji vodika dobiš ven približno take številke. Pri 100% izkoristku je dovolj 50% mase, zato ocenjujem na 2/3. Morda je boljša številka 3/4, kaj vem.

Za primerjavo, Saturn V je imel ~90% goriva in ~10% vsega ostalega (raketa, modul, astronavti, ...).

Ti govoriš o teoretični fiziki. Jaz ne vidim, da je kje na obzorju način, da iz neke snovi iztisnemo 100% energije (torej spravimo maso na 0).


Poznamo dva načina, eden je materija-antimaterija, kjer iz skupne mase obeh dobiš ven čisto energijo, drugi je črna luknja in zajem Hawkingovega sevanja. Oboje ima izkoristek pretvorbe natanko 100%, od tega naprej je samo še učinkovitost zajemanja.

Zadeva je precej bolj učinkovita od kemije (~0,000000001% m->E), fisije (~0,08% m->E) ali fuzije (0,7% m->E). Vse številke so pred učinkovitostjo zajemanja pridobljene energije.

Fuzija je za potovanja med planeti zadostna. Ne več kot to, ampak za zd(2) je.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nismo sami (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17429030 (23841) Cruz
»

Potovanje po vesolju...

Oddelek: Znanost in tehnologija
465473 (1795) 111111111111
»

V jezeru Vostok mrgoli življenja (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
17948494 (43242) FlyingBee

We come in peace... (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
24241220 (34824) Gandalfar

Več podobnih tem