» »

Izimobil ne dela v italiji

Izimobil ne dela v italiji

1
2
»

Tilen ::

Zelo majhna verjetnost je, da bi bila težava na strani operaterja. Roaming se zakupi na količino in lahko se pogodbeno omeji recimo dostop do LTE. Delovanje je potem bolj kot ne odvisno od lokalnega operaterja in seveda naprave ter njenih nastavitev. Težko si predstavljam, da bi na enem telefonu delovalo, na drugem ne, kriv bi bil pa Telekom.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

EnStot ::

Ma kaj spet bluziš!? Popolnoma vseeno je, čigava je dejanska krivda. Odgovornost je na strani domicilnega operaterja, kajti kot stranka se ne morem pritožiti Don Corleoneju, ampak zgolj Izimobilu. In ta mora narediti vse potrebno, da razreši težave !

Je problem pri mafiozih?
* Izimobil naj jim plača podkupnino za ureditev problema!
Je problem v SIM kartici?
* Izimobil naj jo brezplačno zamenja!
Je problem v tulifonih?
* Izimobil naj objavi spisek tulifonov, ki niso kompatibilni z njihovimi storitvami!

Jim kaj ne paše?
* Pritožijo naj se na tramvaj-komando !;(

Tilen ::

Saj Telekom ti je ponudil rešitev. :D
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Ahim ::

dunda je izjavil:

Težava je verjetno večplastna - (naš) operater, SIM kartica, tuji operater(ji), nastavitve telefona, verjetno tudi operacijski sistem (in podverzije) telefona ...

Vidis, jaz imam po prehodu meje tezave s telefonom, ki ga imam ze kar nekaj casa, s SIM kartico, ki jo imam ravno tako dolgo (zamenjali so mi jo namrec ob nakupu tega telefona), pa tezav nekaj let nazaj nisem imel.

Edino, kar se je od takrat spremenilo, so pogodbena razmerja med operaterji, da sem vkljucil LTE in splosna (ne)kakovost storitev, katero lahko opazujem vsakic, ko po pol ure do eno uro cakam na operaterja za prijavo napake ...

(resda gre za prijavo za Internet, ker je v centru Ljubljane v zgradbi, stari manj kot desetletje, pac zelo tezko zagotoviti delujoco internetno povezavo, a podjetje je isto)

ssd8 ::

Jaz imam pa naslednji problem: trenutno sem na finskem (domac operater izi, prikljucen na finskega operaterja elisa) in mi odhodni klici in smsi ne delajo. S prenosom podatkov ni problema, prav tako dohodni klici in smsi. Ko klicem mi rece: the number you dialed cannot be reached from this phone. Poizkusil sem zamenjati operaterja ampak mi telefon (xiaomi) ne pusti. Poizkusil sem tudi presaltati na 2g ampak klici in smsi se vedno ne delajo. Ima mogoce kdo podobno izkusnjo?

OvCa77 ::

ssd8 je izjavil:

Jaz imam pa naslednji problem: trenutno sem na finskem (domac operater izi, prikljucen na finskega operaterja elisa) in mi odhodni klici in smsi ne delajo. S prenosom podatkov ni problema, prav tako dohodni klici in smsi. Ko klicem mi rece: the number you dialed cannot be reached from this phone. Poizkusil sem zamenjati operaterja ampak mi telefon (xiaomi) ne pusti. Poizkusil sem tudi presaltati na 2g ampak klici in smsi se vedno ne delajo. Ima mogoce kdo podobno izkusnjo?

A imaš številko v +386 formatu?
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

ssd8 ::

Imam. Na izi spletni strani pise, da naj bi gostovanje omogacala operaterja TeliaSonera in DNA, ampak se mi na njiju niti ne poveze.

dunda ::

Pravzaprav sem prav presenečen koliko težav imamo. Ob tem, da se tukaj zagotovo zbiramo tehnično bolj razgledani osebki od običajne raje.
Očitno tole ni dobro rešeno.
Včeraj sem pisal na Telekom in Telemach, če bodo imeli kakšno razlago za moje težave.
https://www.kacnje.eu

MxxW5 ::

Trenutno sem na Poljskem. Telemach. Zadeva večinoma dela, se mi je pa v sredo zgodilo, da je internet iznenada nehal delati. Iz ljubega miru. Ene parkrat sem ga restartal, menjaval omrežja,... potem pa spet iznenada je vse kot prej in dela. Internet je crknil iz neznanega vzroka in iz neznanega vzroka spet začel delati. Zanimivo: Ko internet ni delal, je pisalo zgoraj "Orange 3G - TELEMACH 3G", sedaj (ko internet dela), pa piše "Orange 4G - TELEMACH 4G".

Danes je vrglo ven vse, klice in net. Pomagal je restart.

pegasus ::

Dva različna telefona (win in android), dva različna prepaid providerja (nemški in slovenski), pri obeh neha delat data takoj ko zapustim domačo državo. Kljub temu da oba obljubljata eu roaming ...

strom_15 ::

MxxW5 je izjavil:

Trenutno sem na Poljskem. Telemach. Zadeva večinoma dela, se mi je pa v sredo zgodilo, da je internet iznenada nehal delati. Iz ljubega miru. Ene parkrat sem ga restartal, menjaval omrežja,... potem pa spet iznenada je vse kot prej in dela. Internet je crknil iz neznanega vzroka in iz neznanega vzroka spet začel delati. Zanimivo: Ko internet ni delal, je pisalo zgoraj "Orange 3G - TELEMACH 3G", sedaj (ko internet dela), pa piše "Orange 4G - TELEMACH 4G".

Danes je vrglo ven vse, klice in net. Pomagal je restart.


Tudi sam sem bil lani na Poljskem in sem imel vedno 4G omrežje (operater Polkom in Orange). (Telemach ima LTE roaming le z Orange, načim ima A1 SI z vsemi štirimi delujočimi operaterji na Poljskem LTE roaming pogodbo). Res je da imam A1 SI in ne Telemach. Sam kar pogosto potujem po tujini in do sedaj še nisem imel težav, tako prej kot mobitelov naročnik kakor sedaj A1 SI.

EnStot ::

Prešaltal oba tulifona na Tulimach. Bil v Italiji. Dela!
Izimobil/Tele-kom *ebi se!

aiko ::

ssd8 je izjavil:

Poizkusil sem zamenjati operaterja ampak mi telefon (xiaomi) ne pusti. Poizkusil sem tudi presaltati na 2g ampak klici in smsi se vedno ne delajo.



Zanimivo, moj xiaomi ima tudi velike probleme z roamingom. Večinoma se ne poveže; zavrne ročno povezavo z vsemi omrežji na voljo, če ga kaj piči pa dela). Na Huawei-u teh problemov ni

Z določenimi tujimi sim karticami gre tudi v "boot loop"; no v bistvu se dvigne, čim se pa poveže na 4G se resetira

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: aiko ()

onCloud9 ::

Imam enak problem: v Italiji in na Madžarskem se z Izimobilovo SIM kartico ne morem povezati v nobeno omrežje. V Avstriji, Nemčiji in UK vse dela normalno. Telefon Xiaomi Mi A1.

alba ::

onCloud9 je izjavil:

Imam enak problem: v Italiji in na Madžarskem se z Izimobilovo SIM kartico ne morem povezati v nobeno omrežje. V Avstriji, Nemčiji in UK vse dela normalno. Telefon Xiaomi Mi A1.


Pri meni enako in sem že zamenjal operaterja.

phong ::

IZImobil te po 3 minutah v Trstu (celi Italiji?) VRŽE IZ OMREŽJA! In to konsistentno.

In sicer sem se testiranja lotil kar precej sistematično:
- avtomatsko iskanje bazne postaje ne dela (network unavailable)
- ročno iskanje omrežja prikaže kar nekaj možnosti (I TIM, I WIND, VODAFONE IT, "nekaštevilka", ... - pri vsakem so posebej možnosti za 4G, 3G in 2G (npr.: I WIND 4G, I WIND 3G, I WIND 2G, ...)
- na večino omrežij se ni mogoče povezati (forbidden)
- povezal sem se lahko na I WIND 2G, I WIND 3G, I TIM 2G in I TIM 3G.
- po povezavi v omrežje je izgledalo, da vse deluje OK (prenos podatkov deloval). Po 3 minutah me je iz omrežja VRGLO VEN (disconnected - no network available). Ponovno iskanje in priklop spet omogoči naslednje 3 minute dela...
- pri klicu na številko za pomoč uporabnikom (+38651 800 800), je vzpostavljanje linije trajalo več časa (10+ sekund), preden pa bi bila linija vzpostavljena vrže telefon iz omrežja.

Zgornji izsledki so bili v času testiranja (nekaj ur) ponovljivi in zanesljivi.

Kaj je zdaj to, Izimobil?!? Na odgovor tehnične pomoči še vedno čakam.

nsa_ag3nt ::

Apnje imaš pravilne vpisane https://www.izi.si/podpora/nastavitve/n... ?
https://gizmodo.com/c/goodbye-big-five

MrStein ::

Zgleda, da imajo Italijani nekaj čudnega na delu ozemlja. Znancu tudi ni delalo, potem naslednji dan (na drugi lokaciji, še vedno v Italiji) pa je delalo. (T-2, sem tudi omenil takrat na forumu)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

dejanslo ::

Da ne boš predolgo čakal odgovora ..

hvala za sporočilo. Predlagam vam, da delovanje SIM-kartice preverite v kakšnem drugem telefonu, če imate to možnost.


8-)
There`s More Than One Way To Do It

EnStot ::

In da ne boš čakal odgovora na ugovor:
Pozdravljeni, gosp...,
razumem, da je opisana situacija neprijetna.
Predlagam, da v meniju telefona ročno izberete omrežje drugega operaterja, če je ta na voljo, telefon pa izklopite in ponovno vklopite. Več lahko preverite TU.

Prijazen pozdrav,

NASVET: prešaltaj na drugega operaterja! Z Izimobilom ne bo nikoli bolje!

Miha 333 ::

Letos sem tudi jaz imel težave na Hrvaškem. Lani je na istem telefonu in pri istem ponudniku delalo brezhibno vse, letos pa večkrat ni delal internet, MMS mi je pošiljalo pol dneva, parkrat se je zgodilo tudi, da sem bil nedosegljiv, čeprav je telefon bil vključen in povezan v omrežje. Ali je možno, da tuj ponudnik, v katerega si povezan, prioritizira domače oz. svoje uporabnike? Za gostujoče pa deluje samo, če je slučajno dovolj prostih kapacitet. Tak občutek sem dobil.

MadMen ::

Definitivno mobilni ponudniki prioriterajo med uporabniki, zdej če je bil to razlog pri tebi pa boš težko ti vedel.

onCloud9 ::

Tisti, ki ste zaradi teh težav odšli z Izimobila, katerega operaterja ste izbrali?

mikhaair ::

Jaz zivim ob meji z ITA in za klice v tujino izberem ITA omrezje. In sem ob meji, pa v ITA (Videm, Gorica, Monfalcon, Trst) videl ze vse mozna variante v izbiri omrezja. Isti operater je ponekod forbidden, ponekod se na njega ne mores povezat, ponekod se. Ni da ni. Osebno imam najboljse izkusnje z operaterjem 3. Ampak je zgleda odvisno od lokacije.
V Trstu mogoce kaj vpliva tudi blizina domacega signala. Sam pa vedno zaradi hitrejsega iskanja vklopim max. 3g.

EnStot ::

Več kot 3 mesece po dogodku in reklamaciji, so Spidigonzalesi na Tulikomu uspeli spisati odgovor na reklamacijo:

...
V skladu z določili SPU so pogoji delovanja in uporabe storite v omrežjih tujih operaterjev pogojeni zzakonodajo države, v kateri pogodbeni operater deluje in s tehničinimi ter drugimi pogoji, ki jih določa pogodbeni operater. V skladu s Pogoji poslovanja in uporabe storitev Izi je gostovanje v tujih omrežjih mogoče v omrežjih tujih operaterjev, s katerimi ima Telekom Slovenije sklenjene pogodbe in kjer je omogočeno gostovanje uporabnikov Izi.
Za nevšečnosti v zvezi z gostovanjem se opravičujemo, vendar se za nastalo situacijo ne čutimo odgovorne. V skladu s PPU Telekom Slovenije s pogodbenimi odnosi z drugimi operaterji omogoča svojim naročnikom/uporabnikom vzpostavitev zvez in uporabo drugih mobilnih storitev tudi v omrežjih pogodbenih operaterjev, nikakor pa ni odgovoren za kakovost njihovih storitev ter stroške ali morebitno naročnikovo škodo v zvezi s temi storitvami.
...


Samo izgovori kako oni niso nič krivi in za nič ne odgovarjajo. Ničesar pa o tem kaj bodo storili in popravili, da se to ne bo več dogajalo.
Saj pravim, zapustite Izimobil, preden boste zabredli v težave v tujini!

MxxW5 ::

Če ne bi doživel, ne bi verjel.

Kot sem že napisal v tej temi, ženi poleti ni delal telefon sploh na Madžarskem (klici, podatki), izimobil naju je napotil po novo sim kartico, ki so jo računali, čeprav je šlo za njihovo napako (glej moj prejšnji pist v tej temi). Dala sva reklamacijo, o kateri že več mesecev ne duha, ne sluha.

Danes kličem na njihovo številko za pomoč, saj je žena zaprla račun, na katerem je bil njihov trajnik (izimesec S, ali nekaj takega). Kako naj uredim, da bodo trgali denar z drugega TRR, jih pobaram. Neprijazni in nezainteresirani fant na drugi strani mi pove, da se to jih ne tiče. Vse v zvezi z računi za njih ureja eno drugo podjetje (Mobilab, ali nekaj takega). Z njimi naj se zmenim. Mu rečem, da jaz s podjetjem Mobilab nimam nič, zato z jimi ne bom ničesar urejal. Žena ima pogodbo z izimobilom. Ne, ne bom izpolnjeval obrazcev na spletni strani meni neznanega podjetja in jim pošiljal ženinih osebnih podatkov. Fanta na drugi strani to ne zanima. Izimobil s tem nima nič. To naj uredim z drugim podjetjem. Saj bom, mu rečem, ampak ne z mobilabom, ampak z bobom ali hotom. "Dobrodošli!", mi zaželi.

mikhaair ::

Verjetno je tako, da si ob odprtju trajnika soglasal, da to ureja zunanje podjetje. Jaz sem isto imel podoben razgovor z njimi. Nezainteresirano, malo osabno, vendar ostajam pri njih....ker A1 nima signala pri meni....

MxxW5 ::

Jaz (oziroma žena) s tem gotovo nisem soglašal, saj takrat (kaki dve leti nazaj) tega za njih ni urejalo zunanje podjetje. Tako je od takrat, ko jih je prevzel TS.

Kar je na splošno leitmotiv. Do prevzema TS, je šlo za super ponudnika, čez katerega si težko rekel žal besedo. Tudi jaz sem bil njihova stranka pred cca. desetimi leti in žena sedaj. Vedno so bili prijazni in pripravljeni pomagati.

Odkar jih je prevzel TS sem bil pri njih deležen neprijaznosti, arogance in slabe storitve v tujini. Skratka, dovolj bo. TS se je, kot sem že ugotavljal v tej temi, odločil znebiti izimobilovih uporabnikov. Tudi prav.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MxxW5 ()

nsa_ag3nt ::

MxxW5
Podrobnosti za trajnik urejaš na https://www.pay365.si .


https://www.pay365.si/pomoc/direktna-ob...
Kaj moram narediti, če zamenjam banko ali bančni račun (TRR)?
Za spremembo bančnega računa na Pristopnici (tudi ob menjavi banke) morate izpolniti obrazec Vloga za spremembo bančnega računa, ki je objavljen na spletni strani www.pay365.si in ga poslati na info@pay365.si. Obrazec nam pošljite skupaj s kopijo nove bančne kartice.
https://gizmodo.com/c/goodbye-big-five

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nsa_ag3nt ()

MxxW5 ::

Vem. Ampak kot rečeno, s to družbo jaz ne bom ničesar urejal, saj z njimi nimava nič. Resno. Bi kdo med vami pošiljal številko svojega TRR z vsemi osebnimi podatki na naslov info@pay365.si?!

Žena gre naslednji teden na bob. Ne samo zaradi tegale zadnjega pripetljaja, ampak zaradi več njih, ki se vlečejo od prevzema TS. Tole je samo last straw. Hvalabogu je ponudbe pri nas dovolj, da nam nesramnosti, nesposobnosti in arogance ni treba prenašati.

postar_si ::

Bil včeraj v Trstu, Izimobil še vedno ne deluje (klici, da o prenosu podatkov niti ne govorim), poizkusil ročno nastaviti in tudi ni delovalo. Naprej v Nabrežini je delovalo na slovenski signal.

mikhaair ::

Z Izi kartico v tujini prvo spremenim omrežje na 2g, da ga najde hitreje, ker če ne lahko traja in traja to iskanje. Lahko tudi 3g ali pa preklopiš kasneje. S 4g poteka iskanje ekstremno dolgo in itak nima Izi lte roaminga. Je pa res da so velike tezave. Najboljše izkušnje imam z Wind.

aiko ::

Izi ne dela v Italiji in še kje drugje in tudi se ne ve če bo kdaj delal - se noben ne zmiga da se to uredi - uradna izjava ko sem jih klical in povprašal

dejanslo ::

Izi v Italiji dela. Pred kratkim v Dolomitih brez težav. Ne vem, kaj pa je fora s tem Trstom.
There`s More Than One Way To Do It

dunda ::

Tam okrog Trsta je res en kup težav. Ne vem, mogoče sem tole že pisal - lani smo bili štirje v avtu na poti proti Benetkam. Dva z Bobom sta imela težave od meje do Benetk.
Tretji z Mobitelom ni imel signala tja nekam do Palmanove. Jaz pa sem imel v telefonu dve SIM kartici (Telemach in Telekom). Podobno sranje. Kasneje v Dolomitih ni bilo težav, prav tako kasneje na vstopu v Avstrijo.

Tudi sodelavec (sicer ima Izimobil) ob vsakem obisku Trsta tarna, da nima signala. Tako, da je tam definitvno nekaj čudnega.
https://www.kacnje.eu

Veron ::

Je tale težava Izimobila v Italiji še vedno aktualna? Ali se je kaj premaknilo na bolje?

mirzad ::

Ne hodi zdj v Italijo

Veron ::

hehehe, nimam namena v Italijo sedaj ali v bližnji prihodnjosti. Ampak imam zdele čas za "optimizacijo" stroškov mobilne in me zanima, kako je sedaj z Izimobil in storitvaj v tujini. Konktreno v tem primeru, Italija.

mikhaair ::

Nazdnje je Izimobil šaltal na ITA omrežje. Nekje 3 tedne nazaj recimo.
Prej pa ga nikakor nisem mogel spravit na ITA omrežje (ponavadi Gorica, Palmanova, enkrat bo Benetk).

Veron ::

dela tudi LTE?

mikhaair ::

Podatke mam pa na drugi kartici, tako da ne vem.

smile- ::

V zadnjih 14h dneh sprobano na dveh različnih telefonih in dveh različnih izi številkah in podatki ne delujejo v ITA (območje Trbiža). Ročna izbira omrežja vrne forbidden, restart telefona ne pomaga, sprobano 3g in 4g. Preveril nastavitve in so enake kot na njihov spletni strani.

Avstrija in HR dela ok.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izi mobil mnenja (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
39586609 (6077) Jerry000
»

Spar mobil (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
490151214 (15935) Steinkauz
»

Hot, BOB, Telemach in vse ostalo (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
15649903 (12231) V-i-p
»

Telemach mobilna telefonija (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
632168561 (24769) neosonic
»

Mobilne meje so padle (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
15251035 (41791) MrStein

Več podobnih tem