» »

Stroški življenja v hiši

Stroški življenja v hiši

1 2
3
»

nekikr ::

M-XXXX je izjavil:

nekikr je izjavil:

Pripravljen sem odlično plačati tvojo izkušnjio. Tvoj max 100€ za kvadratni meter dobre parcele ti plačam 150€. Hitreje ne boš zaslužil nikjer.

http://www.bolha.com/nepremicnine/poses...
80€/m2 se bo dalo še kaj zglihat. https://www.google.si/maps/dir/Trebnje/...!3m1!4b1!4m14!4m13!1m5!1m1!1s0x476504cc19121dc5:0x400f81c823ff230!2m2!1d15.0125985!2d45.9081708!1m5!1m1!1s0x476531f5969886d1:0x400f81c823fec20!2m2!1d14.5057515!2d46.0569465!3e0?hl=sl 38 minut do Lj center (do rudnika kakšnih 25).

To ni dobra dobra parcela. Dobra parcela je tista, ki jo ljudje hočejo, te tukaj pa nočejo. Naprej?

M-XXXX ::

To ni dobra dobra parcela. Dobra parcela je tista, ki jo ljudje hočejo, te tukaj pa nočejo. Naprej?

O boy, you are so wrong :) Prečekiraj čez mesec/dva če bo še na voljo :)

Curly ::

Kot prvo ne moreš primerjat Štajerske in okolice Ljubljane, Gorenjske... Cene so na zahodu vsaj x2 ali več.

floyd1 ::

Curly je izjavil:

Kot prvo ne moreš primerjat Štajerske in okolice Ljubljane, Gorenjske... Cene so na zahodu vsaj x2 ali več.

Res je, samo OP se ne bo selil na drug konec SLO, zato je to pri tej temi nepomembno. Kot večina tipičnega ST prepucavanja zgoraj.

Če bi hoteli to temo spraviti na kako bolj produktivno raven, bi moral OP zaupati več podatkov o trenutnem bloku in (bodoči) hiši. Potem bi mu dejansko lahko pomagali z nasveti. Brez tega ne bo šlo, pri trenutnih informacijah lahko pomaga le kak Danny.

gruntfürmich ::

zmaugy je izjavil:

Vrt ne zahteva praktično nikakršnih vložkov denarja - če se tako odločiš. Rabiš samo lopato in grablje in osončen del parcele...
ja, to so te fore; rabiš samo 3 stvari... realnost pa na koncu pokaže en kup orodja, uto, pa še parcela se kr sama ne raztegne poleg bajte, ampak jo moraš kupiti po tržni ceni. pa trava se ne kosi sama od sebe po navadi. pa živa meja sama obrezuje, pa to pa ono pa tretje...
eno so plani in želje, druga je realnost ki povzroči stroške do kot se lahko stegneš in plača dopušča...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Gregor P ::

Z (zelenjavnim) vrtom je pač veliko dela; upam, da ni treba sedaj tega posebej poudarjati. Seveda je to delo tudi sproščujoče, ampak vseeno, če želiš na koncu imeti zares kaj od tega (npr. skoraj povsem nadomestiti nakupovanja na tržnici, v trgovini), se moraš zadeve tudi resno lotiti. Več lastnega fizičnega truda vložiš v njega, manj denarja rabiš (a te še vedno "stane").
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

IL_DIAVOLO ::

Potem pa v bloku bodi porkamadona.

BladE_ ::

nekikr je izjavil:

No, zaupaj recept zelo dobrega zastonj gnojila, da ne bom zapravljal gore denarja za gnojenje trave.


Odvisno katero travo boš gnojil, za "plemenito" vrsto bo potrebno dodati kakšen €, da bo izkupiček še boljši, za paradižnik pač ne in je logično, da ne boš kupoval dragih gnojil. Kakorkoli že, koprive(dušik), Gabez(kalij, magnezij, fosfor) in voda. Please use Google for more information :).
Akcija - Reakcija

Avenger ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Ce imas nekaj hektarov gozda, se ti jebe za take zadeve. Pucat itak moras.


Sej jaz isto razmišljam, ampak je tako, da če računaš porabljen čas od momenta, ko štartaš v hrib podirat, do momenta ko imaš drva v kurilnici si delal za cca. 3-4€ na uro. Strošek traktorja in žag pa tudi ni enako nič. Tko da, da bi kupil hrib, traktor, vitel, cepilec, motorko in žago, da bi se šel te fore za lastno uporabo je tko butasto, da je že kar smešno. Če ti je to hobi in sproščanje je pa čisto druga zgodba, ampak iz finančnega vidika, je čisti nesmisel. Če je vsa oprema že doma, pa ja, se mi zdi smiselno nadaljevat, tudi zato, ker ne veš kako visoko bodo šle cene energentov in kaj bo prinesla prihodnost...
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

zmaugy ::

nekikr je izjavil:

Vrt ne zahteva praktično nikakršnih vložkov denarja - če se tako odločiš. Rabiš samo lopato in grablje in osončen del parcele, ki si jo pripravljen nameniti za to. Ja, semena moraš pa kupiti.

Nehajte s tem. Če vam mama šenka solato in paradajz s svojega vrta to še ne pomeni, da je zastonj. Če bi sami skrbeli za vrt bi vedeli, da je sadika cepljenega paradižnika 6€, gnojilo 9€. Posadiš 5 sadik, redno zalivaš, gnojiš, pleješ, okopavaš in na koncu imaš 15kg paradižnika. 2,5€/kg, brez dela, kar je dražje kot stane paradižnik v trgovini. Vrtičkanje je izključno zato, ker je to precej poceni terapija, pa ker veš kaj ješ. In ko se zvečer po teku odločiš, da bi jedel solato, greš na vrt, odrežeš eno glavo, jo zunaj opereš in pripraviš, pa lepo pod milim nebom poješ. Komur to nič ne pomeni, ok, ampak to je pravi luksuz, ne trola.

In on-topic:
Če si lastnik stanovanja ali manjše (srednje stare) hiše, kje imaš manj stroškov na letni ravni?

V stanovanju, seveda. Srednje stara hiša pomeni, da je že treba menjati in popravljati kakšno stvar, pa da bo kmalu stara, ko bo pa res treba kaj večjega narediti.


Gnojilo? Na vrtu? Ravno v tem je štos, da ne polivaš z neko packarijo iz trgovine. Morda hlevski gnoj vsake 3 leta. Pa še to ne kr neki.
Paradižnik se drugače vzgoji iz semen.

nekikr je izjavil:

No, zaupaj recept zelo dobrega zastonj gnojila, da ne bom zapravljal gore denarja za gnojenje trave.


O pismo, gnojenje trave?! Kaj imaš proizvodnjo mleka?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

gruntfürmich ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Potem pa v bloku bodi porkamadona.

preden začneš pisat bedarije preberi naslov teme. vedno.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

IL_DIAVOLO ::

Avenger je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

Ce imas nekaj hektarov gozda, se ti jebe za take zadeve. Pucat itak moras.


Sej jaz isto razmišljam, ampak je tako, da če računaš porabljen čas od momenta, ko štartaš v hrib podirat, do momenta ko imaš drva v kurilnici si delal za cca. 3-4€ na uro. Strošek traktorja in žag pa tudi ni enako nič. Tko da, da bi kupil hrib, traktor, vitel, cepilec, motorko in žago, da bi se šel te fore za lastno uporabo je tko butasto, da je že kar smešno. Če ti je to hobi in sproščanje je pa čisto druga zgodba, ampak iz finančnega vidika, je čisti nesmisel. Če je vsa oprema že doma, pa ja, se mi zdi smiselno nadaljevat, tudi zato, ker ne veš kako visoko bodo šle cene energentov in kaj bo prinesla prihodnost...


Pa niti ne rabis strojev. Imamo sosede brez strojev, pa se tudi znajdejo. Lepo jim na dom pripljejo tovornjak nasekanih drv. V tem primeru se res ne splaca nakup nekih strojev.

zmaugy ::

gruntfürmich je izjavil:

zmaugy je izjavil:

Vrt ne zahteva praktično nikakršnih vložkov denarja - če se tako odločiš. Rabiš samo lopato in grablje in osončen del parcele...
ja, to so te fore; rabiš samo 3 stvari... realnost pa na koncu pokaže en kup orodja, uto, pa še parcela se kr sama ne raztegne poleg bajte, ampak jo moraš kupiti po tržni ceni. pa trava se ne kosi sama od sebe po navadi. pa živa meja sama obrezuje, pa to pa ono pa tretje...
eno so plani in želje, druga je realnost ki povzroči stroške do kot se lahko stegneš in plača dopušča...


Ute ne rabiš, ker imaš v hiši klet, garažo... Za vrt obdelat rabiš lopato, grablje (železne in ne lesen), motiko, špago, kakšno lato, kanto za zalivat ali pa cev priklopljeno na vodovod. Še boljše 1000 L kontejner in loviš notri deževnico. To zadnje je najdražja stvar za vrt (cca 250 EUR plus še nekaj za pumpo in cevi).
Že to z deževnico je opcijsko, naprej od tega pa sploh. In vse to kupiš enkrat in uporabljaš za zmeraj.
Travo pokosiš enkrat na 14 dni, žive meje ne rabiš...

3p ::

M-XXXX je izjavil:

https://www.google.si/maps/dir/Trebnje/...!3m1!4b1!4m14!4m13!1m5!1m1!1s0x476504cc19121dc5:0x400f81c823ff230!2m2!1d15.0125985!2d45.9081708!1m5!1m1!1s0x476531f5969886d1:0x400f81c823fec20!2m2!1d14.5057515!2d46.0569465!3e0?hl=sl 38 minut do Lj center (do rudnika kakšnih 25).


Ja, to je tak tipičen, "dajmo se vozit" račun brez krčmarja (z žegnom države: stroški prevoza).

Kot prvo: Ko mora povprečen Janez na šiht, traja vožnja tipično med 40 minut in 1:20 ure.
https://www.google.si/maps/dir/Trebnje,...!3m1!4b1!4m17!4m16!1m5!1m1!1s0x476504cc19121dc5:0x400f81c823ff230!2m2!1d15.0125985!2d45.9081708!1m5!1m1!1s0x476531f5969886d1:0x400f81c823fec20!2m2!1d14.5057515!2d46.0569465!2m3!6e1!7e2!8j1529308800

Vožnje je 100km dnevno oz povprečno dve uri. 18 dni letno (celotnih 24 ur dneva) se bo(š) vozil.

nekikr ::

Gnojilo? Na vrtu? Ravno v tem je štos, da ne polivaš z neko packarijo iz trgovine. Morda hlevski gnoj vsake 3 leta. Pa še to ne kr neki.
Paradižnik se drugače vzgoji iz semen.

Seveda gnojilo, je rezultat čisto drugačen. Le na mojem in vseh ostalih vrtovih, vem, na tvojem pač ne. Paradižnik je sicer v Ljubljani in okolici zaradi podnebja najbolje kupiti kot sadiko, cepljeno, da je več gor in so bolj sladki plodovi. Iz semen dozori, največkrat pa tudi ne. Ampak to samo pri meni, mojh starših, vseh sosedih itd. Pri tebi vem, da vse uspe na kamenju iz dveh RNA molekul.

O pismo, gnojenje trave?! Kaj imaš proizvodnjo mleka?

Če bi živel v hiši in imel okoli nekaj trave bi precej dobro vedel kako izgleda dobro gnojena trava in kako tista brez vsega ;) Lahko pa prideš na pijačo, pa ti pokažem.

jype ::

A si ziher, da ni pri tebi problem podlaga? Slišati je, kot da je zemlja zelo siromašna, če moraš dognojevati še za travo.

nekikr ::

Če dognojiš raste bolje in predvsem je precej lepše zelene barve. Sicer pa, zemlja je siromašna praktično povsod, kjer se redno kosi in ne mulča. Nekaj moraš dati nazaj, če vsak teden odvzameš.

zmaugy ::

Travo sem malo pognojil pred leti, ko sem zjahal pol travnika zaradi škarpe in ravnanja parcele (pa še takrat sem pognojil samo zjahan del). Stalo je ne vem, nek drobiž. Ta del sem drugače zapolnil z zemljo, ki mi jo je znanec pripeljal iz gozda.
Nimam nobenih problemov z rastjo trave :)), je pa res, da me BK za to, če ni čistokrvna angleška travica, ampak rastejo notri še vse sorte manj aristokratskih vrst trave, tudi nekaj mahu vmes me ne moti. Ko je pokošena, je za poslikat. Pa tudi ko zacveti, če kakšenkrat pokosim en teden kasneje.
Na vrt se v glavnem daje hlevski gnoj vsakih nekaj let. Ves smisel je v tem, da na vrt ne mečeš kemije, ker pridelano na takšen način lahko veliko ceneje dobiš v trgovini.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

IL_DIAVOLO ::

Bog da ne raste trava, ne pa da bi se gnojil.

Curly ::

Glavno da ni blata, pa da je približno zelene barve. Taka trava zraste povsod in ko jo pokosiš z vrtno kosilnico izgleda povsem solidno.

nekikr ::

Ja, sto žensk, dvesto jošk, bi rekli južno od nas. Poanta je, da v bloku ni ne enega ne drugega stroška, ker trave itak nimaš.

Truga ::

vrt lepo asfaltiras in nimas nic problemov s tem

Curly ::

Ga moraš pa 1x tedensko pomesti, veš kako drage so pometalne naprave? Ročno pa tega itak nihče več ne dela... pa še asfalt je drag, enih 20€/m2 ziher + priprava

Anyway kot sem že enkrat povedal, ni stvar stroškov ampak stvar življenskih navad in želja.

FoxKnox ::

Jao, jao, očitno nekateri tule nimajo niti najmanjšega pojma o življenju v hiši, z vrtom in trato okoli. Blokarji, katerim je edino opravilo izven fleta skidati sneg s parkirnega prostora in postaviti gajbico. ;((

jype ::

nekikr je izjavil:

Če dognojiš raste bolje in predvsem je precej lepše zelene barve. Sicer pa, zemlja je siromašna praktično povsod, kjer se redno kosi in ne mulča. Nekaj moraš dati nazaj, če vsak teden odvzameš.
A, OK, pri vas imate drugačno travo kot pri nas, na kmetih, kjer se ne kosi vsak vikend.

BladE_ ::

FoxKnox je izjavil:

Blokarji, katerim je edino opravilo izven fleta skidati sneg s parkirnega prostora in postaviti gajbico. ;((


Pa še to jim je verjetno odveč... V prostem času pa na pred TVjem na kavču, vsak dan isto, res "lajf"...
Akcija - Reakcija

Truga ::

Curly je izjavil:

Ga moraš pa 1x tedensko pomesti

why? saj ga dez spuca vsake 2 tedna

ginekk ::

Sem bil v obeh situacijah. Ne zamenjam hiše nikoli. Je v mirni okolici, znotraj gozda, cesta mimo se nadaljuje samo v gozdno (ni prometa), za rekreacijo grem lahko na hrib. V kleti imam studio, bobnanje in odprt 100W Marshall sosedov ne moti, uredil sem tudi svoj fitnes. Ostalo, roštilj, vrt, trampolin/bazen je pač standard.

Imam garažo/delavnico za hobi urejanje športnega avta, parkiram na ogromnem dvorišču kakor se mi sprdne, avte večkrat puščam odklenjene. Kmetov ni na moji strani, na drugi strani kjer so, kupim sveže mleko, sir in meso. Cerkva se ne sliši, občasno pridejo srne. Do Lj centra je 20km.

Hišna opravila počnem po želji in zmožnostih, če je kaj večjega najamem ustrezno službo, enako kot je to urejeno v bloku. Košnjo trave parkrat letno vzamem za rekreacijo, namesto da grem s kolesom na bližnji hrib.

Če se ti ni treba preveč vozit je hiša neprimerno večji luksuz in manj stresno okolje, če pa te ni doma je itak vseeno.

Curly ::

Truga je izjavil:

Curly je izjavil:

Ga moraš pa 1x tedensko pomesti

why? saj ga dez spuca vsake 2 tedna

Tak je standard, sosed ga puca na 3 dni, ne smeš biti veliko slabši.

jype ::

Curly je izjavil:

ne smeš biti veliko slabši.
Če si v bajti, si lahko kar hočeš.

Truga ::

Curly je izjavil:

Truga je izjavil:

Curly je izjavil:

Ga moraš pa 1x tedensko pomesti

why? saj ga dez spuca vsake 2 tedna

Tak je standard, sosed ga puca na 3 dni, ne smeš biti veliko slabši.

nas sosed kosi travo vsake 3-4 dni, mi jo 3-4x na leto pa ni problema :P

martincek1 ::

Ampak v tem primeru vrt izgleda ko džunga in boš 100% stopil v drek, ko boš šel bos po travi. :))

Edina stvar, ki zna bit problem pri hiši, je, da si sam ustvariš preveč dela. Pri nas si je foter umislil čebele, ker nihče v bližini ne prideluje pravega eko medu, in zdaj dejansko 3/4 prostega časa porabi za to.

jype ::

martincek1 je izjavil:

Ampak v tem primeru vrt izgleda ko džunga in boš 100% stopil v drek, ko boš šel bos po travi. :))
Zato pa ne hodiš po travi, ane. Itak je previsoka, pa bi jo poležal, če bi hodil po njej.

shadeX ::

nas sosed kosi travo vsake 3-4 dni, mi jo 3-4x na leto pa ni problema :P


Je vseeno tvoj sosed bližje kot ti z urejanjem okolice. Od aprila do septembra, trava raste kot nora. Mi kosimo na 14 dni, v tem času zraste nekje od 25-30cm od oka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

jype ::

shadeX je izjavil:

Mi kosimo na 14 dni, v tem času zraste nekje od 25-30cm od oka.
Preveč gnojite.

energetik ::

A dajt no pretiravat s stroški za zelenjavni vrt. Edini strošek je bilo par € za lopato in motiko ter par vrečk semen, 5kg 15:15:15 mineralnega gnojila je 7€ in imam to za celo sezono za tistih par gredic. Buče imajo ogromne temno zelene liste in ogromne plodove, brokoliji so mi lani zrasli 1m visoko in smo jih rezali do novembra. Semena v 10min marca nasujem v lončke in dam na okno, ko ni več zmrzali sadike v 30min posadim, nato pa skoraj ni več dela, razen malce zalivanja in odganjanja polžev.
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup hiše (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
27153388 (28653) Matejjjjj
»

Staro neobnovljeno ali staro obnovljeno hišo? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12421521 (17827) borut_p
»

Vsi, ki ste gradili hiše - se je splačalo? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
43274543 (60342) damirj79
»

Življenski stroški (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Loža
691116871 (99752) Mato989

Več podobnih tem